Zeeuwsch-Vlaanderen open riool in Yeere Walcheren ZUID-BEVELAND Jeugdwerk in Oostburg bouwt nieuw groepshuis Sas van Gent geen deel name in bestuursschool? KRITISCH i Historische straatnamen verrast MIDDELBURG School Kleverskerke wordt opgeheven GOES Brigadier Borrie 40 jaar in dienst van overheid Dagblad De Stem Eerste appels geveild tè Goes Poolse delegatie bij Kortgeens bedrijf GESCHENKEN OOSTBURG TERNEUZEN Zelfwerkzaamheid van gemeentenaren Op 8 juli raadsvergadering N.V. SLAVENBURG'S BANK P.PD. Brabant: Wegenbouw is nationaal probleem Veel gevaarlijk oorlogstuig in Z.-Vlaanderen EXAMENS commentaar Doktersdiensten Dierenarts HOOGWATER CONSTRUCTA M.Wermenbol-Eich j Vandaag Morgi en Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 4 JULI 1964 CONCERT MANNENKOOR Het Middelburgs Mannenkoor gaf on der leiding van Jan Kuiler een concert, op het Abdij-plein alhier. Het uit 13 nummers bestaande concert mocht zich in een goede belangstelling verheugen Per 1 augustus wordt de openbare la gere school te Kleverskerke (gem. Arne- muiden) opgeheven. Op vrijdag 17 juli wil men op passende wijze van de school afscheid nemen. Dit zal gebeuren tijdens een bijeenkomst in het kerkgebouw te Kleverskerke. Breskens VISMIJN Aanvoer vismijn Breskens in de week van 21 juni t.m. 27 juni: 413 kg bot, 325 kg schar, 2990 kg schol, 1545 kg tong, 108 kg kabeljauw, 58 kg griet, 90 kg tarbot, 28 kg wuken, 3829 kg export garnalen, 941 kg onverkochte garnalen, 2953 kg bot. Graauw RAADSVERGADERING De raadsvergadering was van korte duur. Met de coop, B.L.B. Graauw" zal een lening van f' 60.000 worden aan gegaan voor betaling van diverse kapi- taalslasten. In verband met realisatie van het uitbreidingsplan zal in da loop van het volgend jaar nog een bedrag van f 140.000 woden geleend i.v.m. het pachtvrij maken en de aankoop van Op dinsdag 14 juli herdenkt de heer J. Borrie, brigadier van gemeentepolitie al- bier, de dag dat hij 40 jaar gelden in overheidsdienst trad. Uit de Goese ge meenschap valt de heer Borrie niet meer weg te denken en in de rest van Zee land is de heer Borrie een geziene fi guur, die men meestal aanduidt als „de man van het verkeer". Iedere Zeeuw kent de autoriteit van brigadier Borrie op het gebied van het verkeer. Reeds meer dan 15 jaar heeft hij zich op alles, wat met verkeer te maken heeft, gespecialiseerd. Zijn kennis heeft hij uitgedragen over de gehele provincie op spreekavonden en tijdens verkeers- examens. Brigadier Borrie werd 58 jaar geleden in Bergen op Zoom geboren en als 18- jarige kwam hij daar als schrijver op het parket van het openbaar ministerie, dat gecombineerd was met het kantonge recht van Bergen op Zoom, Tholen en Zierikzee. In 1930 besloot de heer Borrie te solliciteren naar de funktie bij de ge meentepolitie te Goes. Volgend jaar bereikt de heer Borrie de pensioengerechtigde leeftijd. Hierdoor zal hij nog meer tijd krijgen voor „zijn enige hobby: het verkeer. In 1950 was de heer Borrie de initia tiefnemer van de Vereniging voor Veilig Verkeer voor Goes en omstreken. Dit was een afdeling van het verbond voor Veilig Verkeer. In het eerste jaar werd aan 16 lagere scholen het verkeersexamen afgenomen. Al spoedig werd de naam van de vereni ging: Vereniging voor Veilig Verkeer „De Bevelande". Naast zijn tijdrovende hobby heeft de heer Borrie ook nog tijd kunnen vinden voor andere taken, zo als instructeur van de reserve politie. Dit is hij vanaf de op richting van de reservepolitie in 1948 ge weest. Ook maakt hij deel uit van de examencommissie Rotterdam van de poli- tie-examens en de examencommissie E.V.O. afdeling Zeeland. Verder is hij voorzitter van de afdeling Noord en Zuid Beveland van de Politiebond en Lid van de strafcommissie van Beroep van de K.N.V.B. afdeling Zeeland. BAS AUGUSTIJN GROTE AANVOER RODE BESSEN Deze week werden overal veel rode bessen geveild. In Goes werden van 50-65 ton rode bessen per dag aange voerd. Het betrof in hoofdzaau het al om geteelde ras Jonkheer van Tets. Honderden plukkers en pluksters zijn be zig om deze vruchtjes te plukken De arbeidsintensieve en daardoor dure 'pluk is oorzaak, dat bij de huidige lage pi ij zen de teelt verliesgevend is. Het me rendeel van de aanvoer werd door de industrie ingekocht voor prijzer. welke van 35 tot 38 cent per kg waren. Van de rode bessen wordt veel bessensap gemaakt. Een betrekkelijk klem gedeel te, dat voor verse consumptie wordt ge kocht, wordt iets duurder betaald Maan dag was de prijs hiervoor 45 é5 cent, later in de week 40-50 cent per kg. Kapelle RODE-KRUISCOLLECTE De in Kapelle-Biezelinge en Schore ge houden collecte voor het Ned. Rode Kruis heeft opgebracht f 1.238,—. S'Graven polder AGENDA RAADSVERGADERING Maandagavond om 8 uur zal de ge meenteraad in openbare vergadering bijeen komen. In hun voorstellen bieden burgemees ter en wethouders onder meer een ont werp-verordening aan tot vaststelling van voorschriften tot het indienen van aanvragen en bezwaarschriften ingevol ge de Algemene Bijstandswet. Zij geven daarbij tevens als hun mening te kennen, dat de uitvoering van deze wet met de op grond daarvan verschijnende groeps regelingen in handen van hun college behoort te zijn. Daarbij spreekt mee de omstandigheid, dat de geest der Algemen dan die van de verdwijnende Armenwet. Voorts wordt voorgesteld een krediet te verlenen tot samenvoeging van de secretarie met de achterkamer van het gemeentehuis ter vergroting van de te bekrompen werkruimte en de nodige veranderingen aan te brengen in de wo ning Raadhuisstraat 11. Met J. de Koster te 's Gravenpolder is overeenstemming bereikt over de aan. koop van een perceel bouwland in het uitbreidingsplan „West-Voortraphoek" tegen de prijs van 1,75 per m2, ver meerderd met schadevergoedingen. Ook met een aantal pachterd van gron den in dit plan is overeenstemming be reikt. zodat besloten wordt deze contrac ten tegen de overeengekomen vergoedin. gen te ontbinden. Voorgesteld wordt toe te treden tot de Bestuursschool Zeeland, alsmede een kasgeldlening van Z 75.000,- te verlen gen. Naar aanleiding van een circulaire van gedeputeerde staten van Zeeland wo^dt voorgesteld de „Algemene verkoop voorwaarden bouwterrein 's Gravenpol der" te wijzigen. Medewerking wordt gevraagd te ver lenen voor de inrichting van de be stuurskamer en de vervanging van over. gordijnen in de bijzondere lagere scnool. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252. GOES Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M DE JONG tel 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuiosch-Vtaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur uoor W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT Breedestraat 3A Ocstbuig tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN, tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0.18 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder f 1,— elke regel meer f 0,25 Ais één regel gelden 23 letters en/ot leestekens. Bij plaatsing ook In de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f O," Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Zierikzee RAADSVERGADERING De voor aanstaande dinsag uitge schreven raadsvergaering omvat een lijvige agena. In behandeling zal onder meer komen een voorstel tot verkoop van grond op het industrieterrein voor de bouw van een nieuwe Sociale Werkplaats, waaraan op Schouwen-Duiveland grote behoefte bestaat. Een belangrijke beslissing is voor de raad de vaststelling van eer, nieuw uitbreidingsplan, namelijk Malta II en Kaaskenswater. Met deze plannen wordt voortgeborduurd aan de stadsuit breiding aan de oostzijde. Het plan Kaaskenswater is heel fraai van opzet. Hier kunnen uitsluitend bungalows en dergelijke woningen worden gebouwd. Met de andere gemeenten op het eiland wil men komen tot aanschaffing van een tweetal poederbluswagens, die over het gehele eiland dienst zullen doen. Een ervan zal worden gestationeerd te Zie rikzee, de andere te Bruinisse, Een aansprekend punt is het voorstel tot herziening van een aantal plaatselij ke belastingverordeningen. Deze herzie ning betekent vooral een verhoging van de heffingen. Zij omvat le reinigings rechten de precariorechten, de secreta rieleges', de begrafenisrechten en de bruggelden. De heer D. Meeuwse te Baarland voerde vrijdag in de V.V.Z.B. te Goes de eerste appels van de oogst 1964 aan. Het begin werd gemaakt door het ras Close, een aijpel afkomstig uit de Ver enigde Staten van Amerika, welke in bescheiden mate geteeld wordt, omdat eze ruim een week eerder rijpt dan de algemeen bekende Yellow Transpa rent. Deze eerste aanvoer bestond uit valappels. Een reden, dat de aanplant niet meer toeneemt is o.a. dat deze ppel tegen de rijptijd teveel valt.add appel tegen de rijptijd teveel valt. De aanvoer is derhalve een teken, dat de appelaanvoer niet lang meer op zich zal laten wachten. Tijdens een bezoek aan Nederland is de Poolse landbouw-economische dele gatie, die gisteren weer naar Polen is vertrokken, een'ochtend de gast geweest van de coöperatieve groenvoederdrogerij De Bevelanden g.a. te Kortgene. De 70 man tellende delegatie stelde zich hier op de hoogte van de werkzaamheden op dit bedrijf. Over het algemeen toonden de delegatieleden zich zeer leergierig, want in Polen zijn sinds kort voeder drooginstallaties uit Nederland. gronden. Tenslotte werden de rechten op de begraafplaatsen herzien. Hierna maakten de raad en het gemeenteper- soneel nog een uitstapje naar fabrie ken en een drukkerij in Kloosterzande en Stoppeldijk. „DE TIERLANTIJNTJES" GAVEN UITVOERING Het koortje, vorig jaar door de heer A. Roctus opgericht, gaf donderdag avond een prachtige uitvoering. Er wer den veel leuke liedjes gezongen en ook werd er gedeclameerd. De aanwezigen waren zeer tevreden en gingen voldaan naar huis. Groede BENOEMING Mej. M. v. d. Hooft, alhier, is met in gang van 1 september benoemd tot on derwijzeres aan de lagere school te Hoek. (Advertentie)- Korte Nieuwstraat 21 Hulst - Tel. 2478 VVV-AKTIVITEITEN In samenwerking met de plaatselijke winkeliersvereniging heeft de WV Oost burg voor de schooljeugd vier filmvoor stellingen in het Ledeltheater georgani seerd. De data zijn de donderdagen 16, 23 en 30 juli en 6 augustus. Onder auspiciën van de WV komt za terdag 8 augustus de harmonie „Amici- tia" uit het Belgische Eeklo om met twee rondgangen de stemming in de winkel straten nog wat op te vrolijken. Tenslotte is de plaatselijke VVV met een nieuwe aktiviteit aangevangen: een bridgedrive voor toeristen. In „De Een hoorn" wordt dit kaartevenement, in sa menwerking met de Bridge Sociëteit, op vrijdag 21 augustus georganiseerd. AUTO CONTRA TWEE WIELRIJDSTERS Op de rijksweg ter hoogte van de Maag denbergweg, heeft automobilist R. de B. uit Axel de vijftienjarige wielrijdsters E. V. en M. de S., beiden uit Sluis, aangere den. De scholieren, die geen voorrang verleenden, liepen lichte verwondingen op. De materiële schade was gering. Sas van Gent (Van onze verslaggever) Tjjdens de woensdag te houden raads vergadering zullen de namen worden vastgesteld voor de in het plan Noord- West van de gemeente aan te leggen straten. De meeste straten krijgen namen, die aan de geschiedenis van de St. Albert- polder, zullen herinneren. Om de Europese gedachte in Sas van Gent levendig te houden is de brede weg, die door het plan loopt „Europalaan" benaamd door b. en w. Een tweede weg, aan de oostelijke zyde van het plan, zal Beneluxstraat heten, wanneer de raad zich daarmee tenminste kan verenigen. Om twee grote wereldburgers te eren worden twee straten nog genoemd naar respectievelijk Paus Joannes XXIII (de Paus Joannesstraat) en John F, Kennedy, (de Kennedystraat) Sas van Gent is reeds enige straat namen, die doen herinneren aan de histo rie van het stadje, rijk. Wanneer de raad de betreffende straatnamen vastgesteld zal hebben, .zullen voorlopig geen „his torische" namen meer worden g'ebruikt, zo stellen b. en w. zich voor. (Advertentie) Sint-Jansteen ONTRUIMDE WONINGEN Door het gemeentebestuur werd van R. van Goethem aangekocht het pand Molenstraat 13 alhier, met de bedoeling hier een nieuw postkantoor te bouwen. Dit pand werd door de bewoner ont ruimd en zal nu worden gesloopt, waar na met de bouw kan worden begonnen. Door het gemeentebestuur werd even eens aangekocht van C Pieters de wo ning met de bedrijfsgebouwen in de Ge- slechtendijk 1, alhier. Deze woning en de gebouwen werden eveneens ontruimd. T.b.v. de sanering van de Geslechtendijk zullen deze gebouwen eveneens worden gesloopt. ZWARE SCHADE BIJ BOTSING In de bocht Kerkhoflaan-Industrieweg zijn gisternamiddag twee personenauto's tegen elkaar gebotst.. De heer D. W. uit Terneuzen kwam vanaf het veilingge bouw gereden en kwam in botsing mét de auto van zijn stadgenoot J. H. W., die op dat ogenblik passeerde, komende uit de Industrieweg. Beide voertuigen wer den zeer zwaar beschadigd. (Van onze verslaggever) Het jeugdwerk in Oostburg, dat door gebrek aan een behoorlijke huisvesting de laatste jaren maar moeilijk tot volle ontplooiing kan komen, krijgt nu de kans om de activiteiten danig uit te breiden. De katholieke en neutrale plaatselijke afdelingen van verkenners en padvinders hebben namelijk de han den ineen geslagen, om dit jaar nog een riant clubgebouw in Oostburg te kun nen verwezenlijken. Op een terrein na bij de Jan Steenstraat zal door zelf werkzaamheid een L-vormig paviljoen worden gebouwd, dat een bedrag zal vergen van ongeveer vijftien mille. (Van onze verslaggever) Op woensdagavond 8 juli a.s. zal de ra.ad van de gemeente Sas van Gent in openbare vergadering bijeenkomen. Voor deze vergadering is er een niet zo erg spectaculaire agenda maar toch kan een voorstel van b. en w. om afwijzend te beschikken op 'n verzoek van de afdeling Zeeland van de Vereniging van Neder landse gemeenten deel te nemen inzake de gemeenschappelijke regeling voor de oprichting van de bestuursschool Zee land voor enige discussiestof zorgen. Reeds enige maanden geleden heeC net gemeentebestuur van Sas van Gent de afdeling laten weten dat het in principe akkoord gaat met de oprichting van deze school voor de opleiding van administra tieve krachten voor het overheidsappa raat, mits Zeeuwsch-Vlaanderen een dependance van deze school krijgt. Zulks in verband met de vervoersmoeilijk- heden „Nu de nadere bijzonderheden over deze school bekend zijn en ons niets is gebleken over de vestiging van èen dependance in Zeeuwsch-Vlaanderen moeten wij u voorstellen afwijzend te beschikking op het verdoek tot deelname in deze school en derhalve niet tot de gemeenschappelijk regeling toe te tre den", aldus b. en w. in het pré-adties aan de raad. Tijdens deze raad zal de raadsleden tevens de conceptverordening ten aan zien van de uitvoering van de Algemene Bijstandswet ter goedkeuring worden voorgelegd. B. en w. van Sas van Gent blijken voor de instelling van een com missie van bijstand. De raad zal ook moeten beslissen over een voorstel de gemeentelijke salaris-administratie te automatiseren. Men heeft goede ervaringen met de automatische bevolkingsadministratie, die enige tijd geleden werd ingevoerd. Wanneer de raad ermee akkoord gaat zal de salarisadministratie worden uit besteed aan de n.v. Dienstverlening Overheidsadministratie te Alphen aan de Rijn. De jaarlijkse kosten zullen 1353,60 bedragen. De nieuwe rege ling' biedt het voordeel dat de be treffende ambtenaren van veel werk worden ontlast en meer aandacht zul len kunnen besteden aan andere zaken. Voorts zijn er voorstellen medewerking te verlenen aan de r.k. kleuterschool te Sas van Gent voor de aanschaf van meu bilair, leermiddelen en andere attributen, tot vaststelling van de gemeente-reke ning over 1962, die van de gemeentelijke instelling voor sociale zorg over hetzelfde jaar en die van de gemeenschappelijk- VREEMDE VALUTA Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)37 34 Hulst: Zitdag Steenstraat 20 vleeskeuringsdienst te Sas van Gent, tot uitgifte van enkele stukken gemeente grond in erfpacht, tot verkoop van ge meentegrond, tot het verlenen van voor keursrecht op bouwgronden aan ver schillende aanvragers en tot vaststelling van een wijziging van de verplaatsings kostenverordening en van een nieuwe verordening op de heffing in invorde ring van 1 (Van onze verslaggever Hoewel sinds 1940 de Nederlandsche bevolking met 38 pet. en het aantal mo torvoertuigen met 500 pet. zijn toegeno men, bereikten de rijksuitgaven voor de wegenaanleg pas 20 jaar na de twee de wereldoorlog het niveau van het eind der dertiger jaren. De uitgaven ten be hoeve van de rijksw.egenbouw zullen dan ook drastisch moeten worden verhoogd. Het verkeersprobleem moet op één lijn gestled worden met andere nationale problemen, zoals het onderwijs, de wo ningnood, de industrialisatie en de kustbeveiliging. Dat is de conclusie van de Brabantse Provinciale Planologische Dienst, die gistermorgen in een ruim 150 pagina's tellend rapport over het wegverkeer aan de provinciale staten van Noord-Brabant heeft aangeboden. De P.P.D. heeft zich niet beperkt tot een bestudering van het verkeersvraagstuk in Bra bant maar heeft zijn onderzoekingen ook uitgestrekt tot andere provincies. De situatie is het meest benauwend m Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrècht, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg. Van een ware verkeersnood kan ge sproken worden in de provincies Zuid- Holland, Utrecht en Brabant. In deze provincies is de lengte van de wegen, waarop 5 jaar geleden nog minder dan 6000 motorrijtuigen per dag werden ge teld, thans gehalveert. In Utrecht en Zuid-Holland worden voor het eerst we gen gesignaleerd met een dagintensi teit van meer dan 25000 voertuigen. Vol gens de P.P.D. moet de rijksstop voor wegenaanleg niet over de verschillende provincies verdeeld worden op grond van bevolkingsgetal, aantal automobi listen, oppervlakte of lengte van het wegennet. Van veel groter belang acht de P.P.D. de economische ontwikkeling van een gewest, de functie van het gebied in het totale verkeer (bijv. als doorgangs gebied naar andere landdelen of het buitenland), en zoals de capaciteit en technische inrichting van het huidige we gennet. De katholieke jeugdbeweging was reeds eerder van plan een clubhuis in Öostburg neer te zetten. Acht jaar ge leden werd daartoe bij de watertoren een stuk grond gekocht. Dit terrein werd echter opgenomen in het uitbreidings plan industrieterrein, waardoor er een bouverbod op kwam te rusten; als speel, weide mocht het terrein wel aangewend worden. Het gemeentebestuur heeft ech ter het' jeugdwerk ter wille willen zijn en heeft nu, voor een symbolisch jaar lijks bedrag, een terrein van ongeveer 1300 m2 aangeboden, dat omsloten wordt door de Jan Steenstraat, Paulus Potter straat en Kroonwijksingel. De afdeling Oostburg van de neutrale Nederlandse Padvinders Vereniging kampte eveneens met huisvestingsmoei lijkheden, waarna de handen ineen wer den geslagen. Het bungalowachtige groepshuis krijgt vertrekken voor pad vinders en verkenners afzonderlijk èn voor gezamenlijk gebruik. Om een slui tende exploitatie te krijgen zal het ge bouw ook voor andere doeleinden wor den aangewend, o.m. is het bijzonder geschikt als oefengebouw voor EHBO en Rode Kruis. Met het instructiezwembad te Schoon- dijke als inspirerend voorbeeld, wil men het groepshuis laten bouwen in de avonduren, door mensen die interesse hebben voor een goed florerend jeugd werk in de gemeente. Het plan is om het huis voor de komende winter in gebruik te kunnen nemén. In de zuidelijke provincies van ons land en speciaal in Zeeuwsch-Vlaanderen worden thans nog veel uit de oorlog achtergebleven projectielen gevonden Iedere week worden bij het corps hulp verleningsdienst van het ministerie van Binnenlandse Zaken zo'n vijftig vondsten gemeld. Dit jaar zijn in totaal al meer dan 1100 granaten, bommen, landmijnen, énz. ontdekt. Wie van dit oorlogstuig vindt, doet er goed aan er zorgvuldig af te blijven en direct de politie te waarschuwen. Ook na zoveel jaren kan dit immers nog zeer gevaarlijk zijn, zoals deze week in Zalt- bommel nog is gebleken. Meldingen via de plaatselijke politie komen terecht op een centraal punt in Den Haag en gaan vandaar naar een van de vier plaatsen, waar de mannen, van het corps hulpverleningsdienst gestatio neerd, zijn. Tilburg, Venlo, Nijmegen en Arnhem. Als het mogelijk is de projec tielen te vervoeren, gaan ze naar Venlo of Deelen, waar ze in bunkers worden verzameld en „ingevroren" in beton blokken. De reis gaat dan verder naar Haamstede, waar een of twee keer per jaar èen schip vertrekt om het aldus in beton verpakte oorlogstuig in een diepe trog in de Noordzee te deponeren. KATH. HOGESCHOOL TILBURG Geslaagd voor de kandidaatsexamens sociale wetenschappen de heren: J de Swart, Tilburg; H. Vermeulen, Bréda; J. Kegelaar, Clinge en P. Smeekens, Alphên en Riel. Geslaagd voor octoraal economische wetenschappen de heren: J. van Beek, Kaatsheuvel; J. de Kuyper,' Den Bosch en M. van Dooren, Tilburg. RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN Geslaagd voor kandidaatsexamen Ned. Recht, mejuffrouw J. Ventevolgel Vlis- singen, KLEUTERLEIDSTER Aan de r.-k. Opleidingsschool voor Kleuterleidsters te Breda zijn geslaagd voor het examen: Leidster: mej. L. Kamphuis, Rijssen CO.); mej. G. Smits, Roosendaal; mej. M. van Uyen, Geertruidenberg; voor hoofdleidster: mej. J. van de Avoird, Rijen; mej. A. Bilok, Roosendaal; zr. Marie Eugenia, Breda; zr. Marie Elec ta, Breda; mej. Ria Dekkers, Zundert; mej. Ursula, Roosendaal; mej. B, van Dorst, Teteringen; mej. T. van Geyt, Hulst; mej. A. Jong, Roosendaal; mej. J. v. Pul, Moerstraten; mej. B. Thijs- sen, Raamsdonk; mej. J. v. d. Zande, Oud-Vossemeer. De industrialisatienota is voor Zeeland op één punt pijnlijk verrassend geweest en wel daar, waar Goes als primaire ont wikkelingskern is geschrapt. Uit hetgeen de Staatssecretaris na zijn bezoek aan Zeeland destijds over de kansen van Goes heeft gezegd (zowel tegenover de pers als, zo bleek gisteren tijdens de Staten- zitting, tegenover het provinciaal bestuur) kon wouden opgemaakt dat Goes een zeer goede kans maakte op behoud van de volledige kernfaciliteiten. De succes sen van de laatste weken, die Goes op het gebied van de industrialisatie heeft ge boekt, hadden bij velen dit vertrouwen versterkt Dat de Staatssecretaris Goes heeft laten vallen heeft in Zeeland grote te leurstelling gebracht en de vreugde over de aanwijzing tot primaire kern van Ter neuzen en het Zuid-SIoe belangrijk ge temperd. De Staten van Zeeland hebben dan ook, heet van de naald, een motie ingediend waarin hun bezorgdheid over het ontvouwde beleid tot uitdrukking is gebracht. Die motie lijkt ons vooral een gevolg van juist de teleurstelling over het afvallen van Goes. Dat Zierikzee en St. Maartensdijk hun kernfaciliteiten zou den verliezen werd in Zeeland al zonder meer verwacht. In het kader van de ri goureuze inkrimping van het aantal ker nen zou dit verlies ook nog te verbeteren zijn geweest. Goes maakt nog slechts een kans tot het walhalla van de primaire kernen door te dringen wanneer de Staten-Generaal of wel het gehele beleid van de Staatssecre taris zullen afkeuren dan wel er in zul len slagen bij amendement de kandida tuur van Goes er door te slepen. Voor het laatste zullen echter goede argumen ten nodig zijn. Op eclatante successen op het gebied van de industrialisatie in de afgelopen vier jaar kan Goes helaas niet bogen. De opleving van de laatste weken kan als een toevalligheid worden uitgelegd. Bergen op Zoom, dat naar Zeeuwse ge voelens met de Goese kern is gaan lopen, heeft het geluk gehad van het op een gunstig tijdstip (gereedkomen van zijn haven en van het bij de regering storm- rijp zijn van het Reimerswaalplan. Goes daarentegen zit nog hopeloos in de knoei met zijn havenaccommodatie. Goes is tussen kaai en schip terecht ge komen en eerlijk gezegd zien wjj het er niet van komen dat het iemand zal lukken Goes van de industriële verdrinkings dood te redden. Voor Axel dokter Boor; voor Sluis dokter Beck, tel. 2424; voor Terneuzen dokter van Breda-Vriesman; voor Kloos terzande dokter Terburg; voor Aarden burg en Oostburg dokter J. C. Hoge, Aardenburg, tel. 01177-366; voor Middel burg dokter de laHaijze, tel. 4345 of 3543: voor Vlissingen dokter Sluyters, tel. 2225; voor Goes dokter Weiten, tel. 5306; voor Borssele en Nieuwdorp dokter Gelderblom, tel. 01196-327; voor Hoede- kenskerke en Kwadendamme dokter Kole, tel. 01193-262; Driewegen en 'sHee- renhoek dokter Geldof, tel. 01195-275; 's-Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk, Heinkenszand, dokter Vos. tel. 01198-231; Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke en Rilland-Bath dr. de Beij, tel. 01130-344. Voor Goes: Goese Apotheek, tel. 7104; voor Middelburg: Apotheek Hummelen, tel. 2134; voor Terneuzen: Apotheek Klaassen, tel. 2090; voor Vlissingen: Apotheek van de Sande, tel. 2066. Voor W.-Zeeuws-Vlaanderen dokter W. H. Kapsenberg, tel. 01170-2693; voor Nieuw-Namen dokter Borm; voor Sas van Gent dokter J. F. de Haas, Zaam- slag; voor Midden Zeeland dokter Bone- schanscher, tel. 01130-233. (Advertentie) Morgen, zondag 5 juli is het in Zeeland hoogwater; in Hansweert om 10.58 en 23.27 uur; Terneuzen om 10.28 en 22.58 uur; Vlissingen om 9.59 en 22.29 uur; Wemelding om 11.20 en 23.47 uur. Maandag, 6 juli: Hansweert om 12.09 en 00.00 uur; Terneuzen om 11.37 en 00.00 uur; Vlissingen om 11.08 en 23.39 uur; Wemeldinge om 12.35 en 00.00 uur. VOLAUTOMATISCHE WASMACHINES S Vrijblijvend demonstratie biji Ingenieursbureau J Handelsonderneming HAAGWEG 302 j BREDA - TEL. 35585 I Als een vieze, grijze massa mondt het riool van Veere uit op een strandje, onderaan de stadswallen langs het Veerse Meer. Het einde van de rioolleiding bestaat slechts uit een betonnen gootje, on-over- dekt en met een kwalijk riekende aanslag van allerlei viezigheid. Het stukje drooggevallen grond langs het meer wordt gebruikt door zonnebaders, door kinderen die gaan zwemmen, en wel op de plaats waar het rioolwater zich nog maar net heeft vermengd met het zilte nat in het Veerse Meer.... Bovendien drijft alles, wat het ri oolwater met zich meevoert, bij een oostenwind naar de steiger van de rondvaartboot. En bij deze aan legplaats gaan iedere middag tien tallen schoolkinderen een „verfris send" bad nemen. De gemeente Veere ijvert reeds ja ren voor een (dure) riooizuive ringsinstallatie. Maar, vragen vele ouders in Veere zich af, zou een kleine pijpleiding, die het rioolwa ter een tiental meters uit de kust loost, voorlopig niet een oplossing zijn, in het belang van ieders ge zondheid? OUDELANDE 13.30 uur Schieting, georganiseerd door Juliana IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Wedren met de ooievaar SAS VAN GENT Olympia 20 uur Tarzan trekt naar India TERNEUZEN Luxor 20 uur Mogen wij zwijgen?, 18 j. OOSTBURG Ledcl 20 uur De deugd en de ondeugd, 18 jaar DE KLINGE Zaal V. Dijrk 20 uur Bal HULST Bioscoopgebouw 20 uur Kid Galahad KLOOSTERZANDE 15 uur Staande-wipschieting Willem Teil Teil Ré v. Kruijssen 15.30 uur Eerste kermis- schieting STOPPELDIJK Verenigingsgebouw 19.30 uur Groot bal KEMSEKE-PAAL A. de Bakker 15 uur Grote schieting WESTDORPE Het Oudt Raedhuys 15 uur Kermis schieting IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Wedren met de ooievaar SAS VAN GENT Olympia 15.30 en 20 uur Tarzan trekt India TERNEUZEN Luxor 14 uur De hel van Californië, 14 j„ 16.30 en 20 uur Mogen wij zwij gen. 18 j. OOSTBURG Ledel 14 uur De zwaardvechter van Sienna. 16.30 en 20 uur De deugd en ondeugd, 18 j. DE KLINGE Zaal v. Dijrk 18 uur Bal KLOOSTERZANDE Hotel Van Leuven Dansen 3 uur Staande-wipschieting Willem Teli HULST Bioscoopgebouw 14.30 en 18.45 uur Kid Galahad, 21 uur Minnaressen en intriges, 18 jaar J. v. Helsland 15 uur Grote schieting OVERSLAG E. v. Bambost 19 uur Openluchtbal t.b.v. Rode Kruis ABSDALE C. Cocqlieijt 15 uur Kermisschieting Verstraeten-van Avermaete Dansen KOEWACHT A. v. Remortele 15 uur Schieting WESTDORPE Het Oudt Raedhuys 15 uur Kermis schieting A. Dehulsters Dansen SAS VAN GENT Olympia 20 uur Tarzan trekt naar India TERNEUZEN Luxor 20 uur De hel van Californië HULST Bioscoopgebouw 20 uur Minnaressen en intriges ABSDALE C. Coeqhejjt 15.30 uur Kermisschieting Verstraeten-van Avermaete 9 uur Prijspiering. Dansen KLOOSTERZANDE 15.30 u.' Staande-wipschieting Willem Teil WESTDORPE Het Oudt Raedhuys 15 uur Kermis schieting A. Dehulsters Dansen DOMBURG 15.30 uur Bezoek commissaris der koningin

de Stem | 1964 | | pagina 2