Warm afscheid van Middelhuis SCHIP BLIJFT KWIJT Verzetsuitingen bij Kroestjevs bezoek Vakbeweging wenst thans geen loonstop Kardinaal kritiseert opzet van televisieuitzending „Kentering" Katholiek Vakverbond: eenheid niet forceren Luns in juli naar Moskou en Djakarta Nooit gevraagd Onderscheidingen Behandeling burgerrechten gestagneerd Zeeman dood na vechtpartij en aanrijding Geen eensuur Veel reliëf DAGBLAD VOOR ZEELAND Rebellenactie Moelele leider van voorlopige regering Kongo Zweedse pamfletten beschuldigen VERZETSLEIDER GRIVAS OP CYPRUS TERUG? Geen extraatje voor spoorwegpersoneel Oostduits protest tegen vluchten op West-Berlijn SPOEDIG SER-ADVIES A.O.W. Zwakke wind Pleidooi voor Engels in collegezaal Auteur Havank overleden m Teeu warden Tour de France prijsvraag 1964 Vandaag m onze krant 104e JAARGANG No. 24619 Voor God, Koningin en Vaderland Het land schapje is gereed, op een beekje en watervalletje na. Dit baart de kunstenaar geen zorgen, want hij heeft een echt bouwplan Japans schotelland schap in traditionele stijl. Op de achtergrond de berg Fuji-san. Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrc. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M, Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 P I N i B A 6 8 8 JUNI <9 6* Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Kloksfraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraaf 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601OOSTBURG. Nieuwstraat 41tel.foon 28 FUSIE VAKCENTRALES NIET TE VERWACHTEN (Van onze correspondent) Iedere dag wordt de kans kleiner dat de treiler Vade Piscare en de 4 opvarenden nog behouden in de thuishaven Zeebrugge zullen weer keren. De boot, die 550 ton meet, werd pas in november vorig jaar te water gelaten en in de registers in geschreven als Z 476. Reder en be manningsleden wonen in liet West- vlaamse badplaatsje Heist aan Zee. De Vade Piscare heeft Zeebrugge verlaten op 31 mei. Het was de be doeling te vissen in Het Kanaal en in de Ierse Zee. De treiler had vol doende motorbrandstof aan boord voor een tocht van 17 tot 18 dagen en werd 14 juni in de thuishaven verwacht. De eerste dagen maakte de reder zich niet onmiddellijk onge rust. Hij nam aan dat de treiler een Engelse of Ierse haven was binnen gelopen. om een goede prijs van de vis te maken en om meteen nieuwe brandstof op te doen. Omdat de op varenden in al deze dagen geen en kel teken van leven hebben gegeven is men intussen het ergste gaan vre zen. Radio Oostende heeft bood schappen gericht tot alle schepen in Het Kanaal en in de Ierse Zee om uit te kijken naar het verdwenen schip. Het enige resultaat is tot dus ver geweest, dat een ander vissers vaartuig uit Zeebrugge liet weten dat het in volle zee twee korven heeft opgehaald die de kenletters van de Z 476 dragen. Opsporingen in de havenplaatsjes aan de Ierse Zee hebben evenmin wat opgele verd. Even was er hoop toen het ge rucht in omloop kwam dat een En gelse kustvaarder een treiler had op gemerkt, die volkomen aan de be schrijving van de vermiste boot be antwoordde. Achteraf is gebleken dat dit gerucht op geen enkele grond berustte. Alle opvarenden zijn jonge mannen tussen 20 en 24 jaar. Drie van hen zijn ongehuwd, een van de matrozen is vader van een kind. (Van onze verslaggever) Tijdens het afscheid van de voorzitter van het Nederlands Katholiek Vakverbond J. A. Middelhuis, maandag in het Utrechtse Esplanade, heeft geestelijk adviseur rector J. van Doesburg benadrukt, dat het N.K.V. er, juist in het licht van de goede verhouding tussen de drie vakcentrales, geen behoefte aan heeft een eenheid te forceren, die in het N.K.V. nog niet leeft. Bij sommige leden, aldus de rector, is een kleine aardbeving gesignaleerd na de bespreking over een soepeler praktijk ten aanzien van de verbods bepalingen over het N.V.V.-lidmaatschap. Die bespreking is nooit gegaan in de richting van een fusie na het oplossen van eigen katholieke verbanden in een gehéél. De heer Middelhuis werd voorts toe gesproken door drs. J. W. de Pous, voor zitter van de Sociaal-Economische Raad, ir. J. Bosma, voorzitter van de Stichting van de Arbeid en van het Centraal So ciaal Werkgeversverbond, en prof. dr. A. H. M. Albregts, voorzitter van de katho lieke raad van overleg voor sociaal-eco nomische aangelegenheden. De afscheidsbijeenkomst werd ook bij gewoond door drs. P. C. W. M. Bogaers, minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid. dr. J. de Meijer, staatssecre taris van Sociale Zaken en Volksgezond heid, mr. F. J. E. M. van Thiel, voorzit ter van de Tweede Kamer, en mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. (Voor de afscheidsrede van de heer Middelhuis en een vraaggesprek met zijn opvolger zie elders). (Van onze parlementaire redacteur) In Den Haag en Moskou is vandaag gelijktijdig officieel bekendgemaakt dat de minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, van 6 tot 14 juli een officeel be zoek aan Moskou zal brengen. Mr. Luns wordt op zijn ïöis naar Rusland verge zeld door mevr. Luns en enkele hoofd ambtenaren van zijn departement. Op het ministerie van Buitenlandse Za ken kon men nog geen nadere inlich tingen geven over het reisschema van de minister en de onderwerpen, die hij in Moskou aan de orde hoopt te stellen. Volgens een wGordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken is er geen wijziging gekomen in het voorne men van mr. Luns om in juli na zijn reis naar Rusland, een bezoek te brengen aan Indonesië. De minister is daartoe uitge nodigd door zijn Indonesische collega, dr. Soebandrio. HET AMERIKAANSE hooggerechtshof heeft maandag bepaald dat het deel van de wet op toezicht op ondermijnende acti viteiten, waarbij verboden wordt aan le den van communistische organisaties een Amerikaans paspoort te verstrekken, te gen de grondwet is. IN BRITS GUYANA zijn een Indiase vrouw en haar dochter vermoord. Een twintigtal personen is gewond bij vuur gevechten, allen Indiërs en negers. MEDEWERKING aan het doden van in valide kinderen heeft een Hamburgse arts bekend tijdens het euthanasieproces in Limburg. Duitsland. Hij is de eerste getuige a décharge in de zaak legen He- felmann. NADAT HIJ zijn vrouw van een kolen dampvergiftiging had gered door een arts te waarschuwen, is in Middelstum een zeventigjarige man overleden. Hij was hartpatiënt. Rector Van Doesburg hield zich uit drukkelijk buiten speculaties over de in houd van een nieuw bisschoppelijk man dement: „Ik ben vooralsnog geen bis schop". Sommige scribenten zijn naar zijn mening al bezig met het voorschrij ven van een nieuw bisschoppelijk script. De scheidende voorzitter Middelhuis, die tijdens de bijeenkomst een overwel digend eerbetoon ten deel is gevallen, reageerde op deze toespraak met de op merking dat zelfs het samenzijn van N.K.V. en C.N.V. een slecht ding zou zijn. Mocht ooit het verbod tot lidmaatschap van het N.V.V. worden opgeheven, dan moet volgens de heer Middelhuis duide lijk blijven dat het N.K.V. dit verbod nooit heeft gevraagd. Het was een zuiver pastorale aangelegenheid. De eerste officiële daad van de komen de man. Jan Mertens, zoals verwacht officieel tot N.K.V.-voorzitter benoemd, was de onderscheiding van zijn voor ganger met het gouden verbondsinsigne. Hij memoreerde van de vele verdiensten van de heer Middelhuis: grote zorg voor de besteding van de gelden binnen de beweging, juiste besteding van het geld van de mensen ten behoeve van mensen. In een kort afscheidswoord had de vertrekkende voorzitter eerder ge zegd dat de vakbeweging tijdens zijn voorzitterschap aardig wat heeft kunnen bereiken. Wat de reële lonen betreft, zo zei hij, zijn we zo'n vijftig procent voor uitgegaan. Als men ziet hoe de mensen gekleed gaan en wat ze zich kunnen veroorloven, heb ik de indruk dat er niet voor niets is gewerkt. Kardinaal Alfrink deelde ter bijeen komst mede dat de heer Middelhuis de pauselijke onderscheiding commandeur in de orde van St.-Silvester ten tieel is gevallen. „Als katholieke organisatieverbanden alleen maar als pressuregroups functio neren is dat zonder meer uit den boze", aldus de kardinaal, „maar bij de katho lieke organisaties gaat het uiteindelijk ook om een positieve beïnvloeding". Hij betoogde dat katholieke organisaties in een bepaald opzicht ook een stuk zielzorg vertegenwoordigen en dat de Kerk daar om in dit soort verbanden bijzonder ge ïnteresseerd is. „Deze verbanden", zo zei kardinaal Alfrink tenslotte, „kunnen hun predikaat „katholiek" alleen maar waar maken als zij dit pastorale element waar kunnen maken". Minister Veldkamp, die de versierse len van het commandeurschap in de orde van Oranje-Nassau uitreikte (toegekend bij bevordering), sprak namens de re gering zijn grote waardering uit voor de persoon en voor het werk van de heef Middelhuis. „In de afgelopen vijftig jaar heeft de arbeid rechtsgelijkheid gekre gen", zo zei hij, „en aan die ontwikke ling heeft de heer Middelhuis in grote mate bijgedragen". De heer J. van Eibergen, voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakver bond, bood de scheidende N.K.V.-voor zitter namens het N.V.V. en het C.N.V. een enveloppe met inhoud aan. Hij ver klaarde dat de drie vakcentrales elkaar nodig hebben en dat de heer Middelhuis in het contact tassen hen het construc tieve element was. N.V.V. en C.N.V. zul len de nieuwe N K.V.-voorzitter, de heer Mertens, al hun vertrouwen geven, omdat zij weten wat hij op verschillende ter reinen waard is. Uit Albertstad (Kongo) is maandag te lefonisch vernomen dat de rebellen van Pierre Moelele een voorlopige regering onder Moelele hebben gevormd. De Euro pese inwoners van de stad zijn op ze ven na geëvacueerd. Tegen de overge bleven Europeanen hebben de rebellen geen gewelddaden gepleegd. In het telefoongesprek met de Belgi sche consul in Elisabethstad werd ge zegd dat de volgelingen van Moelele van plan zijn nu de hoofdstad van Oost-Ka- tanga. Boudewijnstad, te veroveren. Het Kongolese leger was vrijdag uit Albert stad weggevlucht en is nu in Manono aan gekomen. Uit Manono zullen ongeveer twintig vrouwen en kinderen naar Eli sabethstad worden overgebracht, van waar zij naar België zullen terugreizen. Het vliegveld van Albertstad is nog on bruikbaar. Volgens onbevestigde berichten zou ge neraal Grivas, die onder de naam Dighe- nis aan het hoofd van de EOKA-bewe- ging gedurende vier jaar de strijd tegen de Britten heeft geleid, op het eiland Cyprus zijn teruggekeerd. De GYièkse regering zou niet weten waar generaal Grivas zich op het ogen blik bevindt. ,,Als hij werkelijk op het eiland zou zijn dan is dat zeker niet in opdracht van de Griekse regering", al dus minister Kostopoulos van buiten landse zaken. Grivas' verzet leidde tot de onafhan kelijkheid van Cyprus doch Engeland stond erop, dat Grivas het eiland zou verlaten. In Stockholm zijn pamfletten verspreid met een foto van Kroestjev, die daar thans op bezoek is. Het onderschrift, in politiestül, luidde: „gezocht wegens moord". Kroestjev wordt er in deze pam fletten van beschuldigd persoonlijk de zuiveringen in de Oekraïne te hebben geleid, die volgens de pamfletten naar schatting aan ruim vierhonderdduizend mensen het leven hebben gekost. Enkele uitingen van verzet tegen het bezoek van Kroestjev hebben zich al voorgedaan. Twee Russische vlaggen die in de omgeving van het kasteel van Haga waren uitgestoken, zijn vernield. Voorts hebben de besturen van vereni gingen van naar Zweden uitgeweken vluchtelingen uit de vroegere Oostzee- staten Estland, Letland en uitgewekenen uit de Oekraïne, in een brief aan de ver tegenwoordigers van de internationale pers te Stockholm meegedeeld, dat zij behandeld wordt: „De rol van Kroestjev jevs verblijf in Zweden „tegencommen- taren" zullen geven. Voor dit doel is in Stockholm een perscentrum geopend. Een van de onderwerpen die zullen worden gehandeld luidt: „De Rol van Kroestjev bij het in slavernij brengen van de vol ken van de Kaukasus". Bij Kroestjevs besprekingen met Zweedse regeringsleiders zal onder meel de handel tussen beide landen aan de orde komen. Men neemt verder aan dat de verdwijning van de Zweedse diplo maat en medewerker van het Rode Kruis, Raoul Wallenberg, ter sprake komt, als mede het lot van Zweedse zeelieden, die verdwenen nadat hun schip in 1942 in de Oostzee was gezonken. Indertijd gin gen er geruchten dat de zeelui door een Russische onderzeeboot waren opgepikt. Met het Russische schip Basjkiria kwam de Russische premier Nikita Kroestjev met zijn vrouw en ge volg, waarin de minister van bui tenlandse zaken Andrei Gromyko, maandag aan in de haven van Stockholm, t Wallenberg werd in 1945 in Boedapest vermist. In 1957 werd va nSovjetzijde ver klaard dat hij tien jaar eerder in een Moskouse gevangenis aan trombose was overleden. Kroestjev is gisteren in audiëntie ont vangen bij koning Gustaaf Adolf. De vakbonden van spoorwegpersoneel hebben de directie van de Nederlandse Spoorwegen gevraagd of ter gelegenheid van het aanstaande 125-jarig jubileum van het spoorwegbedrijf een extraatje zal worden gegeven aan de 30.000 spoor wegemployés. Tijdens de in Utrecht ge houden persconferentie deelde ir. J. Lohmann mee, dat de directie de vak bonden heeft laten weten dat de finan ciële toestand van de N.S. vooralsnog een dergelijke uitkering niet toelaat. „Een extraatje van één procent zou reeds een bedrag vergen van drie miljoen gulden", aldus ir. Lohmann, die in het midden liet of deze beslissing definitief is, Bij de indiening van hqt wetsontwerp op de burgerrechten, dat vorige week dooi de Amerikaanse senaat is aangenomen, is maandag de onmiddellijke behan deling in het huis van afgevaardigden tegengehouden door zuidelijke demo cratische afgevaardigden. Zij dwongen behandeling door de com missie van orde af. Deze commissie, die door de zuidelijke democraten is benoemd, kan de wet tien dagen ver tragen. Na deze periode moet het wetsontwerp voor debat en slotstemming door het huis worden oehandeld. Bernard kardinaal Alfrink reikte aan de scheidende voorzitter van het Nederlands Katholiek Vak verbond, de heer J. A. Middelhuis, de versierselen uit behorende bij de pauselijke onderscheiding van commandeur in de orde van St.- Sylvester (foto). In het midden mevrouw Middelhuis. De Oostduitse regering heeft geprotes teerd tegen het voornemen van de Pan American Airways om op West-Berlijn te gaan vliegen. Dit zou neerkomen, al dus de Oostduitse overheid, op schen ding van ons luchtruim. Zij kan geen verantwoordelijkheid nemen voor de ge volgen daarvan. In een nota, die op de Amerikaanse ambassade in Moskou is overhandigd, hebben de Russen een soortgelijk geluid laten horen. Maandagmorgen vroeg heeft een Rot terdamse taxichauffeur aan de Waal haven een man overreden die op de weg lag. Toen men hem naar het Dijkzigt- ziekenhuis had vervoerd kan slechts zyn dood worden vastgesteld. Het bleek de 22-jarige F. Hartl uit Kiel te zijn, opvarende van het m.s. „Birte Hugo Stinnes". Een onderzoek wees uit dat de man met drie andere opvarenden van het schip in een café was geweest, daar met hen ruzie had gekregen en in de omgeving van het schip was neergeslagen en getrapt. Deze drie mannen zijn nu gearresteerd en ga ven toe Hartl. die nogal zwaar was mis handeld, op de rijweg te hebben laten liggen. De vraag waar de politie nu voor staat is, stierf de 22-jarige Duitser als gevolg van de mishandeling of doordat hij werd overreden? Sectie zal dit moe ten uitwijzen. De drie gearresteerde vechtersbazen zijn de 30-jarige Walter M. uit Essen. Ie 21-jarige Werner An ton Karl H. uit I-Tamburg en de 18-jarige Gernot B. uit Bahnheim. (Van onze Haagse redacteur) Bij de inleidende besprekingen binnen de S.E.R. over de adviesaanvrage van de regering van 1 juni inzake het sociaal- economisch beleid in de komende jaren, zijn, zoals wel te verwachten was, me ningsverschillen aan het daglicht getre den. Welke invloed deze zullen hebben op het uiteindelijk advies en de datum waarop het kan worden uitgebracht, is Weersverwachting van liet K.N.M I. tot vanavond: j Vooral aanvankelijk op de meeste plaatsen enkele buien, mogelijk met onweer. Af en toe opklaringen. Overwegend zwakke wind. Over het algemeen iets hogere tempera- turen. J Vandaag: zon onder 21.03 uur. i Morgen: zon op 4.24 uur. Maan on- der 10.58 uur. Bernard kardinaal Alfrink heeft maandagmiddag in Utrecht op een bui tengewone /erbondsraadsvergadering van het Nederlands Katholiek Vakver bond kritiek geuit op de K.R.O.-telc visie. Dit naar aanleiding van de opze van het zondagavond uitgezonden pro gramma „Kentering", ter gelegenhei' van de eerste verjaardag van het over lijden van Paus Joannes. „Ik heb waardering voor de uitzen ding", aldus de kardinaal, „maar ik zoi er mijn naam niet onder willen zetten evenmin als ik geloof dat Paus Joanne.' zelf dat gedaan zou hebben". Kardinaal Alfrink zei dat hij gedwon gen door eerbied voor Paus Joannes en uit pastorale bezorgdheid voor de on rust en verwarring, die dit soort uit zendingen teweegbrengt, de vrijheid nam er iets van te zeggen. Daarover hoeft niemand in opwinding te raken, zo voegde hij hier aan toe, het gaat niet om censuur of het beproeven van de vrijheid van meningsuiting van de K.R.O., maar alleen om een wijziging van de methodiek van de programma- >roduktie. Kardinaal Alfrink noemde in dit ver- )and drie punten: een zakelijker objec- ïviteit, een scherper onderscheid en een Hjnere nuancering. Het is volgens de kardinaal een principiële vraag in hoe verre de K.R.O. als een instituut van de katholieke gemeenschap een propagan distisch karakter heeft en in hoeverre de K.R.O. slechts registrerend en redi gerend moet optreden. Met de K.R.O. zo zei hij tenslotte, zal ik deze zaak nog nader opnemen. Het gewraakte programma is het tweede in de serie van drie over de kentering binnen de Rooms-Katholieke Kerk. Volgens K.R.O.-voorzitter Van Doorn heeft de kardinaal het verstandig ge vonden erop te wijzen dat naar zijn mening dit programma van de K.R.O.- televisie in enkele opzichten verwarring kan wekken. „De kardinaal heeft enke le belangwekkende vragen opgewor pen", aldus mr. Van Doorn, „en dat mag hij uiteraard gerust doen". Mr. Van Doorn verklaarde dat de K.R.O. zich, zij het in goed overleg met de bisschoppelijke commissaris die lid van het bestuur is, een zeer onafhanke lijke omroep van katholieken voelt en dus ook niet in een dergelijk voorover leg zou treden. Aan de hand van de tekst, die mr. Van Doorn kardinaal Alfrink zal toe zenden, zullen zij samen nog eens be kijken of het programma inderdaad ver warring zou hebben kunnen wekken. Mr. Van Doorn zei nog dat deze tekst tevoren bekeken is door de godsdien stige afdeling van de K.R.O. „Er is geen enkele reden", zo verklaarde hij voorts, „om aan te nemen dat de serie „Kentering" gestopt zal worden en ook niet dat de kardinaal dat zal adviseren. De kardinaal is geloof ik van mening", aldus mr. Van Doorn, „dat het pro gramma onvoldoende genuanceerd tot de kijkers is gekomen". Hij zei er veel begrip voor te hebben dat de kardinaal zich op zijn hoge en verantwoordelijke plaats met enige zorg afvraagt of men hier en daar in de voorhoede van het katholieke leven niet te hard loopt „Van zo'n zorg heeft hij nu laten blij ken", aldus mr. Van Doorn, „maar ik ben er vrij gerust op dat hij alleen heeft gedoeld op deze ene uitzending." Mr. Van Doorn heelt de indruk dat het feit dat de kardinaal los van zijn offi ciële tekst over het programma heeft gesproken, aan deze opmerkingen veel reliëf heeft gegeven en misschien zelfs iets meer dan de kardinaal zelf beoogd heeft. Mr. J. Klaasesz. commissaris der ko ningin in Zuid-Holland, heeft maandag in Groningen gepleit vooir het invoeren van het Engels bij een deel van de col leges, om daardoor het contact over de grenzen te vergemakkelijken, en voor het stichten van een super-universiteit, ergens in Nederland ..bijvoorbeeld in een der nieuwe Zuiderzeepolders Mr. Klaasesz, die oud-rector is van het Gro ningse studentencorps ..Vindicat atque polit", deed deze suggesties in een feest- irede ter gelegenheid van het zeventigste lustrum van de rijksuniversiteit in Gro ningen. In de leeftijd van ruim 60 jaar is maandagavond in hotel Amicitia te Leeuwarden, ten gevolge van een hart aanval overleden de heer H. van der Kallen. Hij genoot grote bekendheid als schrijver van detectiveromans onder het pseudoniem ..Havank". Bij de uitgeverij Bruna te Utrecht ver schenen meer dan 30 speurdersromans van zijn hand. waarin de hoofdrol steeds werd gespeeld door inspecteur Charles M. Carher. bijgenaamd ,,De Schaduw". De heer van der Kallen hield zich de laatste jaren hoofdzakelijk bezig met het vertalen van de iromans van zijn collega detectiveschrijver Lesly Charte'ns op dit moment nog niet te zeggen. Van de kant van de S.E.R. is meege deeld dat de meningsvorming terzake nog niet voltooid is. Intussen moet betwijfeld worden of de S.E.R.. zoals de regering had gevraagd, op 1 augustus al met een afgerond advies voor de dag kan komen. Een belangrijk twistpunt is de loonafre- kening die de regering voor 1965 wense lijk acht. De drie vakcentrales zien hier in een loonstop. Een dergelijke maatregel achten zij in een tijd van hoogconjunc tuur irreëel. De werknemersvertegen woordigers in de S.E.R. zijn bovendien niet bereid thans al een oordeel over het verdere loonbeleid uit te spreken, nu nog onvoldoende bekend is over de economische vooruitzichten voor de rest van dit jaar, inclusief de prijsontwik keling. Oefent de vakbeweging op de advies aanvrage als geheel een wat remmende invloed uit. op een onderdeel ervan de optrekking van de A.O.W.- en A.W.W.- uitkeringen tot een sociaal minimum verlangt zij een spoedbehandeling. De drie vakcentrales nemen het standpunt in dat deze optrekking in ieder geval conform het voorstel van minister Veld kamp tSoc. Zakeni per 1 januari gerea liseerd moet worden. Waarschijnlijk zal de vakbeweging gaan ijveren voor een apart advies over de A.Ö.W los van an dere zaken als lonen, belastingverlaging cn huren, waarover eveneehs advies moet worden uitgebracht. (Advertentie) HET EERSTE VERHAAL IN HET KADER VAN DE GROTE van onze adverteerders waar van U het hoe en wat op uit voerige wijze via aankondiging, prijzenlijst en invulformulier in onze uitgave van zaterdag 20 juni hebt aangetroffen, vindt u DOE MEE EN WIN EEN VAN DE VELE PRACHTIGE PRIJZEN. Ruim 10000.- aan prijzen w.o. zeer waardevolle.

de Stem | 1964 | | pagina 1