Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Voor complexgebouwen maar één t.v.-antenne Raadzaal gemeentehuis Axel wordt gemoderniseerd Zes maanden geëist wegens meineed LUCTOR Zware eis voor Vlissinger wegens verkeersongeval ZUID-BEVELAND „Havenbelangen" Breskens contra gemeentebelang DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 27 JUNI 1964 hromfi Te Sluiskil: Auto wipt ietser in kanaal het Nieuwelingenkoers in Hoofdplaat TOUR DE FRANCE-PRIJSVRAAG 1964 DKW-TS BROMFIETS van N.V. Mij tot voortzetting van de zaken Hart IMibbrig Greeve n.v. Sassenheim - Telefoon 02532-8441 Gemeentesecretaris jubileert HULST OOSTBURG bruining PiGttiaderm f2.95 Dagblad De Stem Op 30 juni raadsvergadering N.V. SLAVENBURG'S BANK Raad Terneuzen besluit: voor al uw autobanden Tweede (dodelijke) zaak werd aangehouden Binnenkort begint bouw van Miloc- atelier Terneuzen HERENKOSTUUMS Bèr Pluym DJIGUITEN KOZAKKEN Finale bollen in Oostburg RAAD HULST Schoorvoetende deelname in bestuursschool DOKTERSDIENSTEN Van onze adverteerders Dierenarts HOOGWATER Vandaag Maandag Morgen VLISSINGEN TAPTOE Maandag om 20.30 uur verzorgt de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" een taptoe op het Bonedijkeplein. Hieraan wordt ook medewerking verleend door de muziek korpsen „Vlijt en Volharding" uit Sou burg en „Uit het volk voor het volk" uit Breskens. Iedere vereniging verzorgt met eigen drumband een kort programma afgewisseld door een show door de drum- band uit Breskens. AVOND WANDELTOCHT Vandaag organiseert de wandelvereni ging De Vrolijke Tippelaars de eerste strandtocht van dit seizoen. De wande- laars gaan van start bij café Huvers op West Duin. Aanvang 18.30 uur, afstand van 5-10 of 15 km. De tocht gaat over de Zeeuwse duinen en stranden, iedere wandelaar die zijn afstand uitloopt ont vangt een medaille. Verwacht wordt dat ook dit jaar veel buitenlandse badgasten zullen deelnemen. Souburg SPORTWEEK De uitslagen van de in het kader van de Souburgse sportweek gespeelde wed strijden zijn als volgt: Volleybal wed strijd: Zuidwesters'MATADOR 1—4; Korfbalpupillen A: Zuidwesters—ANIMO 21; Pupillen B: ZuidwestersANIMO 1—0; Aspiranten A; Zuidwesters—ANI MO 0—2; Adspiranten B; Zuidwesters— ANIMO 0—1. Een Vlissinge voetbalcombinatie van Vlissmgen/Zeeland Sport en Walcheren won met 54 in een pittige partij voet bal van een combinatie elftal Middel burg— RCS. De voetbalwedstrijd RCS— Goes eindigde 51 in het voordeel van Goes. Korfbal: ANIMO—TJOBA 3—7- Zuid westers—ONDO 9—6 (Advertentie) Kapelle N.C.V.B.-VERGADERING ®f<lelin6 Kapelle-Biezelinge van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield haar laatste vergadering van dit seizoen. Spreekster was majoor Franken van het leger des heils in Goes, die vertelde over haar werk in de dienst van het heilsleger in de achterbuurten van Amsterdam. Meegedeeld werd dat de leden tot 15 augustus de kans krijgen zich op te ge ven voor deelname aan de nationale bondsdag op 1 oktober in Utrecht. BOTSING Materiële schade aan twee personen wagens ontstond bij een autobotsing in het Dijkwel te Kapelle ter hoogte van de Zuidhoeksewegeling. Persoonlijke onge lukken deden zich echter niet voor. De heer M. de J. uit Kapelle, komende uit de richting dorp, wilde linksaf de Zuid- hoekseweg inslaan op het moment dat hij werd gepasseerd door de auto, bestuurd door A. D. uit Kattendijke. De bromfietser "W. van T. uit Sas van Gent heeft een ongewenst bad genomen te Sluiskil in het kanaal van Gent naar Terneuzen. Op de Kanaalweg werd hij aangereden door een personenauto dié werd bestuurd door W. van H. uit Bu ren (Gld.). De bromfietser maakte door de klap een buiteling het kanaal in, ter- wel de auto van van H., die sterk af remde, over de kop sloeg. Van T. werd door ijlings toeschietende mensen uit het water getrokken. Hij had een shock en is overgebracht naar het St.-Elisabethzie- kenhuis te Sluiskil. Van H. kwam met de schrik vrij. Beide voertuigen kwamen uit de richting Sas van Gent gereden Waarschijnlijk is van H. te veel naar ^echts gegaan en met zijn wagen op het fietspad komen te rijden. Beide voertui gen werden ernstig beschadigd. (Van onze verslaggever) Zondagmiddag komen 22 nieuwelingen aan de start in Hoofdplaat voor een koers over vijfenzestig kilometer. De renners zullen 23 keer het bochtige par koers moeten afleggen. Traditiegetrouw zal de Woensdrechte- naar René fijnen trachten zijn formida bele reeks van overwinningen (15) te continueren. Rini Wagtmans uit Zundert en Willy de Feber uit Sluiskil zullen weer met de schier onoverwinnelijke Pijnen de koers maken. in de aankondiging van de van de adverteerders van Dagblad De Stem op zaterdag 20 juni j.l. is een fout geslopen in de vermelding van de prijs DKW TS bromfiets t.w.v. f 895,- Deze moet luiden: Aardenburg De gemeente-secretaris J. M. Pari- daen, viert op 1 juli zijn zilveren jubile um als secretaris. Hij werd tot secretaris benoemd bij de samenvoeging der ge meenten Aardenburg Eede en Sint Kruis op 1 april 1941, doch was voordien per 1 juli 1939 benoemd tot secretaris der gemeente Sint Kruis. In 1958 was hij 25 jaar in dienst van de beide gemeenten. Voor personeel en genodigden is er woensdag een bijeenkomst op 't gemeen tehuis, terwijl belangstellenden in de gelegenheid worden gesteld in de hal van het gemeentehuis de jubilaris gelukwen sen aan te bieden. RAADSVERGADERING Tegen maandag is een raadsvergade ring belegd. Op de agenda komen onder meer de volgende punten voor: aanvul lend krediet voor verbetering Bogaard straat, rijwielpad Aardenburg-Sint Kruis en Akkerstraat, aanvullend krediet voor verbouwing en inrichting museum, deel neming aan gemeenschappelijke rege ling oprichting bestuursschool Zeeland, vaststelling van een verordening ter uit voering van de Algemene Bijstandwet, subsidieverzoeken ten behoeve van de veekeuring te Eede en het gezingszorg werken een tweetal aanvragen om pre mie voor woningbouw, en woningverbe tering. MODESHOW V.G.L.O.-KLASSEN Aan het einde van het schooljaar hou den de meisjes van de v.g.l.o.-klassen aan de r.-k. meisjesschool onder leid'ng van de zusters en de lerares weer een modeshow in het schoolgebouw, op woensdag 15 juli. Ouders en belangstel lenden hebben hiervoor gratis toegang. Voor degenen die des middags om half drie niet kunnen komen is er 's avonds om half acht ook nog gelegenheid. Na de show met door de leerlingen zelf ge maakte kledingstukjes wordt door de leerlingen het toneelstukje „Een huis vol inbrekers" opgevoerd. AFSCHEID DS. TIMMERS Tijdens een op zondag 5 juli 's mid dags om vier uur te houden kerkdienst zal de predikant van de Nederlands her vormde gemeente in Hulst, ds. R.G.J. Timmers, afscheid nemen van de gemeen, te. Ds. Timmers heeft onlangs een beroep aanvaard van de Nederlands hervorm de gemeente in Zijpe in Noord-Holland. Hij zal op 6 juli vertrekken. (Advertentie) en bescherming Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie- inspectie Zeeland L. K M DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen J PETIT. Breedestraat 3A Ocstburg, tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K MENU, tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0.18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder t 1.— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing half geld tegen Hreskens GEEN GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING HUISVUILOPHAALDIENST In de vergadering van maandag 29 juni adviseert het college van b. en w. de raad niet toe te treden tot de gemeen schappelijke regeling voor het ophalen van huisvuil. B. en w. zijn van mening dat de ontwerp-regeling te zwak van opzet is, en dat toetreding noch in het belang van de streek noch in het belang van de gemeente is. Het college wil wel medewerking verlenen aan een regeling die aan het gestelde doel beantwoordt. Overigens wordt voorgesteld met de fir ma gebrs. Bron een eigen overeenkomst aan te gaan. Op de agenda van de vergadering staat verder nog o.m. aanschaffing van meu bilair voor de kleuterschool, aanbeste ding van riolerings- en bestratingswer- ken ter weerzijden van de Zuijlenstraat en het afwijzend beschikken op het verzoek van de heer H. Vermeulen om garantie van rente en aflossing voor een geldle ning voor de bouw van een nieuw vis sersvaartuig. Clinge K.A.V. VERGADERING De plaatselijke afdeling van de KAV organiseert in het verenigingsgebouw op dinsdag 30 juli a.s. een avond voor haar leden. In hoofdzaak zal het woord ge voerd worden door een schoonheidsspe cialiste. Zij zal spreken over de make up e.d. Graauiv MISSIE-VOETBALWEDSTRIJD OP ZONDAG A.S. Zondag a.s. zal er op het gemeentelijk sportterrein een wedstrijd gespeeld wor den tegen Kwadendamme. Het belooft een prachtige wedstrijd te worden. Het is nl. een van de wedstrijden van het nederlaagtoernooi. Graauw heeft hiervan nog geen enkele wedstrijd verloren. De opbrengst van deze wedstrijd is geheel voor de missie van broeder Mangus. Op het veld zal bovendien een verloting worlen gehouden voor hetzelfde doel. In het clublokaal van de heer A. van Waterschoot zal gestrickt worden. Hoofdplaat RAADSVERGADERING Onder voorzitterschap van burgemees ter .1. Temmerman kwam de raad van Hoofdplaat bijeen. Vastgesteld werd een verordening betreffende het toekennen van een uitkering en van een pensioen aan gewezen wethouders van Hoofdplaat alsmede van een pensioen aan hun wedu wen en wezen. Een gemeenschappelijke regeling werd aangegaan voor de in op richting zijnde bestuursschool Zeeland, In het algemeen bestuur werd gekozen burgemeester Temmerman. Tot plaats vervangend lid werd benoemd wethouder Termote. Aan de federatie van verpleeg inrichtingen voor langdurige zieken werd voor 1965 een subsidie toegekend van een tiende cent per inwoner. De Ned. Ver. tot steun aan het Koningin Wilhel- minafonds kan een subsidie tegemoet zien van twee cent per inwoner. Aan de interkerkelijke commissie voor het maat schappelijk werk in west-Zeeuwsch- Vlaanderen werd een subsidie verleend van 45 procent in de kosten van maat schappelijk werk en de gezinszorg. Aan het r.-k. schoolbestuur van de St.-Jozef- school werd financiële medewerking ver leend voor het aankopen van een naai machine. De vereniging voor christelijk volksonderwijs kreeg financiële mede werking voor het aanschaffen van meu bilair en twee stalen ramen in de chris telijke school. HEEMKUNDIGEN NAAR GENT De Heemkundige Kring in West Zeeuws Vlaanderen maakt 4 juli een excursie naar Gent. Onder bevoegde leiding zul len enige rondleidingen gehouden worden in deze oude Vlaamse stad Het zal de eerste keer zijn dat de Heemkundigen 'n dagexcursie maken. Het programma ver meldt o.m. een bezoek aan het folklore- museum, een rondleiding ten stadhuize, o.l.v. hoofdbode F, Sacré aan de Sint Baafskathedraal en' een rondleiding door de heer Van de Velde, licentiaat kunst geschiedenis en oudheidkunde. JAARLIJKSE ZIEKENDAG IN PAROCHIEKERK In de parochiekerk van de H. Eligius is de jaarlijkse ziekendag gehouden, waaraan ditmaal meer dan vijftig zieken hebben deelgenomen. De vervoersproble men konden weer, door de spontane hulp van particuliere zijde, worden opgelost. De ziekendag bestond o.m. uit een H. Mis en een lof met predikaties van deken A. Dierick en rector Verdurmen. Het da meskoor o.l.v. mejuffrouw Lauret zorgde voor de gezangen. In de Katholieke Kring kregen de deel nemers een ontbijt en een koffiemaaltijd aangeboden. Kapelaan D. Gielliet ver zorgde 's middags nog een lezing met fraaie lichtbeelden over zijn -reis per mo tor naar Fatima. Sluis ONTVANGST OP GEMEENTEHUIS In de raadszaal van het stadhuis ont ving burgemeester P. F. van Hootegem een delegatie van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, die een bonds- reis door Zeeland maakten. Na een be zoek aan het Belfort van Sluis, bezoch ten de dames Sint Anna ter Muiden waar tevens een koffiepauze was. 'Van onze verslaggever) Het gemeentehuis van Axel is momen teel aan ingrijpende moderniseringen on derhevig. Van de bovenverdieping is nu alleen nog de raadzaal niet gerestaureerd. Maar dat gaat nu ook gebeuren, mits de raad zulks tijdens de op dinsdagavond 30 juni a.s. te houden openbare vergadering er zijn goedkeuring aan geeft. Met de restauratie zal een bedrag van ongeveer f 65.000.gemoeid zijn. De restauratie voorziet in de vervanging van het oude meubilair door nieuw en het aanbrengen van een toegang naar de publieke tribune, een vrijhangend plafond met rookzuigers- installaties, een nieuwe verlichting en een nieuwe vloerbedekking, terwijl voorts na tuurlijk, indien nodig, restauratie van de bouwelementen zal plaatsvinden. De raadzaal wordt momenteel gebruikt als trouwzaal en vergaderlokaliteit voor de raad en voor andere colleges. In de nabije toekomst zullen alleen nog de hu welijksvoltrekkingen en de raadsvergade ringen in de zaal plaatsvinden; andere vergaderingen zullen moeten gehouden worden in de zaal, die er over enige tijd in het souterrain van het gemeentehuis beschikbaar zal komen. Nieuw voetbalveld De raad zal zich ook moeten uitspreken over een voorstel van b. en w. bijna f 25.000.beschikbaar te stellen voor de aanleg van een tweede voetbalveld naast het thans bestaande voor de v.v. Axel. Oorspronkelijk zouden enkele velden voor de voetbalvereniging worden aangelegd op het recreatieterrein. Zulks is echter op technische en financiële problemen ge stoten. Nu zal het bestaande oefenveld naast het voetbalterrein zodanig worden uitgebreid dat er een nieuw veld van 100 bij 64 meter en een oefenhoek beschik baar zullen komen. De v.v. Axel is met deze oplossing, zo zeggen b. en w., bijzon der in haar schik. Dienstencentrum B. en w. vragen voorts een stuk grond van ongevèer 850 m2 aan de hoek Singel- weg-Beatrixstraat te verkopen aan de Protestants-Christelijke Bejaardenzorg te Axel, die op dit perceel 'n dienstencen trum voor de bejaarden wil bouwen. De rjjksgoedkeurjng voor de bouw van dit dienstencentrum, waarover wij in het ver leden reeds berichtten, zal niet lang meer op zich laten wachten. de oprichting van een bestuursschool in Zeeland en tot het benoemen van een lid van het algemeen bestuur van deze school, tot vaststelling van de tarieven van het gemeentelijke zwembad, tot vaststelling van de verordening inzake de uitvoering van de Algemene Bijstandswet en in dat verband tot het benoemen van een com missie van advies, tot vaststelling van enkele begrotingswijzigingen, tot het ver lenen van subsidies aan de Mater Amabi- lisscholen in Hulst en Sluiskil en aan het Streektoerisme Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren en tot aankoop van twee woningen in verband met het saneringsplan en van een stuk grond van de Diaconie van de Nederlands Hervormde Gemeente in Axel ten behoeve van de reconstructie van de tweede traverse. Wegens meineed stond de grossier L. H. uit Hulst terecht voor de Middel burgse rechtbank. Hem werd ten laste gelegd op 15 mei in een belastingzaak een valse verklaring te hebben afge legd terwijl hij als getuige onder ede stond. Uit alle getuigenverklaringen bleek, aldus de officier van justitie, mr. J. Andreae, dat verdachte ondanks ont kennen wel valse verklaringen had af gelegd. Hij noemde meineed een ernstig misdrijf en eiste een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van voorarrest. De raadsman van verdachte, mr E. Tak, zei niet te kunnen bewijzen dat ver dachte schuldig was, maar vond dat er in deze zaak zoveel gegronde twijfels bestonden dat vrijspraak zou moeten volgen wegens gebrek aan bewijs. (Adveffj-nJie) FINANCIERINGEN Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)37 74 Hulst: Zitdag; Steenstraat 20 Andere punten Ook zijn er voorstellen tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling voor (Advertentie) Tivoliweg 63 Hulst Tel. 01140-2461 (Van onze verslaggever) Het is steeds droevig zich te moeten realiseren dat een verkeersongeluk weer een mensenleven heeft gekost", zo sprak de president van de Middel burgse rechtbank, P. v. Empel, tij dens de zitting over het zeer ernstige auto-ongeluk dat zich op 18- januari van dit jaar op de ryksweg onder de ge meente Krabbendyke voordeed. Er viel toen een dode te betreuren en er waren drie zwaar gewonden. Als verdachte in deze zaak stond te recht, de handelaar C. M. uit Vlissingen die werd verweten dat hy met zyn auto op de linkerweghelft had gereden, en daardoor een botsing had veroorzaakt met een personenauto waarin zich een verloofd paar bevond. De jongeman overleed aan de gevolgen van dit ongeluk. Tijdens de zitting werd alles nog eens uit de doeken gedaan. Verdachte M., die veertien dagen buiten bewustzijn in het ziekenhuis had gelegen, zei zien niets meer van het ongeluk te kunnen herinneren. De passagiere van verdach te, mejuffrouw W. C. uit Goes, kon zich van het ongeval ook niets meer herin- Binnenkort zal de bouw beginnen van het confectie atelier van de textiel fabrieken Emile Lockefcer N.V. (Miloc) te Hulst op het industrieterrein aan de Baandyk in Terneuzen. In het nieuwe atelier zal er werkge legenheid zyn voor ongeveer 50 meisjes. Een groot gedeelte daarvan werkt reeds in het noodatelier van Miloc aan de Stationsweg in Terneuzen, waarvan de produktie op 1 november 1963 is be gonnen. De bouw is gegund aan de fa. Aan nemingsbedrijf R. de Thije uit Ter hole. Het atelier is ontworpen door het architectenbureau Schoonis en Van Santbeek in Sas van Gent. Het wordt een modern, goed geoutilleerd gebouw, dat de personeelsleden van het Terneu- zense atelier een prettige werkgelegen heid zal verschaffen. Men hoopt het ate lier in de toekomst te kunnen uitbreiden zodat er mettertijd werk voor ongeveer 100 meisjes zal zijn. In het nieuwe ate lier zullen gebreide bovenkledingstukken worden afgewerkt. Het nieuwe atelier is de derde ves tiging van Miloc. dat ook in Eindhoven een bedrijf heeft gebouwd. neren. Zij had echter vóór het ongeluk niet de indruk gehad dat verdachte op de linkerweghelft had gereden. Tijdens de zitting kwam wel vast te staan dat M. zich op het ogenblik van de botsing op de linkerweghelft had be vonden. Dit werd ook betoogd door ir. A. Fick, die als getuige-deskundige werd gehoord. De raadsman van verdachte, mr J. v. d. Weel, betoogde hierop dat ver dachte lijdende is aan bepaalde klach ten en als geneesmiddel hiervoor drie keer per dag een tablet inneemt. Vol gens zijn huisarts bestaat de mogelijk heid dat dit middel een bepaalde af wezigheid kan teweeg brengen De raads man gaf de rechtbank dit feit in over weging. Door het ontbreken van een be langrijke getuige, nl. het meisje dat haar verloofde bij het ongeluk verloor, besloot de rechtbank de zaak aan te houden tot vrijdag 4 september. Te hard gereden Vóór de behandeling van deze zaak had C. M. nog voor het veroorzaken van een ander verkeersongeval terecht moeten staan. Hem werd nl. tevens ten laste gelegd te Koudekerke zo snel door de bocht te zijn gereden dat zijn auto begon te slippen en tegen de mo torrijder J. J. uit Meliskerke botste, die juist met zijn zoon achterop uit tegen overgestelde richting kwam aanrijden. De motorrijder liep hierbij dusdanige verwondingen op dat hij enkele weken niet kon werken en zijn zoon hieid er een gebroken been van over. Verdachte beweerde dat hij moest uit wijken voor een bromfietser tin toen begon te slippen. Uit getuigenverklarin gen bleek echter dat verdachte te hard had gereden op een smalle weg die vol gens de officier van justitie ongeschikt is snel te rijden. Hij eiste daarom een boete van 4000 subs, vier maanden en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De uitspraak volgt op 8 juli (Advertentie) St.-Jansteen Tel. 3179 Zoals gemeld zullen de Djiguiten Ko zakken vanmiddag optreden in Axel. Morgen komen ze naar Sluis en maan dag laten ze in Heinkenszand zien wat paardrijden eigenlijk is. iDt is voor degenen die de aankondi ging in ons blad van donderdag ontgaan mocht zijn. (Van onze verslaggever) Van de zeventien Terneuzense raads leden waren er gisteravond slechts twaalf op de openbare vergadering aanwezig. Daardoor voelden dezen zich ook wel enigszins in vakantiestemming, zodat de unt 21 punten bestaande agenda in vlot tempo werd afgewerkt. De bouwveror dening zal in die zin worden gewyzigd dat er voor complexgebouwen slechts één centrale antenne voor tv zal mogen wor den geplaatst. De regeling zal voor het eerst gelden bij de bouw van de nieuwe complexen in plan Zuidwest en in plan Zuidpolder. De toekomstige bewoners zullen zeker tijdig op de hoogte zijn. Het voorstel tot deelneming aan de gemeenschappelijke regeling inzake oprichting van een be stuursschool Zeeland werd aangenomen nadat de heer Hol had kenbaar gemaakt dat hij enkele wijzigingen in deze rege ling wenste te zi enaangebracht. Zijn voorstellen bedoelde hij als een sugges tie. De heer Van Langevelde zei in te genstelling tot de heer Hol en de heer Bleyenberg, die zich akkoord verklaarde met de opmerkingen van de heer Hol, dat hij niet gelukkig was met een ge meenschappelijke regeling. Over het al gemeen komt er in de praktijk van der gelijke regelingen niet veel terecht, al dus de heer Van Langevelde. De voor zitter was het in grote lijnen daarmee eens, maar zo zei hij, we moeten daar aan wel meedoen om praktische rede- nen. Het voorstel tot onderhandse aanbe steding van de bouw van een kleuter school in Sluiskil voor f 71.000 verheugde de heer Bley-ömberg -tèn zeerste, al had hij die school graag wat dichter bij de openbare lagere school gezien. Tot leden van de commissie tot het onderzoek van ed gemeenterekening 1962 werden aange wezen de heren G. Bleyenberg, J, Ha- melink en F. Dieleman. Ook het 'voor stel tot onderhandse aanbesteding van de bouw van een schoolgebouw voor de r.-k. v.g.l.o.-school te Sluiskil werd goed gekeurd, evenals het voorstel medewer king te verlenen aan de St.-Antonius- school te Sluiskil voor het aanschaffen van leermiddelen. Hetzelfde geldt voor de r.-k. meisjes school te Terneuzen. Met algemene stem men werden benoemd mevrouw E. Ver- vaet-Boone tot onderwijzeres aan de Zuidlandschool, de heren J. v. As tot onderwijzer aan de openbare lagere school De Vrije Vlucht te Sluiskil en de heer W. v. Walraven tot onderwijzer aan de openbare schippersschool. Voor Sluis kil werd in de plaats van de heer A. M. Westdorp benoemd tot lid van de com missie tot wering van schoolverzuim de heer J. Lauret. Bij de behandeling van de ingekomen stukken pleitte de heer Hamelink voor een tweede overgang over de kanaalarm gezien het dikwijls zeer drukke verkeer over de Axelse brug. De voorzitter deed de toezegging dat dit met rijkswaterstaat zal worden opgenomen. (Advertentie) L, Korte Nieuwstraat 21 Hulst - tel. 2478 (Van onze verslaggever) De fracties van de P.v.d.A. en van Ge meentebelangen en het raadslid Lute ij n van Breskens hebben aan het college van b. en w. een schrijven gericht, naar aan leiding van mededelingen over de derde haven door de vereniging „Havenbelan- gen Breskens". Op de vergadering van het economische bolwerk, dat „Haven- belangen" is, werd ook gesproken over de overname van de havens door de ge meente en over de delta-oevervCrdedi ging rond het havenbekken. In de brief vragen de betrokken raads leden zich bezorgd af of de manier waar op de vereniging deze voor Breskens zo gewichtige zaken heeft aangepakt en er mededelingen over heeft gedaan, niet in strijd is met het algemeen belang van de gemeente Breskens en van de streek. Het college heeft hierop geantwoord dat het deze bezorgdheid ten volle deelt. Zoals bekend wil het college van b. en w. zijn standpunt inzake de derde haven en de overname van het gehele bekken bij de minister mondeling toelichten. Binnenkort treedt het nog met G. S. van Zeeland over deze kwestie in contact. (Van onze verslaggever) Morgen zal in Oostburg de finale ge speeld worden van het toernooi om het clubkampioenschap bollen van België en Nederland. Na de voorronden in Ertvelde (B.) maakt de Nederlandse vertegenwoordi ging nog een reële kans op ereplaatsen. Ruim honderd bolders zullen aan de fi- nalestrijd deelnemen. De achtenveertig Nederlandse vertegenwoordigers komen uit Sas van Gent, St.-Kruis, Eede, Wa terlandkerkje en Oostburg. De deelnemers zullen door burgemees ter J. van Leeuwen officieel worden ont vangen, waarbij ook het gemeentebestuur van Ertvelde aanwezig zal zijn. Met de harmonieën van Ertvelde en Oostburg voorop zullen de bolders een tocht door de gemeente maken. Op de banen aan ca fé De Tol zal burgemeester Van Leeu wen 's avonds de prijzen uitreiken. (Van onze verslaggever) De raad van Hulst heeft besloten voor lopig deel te nemen in de momenteel in oprichting zynde bestuursschool Zeeland voor de opleiding van administratieve krachten voor het overheidsapparaat. B. en w. van Hulst 2ijn niet enthousiast gebleken over deze bestuursschool burgemeester Lockefeer betoogde tijdens de vergadering dat de gemeente er ze ker van wil zijn dat alleen 's zaterdags lessen worden gegeven en dat bovendien de school later niet wordt uitgebreid met bijvoorbeeld de opleiding voor maat schappelijk werkster. Wethouder P. Brand vulde aan dat de kosten nu nog tien cent per inwoner bedragen. „Maar over een paar jaar zitten we met veel grotere kosten". bleek tenslotte doorslaggevend te zijn. „Doen wij het niet, dan staan we alleen", antwoordde men van achter de be suurstafel op een vraag van de heer Arenthals. De gemeente Hulst zal haar medewerking intrekken wanneer daartoe ook maar enige aanleiding bestaat, zo werd besloten. Het voorstel een rechtsgeding aan te gaan tegen twee pachters, waarmee de gemeente niet tot een vergelijk kan ko men inzake de verwerving van gronden voor de verwezenlijking van het plan Noord II, ondervond geen algehele in stemming. De heer Arenthals en Willem sten informeerden of b. en w. alles heb- bij gedaan om tot een minnelijke schik king te komen. De voorzitter en wet houders Martens antwoordden hierop bevestigend. Zij noemden de pachter on handelbaar. Niettemin stemden de twee raadsleden tegen het voorstel. De rest van de raad was voor. Tijdens deze vergadering waren er ook nog uitge breide discussies omtrent het voorstel tot wijziging van de verordening op de keurlonen voo vee en vlees, hoofdzake lijk ten gerieve van engros-slachterijen. De heren Everaerd en Van der Walle vreesden, dat door deze wijziging de kleine slagers benadeeld zouden kunnen worden. Zij kregen de verzekering dat dit niet het geval is en gingen daarna met het voorstel akkoord, evenals de andere raadsleden. Zonder veel commentaar en hoofdelijke stemmingen werd in alle andere gevallen besloten conform het voorstel van b. en w. Dot weekeinde zullen waarnemen voor Oostburg en Aardenburg dokter Loose uit Oostburg, tel. 01170-2121, voor Cad- zand. Retranchement, Sluis en Zuidzan- de dokter Borm, uit Cadzand, tel. 01179- 366. voor Terneuzen dokter Nijsten; voor Kloosterzande dokter Terburg; voor Mid delburg dokter Boerwinkel tel. 2640; voor Vlissingen voor zaterdag dokter de Greef tel. 2121 en voor zondag dokter Grippe- ling tel. 2190, voor Goes dokter v.d. Feen tel. 5003, voor Borssele en Nieuwdorp dokter Kiviet, tel. 01105-203, voor Hoe- dekenskerke en Kwadendamme dokter Wöstmann, tel. 01195-450, voor Driewegen en 's-Heerenhoek dokter Lucas Luyckx. tel. 01105-280. voor 's Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk, Heinkenszand dokter Zonnevylle, tel. 01106-202, voor Kruinin- gen, Hansweert, Krabbendijke en Rilland Bath, dokter Allewijn, tel. 01130-566. Apothekers: voor Goes, Geirnaard tel, 5255, voor Middelburg, Ringeling tel. 2538, voor Terneuzen Hamann, tel. 2060 en voor Vlisingen Tan Meyer tel. 2025. Voor Hulst en Nieuw-Namen de heer Borm uit Nieuw-Namen: voor Oostburg. Sluis en IJzendiike, de heer v.d. Vijver uit IJzendijke. tel. 01176—388 b.g.g. 01152- 232. voor Axel. Zaamslag en Sas van Gent de heer de Haas, Zaamslag, voor Goes e.o. de heer Elzerman, tel. 01100- 5259. NIEUWE SHOWROOM BEEKMAN TE GOES Gisteravond is de nieuwe showroom voor speedboten en aanverwante artike len van de firma A. Beekman, een au toplaat- en spuitinrichting te Goes, voor het publiek opengesteld. In deze showroom kan men heel wat voor de Zeeuwse wateren geschikte speedboten bewonderen. Er staan mo menteel zes typen boten: de toerboot, drie soorten skiboten, de roeiboot en de zeilboot. Ook staan er verschillende bui tenboordmotoren opgesteld. De showroom staat naast het thans vijf jaar oude be drijf, waar het uitdeuken en spuiten van auto's plaatsvindt met een apparatuur, die uniek is in Zeeland. De showroom is ongeveer 100 vierkante mqter groot. De tentoonstelling van de boten kan men het gehele jaar door bezichtigen. Morgen, zondag 28 juni gelden voor Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert: 5.09 en 17.21 uur; Terneuzen 4.30 en 16.42 uur: Vlissingen; 3.58 en 16.13 uur; Wemeldinge: 5.42 en 18.00 uur Maandag. 29 juni gelden de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 5.48 en 17.57 uur; Terneuzen: 5.09 en 17.20 uur; Vlissingen: 4.36 en 16.51 uur; Wemel dinge 6.19 en 18.35 uur. DE KLINGE Cinema v. Dljck 19.30 uur Het purperen masker WALSOORDEN A. v. Gemst 15.30 uur Grote biefstuk- schieting IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Geld speelt geen rol, a.l. SAS VAN GENT Olympia 20 uur The bridge on the river Kwai TERNEUZEN Luxor 20 uur Zeven dagen in mei, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur De bruid is niet van gisteren, 14 j. KOEWACHT R. de Letter 15 uur Schieting HULST 't Jagertje 20 uur Dansen op zomer- avondfeest Bioscoopgebouw 20 uur Geronimo, de laatste der Apachen ST. JANSTEEN Café 't Kuipke Grote kermisschieting 15 uur Kermisschieting staande wip St.-Jan YERSEKE Viering 70-jarig bestaan VZOZ ZIERIKZEE Springconcours met fokveedag WESTDORPE Kunstzaal Trouzaerte Werken van Nico Molenkamp VEERE Kunstzaal Van Lier Expositie schilde rijen en prenten SOUBURG Sportweek HEINKENSZAND Wed. A. Vermeulen 13.30 uur 24-tallen bondsschieting MIDDELBURG City 20 uur Captain Newman, 18 j. Electro 19 en 21.15 uur Tumult op Tahiti, 14 j. GOES Grand 19 en 21 uur Dokters zonder masker, 18 j. VLISSINGEN Alliambra 19 en 21 uur Dokters zonder masker, 18 j. Luxor 19 en 21 uur Kapitein Sindbad SLUIS Viering eeuwfeest Rederijkerskamer D'Oran'jebloem; 15 uur Academische Kunstzaal Trouzaerte openluchtspel door RZVT WESTDORPE Kunstzaal Troutzaerte Nico Molenkamp DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 en 19.30 uur Het purperen masker IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Geld speelt geen rol. a.l. SAS VAN GENT Olympia 15.30 en 20 uur The bridge on the river Kwal, OOSTBURG Café De Tol Finale voetbal Nederland- België Ledel 14 u. Perseus de onoverwinnelijke 16.30 en 20 uur De bruid is niet van gisteren TERNEUZEN Luxor 14 uur Huis der ontucht, 18 j., 16.30 en 20 uur Zeven dagen in mei 14 jaar ZUIDDORPE A. de Block 15 uur Schieting KAPELLEBRUG C. de Kindt Schieting AXEL E. Tieleman 15 uur Staande-wip schieting KOEWACHT A. de Bock 15 uur Schieting KLOOSTERZANDE Het Witte Huis Dansen HULST S. Blommaert 15 uur Schieting Bioscoopgebouw 14.30 uur Geronimt de laatste der Apachen. 18.45 en 21 uur The Christine Keeler Story ST. JANSTEEN Café 't Kuipke Grote kermisschieting Kermisschieting staande wip St. Jan J. dei Weduwe 19 uur Groot bal BOSCHKAPELLE A. Stallaert 15 uur Grote schieting HENGSTDIJK P. de Waal 15.30 uur Gaaibolling KOEWACHT A. de Kind 15 uur Schieting SLUIS Achter de Molen 19.30 uur Djiguiten- kozakken: Markt show en taptoe HOOFDPLAAT 14,30 uur Wielerkoers nieuwelingen S-HEERENHOEK L. Westdorp 13.30 uur Schieting Eens gezindheid GOES Grand 15 uur De vallei der wetteloos heid, 14 j., 19 en 21 uur Dokters zonder masker, 18 j. MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur Captain Newman, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 15, 19 en 21 uur Dokters zonder masker, 18 j. Luxor 15 en 20 uur Kapitein Sindbad VEERE Kunstzaal Van Lier Tentoonstelling schilderijen en prenten 18 j. MIDDELBURG City 20 uur Captain Newman, WESTDORPE Troutzaerte Werken van Nico Molen kamp VEERE Kunstzaal Van Lier Expositie schilde rijen en prenten GOES Prins van Oranje 13.45 uur Alg. leden vergadering ZLM HOEDEKENSKERKE 20 uur Raadsvergadering SAS VAN GENT Olympia 20 uur The bridge on the river Kwai TERNEUZEN Luxor 20 uur Huis der ontucht, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur The Christine Keeler story ST. JANSTEEN Café 't Kuipke Grote kermisschieting 15 uur Kermisschieting staande wip St. Jan J. der Weduwe 19 uur Groot bal SLUIS 19.30 uur Raadsvergadering BRESKENS De Uitkomst 19.30 uur Raadsvergadering

de Stem | 1964 | | pagina 2