Landbouwhuishoudonderricht nu meer beroepsvorming ISOPAN Ruimte en groen wapens tegen luchtver alles kan met Zweedse prinses trouwt op romantisch eiland SPA BRONWATER STILBÉPAN Minister Bot in Roermond WIMBLEDON Dames-kwartet zonder tegenstand verder Juana open Castro doet boek broer Fidel over -éles'eEcE deze haarcream geeft geen a kalkroos W MMMIWIlifflWIIMIlHll Sterke Max houdt vliegtuig tegen Conclusie in Straatsburg DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 1 JULI 1964 7 - Nieuwe gedachten op platteland Samenhang Belastingwetten aanvaard Bruidsboeket van veldbloemen IN BRUSSEL: Kamercommissie fiatteert Schelde-Rijn Astronaut naar de diepte Uitgeweken Mexico naar DEELNEMERS EUROPA CUP Gymnastiekploeg voor interland WK. dammen Tsjegolev bezig aan de „finale" Advertentie) de ideale zwart-wit film voor elke camera Producten van de Agfa/Gevaert A.G. Bij het landbouwhuishoudon- derwijs vermindert de behoefte aan een specifieke opleiding ten dienste van het plattelandshuis houden. Tegelijk ontstaat er be hoefte aan nieuwe opleidingsvor men, die zich niet meer uitsluitend of in hoofdzaak richten op de alge meen vrouwelijke vorming, doch zich mede gaan toeleggen op de vorming voor eigensoortige be roepen. Dat is een soortgelijke ont wikkeling als zich bij het gewone huishoudonderwijs voordoet. De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, mr. -Th. Bot, zei dit gisteren in Roermond, waar hij sprak bij de viering van het vijftigjarig bestaan van de vereniging voor landbouwonder wijs in Limburg. De minister be handelde in zijn feestrede speci aal het landbouwhuishoudonder- wijs. Als oorzaak van de door hem geschetste stroming bij deze vorm van onderwijs zag hij de aan de gang zijnde herstructu rering van de plattelandssamenleving. In het sterk traditionele denken der boeren bevolking is de laatste decennia snel ver andering gekomen. De werkings. en at tractiesfeer van de grote stad breidt zich steeds verder uit, het eertijds bestaande isolement van het platteland is vrijwel opgeheven, industrie ontstaat in tal van niet-stedelijke gebieden. In de landbouw zelf voltrekken zich. mede onder de invloed van de E.E.G., veranderingen: door mechanisatie en spe cialisatie krijgt het boerenbedrijf meer en meer het karakter van een modern technisch bedrijf. Er wordt nu gezocht naar een nieuw evenwicht, naar een aan vaardbare samenleving ook tussen de rechtstreeks bij het industrialisatieproces betrokken, veelal van elders afkomstige personen en de oorspronkelijke platte landsbevolking. Voor het landbouwhuis- houdonderwijs heeft dit enkele duidelijke gevolgen. De minister vertelde hoe het door hem genoemde streven de laatste jaren tot uit drukking is gekomen. Er werden maat regelen genomen om de meisjes, na het doorlopen van de tweejarige primaire opleiding. in het derde leerjaar zoveel mogelijk een goede oriëntering te bieden op het gebied van het door haar te be reiken vrouwelijk beroep. De minister noemde ook de aangepaste opleiding voor minder begaafde leerlingen, waartoe in het verleden aan een aantal scholen een experiment is ingesteld. Het ligt in het voornemen, in het cur susjaar 1964-1965 aan deze experimenten uitbreiding te geven. Verheugend vond de minister het dat de structuur van de wet op het voort gezet onderwijs, waarin het huidige nij verheidsonderwijs voor meisjes vermeld wordt als beroepsonderwijs, gegeven aan scholen voor huishoud- en nijverheidson derwijs, ruimte iaat voor aanpassing van dit onderwijs aan nieuwe inzichten en de gelegenheid opent tot differentiatie, tot doorstroming en tot begeleiding der leer lingen. Aldus zal, wanneer de wet op het voortgezet onderwijs in werking zal zijn getreden, met impulsen van de maat schappij volledig rekening kunnen wor_ den gehouden, zodat de scholen voor huis houd- en nijverheidsonderwijs van grote waarde kunnen blijven voor de opgroei ende vrouwelijke jeugd en voor ons volk. Bij dit alles blijken huishoud- en land- bouwhuishoudonderwijs in toenemende mate naar elkaar toe te groeien. Ook ten opzichte van andere onderwijsvor men zien wij afstanden kleiner worden en vooroordelen verdwijnen. Het samen hangend geheel van onderwijsvoorzienin gen, dat de grondleggers van de wet op het voortgezet onderwijs voor ogen had den, gaat daardoor functioneren. De nog beperkte, maar duidelijk aanwezige be langstelling van vrouwelijke leerlingen voor technische opleidingen is hiervan een voorbeeld. De toenadering tussen het technisch onderwijs en het steeds verder vertechniseerde landbouwonderwijs een ander. De minister gaf enige cijfers over de sterk toegenomen omvang van het nij verheidsonderwijs voor meisjes, waartoe het landbouwhuishoudonderwijs behoort. In 1943 werden tot de tweejarige pri maire opleiding in Nederland rond 24.500 meisjes toegelaten, dat wil zeggen 31 procent van een gemiddelde generatie van 78.000 twaalf- en dertienjarige meis jes. In 1962 waren het er rond 43.700, dat was ongeveer 40 procent van een ge middelde generatie van 109.000. Deze toe. neming leidde tot allerlei moeilijkheden, vooral op het gebied van de huisvesting, doordat beperkt bouwvolume en over spannen overheidsmarkt het niet altijd mogelijk maakten in urgente gevallen tijdelijk de vereiste maatregelen te ne men. Schoolbesturen directies, leraressen en leraren hebben, in samenwerking met de inspectrices van het nijverheidsonder wijs, vaak wonderen verricht om te be werkstelligen dat het onderwijs toch nog door zoveel mogelijk leerlingen zou kun nen worden gevolgd. De huisvestings- moeilijkheden bij het landbouwonderwijs behoren thans, als geheel genomen, vrij wel tot het verleden. (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer heeft gisteren de belastingwetsontwerpen van staatsecre taris Van den Berge (Financiën) aan vaard. Voor aanvaarding stemden de K.V.P., A.R., C.H.U., V.V.D., S.G.P., G.P.V. en Boerenpartij. Tegen de wetsontwerpen stemden de P.v.d.A., P.S.P. en C.P.N. Het betreft hier de wetsontwerpen op de vermogens-, de inkomsten- en de loon belasting. De P.S.P. steunde alleen het ontwerp op de loonbelasting. De socialist Van den Tempel motiveer de het tegenstemmen van zijn fractie met de verklaring dat de vele technische ver beteringen niet opwegen tegen de bezwa ren, die zijns inziens uit sociaal oogpunt tegen deze belastingontwerpen zijn aan te voeren. De heer Lucas (K.V.P.) bestreed deze zienswijze. Hij cijferde nog eens voor dat de 205 miljoen gulden per jaar, die deze technische belastingherziening van de schatkist vergt, over alle groeperingen van de bevolking op rechtvaardige wijze verdeeld zal worden. Reeds van gisterm rgcn vijf uur af waren belangstellenden begonnen zich te verzamelen bij het twaalfde-eeuwse Lu therse kerkje van Gaerdloesa op het Zuid-Zweedse rozen-eiland" Oeland waar tegen het middaguur het huwelijk gesloten werd tussen de 20-jarige Zweed se prinses Margaretha. oudste dochter van prinses Sybilla en kleindochter van koning Gustaaf de zesde Adolf, en de veertigjarige Britse zakenman John K Ambler. Fruit- en ijsverkopers deden al in de vroege ochtenduren van deze mooie zo merdag goede zaken. Enkele mensen hadden gekampeerd bij de bochtige land weg die van de villa Solliden. waar de prinses verbleef, naar het zestien km. daarvandaan gelegen kerkje aan de an dere kant van het eiland voert. Bij alle romantische sfeer van het oude kerkje had de moderne techniek voor een prozaische noot gezorgd: er was beslo ten geen huwclijksklokken te laten lui den om te voorkomen dat de televisie uitzending van de kerkelijke plechtigheid door de trilling gestoord zou worden want zendinstallatie en camera's wa.e opgesteld in de klokketoren van het wit- Onder protest van drie Waalse leden heeft de commissie van buitenlandse za ken uit de Belgische kamer van volks vertegenwoordigers dinsdagochtend het wetsontwerp voor de verbetering van de Schelde-Rijnverbinding goedgekeurd. Drie Waalse commissieleden traden uit omdat zij het niet met de gevolgde pro cedure eens waren. Twee van de afgetreden commissiele den hebben zich in de afgelopen weken tegen het ontwerp-verdrag verzet omdat naar hun mening het onttrekken van zoet water aan de Maas de Waalse belangen zou schaden. Zoals wij reeds gisteren meldden zal het ontwerp niet meer voor het reces van de Belgische kamer afgehandeld kun nen worden. te kerkje waarvan het interieur overi gens alleen nog maar kaarsverlichting kent. Onder de gasten bij dit huwelijk waren de Zweedse koning Gustaaf Adolf en koningin Louise koningin Ingrid van Denemarken, prins Bertil van Zweden, de drie zusters van de bruid de prinses sen Birgitta, Desiree en Christina, haar achttienjarige broer kroonprins Karei Gustaaf en haar moeder prinses Sybilla weduwe van de in januari 1947 overleden prins Gustaaf Adolf. Elk in een aparte gesloten auto kwa men bruid en bruidegom bij het met bloemen en berkenloof versierde witte kerkje aan. Prinses Margaretha, met de bruidskroon van het kerkje op het blon de haar werd door haar grootvader, de koning, naar het altaar geleid. De huwelijksinzegening geschiedde door aartsbisschop Gunnar Hultgren, die dit ook bij huwelijk van prinses Desiree, een kleine maand geleden, had gedaan. Als getuigen fungeerden o.a. de echt genoot van prinses Desiree, baron Silf- verschjoeld, en de diplomaat Karei Svartz die tot voor kort handelsraad bij de Zweedse ambassade in Bonn is ge weest. Na de plechtigheid reed het bruids paar en verdere gezelschap in gesloten auto's, toegejuicht door de tienduizen den inwoners en toeristen langs de weg. naar het slot Solliden, het zomerverblijf van prinses Sybilla, terug, waar in een grote plastiektent in het park een lunch voor 150 genodigden werd gegeven. De bruidsjapon van prinses Margare tha was van faliezijde en hooggesloten, met een hoofdsluier welke door de gou den bruidkroon op haar plaats werd ge houden. Het bruidsboeket bestond uit korenbloemen, grasklokjes en papavers. (Advertentie) smerk ^aag Uw PollyFloid- (Van onze speciale verslaggever) De heren van de plaatsingscommissie hebben elkaar tijdens de high tea op Wimbledon ferm op de schouders ge klopt. De door hen als no. 1, 2, 3 en 4 geplaatste dames kwamen in de zon nige, vol gepakte hoofdarena met vlie gend vaandel en slaande trom over de kwartfinale barrière. Het was lang ge leden, dat alle vier aan de top geplaat sten zo ver kwamen. Geen sensatie dus, maar evenals bij de herenpartijen van maandag ook geen groot tennis. Margaret Smith, Ma ria Bueno, Billy Jean Moffitt en Lesley Turner hadden het daarvoor te gemak kelijk. al heeft de Australische Lesley in haar tweede set tegen de Amerikaan se Nancy Richey nog even tegen een inzinking en een daarin opgelopen 3-4 achterstand moeten vechten. De Argentijnse Norma Baylon, die reeds enkele dagen over Wimbledons al lang niet meer grazige tennisweiden rondloopt met een gezwachtelde ten- niselleboog en een pijnlijk vertrokken gezicht, was tegen Margaret Smith een beklagenswaardig persoontje. Precies 500 pk hadden de heide sportvliegtuigen tezamen en zij deden alle moeite, de Mannlieimer atleet Max Hartmann voor de ogen van zijn Westduitse landslieden te verscheuren. Het gelukte hun niet. ..Gespierde Maxverhinderde met zijn reuzekrachtendat de heide vliegtuigen opstegen. De man met de haardos van een kunstenaar en het postuur van een heer had een groot aantal angstige maar toch zeer nieuwsgierige toeschouwers die hij de dag tevoren met minder kostbare staaltjes van zijn kunnen en met veel reclame op zijn groot ste attractie had voorbereid. Met 2 Volkswagens van elk 34 pk begon hij zijn spelletje. Dat hij echter ook twee Cessna-vliegtuigen van elk 250 pk zou tegenhouden, leek de meesten twijfelachtig, maar toch de moeite van het zien waard. Als ik mezelf niet plotseling voor de ene helft aan de noordpool en voor de andere helft aan de equa tor wil terugvinden, moet ik in ieder geval mijn ribben samen binden," verklaarde Hartmann. wikkelde een paar zwachtels rond zijn witte overall en ging tussen de twee metalen vogels hangen. Mo toren brulden, kabels vibreerden het hoofd van sterke Max zwol op, zijn gezicht werd rood en kreeg een verwrongen uitdrukking, een vrouw viel flauw en eindelijk hoorde men verstikt: „Halt!" De helpers gaven een signaal en de piloten stopten de motoren. De vliegtuigen stonden no gsteeds op dezelfde plaats. Max Hartmann wil met zijn kracht-show ook in het buitenland optreden. De Amerikaanse ruimtevaarder Scott Carpenter zal een week doorbrengen in een stalen kamer op 58 meter onder de oppervlakte van de oceaan 50 km ten zuiden van Bermuda. De kamer, een laboratorium, lijkt op een duikboot op stelten. 6 juli begin nen de onderzoekingen met behulp van de diepzeekamer. Ze zullen drie weken duren. De onderzoekers, allen vrijwilli gers kunnen de stalen 'kamer verlaten en ook buiten het laboratorium onder zoekingen verrichten. (Advertentie) Juana Castro Ruiz, de zuster van pre mier Fidel Castro van Cuba, is vijf da gen geleden uit haar land aangekomen in Mexico, waar ze heeft gezegd met haar broer te hebben gebroken omdat hij ,,een communistische dictator" is. Zij heeft om politiek asiel gevraagd. De aankomst van Juana Castro was geheimgehouden. Maandag belegde ze een persconferentie, waarop ze zei: ,,Ik heb alle banden met Fidel en Raul ver broken. Ik kan niet langer onverschillig staan tegenover wat sinds medio-1960 in mijn land gebeurd is toen mijn broers het uitleverden aan het Russische im perialisme." Mejuffrouw Castro zei met eigen ogen te hebben kunnen vaststellen dat zich op Cuba „tenminste 70.000 politieke ge vangenen" bevinden, „die slachtoffer zijn van wrede behandeling". Ze was in principe bereid met de schatting mee SPA Nederland telt negen streken waar de regionale en lokale ruimtelijke or dening een bijdrage levert aan de be strijding van een aanzienlijke mate van luchtvervuiling. Deze gebieden zijn: IJmond-noord Zaanstreek, Zuid- Kennemerland, Voorne-Putten, Rozen burg, IJsselmonde, de rechter Maas oever van Rotterdam af, het Westland, de mijngebieden in het oosten van Zuid-Limburg en die in het westen van deze gebieden. Dit blijkt uit een Nederlands rapport van de hand van ir. Th. Quene van de rijksdienst voor het nationale plan, dat maandag met andere nationale verslagen is besproken door de Euro pese conferentie inzake luchtveront reiniging te Straatsburg. De strekking van '7eze nationale ver slagen was, dat een goede ruimtelij ke ordening wellicht de doeltreffend ste manier is om de gevolgen van de luchtvervuiling zo klein mogelijk te houden, zolang er geen efficiente mid delen bestaan om de vervuiling geheel te voorkomen. Ir. Van Meurs, oud-directeur van het regionale planbureau voor de provincie Noord-Holland, kwam als algemeen rapporteur voor deze kwestie dan ook tot de conclusie, dat nationale, regio nale en plaatselijke overheden zich mede dienen te laten leiden door de meest recente gegevens over de lucht vervuiling ter plaatse. Ir. Quene stelde ondermeer vast. dat de algemene regels die voor de ruim telijke ordening worden gehanteerd al in deze richting gaan. Ze omvatten: scheiding tussen woonwijk en indus triegebieden door middel van grond- stroken, afwisselende hoge en lage be bouwing, hoofdwegen buiten de steden om. en veel groen langs de wegen. Voor Nederland geldt daarbij voorts dat, met het oog op de wind, de indus trieën zoveel mogelijk ten noorden en ten oosten van het woongebied moeten worden gevestigd. Van Nederlandse zijde is de confe rentie, waaraan deskundigen uit vier Europese landen en de Ver Staten deelnemen, maandag gewaarschuwd tegen het kriterium van nieuwe Euro pese organen ter bestrijding van de luchtvervuiling. Dit is een van de pun. ten waarop de meningen ter conferen tie nogal uiteen lopen. De Italiaanse prof. Petrilli, die maandagmiddag een algemeen verslag over dmogelijkhe den voor organisatie van Europese samenwerking op het gebied van on derzoek, standaardisatie en documen tatie moest uitbrengen stond voor de onmogelijke taak een aantal nationale rapporten met elkaar te verzoenen die veelal sterk uiteenliepen en soms tegenstrijdig waren. Hij kwam tot de voorzichtige conclusie, dat men kan proberen binnen de Raad van Europa 'n kleine coördinatiegroep van regerings deskundigen te belasten met de ontwik keling der samenwerking op dit ge bied, het onderhouden van de contac ten die deze week zijn gelegd en oi- ganisatie van conferenties als de hui dige om de vier of vijf jaar. Drs. Hartogensis van het instituut voor gezondheidstechniek TNO ver klaarde echter als woordvoerder van de Nederlandse groep, daarbij tevens de opvatting van Britse en Scandina vische deelnemers vertolkend, dat men vooral niet moest proberen het uitste kende werk dat de wereldgezondheids organisatie en de OESO te bagatelli seren. Er zijn zo weinig internationale deskundigen op dit gebied, zei hij, dat we ons niet kunnen veroorloven er te veel in internationale organisaties on der te brengen waar zij niets anders meer doen dan coördineren. Volgens hem zouden we reeds een eind in de goede richting komen als de bestaan de informatie-centra inzake luchtver vuiling in Duitsland. Frankrijk. Enge land en de Verenigde Staten gezamen lijk middelen konden beramen tot een verdere spreiding van de activiteit. Voorts zou men meer aandacht kunnen besteden aan een doeltreffende samen werking van de deskundigen binnen de nationale grenzen. Ir. Van Meurs had eerder op het punt van de ruimtelijke ordening en de bestrijding der luchtvervuiling ver klaard dat de Europese samenwer king op basis van algemene interna tionale normen niet wel mogelijk is. Elk land zou zijn eigen evenwicht tussen algemeen welzijn en luchtvervuiling moeten kunnen vinden. te gaan dat het er in werkelijkheid 100.'000 waren, zei ze. Wat betreft het katholicisme op Cuba, zei Juana Castro Ruiz dat het prakti seren niet was verboden, maar dat zij die het deden het risico liepen ver volgd te worden. „Ik heb een jongeman gezien die in een kerkgebouw werd doodgeschoten. De daders zijn nooit op gespoord, vertelde ze bij wijze van voor beeld. Juana Castro zei dat Cuba thans ge heel onder communistische controle stond. „Communisten", zei ze. „leiden de guerrillastrijders voor Latijns-Amerika op. Communisten trainen ook het diplo matieke personeel dat wordt geaccre diteerd in landen die nog steeds diplo matieke betrekkingen met Cuba onder houden. Die ambassades zijn ware oor den van spionage." Als leider van de Cubaanse guerrilla organisatie noemde Juana Castro Ruiz, Manuel Pineiro Lozada, een communist, die op Cuba bekend staat als „rood- baard". Aan het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen (seizoen 1964/ 1965) zullen 31 ploegen deelnemen, t.w. de bekerhouder Internazionale (Milaan) en dertig nationale kampioenen, zo heeft het secretariaat van de UEFA (Europese Voetbal Unie) meegedeeld. Ofschoon eerder was bekend gemaakt, dat voor de eerste maal ook Rusland in het toernooi vertegenwoordigd zou zijn, is er geen inschrijving van de Russen binnengekomen. De UEFA verwacht ook van die zijde geen inschrijving meer daar het speelseizoen in Rusland aan zienlijk afwijkt van dat in de meeste lan den. De Scandinavische landen zullen worden vertegenwoordigd door hun ..zo- merkampioenen". De 31 ploegen zijn: In ternazionale (Milaan), bekerhouder: Shamrock Rovers (Ierse Vrijstaat), Aris Bonneweg (Luxemburg). Benfica (Por tugal). Anderlecht (België), Real Madrid (Spanje), Liverpool (Engeland). Glasgow Rangers (Schotland), LFC Keulen (W. Duitsland). Chemie Leipzig (O.-Duits land). DWS (Nederland), Panathinaikos (Griekenland), Bologna (Italië). St. Etienne (Frankrijk), Chaux-dc-Fonds (Zwitserland). Rode Ster Belgrado (Zuid- slavië). Gornik Zabrze (Polen), Ski-og Lyn Oslo (Noorwegen), Rapid Wenen (Oostenrijk). Fenerbahce (Turkije), Du- kla Praag (Tsj. Slowakije), Lokomotiva Sofia (Bulgarije), Sliema Wanderers (Malta). Glentoran (Noord-Ierland), Par- tizani Tirana (Albanië). Reykjavik (IJs land). Vasas Gzoer (Hongarije). Odense (Denemarken), Lahti Reipas (Finland). Malmoe (Zweden) en de Roemeense kam pioen. die nog niet bekend is. Zij was voor de titelhoudster slechts een onbetekende hindernis op weg naar het groot slem van het wereldtennis. Margaret Smith komt in de halve fina les tegen Billy Jean Moffitt, de kleine pittige gebrilde Amerikaanse, die twee jaar geleden het huzarenstukje uithaal de door dezelfde Margaret Smith in de eerste ronde uit te schakelen, maar die in 1963 in de eindstrijd de revanche van de Australische moest accepteren. Billy Jean werd deze dag niet zo erg gewaardeerd door de ooms en tantes, die voor alles de ondergrondse naar het stationnetje Southfields pakken om Brit se sucessen te zien. Dat publiek, dat het in dit Wemble- don toch al zonder zijn lieveling no. 1, Christine Truman, heeft moeten stellen, had nu alle hoop op Ann Jones Haydon gesteld. Maar Engelands eerste speel ster kwam tegen Billy Jean alles te kort. om revanche te kunnen nemen voor de in de strijd om de Wightman-cup gele den nederlaag. Kwebbelend tegen ballenjongens, lijn rechters en zichzelf, lachend, schate rend soms, wanneer een van de oude he ren weer eens een verkeerde beslissing nam, speelde het Amerikaantje fris van de lever. Ann Jones was onzeker, kwam in haar aanval niet verder dan de ser vicelijn en werd in die positie door de knetterende Volley kansloos gepasseerd: 6-3 6-3. De partij had veertig minuten geduurd. De Nederlandse dames gymnastiek ploeg, die donderdag in de Leidse stads gehoorzaal voor het eerst in de geschie denisvan het KNGV tegen Roemenië uitkomt, is dezelfde als die, welke twee weken geleden in Alblasserdam van Oos tenrijk verloor. De ploeg ziet er als volgt uit The a Belmer KDO. Amsterdam) Willy Gie- len (Attila. Amersfoort)Nel van Bek- kum (De Halter. Alkmaar); Grietje van Essen, Jannie Vierstra en Maaike Kroes (Allen Quick Huizen), Voor Roemenië turnen: Son ja Jovan, Elenia Popescu, Elenia Ciampelea. Chris tina Dobosan, Emilia Lita en Atanasia Ionescu. (Advertent Met nog twee ronden te spelen en twee punten voorsprong op zyn landge noot Koeperman heeft Tsjegolev nog twee lastige hindernissen te overwinnen alvorens hij de wereldtitel dammen in zijn bezit hoopt te hebben. In de woensdag te spelen laatste twee ronden ontmoet hij namelijk de Neder lander Bom en de Canadees Desleuriers, die het hem nog bijzonder lastig kun nen maken. Twee remises zijn dan ook zeker niet uitgesloten. In zijn voordeel is wel, dat Koeperman in de laatste ronde tegen Baba Sy moet uitkomen. De Senegalees verdrong door een zege op Cazemier onze landgenoot Bom van de derde plaats. De tweede Nederlandse vertegenwoordiger in Merano, ir. Van Dijk. moest tegen de Italiaan Saletnik wegens ziekte verstek laten gaan. De uitslagen in de vijftiende ronde: Langrass (Austr) Tsjegolev (Rusl 02; Saint Fort (Haiti) Verpost (Belg) 11: Deslauriers (Can) Bajolle (Fr) 11; Cazemier (Zwits) Baba Sy (Sen) 0—2; Van Dijk (Ned) Saletnik (It) uitgesteld; Koeperman (Rusl) Agli- ardi (Mon) 20; Hisard (Fr) Rei- mann (Tsj. SI) 2—0; Sanirsad (Sur) Fanelli (It) 2—0. Stand: 1. Tsjegolev 14 partijen 24 pun ten, 2 koeperman 14 22. 3. Baba Sy 14 20, 4. Bom en Hisard beiden 14 18, 6. Deslauriers 14 17, 7. Van Dijk 13 16, 8. Saint Fort 14 15,9, Sa nirsad 15 15. 10. Saletnik 13 14, 11. Bajolle 14 14. 12. Verpoest 14 14. 13. Cazemier 14 12, 14. Fanelli 14 8, 15. Langrass 15 7, 16 Agliar- di 14 4, 17. Reimann 14 0. 1 m t-i 95 1 (en maakt uw haar niet vet) —s „Roos" kan kalkroos zijn. Ga BIOLOGISCHE over op Stilbépan haarcream f i - u en (kalk)roos verdwijnt on middellijk. Tube v.a. fl.10 1 ct€*z?n< Pot v.a. f 1.50. DAGRA N.V. DIEMEN

de Stem | 1964 | | pagina 11