Film over de christelijke omroepen in de wereld Baron Bluff in een wespennest SIGARETTEN-NIEUWS DUBBEL-FILTER Van Hillo en Huyskens zwierven de wereld over Jean Ferrat op het scherm het belangrijkste Eerste paal voor nieuw Dollywood Opa's krant vakantie in ;t buitenland N.C.R.V.-DOCUMENTAIRE VAN 40 MILLE met zuiverende, geactiveerde houtskool: DE COMPENSATE0CHARCOAL FILTER Europese roeititels Rijdende Camera als noviteit VOOR WIE GEZELLIG WIL FRITUREN Het inbegrepen ongeluk Luister naar Bus met pelgrims in ravijn: 26 doden Rassenrel in St.-Augustine BROCHURE gevangenisidylle knijpen beloning nalatenschap bankroof golf prijzig Een plezierige avond behoeft niet bedorven te worden door hoofdpijn! Neem direct Rheumin Rheumin- tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig! Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 75 ct. Een Brocades - product, dus: vertrouw er op! Utrechtse raad steunt boycot Zuid-Afrika A DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 27 JUNI 1964 1000 1963 te koop, Ford ia *63. Ford 12M 1963. :des 180 diesel '58. Alle is met garantie. Firma ïrck-Meeuwissen, Vincen- •aat 37 Oudenbosch. bouwj. 1959 f 1600, Rekord f 550,—. Taunus motor defect, bouwj. '58 Goggomobil f 600, Prefect f 550.—. Ook in- i. St -Gerardushof 9 Bos- hoofd.021107 een betrouwbare gebruik. igen is 't adres: Toon Gij- Vestkant 125. Breda, tel. Opel Kapitan 1959 met k en radio, Citroen 1962, de Luxe. Renault Dauphi- )6o. Fiat 600 1958 Ford us 12 M 1955 spotprijs. Daf ixe 1961, Opel Rekord 1959 600 1957 Taunus station - 59. V.W. bestel 1961. Ci- '61 2 C V., combinatiewa- Opel Kapitan 1957, Ford tl '56. Ford Zodiac 1962, eot diesel '61, Ford Ze- 1959 Taunus 17 M 1958. nog verscheidene inruilers vij hebben. Deze wagens en onder garantie verk. n verkoop en financiering gs geoped tot 3 uur 82461.X lt 1300 1962. 1 V.W. 1500 1 Fiat 60o I960. 2 V.W. en '62 1 Odile '60eplll en '62. 'l Odile '61. 1 Opel /an '55. 1 Mercedes diesel 1 motor Parilla '56. Alles r garantie, betaling te re- Garage Schijven, Lange- 8 Kruisland, tel. 467. mooie Citroen, bouwj. '61. ïan, bouwj. '55 f 200 moet aan gedaan worden. M. ngs, Dorpstraat 256, St.- brord tel. 01653-351. ree Autohandel heeft voor reed staan in haar speci- ngerichte showroom op de weg 33. Breda, tel. 33915. is gevestigd op de Tilburg- g 135 Breda tel. 39753, on. andere: Opel Rekord. T Sport 1000 alle accessoi- 1961, DKW 4-6 1957. Fiat 1960. Fiat 1958. Goggo Opel Blitz vrachtwagen, bak 1958. Opel Kapitan, f 1959 t.m. 1961. Opel Re- vanaf 1954 t.m. 1961. Opel van vanaf 1956 tm 1962. de Luxe van 1954 tm. Ford Taunus 15 M 1957. Taunus 12 M vanaf 1958 1962. Ford Taunus 17M v. 957 tm 1060 Ford Anglia Karmann Ghia, met ra- 957. Renault Dauphine 1959 :edes vrachtwagen. Morris htwagen. Tevens tal van 1 wagens en scooter 2 mnd. ntie zowel op draaiende als e carrosseriegedeelten. Als ialiteit worden auto's van- 951 tot en met 1964 gefi- ierd.21712 de Luxe bj. '60 vracht- ;n ziet eruit a. n. i. pr. st. ing toegest. kan gefinan- 1 worden Groenstr. 19, senbeek. 82332 X el nu reeds voor direct of uw draineerbuizen met of Ier kraag, zodat u ze op heeft Ook leveren wij plas- iraineerbuizen of glasvlies co door geheel Nederland. Sneep Dzn. Kon Wilhel- ilaan 2, Willemstad, Telef -380 021116 Schotse Collies m. stam- n. J. de Swart, Broekdijk luiten. 2694 ie hond te koop plm. 1 oud. Te bevr. agent De n, St.-Jansteen. 12429-X •.herhond ter dekking ge- gd tegen vergoeding. De Tan Hok Liang, Ameland- &t 60, Breda (Driesprong). bruin Pinchertje, 3 mnd. Te bevragen bij P. Koen, estraat 21 Oudenbosch, tel 021105 r nieuwe televisie met al- irogramma's voor een ge- bedrag per maand. Geen uitbetalingen. Altijd recht oop. Vandaag bèsteld mor- bij u thuis! Bel ook des ids: no. 01184-4410 of 01180- of 01100-5379 of 01155-200. e kermisschieting 27, 28. n 30 juni op 2 wippen bij' en Vooruit", in café ,,'t )ke", P. de Bruin, Molen- 27, St.-Jansteen. 12428 eting zon. 28 juni bij S. nrnaert Stationsweg 5, it. Inl. 3.10. Ter. 2.50. Beg. ir. eting zon 28 juni bij C. de lt, Kapellebrug. te schieting zon, 28 juni bij itallaert, Boschkapelle. Beg u\ emeen handelsbureau C. J. •soon, Van der Biltlaan 43, elle, Tel. 01102-294. Inlich- ïn, controle en bijhouden chouding, behandeling be- ngzaken, incasso en infor- ies. mat? Moe? Schieffers dwijn helpt bijzonder snel it aktief Lecithine vitami- en mineralen werkt bio- il. Exclusief bij apothekers Irogisten. u al in de nieuwe Ziezo- kt in de Ginnekenstraat :est? Een boodschappen- ?ntje vol feestelijk voor staat al voor u klaar. Tot ts mevrouw! odiging aan alle huisvrou. van Breda. Kom kijken en celen in de fonkelnieuwe iomarkt in de Ginnekenstr. »r, groenteman en kruide- nu samen onder één dak. ruik de vrije zaterdag om uw man te gaan winkelen e nieuwe ZieZomarkt in de ïekenstraat mevrouw! iteer nu nog van de vele telijke voordeelaanbiedin- vans te huur juni, juU, Istus, sept., standpl. We: i ,511e, Bernaards Iepstr. 13. ;en op Zoom. 3713 veningen Den Haag West etage 3 kamers en keu- 5 a 6 slaapplaatsen. Vrij licht en water, circa 15 v. strand (tram) nog vrij juli en na 22 aug. f 65.- de Rade 47, Den Haag. inl. 070-670259 81883 intie in buitenland Hotel ël, vol pension 150 fr. V. ïenpl. 5. Knokke. Zicht op 78393 AA lig jyL NAAM JAN van Hillo heeft by de televisiekijkers al lang een bekende klank. En zeker niet alleen door de voortreffelijke wijze waarop hij in het televisieprogramma „Onder vier ogen" met zijn indringende methode van vra gen stellen voor de toeschouwers de per soon en het leven van zijn „slachtoffers" nauwkeurig weet te profileren. Onlangs verscheen van hem nog de interessante documentaire over „Maassluis 350 jaar stad". Het zyn juist déze televisiedocumentai res, waarin de NCRV-man zyn grote kwa liteiten bewijst. Daarom is het niet te verwonderen, dat enige maanden geleden het bestuur van zijn omroep hem opdroeg een jubileum- bijdrage te maken in de vorm van een documentaire over de christelijke om roepen in de wereld. Dezer dagen is hij na een reis van vier weken door Japan, de Phillippijnen en Ethiopië in het vader land teruggekeerd. Op deze trip werd hij vergezeld door zijn onafscheidelijke vriend en cineast, de cameraman Jan Huyskens, met wie hij al vele program ma's maakte. Vele weken monteren "yOEN JAN van Hillo en Jan Huyskens dezer dagen na een reis van meer dan een maand op Schiphol uit het vliegtuig stapten, voerden zij in hun bagage een Regisseur Jan van Hillo (rechts) met de script in de hand kijkt nauwkeurig naar de scène, welke cameraman Jan Huyskens op de film vastlegt. groot aantal cassettes mee, waarin kilo meters onontwikkelde film waren opge borgen. Alleen het bekijken van deze duizenden meters celluloid zal verschei dene weken duren. Daarna volgt het monteren, waar ze zeker een maand werk aan hebben. Het belangrijkste deel van het materiaal is bedoeld voor de TV-do- cumentaire, welke tijdens de jubileum- week van de NCRV in november zal worden vertoond. Deze produktie kost om en nabij de veertigduizend gulden, waarvan alleen de helft van dit bedrag aan reis- en ver blijfkosten is besteed. Het grootste deel van de reis werd door gebracht in Japan. Ze bezochten daar niet alleen Tokio, maar ook Hiroshima, Kyoto en Osaka. Jan van Hillo vertelde dat al leen Tie miljoenenstad Tokio over zeven televisiestations beschikt, waarvan enige zelfs in kleur uitzenden. Zes van deze stations zijn commercieel en de bewind voerders stellen de kerken daar in staat, om af en toe kostbare zendtijd te kopen teneinde hun eigen programma's te kun nen uitzenden. Deze produkties bestaan voor het overgrote deel uit discussies of gesprekken over de Bijbel. Als men dan ziet en hoort, wat een kosten en moeite de kerken zich daar dienen te g'etroosteh. om zich sporadisch tot de kijkers te kun nen wenden, dan voel je je als Neder lander trots met je eigen misschien wat ingewikkeld, maar bijzonder democratisch omroepbestel. „Wat wij hier als een vanzelfsprekend heid beschouwen is daar welhaast een wonder van de hemel". Regisseur Van Hillo toonde zich erg dankbaar voor de steun die Jan Huyskens en hij hadden gehad van de Japanse Avaco, een instituut, dat men in ons land zou kunnen vergelijken met de NTS. Het stelde de twee Nederlanders niet alleen studio's en materiaal ter beschikking, maar hielp hen met allerlei faciliteiten. Immers als westerling voelden zij zich in het Verre Oosten vaak als een dove anal fabeet, omdat je daar noch de typische Japanse karaktertekens en evenmin de taal kon begrijpen en verstaan. Zo gelukte het hun de medewerking te krijgen van een Japanse televisieomroep ster. Zij las voor de camera een tekst voor, die Van Hillo eerst in het Engels had geschreven en later weer in het Japans had laten vertalen. Het Japanse verkeer in Tokio vonden de Nederlanders een gruwel. Nog nooit hadden zij zo'n chaotisch gewriemel van allerlei voertuigen kunnen aanschouwen. Al gauw kwamen zij op het lumineuze idee hun camera in een taxi te monteren en de chauffeur te verzoeken lien door deze gigantische metropool te rijden. Het was een belevenis op zich en de twee televisiemensen wensten elkaar geluk dat ze het voornemen om zelf een wagen te huren en zich daarmee in de onge lofelijke verkeersstroom te storten maar niet tot uitvoering hadden gebracht. Het Japanse binnenland In Kyoto lieten Van Hillo en Huyskens zich verleiden om een boottocht te maken naar het binnenland. Van deze trip over een rivier vol stroomversnellingen en watervalletjes maakten zij een apart filmpje, dat later wel eens van pas komt. Voor de NCRV-rubriek „Morg'en is het Zondag" filmden zij in Hiroshima. Hier maakten zij o.a. kennis met het Risso Kaseikai, een moderne vorm en meer praktische beleving van het boeddhisme. De Japanners raken gebiologeerd door deze pseudo-godsdienst. De oefeningen van deze nieuwe sekte worden in enorm grote theaterachtige kerken gehouden voor een auditorium dat bestaat uit soms dertigduizend op de grond zittende oos terlingen. Met een belangrijke vertegen woordiger van deze sekte heeft Jan van Hillo een vraaggesprek gehad. Na een verblijf van drie weken in Ja pan volgde een bezoek van drie dagen aan Manilla, de hoofdstad van de Phi- lippijnen, waar bijna de gehele 'bevolking katholiek is. Toch bestaat daar een kleine, maar militante protestantse groep, die zelfs kans heeft gezien een eigen omroep te stichten, zij het dan met behulp van geldelijke steun uit Amerika. Ze beschik ken over een krachtige radiozender, welke niet alleen Japan maar ook Indonesië kan bereiken. Hun studiootje heeft de grootte van een ruime Nederlandse huiskamer. Verder is er op het eiland Dumaquete een station van de Amerikaanse lutherse Kerk dat de Radio voice of the Gospel heet. Aangezien er geen vliegtuig naar dit eiland vloog, moesten de Nederlan ders hun plan om ook dit christelijke station te bezoeken, laten varen. (Advertentie) (geactiveerde houtskool) Adis Abeba Tenslotte hebben zij op de terugreis nog drie dagen een bezoek gebracht aan de hoofdstad Adis Abeba van Ethiopië, bij de ouderen onder ons nog welbekend uit het begin van de tweede wereldoorlog toen de „leeuw van Abessinië", keizer Haille Selassie zijn hopeloze strijd uit vocht tegen de troepen van Mussolini. Wat Van Hillo gedurende deze reis het meest had getroffen in het werk van deze kleine christelijke radiogemeen schappen was de overeenkomst van hun strijd tegen het communisme. Het me rendeel van de stations is achter het ijzeren gordijn goed te beluisteren en aan gezien men in Rusland en zijn satelliet staten geen christelijke boodschap via de ether verkondigt, ja zelfs niet mag be luisteren, is het vaak verwonderlijk via correspondentie en anderszins te verne men, dat er zeer veel naar geluisterd wordt. De komende weken brengt Jan van Hillo door in de donkere kamers van de Bussumse ambachtsschool, waar de NTS haar tv-medewerkers in de gelegenheid stelt om hun produkties te monteren en te synchroniseren met het geluid. Over enkele maanden zullen de kijkers kun nen constateren, dat de NCRV-mensen terecht een goede reputatie hebben als makers van tv-documentaires. Zeventien televisie-organisaties tonen belangstelling voor de rechtstreekse uit zendingen, die de NTS begin augustus verzorgt van de Europese roeikampioen- schappen. die op de verbrede Amster damse Bosbaan zullen worden gehouden Vreemd is deze grote belangstelling niet, want de komende strijd om de Europese roeititels betekent voor de deelnemende landen de laatste grote krachtmeting voor de Olympische Spelen in Tokio. Een noviteit in de geschiedenis van directe reportages van Europese roei- kampioenschappen is de langs de twee duizend meter lange baan rijdende t.v.- camera, een van de in totaal vijf came ra's, die de NTS voor dit sportevene ment inzet. Dank zij deze rijdende came ra kunnen niet alleen de ongeveer 25 televisie-commentatoren en radiorepor ters maar ook de sportjournalisten oo diverse beeldschermpjes de strijd meter voor meter volgen. De reportages op 1, 2, 8 en 9 augustus zullen geheel of gedeeltelijk worden over genomen door Fnland. Zweden Noorwe gen, Denemarken België Frankrijk, West Duitsland 1 en 2, Oost Duitsland, Zwit serland, Italië en Joegoslavië. (Advertentie) ZONDER SPATTEN - ZONDER WALM Volgende week dinsdag 30 juni presen teert de AVRO o het tweede net niet het televisiespel ,,Het inbegrepen ongeluk", van Andries Zwart, zoals in de gidsen abusievelijk staat vermeld, doch een her_ haling van het op 26 maart in haar televisieprogramma voor de vrouw op gevoerde televisiespel „Straf zonder Mis daad", van Tanja Smit. In dit spel wordt de kijker geconfronteerd met een man, die een strafbaar feit heeft begaan en naar de gevangenis moet. Maar wat ge beurt er dan met het achtergebleven ge zin? Aan „Straf zonder misdaad" wordt onder spelregie van de redactrice van het vrouwenprogramma Adelheid van der Most, meegewerkt door Peronne Ko- sang, Liane Saalborn, Hannah van der Vlught, Wim de Meijer en Frans Vorst man. De in het spel aan de orde gestel de problemen worden nar toegelicht door de psychologe mevrouw R. Swel- heim-De Boer. Zaterdagavond is er op Hilversum I (402 m) de populaire rubriek „tijd voor teenagers" Om 20.05 uur volgt het disco-festival en om 21.15 uur is er een stereofonische uitzending van Malando en zijn orkest. Mies Bouwman presen teert om 22.56 uur „zij die van de zon leven" en tot besluit is er om 23.30 uur een stereo-programma van het grand gala orkest. De KRO biedt om 19.22 uur op Hil versum II (298 m) een nabeschouwing over de tour. ZONDAG In plaats van de discussierubriek „Bij nader inzien" wordt om 19 uur de ru briek „De kleine vossen" uitgezonden. Om 21.20 uur is er een stereo-concert t.g.v. het Holland-Festival. De KRO zendt 's ochtends om 10 uur de plechtige hoogmis uit, welke wordt opgedragen in de H. Hartkerk te Eind hoven. Om 11.30 uur volgt de vijfde symfonie van Schubert. Jan Dijkgraaf geeft om 13.05 uur een verslag van de bisschopswijding van mgr. Willebrands, door de H. Vader. In het avondprogramma van de KRO wordt om 22.50 uur een concert door het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans uitgezonden. Na het journaal is er om 20.15 uur een uitzending van de EWG-quiz „Einer wird gewinnen", o.l.v. Joachim Kulen- kampt. De gitarist Carlos Montoya speelt om 22 uur voor de camera's. De tweede editie van het NTS-journaal wordt om 22.35 uur gevolgd door een extra repor tage van de TT-races te Assen. Tot be sluit is er om 22.55 uur een filmverslag van de Tour de France. TWEEDE NET De VARA zendt op kanaal 27 om 20.15 uur de documentaire „Twaalf vlaggen in het zuidpoolgebied" uit. Na een korte pauze volgt om 21.10 uur een aflevering uit de rawhideserie „Een vrouw in het spel". Zondagmiddag is er om 15.45 uur een rechtstreekse reportage van de zwemin- terland in ,De Papiermolen" te Gronin gen. De AVRO geeft zondagavond van 20.30 tot 22.35 uur een herhaling van de op voering van ,Een midzomernachtsdroom van Shakespeare" welke uitzending t.g.v. het AVRO-jubileum vorig jaar juni al werd vertoond. Om 22.40 uur is er een filmverslag over de etappe van de Tour de France Bij een ongeluk met een autobus op een zeer bochtige weg fn het Himalaja hooggebergte zijn 26 Hindoe-pelgrims om het leven gekomen. I De bus slipte en stortte in een ravijn. Vanuit de Singerconcertzaal te La ren zal Fred Hoyte dinsdag aan staande een gesprek en optreden arrangeren van de Franse chanson nier Jean Ferrat, die men op de foto bezig ziet een van zijn nummers te brengen. De Amsterdamse wethouder voor eco nomische zaken heeft de eerste paal ge heid voor het nieuwe studiocomplex van Joop Geesinks Dollywood (poppenfilms) achter de tegenwoordige studio's in Duivendrecht. Het gebouw, waarin zes studio's komen, zal over een driekwart jaar gereed zijn. In de nieuwe studio' zullen de N.V. Dollywood en de N.V. Starfilm een onderdak vinden, die nu te klein gehuisvest zijn in dertien verschil lende gebouwen, hallen en paviljoens bij de Cinetonstudio's. Geesink begon vijftien jaar geleden zijn eerste .poppenfiim te maken, waar mee hij nu reeds tachtig internationale bekroningen veroverde. Het bedrijf is op zijn terrein het grootste ter wereld. Driehonderd hysterische tegenstanders van rassenintegratie in St.-Augustine in Florida zijn door 'n politiecordon heen gebroken en slaags geraakt met betogers voor rassengelijkheid. Er werd met ste nen. vuilnisbakken en stukken afraste ring gegooid. Een aantal blanken en negers werd gearresteerd, toen de politie probeerde de orde te herstellen. Er waren 200 agenten op de been, die er met de gummistok op los sloegen. De racisten vielen de ijveraars van rassengelijkheid aan met kreten als ..get them niggers". Er was een blank meisje dat een negermeisje bij het haar trok en haar begon te slaan. De rel was bijna even gauw afgelopen als ze was begonnen. De blanken her vatten de racistische meeting waarmee ze bezig waren, om te luisteren naar de conservatieve dominee Connie Lynch. De ANWB geeft een brochure uit waaruit te concluderen valt dat er nog een heleboel zou moeten veranderen voordat een behoorlijke vakantie voor iedereen mogelijk xvordt. In de eerste plaats wil de bond dat ouders, die buiten de schoolvakanties om erop uit willen, I de vrijheid moeten krijgen hun kin- I deren van school te houden. Ver- I der moet er streng worden opgetre den tegen motoren die teveel diesel- walm uitbraken en er moet brood nodig een wet op de waterverontrei niging komen. Dat zijn geen prograxnmapuntexi waarvan men in'Den Haag onder steboven zal zijn. Je moet namelijk iets volkomen onzinnigs eisen om gehoor te vinden. Iemand die rede lijke eisen naar voren brengt, maakt weinig kaïns seriexis ge no men te worden. Men kan hem een voudig laten praten,' want iemand die redelijke verzoeken doet, zal ook wel zo redelijk zijn om verder zijn mond te houden als hij er niets meer op hoort. Als je schoolgaande kinderen hebt, ben je veroordeeld tot een vakantie die binnen de allerdrukste weken van de zomer valt. Daar mag je stug over mopperen, want we le- t ven in een vrij land. Maar niet te luidruchtig, want anders worden de heren die de vakantiespreiding be studeren, misschien wakker. Dieselwalm en vervuild water be dreigen de volksgezondheid. Dat is een algemeen bekend feit. Maar het zal wel te ver gaan te eisen dat er iets tegen gedaan wordt. Daarom is die brochure van de ANWB weg gegooid geld. De schoolvakanties zullen de eerste decennia waar schijnlijk niet gespreid worden, en de schoolhoofden zullen het voorhoofd blijven fronsexi bij ver zoeken om Jantje al in juni mee naar zee te nemen, omdat je er dan tenminste niet onder de voet gelo pen wordt door anderhalf miljoen landgenoten plus nog vier miljoen Duitsers. En tegen de zwarte rook wolken die duizenden dieselauto's dagelijks uitbraken zal niets on dernomen worden, evenmin als de waterverontreiniging aangepakt zal worden. En om te voorkomen dat je zélf aangepakt wordt, is er maar één gouden regel: Je braaf neerleggen bij dingen die nu eenmaal zo zijn. PRAET-MAECKER Yvette Wyatt, een 32-jarige En gelse actrice die verliefd is geraakt op een inwoner van de Wormwood- Scrubs gevangenis, Sean Bourke, heeft meegedeeld dat ze geen toestemming krijgt om hem te bezoeken. Miss Wyatt en Bourke leerden el kaar kennen, toen ze beiden optraden in een stuk in de gevangenis. Ze voel den zich direct tot, elkaar aangetrok ken, al had de vrouw Bourkes huwe lijksaanzoek aanvankelijk als een niet onaardige grap beschouwd. „Over twee jaar'\ had ze in alle argeloosheid te- ruggeschertst. Het ministerie van binnenlandse za ken heeft miss Wyatt op haar ver zoek om Bourke te mogen bezoeken, meegedeeld dat het niet kan omdat ze een actrice is. President Johnson is de mantel uit geveegd omdat hij eens twee honden aan het oor optilde. Maar een zekere mevrouw Dorothy Lutz nam het voor hem op. „Waarom niet?" zei ze, „tenlotte zijn er vrou wen, die het prettig vinden als hun mannen hen eens knijpen „Er staat 34 eieren, niet 34M Mevrouw Beatrice Atkinson uit Wigan in Engeland, een 68-jarige be jaarde die van haar AOW leeft, heeft woensdagavond haar beloning gekre- gen voor het eerlijk terugbrengen van de 600 pond sterling die Godfrey Johnson verloren en zij op straat ge- 1 vonden had: een diner met champagne in de Wigan-nachtclub. Johnson is er de eigenaar van. Lord Grey de Ruthyn, die zich tij dens zijn leven min of meer graag Engelands berooidste edelman noemde, heeft 3800 pond sterling nagelaten. Drieduizend ervan zijn voor de bus- i chauffeur, die elke week bij hem kwam dammen. Dieven hebben donderdag ingebro ken in de National Provincial Bank van Kidderminster in Engeland. Na een pot thee te hebben gezet en de f vuile kopjes te hebben omgewassen, vonden ze het tjjd er met 24.000 pond sterling vandoor te gaan. Ken Venturi, die zaterdag de open 1 Amerikaanse golfkampioenschappen heeft gewonnen met behulp van zout- 1 pillen en een arts, die zijn verrichtin gen in het laatste deel van de wed strijd nauwgezet gadesloeg, heeft met i de eerste prijs van 17.000 dollar zijn verdiensten op de proftournee van 1964 meer dan verdubbeld. Venturi neemt thans de zevende plaats in op de loonschaal van 's lands beste golfers met een totaalbedrag van 1 30.879.09 dollar. Venturi ligt echter nog aanzienlijk achter op lijstaanvoer der Jack Nicklaus, die met 51.426,60 i dollar zijn voorsprong op Arnold Pal mer (49.651,52) en Bill Casper jr. (49.229,29 dollar) wist te handhaven. Carol! Baker, een Holly wo odster, J moest een nieuw japonnetje hebben, dat zij zou dragen bij de première i van haar film „The carpet bog", die in Afrika speelt. Balmain in Parijs zorgde voor een jurkje, dat, toen het per vliegtuig werd verzonden, verze- kerd was voor 500.000. Berda 27 juni 1914. Alle kinderen zijn aan het plukken van klokkebeien. Vele scholen vervroegen er de vacantie voor en honderden leerlingen verzuimen dagelijks de lessen. Mijn plattelands arrondissement loopt leeg, klaagde een inspecteur. Tja, dat is heel erg. Maar de klokkebeien moeten ge plukt worden, anders ontgaat, den ge zinnen een ruim gewin. Straks komen de aardbeien en frambozen. Het moet gebeuren als de vruchten rijp zijn en niet als 't den scholen het beste past Niettemin blijft het schoolverzuim een chronische kwaal van de platte- landsschool. Misschien is daarom iets te zeggen voor een proef, die thans genomen wordt in Slootwijk. Daar loopt de schooltijd tijdens het plukseizoen van half negen tot half twee. Des middags kan men dan op het veld helpen. Wij laten de kwestie graag aan de deskundigen over, maar de belangstel ling verdient het voorbeeld van Sloot wijk wel. Advertentie) In een met 14 (P. v.d. A. PSP en CPN) tegen 13 stemmen aangenomen motie, heeft de Utrechtse gemeenteraad vanavond het college van b. en w. uit genodigd. een Amsterdams reclamebu reau aanwijzingen te geven, dat recla me voor Zuidafrikaanse sinaasappelen op gemeentelijke aanplakborden wordt geweerd. Daarmee distancieerde het grootste deel van de raad zich van een voorstel van de meerderheid van b. en w. om geen gevolg te geven aan een sinaasappel-boycot door het weren van reclame voor deze Zuidafrikaanse pro- dukten. De meerderheid van b. en w. stelde, dat het beoordelen van de politiek van een buitenlandse regering niet op de weg ligt van het gemeentebestuur. De J4VP. WD en CHU, die de rassen discriminatie wel veroordelen, waren het met het raadsvoorstel eens, dat het gemeentebestuur zich niet moet bemoei en met de politiek van een buitenlandse regering. 76. Toen er geen wespen wolk uit de geopende taar tendoos tevoorschijn kwam, trad baron Bluff omzichtig nader en wierp een blik in de doos. Het zien van de fraaie roomtaart wekte eni ge verwarring bij de uitvin der, doch de man keek hem stralend aan. ,.Dat is nog eens aardig," sprak hij, „zo'n verrassing te krijgen op mijn zilveren bruiloft en nog wel van een onbekende". Baron Bluff had zich her steld. „Och, een kleinigheid' sprak hij vriendelijk. „Ik ben blij te zien dat u het waardeert." „Zeker, zeker!", viel de man hem haastig in de rede „Ik hoop u straks nog in de herberg te zien. Het beloofd een jolig feest te worden!" En fluitend liep hij heen, de doos onder de arm geklemd. Baron Bluff staarde hem na. De glimlach op zijn ge- zich maakte plaats voor een zorgelijke trek. „Johan", sprak hij, „de grote vraag Is nu: waar zijn de wespen gebleven? De ramp zou niet te overzien zijn. wanneer deze kostbare dieren verlo ren raakten.."

de Stem | 1964 | | pagina 5