De Gaulle's lange arm reikt tot in Senegal 2 PATIENT bij de TANDARTS ANGLICAANSE LITURGIE WORDT AANGEPAST WEEKEND AANBIEDING Uni - coton - satin JAPONSTOFFEN DE PLAATS WAAR IK WOON Maikike Zo was Breda vroeger Voor verzamelaars! DE ARRESTATIE VAN EEN O.A.S.-LEIDER Rechters mild in hun vonnis Uitslag van de wedstrijd aira/A Beloften Argwaan Aangeboden: een zeer bijzonder sigaren bandje. Afkomstig van een zeer bijzondere sigaar: een Jasneva Enorm. Zeldzaam: 27 cent. Kent u de andere nieuwe Jasneva sigaren? Proef de kloeke Parfait (22 cent), de senoritas Vedette (14 cent) of de kleine Vivat (6 cent). Allemaal billijk. Allemaal: licht en lekker! Maar niet aan die van Rome ALLEEN DIT WEEKEND 050 Weer voor te slecht Benelux- vlootdagen Ook tunnel onder de St. Gottard Woensdag OMGEKEERDE GEDICHT De blinde postbode van Zeeland Boterbloem en dotter IS DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 9 JULI 1964 (Van onze Parijse corespondent) Voor het staatsveiligheidsge- rechtshof in Parijs staat een man terecht, ex-kapitein Jean Marie Cu- rutchet, over wie de Franse bladen kolommen vol hebben geschreven. Zijn proces is een van de laatste tegen de O.A.S., die tijdens de oor log in Algerië het vaandel van de rebellie hees tegen generaal de Gaulle. Waar hij van beschuldigd wordt is geen geringe zaak: deser tie, aanslagen tegen de veiligheid van de staat, moord en doodslag. Op de bank der beklaagden vecht hij voor zijn leven, want de dood straf hangt boven zijn hoofd. Curuchet heeft zijn hoofd echter ge red. Hij heeft levenslang gekregen, of schoon tegen hem de doodstraf was ge- eist. Ook al haat men de O.A.S. nog zo erg, principiële tegenstanders van de doodstraf zullen blij zijn, dat het exe cutiepeloton geen bloed met bloed zal be hoeven te vergelden. De zaak Curuchet lag van de aanvang af niet goed. Curutchet is een man van 31 jaar. die van zijn tiende af in Algerië heeft gewoond, toen nog een Franse provin cie. Dat hij onder invloed van zijn mi lieu - zijn vader was zeejfl.cier aan hanger was van Frans-ALgerië. zal nie mand hem kwalijk nemen. Ook de vierde republiek, nog vóór De OauU-: stond op het standpunt van Frans-Algerië. Curutchet was leider van een onder afdeling van de OAS belast me ORO, organisation, Renseignements, operati ons: (organisatie, inlichtingen en uitvoe ring). Voor die taak was hij niet be rekend. Illegaal vier er weinig meer te doen in Algerië of Frankrijk. Na de on afhankelijkheid van Algerië liep de OAS op haar laatste benen, de grote leiders zaten in de gevangenis en Curutchet was er de rnan niet naar hen op te volgen. Hij week uit naar het buitenland. Zijn vrouw zat met twee kinderen in Rome. Curuchet werd in april 1963 d >oi de Zwiserse politie in Lausanne gearres teerd Frankrijk vroeg onmiddellijk zijn uitlevering, maar Zwitserland weigerde moedig en hield voet bij stuk. Daarop werd met de Franse regering overeenge komen dat Curutchet door bemiddeling van de Franse consul in Bern een pas poort zou krijgen voor Uruguay. Onder weg erheen bedacht Curutchet zich in Lissabon en keerde terug naar Rome. naar hijzelf beweert om zich bij vrouw en kinderen te voegen. Ook in Rome wera hij aangehouden. Andermaal werd tus sen de Franse en Italiaanse regering over eengekomen Curutchet naar Uruguay te laten vertrekken. Franse consuls gaven 27 november 1963 mevrouw Curutchet haar paspoort. De Franse ambassade re gelde in Rome met de Italiaanse lucht vaartmaatschappij Alitalia de betaling van de vier vliegtuigbiljetten Rome - Montevideo en betaalde eveneens het transport van de bagage. Het vertrek werd bepaald op 28 november 1963 Het vliegtuig zou 'n tussenlanding maken in Dakar. Daar had Curutchet bezwaar te gen Hij vertrouwde de zaak niet hele maal Maar de Italiaanse luchtvaart maatschappij stelde hem gerust. De Franse ambassade had immers alles geregeld en betaald en volgens interna tionaal recht bleef Curutchet ook m Da kar, zolang hij maar in het vliegtuig bleef zitten, op Italiaans grondgebied Bovendien had de commandant de strikte opdracht, dat er in Dakar nie mand van boord mocht. Om Curutchet helemaal te overtuigen werd er nog bij gezegd, dat de Franse consul in Mon tevideo op de hoogte was en order had gekregen de eerste kosten van het ge zin in Uruguay voor zijn r'.kening te nemen. Al die afspraken werden later door de Franse regering officieel be vestigd. Curutchet stapte dus met goed vertrouwen het vliegtuig in en arriveerde 29 november 's morgens om half zeven in Dakar. Niemand mocht volgens de instructies het toe stel verlaten. Maar daar verschenen Senegalese gendarmes zogenaamd voor passencontrole, die in het vlieg tuig regelrecht naar Curutchet liepen, hem zijn paspoort afnamen en hein met een ketting want Curutchet verzette zich met hand en tand naar buiten sleurden. Curutchet werd door Senegal aan Frankrijk uitgeleverd en in de nacht van 30 november op 1 december in een Pa rijse gevangenis opgesloten. Curutchet zelf en zijn verdedigers heD- ben de legaliteit van deze arrestatie op gronden van internationaal recht betwist. De officier van Justitie was tijdens het proces onbarmhartig. „Alle stukken van het dossier heb ik nauwkeurig gelezen. Ik heb de beklaagde gewogen, ik heb geprobeerd het gewetensconflict te be grijpen van een christelijk officier en va der van een gezin. Ik heb geen enkele reden gevonden om geen doodstraf te eisen." Menselijk was de stem van de verdediger. „Uw vónnis zpl één der laat- ste vonnisen zijn van het staatsgerechts- hof. Nu de weg ten einde is, smeek ik u: laat de laatste bladzijde niet rood worden van bloed. Doden zijn er aan beide kanten genoeg gevallen. Laat ons elkaar de doden niet meer naar het ge zicht werpen. Nog meer doden helpen niet, doch verergeren de smart. Is het rechtvaardig een enkeling de verantwoordelijkheid te laten dragen van allen? Moge de rechters het voorbeeld geven, nu overal gespro ken wordt over gratie en amnestie." Voor dat redelijk woord zijn de rech ters gezwicht. niet met zoveel woorden gezegd De mo rele kant is buiten beschouwing gelaten. (Advertentie) :)xv,v, JASNEVA SIGARENFABRIEKEN VALKENSWAARD (Advertentie) De plannen voor een nieuw gebeden boek voor de Anglicaanse kerk liet eer ste in ruim drie eeuwen, hebben vaster vorm verkregen, doordat de primaat van de kerk, dr. Michael Ramsey, vrijwel Prachtige fantasieweef sels in een buitengewoon mooie kwaliteit; keuze uit 10 modieuze tinten. Maak van.deze kans gebruik om zelf voordelig een mooie japon, blouse enz. te maken. Normaal per meter 3.95 BREDA BERGEN OP 200M OOSTERHOUT algemeen aangenomen maatregelen in die richting heeft genomen. Op een kerkvergadering in Londen ont. kende de primaat van de Engelse kerk dat een tendentie in de kerk bestond om terug te keren, tot de ker* van Ro me, hetgeen in het nieuw „praye^ book" tot uiting zou komen. Er scnuilt niet de minste waarheid in, aldus dr. Ram sey, ,,dat het de bedoeling zou zijn on ze diensten te assimileren met diensten van andere kerken". Een poging om het uit 1662 dateren de gebedenboek van de Angxcaanse kerk te vernieuwen werd in 1928 door het kerkparlement dat het laatste- woord in deze heeft verwnpen. Ve le Anglicaanse kerkelijke leiders menen dat toen niet genoeg gedaan werd om het Anglicaanse kerkvolk op een veran dering voor te bereiden. Ditmaal hoopt rnen meer succes te hebben. Men zal eerst nieuwe liturgi sche vormen over een periode van ze ven jaar op experimentele basis uitpro beren. Het uiteindelijke nieuwe pray er book" zal opgesteld worden aan de hand van de reactie der gelovigen op de nieuwe vormen De bisschoppen van de AngUcaanse kerk zijn met haar liturgiecommissie al bezig aan het uitwerken dei nieuwe vormen. Deze moeten daarna mei. twee derde meerderheid worden aangenomen in lager, en hogerhuis van he: kerk parlement. Dr. Ramsey deelde mee dat het Hui dige 'gebedenboek leiddraad zou blijven voor de periode. duur van de expeiimentele In verband met de hoogst ongunstige weersvooruitzichten voor de komende dagen zijn de Benelus-vlootdagen, die vanaf vandaag tot en met zondag in Scheveningen zouden worden gehouden, afgelast. De Zwitserse regering heelt zich uit gesproken voor de aanleg van een tun nel voor het wegverkeer onde* de Sint Gottard. Deze tunnel met een lengte van 16,4 km. zal Goeschenen met Airoio verbinden. Deze plaatsen hebben al een spoorwegverbinding. Er is nog geen da tum vastgesteld voor het begin van de werkzaamheden. De financiering van het werk moet nog door het parlement wor den goedgekeurd Dit is de moeilijkste uitslag die wij ooit hebben bekend gemaakt. Want iedereen die meedeed aan deze wedstrijd heeft iets fantas tisch gemaakt. Daarom krijgt ook iedereen een pluim en een groot compliment. Wij hopen dat jullie nog vaak aan ons krantje meewerken zult. Nu gaan we de grote prijzen bekend maken: Eerste prijs opstel: TIENER SCHRIJFT OVER HOOGER- HEIDE. (Wil je ons gauw nog eens naam en adres sturen????). Tweede prijs opstel: HOOFDPLAAT door Hannie Blaak man, Dorpstr. 18. Derde prijs opstel: HIER IETS OVER ZEVENBERG- SCHEHOEK door Dimphie Kokke, Frisostraat 21. Eerste prijs gedicht: GOES door Leny Martens, Oude Singel 34. Tweede prijs gedicht: MOERDIJK door Annie en Beppie de Wijs, Koning Haakonstraat 4. Derde prijs gedicht: SINT WILLIBRORD door Toon Ga- briëls. Troostprijs gedicht: MOERDIJK door Anton van Kinde ren, Steenweg 51. Eerste prijs tekening (met vers): Theo de Waal, Mariadijk 12, Wals oorden. Tweede prijs tekening: Jeanne van Leest, Moerdijk. Toon Gabriëls en Jeanne van Leest hebben een onvolledig adres gegeven. Krijgen wij het nog?? En hier volgen de namen van allen die zo knap hebben geschreven en gedicht: Brigitte de Smet, Molenstraat, St. Jan steen; Joke de Goor, L.Ambachtstraat 3a, Raamsdonk; Annie van Kruysber- gen, Oranjestraat 12, Gilze; Franny Smans, St. Jozefstraat 29, Dongen; Corrie van Meel, Vruchtschootseweg 41, Breda; Marie-José Vermonden, Philips Schonckstraat 9, Breda; Ingrid Broekhoven, De Ruyterstraat 12, Axel; Rietje Jansen, Eksterstraat 22, Breda; Elly Srokowski, Gertrudislaan, Prin senbeek; Henk Cornelissen, Gilzeweg, Chaam; Elisabeth van Gestel, Slinger weg, Breda; Hans van de Wiel, Dr. Ariënsplein 11, Kaatsheuvel; Michel Bego, Pagnevaartweg 93, Oudenbosch; Marijke, Edith Nonneman, Bosjes-veg, Sluiskil en Odie Remorie, Bosstraat, Sluiskil, Dorthy Reyzer, Bosjesweg, Boschkapelle, N. Domen, Rijksweg 212, Molenschot. Er was eens een man die maar één kind had, het was een meisje. Zijn vrouw was reeds lang ge leden omgekomen door een auto-ongeluk. Die man heette Roijco. Roijco en zijn dochter Maikike woonden in een oliebollenkraam op wielen. Ze waren erg arm en ver dienden haast niets. Op een keer had nie mand in geen twee weken iets willen kopen. De olie bollen waren bedorven. Roijco had geen geld meer, dus kon hij geen meel kopen. En als ze geen meel meer hadden konden ze geen oliebollen meer bakken. Roijco kon niets meer betalen. Hij was erg be droefd. Niet omdat hij zo veel schulden had, maar om Maikike. Hij zag dat ze mager werd, erg ma ger. Toen zei Roijco: „Mal- kike, ik ga werk zoeken. Blijf op mij wachten, hier in de wagen. Ik kom terug zo gauw ik wat verdiend heb." Hij ging. maar Maikike dacht: ,,Dan trek ik ook erop uit, wie weet kan ik ook ergens geld verdie nen." Daarna liet ze alles ach ter behalve het paard. Ze klom er op en reed weg. Na lang gereden te heb ben zocht ze een slaap- plaatsje. Het paard bond ze aan een boom. Toen ze de volgende morgen wakker werd lag ze in een hol. Ze keek eens rond. Ze zag een man, een jongeman naast zich zitten. Hij was prach tig gekleed. Deze man ver telde dat hij de prins was van Zweden, nl. prins Eduard. Ook vertelde hij dat ze gevangen genomen waren door rovers. Maikike vond dit hele maal niet leuk. Snikkend keerde ze zich om. Prins Eduard sloeg zijn arm om haar heen en troostte haar dat zijn va der hen zou komen bevrij den. Elke morgen kwam een rover met een stuk brood en een kroes water. Maikike en prins Edu ard zaten precies een maand gevangen. toen 's morgens niet een rover maar de koning binnen kwam. O wat waren allen blij. De koning vertelde dat ze de rovers gevangen hadden genomen, en dat zij nu vrij waren, en dat Maikike op het paleis mocht blijven wonen. Maar wie trof zij op het paleis aan? Haar eigen vader. Die had werk ge vonden en was zijn doch ter gaan zoeken. Hoe ver drietig was hij toen hij haar niet vinden kon! Toen ging hij naar de ko ning van Zweden om te vragen waar hij Maikike zou moeten zoeken. Nu was iedereen geluk kig. Vijf jaar later was er groot feest in Zweden. De vlaggen hingen uit. Raad eens, waarom er feest was. Wel, Maikike en prins Eduard trouwden. Ja, zij werden koning en konin gin. Zij kregen vijf kinderen. En met die vijf kinderen leefden zij nog lang en ge lukkig. Jeanne Maria. Laurijen Roeloff v. Dalenstr. 41 Dongen. Het is vandaag woensdag, een vrije middag wat heus wel mag. Dan kun je fijn buiten spelen en je zal je dan heus niet vervelen. Dat vinden wij allen fijn en zullen dan ook wel buiten zijn. En ben je dan van het spelen moe dan ga je gauw naar binnen toe. Dan komt de krantenbezorger met de krant en dan gaan alle spullen aan de kant. Want dan lees ik de .Kleine Stem" dat is fijn voor mij en ook voor hem. Ik lees hem dan helemaal uit. En dit is het einde tot besluit, Beppie'de Wijs Koning Haakonstraat 4 Moerdijk. P.S. Ik wil graag corresponderen met een meisje van 11 of 12 jaar. Ik spaar postzegels, sigarebandjes en filmsterren. 4. 5. 6. 7. S. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. IS. 19. 20. HENK SCHOORMAN Dr. Kuyperstraat 15, Dongen. De koe slacht de slager in het slachthuis. Het zout strooit vader op de tomaten. Het hout hakt vader in kleine stukjes. Het ei legt een kip op het nest. De auto rijdt in vader op straat. Het huis bouwt vader. Het gras maait de tuinier. De planten geven moeder water De figuurtjes knippen Jan. Het been draagt een hond. De aardbeien plukte vader. De kleren wast moeder. De school gaat naar Kees. De pop wast het kind. De auto's spelen met Jan. Het haar knipt de kapper. De fluitfluit op Henk. De schooltas pakt Els. De jurk past moeder. De muis vangt vader. Tonnie Bonneke Oosterhoutseweg 31 Breda. KINDEREN ROOVERS Rooyakker 12, Ulvenhout Slechts in mijn gedachten spelen de dagen van weleer. want de tijd van vroeger is er niet meer. O, stad van historie, o stad toch zo schoon, niemhnd wil jou missen niemand die er nu woon' Veel is weg van wat wij beminden, ook de korenmolen De Vier Winden. Over de rivier de AA bouwden ze een brug Acht, wat gaat de tijd toch vlug. Wat was het een prachtig werk de opbouw Begijnhof met Waalse kerk. Ons mooie kasteeltje Bouvigne werd door Jan Baptist Keerman gebouwd waar vast niemand om heeft gerouwd. Want het staat zo statig en fier op Brabants gronden hier. Aan het Mastbos kan ieder wel wennen! Het geurt er heerlijk en je kunt er machtig stoeien en rennen. Ik kijk op mijn oude rooster: in 1646 was het een nonnenklooster, Wat een machtig staaltje werk de Gothische kerk. En dan de oude kleine politiepost Der in en der uit gelost! Men komt eens even op verhaal in museums met pracht en praal. En ook verpand je bekant je hart op de oude Botermarkt. Het is ook wèl gegaan met de Vergulde Craen En het Kasteel Academie wint bij verloting de beste premie. In Liesbos en bos van Ulvenhout is het fijn om eens tussen de bomen te zijn. Sonsbeek, Wilhelmina en Engelse tuin zijn parken die sieren Breda's kruin. In 1590 leverde iemand een stuk! Adriaan van Bergen voer met het turfschip door het Spanjaardsgat met geluk. Ik zie bleekblauwe bloemen groeien in 't Rozemarijnstraatje waar kinderen stoeien. Waren de mensen tè vrolijk en blij Dan kwamen ze van de Swaenhals brouwerij. De Augustus Klooster Vredenberg is verleden De polder Boeimeer is schoner aangetreden. Breda bemin ik en blijf het trouw Ik hoop op een wolkeloze hemel voor Breda, altijd blauw. Strooi een enkele kleine bloem op uw broeders pad. Strijk hem van 't bedroefd gelaat Enkele rimpels glad. Lenig smart of droog een traan. Breng de kleinste zegen aan. Doe éen woord van liefde horen En uw dag is niet verloren. RONNY HARMANUS Past. Dirvenstr. 4, Dongen Dit is ons huis en dat van de buur- vrouw en ons duivenhok. ANNEKE OBRIE Zandstraat 93, Sas van Gent Vorige vakantie was ik in een klein dorp nabij Goes. Het was maar klein, maar toch erg gezellig. Ik was er al een tijdje en verwachtte post van mijn vriendin, die me altijd gezellig schreef. 's Morgens was ik al vroeg wakker en rond een uur of 7 was iedereen al druk in de weer. De melkbussen wer den aan de kant van de weg gezet en aan alles kon je merken dat er weer een nieuwe dag begonnen was. Het was een stralende dag, ik sprong uit bed, waste en kleedde me aan en ging naar beneden. Juist toen ik beneden was zag ik de postbode aankomen. Het viel me al meteen op dat hij tastend zijn weg zocht en dat hij dus blind was. Hij had een tame lijk grote tas bij zich, die onderver deeld was in lange vakken en die weer in kleinere vakjes waar precies een brief in paste. Hij zocht de sluiting van de hekjes en voelde waar de brievenbus zat. Ik vond het eigenlijk wat raar dat men een blinde man brieven rond liet brengen. Maar iedereen in het dorp kende hem en groette hem joviaal. Hij wist ook elke keer precies wie het was. Rond een uur of elf riep een mevrouw hem binnen, waar hij een lekker kopje koffie kreeg, met het bijbehorende natuurlijk, 's Middags at hij thuis waar een zus voor hem zorgde. Hij werd door iedereen verwend, het hele dorp hield van hem en was er trots op. 's'Middags en als hij vrij was deed hij bij de boeren wat werk dat hij kon doen en om 4 uur ging hij de bestel lingen weer rondbrengen. Niemand leed eronder want hij was niet ge trouwd. Op het postkantoor werd alles netjes voor hem gesorteerd en in de vakjes van zijn tas gedaan. Het was maar een klein dorp. dus waren er nooit erg veel bestellingen, want als men dit overal moest doen, zou het teveel tijd en werk in be slag nemen. Ik stond er versteld van. dat hij dit werk kon doen. ondanks dat hij het licht in zijn ogen miste. Marianne Voeten Breda Tobi is een dwergnijlpaard. Misschien denk je dat hij dan ook maar heel klein is. Nee, zó klein is hij nietalleen maar minder groot dan een geiooon nijlpaard en dat is wel zo groot als een jonge olifant. Tobi woonde in Artis en had het er best naar zijn zin. Hij was goed gehumeurd en gezond; de oppassers waren echt tevreden over hem. Maar op een dag begon dat te veranderenTobi at niet meer met smaakhij werd landerig en liet zijn eten staan. Nu zijn oppassers voor hun dieren bijna zoals moeders met hun kinderen. De oppasser van Tobi merk te natuurlijk dadelijk dat er iets aan schortte en al gauw begreep hij dat het arme dier tandpijn had. Hij zag dat de hoektanden van zijn pleegkind scjieef begonnen te groeien en hij begreep dat hier de tandarts aan te pas moest komen. Ansjc van der Logt, Bagvrnsestraat 89, Breda Dat is bij dieren gemakkelijker gezegd dan gedaan. En bij onze Tobi die een echte kolos is, viel dat werkje niet mee. Er kwam een heel troepje sterke Artis-mannen aan te pas De dag voor de behandeling kreeg Tobi niets te eten of te drinken. Dat had de dokter voorgeschreven omdat hij er op deze manier zeker van was dat Tobi zijn verdovingsmiddel wel naar binnen zou werken. Want toen hij na een hele dag vasten een bak water aange boden kreeg, dronk hij die gretig leeg. In het tvater was een sterk kalmeringsmiddel opge lost en dat had hij dus ongemerkt ingenomen. Toen de sterke mannen zijn hol binnenkwa men was Tobi toch nog fris en wakker ge noeg om verzet te bieden. Het was onmogelijk iets met hem aan te vangen en daarom kreeg hij eerst nóg een dosis verdovingsmiddelen. Daarna lukte het de mannen deze zwaarge- wicht aan banden te leggen met dikke tou wen. Toen kwam de dokter. Tobi's bek werd wijd opengesperd en om de kaken toerden touwen geslagen waarmee de mannen de bek wijd konden openhouden. De dokter haalde een kleine ijzerzaag voor de dag en begon een stukje van zijn hoektanden af te zagen. Ze waren vijftien centimeter lang en daarom mochten ze best wat ingekort worden. Tobi vond de behandeling niet prettig. Hij ver weerde zich wat hij kon en ofschoon hij nu helemaal vastgebonden zat, bewoog zijn hele lichaam van inspanning om zich los te ruk ken. Maar de sterke mannen waren op hun hoede en het bleef bij vruchteloos pogen. De eigenlijke behandeling duurde maar kort. Toch lang genoeg voor de dokters en zijn hel pers! Iedereen was opgelucht toen de zaag de laatste tand had doorgezaagd! Maar wie er ook bijzonder opgelucht was: Tobi! Blijk baar voelde hij al dadelijk hoe goed hem deze behandeling had gedaan. Want ivat gebeurde? Nauwelijks was hij van zijn banden en touwen verlost of hij liep naar de plaats waar hij altijd gevoederd wordt. Wèl waggelde hij als een dronken man; van al die verdovende middelen natuurlijk. Maar hij begon dadelijk aan de maaltijd en liet duidelijk zien dat het hem vandaag weer bij zonder goed smaakte. Rose-Marie van Vlierberghe, Bospad 9, Clinge Natuurlijk hebben jullie deze namen allebei al eens gehoord en gedacht, dat het dezelfde bloem was. Dit is echter niet waar. Ze behoren wel tot dezelfde familie, nl. tot de ranonkel familie en ze zijn allebei geel van kleur. (De ridderspoor en het anemoontje behoren o.a. ook tot de ranonkeifamilie). Je kunt ze echter heel gemakkelijk uit elkaar houden. Niet al leen is de dotterbloem veel helderder geel van kleur, maar als de dotterbloem er is, zul je nergens een boterbloem tegenkomen en aols de boterbloemen volop bloeien, zijn de dotter bloemen reeds verdwenen. De dotterbloem bloeit dus eerder. Hij heeft grote, prachtige gele bloemen en konit veel voor in moerassige weilanden en langs sloten. Hun bloeitijd is april—juni en ze zijn een beetje vergiftig. Je hoeft er daarom echter niet bang van te zijn, als je ze maar niet in je mond steekt. De boterbloem heeft niet zulke mooie gele bloemen en ze bloeien juni—juli. Ze komen eigenlijk overal voor, vooral op akkers en langs waterkanten. Er zijn veel soorten boterbloemen, b.v. de egelboterbloem, de akkerboterbloem en de bosboterbloem. Zij zijn ook alle een beetje vergiftig, doch dit hoeft natuurlijk niet te beletten, dat je ze niet gaat plukken, want mooi zijn ze j. RAZI

de Stem | 1964 | | pagina 11