1964 ilalf jaar geëist tegen ouders overleden baby Coopvaett Regiment Stoottroepen viert 20-jarig bestaan Vijftigduizendste truck bij DAF van de band ASPIRIN Hevige Viëtkong-aan vat tegen commandokamp Grieken komen in Genève, ook over Cyprus praten ONVOLDOENDE ZORG Jezuietenblad uit kritiek op Te Elfder Ure Ruzie beslecht met autocricks Hurenboekje uitverkocht Ook bouwkeur voor houten huizen? I KIND Consulta tie bureau ook in gebreke Zuidelijke democraten overtuigd van Gold waters winst DOUWE EGBERTS Zachte geurige pijptabak SOVJET-VOORSTEL VERBAAST TOKIO AMERIKANEN GEDOOD jonge, belegen, oude, Edammer of Goudse Gemeenten kunnen zelf wijkraden oprichten IN LEGERPLAATS ERMELO Scheidsgericht Op era doet geen uitspraak IN SPANJE Wet op rechten protestanten ingediend Moordenaar ter dood veroordeeld Hotel in Jackson sluit deuren om wet te ontduiken Vier Amerikaanse onderzeebootjagers naar Rotterdam Meisje verdrijft aanrander door klap met fles Nederlands apparaat in Amerikaanse satelliet Grote Tour Kleine Tour Wim du Bois le in Vrasene België-Nederland opsaterdag Henk Snepvangers: militaire titel W:m Leven zonder Pijn met Aspirin DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 8 JULI 1964 il. 37875 GEN, DEN HAAG, DAM, UTRECHT fct voor loZEGELS lUL Ld Bruin |len en nog geidzegels |4 volledig I gesynchroniseerde I versnellingen en |l vast schutboard I MOTOR IMPORT N.V. ts'laan 312 Oen Haag De officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag eiste gisteren zes maanden gevangenisstraf tegen de 31-jarige havenarbeider C. F. uit Den Haag en tegen diens 23-jarige echtgenote J. V. omdat zij onvoldoende zorg hebben besteed aan hun baby van zes maanden, waardoor het kind is overleden. kende echter dat de baby ongewenst was. Op bepaald stroeve toon voegde de president vervolgens de man toe: „U hebt uw vrouw wel schandelijk in de steek gelaten in plaats van haar tot steun te zijn. U zag dat ze het niet meer aan kon, maar ging rustig iedere dag naar uw vriendin. U kunt in het huwelijk niet volstaan met je vrouw geld te geven voor het huishouden en de rest aan haar over te laten". De man zei hierop, dat hij zich wel schuldig voelde omdat hij het huis houden had verwaarloosd, maar niet aan de dood van het kind. Dr. J. Zeldenrust verklaarde dat drie factoren de dood van de baby hebben veroorzaakt: onvoldoende voeding, con- De officier constateerde dat het con sultatiebureau in zijn taak eveneens te kort geschoten was. De baby was als der de kind in het gezin op 24 september 1963 geboren. Vier weken later ha'd de vrouw zich met de baby bij het consul tatiebureau gemeld. Doordat het kindje bleef afvallen werd in overleg met de huisarts de opneming in een ziekenhuis geregeld. Hieruit werd het op 4 januari ontslagen. Hierbij kreeg de vrouw de raad regelmatig met de baby naar het consultatiebureau te gaan. Ze deed dit op 14 januari, maar daarna niet meer. In de nacht van 5 op 6 april, toen het echtpaar laat thuiskwam, bleek de baby te zijn overleden. Gisteren vertelde de vrouw voor de rechtbank dat het kind, toen het naar het ziekenhuis ging, een ernstige huid aandoening had. Deze was genezen toen de baby weer thuis kwam. Het kind was echter erg stil, speelde nooit en huilde weinig. Ook had het last van stuipen. President: „Waarom bent u niet terug gegaan naar het consultatiebureau?" „Ik had er de moed niet toe", antwoordde de vrouw, die in snikken uitbarstte. De ver houding met haar man bleek slecht te zijn. President: .Vindt u dat u zich jegens de baby iets hebt te verwijten?" „Ik geef toe het niet voldoende aandacht te heb ben geschonken", zei de vrouw. Ze ont- Zuidelijke democraten zijn ei*van over tuigd dat senator Barry Goldwater bij de komende presidentiële verkiezingen een grote overwinning zou boeken in het zuiden als minister van justitie Robert F. Kennedy de democratische kandidaat voor het vice-presidentschap zou zijn. Dit is naar voren gekomen bij een opinie-onderzoek onder twee dozijn de mocratische congresleden uit het zui den. Tenminste één congreslid uit ieder van de negen zuidelijke staten voorspel de dat in zijn staat hoofdzakelijk repu blikeins zou worden gestemd of op een open kandidaatschap als Goldwater de republikeinse kandidaat zou zijn en Ken nedy de partner van president Johnson, De meeste congresleden zeiden dat minister van defensie Robert McNama- ra in hun staten de meest populaire, of minst onpopulaire, mogelijke kandidaat is. ditie der organen en bloedarmoede met ontsteking van de organen. Op een vraag van de raadsman zei de kinderarts, dr. W. van Zeben, dat het consultatiebureau, toen de vrouw zich na enige tijd niet had gemeld, op huisbe zoek had dienen te gaan. Dit is de vaste regel. De verdediger zei dat er alle reden was om aan te nemen dat de schuld van de vrouw zo gering is, dat haar geen dood door schuld kan worden verweten. Hij verzocht vrijspraak, subsidiair een lichte straf en onmiddellijke invrijheidstelling van verdachte. De raadsman die voor de man pleitte concludeerde eveneens tot vrijspraak en onmiddellijke invrijheidstelling. De officier van justitie wijzigde hier op zijn eis ten opzichte van de vrouw in zes maanden gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk met aftrek van voorarrest. Na raadkamer stelde de rechtbank bei de verdachten onmiddellijk in vrijheid. Uitspraak op 21 juli. (Advertentie) De Griekse regering heeft de Verenig de Naties laten weten dat zü bereid is een speciale vertegenwoordiger voor de besprekingen over de kwestie-Cyprus in Genève aan te wijzen, zo is dinsdag uit betrouwbare kringen in Genève verno nen. Hiermee is een groot struikelblok voor de besprekingen tussen vier landen, die zijn voorgesteld door de V.N.-bemidde- laar Tuomioja. weggenomen De Turkse vertegenwoordiger, profes sor Nihat Erlm, voorzitter van de com missie voor buitenlandse betrekkingen van de Turkse algemene vergadering, vertrekt woensdag naar Genève, Tuomioja had voorgesteld door de vier belanghebbende landen Engeland, Tur kije, Griekenland en Cyprus speciale vertegenwoordigers voor de bijeenkom sten in Genève te iaten benoemen. Het staat volgens ingewijden echter nog te' bezien of Tuomioja de Grieken zover kan krijgen dat zij met de Turken aan één tafel gaan zitten, gezien de verklaring van de Griekse premier, Papandreoe, dat dit onmogelijk is. De speciale afgezant van president Johnson naar de besprekingen over Cy prus, Dean Johnson, is reeds in Genève. Hij heeft gezegd te zullen blijven zolang zijn aanwezigheid van belang is voor de onderhandelingen. Uit Nicosia wordt gemeld dat de re gering van Cyprus met de leiders van de Turkse Cyprioten een V.N.-plan tot in stelling van een ..vrije zone" hebben aan vaard. In deze vrije zone hebben alleen leden van de V.N.-strijdmacht op Cyprus de macht mensen te fouilleren, arresteren en vast te zetten. De zone loopt langs de bestaande bestandslijn in de stad. De Japanse regering is hoogst verbaasd over de ontvangst van het Sovjet-voor- stel voor de vorming van een perma nente strijdmacht der V.N., om de wer king van de wereldorganisatie doeltref fender te maken. Op het ministerie van buitenlandse zaken vraagt men zich af waarom Moskou zich eerst tot Japan heeft gericht en nog geen nota over dit onderwerp aan Washington, Parijs of Londen gezonden schijnt te hebben en waarom het dit voorstel thans heeft ge daan, zonder de volgende zitting van de algemene vergadering der V.N. af te wachten. In Japanse kringen meent men dat de Sovjet-Unie de kwestie opgelost wenst te zien voordat Peking eventueel tot de V.N. wordt toegelaten. (Advertentie) I. 01159-348 Een aanval van ongeveer 600 Vietcongverzetsstryders op e Zuidvietnamees commandokamp te Nam Dong, op 600 km ten noorden van Saigon, heeft maandag aan 58 leden van de bezetting, onder wie twee Amerikanen en één Austra liër, het leven gekost. Volgens mi litaire kringen in Saigon werden minstens drie Amerikanen gewond. Aan de zijde van de opstandelingen, die gesteund werden door mortieren en zware machinegeweren, sneuvelden min stens 49 mannen. De Vietcong slaagden er echter niet in door de prikkeldraad versperringen om het kamp heen te bre ken. Tenslotte moesten zij zich terugtrek ken. De gesneuvelde Amerikanen en de Australiër waren als „adviseur" naar Zuid-Vietnam gekomen. Vorige week woensdag deden opstan- De zojuist in Rome verschenen junl- aflevering van het maandblad der pa ters jezuïeten Civilta Cattolica, waar schuwt in een artikel van pater G. de Rosa S.J. tegen moderne opvattingen over de moraal-theologie, zoals die in Te Elfder Ure zijn uiteengezet In een 13 pagina's tellend artikel, dat tot titel draagt: „Richtingen in de he dendaagse moraaltheologie", richt pater De Rosa zich tegen het speciale num mer van Te Elfder Ure, verschenen in oktober-november 1962 onder de titel „Het verzuim der moralisten". De Romeinse redacteur van Civilta gaat in tegen de kritiek, die priester en le ken uit deze groep hebben uitgeoefend op de moralisten. Deze moralisten zouden volgens de kritiserende groep Nederland se katholieken in hun zedenleer al te veel de natuurwet benadrukken, zij zou den overheersend casuistiek bedrijven en tenslotte het christen-leven als minima listen benaderen. Pater De Rosa valt elk dezer stellin gen aan in het bijzonder de uitlatingen van Klaas de Wit en van Th. Goovaart, beiden leken. Maar ook pater Anderson O.P. ontkomt niet aan tegenspraak. delingen een aanval op een groot kon vooi dat wapens en munitie vervoerde. Van het escorte werden toen 29 man ge dood en 24 gewond. Zaterdag jl. liepen communistische guerrillastrijders in Kon- toem, op 400 km ten noordoosten van Sai gon een kamp voor speciale troepen on der de voet. Van de bezetting van dit kamp sneuvelden 41 mannen, onder wie twee Amerikanen, en werden er 27 ge wond. (Van onze parlementaire redactie) De gemeentebesturen zijn binnenkort in staat zelf wijkraden op te richten en commissies in het leven te roepen met een verordenende en besturende be voegdheid. De Eerste Kamer heeft dins dag het wetsontwerp tot wijziging van de gemeentewet, dat dit wil mogelijk maken, z h. s. aangenomen. Met enig enthousiasme stelde de senaat vast, dat hier de bestuurlijke decentralisatie in de praktijk wordt gebracht. (Van onze correspondent) In de Twentse gemeente Weerselo vond een vechtpartij plaats, waarbij ne gen personen waren betrokken. De vechtlustigen, die over vier auto's be schikten, gingen elkaar met een crick te lijf, waarbij twee personen vrij ern stig aan het hoofd werden gewond. Een der wagens werd totaal vernield door dat een der vechtersbazen, ook deze °*et een crick bewerkte. De ruzie ont stond in een café in Delden waar men net niet eens kon worden over sigaretten en eieren Het scheidsgerecht bij de Nederlandse Opera heeft ra zijn beslissing op een vordering der Vereniging van Geënga- geerden bij de Nederlandse Opera (VG O) tegen de Stichting Nederlandse Ope ra mede zijn mening gegeven over de noodtoestand die er volgens stichtings bestuur en directie bij de opera be staat, Deze mening van het scheidsge recht staat tegenover die van bestuur en diretcie. Zoals bekend heeft het stich tingsbestuur op 15 mei het besluit tot ontbinding van de Nederlandse Opera genomen en dit, zoals statutair is voor geschreven, ter goedkeuring aan de mi nister van O. K. en W. en de gemeente raad van Amsterdam voorgelegd. Het scheidsgerecht heeft zich onbevoegd verklaard kennis te nemen van de vor dering der VGO en deze veroordeeld tot betaling der kosten. De vereniging had van het scheidsgerecht gevorderd uit te spreken voor recht althans te advi seren dat geen gronden zijn gebleken die een ontslagverlening der geëngageer- den rechtvaardigen, cn voorts de stich ting te veroordelen tijdens de duur van het dienstverband van haar geëngageer- den onverminderd de hand te houden aan hun recht op tewerkstelling. (Van onze correspondent) Op zaterdag 19 september wordt In de legerplaats Ermelo het twintigjarig bestaan van het regiment Stoottroepen gevierd. Een reüniecommissie, waarvan luit-kolonei H.J. Reekers commandant van het jubilerende regiment, voorzitter is en secretaresse-penningmeesteresse mevrouw M.L.C Cornelissen-Dijken te Beesterzwaag, die tevens hoofdbestuurs lid is van de B.O.S.S., heeft reeds een uitgebreid feestprogramma samengesteld Ook de kring Breda, vertegenwoordigd o.m. door de heren P.J. Engels en J.C.F. van den Hoek, beiden uit de Baronie- stad, verleent aan de reünie medewer king. Vele oud-Stoottroepers wonen nl. ook in Noord-Brabant en Zeeland. De Herdenkingsbijeenkomst, waarop ook de gesneuvelden zullen worden geëerd, wordt opgeluisterd door drie militaire muziekkorpsen, terwijl de bijeenkomst zal worden geleid door dr. L.A.M. Goos- sens en ds. W.P. Kramer, Voor de reünie worden onder meer uitgenodigd allen, die in de periode 19441964 deel uitmaakten van het re giment. Het regiment Stoottroepen ontstond in een periode, welke wellicht eens als de moeilijkste in de Nederlandse histone zal worden gekwalificeerd. Zo waren de moeilijkheden, aan het ontstaan verbon den, legio. Voor hen, die de leiding van het regiment in handen hadden, stapel den de zorgen zich destijds op. In de toenmalige chaos was een uitkomst niet gemakkelijk te vinden. Behalve de zor gen voor de troepen, die reeds in diverse sectoren van het front waren ingezet hadden zij, die op een kille september- avond op het stafkwartier in vergade ring waren, de zorgen van meer inter ne aard n.l. voor de instandhouding en ontwikkeling van een regiment met ei gen geest en karakter, In het voor alle voormalige Stoters befaamde hotel „Noord-Brabant" te Den Bosch waren de kamers betrokken en in gericht als stafkwartier van het regiment Stoottroepen commando Brabant. Had (Van onze correspondent) De boekjes over de nieuwe huren die door het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid worden uitgegeven zijn in vele plaatsen uitverkocht. Op som mige postkantoren waren ze verleden week vrijdag niet meer te verkrijgen. De staatsdrukkerij voert op het ogenblik een order uit om er nog 30.000 boekjes bij te maken. Hiermede wordt dan het aantal van 100.000 vol gemaakt. Degenen die te laat waren om nog een boekje te kopen zij het tot troost dat er ditmaal te zuinig met hun belastingcenten is omgespron gen, want bij ieder boekje dat voor 35 cent wordt verkocht moet de staat en kele dubbeltjes leggen. De 30.000 stuks die vandaag of morgen van de persen komen worden voldoende geacht om het tekort op te vangen. De „wet op de rechten" der protes tanten, waaraan onder leiding van mi nister Castiella 7 jaren gewerkt is. is heden bij het Spaanse parlement inge diend Zij zal echter eerst in het najaar in behandeling komen. De nieuwe wet erkent de protestantse kerkgenootschappen en geeft ze een ju ridische status. Voorts wordt het bur gerlijk huwelijk erkend, terwijl het recht op het hebben van eigen scholen en het verspreiden van een eigen bijbel wordt toegekend. Alle officiële statistieken stellen het aantal in Spanje wonende protestan ten op 30.000. doch vertegenwoordigers der Spaanse protestanten menen dat hun aantal wel rond de 100.000 ligt. het commando Limburg reeds een eigen wapen, bij commando Brabant zocht men naar een wapen, dat zoveel mogelijk het doel, karakter en de geest van tiet re giment weergaf. De oplossing was moei lijk, tot één van de aanwezigen zijn dolk tussen het gewei van een aldaar als jachttrofee hangende hertekop plantte en uitriep: ,,Dit is ons wapen". Toen later commando Brabant en com mando Limburg onder één regiment werden verenigd, bleef het destijds voor commando Brabant gevonden wapen ge handhaafd. De 29-jarige Winston Moseley is in New York terdoodveroordeeld wegens moord op twee vrouwen en een vijftien jarig schoolmeisje. De rechter bepaalde de voltrekking van'het vonnis in de week van de tiende augustus, maar er is een automatisch beroep dat de executie ver traagd. Moseley hoorde het vonnis on bewogen aan. De moord op de 28-jarige barjuffrouw Kitty Genovese op 13 maart in Queens, kreeg veel publiciteit, omdat er 38 mensen in de buurt waren geweest die het slachtoffer om hulp hadden horen roepen maar niet de politie hadden ge waarschuwd. Een bekend hotel voor blanken ln Jackson (Mississippi) heeft maandag zijn deuren gesloten om niet de wet op de burgerrechten te hoeven gehoorza men. De eigenaars zeiden in e£n verkla ring dat het hotel dat 250 kamers be vat, 30 jaar lang een „uitgelezen klan tenkring" heeft bediend. „Zekere voor zieningen" in de nieuwe wet nopen de ondernemers „het hotel niet langer te drijven als een openbare gelegenheid". Het hotel draagt de naam Robert E, Lee naar de held uit de Amerikaanse burgeroorlog. (Van onze verslaggever) Dinsdagmiddag, zestien minuten over vier, klonk er aan het eind van de kilo meterslange montagelijn van Van Doorne Automobielfabriek te Eindhoven oneens applaus, dat het geraas van een zo juist gestarte nieuwe 8 tons dieseltruck over stemde. Het applaus (en de bloemen op de achttonner) golden het feit dat dê vijftigduizendste DAF-bedrtffswagen was gereed gekomen. De truck gaat naar het expeditiebedrijf „De Zwaluw" te Leek in Groningen, dat o.a. diensten op Brabant rijdt. Dr. Hub van Doorne, president-direc teur van DAF, had voor deze bijzondere gelegenheid een overall aangeschoten en hij nodigde de aanwezige journalisten uit om samen met hem de vijftigduizendste te voltooien. Dat duurde langer dan het schema veronderstelt, hetgeen niemand erg vond. Uw verslaggever had de eer het linkervoorwiel te mogen monteren, Eigenlijk was hem het stuurwiel toege zegd, maar dit essentiële onderdeel zat al vast voor iemand er erg in had DAF begon in 1950 met de produktie van bedrijfsauto's. Er werden er duizend geassembleerd. Een groot aandeel in de prdouktie was voor Defensie bestemd. Thans is 95 pet. voor de burgerlijke pro duktie bestemd. Dit jaar zal DAF zes duizend bedrijfswagens bouwen, terwijl in september a.s. de honderdduizendste personenwagen van de band komt. Deze zal onder het personeel worden verloot. Van de totale vrachtwagenproduktie werden er 13.000 stuks uitgevoerd. DAF bouwt de bedrijfsauto's op uit ver- (Van onze parlementaire redactie) Op het departement van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid onderzoekt men of een bepaald type houten woning de vereiste bouwkeur kan krijgen. Wan neer deze bouwkeur inderdaad' wordt vreleend zullen volgens minister Bo gaers alle plaatselijke verordeningen, die de bouw van houten woningen ver bieden, niet meer gelden. Minister Bogaers heeft ook verklaard dat het niet de bedoeling is de nieuwe f 16.000-grens t.a.v zgn. „Bogaerswo- ningen" stringent té hanteren. Zo kan de bouw van een wat grotere woning worden toegestaan, wanneer relatief gezien de kosten niet meer toenemen dan de extra ruimte die door uitbrei ding in het huis verkregen wordt. Volgens het NKV-orgaan ..Ruim Zicht" is uit recente onderzoekingen gebleken, dat het kwaliteitspeil van de inmiddels afgebouwde Bogaerswoningen gelijk is aan het gemiddelde kwaliteitspeil van de woningwetwoningen. Binnenkort zal een proef worden genomen met woinn- gen die uit Zweden worden geïmpor teerd, terwijl ook het prototype van de plastic woning van Fokker de aan dacht van het ministerie van Bouw nijverheid heeft. Volgens „Ruim Zicht" ziet het ernaar uit, dat minister Bo gaers dit jaar dicht in de buurt van de 100.000 woningen komt. Het aantal bouwvakarbeiders is sinds 1961 gestegen van 108.000 tot ruim 140.000. schillende componenten, in drie grote series met 104 verschillende variëteiten. Een dergelijke veelzijdigheid wordt ner gens geëvenaard. Sinds 1950 investeerde DAF ruim zeventig miljoen gulden. Voor volgend jaar staan investeringen tot 15 miljoen op het programma. I>e jager-divisie 161 van de Ameri kaanse marine met de schepen USS Bi- gelow, USS Mc. Caffery, USS A.M. Sum ner en USS W.C. Lawe zal van 8 tot 13 juli een bezoek brengen aan Rotter dam. Zaterdag 11 juli zullen twee jagers de Lawe en de Sumner voor het pu bliek te bezichtigen zijn. Zondagmiddag 12 juli zijn bezoekers welkom aan boord van alle vier de schepen. De onderzeebootjagers hebben in to taal 70 officieren, 204 adelborsten en 880 manschappen aan boord. De Bigelow. 8 november 1957 in dienst gesteld, is de modernste jager van het viertal De Allen M. Sumner, gebouwd in 1943', heeft de langste staat van dienst van alle jagers van de Amerikaanse Marine en heeft nog deelgenomen aan de strijd in de stille Oceaan. Een 26-jarige Enschedese jonge vrouw is aangerand door een 28-jarige man, de in Duitsland gelegen matroos J.A. van de B. Het meisje verzette zich hevig en wist de onverlaat met een melk fles een bloedende verwonding aan diens hoofd toe te brengen, waarop de man vluchtte. Een voetganger, die vanaf een afstand zag wat er gebeurde, zette de achtervolging in, maar verloor de man uit het gezicht Hij deed daarop met een aangifte op het politiebureau, daar belde men alle plaatselijke taxibedrijven, waardoor men er al spoedig achterkwam dat de gezochte zich met een taxi had laten vervoeren naar een hotel in de binnenstad. De politie heeft hem daar kunnen arresteren. De Amsterdamse hoogleraar in de kernfysica Prof dr. A.H Wapstra, heeft van het nationaal bureau voor ruimte vaart der Ver. Staten (Nasa) toestem ming gekregen om als de laatste tests ook goed verlopen een onder zijn lei ding door een werkgroep ontworpen apparaat voor het doen van metingen aan de elektronen in de kosmische stra ling te plaatsen in een in 1966 te lan ceren Amerikaanse satelliet. Het zou de eerste keer zijn dat een apparaat, ontworpen door Nederlandse wetenschapsmensen in een Amerikaanse satelliet mee zou gaan. Er zijn ook aan vragen van Britse. Franse en Italiaanse geleerden om instrumenten met deze sa telliet te mogen meesturen. Rituitslag De uitslag van de vijftiende etappe: 1. Poulidor (Fr. Magne) 6.07.55 met bo. ni 6.06.55, 2 Gabica (Sp. Langariea) 6.07. 04 met boni 6.08.34 3 Gilbert Desmet I (B. de rKimpe) 6.09.38; 4 Janssen (N. de Muer); 5 Anglade (Fr. de Muer) 6 Adorni (It. Pezzi); 7 Junkermann (Did. de Kimpe)8. Anquetil (Fr. Geminiani), 9 Elorza (Sp. Langariea) 10 Foucher (Fr. de Muer), 11 Georges Groussard Fr. de Muer) allen 6.09.38; 12 Simpson (GB PI.) 6.09.55, 13 Bahamontes (Sp. Remy) 6.09.56, 14 Kunde (Did. de Kimpe); 15 Manzane- que (Sp. Pla Sanchis) 16 Jiminez (Sp. Langariea); 17 Galera id., 18 Pauwels (B. Remy) allen z.t. als Bahamontes: 19 Zim- mermann (Fr. Geminiani) 6.10.11, 20 Se- gu (Sp. Remy) 6.11.13, 23 Zilverberg (N, Driessens) 6.11.23, 24 Haast (Ned. Pelle naars) z.t., 27 De Haan id. 6.12.01. 54. Wouters (Ned. Pellenaars) 6.15.20. 63 De Roo (Ned. Geminiani) 6.18.19; 77 Geldermans (Ned. Geminiani) 6.19.09, 80 Niidam (Ned. Pellenaars) 6.22.58, 82. van Est (Ned. Pellenaars) 6.25.06. Gele trui Het algemeen klassement: 1. Georges Groussard (Fr. de Muerl 87.55.15, 2 Anquetil (Fr. Geminiani) 87. 56.41 op 1.26, 3 Poulidor (Fr. Magne) op I.35, 4 Anglade (Fr. Demuer) op 3.05, 5 Bahamontes (Sp. Remy) op 3.29; 6 Fou cher (Fr. Demuer) op 4.16, 7 Junker mann (D. de Kimpe) op 5.16, 8 Jiminez (Sp. Langariea) op 5.21, 9 Gilbert de Smet 1 (B. de Kimpe) op 5.28; 10 Simp son (GB Plaud) op 8.17; 11 Altig (D. Geminiani) op 8.20, 12 Manzaneque (Sp. Pla Sanchis) op 9.07; 13 Adorni (It. Pez zi) op 11.13; 14 Martin (Sp. Remy) op II.54, 15 Pauwels (B. Remy) op 13.58, 16 Pambianco (It. Pezzi) op 15.21, 17 Ga lera (Sp. Langariea) op 17.28, 18 Novales (Fr. Plaud) op 17.52, 19 Duez id. op 21.25, 20 Mattio (Fr. Remy) op 24.05, 31 Gel dermans (Ned. Geminiani) op 47.22, 34 Janssen (Ned. Demuer) op 49.50, 36 De Roo (Ned. Geminiani) op 56.56, 39 Haast (Ned. Pellenaars) op 1.1.44, 47 Zilverberg (Ned. Driessens) op 1.12.0, 62 De Haan (Ned. Pellenaars) op 1.34.45, 68 Nijdam id. op 1.44.23, 69 Wouters id. op 1.44.54, 82 van Est id. op 2.14.49. Groene trui Het punten klassement: 1 Jan Janssen (Ned. De Muer) 145 pnt.; 2 Seis (België- Naeye) 133 pnt.; 3 Altig (Duitsland-Ge- miniani) 121 pnt.; 4 Desmet (Belg-<De Kimpe) 114 pnt.; 5 Paulidor (Fr.-Magne) 87 pnt. Raymond Poulidor kreeg de prijs van de „armen en benen" voor de beste ge reden koers. Zilverberg maakte de groot ste sprong in het klassement en Robert Cazala werd uitgeroepen tot de bemin nelijkste renner in deze étappe. Ploegenprijs Het ploegenklassement: 1. Langariea 18.23.38. 2 De Muer 18.28. 54, 3 de Kimpe 18.29.12, 4 Remy 18.31.05, 5 Geminiani 18.31.11, 12 Pellenaars 18.38 44. Algemeen: 1. De Muer 263.46.05, 2 Geminiani 264. 00.30, 3 Remy 264.08.56. 4 De Kimpe 264. 08.57, 5 Langariea 264.27.38. Bergprijs Het bergklassement: 1. Bahamontes (Sp.) 104 p., 2 Jiminez (Sp.) 96 p.. 3 Poulidor (Fr.) 66 p., 4 Ta- cone (It.) 27 p., 5 Anglade 26 p. Rituitslag. De uitslagen van de 7e etappe: 1 Sagarduy (Sp.); 107,5 km in 3 uur 2 min 57 sec (met bon. 3.02.27); 2 Spruyt (Belg), z.t. (met bon. 3.02.42); 3 Aimar (Fr.) 3.02.58; 4 Gimondi (It.) 3.03.22; 5 Gawliczek (Polen) z.t.; 6 Carvalho (Port) z.t.; 7 Garcia (Sp.) z.t.; 8 Letort (Fr.) z.t.; 9 Delisle (Fr.) 3.03.24; 10 Diaz (Sp.) 2.03.33. De plaatsen van de Nederlanders: 39 Lute 3.09.10; 43 Visser 3.10.00; 44 Zoet z.t.; 56 Peters 3.14.25; 79 Schuuring 3.28.34. Gele trui Het algemeen klassement: 1 Garcia (Sp.) 27.08.37; 2 Gimondi (It). 27.09.01; 3 Aimar (Fr.) 27.12.06; 4 Tous (Sp.) 27.13.33; 5 Spruyt (Belg) 27.14.20: 6 Gawliczek (Polen) 27.17.33; 7 Letort (Fr.) 27.17.36; 8 Beker (Polen) 27.18.33: 9 Chappe (Fr.) 27.19.36; 10 Zapala (Polen) 27.21.40; 11 Massi (It.) 27.21.59; 12 Delisle (Fr.) 27.21.59; 13 Raymond (Fr.) 27 22 05' 14 Sagarduy (Sp.) 27.22.56; 15 Dumont (Fr.) 27.23.36; 16 Dia?. (Sp27.23 47- 17 Kudra (Polen) 27.23.53; 18 Martinazzo (It.) 27.24.14; 19 Hava (Tsj SI.) 27.24 22' 20 Queseda (Sp.) 27.25.49; 24 Karstens (Ned.) 28.28.14; 28 Pieterse (Ned.) 27.34.11; 39 Peters (Ned.) 27.41.14' 54 Visser (Ned.) 27.54.30; 59 Zoet (Ned.) 28.06.42 68 Lute (Ned.) 28.16.35; 73 Schuu ring (Ned.) 28.26.01. Groene trui Het punten klassement ziet er als volgt uit: 1 Sagarduy (Sp.) 75 pnt.; 2 Gimondi (It.) 74; 3 Garcia (Sp.) 53: 4 Gawliczek (Polen) 44; 5 Aimar (Fr.) 42; 13 Schuu ring (Ned.) 28). Bergprijs Het bergklassement: 1 Gawliczek (Po len) 53 pnt.; 2 Sagarduy (Sp.) 46; 3 Zapa la (Polen) 33; 4 Delisle (Fr.) 27; 5 Diaz (Sp.) 22. Ploegenprijs Het ploegen klassement: 1 Frankrijk 9.09.44 2 Spanje 9.09.52; 3 Italië 9.16.36; 4 Polen 9.17.22; 5 Portugal 9.17.39; 6 Nederland 9.23.10. Het algemeen klassement: 1 Spanje 81.22.34; 2 Frankrijk 81.37.12: 3 Polen 81.41.14: 4 Italië 81.42.58; 5 Tsj Slowakije 81.18.36; 6 Nederland 82.29.27 Nieuweling Wim du Bols zegevierde dinsdag in het Belgische Vrasene in de buurt van Gent. HU won de wedstrijd met een voorsprong van meer dan twee minuten. De voetbalinterland België Neder land zal op zaterdag 3 oktober ln Ant werpen worden gehouden. contract getekend voor de Eindhovense ere-divisieclub PSV. Op verzoek van Wil- helmina is het transferbedrag niet be kendgemaakt. De atletiekkampioenschappen van de drie krtfgsmachtonderdelen, die dinsdag: traditiegetrouw op de sintelbaan van het Leidse Hout werden gehouden, zyn door de harde wind nadelig beïnvloed. Op de sprintnummers hadden de lopers te veel steun van de wind en op de langere loopnummers was het leveren van goede prestaties onmogelijk. Henk Snepvangers en Anton Blok le verden op de 1500 m een moedig ge vecht tegen de harde wind hetgeen re sulteerde in nog niet eens zulke slechte tijden: 3.56.9 en 3.58.2. De 26-jarige rechtshalf en aanvoerder van AGOW, Henk Kanselaar, zal het komende seizoen voor Go Ahead gaan spelen. Het transferbedrag is niet be kendgemaakt. De 18-jarige veelbelovende linksbinnen van de Bossche tweede divisieclub Wil- helmina. Jacques van Stippent heeft 'n (Advertentie) daar staat BAYER achter. bb gezinsverpakking 20°/o voordeel

de Stem | 1964 | | pagina 7