i i HENK NIJDAM WINT IN BESANCON EN JAN JANSSEN IN... THONON HENK NIJDAM: ontembare rush naar overwinning Vreugde Vreugde (II) Fantastisch, nietwaar OOK JAN JANSEN EN HENK NIJDAM 19 JULI IN DE RONDE VAN MADE GELE TRUI VOOR I VIER PEL-RENNERS I GROENE TRUI RUDI ALTIG I UIT DE STRIJD JAN JANSSEN Aanvallen Verdiensten van Pellenaars-team zaterdag: f 24000 Jo de Haan 2e Jan Janssen 3e Prachtig spel PRIJSVRAAG: ZESDE ARTIKEL n DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 29 JUNI 1964 Tour (Van onze speciale verslaggever) THONON-LES-BAINS. - Zondagavond. Het eerste weekeinde van de Tour de France heeft een overweldigend succes opgelverd voor de Nederlandse wielersport. Twee etap pe-overwinningen (Henk Nijd am zegevierde zaterdag na een solo in de laatste drie kilome ter in Besaneon waarna Jan Janssen zondag in de badplaats Thonon Les Bains voor de tweede Nederlandse zege zorgde) waren uniek voor ons land. Maar liet Nederlandse weekeinde kreeg gestalte doordat zaterdag Jo de Haan en Jan Janssen beslag legden op de ereplaatsen 11a Nijdam en de „Televizieren" het ploegen- klassement wonnen. Bovendien heroverde Janssen door zijn spurtzege in het broeiend hete Thonon de groene trui, die hij op de vierde dag aan Rudi Altig had moeten afstaan. Er waren ook tegenslagen, maar die wogen niet op tegen de grote vreugde in het Nederlandse kamp. De „Televizieren" ver loren zaterdag Cees van Espen, die al enkele dagen last had van een lichte zonnesteek en zondag overschreden drie leden van de ploeg van Pellenaars - André van Aerl, Foils Steuten en Jacques van der Klundert - met nog elf anderen met een achterstand van 32 minuten ver de tijdlimiet en werden uit de strijd genomen. Getekend door de afmattende rit, maar onder het vuil zwakjes glimla chend strompelde Jan Janssen van de fiets, „Eindelijk, eindelijk... het is fan tastisch nietwaar?". Met een drijfnatte spons werd de 24-jarige Janssen, die op de dag af een jaar geleden eveneens in de zevende etappe van de Tour de lau weren van de winnaar had geoogst, op gekalefaterd voor het ereceremonieel op het podium. Janssen stond daar ge flankeerd door twee lieftallige inwoon sters van de badplaats aan het meer van Genève, naar de menigte te wuiven. Hij wist dat hij had gewonnen maar was nog te vermoeid om in volle besef de hulde in ontvangst te nemen. Omringd door de lenzen van fotografen en filmers wist Janssen niet naar welke zijde hij zich moest wenden. Hij was gelukkig, ingelukkig over zijn geslaag de greep naar de macht. De ereronde volgde. Zo vermoeid was de geïmpor teerde Brabander, dat hij bijna de kapi tein van de Garde Republicaine uit Parijs (het voortreffelijke escorte van de Tour) ondersteboven reed. Toen hij terug kwam werd Janssen omarmd door Maurice de Muer en kreeg hij een kusje van de vierjarige Annick Anglade, het dochtertje van Janssens ploeggenoot. Toen was er even tijd voor een gesprekje. Heel even maar, want mr: aift. v... v 4 Henk Nijdam van de Pellenaars- ploeg gaat als eerste over de eind streep na de zesde etappe. (Advertentie) -w. w EERSTE HENK NIJDAM EN TWEEDE JO DE HAAN Janssen verlangde naar een verfris send bad. ,,Ik had weer, evenals in Metz het wiel van Bocklandt gekozen. Maar wat wachtte die Belg lang met zijn spurt. Heb je gezien hoe ik in de laatste hon derd meter plotseling naar links zwenk te? Helemaal buitenom de groep ben ik naar voren gekomen. Man wat zal Cora (mijn vrouw) blij zijn. Die is dinsdag jarig". In de auto van de Muer voegde hij er nog aan toe: ,,Het was een zware rit, maar ik ben goed op de cols mee gekomen. Natuurlijk hoopte ik op de overwinning toen ik als één der laat- sten naar de kop sprong. Is het niet ge weldig?" Weg was Janssen. Weer moesten de coureurs met auto bussen naar de startplaats worden ge bracht, ditmaal zo'n 80 kilometer van Besaneon verwijderd. Champagnole, midden in de Jura gelegen, zag de karavaan vertrekken, die, geteisterd door de ftete zonnestralen, wéinig acti viteit ontplooide. Pas na 60 kilometer bij ,het begin^van de klim naar de top van de Col de Lacet de Septmoncel, kwam er enige tekening in de strijd. In de achterhoede wel te verstaan. Bij de tientallen coureurs, die afge mat hier het contact met de hoofd macht verloren, waren van der Klun dert, van Aert, Steuten en van Dongen. Op de top kwam Adorni als eerste door, gevolgd door het peloton, dat nog zo'n zeventig renners omvatte. Van een afdaling was vrijwel geen sprake. Door het hoogland bereikte men de tweede klim naar de Col de la Faucille, even eens geklassificeerd in de derde catego rie. Hier passeerde de Spanjaard Ji menez als eerste de top, weer gevolgd door de rest van de hoofdmacht, waar bij zich Nijdam, Damen, Wouters, Haast en de Haan bevonden. Op 4 minuten volgde een groep met Piet van Est, op 5.15 een met van Dongen en Steuten op 8.30 een stel achterblijvers met van Aert en van der Klundert. Op de snelle afda ling van de Col de la Faucille raakten deze kerels, van wie Steuten, zaterdag pijnlijk aan de linkerknie en arm gewond door een val, helemaal in de achterhoede belandde, steeds verder achter. Na de afdaling, waarbij de kara vaan voortdurend op Zwitsers-Franse grens overschreed, volgden talloze ont snappingen. Enige malen was daarbij Jo de Roo betrokken. Hij moest echter wachten tot na 160 kilometer de Brit Denson de beslissende vlucht forceerde. Groepjes renners sprongen achter Den son aan, tot zich uiteindelijk een vlucht- groep van 19 man had geformeerd met Geldermans, De Roo en Janssen, die als een der laatsten het gat had overbrugd. Voor de Roo en Geldermans eindigde de vlucht toen Geminiani, bevreesd voor de positie van Anquetil Poulidor zat echter voorin de Nederlanders, Le- baube en Stablinski terugcomman- deerde om de positie van de kopman te verdedigen. De vijftien overblijvenden waren echter niet meer in te halen en toen kwam dan het grote moment van Janssen, die door zijn zege de achter stand op gele-truidrager Altig tot 2.58 seconden verkleinde. (Van onze speciale verslaggever) THONON. Zondagavond. De succes- senreeks van zaterdag heeft de ,,TeIe- vizierploeg" het lieve sommetje van bijna 6500 francs (ongeveer f 4750,-) op geleverd. De eerste plaats van Nydam (2000 francs) en de premie voor de intelli gentste actie (1500 francs) brachten het meest op, maar ook de overwinning in het dagploegenklassement (1000 francs) en de tweede plaats van de Haan (1000 francs) werden goed gehonoreerd. Bo vendien kreeg Nijdam de premie van 500 francs, voor de renner, die de meeste plaatsen steeg in het algemeen klassement. Dit alles betreft echter slechts de verdiensten uit de Tourpot. Daarbij komt een bedrag van ongeveer f 6500 (gelijk aan het totaal aan prijzen in francs) van de Nederlandse industrie, alsmede de premies van f 5000,-. Voor de etappe-overwinning en die in het ploegenklassement. Met de steun van de supportersclub meegerekend, heeft de ..Televizierploeg" zaterdag het enorme bedrag van bijna f 24.000,- verdiend. Geen wonder, dat de buitenlanders dat kunnen wij in één dag nooit halen zonder uitzondering jaloers waren op de Nederlanders. Sinds zaterdag wordt er dan ook druk over de „Televizieren" gepraat in de karavaan. Rituitslag. Zaterdagetappe: 1. Henk Nijdam (Ned. Pellenaars), 200 km in 5.05.18 (met bon. 5.04.18); 2 De Haan (Ned. Pellenaars) 5.05.29 (met bon. 5.04.59; 3. Janssen (Ned. De Muer); 4. Seis (Belg, Naeye); 5. De Cabooter (Belg, Naeye); 6. Fantinato (It., Pezzi) 7. Taccone (It., Pezzi); 8. Aerenhouts (Belg, Magne); 9. Beheyt (Belg, De Kimpe)10. Wouters (Ned., Pellenaars) 11. Wright (G.B.. De Kimpe); 12. Gain- che (Fr'. Magfce); A3. Segu (Spdnje, Remy); 14. Van Est (Ned., Pellenaars); 15.- AlUg -iDld.,» Geminiank)16.- Le Menn (Fr., Plaud); 17. Brandts- (Belg, Driessens)18. Darrigade (Fr., Remy) 19. Le Mellec (Fr., Plaud); 20. Verbeeke (Belg, De Kimpe).. 28. Van der Klun dert (Ned., Pellenaars) allen in dezelfde tijd als de Haan; 40. Van Aert (Ned., Pellenaars) 5.05.29; 50. De Roo (Ned., Geminiani) z.t.; 51. Geldermans (Ned., Geminiani) z.t.; 58. Anquetil (Fr., Ge miniani) z.t.; 65. Van Dongen (Ned., Pellenaars) z.t.; 68. Haast (Ned., Pelle naars) z.t.; 70. Zilverberg (Ned., Driessens) z.t.; 74. Damen (Ned., Pelle naars z.t.; 120. Steuten (Ned., Pelle naars) 5.07.22. Zondagetappe: 1. Jan Janssen (Ned., De Muer), de 195 km in 5.02.14 met bonificatie 5.01.14; 2. Bocklandt (Belg, Driessens) z.t. met bonificatie 5.01.44; 3. Denson (G.B., Naeye); 4. Duez (Fr., Plaud); 5. Hoe- venaers (Belg, Driessens); 6. Pauwels (Belg, Remy); 7. Pambianco (It., Pez zi); 8. Poulidor (Fr., Magne); 9. Jun- kermann (Did., De Kimpe); 10. Epaud (Fr., De Muer); 11. Elorza (Sp., Lan- garcia); 12. Kunde (Did., De Kimpe); 13. Vermeulen (Fr., Magne)14. G. Groussard (Fr., De Muer); 15. Foucher (Fr., De Muer) 5.02.20; 16. Seis (Belg, Naye) 5.02.48; 17. Wright (GB., De Kimpe); 18. De Cabooter (Belg, Naeye); 19. Beheyt (Belg, De Kimpe)20. De Haan (Ned., Pellenaars) 26. Henk Nij dam (Ned., Pellènaars)27. Haafst (Ned., Pèllenaars); 31. Wouters (Ned. Pelle naars); 44. De ;Roo (Ned;, Geminiani); 53. Geldermans (Ned., Geminiani)60. Damen (Ned., Pellenaars) 5.02. 48; 99. Van Dongen (Ned., Pellenaars) 5.18.23; 100. Zilverberg (Ned., Driessens) z.t.; 101. Piet van Est (Ned., Pellenaars). Gele trui Het algemeen klassement luidt .«nu: 1. Rudi Altig (Did., Gemeniani) 38.38. 09; 2. G. Groussard (Fr., De Muer) op 34 sec.; 3. Galera (Sp., Langarcia) op I.29;4. Jan Janssen (Ned., De Muer); op 2.58; 5. Van de Kerkhove (Belg, Naeye) op 4.01; 6. Seis (Belg, Naeye) op 4.20; 7. Elorza (Sp., Langarcia) op 4.37; 8. Foucher (Fr.. De Muer) op 4.32; 9. Wright (G.B., De Kimpe) op 4.43; 10. G. Desmet I (Belg, De Kimpe) op 4.56; II. Anglade (Fr., De Muer) op 4.57: 12. Op de foto gaat Jan Janssen (rechts) juichend over de eind streep voor Bockland (2) Denson (3) en Duez (4). ex aequo: Momene (Sp., Langarcia) en Gabica (Sp., Langarcia) op 5.05; 14. Del- berghe (Fr., De Muer) op 5.10; 15. Sta- blinsky (Fr. Geminiani) op 5.11; 16. Pou lidor (Fr., Magne) op 5.12; 17. Epaud (Fr., De Muer) op 5.15; 18. De Cabooter (Belg, Naeye) op 5.20; 19. Junkermann (Did., De Kimpe) op 5.21; 20. Gainche (Fr.. Magne) op 5.26; 25. Adorni (It., Pezzi) op 5.37; 29. ex aequo: De Roo (Ned., Geminiani) en Anquetil (Fr., Ge miniani) op 5.40;36. Gelderma.ns (Ned., Geminiani) op 6.00; 64. De Haan op 8.19; 71. Haast op 10.22; 72. Wouters op 10.36; 74. Damen op 10.45; 85. Nijdam op 21.00; 90. Van Est od 32.46; 95. Zilverberg op 34.36; 108. Van Dongen op 41.18; 111. Steuten op 50.48; 117. Van de Klundert op 57.39; 118. Van Aert op 59.25. Groene trui Het puntenklassement: 1. Jan Janssen 95 punten; 2. Altig 78 punten; 3. Seis 70 punten; 4. Bocklandt 65 punten; 5. Nydam 45 punten. Ploegenprijs Het ploegenklassement van de zesde etappe: 1. Pellenaars (Nijdam, De Haan, Wou ters) 15.16.16; 2. ex aequo: Naeye en Pezzi 15.16.27 beiden 34 pnt; 4. De Kim pe z.t. 40 p.; 5. Magne z.t. 44 p.; 6. De Muer (Janssen, Foucher, Delberghe), z.t. 57 p. Het ploegenklassement van de zevende rit: 1. De Muer 15.06.42; 2. Driessens 15. 07.16; 3. De Kimpe z.t.; 4. Magne z.t.; 5. Naeye z.t.; 10. Pellenaars 15.08.24. Het algemeen ploegenklassement: 1. De Muer 115.59,50; 2. Langarcia 116. 05,08; 3. Naeye 116.05,24; 4. Geminiani 116.05,24; 4. Geminiani 116.06,58; 5. De Kimpe 116.08,41; 12. Pellenaars 116.15,42. (Van onze speciale verslaggever) BESANCON. Zaterdagavond. Dit hadden de Nederlanders in de volgerskaravaan nog nooit meegemaakt. Drie landgenoten op de eerste drie plaatsen op de wielerbaan in Besaneon! Het was haast niet te geloven. Er was feest in de Nederlandse kolonie. Renners en journalisten vie len elkaar om de hals op deze grote dag voor de nationale wielersport, de glunderende Kees Pelle naars vergat zelfs de krachttermen, waarmee hij normaal elk gesprek pleegt te larderen. Het middelpunt van het „Holland Festival" was natuurlijk de breed lachende Henk Nijdam, de glorieuze overwinnaar van de zesde etappe, die wel 30 meteir voor de eindstreep recht op de fiets was gaan zitten, een weelde, die de naar Zundert geëmigreerde Groninger zich had kunnen permitteren. tje heeft gewekt, aan zijn ereronde kon beginnen, moest hij eerst nog zijn verhaal voor de microfoon van Leo Pagano ver tellen en maakte van deze gelegenheid ge bruik om meteen zijn vrouw met haar verjaardag te feliciteren. Kees Pellenaars, die anders niet op zijn mondje is gevallen, kon van vreugde ook al bijna niet uit zijn woorden komen. ,JZie je, de Hollanders zijn er toch maar weer", zei hij tegen een Franse journa list, die schouderophalend te kennen gaf het niet begrepen te hebben. Op een af standje stonden de andere leden van de ploeg grinnikend toe te kijken hoe hun baas met brede gebaren zijn woorden on derstreepte. Ook hun vreugde was op recht en dat niet alleen om de verdiens ten, die op deze dag een bedrag van vijf cijfers bedroegen. Het succes was bereikt door de hechte samenwerking en goede verstandhouding in deze ploeg van nieu welingen. Vergeten was de schaduw door het uitvallen van Cees van Espen, die al drie dagen last had gehad van een lichte zonnesteek. „Fijn hefyn voor mijn vrouw en natuurlijk ook voor de jongens". De an ders zo zwijgzame Nydam straalde zijn vreugde naar alle kanten uit. ,Myn vrouw Lidy is vandaag jarig. Ik ga haar straks opbellen. Wat een cadeau". De overgelukkige winnaar sprong van de hak op de tak. „Alle jongens hebben meege werkt aan de overwinning. Zij zijn reus achtig. De meeste angst had ik voor Seis, maar die is door Jo de Haan in be dwang gehouden. Geweldig zoals die Jo fietst". Nijdam moest op het erepodium samen met Rudy Altig en twee mooie meisjes in schilderachtige kledij. Hoog boven de menigte volgers op het middenterrein troonde de eenvoudige coureur, die door een enorme wilskracht na zijn zware val van het vorige jaar in Italië, was terug gekomen. Er was geen spoortje van ont roering te bekennen in de helderblauwe ogen van de tweevoudige ex-wereldkam pioen der achtervolgers. Maar hij genoot ten volle van al die drukte, zijn eerste triomf als professional in een wegwed strijd. Voordat Nijdam, die door zijn een voud en doorzettingsvermogen de bewon dering van het internationale wielerleger- Het einde van het feest naderde. Na de ereronde van Nijdam langs de volgepakte tribunes vertrokken de „Televizieren" naar het hotel om daar verder te praten en als beloning voor deze prachtige over winning een enkel glaasje te drinken. Zij had het dik verdiend. Ook de andere Nederlandse renners in de Tour hadden Nijdam gefeliciteerd met goedkeurende schouderklopjes. Alleen Jan Janssen keek 'n beetje beduusd. „Die duvelse Jo de Haan toch, als die er niet was geweest, had ik de groene trui mis schien. weer in mijn bezit gehad. Het is nu al de tweede keer dat die kerels van „Televizier" me dwars zitten, eerst in Metz en nu hier". Janssen mopperde nog wat na en realiseerde zich toen wat deze overwinning voor de vaderlandse wie lersport kan betekenen en legde zich bij de feiten neer. „Het is toch fijn voor die jongens, enne.mijn kans komt ook nog wel". Het spel was door de „Televizieren" uitstekend gespeeld. De slimme Pelle naars had wel begrepen dat de mannen van Anquetil de winstgevende gele trui van Altig niet zomaar prijs zou geven en in zijn strategie heeft hij deze weten schap betrokken. De „Televizieren" had den de opdracht voortdurend aan te val len om daardoor de Rafaels te vermoeien. Nijdam, die in de rit naar Freiburg was gespaard, moest dan de genadestoot toe brengen. De jongens hebben zich voor treffelijk aan de opdracht gehouden. Zij reden voortdurend in de voorste linies en hielpen mee om de speldeprikken aan de Rafa's uit te delen. Om beurten trok ken zij er op uit met anderen in speelse demarrages. Steuten, Nijdam zelfs een keer (hij kreeg Geldermans mee), Van Dongen, Jo de Haan en Van der Klundert dwongen de Rafa's tot grote waakzaam heid. Maar die bleven baas in eigen huis tot de laatste drie kilometer. Daarvoor had Bahamontes nog tweemaal gepro beerd te ontsnappen, maar ook de Span jaard kreeg geen toestemming van de meute. Toen kwam het grote moment voor Ny dam. Nog drie kilometer resteerden en Nijdam voelde zich in staat om als ware het een achtervolgingsrace de kloof naar de zege in zyn eentje te over bruggen. Zyn sterke demarrage bleef on beantwoord en toen hy eenmaal een goe de 100 meter voorsprong had maalden ztfn benen door. Op de wielerbaan van Besaneon was men voorbereid op een binnenkomst van de eenzame Nederlander, maar uiteraard hoopten de Fransen op de tribunes op een wonder en een zege van een lands man. Telurstelling en bewondering ver mengden zich toen Nijdam toch als eerste de baan opreed. Het pleit was beslecht. De bonkige Nederlander was te ver voor om nog ingehaald te kunnen worden en de elf seconden winst waren in de aller laatste ronde voor de bevrijdende eind streep een comfortabele fauteuil. Neder land had gezegevierd. Boete Leo's boete moest zondagavond nog worden vastgesteld. Vriend Jo de Roo schijnt overal haantje-de-voorste te willen zijn. Hij was de eerste renner, die aan de Tour begon in Rennes. Hij was ech ter ook de eerste coureur, die een fikse boete opliep. Tijdens dit week einde werd Jo op 't lijstje gezet voor vijftig nieuwe Franse franc. Waar om? Hij had al fietsende een fruit- stalletje aangedaan en zich voorzien van appelen zonder echter te... be talen. Supporters Boete (II) Vriend Leo van Dongen schijnt geen haar „beter" te zijn dan de grote Jo. Wat deed dit Madese jongetje in de race van Champagnole naar Thonon- les-Bains? Hij snorde op zijn twee- wieler naar een willekeurige volg auto, zag een fles en gapte deze. Wat bleek echter? De fles was eigendom van Felix Levitan, adjunct-directeur van de Tour. En wat hield de fles in? Champagne. Leo dronk enkele teug jes, zag het verbolgen hoofd van Le vitan en gaf de fles met een breed gebaar terug. „Smaakt nergens naar." moet de Bra bander hebben geroepen. Een van de meest gelukkige mensen in de karavaan is Tommie Simpson, de sympathieke Brit. Hij heeft laten weten de beschikking te hebben over een uitvoerige supportersclub in Gent. Hij deelde mee, dat zelfs een Ame rikaanse dame lid was van het gezel schap, alsmede Duitse en Franse he ren. „En hoeveel Engelse supporters heb jij?" werd hem gevraagd. „Geen enkele," gaf de Brit toe. Ruzie Twee Italiaanse renners hebben elkaar in de haren gezeten. Romano Pian- castelli en Antonio Franchi. Waar om? De heren brachten samen de Tournachten door en beweerden van elkaar dat zij snorkten als Ferrari's. Antonio zal voortaan geen last meer hebben, van zijn ploegmakker. Want Romano kwam zondag te laat binnen en kwam buiten de wedstrijd te staan. Wat zei Antonio daarop? „Eens moest zijn motortje zonder benzine vallen." Wat een Tourglorie. De vreugde kan niet op. Wat een geweldige Henk Nijdam en wat een geweldige Jan Janssen. Zij hebben met Jo de Haan en de anderen voor schitterende dagen gezorgd. Naast de vreugde is er echter ook de teleurstelling, want K. Pellenaars verloor in één weekeind vier van zijn mannetjes. Toch het gaat goed, best zelfs. Zó geweldig, dat zelfs de Belgen een jaloerse blik op de Nederlandse victories werpen. De Tour gaat verder. De Alpen in. Ook de prijsvraag van de adverteerders gaat mee. Het is vandaag de zesde dag. En weer zit er een rennersnaam ver borgen in de sterren. De naam van een jong*n, die zich van deze Tour bijzonder veel had voorgesteld. Zaterdag klaagde hij echter over pijn in zijn maag. Zondag sprak hij van een zonnesteek. Wat het is geweekt? Het doet er niet veel aan toe. Met *ijn in het hart verlaat de jonge* de strijd. Dat staat vast. Lidy Nijdam-Weijers uit de Zundertse Veldstraat was zaterdag de geluk kigste vrouw van geheel het land. Zij zat met zoontje Jelke op de schoot rond vier uur bij de radio. En zij wachtte op het Tournieuws, zoals elke dag. Zij draaide de knop van de Nederlandse zender naar de Belgische en van de Belgische naar de Nederlandse zender. De Vlamin gen waren er eerst. Zij luisterde. Ja, er zaten landgenoten vooraan en... haar man was er bij. „Jelke," riep zij, terwijl zij haar zoontje nog steviger m haar armen sloot, „pappie is er bij." De onbe grijpende kleine reageerde niet, maar speelde in zijn onschuld met het horloge van zijn moeder. Lidy scha kelde over op Leo Pagano. Hij zei het onmiddellijk. Henk Nijdam had een lichte voorsprong, maar zou hij die kunnen houden? Het gezicht van mevrouw trok samen van spanning. Haalde hij het? Lidy Nijdam-Weijers: op haar verjaardag. „Nijdam wint,'' riep Leo Pagano en. Lidy... Ja wat deed zij? Zij liep naar buiten en kwam weer binnen. Zij danste met Jelke en schreide. Het waren vreugdetranen. En in die tra nen viel het woord: „Henk, Henk, Henk," wel tienmaal. Haar reactie? „Henk beloofde mij voor de Tourstart, dat hij zou trachten op mijn verjaardag te winnen. Hij won." Lidy kon overigens haar 23e ver jaardag niet meer vieren. Zij kreeg telefoontjes en telegrammen... en een bloementuil van de buren. „Dit is mij te veel," zei zij. Lachend en huilend! Zondagmiddag. Half vijf. In de riante kamer van haar Ossendrechtse wo ning zat mevrouw Cora Janssen- Lakens. Haar radio was afgestemd op Nederland. Al sinds half vier. Haar tv-apparaat gaf Belgische beelden. Om vijf minuten over half vijf kwam Fredje de Bruyne zich melden. Er waren nog enkele kilometers te rijden. ..Hij is er bij," riep Cora tegen een buurman, die binnen kwam wandelen. Fredje behoefde het niet eens te zeg gen. Hij zei het trouwens ook niet. Hij sprak over Willy Bocklandt en Jqs Hoevenaars. Over andere renners. Hij zag Jan niet, maar Cora zag hem wel. De spurt om de eerste plaats begon. Cora Janssen-Lakens: hij is geweldig „Willy Bocklandt is rap," commenta rieerde Cora. Zij zag, dat Jan aan het wiel van de Belg kroop. Daarna verdween hij even uit het beeld, maar enkele seconden laterJan, Jan, Jan," schreeuwde Cora. Hij flitste on der op het scherm met de beide ar men juichend ten hemel over de eindstreep. Zou hij gewonnen hebben? Weer seconden. En daarna... de mede deling van Fredje, dat Jan had ge wonnen. Meteen rinkelde de telefoon. Het Ossendrechtse Put Molentje "vierde de zeg.e en complimenteerde Cora. ..Ik ben gelukkig," zei zij, nadat zij zichzelf had hervonden na de roes van de beslissende sprint. (Advertentie)

de Stem | 1964 | | pagina 5