Formateur pikt sleutelfuncties Lawine verzwelgt veertien alpinisten Bal98IH GOUDEN BEER VOOR ALLEMAN .Paraguese regering beschermt Mengele Zware straffen voor wegpiraten f 10.000.- aan prijzen V ijfti S man weg bij Meyerink m H. van Doorne op 1 januari met pensioen LUNS Af KAVIAAR Zilver voor Rob Houwer Vee! doden bij aardbeving in Mexico DAGBLAD VOOR ZEELAND In Stoppeldijk Personeel (130) ontslagen bij Goudse fabriek DODENTOCHT VAN GIDS BOZON Koeler Autotunnel onder St.-Gotthardpas SPION KRIJGT LEVENSLANG T ele visiestichting ziet heil in reclameraad Beloning op hoofd Auschwitz-arts Marquezdoodstraf Indonesisch minister Nederland krijgt maatschappijen niet meer terug Bundeswehr kreeg kamp in België Ruim TOUR DE FRANCE PRIJSVRAAG 1964 104e JAARGANG No. 2463? 1'oor God, Koningin en Vaderland Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau Breda Reigerstraat 16 lel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 WOENSDAG 8 JULI 1964 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. ƒ0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. ƒ0,50 incasso; ƒ0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. rei. I p lijnen;, rosigiru w w Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) TSJOMBE PREMIER IN Z'N EIGEN CLUB 55 (Van onze verslaggever) Met ingang van gisteren is ongeveer vijf tig man personeel van de W'esterschel- de-tcxtielfahrieken G. H. Meyerink n.v te Stoppeldijk ontslagen. De maatregel houdt verband met de zich momenteel rond de Verenigde Neder landse Textielbedrijven J. W. Meyerink en Co. N.V. afspelende moeilijkheden Het concern heeft, zoals wij vorige week al berichtten, van de rechtbank van Zutphen surséance van betaling ge kregen. Het betreft hier het personeel van de weverij en van de snijzaal van de Wes- terschelde-Textielfabrieken. afdelingen die overigens aJ enige tijd stil liggen. De ontslagen mannen en vrouwen hebben zich gistermorgen gemeld bij het ar beidsbureau Hulst. Er was een ietwat gelaten stemming. „We hadden dit al zolang zien aanko men. We waren er helemaal op voor bereid", vertelden sommigen. Inmiddels is onder de oud-werknemers van Meyerink" wel enige ongerustheid omtrent de nog aan hen uit te keren lonen en het vakantiegeld, dat zij naar hun zeggen nog te goed hebben. „Meyerink" schijnt met de betaling van lonen een week achter te liggen. De bedrijfsleider, de heer J. Berenschot uit Kloosterzande, heeft verklaard dat het zeker niet uitgesloten moet worden ge acht dat de werknemers, die eergisteren zijn ontslagen, het hun verschuldigde geld alsnog zullen krijgen. „Er zijn nog volop onderhandelingen gaande", zei hij. Hij deelde voorts mee dat het confectie- atelier bij de fabrieken in Stoppeldijk vandaag weer zal gaan produceren. De daar tewerkgestelde meisjes hebben maandag en dinsdag vrijaf gehad. „Wat het atelier betreft is er echt nog niets aan de hand", aldus de heer Beren schot. Moise Tsjombe, door president Joseph Kasavoeboe be last met de vorming van een overgangsbewind voor Kongo, heeft een kabinetslijst samengesteld met twaalf namen. Er is geen enkele naam bij uit het demissionaire kabinet van Cyrille Adoula, ook die van premier Adoula niet. Voor zichzelf heeft Tsjombe vier func ties bestemd, namelijk die van premier, minister van ouitenlandse zaken hoofd van de voorlichting en hoofd van de economische coördinatie. De twaalf ministers zijn allen „volsla gen nieuw en kundige lieden", aldus Tsjombe. Tjsombe zei dat alle groeperingen hun toezegging hadden herhaald met zijn overgangsregering samen te werken. De voornaamste taak van die regering zou zijn algemene verkiezingen voor een tweede Kongolees parlement voor te be reiden. Deze taak zou, beloofde Tsjombe, zo spoedig mogelijk ter hand worden ge nomen. Maar eerst zouden de opstanden moeten ophouden en zou het gehele land gepacificeerd moeten worden. Op de vraag of de opstanden in diverse pro vincies met geweld zouden worden on derdrukt, was het antwoord van Tsjom be: „Neen, door middel van verzoening". Intussen zouden de rebellen in Kivoe hebben aangeboden de vijandelijkheden te staken wanneer de Kongolese rege ring ophoudt aanvallen uit te voeren met de T-28-vliegtuigen, die zij van de V.S. heeft ontvangen. De „Baron Dhanis" is dinsdag met ongeveer honderd Europese vluchtelin gen uit Albertstad aangekomen. Deze hoofdstad van Noord-Katanga is door de opstandelingen bezet. Het schip was vrijdag vertrokken en sinds zaterdagoch tend was er niets meer van vernomen. Volgens in de Kongolese stad Boekavoe aangekomen reizigers terroriseren door communisten gesteunde rebellen een groot gedeelte van de provincie Manie- ma. De reizigers verklaarden dat de hele provincie in staat van paniek is en dat de bevolking voor de naderende rebellen uit vlucht. Maniema is de vijfde Kongolese pro vincie waar de rebellen actief zijn. Eer der in dit jaar braken opstanden uit in Kivoe. Noord-Kalanga, Oriëntale en Kwi- loe. De directie van de koninklijke pla teelbakkerij Zuid-Holland in Gouda heeft dinsdagmiddag het honderddertig man tellende per soneel ontslag aangezegd. De drie betrokken vakbonden deelden mee dat de directie hen van dit besluit op de hoogte heeft gesteld. Tegenover de vakbonden verklaarde de directie, dat zij tot deze maatregel was genoopt wegens het ontbreken van geldmidde len en de dreiging van een faillisse mentsaanvrage door diverse schuld eisers. Er zijn plannen in studie om de produktie op een later tijdstip te hervatten. Met een verwezenlijking zullen in ieder ge val enige maanden gemoeid zijn. De betrokken vakbonden de algemene bedrijfsgroepencentrale, de christelijke bedrijfsgroepencentrale in Nederland en de Nederlandse katholieke bond van werknemers in industriële bedrij ven Sint-Willibrodus verklaren, dat er geen sprake is geweest van inacht neming van de wettelijke opzegtermijn en van betaling van verkregen vakan tierechten. (Van onze verslaggever) Dr. Huub van Doorne, president-di recteur van de DAF-automobielfabrie- ken, heeft gistermiddag officieel be kendgemaakt, dat hij per 1 januari zijn functie zal neerleggen. Zijn jongere broer Wim van Doorne volgt hem op. Dr Huub van Doorne wordt 1 januari a.s. 'vijfenzestig jaar. „Ik vrees dat het steeds moeilijker zal worden om met pensioen te gaan naarmate de leeftijd vordert", zo motiveerde hij zijn besluit. ,,Ik ga mij thuis heerlijk aan mijn hob by wijden: de techniek!" De heer W. van Doorne is thans vice- president van DAF. In deze functie wordt hij opgevolgd door de Beer Mar tin van Doorne, de oudste zoan van ..doctor Huub". Nederlands autoprodu cent nummer één maakte zijn besluit kenbaar tijdens een festiviteit ter gele genheid van het gereedkomen van de 50.000e DAF-truck, waarover elders in dit blad meer. VIJF DODEN vielen te betreuren Edinburg (V.S.) na een reeks explosies in een dynamietfabriek, waarbij vijf ge bouwen achtereenvolgens in de lucht vlo gen. Twaalf arbeiders liepen verwondin gen op. Een toesnellende politieman werd dodelijk getroffen door een hartaanval. ..EEN HELDHAFTIGE afdeling van de luchtmacht van het Chinese volksbevrij dingsleger" zo heet het in een Chinees communistisch persbericht heeft een nationalistisch Chinese U-2 welke boven het vasteland vloog, neergeschoten. DE AMSTERDAMSE postbode, deze week gearresteerd omdat hij mogelijk een zestigjarige man van de trap duwde, als gevolg waarvan deze overleed, is voor lopig in vrijheid gesteld in afwachting van de resultaten van een nader onder zoek. Weersverwachting van het K.N.M.I. geldig tot vanavond: Aanvankelijk half tot zwaar be wolkt met enige regen. Later wis selende bewolking en plaatselijk buien. Matige tot krachtige, aan de kust tijdelijk harde tot stormachtige wind. Vanmiddag lagere tempera turen dan gisteren. Vandaag: zon onder 20.53 uur. Morgen: zon op 4.39 uur. Maan on der 0.05 uur. Charles Bozon, oud-wereldkampioen slalom kwam als berggids om. Door een lawine zijn dinsdagmiddag veertien mensen omgekomen bij de be klimming van de Aiguille Verte in het Mont-Blancmassief. Onder hen was de Fransman Charles Bozon (31), oud-we reldkampioen slalom 1962 en gids voor de groep, die uit drie instructeurs en tien leerlingen van de bergbeklimmers- school te Chamonix bestond. Doordat op ongeveer tweehonderd meter van de top een sneeuwmuur in elkaar stortte be landde de groep in een lawine. Bergpolitie die gezien had hoe de enor me massa sneeuw zich van de berghelling losmaakte, begaf zich per helikopter naar de plaats waar men de mannen het laatst had waargenomen. Hoewel men er be trekkelijk snel in slaagde de bedolven klimmers die vijfhonderd meter door de sneeuwmassa waren meegesleurd, uit te graven, waren alle veertien al overleden. Een soortgelijk ongeluk heeft dit jaar eerder het leven gekost aan de Ameri kaanse skiër Bud Werner en de Duitser Barbi Henneberger. Bozon, die dit voorjaar is getrouwd, had zich in feite uit de wedstrijdskisport teruggetrokken om zich geheel te wij den aan zijn beroep als gids, evenals zijn vader, die in 1938 bij een soortgelijk on geluk is omgekomen. Als zesjarige jongen al Bozon werd geboren op 15 december 1932 stond hij op de latten en op achtjarige leeftijd nam hij al aan wedstrijden deel. Vanaf 1954 stond hij internationaal op het voor ste plan. Hij werd dat jaar vijfde in het wereldkampioenschap afdaling te Aare in Zweden en tweede in de slalom bij de Arlberg-Kandahar-rennen. Na vele successen, zowel nationaal als internatio naai (bij de Olympische winterspelen 1956 te Cortina d'Ampezzo plaatste hij zich vijfde in de reuzenslalom, zevende in de speciaal slalom en achtste in de afdaling), scheen in 1958 zijn carrière ten einde toen hij bij de wereldkampioen schappen te Bad-Gastein ten val kwam en ernstige verwendingen aan de rugge- graat opliep. Bozon kwam echter terug, behaalde een bronzen medaille op de slalom bij de Olympische winterspelen 1960 te Squaw Valley en werd in 1962 wereldkampioen. De Zwitserse regering heeft het par lement verzocht zijn goedkeuring te hech ten aan de bouw van een 16.4 kilometer lange autotunnel onder de Gotthard-pas. Het zou de derde noord-zuidverbinding onder de Alpen worden. De tunnel van de grote St.-Bernard is al in bedrijf, die onder de Mont Blanc in aanbouw. Het parlement zal stellig instemmen met de bouw van de derde tunnel. Het is niet bekend hoeveel de tunnel zal gaan kosten en wanneer hij gereed zal zijn. De tunnel zal te Goeschenen begin nen, 1150 meter boven de zeespiegel, en daar aansluiten op een snelweg die uit de richtingen Zurich en Bazel in aan bouw is, en naar Airoio aan de zuidzijde van de pas leiden. Vandaar zal er aan sluiting zijn met een in aanbouw zijnde snelweg dia via Lugano zal inhaken op de Italiaanse autostrada. Na voltooiing van de tunnel zullen de automobilisten het hele jaar door de Gotthardweg kun nen berijden. Thans moet hun wagen in het winterseizoen te Airoio of Goesche nen per trein door de spoorwegtunnel. De Fransman Georges Paques, de vo rig jaar door do Fransen gearresteerde voorlichtingsambtenaar van de NAVO, is dinsdag tot levenslange gevangenis straf veroordeeld wegens spionage voor Rusland. De aanklager van het hof van staatsveiligheid had de doodstraf tegen hem geëist. Paques. 50 jaar. heeft be kend de Russen gedurende 19 jaar de fensiegeheimen van het westen in handen te hebben gespeeld. „We zyn vol lof over de bediening aan boord van dit vliegtuigzei nir. Luns gisteren bij aankomst in Mos kou tegen zijn ambtgenoot Gromiko, „we zijn onderweg ruimschoots voor zien van kaviaar". Vanmorgen om tien uur komen de beide ministers büeen om de politieke besprekingen te voeren. Op de foto: Mr. Luns met zijn echtgenote op de vliegtuigtrap voor het vertrek. De film „Alleman" van Bert Haan stra heeft op het veertiende interna tionale filmfestival in Berlijn een „Gouden Beer" gewonnen voor de beste lange documentaire. De internationale jury was van oor deel dat met behulp van de verbor gen camera een beminnelijk beeld van het Nederlandse volk was vast gelegd. De Oostenrijkse film „Kirdi" kreeg een Gouden Beer voor de beste korte film. De prijs voor de beste speelfilm ging naar de Turkse rolprent „Soe- zoez Yaz" van Ulvi Dogan. die er zelf de hoofdrol in vertolkt. De film „De Aanmelding" van de 27-jarige Nederlandse cineast Rob Houwer werd bekroond met een „Zilveren Beer" als onderscheiding in de categorie korte films. In de motivering van de jury wordt gezegd dat het de Nederlander in zijn tien minuten durende film door gevoe lige en dichterlijke filmtaal is gelukt de angsten en herinneringen van een vrouw bij haar aanmelding in een oudeliedenhuis tastbaar te maken „Alleman", die in Duitsland de ti tel „12 Millionen" draagt, werd voorts onderscheiden met de jeugdfilmprijs 1964. In alle Berlijnse kranten werd „Al leman" zeer gunstig ontvangen. Na de eerste vertoning van de film schreef ..Die Welt" dat Haanstra zeker kon zijn van de Gouden Beer. Het blad noemde de film, aansluitend op de realistische „Mondo-documentaires", „Mondo Simpatico". „Der Tagesspiegel" betreurde het dat Haanstra twee jaar geleden geen prijs verwierf voor zijn korte film „Zoo". Haanstra was er volgens het blad in geslaagd volgens hetzelfde idee van „Zoo" een lange documen taire te maken die de hele avond kan vullen. „In zijn werk overschrijdt Haanstra alle nationale grenzen", zo schreef „Der Tagesspiegel". „Want hij maakt minder een film over de Nederlanders dan over de hele mensheid". „Ook is de film meeslepender dan menige speelfilm", zo meent het blad. De filmcriticus van de „Berliner Morgenpost" prees vooral de prach tige filmopname van de sportwed strijd in ..Alleman". De film „Alleman" kreeg ook nog de „Unicrit"-prijs van het internatio nale verbond van filmcritici. De jury van deze prijs bestond uit 15 film critici uit tien landen. BERT HAANSTRA (Van onze parlementaire redactie) Het bestuur van de N.T.S. heeft in een schrijven aan de minister van O. K. en W enkele nieuwe ideeën geopperd over de verzorging van reclame in de televisie. Naast de reeds eerder gedane sugges tie tot oprichting van een reclamemaat schappij met een uitvoerend karakter ter zake de t.v.-reclame denkt de N.T.S. nu ook aan de oprichting van een „televisie reclameraad", die het reclame-beleid zou moeten voeren. In deze raad zouden allen vertegenwoordigd moeten zijn die bij de televisiereclame betrokken zijn. Naast representanten van de omroepen denkt men daarbij ook aan vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en culturele orga nisaties. Op deze wijze zou ook voor or ganisaties als de O.T.E.M. een plaats voor een vertegenwoordiger in deze televisie reclameraad ingeruimd kunnen worden. Tevens zou dan de raad niet het verwijt gemaakt kunnen worden terzake de ex ploitatie van t.v.-reclame „ondeskundig" te zijn. Minister Bot (O. K. en W.) heeft op de nieuwe suggestie van een ..televisie reclameraad" ter bepaling van het recla- mebeleid, nog niet gereageerd. De paci ficatiecommissie, die zich met deze ma terie bezighoudt, komt, zoals bekend, eerst 16 september weer bijeen. Het dodencijfer van de hevige aard beving die maandag Mexico teisterde staat nog lang niet vast. Alleen al uit de deelstaat Querrero wordt het cijfer 31 gemeld. Rapporten uit de aangrenzende staten Michoacan, Morelos en Mexico zijn nog niet binnen. Gevreesd wordt dat het eindcijfer aanzienlijk hoger zal lig gen. Te paard en in jeeps hebben reddings ploegen zich op weg begeven naar enige tientallen moeilijk bereikbare plaatsen in de oerwouden langs de kust van de Grote Oceaan. Men vreest daar nog veel slacht offers te zullen vinden. Piloten die bo ven het geteisterde gebied in de vier ge noemde staten hebben gevlogen schatten het aantal daklozen op 150.000. Een gerucht wil dat twee dorpen in Michoacan San Jeronimo en Salgredo genaamd, volkomen met de grond gelijk zijn gemaakt. In elk van deze twee dor pen woonden ongeveer 800 mensen. In het rampgebied zijn binnen een pe riode van een etmaal 16 schokken gere gistreerd. Sommige ervan zijn in geheel Mexico gevoeld. De verbindingen met, de afgelegen ge bieden worden geleidelijk hersteld. Men is dinsdag begonne# met het overbren gen van gewonden naar de hoofdstad. Andres Ruiz Marquez. alias kolonel Montenegro, is dinsdag door de krijgs raad van Madrid ter dood veroordeeld. Marquez heeft verleden jaar en de laat ste twee maanden ongeveer vijftig zwak ke bommen laten ontploffen, die slechts geringe materiële schade veroorzaakten en twee lichtgewonden. Marquez had verklaard slechts „la waai" te hebben willen maken om gene raal Franco tot een politieke evolutie te bewegen. Hij had nooit ernstig een aan slag tegen generaal Franco overwogen, zei hij. De voortvluchtige Duitse oorlogsmisda diger Josef Mengele geniet de bescher ming van de hoogste regeringsfunctiona rissen van Paraguay. Dit heeft Hans Kügler, die deel uitmaakte van het par ket in het proces tegen eenentwintig ge wezen bewakers van het uitroeiingskamp Auschwitz, dinsdag op een persconferen tie gezegd. Volgens Kügl'er heeft de nazi-kamparts Mengele, in Auschwitz bekend als de „en gel des doods", vanwege zijn proefnemin gen met vrouwen en kinderen, een toe vluchtsoord gevonden in Asuncion, de hoofdstad van Paraguay. Het parket van de openbare aanklager van de staat Hessen heeft bekendge maakt dat de officiële beloning, die is uitgeloofd voor de gevangenneming van Mengele van 20.000 tot 50.000 mark is verhoogd. Daarbij komt nog een bedrag van 10.000 mark dat een anonieme gever ter beschikking heeft gesteld. De beloning heeft niet ten doel om clandestiene ontvoering zoals de ont- De rechtbank in Alkmaar ver oordeelde de 44-jarige visser-mo- tordrijver H. J. J. uit Den Burg op Texel tot een gevangenisstraf van één jaar met aftrek van voor arrest en ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van vijf jaar. De officier had een gevangenis straf van twee jaar en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. De 44-jarige visser-motordrij ver heeft een verkeersongeluk veroorzaakt dat aan drie mensen het leven heeft gekost. Op 12 januari reed hij in Den Burg met zijn auto een wandelend echtpaar aan. terwij] hij onder invloed van ster ke drank verkeerde. De 67-jarige heer A. Barhorst was op slag dood en diens echtgenote 67 jaar) overleed tijdens het transport naar het ziekenhuis te Den Helder. De weduwe Witte-Bakker die het ongeluk zag gebeuren, werd door een beroerte getroffen en overleed enkele uren later. Uit het onderzoek bleek dat J. drie glazen bier er: dertien glazen cognac had gedronken, toen hij in zijn auto stapte en naar de Gogerstraat reed waar het ongeluk gebeurde. Het echtpaar Barhorst was op weg naar de kerk. Er was geen trottoir in de straat, maar het echtpaar liep aan de rechterkant. Ge tuigen hadden de auto zigzaggend door de straat zien lijden. Verdachte beweerde dat hij voldoen de naar links was uitgeweken en dat de heer Barhorst enkele stappen naar links gemaakt had. Volgens de verbali sant was niet alleen de heer Barhorst geschept maar ook mevrouw Barhorst. die daarna tegen een muurtje was ge smakt. De officier van justitie, die verdachte een agressief man noemde, die zijn een zaamheid wegdrinkt, was van oordeel dat J. ook de dood van de weduwe op zijn geweten heeft, ook al kan dit niet ten laste worden gelegd. Verdachte zit sinds 12 januari in voorarrest. Eveneens in Alkmaar stond terecht de '24-jarige metselaar J. J. van der B. uit Hoorn, die in de nacht van 18 op 19 april op de Jaagweg bij Hoorn, terwijl hij onder Invlned van sterke drank een auto bestuurde, de 23-jarige H. de Wilde uit Edam, die gewond op de weg lag. had overreden, met het gevolg dat het slachtoffer op slag werd gedood. Hij werd door de rechtbank veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf (eis 5 maanden) en vjjf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De 25-jarige Amsterdammer H. H. had kort tevoren de man uit Edam aan gereden, toen deze wegens benzinege brek een andere automobilist had aan gehouden, De officier van justitie had legen de Amsterdammer 125 gulden boete of 25 dagen geëist. De rechtbank sprak hem vrij van het hem ten laste gelegde schuldmisdrijf. Hij werd wel wegens het in gevaar brengen van het verkeer veroordeeld tot 75 gulden boete of 15 dagen. voering van Adolf Eichmann uit Argen tinië naar Israël aan te moedigen. In de zomer van 1962 heeft de Bonds republiek Paraguay om de uitlevering van Mengele verzocht. Enige maanden nadien liet Paraguay weten dat het hoog gerechtshof het verzoek bestudeerde. Langs officieuze wegen is inmiddels be kend geworden dat het uitleveringsver zoek is afgewezen op grond van het feit dat Mengele een ingezetene van Para guay is. Mengele, door de universiteit van Frankfort niet langer bevoegd verklaard om de dokterstitel te dragen, is het doel wit geweest van een internationale jacht sinds de openbare aanklager van Hessen hem in 1961 heeft beschuldigd van het vermoorden en vergassen van duizenden mensen. De Indonesische minister van voor lichting, dr. Roeslan Abdulgani. heeft dinsdag in Djambi (Zuid-Sumatra) ge zegd dat Indonesië de vroegere Neder landse maatschappijen die het heeft ge nationaliseerd, nooit zal teruggeven. Het Indonesische volk moet de Nederlanders goed in de gaten houden in het bijzon der nu de Nederlandse minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J M A H Luns, Indtv Abd zal bezoeken, aldus minister (Van onze correspondent) In Arendonk, net over de Belgische rens in de buurt van Reusel heeft het Belgisch ministerie van landsverdediging gisteren een legerkamp overgedragen aan de Westduitse Bundeswehr. Een aan. tal communisten uit het Antwerpse de monstreerden bij een nabij de grens op gericht verzetsmonument en legden daar bloemen neer. De rijkswacht wist de be togers te bewegen huiswaarts te gaan. Het legerkamp is door het ministerie van landsverdediging gebouwd. Er werk ten veertig aannemersfirma's aan en het project kostte 190 miljoen frank. (Advertenties) IN 1)E GROTE van onze adverteerders o.a.: Exclusief bankstel Radio-grammofooncombinatle Bromfietsen Bontmantel Oliehaard Elektr. naaimachine 300 pouches shag Schrijfmachine Fiets Heren- en dameskleding Binnenveringmatras Luxe salonbergmeubel Portable radio Dag-excursies. DOE MEE EN WIN EEN PRIJS DROST-

de Stem | 1964 | | pagina 1