Pro d Gasten bij herdenking D'Oranjeboom te Sluis een polykliniek- zuster mannelijk personee een onderhoudsmonteur Fictie PAULING: Kernwapens tien maal voldoende voor uitroeiing Beale Street Jazz Band Sas van Gent naar Waterpolo: Bruinvis wint eigen toernooi AWB verhoogt contributies Semafoondienst van PTT start in september Scranton: nieuwe partij hoofddoel Barry Goldwater Heye in slotartikel Voor Bundeswehr is het vijf voor twaalf Griekse synode naar Rhodos Verklaring KRO Kentering' over KORFBAL Nog geen titel voor Luctor I Eerste tomaten in Goes geveild Meester Schelfhout - uit Hengstdijk - zilveren jubilaris Restaurant te Groningen deels uitgebrand Duitse soldaten weigeren bevelen op te volgen Administrateur veroordeeld voor verduistering Notaris Frantzen A. J. Herdink BREUKBANDEN v. d. Walle- Blommaert 'AAMBEIEN) t t t De R.-k. Ziekenverpleging „St.-Joanna" te Goes ALLROUND radio- en t.v.-monteur Gerrit de Jonge en Zonen SIMONS EMBALLAGEFABRIEKEN en HOUTHANDEL N.V. OOSTERHOUT Onaa econoi 4 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 30 JUNI 1964 Eén tiende vnn de kernwapens die thans bestaan is genoeg voor het vernie tigen van alle leven in de Verenigde Sta ten, De Sovjet-Unie en Europa en het veroorzaken van ontoelaatbare schade aa« de rest van de wereld, aldus de che mist professor Linus Pauling. De professor, die is onderscheiden met de Nobelprijs, zei de huidige voorraad over de gehele wereld te schatten op een totale kracht van 320.000 megaton. In de gehele tweede wereldoorlog gebruikten de twee partijen in totaal niet meer dan 6 megaton, aldus Pauling. Hij voorspelde dat ook communistisch China een atoommacht zal worden. De rederijkerskamer „D'Oranje boom" te Sluis heeft o.m. met een academische zitting in de raadzaal haar eeuwfeest gevierd. Daarbij waren ook Belgische gasten. Zij gaven door hun eretekenen bij zondere luister aan de bijeenkomst. De Sasse zwem- en poloclub de Bruinvis organiseerde een waterpolotoernooi, waaraan in totaal 5 zeventallen deelna men. De Bruinvis won alle wedstrijden en kwam in het bezit van een beker. De eindstand luidde: 1. De Bruinvis 8 pnt.; 2. De Ganze 6 pnt.; (Van onze verslaggever) Op zaterdagavond 4 juli zal de Zeeuwsch- Vlaamsc Jazz-Sociëteit te Sas van Gent het jaarlijkse publieke bal organiseren, dat gehouden wordt in de zaal van de glasfabriek te Sas van Gent. Ook dit keer zal men weer kunnen rekenen op de aan wezigheid van enkele jazz-prominenten: de zangeres Milly Scott en The Beale Streek Jazzband. The Beale Streek Jazzband heeft mo menteel de beschikking over een uitste kend, gevarieerd repertoire. De band kreeg bekendheid toen het gezelschap enige jaren geleden voor twee jaar door de K.R.O. werd gecontracteerd en regel matig radio-uitzendingen verzorgde. Mo menteel treedt het ensemble dikwijls op voor de AVRO. Voor Milly Scott is de weg naar het succes niet gemakkelijk geweest. Aange zien er voor haar geen volledig emplooi was in de Nederlandse jazz wereld moest zij „commercieel" gaan zingen bij ver schillende combo's. In 1958 kreeg zij haar eerste grote kans toen zij gecontracteerd werd door Cees See en Ado Broodboom voor een toernee door Zweden, maar de eigenlijke bekendheid kwam eerst toen Lou van Rees haar in 1962 engageerde voor de „tour de chant" in Knokke. Daarna bleef het contracten regenen. Zij is regelmatig te gast op de televisie, heeft een vaste plaats verworven als vocaliste bij „De Zaaiers" en heeft al een behoor lijk aantal platen uitgebracht. Algemene vergadering te Goes De P.T.T. zal spoedig, waarschijnlijk in september, beginnen met en sema foondienst voor mensen die te allen tij de bereikbaar willen zijn. Voor deze nieuwe dienst waarop 50.000 abonnemen ten beschikbaar komen, bestaat grote belangstelling, zo meldt „Medisch Contact", het orgaan van de maatschap pij tot bevordering der geneeskunst. De semafoon is een apparaat van 4,5 kg, dat men overal mee naar toe kan nemen. Het bevat drie lampjes, die door een telefoonabonnee brandend kunnen worden gemaakt. De telefoonabonnee draait eerst het nummer van de sema foondienst, daarna het nummer van de semafoon die men wil bereiken en ten slotte een codenummer, dat de lamp jes op de semafoon in een bepaalde com. binatie ontsteekt, zodat vijf boodschappen kunnen worden doorgegeven. Het contact komt, in eerste instantie via de telefoonleidingen en daarna draadloos via een hoofdzender in Lopik en twee hulpzenders in Smilde en schimmert geheel automatisch tot stand. Als voordelen van de semafoon boven de mobilofoon noemt Medisch Con tact" o. a bereikbaarheid door het hele land, geheime berichtgeving en lagere huur. Een mobilofoon kost f 70,- p*r maand en een semafoon f 43,90 pei maand. De PTT zal deze nieuwe dienst met een betrekkelijk klein aantal apparaten beginnen. Gouverneur William Scranton van Pennsylvania heeft senator Barry Gold water ervan beschuldigd dat deze niet de leiding zoekt van de republikeinse partij, maar erop uit is een nieuwe po litieke partij te stichten. Scranton zei dat hij, „en evenmin tal van andere Amerikanen", geloofde dat Goldwaters nominatie voor de republi keinse partij of voor het land het beste zou zijn. Hij beschuldigde de senator van „geschiet vanaf de heup" inzake pro blemen van groot nationaal en interna tionaal belang, en zei dat hij een „zwakke" kandidaat van de republikei nen voor de strijd tegen president John son zijn zou. De H. Synode van de Grieks-orthodoxe Kerk heeft na lange beraadslagingen als een der eerste kerken van de orthodoxie, patriarch Athenagoras' uitnodiging voor een derde pan-orthodoxe conferentie op fcet eiland Rhodos aangenomen. De Grieks- Vice-admiraal Helmuth Heye de parle-1 orthodoxe Kerk heeft voorgesteld de bij- mentaire commissaris voor het West- duitse leger, schrijft in een derde arti kel in het tijdschrift „Quick" onder meer, dat de moderne soldaat geleerd moet worden zelf te denken en te han delen uit eigen overtuiging. Er zijn vol gens Heye „supermensen" in de Bun- deswehr, die zich meer verbonden voe len aan hun onderdelen dan aan de staat die zij behoren te dienen. In dit derde en laatste artikel zegt Heye. dat met een „staat in een staat" hij de geleidelijke isolering van de maatschappij bedoelt van bepaalde jonge officieren, met een mentaliteit die door de maatschappij thans was verworpen. Hoewel de Westduitse minister van defensie Von Hassel, volgens Heye, „een groot exponent van de nieuwe geest" is, is hij, ofschoon hij minister is, geen deskundige. Bovendien wordt hij door zijn adviseurs niet geheel op de hoogte gehouden. Sommige generaals schijnen de „democratisering" in het le ger niet al te ernstig op te vatten, zo meent Heye. Heye besluit zijn laatste artikel als volgt. „Voor de „Bundeswehr" is het vijf minuten voor twaalf. Het is nog niet te laat voor een verandering. De juiste weg naar een modern leger, dat aan vaardbaar is in onze democratische staat, kan nog gevonden worden' Zoals bekend hebben bondskanselier Er- hard en Von Hassel de verklaring van Heyo in zijn vorige artikelen, dat het Westduitse leger zich dreigt te ontwik kelen tot een staat in een staat, van de hand gewezen. eenkomst eind september te houden. Waarnemers hechten aan het besluit van de synode grote waarde omdat de Grieks-orthodoxe Kerk de tweede pan orthodoxe conferentie op Rhodos, eind september vorig jaar, boycotte. Patriarch Athenagoras van Constanti- nopel wil op de conferentie overleggen, hoe een begin kan worden gemaakt met de dialoog tussen Rome en de orthodoxie. Vorig jaar werd in principe besloten tot een theologische dialoog met Rome op voet van gelijkheid, maar de voorwaarden voor dit gesprek zijn van de zijde der orthodoxie tot nu toe niet bekendge maakt. Naar aanleiding van de kritiek van kardinaal Alfrink op het KRÓ-televisie- programma „Kentering" van zondag 21 juni jl., heeft de voorzitter van de KRO, mr. H. W. van Doorn, de volgende ver klaring gegeven. „Reeds voordat kardinaal Alfrink in het openbaar zijn kritische opmerkingen maakte over het tweede Kentering-pro gramma van de KRO-t.v., had ik met hem afgesproken dat wij de uitzending zelf en de aan het brengen van zo'n uit zending verbonden problematiek binnen kort eens grondig zouden doorspreken, Ik meen, dat deze afspraak reeds uit overwegingen van hoffelijkheid mee. brengt dat de KRO zich niet vooraf over de uitzending en de daaraan verbonden problematiek uitvoerig in een openbare discussie begeeft. Daarom volstond de KRO tot dusverre praktisch met het ge ven van feiten, met name de verstrek king aan de pers van de tekst yan de omstreden uitzending, in het bijzonder ten behoeve van hen, die deze uitzen ding niet hadden gezien. Daarom geef ik er de voorkeur aan op „de zaak- Kentering" pas terug te komen nadat de afspraak met de kardinaal geëffectueerd is. Intussen nog wel dit: De opgeworpen vraag of en wanneer de KRO een eigen mening kan geven, stelde de KRO-leiding allerminst voor een probleem, waarover in eigen kring de bezinning nog zou moeten beginnen. Reeds sedert jaren en wel sinds het aantreden van de program ma-adviesraad is dit vraagstuk in deze raad en op basis van adviezen van deze raad in programmaleiding, dagelijks be stuur en bestuur van de KRO aan de orde geweest". De Schelde 4 pnt.; De Ganze II 0 pnt. 4. S.Z.V. 2 pnt.; 5. De leden van de Vereniging voor al gemene wetenschappelijke belangen te Goes hebben tijdens de algemene verga dering, die in hotel „Centraal" werd ge houden, hun goedkeuring gehecht aan het bestuursvoorstel om de contributies te verhogen. Persoonlijke leden gaan nu 5,per jaar betalen en de gezinsle den 10, In plaats van de heer B. Meyers werd ir. G. Frieling uit Kloetinge tot bestuurs lid gekozen. Het huidige bestuur is thans als volgt samengesteld: voorzitter ir. W. R. Sweep, secretaris J. C. Scheffer, pen ningmeester J. W. M. Blom, leden me juffrouw W. C. Weststeyn en ir. G. Frie ling. Tijdens de vergadering werd meege deeld, dat met de Z.V.U. besprekingen worden gevoerd om te komen tot een gedeeltelijke samenwerking. De onder handelingen hebben nog niet tot een definitieve regeling geleid. Voorts werd het programma voor het komende winterseizoen bekendgemaakt. In oktober komt de heer H. J. Stuvel uit Voorburg spreken over de Deltawer ken. Een groep van de Stichting Neder lands Pantomime onder leiding van Jan Bronk komt in november een voorstel ling geven, welke speciaal bedoeld is als attractie ter opluistering van het 60- jarige bestaan van de vereniging. De oud-commandant van de befaamde on derzeeër O 21, J. F. van Duim komt in de maand januari 1965 een avond ver zorgen. Hij zal spreken en films verzor gen over het onderwerp „spionage en contra-spionage tijdens de tweede we reldoorlog". In de februaribijeenkomst wordt het onderwerp „Natuurlijke be strijding van insecten" aan de orde ge steld, terwijl de serie van vijf avonden besloten wordt met de vertoning van een natuurfilm in het Grand Theater. De bloemen die Swift 2 zaterdagmiddag mee naar Terneuzen had genomen moes ten onverrichterzake mee terug naar Middelburg omdat Luctor er in de eerste klas Z,K.B. niet in slaagde het ene puntje dat lien nog van de titel scheidde te be halen. Een volledig Swift 2 hield de oranje hemden na spannende strijd op 45 en dat betekent, dat Luctor zaterdag in Sou burg gelijk zal moeten spelen om zich kampioen van de hoogste Z.K.B.-afdeling te mogen noemen. Verliest Luctor deze wedstrijd, hetgeen gezien de prestaties van Animo 2 in de laatste tijd, lang niet denkbeeldig is, dan zal een beslissings wedstrijd tussen Luctor en Swift 2 nood zakelijk zijn om de kampioen aan te wijzen. Luctor 1Swift 2 was overigens een gelijk opgaande strijd waarin een gelijk spel mogelijk de verhoudingen iets beter had weergegeven. Via 10, en 11 liep Luctor uit tot 31 maar Swift 2 was door de^e achterstand ailermins.t van de kook. Mén liep in tot 33 en nam zelfs een voorsprong tot 34. Bij de rust waren de partijen weer in evenwicht (44). De tweede helft verliep onder geweldige spanning. Beide verdedigingen gaven geen krimp meer en allengs werd het duidelijk, dat de ploeg die nu nog zou scoren winnaar zou worden en deze ploeg werd Swift 2 waarbij nog dient te worden aangetekend, dat het gelijk in de laatste fase van de wedstrijd bepaald niet meer op de Luctor-hand was. De overige uitslagen van zaterdag waren: le kl. Luctor 1Swift 2 4—5; Ondo 1Toge 2 85; 2a: BI. wit 1 Swift 3 6—11; 2b: Tjoba 3—Swift 4 7—12; 3a: Dos '55Swift 5 71. Door de heren van 't Westeinde te 's- Heer Arendskerke zijn gisteren in de V.V.Z.B. te Goes de eerste tomaten aan gevoerd. De A-kwaliteit bracht 84 cent per kg op, de C-kwaliteit werd met 62 cent per kg betaald. Kopers waren de he ren H. van Stel te Wemeldinge en J. Westdorp te Goes. (Van onze verslaggever) In eigen familiekring lieeft zaterdag het hoofd van de lagere school van Hengstdijk, de heer E. Schelfhout zijn zilveren jubileum als onderwijzer ge vierd. De jubilaris heeft zich gedurende de ongeveer elf en een half jaar, dat hü in de gemeente Vogelwaarde werkzaam is, grote verdiensten verworven voor de gemeenschap van Hengstdijk. De heer Scvhelfhout begon zijn onder wijzersloopbaan minder gelukkig. In de crisis-jaren liep hij ongeveer vijf jaar „met zijn ziel onder zijn arm", zoals hij zelf zegt. Vervolgens werkte hij drie .laar in tijdelijke dienst in Boschkapelle, daarna in Clinge. Tenslotte werd hij in vaste dienst benoemd op de lagere school in Nieuw-Namen. Op 1 januari 1953 kwam hij naar Hengstdijk als hoofd van de school aldaar. Meester Schelfhout is een goed en bij de leerlingen bijzonder populair onder wijzer. Hij getroostte zich in zijn vrije tijd veel moeite voor de gemeenschap. Zijn organisatie van volksspelen geniet grote vermaardheid. Dat Hengstdijk momenteel een kleuterschool heeft is niet in minst aan hem te danken. De huizenbouw en de recreatie rond het water de Vogel hadden zijn belangstelling. De verfraai ing van het kerkhof en de kerk ge schiedde onder zijn leiding. De vernieu wing van het schoolgebouw en de aan leg van het sportveld bij de school droe gen zijn stempel. Bij een brand in het Groningse Chinees restaurant „Chekiong" zijn maandag 12 kamers boven het restaurant en boven dien acht kamers op een verbindingsstuk met hotel „Frigge" vernield. Hotel „Frig- ge" is daardoor van een zevende van zijn capaciteit 140 kamers beroofd. Het pand was tegen brandschade verze kerd. Gedurende het weekeinde was het ho tel helemaal vol geweest in verband met de internationale zwemwedstrijden Neder land - Engeland. De gasten uit de dépen dance waren al vroeg vertrokken. Het vuur moet omstreeks elf uur zijn ontstaan. Het werd ontdekt door een employé van het restaurant die direct de brandweer waarschuwde. De oorzaak van de brand is niet bekend. Ze moet zijn ontstaan ergens in het verbindings stuk tussen hotel „Frigge" en de dépen dance. Spoedig daarna stortte een deel van het plafond van het Chinees restau rant in. De brandweer heeft met groot mate rieel een tang van beschermend water gelegd rond het gebouw, omdat dit zelf niet meer te redden was. Els stralen met lage druk en drie miststralen zorgden voor het behoud van de omliggende hui zen in dit deel van de oude binnenstad van Groningen. De Heer en Mevrouw Asselbergs-Siebers kondigen vol vreugde de eboorte aan van hun doch ter MECHTELD MARIA Rochefort, België, 27 juni '64 Rue de France 70. In het Westduitse leger hebben zich enige gevallen van weigering van een dienstbevel voorgedaan, sinds Heye de rechten van de soldaten onder de loep nam in een artikel in een Westduits tijd schrift. Er is weliswaar geen sprake van een „golf" van dergelijke incidenten, doch een aantal gevallen op zich waren voor de inspecteur-generaal van het Westduit. se leger aanleiding er een speciale dag order aan te wijden. Volgens het ministerie verkeren vele soldaten, die hel rapport van Heye heb ben gelezen, in de veronderstelling dat elke vorm van militaire discipline mis bruik van hun rechten is. DANKBETUIGING Hartelijk dank aan Zeer- eerw. Heer Pastoor, behan delend geneesheer, wijkver pleegster, familie, buren, vrienden en bekenden, voor de vele blijken van mede leven bij het plotseling overlijden van mijn vrouw MARTHA WEEMAES A. J. van Dorsselaer Lamswaarde, juni 1964. DANKBETUIGING Voor het ontvangen Rotan fauteuiltje, als prijs in de Pinksterprijsvraag 1964, be tuig ik mijn hartelijke dank aan Fa. v. Dronkelaar Buijze, „Even Kijken", te Zuidzande, alsmede aan de directie van Dagblad De Stem. R. Dumolijn Biervliet, Braakmanweg 7. DANKBETUIGING Voor de mooie japon die ik won in de Pinksterprijs vraag 1964, betuig ik mijn hartelijke dank aan Nova, Axel, voor de prettige uit reiking en de directie van Dagblad De Stem, voor de organisatie van de prijsvraag Th. A. Sturms Terneuzen, Abeelstraat 6. RUNDVEE Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijn op 23 juni gestorven koe, verze kerd bij de „Onderlinge Rundvee - Verzekeringsmaat schappij" te Hulst, betuig ik hiermede mijn welgemeende dank. Hoek, 23 juni 1962. Jac. Koster De rechtbank in Rotterdam heeft de 27-jarige administrateur Th. van M„ con form de eis van de officier van justitie, mr. J. D. de Jong, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 21 maanden met af trek van voorarrest, wegens verduistering van een bedrag van f 31.000 ten nadele van zijn werkgever, een in Rotterdam en Schiedam gevestigde n.v. M. was belast met de uitbetaling van lonen en salarissen aan het personeel en hij beheerde bovendien de kas. Ook al in verband met de vrij gebrekkige con trole kon de administrateur vrij eenvou dig kleinere of grotere bedragen in eigen zak steken. te GOES Kleine Kade 5, zal namens de heer J. L. de Jager te Kapelle, Goessestraatweg 4, BIJ INSCHRIJVING verko pen: TWEE WOONHUIZEN en erven te Kapelle, Oost straat 17 en 19 samen groot plm. 2.38 aren, op gebruik terstond, beh. toest. B. en W. van Kapelle. Bezichtiging te bevragen bij genoemde eigenaar, [nschrijvingsbiljetten worden gaarne ingewacht uiterlijlj 10 juli 1964 ten kantore van voornoemde notaris. NOTARIS te SLUIS zal op maandag 13 juli 1964 des avonds om 7 uur in Ho tel de Rode Leeuw te Aar denburg voor de erven van dhr. C. J. van Houtte publiek verkopen: HET HUIS te Aardenburg a.d. Brouwe rijstraat nr. 8, met recht van erfpacht tot 15 dec. 2004 van de grond, kad. sectie E nr. 1050, groot 3.03 are. Ontruimd te aanvaarden bij de betaling, beh. toest. B. en W. Bezichtiging woensdag 8 juli van 7-8 en zaterdag 11 juli van 2-3. DROGISTERIJ Stationsweg 9 HULST mum' s f. j5 SCHROMPELEN WEG 6' Pijn en jeuk wèg Ij Zwell t De wetenschap ing verdwijnt nschap heeft thans Steen helende substantie ont-g ft dekt met de verbazingwek-i? kende eigenschap de aam-Jj 2 beiert eenvoudig te doen weg- 5 S drogen - de pijn houdt op.S zwelling verdwijnt. Toege- 0 past in SPERTI, doet ditg 56 weefselvernieuwende Bio- ft g Dyne zelfs de meest hardnek- g kige aambeien ineenschrom- N 5 pelen, zó afdoend dat ze nu g h geen probleem meer zijn. Sperti Zalf en Zetpillen SPERTI is zacht en desinfec- filterend - bevat géén verdo-S Wvende middelen. Voor veili-M jtfge. rechtstreekse behande- O Tot onze diepe droefheid overleed in de Heer, gesterkt door de H.H. Sacramenten der Zieken, na een blijmoedig en manmoedig gedragen lijden, onze innig geliefde zoon, broeder en kleinzoon Clemens Constant Carel Joseph Marie Sassen Student in de Rechtsgeleerdheid aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen, in de leeftijd van 19 jaren. Gemonde, 29 juni 1964. E. M. J. A. Sassen S. M. I, Sasscn-Romme Pia Sophie Ferdinand E. M. M. Sassen-van Heyst De H. Uitvaartdienst wordt gehouden op don derdag 2 juli 1964 te 11.00 uur, in de parochie kerk van de H. Lambertus te Gemonde nabij Boxtel en St.-Michielsgestel, waarna bijzetting aldaar in het familiegraf. Eerst daarna condoleren op Huize „Twijn-Meer" te Gemonde. Voordien geen bezoek. Correspondentie-adres: Huize „Twijn-Meer", Ge monde, post Boxtel. Enige en algemene kennisgeving Rokera Ecklo Sluiskil Breda Eeklo Tilburg Hulst Door een noodlottig ongeval heeft Onze Lieve Heer tot Zich genomen onze innige lieveling MAGDA THERESIA geboren 30 april 1961 en overleden 29 juni 1964. De engelenmis wordt opgedragen op woensdag 1 juli a.s. in de kerk van O.L. Vrouw Hemel vaart te Aardenburg om 10 uur. J. de Bruijckere M. de Bruijckere - van Overloop Marianne Guus Aardenburg, 29 juni 1964 Rijksweg. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het St.Liduina Ziekenhuis te Hulst, gesterkt door de Genademiddelen van de H. Kerk, onze innig geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder mevrouw JOHANNA CORNELIA VAN GAGELDONK weduwe van Martinus Cornells Geerts in de ouderdom van 78 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uwe gebeden aan. Zaandam A. Geerts (Zuster Gemina) Breda C. Geerts J. Geerts-Jansen en kinderen P. Geerts S.M. M. Calon-Geerts P. Calon en kinderen J. Heijens-Geerts H. Heijcns en kinderen J. Geerts M. Geerts-de Vijlder en kind N. Nijs-Geerts H. Nijs en kinderen A. Geerts J. van Osselaer-Geerts E. van Osselaer en kinderen. Hulst, 27 juni 1964., Churchillweg 27. De plechtige Requiemmis zal worden opgedragen op woensdag 1 juli a.s. te 10.30 uur in de kapel van het St.-Elisabeth Liefdehuis, waarna begra fenis op het R.-K. kerkhof te Hulst. Rozenkransgebed dinsdagavond om 7 uur in de kapel. vraagt voor zo spoedig mogelijk c.q. een verpleegster die hiervoor wenst te worden opgeleid. Sollicitaties te richten aan de adjunct-directrice, Kloetingseweg 47. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk Moet geheel zelfstandig kunnen werken en in het bezit zijn van rijbewijs B.E. Hoog loon en woning eventueel aanwezig. Eigenhandig geschreven sollicitatie-brieven te rich ten aan: Oranjestraat 2 - Zeestraat - Axel RAD/C eVtSIB CTUA vraagt ook ongeschoolden vooral jongeren en Aanmelden van 8.30 tot 18.00 uur te Oosterhout, Bredaseweg 91 tel. 01620 - 3912. Buiten kantooruren 01620 - 4385 Struyk Oosterhout. In enige af delingen van ons bedrijf be staat nog "werkgelegenheid voor serieuze, actieve medewerkers. Ervaring in betonverwerking verdient aanbeveling maar is geen vereiste. Geïnteresseer den kunnen onze personeels chef bellen onder no. ol62o-3941 of naar hem toekomen op kan toor Koningsdijk 69. Zonodig komen wij u graag thuis be zoeken. 2726-X Voor direct gevraagd net kost huis te Hulst voor heer alleen zich te richten tot Dagblad De Stem, Steenstr. 14, Hulst. Te koop aan Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks. Nu zomerprijzen Kees v.d. Ven. Nieuwlandstr. 3 Tilburg Tel 04250-26617 X Bekkers alle merken zig zag- naaimachlnes nieuw en z.g.a.n Necchi. Borletti, Husqvarna, MeJson Vigorelli, Adler, Pfaff, Singer, Elna, enz. Volaut. nw. z.z. vanaf f 298 Handnaaim. f 35,— - f 45,—. Elektr. v.a. f 95,-. Alleen Bekkers, Bosch straat 67. Let op juiste adres. Tel. 41725, Gevestigd sinds 1890 82277-X Te koop complete nieuwe 4 pers. polyester tourboot. (Lloyds keur) met Torsie ge veerde trailer. Tel. 01600-47396. b.g.g. 44876. 82443 Heft u likdoorn-visite? Gooi ze de deur uit. Elastocorn zal u erbij helpen. Elastocorn-lik- doornpleister verwijdert volko men pijnloos iedere likdoorn. Elastocorn laat pas los als de likdoorn loslaat, 6 stuks - 75 ct. Ondergetekende geeft ere aan mej. MARG. DEKKER die gedurende vijfentwintig jaren zijn huishouding met volle toewijding heeft geleid. Goes, 1 juli 1964. R. M. A. Nieveen van Djjkum, em. Deken. Wij vragen steeds kamers, eta ges flats enz. In alle huur- klassen. Onversch. waar Ook met overname. „Contact", Re- gentesselaan 14 Breda. Telef. 39682. 82458 Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag p. maand. Geen voor uitbetalingen. Altijd recht van koop. Vand. besteld morgen bij u thuis. Bel ook des avonds: nr. 01184-4410 of 01180-3973 of 01100-5397 of 01155-200. Wie h, plaats om h. woning te zetten v. r.-k, gep. tuinman, v. gratis tuin ond. houd. Brieven onder no. 82256. X Houten woning te koop 8x5 kamer, 2 sl.k., keuken i.g.st. Hoogstraat 6o, Oosterhout. Wie wil een Jongeman helpen met 12 tot 14000 gulden. Aflos sing in 3 jaar met lo procent rente. Br. onder no. 82479 In Breda ca. 150 tot 200 ruil- woningen. Interlokaal van en naar vrijwel alle plaatsen. „Contact", Regentesselaan 14 Breda, tel. 39682. Per B.B.A, naar Kaatsheuvel (Efteling) met lijn 34-35 via Dorst, Ryen, Dongen, Autobus sen vertrekken van Breda Em- mastraat o.a 10.30, 12.00, 13,00 Terug uit Kaatsheuvel o.a 15.45 17.35, 18.50 Volledige in. lichtingen kantoor B B.A Sta tionsplein 12. Breda. tel. 39750. 81460-X 6 Pers. houten huisjes te huur met voll. inventaris en aange- sl. op licht, water en gas. Voor 18 juli en na 14 aug. te Re- nesse, vlak aan zee. Tel 01600- 39621 Na 7 uur 's avonds. X 10 rijlessen voor f 47,50. Fon- kelnw. lesauto's. Bondsautorij- school „De Centrale" Raad huisstraat 48 Roosendaal tel. 5073. Pater Beckerstraat 33, Oudenbosch, Bredastraat 22, Bergen op Zoom, telef. 2886, Emmastr. lo8, St.-Willebrord. Scooter Heinkel Toerist i.z.g. s. te koop. Koopje! 37.000 km gel Lyceumstr. 17, Hulst. Occasions: Mercedes Benz 220 SE 1961 f 10.500,-, Opel Kaplt. L 1980 met roldak f 4500,-, Re nault Estafette bestelwagen 70o kg f 2500.-, Ford Consul I960 f 3500.-, Valiant 1961 f 4250.-, Mercedes Benz 230 SL 1963 met zomer- en winterkap f 24.000.- Garage van Dongen Jonkers N.V. Breda. Wilhelminasingel 42, tel. 30950. 82410 V.W. de Luxe bj. '60 vracht wagen ziet eruit a. n. i. pr. st keuring toegest. kan gefinan cierd worden Groenstr. 19 Prinsenbeek. 82332 X Nog nooit voorgekomen gloed nieuwe Dafodil 1964.. Slechts 600 km gelopen 2 maanden oud inclusief wegenbelasting.AlI- risk verzekering en vele ac cessoires Verder nog Ford Cortina 1963. Renault R 8 1963 Renault Gordini 1962. Renault Gordini 1963, B.M.W. sport '62. N.S.U, Prinz 1962. Citroen Ide al 19, 1963. Citroen Ideal 1962 Citroen Ideal 1961, Taunus 17 M 1962, Taunus 17 M 1961, Tau- nus 17 M 1960, Simca Etoile 1962 Simca 1000 1962 Simca Anan 1961. Ford Taunus 12 M 1961, Crysler Valiant 1962, Ford Zephyr 1961 Ford Consul 1961 Ford Consul I960 Ford 600 1961 Morris Oxford 1962 5 deuren zeer geschikt voor Bakker. V.W. 1500 1962, Chevrolet Cevy II 1962 en nog vele andere. Al onze wagens worden met 10.000 km en-of 3 mnd garantie verkocht. Voor een betrouwba re gebruikte auto naar een be trouwbaar adres. Het adres met de grootste voorraad, de grootste omzet en met de aller grootste service, Belcrum-ga- rage Min. Kanstr. 16-20, Breda Tel 01600-39900-39870. Vlakbij groenteveiling en station Onze showroom is dagelijks geopend van 8 uur v.m tot 10 uur n.m ook zaterdags en zondags X Vito garage te Breda biedt u deze week te koop aan de vol gende zo goed als nieuwe au tomobielen tegen scherpe prij zen. Peugeot 404 van 1962, V.W de Luxe type 1964. Volkswagen de Luxe van 1963. Volkswagen de Luxe van 1961, Volkswagen 1500 Variant 1963 Volkswagen 1500 van 1962. Opel Kadett van 1963, Opel Rekord 1700 van 1962. Fiat 1500 van 1962. Simca 1000 van 1963 Fiat 1100 van '61 Renault R 8 van 1963. Renault Dauphine van 1962, Renault Dauphine van I960. Ford Tau nus bestel F.K, 125o van 1990 Ingeruild en tégen lage prijs, te koop Simca van 1959. Zoekt u een werkelijk Occasion, komt dan geheel vrijblijvend eens bij ons kijken. Praktisch al deze automobielen zijn rechtstreeks van eerste eigenaar. Koopt ver trouwd. Koopt bij de Vito, 100 pet garantie, zowel op eventu ele onderdelen en ook geen kosten van arbeidsloon gedu de 10.000 km of 3 mnd. alle kosten voor onze rekening Let op het juiste adres. Vito gara ge, Ginnekenweg 340-342, Bre da, tel, 36173 recht tegenover de kerk vlak bij de Ginneken- markt. Dagelijks geopend tot 's avonds 10 uur Zaterdags tot 6 u. Zondags van 11 tot 6 u. Inruil mogelijk. Financiering binnen één uur geregeld 21714-X Belcrum-garage vraagt aanrljdingvrije auto's v te k. Min Kanstraat Breda, tel. 0I60O—39870. steeds i. 1959 18—20, Willem Appels, Bergen op Zoom, tel. 4380. Daar vindt u ruime keus in afgevoerde mi litaire wagens als volkswagens in legerkleur v.a. f 550,- Volks wagens nieuw gespoten en be kleed nw. chroom, gekeurd, door R.D.W, met ken teken vanaf f 1200, Opel Olympia en Rekord van 1956 in groen v.a. f 900.00. Ford Taunus 15M van f lOOo.OO en f 1400.00 D.K.W, 3-6 combi f 120000. V.W. Pick up in groen v.a. f 1000,-. V.W. busje van f 1000 - Tempo Matador be stel v.a. f 800.00 Unimog Mer cedes trekkers f 5000.00, Alle sloopdelen voor V.W., Opel, Tempo. Mercedes enz Nw. ban den 15 inch f 40- Nw. accu's 6V m. inruil f 45.00 V.W. mo toren 25 pk f 285,30 pk. f 315.00 Voortreinen f 75.Oo. Versnellingsbakken f 15000, Blauwehandstraat 2, Wouwse- weg hk. Papaverstr. 3733-X Te koop bouvier ongev. 1 jr. oud. Vader cert. K.N.P.V lof met 321 punten Te bevr bij P Wattel, Lange Bedde 87c, Breda. Tel. 45995. Liefst na 6 uur. 82480 4 jonge pinchers, grootgebracht met Puppy Bonzo, zoeken goed tehuis. Julianastraat 292, Don gen. Huwelijken Weduwnaar oud 66 jaar zoekt langs deze weg kennismaking met wed. of vrouw, ongev. dezelfde leeftijd. Liefst in omg. Breda. Br. onder nr. 82318 R.-k, jonge man 36 jaar vaste betr. zoekt kennismaking met jonge vrouw of wed. een kind geen bezwaar. Foto's op ere woord retour. Br onder no. 82431 Diversen Iluur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen voor uitbetalingen. Altijd recht van koop. Vandaag besteld morgen bij u thuis! Bel ook des avonds, no. 01184-4410 of 01180-3973 of OllOtt-5379 of 01155-200. Zwakte na ziekte? Schieffers bloedwijn helpt bijzonder snel, Bevat aktief Lecithlne vitami nen en mineralen, werkt bio- vitaal. Bij apothekers en dro gisten Vermager zonder moeite met Gracial 50 dragees f 2.35. Bij apoth. en drogist. 1 De titel „onaar| welke prof Wer aan zijn paperbacj Bussy) suggereert aardigheid in de el speuren zou zijn. Ml ning, dat Wemelsf|| niet in gelooft. Hij f aardig en hij vindt! santer om bepaald| produkten van het instituten, gewoontJ van de economise!! in een rose-gekleurq grijpen. Zijn geschrift is z.i. geïnteresseerde leek. ld twijfelen bij de beantwj vraag: Wanneer men if wil intrappen is het j nemen van de bouw i en van hun interieurs.! dien geen overdreven l| contact te maken met f de bouwers van dezel ten. De expert en de I makkelijk in de verlel terecht om deze sloif te keuren en hun uit\l Quichotten te zien. Dj econoom wil niet tegen ten; integendeel hij ml bijdrage aan de weten! door het uitdenken van i| dellen theorieën en leek zijn de afbraakbezil Quichot koren op zijn 1 eindelijk resultaat van afbraak van de economhr Het zou daarom aan] nen om de populaire teveel te vullen met kritieken. Hun schrijverI niet het gevaar te wcj als angry young men Wemelsfelder ,,vwil Juxj iets zeggen ovër het oi en voortbestaan van fici schappelijk bestel. Uit© doelstelling is de auteij weet met een luchtige r instituten en hun diena menleving te beschrijvJ mie van de overvloed"! trale plaats in zijn beself onderwerpt de modern! aan een kritisch onderf brengselen van deze wJ niet allen positief te melsfelder is o.m. bzng minder prettige gevolge chische werkeloosheid 1 beidsbesparende uitvind de vraag naar arbeid waardoor een latente w vermijdelijk schijnt. W Wemelsfelder eens, dat mechanisatie en de daa automatisering van he ces gevaren voor de met zich medebrengt sprake van een frct Zullen de kwalitatieve kwantitatieve nadelen seren? Oude beroepen v nieuwe zullen worden auteur -ziet de oplossinj wichtssituatie waarin de pitaalsbesparende uitvin groot zullen zijn, waai vraagverschuiving tussen pitaal zal optreden. We oorlopig het eindpunt vó sche groei nog niet gek verzadigingspunt in de diging nog niet is berei deze opvattng onderschip ken slechts aan de g de Amerikaanse econoon zijn bestseller „The Af heeft gewezen nl. het ac publieke voorzieningen z woningbouw, onderwijs ei zieningen bij de private Toch ziet de Eindhovens de verre toekosmt het e de economische groei waarop de kapitaalmark is. Er zijn dan geen w vesteringsmogelijkheden Wemelsfelder te pessim in zijn opinie dat min vallige factoren dit eindf de toekomst hebben v probleem van de kaptaai de economie van de ov< pender probleem dan d taalsovervloed. Wanneer of de vertraagd gerealis voorzieningen in ogensi lijkt ons het tijdstip vai vloed wel in een zeer gelegen! Wellicht zal he worden daar de mogelijk vallige" factoren nog ste Wij wijzen bovendien nc kapitalen welke in de to worden geïnvesteerd in ces" (menselijke bronnen lmg van de afnemende sten in de landbouw bel zakelyk van toepassing mdustnele dienstverlenii de sectiren van de prod der meer aan elkaar g de resultaten en ontwric een toetsen aan de toeko der. De gedachte van Wei de negatieve gevolgen v inkomensnivellering vooi ontwikkeling achten wij ring van de hoogste ii niemand rijker. De aute blematiek van een rech mensverdeling als een theoretische i.p.v. een pi legenheid. Wij kunnen d pen, wanneer we de ged melsfelder over de taak e de vakbeweging hierbij tijd van de strijd om waarvoor de vakbeweg heeft ingezet is voorb door de periode waarir den om de verdeling v In deze strijd neemt geen monopoliepositie vroeger het geval was

de Stem | 1964 | | pagina 4