Zeeuwsch-Vlaanderen Ds. Timmers neemt zondag afscheid Gee de NIEUW Walcheren Ganzenhoedster kreeg op tijd een andere woning D. Oggel had kritiek op samenstelling commissie KRITISCH (Geen) toek zó lekKe zó gezor ZUID-BEVELAND Fokdag te Goes Ruim f 10.000.- csan prijzen *^vakantie? Sausje Veertigjarig ambtsjubilé J. Mazure Speciale Dow- editie van New York Times 1 IR. WE] Toch re tot optil NU met nóg meer hazelnoten DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 1 JULI 1964 VLISSINGEN Folkloristisch feest in wijk 't Zeegat OOSTBURG HULST Nog geen gemeente vertegenwoordiger in bestuur T.S. Wedstrijd om Zeeuws ploegkampioenschap TOUR DE FRANCE PRIJSVRAAG 1964 Dagblad De Stem Goese week niet voor de sloper HERVORMD PREDIKANT TE HULST: Bescheiden Raad Axel vlot door agenda Sluiskil-veteranen waren bijeen Voor de jeugd 2 'ASPRO'5 commentaar Oecumene EXAMENS H<)< x; WATER Vandaag Morgi en NATURALISATIES Minister Scholten heeft de Tweede Ka mer voorgesteld het Nederlanderschap te verlenen aan I. B. Nemeth, machine bankwerker alhier, en aa R. Skewael, elektrisch lasser alhier. s-Heerenhoek SCHIETING De handboogvereniging „Eensgezind heid" te 's-Heerenhoek hield haar schie ting op de staande wip. Aanwezig waren 59 schutters van 15 verschillende verenigingen. Hoofdvogel: niet afgeschoten; le zij vogel: W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwa- dendamme: 2e zijvogel: Lou v. Steenber gen van Willem Teil te Ovezande; le bovenkal: J. Rijk van Concordia te 's- Heerenhoek; 2e bovenkal: Jan v. d. Dries van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek; le onderkal: P. Schreurs van Zeelandia te Ovezande; 2e onderkal C. Paree van Con cordia te 's-Heerenhoek; le klep: p. Rijk van Vios te 's-Heerenhoek; 2e klep: L. de Jonge van Concordia te 's-Heerenhoek; 3e klep: A. de Jonge Jr van Soranus te Heinkenszand; 4e klep: C. v. d. Guchte van Spes-Nostra te Ovezande; meeste kleine vogels: Jer. Vette van Concordia te 's-Heerenhoek, 5 stuks. Yerseke DOELSCHIETEN De doelschutterij te Yerseke „St. Se bastiaan" hield haar schieting op de over dekte doelen, deze schieting was uitge schreven voor de klasse selectie. Meeste punten 240: J. Doene van St. Sebastiaan te Ovezande; meeste rozen: TL Steenbakker van Juliana te Kwadendam- me; meeste negens: P .de Koeyer van St. Sebastiaan te Yerseke; meeste achten: C. D. Raas van St. Sebastiaan te Ovezande; meeste zevens: P. Steketee, idem; meeste zessen: P. Peeters van Juliana te Kwa- dendamme; meeste vijven: M. Glerum van St. Sebastiaan te Yerseke; meeste vie ren: Jo v. Velzen, idem; meeste drieën: L. de Koeyer, idem; meeste tweeën: W. Huige van Juliana te Kwadendamme: meeste enen: A. C. de Koster van St Se bastiaan te Yerseke. Op vrijdag 28 augustus organiseert Zeeuws Varkens- en Schapenstamboek op de grote Markt te Goes een provin ciale fokdag. Dit ten einde een ruimere belangstelling te verkrijgen voor de kwa liteitsverbetering van de Zeeuwse fok- varkens en schapen. Er worden inzendingen uit de gehele provincie verwacht. Biezelinge RONDGANG JONGE KRACHT Ter gelegenheid van de verjaardag van z.k.h. prins Bernhard maakte het tam boer- en pijperkorps „Jonge Kracht" een rondgang door de gemeente. Vooral van de zijde van de jeugd was hiervoor veel belangstelling. Clinge Op dinsdag 21 juli, de derde kermis dag, zal in de wijk 't Zeegat door de buurtvereniging „De Opkloppers" voor de vijftiende maal het folkloristisch feest georganiseerd worden. Dit derde lus trum zal bestaan uit een duivenwed strijd met onbekende losplaats, waarna een renwedstrijd plaats heeft naar een lokaal van A. van Vlierbergen. Deze loopwedstrijd kan ook geschieden door personen, die door een vervoermiddel of door kledij een bekend personage uit beelden. Een jury zal de lopers met punten waarderen. Bij gelegenheid van het derde lustrum zullen extra prijzen ter beschikking worden gesteld, zo wel voor de enkelingen als voor de groe pen gekostumeerden. Aan de duiven wedstrijd kan door iedereen deelgeno men worden, mits hij deelneemt met een duif, welke eigendom is van een liefhebber uit de wijk 't Zeegat. Aan de gekostumeerde wedstrijd kan door iedereen worden deelgenomen. Via een geluidsinstallatie zal een verslag van het gebeurde gegeven worden. Graauiv BEHENDIGHEIDSWEDSTRYD Bij een in de Emmapolder gehouden behendigheidswedstrijd met trekkers be haalde J. Steyaert de eerste prijs. de 28 jaren predikant geweest van de Nederlands Hervormde Gemeente in Hulst. Op 1 oktober 1949 ging hij met emeritaat. Hij was daarna nog enige ja ren hulppredikant in Ossendrecht en verhuisde tenslotte naar Groningen. Koewacht SCHIETINGEN Aan de schieting bij R. Clapdorp na men 56 schutters deel. le hoofdvogel: R. Vermeulen, Verrebroeck (B)2e hoogvogel: A. de Bakker, Verrebroeck (B); le zijvogel: R. Veldeman, Wachte- beke (B)) 2e zijvogel: idem. Aan de schieting bij A. van Overloop namen 46 schutters deel: Hoogvogel: A. Clappens, KI. Sinaai (B); le zijvogel: O. Hesters. Stekene (B)2e zij vogel: A. Roels, KI. Sinaai (B). TOEZEGGING BEROEP De predikant van de Nederlands Her vormde Gemeente in Buurmalsen heeft toezegging van beroep gekregen van de Nederlands Hervormde Gemeente in Hulst. Zulks in verband met het vertrek van ds. Timmers. DS. HERMANJDES OVERLEDEN In zijn woning in Groningen is op 80- jarige leeftijd ds. W. L. Hermanides overleden. Ds. Hermanides is geduren- (Van onze verslaggever) De vacature van een vertegenwoordiger van de gemeente in het bestuur van de Technische School voor Oostburg en om streken is, tijdens de raadsvergadering van dinsdagavond, niet aangevuld kun nen worden. Hoewel de kwestie, waar over wü al hebben bericht niet op de agenda voorkwam, kwam KVP-raadslid W. Coene tijdens de rondvraag met het voorstel een KVP-bestuurder voor deze functie te kiezen. Niettegenstaande het feit, dat de vaca ture ook door een niet-raadslid vervuld mag worden, was burgemeester J. van Leeuwen tegen het bewust brengen van een politiek element in het bestuur van de school. Na gewezen te zijn op zijn verkeerde opvatting van de taak van het gemeentebestuur trok de heer de Coene tenslotte het voorstel in. Hetzelfde raadslid zei zich te schamen in de raad van Oostburg zitting te heb ben, nu bekend is geworden, welk een fraai openluchtzwembad de gemeente IJzendijke gaat verwezenlijken. Over het project dat enkele honderdduizenden gul dens gaat kosten, hebben wij al uitvoerig bericht. Slagvaardig pareerde burge- Op 5 september a.s. zal in de Wil- helminapolder worden gestreden om het Zeeuwse ploegenkampioenschap 1964. Aan het kampioenschap zullen 36 man, verdeeld in drie categorieën, deelnemen. IN DE GROTE van onze adverteerders o.a. Exclusief bankstel Radio-grammofooncombinatie Bromfietsen Bontmantel Oliehaard Elektr. naaimachine 300 pouches shag Schrijfmachine Fiets Heren- en dameskleding Binnenveringsmatras Luxe salonbergmeubel Portable radio Dag-excursies. DOE MEE EN WIN EEN PRIJS Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie- inspectie Zeeland U K M. DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland: F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen J PETIT Breedestraat 3A Ocstburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder t 1.— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/ol leestekens. Bij plaatsing ook tn de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. meester Van Leeuwen deze indirecte aan val op het college en hij hoefde slechts te wijzen op de door de raad aangeno men nota, waarin vermeld staat dat een zwembad in Oostburg, gezien de finan ciële positie, nu nog niet te realisreen is. De kosten zouden ondermeer verhaald moeten worden op een flink aantal ge meentelijke belastingen, waaronder het leefklimaat danig zou lijden. Akkoord werd gegaan met het voorstel om toe te treden tot de gemeenschappe lijke bestuursschool Zeeland. De raad stond wel huivering tegenover gemeen schappelijke regelingen, gezien de moge lijke sterke verhogingen van de contribu ties. Als voorbeeld werd aangehaald de Zeeuwse Muziekschool. Tot slot werd van de heer J. Bertou een stuk grond gekocht voor een bedrag van f 10342.Het perceel zal aangewend worden voor de verbetering van de toe- gang tot de algemene begraafplaats. Philippine PLAN „NOORD" VORDERT het De gedeeltelijke uitvoering van exploitatieplan „Noord" begint op gang te komen. Het aannemingsbedrijf H. E. Haers is momenteel druk bezig met de voorbereidingen om het stamriool on der de Kasteelstraat te leggen. Op dit stamriool zullen de nog te leggen riole ringen van het uitbreidingsplan worden aangesloten. Door het gedeeltelijk afgra ven van de vroegere wallen in het ver lengde van de Koningin Emmastraat is het in de volksmond geheten „Eiland" ontsloten. Op het eiland nabij het sport terrein is het uitbreidingsplan geprojec teerd. SPEELPLAATS „BESCHERMD" Zoals in de onlangs gehouden raads vergadering besloten is, werd door de gemeente de kinderspeelplaats tegenover de r.k. lagere school aan de oostzijde met draad en palen afgesloten. Tot grote hinder van het schoolpersoneel en de eilandbewoners hadden en hebben er namelijk verschillende woonwagens standplaats gekozen. Door deze af sluiting hopen de eilandbewoners einde lijk van woonwagens verlost te zijn. Terhole „MUZIEK" BEKROOND Op het muziekconcours voor fanfares en harmoniegezelschappen te Klooster- zande heeft de muziekvereniging „Excel sior" in haar afdeling een eerste prijs met recht op promotie weten te beha len. Voor het verplichte nummer „Oud Hol landse Motieven" van Cor Kee be haalde met 144,5 punt terwijl het vrije nummer „Johan Krieger Suite" van A. den Arend 150 punten oplever de. Bij de waardering kreeg de heer Van der Gucht, directeur een zeer hoge puntenwaardering en een compliment van de jury. WANDELEN De wandelvereniging Beatrix" heeft te Axel deelgenomen aan de daar ge houden wandeltochten. De oudste meis jes liepen 10 km en behaalden een 4e prijs, terwijl de kleineren 5 km liepen en daar een 11e prijs in de wacht sleep ten. (Van onze verslaggever) Op zondag 5 juli a.s. tijdens een spe ciale dienst in het kerkgebouw van de Nederlands Hervormde Gemeente in Hulst, zal deze gemeente aascheid ne men van haar predikant, ds. R. G. J. Timmers, die enkele maanden geleden een beroep van de gemeente in Zijpe in Noord-Holland aanvaardde en binnen kort uit Hulst zal vertrekken. Men ziet ds. Timmers niet graag uit Hulst weg gaan. Ds. Timmers zelf zegt ook te ver moeden dat hij later nog met veel wee moed aan Hulst zal terugdenken. „Ik heb hier over het algemeen prettig ge werkt onder betrekkelijk gunstige om standigheden", zo zei h«. Ds. Timmers werd op 25 december 1925 in Zwolle geboren, waar hij ook het lyceum doorliep. Hij studeerde ver volgens aan de Gemeente-Universiteit in Amsterdam en legde in 1953 met suc ces zijn kandidaatsexamen af. In 1954 deed 'hij zijn kerkelijk examen. Zijn praktische leertijd bracht hij door als hulppredikant van ds. Van Veldhuyzen in Rotterdam, een bekende predikant. Hij ging vervolgens naar het theologisch seminarie in Driebergen, kwam na af loop van zijn studie weer voor enkele maanden bij ds. Van Veldhuyzen om zich daarna met ds. Schokking als hulp predikant hoofdzakelijk bezig te houden met de zielzorg onder de protestantse zeelui in Rotterdam. In 1956 werd hij vicaris van de Nederlands Hervorm de gemeente in Delfzijl. Ook daar werkte hij veelal onder zeevarenden om voorts aandacht te besteden aan de opvang van de mensen in de nieuwe wijken van deze stad. Op 7 juli 1957 kwam hij naar Hulst om tenslotte enige maanden geleden beroep te aanvaarden van de gemeente in Zijpe. Hij zal nu als predi kant gaan optreden in Zijpe-zuid voor de bevolking van drie kerkdorpen. (Advertentie) Geen dag verloren laten gaan door pijnt Neem 'ASPRO' mee Hoofdpijn, verkoudheid In Hulst heeft ds. Timmers maar een bescheiden gemeente van onge veer 240 zielen gehad, waarin hij echter veel werk heeft moeten ver zetten. Zijn werk in Hulst was niet spectaculair maar toch heeft hij be reikt, dat het protestantse volksdeel van Hulst als minderheidsgroepering beslist niets tekort is gekomen. „Ge lukkig is iedereen en elke instantie in Hulst ervan overtuigd, dat wij evengoed deel uitmaken van de ge meenschap en dezelfde rechten heb ben als iedereen in Hulst. Dat moet ook een vanzelfsprekende zaak zijn" zegt hij. Dat laatste heeft hij vooral gedurende zijn ambtsperiode in Hulst nog eens duidelijk kunnen maken. Over het algeemen hebben we uitste kend kunnen samenwerken met bijvoor beeld het gemeentebestuur en de rooms- katholieke geestelijkheid en bevolking, waaraan ik bijzonder goede herinnerin gen zal bewaren", vertelt ds. Timmers met plezier. „Wanneer het nodig was hebben wij onze stem laten horen soms zelf kritiek geleverd. Wij spraken in dergelijke ge vallen uit onze protestantse overtuiging én als leden van de Hulsterse gemeen- DS. R. G. J. TIMMERS (Van onze verslaggever) Gistermorgen was de 64-jarige Brechtje Leijs uit Goes nog één bonk zenuwen. De man met de ha mer was vlak bij. Dat was sloper C. Westdorp uit Goes, bezig met het slopen van de heel oude, heel kleine en al meer dan tien jaar onbewoonde woninkjes aan de Keizersdijk te Goes. De huisjes gaan tegen de grond om plaats te maken voor een Hervormd Jeugdgebouw, waarin o.m. een jeugd- kerk. een ontspanningszaal en vergader zaaltjes zullen worden ondergebracht. Ook het huisje van Brechtje Leijs moet weg. Maar Brechtje weigerde uit haar huis te gaan zonder de toezegging dat zij in een ander zelfstandig huisje zou kunnen trekken. Tot gistermiddag was nog geen op lossing voor dit moeilijke geval gevon den. Er zat nog maar één huis tussen Brechtje Leijs, die bij velen in Goes bekend staat als de ganzenhoedster (elke dag komen de ganzen uit het nabijgelegen water met hun snavel bij haar op de deur kloppen om wat eten te bedelen), verhuist nog deze week. de sloper en het huis van Brechtje Leijs. Gistermorgen zei ze ons nog: „Ik wil een ander huis. Dat is wet. Dat is mijn recht. Ik heb wel tien lege huisjes aan gewezen waar ik zó in zou willen Maai ik heb van de gemeente nog géén huis aangeboden gekregen". Gistermiddag was het heel anders mei Brechtje Leijs gesteld. Op het laatste nippertje was een oplossing voor haar gevonden. Zij mag nu in een, ook al weer bescheiden, huisje in de Junana- straat wonen. Alle bekenden, die de laatste weken met haar hebben meege leefd moesten dat grote nieuws horen. Alle spanning van gistermorgen was uit haar gezicht verdwenen. „Het was een moeilijk geval", aldus de heer Nagelkerke van het gemeente lijke woningbureau, „zij wilde een be scheiden hokje om op zichzelf te blijven wonen. En het is niet zo gemakkelijk om dergelijk bescheiden hokje te vin don". (Van onze verslaggever De raad van Axel heeft zich tijdens de gisteravond gehouden vergadering vlot door een 20 punten tellende agenda heen gewerkt. Alleen de benoeming van leden in de commissie van advies inzake de nieuwe algemene bijstandswet had enige voeten in de aarde. In deze commissie zijn vertegenwoor digers van drie vakorganisaties, het C.N.V., het K.N.V. en het N.V.V., een ver tegenwoordiger van het raadscollege en een lid van het college van b. en w. op genomen. Het raadslid D. J. Oggel maak te bezwaar tegen een dergelijke samen stelling. Hij bleek van mening dat te veel plaats is ingeruimd voor de vakorganisa ties, vóór andere meer maatschappelijke organisaties. Bovendien zei hij niet graag zelf zitting te willen nemen in de com missie. De heer Oggel stond tweede op de voordracht van raadsleden voor deze commissie, die heer A. de Waard eerste. De voorzitter, burgemeester M. K. van Dijke, zei dat de commissie slechts een beperkt aantal vijf leden mag heb ben en dat het daarom vooral moeilijk is deze naar ieders wens samen te stellen. De benoeming van vier leden in de com missie, de heer J J. van de Velde na mens het C.N.V., de heer A. Lippens na mens het N.K.V., de heer M. de Zeeuw namens het N.V.V. en wethouder M. L. M. IJsebaert, ging vlot. Voor de benoe ming van het raadslid waren drie geldige en een ongeldige stem nodig. De heer De Waard werd tenslotte benoemd. De verordening inzake de uitvoering van de algemene bijstandswet werd door de raad goedgekeurd. Bestuursschool De raad besloot voorts deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling in zake de oprichting van de gemeenschap pelijke bestuursschool Zeeland voor op- Advertentie leiding van administratieve krachten voor het overheidsapparaat. Niet echter nadat de heer Oggel had gevraagd het bestuur va*n de school voor ogen te brengen dat stichting van een filiaal van de school in Zeeuwsch-Vlaanderen gewenst is, evenals toezending van de financiële bescheiden aan de verschillende gemeenteraden in Zeeland. Burgemeester Van Dijke werd benoemd tot lid van het algemeen be_ stuur van de school, wethouder IJsebaert tot plaatsvervangend lid. Alle andere punten, waarover wij eni ge dagen geleden reeds uitgebreid schre ven, gingen vlot onder de hamer door. In alle gevallen werd conform de voor stellen besloten. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Dé Feyter waarom de aanvraag van een garagebedrijf voor de bouw van zes boxen aan de Wilhelminastraat nog niet is behandeld; wezen de heren De Feyter en Oggel op de gevaarlijke situatie voor het verkeer op de Buitenweg door een nieuwe bocht en pleitte de heer Van der Lee voor heropneming van de Zuidsin gel in de bebouwde kom, opdat ten aan zien van deze weg. waarop veel onge lukken gebeuren, de maximumsnelheid van 50 km zal gelden. Met groot succes heeft Willem Wage naar, een van de grote mannen bij de voetbalclub Sluiskil, „de oude glorie" bij elkaar getrommeld. Hij schreef alle oud-spelers aan voor een veteranen- reünie. Er werd een wedstrijd gespeeld tussen twee „oude" teams en de oranje- geshirte voetballers wonnen met 4—2. 's Avonds bereikte deze bijeenkomst zijn hoogtepunt en al met al bleek de reünie voor herhaling vatbaar! schap. Daarvoor heeft men altijd veel begrip gehad. Nog eens: men beschouw de het als een vanzelfsprekende zaak en dat is uiteraard een prettige ondervin ding", aldus ds. Timmers. Ds. Timmers heeft veel belangstelling voor de jeugd. En het onderwijs van de jeugd. Gedurende zijn ambtsperiode werd de openbare lagere school van Hulst een „hervormde lagere school". Er zijn nu plannen voor een nieuw schoolgebouw. Hij gaf les aan de protestantse leerlin gen van het (katholiek) Janseniuslyce- um, overigens op verzoek van het be stuur zelf van die school „een prettig gebaar van de schoolbestuurderen", en aan de leerlingen van de openbare u.l.o. in Terneuzen. Hij deed het protes tantse jeugdwerk in Hulst weer opbloeien Wat hij verder als zijn taak heeft ge> zien? De banden van de protestanten in Hulst en omgeving met de kerk stevig te houden, de gemeente te Hulst het verzorgingscentrum van alle protestan ten in de omgeving te doen zijn zonder daarbij te veronachtzamen dat vrijzin nigen qf gereformeerden we.er .andere ge dachten zijn toegedaan dan' zijn ge meentenaren. ■ètz fit! Ds. Timmers gelooft in een nuttige en effectieve samenwerking met de rooms- katholieken, daarbij echter wel in het oog houdend dat er nog grote verschil len zijn die niet gemakkelijk geëffend zullen kunnen wprden. Hij stond open voor katholieke initia tieven en „omgekeerd was het ook het geval", zoals hij zegt. Op die manier zijn er de gezamenlijke adventsavonden gekomen, zijn dikwijls katholieken te gast op de gemeente-avonden en, om het tenslotte heel kort te zeggen, is er een uitstekende samenwerking en een goede verstandhouding tussen het katholieke en het protestantse volksdeel gekoen in Hulst. Juist daarom ziet ook het Hulster- se Katholieke volksdeel hem niet graag gaan. D technisch ambtenaar bij de Provin ciale Waterstaat, de heer J. W. Mazure te Terneuzen viert vandaag zijn veertig jarig ambtsjubileum. In 1924 begon de jubilaris zijn ambte lijke loopbaan als leraar aan de toen malige tekenschool te Axel. Van 192-6 tot 1929 was hij als technisch ambtenaar werkzaam bij de Rijkswaterstaat, dienst Zuiderzeewerken. Ais zodanig trad hij in 1929 in dienst van de Provinciale Wa terstaat van Zeeland met als stand plaats Kortgene. Sinds 1932 verblijft de heer Mazure in dezelfde functie te Ter neuzen. Na de veertig jaren kan de jubilaris vooral terugzien op het werkzame aan deel, dat hij heeft geleverd bij de voor bereidingen en verbeteringen van het Provinciaal en tertiair wegenplan in Zeeuwsch-Vlaanderen. Op deze wijze kwamen diverse wegverbeteringen méde onder zijn leiding tot stand. In de loop van de meer dan dertig jaren, waarin de heer Mazure in Zeeuwsch-Vlaanderen werkte, hebben zeer velen hem als een bekwaam en onkreukbaar ambtenaar leren kennen. De persconferentie, die Staatssecreta ris Van de Laar van O. K. en W. giste ren na afloop van zijn werkbezoek aan Zeeland heeft gegeven, kenmerkte zich door een grote openhartigheid. De staats secretaris heeft het provinciaal bestuur van Zeeland en ook de pers niet met een kluitje in het riet willen sturen. Het pro vinciaal bestuur heeft in enkele gevallen met een duidelijk „neen" genoegen moe ten nemen. Dat bleek op enigszins pikan te wijze toen tijdens de persconferentie tussen de Staatssecretaris en het provin ciaal bestuur spontaan een debat ontstond over het voor en tegen van de vestiging van een wetenschappelijke bibliotheek. Ook wat de ontwikkeling van het Veer- se Meer betreft heeft de bewindsman duidelijk gewezen op de beperktheid van de rijksmiddelen. Het urgentieschema dat de stichting Het Veerse Meer heeft opge steld, zal volgens de huidige regelingen niet ten uitvoer worden gebracht. Daar over heeft drs. Van de Laar geen twijfel laten bestaan. Na het bezoek van de staatssecretaris mag op korte termijn dus geen versnelde ontplooiing van het Veer se Meergebied worden verwacht. Ook mag niet te veel hoop gekoesterd worden op direct financieel voordeel voor de provincie op het terrein van O. K. en W. Om de woorden van de staatssecretaris zelf te gebruiken: Het bezoek zal in zo verre eiffect hebben, dat alles van Zee land in Den Haag op andere manier wordt gezien. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft een praktisch sausje kunnen gieten over de Zeeuwse problemen, die in Den Haag voor een groot deel op papier reeds bekend waren. (Van onze verslaggever) Binnenkort zal op grote schaal een in het Nederlands gestelde editie van vier pagina's van The New York Times wor den verspreid in Zeeuwsch-Vlaanderen en in het Botlekgebied te Rotterdam. Dit supplement van de International Edition" is helemaal gewijd aan de ont wikkeling van de bedrijven van de Dow Internationaal n.v. in Europa, in het bij zonder aan die van de bedrijven, die ge durende de laatste jaren in Nederland gebouwd zijn of nu nog in aanbouw zijn. Er is bijvoorbeeld een zeer ruime plaats ingeruimd voor de in wording zijnde fabrieken van Dow in de Nieuw Neuzenpolder in Terneuzen, het „groot ste Europese chemische fabriekscom plex". zoals de New York Times het complex in Terneuzen benaamt. De verspreiding van dit supplement is bedoeld om in de genoemde gebie den, waarin Dow grote activiteiten ont plooit, voldoende interesse te wekken voor deze industrie in Nederland, het geen vooral van belang kan zijn in ver band met de werving van het nodige personeel. Het Dow-complex in Terneuzen, dat eind dit jaar in bedrijf zal worden ge steld en waarschijnlijk begin volgend jaar geopend, zal vooral isolatiemateri alen en plastic grondstoffen voor ande re industrieën vervaardigen. ELEKTROTECHNIEK Aan het Koninlijk Technicum PBNA te Arnhem slw-gclc v or het examen aspirant-elektrotechnisch opzichter (sterk-stroomtechniek) de heer G. C. J. M. van Nieulande te Axel. MUZIEKCONSERVATORIUM GENT Voor 't eindexamen aan het Koninklijk Muziekconservatorium te Gent slaagde de heer Jan Athonisse jr., te Biervliet voor trompet en slagwerk met lof. Morgen, donderdag 2 juli gelden de vol gende hoogwaterstanden voor Zeeland: Hansweert: 7.53 en 20.02 uur; Terneuzen: 7.23 en 19.33 uur; Vlissingen: 6.50 en 19.05 uur; Wemeldinge: 8.24 en 20.42 uur. GOES Overbrenging patiënten naar streek ziekenhuis SCHOONDIJKE Bejaardenreis AARDENBURG Gemeentehuis 14.30 uur Viering zilveren ambtsjubileum gemeentesecretaris De zuid-westelijk grote, dynamische on dustrieel vlak.voltrek geen de nodige probi zwaar geplaagde mens de: de sterk schomm bedrijven, de arbeidsvi uitoefent, bedrijfsover problemen zijn gister ledenvergadering van Terneuzen is gehoudei Het is een bijzonder gadering geweest, niet de belangwekkende inl voorbeeld de directeur landbouw, ir. J. Wellen van het rayon Zeeland heer P. V. M. Vercaut verhandeling het hele ar van de boeren in het z gebied blootlegde. Tens een lezing van burgemee van Westdorpe, die verb varingen, opgedaan tijde gemaakte wereldreis vo nale zuivelbond. In Zeeland zijn, zo be Vercauteren, momenteel uitvoering, die veel land ten. Dat men alleen de strikt genomen noodzakel liefst de slechtste", lij cauteren een eerste vere al zou dit gebeuren, dan veel landbouwgrond vei satie van dat grondverli beeld inpoldering van het tinge bewerkstelligen, moet zulks zeker overwi voorzitter. Dat de belang bouw in de in ontwikkeli den zeker niet verwaarloc den spreekt voor hem va De heer Vercauteren ga genoemde opsomming waarmee de agrariërs va zitten opgescheept. Hij vr dacht (van ir. Wellen) hulpverlening die, landelij lijk te traag op gang komf kaveling, die nog steeds nit van de gewenste grootte voerd. Indien meer geld i kelings- en saneringsfom komt kan er meer gebeur' Hij deelde aan het slot va mee, dat op 15 juli a.s. d lingscommissie voor het z oost-Zeeuwsch-Vlaanderen installeerd, in oost-Zeeuwj een bedrijfshulpverlening komen en binnenkort de die onlangs werd aangestel deze contreien zal begir dingen die de bittere pill' kunnen vergulden. Ir. Wellen betoogde alle Nederland zich momente dium van grote ontwikl en de problemen, die me westelijke kleigebieden k, dere gebieden de kop bleek van mening dat ei gelijk een toekomst voor is weggelegd. Minder opti de bij zich ten aanzien va: voor kleine bedrijven, ii voor die bedrijven, die bi arbeidsinkomen in Nederi nen benaderen. „Die diei houden te bestaan of radi om te gooien", zoals hij z Hij maakte bekend dat 1; komen op de landbouwbedi (Advertentie) WOLPHAARTSDIJK Gemeentehuis 14.30 uur Raadsverga dering IJZENDIJKE 14 uur Premiekeuring merries

de Stem | 1964 | | pagina 2