Eerste rit: feest voor nieuwelingen Kees Pellenaarsploeg overwint problemen f Door massale valpartij onregelmatige finale Start Kees Haast toch in tweede etappe Robert Cazala nr. 13 13 13 v ïMfMÈÊ^ Jo de Roo fraaie 6e Jan Janssen wordt 7e Ploeg Pellenaarsj valpartijen Rik van Looy op vier minuten SIR" TOMMY Jacques Anquetil stapt op 6e juli uit de Tour Rituitslag Bergprijs Groene trui Pechpri js Pioegenprijs LEERLING DESKUNDIGE PECHVOGEL PREMIE (II) UITZENDING ETAPPE WETENSCHAP PREMIE (I) PRIJSVRAAG: eerste artikel €1 t S\ I 1 r '-m\ t f *V 4 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 23 JUNI 1964 m - w WARD SELS ZEGEVIERT IN MASSASPURT TE LISIEUX (Van onze speciale verslaggever). LISIEUX, maandagavond. - De 23-jarige Edward Seis, debutant in de Tour de France, heeft op de steil omhoog lopende Avenue Sainte Thérèse, aan hel eind waarvan de finish van de eerste étappe naar Lisieux was gelegen. Jacques Anquetil uit zijn van het vorige jaar daterende gele trui gereden. Fier als een vorst reed de buurman van wereldkampioen-driebanden Raymond Ceulemans de laatste 300 meter een paar lengten voor de wanhopig vecli tende achtervolgers uit, die de triomf en de kussen van een Normandiscln schone aan de kleine Vlaming moesten laten. Als een verrassing kwam dc zege van de Seis bepaald niet. Want in het begin van het seizoen won hij zo wel de eerste als de laatste rit van de voorjaarsklassieker Pariys-Nice, waar na hij enkele maanden later in de eerste étappe van de Spaanse Vuelta de leiderstrui veroverde. Een grotere surprise was de tweede plaats van de Bril Michael Wright, die de rappe spurters Beheyt, B'ocklandt Altig, De Roo en Jan Janssen achter zich hield. Deze gretige en snelle pistiers hadden zich in de laatste kilometers van een weinig enerverende étappe naar voren gewerkt, maar zij moesten het afleggen legen de kracht van dc nieuwelingen Seis en Wright. Wellicht zou de uitslag er geheel anders hebben uitgezien als niet een paar kilometers voor de eindstreep een massale valpartij een regelmatig verloop van de slotfase in de weg had gestaan. Het was al in de straten van Lisieux, dat Rik van Looy bij het positie kiezen het achterwiel van Henk Nijdam raakte. Nijdam kon doorfietsen, maar Van Looy smakte tegen de straatstenen en een groot aantal renners ging over hem heen, onder wie Jacques Anquetil, Jo de Haan en Rik Wouters. In deze chaos ontsnapten de 37 ren ners die met een voorsprong van 20 seconden op vrijwel de gehele rest op de finish afstormden. Onder hen was niet een lid van de ploeg van Kees Pelle- naars. die op deze dag wel bijzonder door pech werd getroffen. Van zijn rood witte eskadron kwamen Henk Nijdam. Rees Haast. Piet van Est en Piet Da- men met of kort achter de grote groep binnen. Daarna volgden de teleurgestel de Rik Wouters en de op de laatste hel ling met een onwillig versneUingsappa- raat worstelende Van Espei. vervolgens Jo de Haan, waarna ook André van Aert, Jacques van der Klundert, Leo van Dongen en als allerlaatste een totaal leeggereden Fons Steuten bmitendruppe len. Het humeur van Kees Pcilenaars was beneden het nulpunt. Zijn grote favoriet, Kees Haast immers moest onmiddellijk na aankomst naar een ziekenhuis wor den overgebracht. De kleine Brabander (Van onze speciale verslaggever) LISIEUX maandagavond Over de toewijzing van de premie voor de onge lukkigste renner bestond is Lisieux to taal geen twijfel. Er was maar één cou reur, die daarvoor in aanmerking kwam Rik van Looy, de Belgische oud-wereld kampioen. Nauwelijks drie kilometer voor de fi nish gevallen toen hij in de voorste li nies reed. verloor hij vier minuten op zijn voornaamste belagers. Rik, die zijn teleurstelling nauwelijks kon verbijten, was na afloop voor niemand te spreken. Zodra hij de streep was gepasseerd draai de hij om en reed onmiddellijk weg. was na ruim 150 km door een fout van een volgauto ten val gekomen en had een pijnlijke knie wond opgelopen. Het manneke uit Rijsbergen was ondanks de pijn weer op zijn fiets gestapt en nad de resterende 60 km dapper uitgereden. Bij het onderzoek in het hospitaal bleek dat Haast een diepe vleeswond had op gelopen, die er niet zo erg uitzag. Toen de Brabander was behandeld viel hij echter flauw. De artsen besloten hem tot dinsdagochtend in observatie te hou den. Dan ook pas zal beslist worden of Haast verder mag rijden. In het hotel van de Televizieren heer ste na deze mededeling een gedrukte stemming. Immers niemand wil graag de opgewekte Brabander missen. Verge ten was de pech van Van Dongen, de door een lekke band achter was ge raakt, vergeten ook de ellende van Fons Steuten, de in het begin van de etappe nota bene als eerste Nederlander bij een van de vele mislukte ontsnappingen had gezeten, maar later ver was achterge raakt. Aan tafel werd bijna geen woord gesproken. De Televizieren konden de pech van Haast met moeite verwerken. Ontdaan van alle franje van de val partijen leverde deze etappe van Ren- nes naar Lisieux overigens weinig stof tot praten op. Zelden had een eerste rit van de Tour de France zo'n saai verloop. Van werkelijke strijd was gedu rende deze 216 kilometer door het gol vende landschap van Bretagne en Nor- mandië geen sprake. De „vlucht" van Lefebvre in het begin was alleen be doeld om twee vette premies van elk 500 nieuwe franken van de Breton se melkindustrie in het 31 km na de start gelegen Vitre op te strijken. Overi gens werd het de Breton Joseph Grous- sard, die daar de volle buit incasdeer- de. Daarna was er rust tot de ravitaille ring in Gorron (78 km). Dommelend na derde de karavaan de grens van Nor- mandië, gemarkeerd met e en echt wachthuisje vol „Noormannen" com pleet met gehoornde helmen en gewa pend met scherpe spiesen. Daar laaide het vuur weer even op toen Leo Proost 5? (Van onze verslaggever) LISIEUX, maandagavond. Tommy Simpson is zeer in trek bij journalisten en fotografen. De Brit is altijd bereid te poseren voor een exclusief plaatje en zet daarvoor desnoods de vreemdste hoofd deksels op. Nu heeft hij meegedeeld, dat hij binnen niet al te lange tijd in de adelstand zal worden verheven en de titel „Sir" zal mogen voeren. „Maar om voorgedragen te worden moet ik eerst de Tour de France winnen en dus ga ik maar eens met Anquetil praten", aldus de laconieke Brit. (Van onze speciale verslaggever) LISIEUX. maandagavond -—Een astro loog, die na de dood van president Ken nedy voorspeld te hebben, een zekere vermaardheid bezit, heeft voor viervou dig tourwinnaar Jacques Anquetil een minder prettige mededeling. Volgens zyn voorspellingen exclusief voor een bekend weekblad op papier gezet, haalt de Nor- mandiër ditmaal Parijs niet en wordt Federico Bahamontes in het Pare des Princes op 14 juli als groot triomfator ge huldigd. Zelfs de dag waarop Anquetil de strijd zal moeten staken staat voor de „ziener" al vast: maandag 6 juli. In de veertiende etappe van Andorra naar Toulouse, wel ke voor die dag op het programma staat, is dus voor Anquetil meer nog dan an der*. voorzichtigheid geboden. Men kan immers nooit weten. en Fons Steuten aan de haal gingen Maar voorsprong van niet meer dan 100 meter. De twee cotes in het parcours, de Co- te de la Raterie en de Cote de Pont d'Ouilly beide onbetekenende klimme- tjes, die als vierde categorie meetellen voor het bergklassement leverden geen scheiding op. De eerste was voor Poulidor, op de tweede top was Rik van Looy het eerste boven. Tussen deze twee bergjes in was de karavaan wel even opgeschrikt door een brutale poging van onder meer Rudi Altig, Rik van Looy, Benoni Beheyt, Robert Cazala en Josef Grouscard om het heft in handen te nemen. Maar die krachtpatserij werd uiteraard door het peloton onder leiding van de Rapha's van Jacques Anquetil niet geduld. Toen daarna ook de pogingen van Angiade en Van Tongerloo bij wie zich ondanks zijn verwonding Kees Haast voegde en later van Adorni en Mattio om een be slissing te forceren in de kiem we. den gesmoord, rekende iedereen op een mas sale eindspurt van meer dan honoerd renners. Maar ja, dan komt er zo'n on gelukkige valpartij die alles in de war stuurt. Dit is de Belg Edward Seisdie winnaar is geworden van de eerste etappe. Lisieux huldigt hem. 3. Na eye 40 pnt.. 4. Remy 55 pnt., 5. De Muer 57 pnt.,' 6. Langarica 61 pnt., 7 Pezzi 73 pnt., allen 15.44.51. De Televizier-ploeg van Kees Pelle- naars bezet de twaalfde en laatste plaats met Nijdam, Damen en Van Est. Totale tijd: 15.45.51, De uitslag van de eerste etappe luidt: 1. Seis (Belg.-ploeg Naeye) de 216 km in 5.14.57 (met bonificatie: 5.13.57, 2. Wright (GB-de Kimpe) 5.14.57 (met bon. 514.27), 3. Beheyt (Belg.-de Kimpe), 4. Bocklandt (Belg.-Driessens), 5. Rudi Al tig (Dld.-Geminiani), 6. De Roo (Ned.- Geminiani), 7. Janssen (Ned.-De Muer) 8. Graczyk (Fr.-Remy), 9. Melcken- beek (Belg.-Magne), 10. Daèms (Belg.- Plaud). 11. Taccone' (It.-Pezzi) 12. Gil bert Desmet (Belg.-De Kimpe), 13. Ver- beeke (Belg.-De Kimpe), 14. Anquetil (Fr.-Geminiani), 15. De Cabooter (Belg. -Naeye), 16. Segu (Sp.-Remy), 17. Et- chevarria (Sp.-Langarica), 18. Simpson (GB-Plaud), 19. Perez Frances (Sp.- Sanchis), 20. Novak (Fr.-Geminiani) al len in 5.14.57, 40. Nijdam (Ned.-Pelle- naars), 42. Geldermans (Ned.-Geminia- ni) beiden in 5.15.17 Een grote groep renners werd ex aequo 52e geplaatst in 5.15.17. Van deze groep maakten ook de volgende Neder landers deel uit: Zilverberg (Driessens) Damen en Piet van Est (beiden Pelle- naars). De plaatsingen van de Neder landers zijn verder: 99. Haast (Pelle- naars) 5.15.39, 111. Wouters (Pellenaars) 5.16.36, 113. Van Espen (Pellenaars) 5.16.51, 115. De Haan (Pellenaars) 5.16. 56 120. Van Aert (Pellenaars) 5.17.55, 121. Van de Klundert (Pellenaars) 5.18.28 128. Van Dongen (Pellenaars) 5.19.56, 131. Steuten (Pellenaars) 5.23.07. Tn de etappe kwamen twee cols van de vierde categorie voor. de Cote de La Raterie (165 m hoog) en de Cote du Pont d'Ouilly (240 m), die telden voor het bergklassement. De volgorde van doorkomst was: Cote de la Raterie: 1. Poulidor (Fr.-Magne) 3 pnt., 2. Nova- les (Fr.-Remy) 2 pnt., 3. Angiade (Fr.- De Muer) 1 pnt., Cote du Pont d'Ouilly: 1. Van Looy (Belg.-Naeye) 3 pnt., Jimenez (Sp.-Langarica) 2 pnt., 3. Tac cone (It.-Pezzi) 1 pnt. Bergklassement na de eerste etappe: 1. Poulidor en Van Looy. beiden 3 pnt., 3. Novales en Jimenez beiden 2 pnt., 5. Angiade en Taccone. beiden 1 pnt.. Het etappegemiddelde van de eerste etappe bedroeg 41.149 km per uur. Na de eerste etappe luidt het punten klassement: 1. Seis (Belg) 25 pnt., 2. Wright (GB) 20 pnt., 3. Beheyt (Belg) 16 pnt., 4. Bockland (Belg.) 14 pnt., 5. Al tig (W.-Dld.) 12 pnt., 6. De Roo (Ned.) 10 pnt., 7. Janssen (Ned.) 8 pst. Het ploegenklassement: 1. De Kimpe (Wright, Beheyt en Gilbert Desmet I) 17 pnt. 15.44.51, 2. Geminiani 25 pnt., De premie van de onfortuinlijkste ren ner ging naar de Belg Van Looy die door een valpartij, enkele kilometers voor de finish, een mogelijke eervolle klassering moest missen. (Van onze speciale verslaggever) LISIEUX, maandagavond. De eerste etappe van de Tour eindigde de laatste jaren steeds in een overwin ning voor een ervaren coureur. André Darrigade, zo langzamerhand bijna een Tourmonument geworden, veroverde de trui maar liefst vijf maal op de ope ningsdag (van 1956 tot 1959 en in 1961). Jacques Anquetil had in 1960 aan het einde van de eerste dag zelf het lei derstricot rond de schouders nada-t de Belg Julien Schepens de eerste helft van de uit twee gedeelten bestaande rit had gewonnen en in 1962 flitste Rudi Altig aan het einde van de eerste etappe als winnaar over de streep. De overwinning van Eddy Pauwels, bijna een veteraan, in 1963. illustreerde nog eens duidelijk dat de eerste winst meestal voor een routinier is. In Lisieux werd deze traditie echter radicaal gebro ken, want zowel Ward Seis als Michael Wright, winnaar en tweede, zijn debu tanten in de Tour. Met recht kon men dus maandag in Lisieux spreken van de dag der „neophyten". Seis en Wright zijn bij lange na niet de enige nieuwelingen. In totaal maken 44 renners hun debuut, maar tien van hen hebben in de Ronde van de Toekomst reeds ervaring en sfeer op kunnen doen. De Televizier-ploeg van Kees Pellenaars telt de meeste eerste-jaars", namelijk acht. De Italiaanse Salvarani-formatie kan met zes debutanten echter ook be paald niet prat gaan op een overdaad aan ervaring. De gerenommeerde equipe van St.-Raphael daarentegen omvat slechts één nieuweling en dat is dan nog André Zimmermann, vorig jaar winnaar van de Tour de l'Avenir. Gebrek aan routine zal „Zim" dan ook beslist geen parten spelen. KEES HAAST ...ziekenhuis... (Van onze speciale verslaggever) LISIEUX, maandagavond. Langer dan één van de andere renners stond de Fransman Robert Cazala maandagmorgen voor Je start in Rennes te praten met de bisschop van die stad. Het gesprek tussen de hoogwaardig heidsbekleder en de Mercier-coureur in trigeerde in het bijzonder enkele Franse journalisten. „Wat is er aan de hand Robert?" vroegen zij bij de eerste gele genheid. Een antwoord kregen zij niet. Cazala draaide zich slechts om en wees demonstratief naar zijn rugnummer: 13. Zou hij misschien bijgelovig zijn? Het is logisch, dat Kees Pellenaars enkel dagen nodig heeft om zijn man netjes te laten wennen aan hét Tour- klimaat, het koersen in Frankrijk Fi guren als Cees van Espen. Kees Haast, Leo van Dongen en Rik Wouters heb ben nog maar zeer weinig in Frankrijk gereden, hebben een totaal gebrek aan (Van onze speciale verslaggever) LISIEUX, maandagavond. De grootste zorg, die Kees Pellenaars zich maakte vóór de aanvang van de Tour de France, was het verloop van de eerste etappes. Indien er zo krankzinnig hard zou worden gereden als de laatste jaren het geval was, viel er voor zijn ploeg te vrezen. Hij trok immers naar Frankrijk met renners, die praktisch geen ervaring had den. Kwamen zij vanaf de start onmiddellijk in een hevig Tourvuur terecht, dan was er te vrezen. ondervinding en zijn dus vooral iu de eerste fase van een wedst, ïjd kwets baar Het is in de laatste jaren her haaldelijk gebeurd, dat er in de ope- ningsrit hard, zeer hard werd gefietst en dat er brokken werden gemaakt. Het gebeurde nu niet en het impliceer de. dat de Pel zijn ploeg geneel in Li sieux kon brengen. Door een eerste zorg is Pellenaars dus heen. De jon gens. die overigens in de rit geen ge luk hebben gehad, hebben kennis kun nen maken met het Tourcircus. Het is belangrijk, want natuurlijk is het lo gisch dat er morgen of overmorgen slachtoffers gaan vallen als er waar achtig wordt gereden: als de groten zich intensiever met het spel gaan be moeien. Door in de wedstrijd te blij ven neemt in eerste instantie de weer stand, die een ploeg kan bieden toe. Het is die weerstand welke de manne tjes van de Pel nodig hebben om zich door de eerste moeilijkheden heen te slaan. De eerste etappe heeft geen gro te bressen geslagen: heeft geen verlie zers opgeleverd. De tijdsverschillen zijn te gering om een oordeel te vellen De degens zijn nog niet gekruist. Overi gens hebben Rudi Altig en Rik van Looy laten zien, dat zij in vorm zijn. Zij moeten in de eerstvolgende dagen worden verwacht voor een greep naar de gle trui. Benoni Beheyt zal natuur lijk proberen om Rik van Looy «en slag voor te zijn. Naast Rudi Altig is Rik van van Looij een conflict met de aktieve renners geweest van de eerste etappe. Maar niet de le raar, maar de leerling zegevier de. Ward Seis is immers een pure leerling van de keizer van Herenthals. Een leerling- die luistert. In de afgelopen winter immers zei Rik van Looij tegen Ward, dat hij niet moest deelne men aan de zesdaagse van Ant werpen en wel om twee rede nen. Op de eerste plaats had van Looij een conflicht met de Antwerpse baanbestuurders en op de tweede plaats diende Seis zich op de weg in te rijden voor de eerste grote wedstrijd Parijs- Nice. Daarin liet de Belg op een verbluffende wijze zijn talent zien. Hij zegevierde in twee etappes. Voor de eerste maal blokletterden de Franse bladen zijn naam. De rappe Belg mocht ook in de Tour worden ver wacht. Dat hij er al zo snel zou zijn? Na de tevergeefse uit vallen van Rudi Altig en Rik van Looij was de mogelijkheid groot, dat een outsider zou win nen en de eerste gele trui zou omgorden. Het werd Seis, die voor een eindzege niet in aan merking komt, maar die voor het klassement om de groene trui een grote rol kan spelen. Hij heeft naast een grote snel heid een uitstekend finishin- zicht. Louison Bobet. zelf drievoudig win naar van de Tour de France, blijft een van de meest populaire sporthel den van Frankrijk. Als Louison er gens verschijnt (en dat gebeurt nog al eens) krijgt hij het applaus van een étappe-winnaar. In verband met zijn populariteit werd Bobet voor deze Tour „gecontracteerd" door een week blad, dat ook de nodige aandacht aan het wielercircius van Jacques Goddet besteedt. Louison voorspelde als des kundige de winnaars van de 22 étap pes. Hij voorziet vijftien Franse triom fators, drie Belgische, twee Spaanse, één Duitse en één Nederlandse. „Ik geloof niet, dat ik er één over het hoofd heb gezien", voegt Loui son aan dit alles lakoniek toe. De eerste pechvogel was ditmaal André Darrigade, de blonde boeren zoon uit Dax. Hij streeft er naar het record van André Leducq, die alles bij elkaar zo'n vijfentwintig étappes wist te winnen, te breken. „Dede" is echter gehandicapt. Hij verscheen aan de start met een omzwachtelde lin kerhand. „Hoe komt dat allemaal6" werd hem gevraagd. „Ik heb mij bij het schillen van een peer in myn hand gesneden", lachte Darrigade. knippen, dat de weg vrijmaakte voor de renners, die in zyn stad vertrok ken. Het team van Saint Raphael, vorig jaar ook winnaar van het mer- kenklassement, stond vooraan. Jac ques Anquetil, gehuld in een nieuwe gele trui, maakte een babbeltje met de burgemeester nadat deze met een sierlijke beweging de schaar had ge hanteerd. De andere Rapha-renners begonnen het 4500 kilometer lange karwei. De eerste, die de eerste me ter van de Tour reed was Jo de Roo. Het was een uitstekend begin voor hem. Want er was plaatselijk een premie uitgeloofd voor de meest vooruitstrevende renner. Iedere rechtgeaarde Fransman heeft Jacques Anquetil op zijn boekje staan als favoriet.voor de eindzege. Maar velen hopen, dat de viervoudige triomfator het dit jaar niet zal halen, want Jacques heeft in het verleden genoeg van zijn over winningen genoten. Het land is op zoek naar een nieuwe held. Ray mond Poulidor heeft daarvoor zijn kandidatuur gesteld na zijn knappe zege in de Ronde van Spanje. De gehele karavaan stond in rep en roer toen Raymond na honderd kilometer wedstrijd de eerste, serieuze demar rage plaatste. Fotografen, film- en televisiemensen schoten naar voren. Begon het spel nu reeds? Raymond keek na enkele minuten op. Hij had zich wat los gereden en zich ontfermd over het eerste punt je voor het bergklassement. dat na bij Domfront was te verdienen. „Ik had ook zin in de 300 franc", zei hij, terwijl hij zich weer liet af zakken. „Zouden wij wel het meeste be kijks hebben?", grinnikte Jacques Goddet tegen een van zijn secondan ten. De Tourbaas wees naar het le gertje van Franse televisiemensen, dat bijna net zoveel aandacht krijgt als de renners. De RTF heeft immers gezorgd voor een eigen karavaan, die bestaat uit: twee reportagewagens, twee film montagewagens, drie motoren voor fotografen, drie motoren voor came ramannen, een motor voor een re porter, een laboratoriumwagen en., twee reservewagens. De mannen, die met en in dit gl- les rondrijden zorgen elke dag voor een filmpje van drie tot zeven mi nuten enleveren hun bijdrage voor de vijf directe uitzendingen, die aan de Eurovisie werden aange boden. Die uitzendingen zijn op zon dag 28 juni (aankomst te Thonon- les-Bains), dinsdag 30 juni (passage op de col de Restefond). donderdag 8 juli (passage op de Aubisque), zon dag 12 juli (passage op de Puy de Dome) en dinsdag 14 juli (verslag tijdrit en aankomst te Parijs). Om zeker te zijn deze directe reportages te kunnen brengen worden extra ingezet: een camera-auto, twee mo toren met verslaggevers, twee moto ren met filmmensen, één Eurovisie auto enéén helikopter met ver slaggevers. „Wij laten gewoonlijk weinig aan het toeval over", zei Roger Chapette, de centrum-figuur van deze kara vaan. Vóór de aanvang van de eerste rit werden voor een laatste maal de renners geïnterviewd inzake hun verwachtingen. Een Franse radio reporter wendde zich tot Tommie Simpson, die zich na zijn zege het vorige jaar in Bordeaux-Parijs populair heeft gemaakt. Wanneer gaat gij je eerste rit winnen?", vroeg de reporter. Jk kan dat nog niet juist zeggen luidde het bijna diplomatieke ant woord van de Brit. „Ik moet eerst nog drie kilo lichaamsgewicht kwijt raken." De tweede étappe brengt de ren ners van Lisieux naar Amiens, een afstand van 208 kilometer. Er zitten in deze étappe twee heuvels, die mee tellen voor het bergklassement, na melijk de Cote de l'Aventure na 45 kilometer en de Cote Petit Blamont na 159 kilometer. De renners starten om 11.20 uur en worden om kwart voor vijf in Amiens verwacht. Jean Freville, de burgemeester van Rennes, had het er bijzonder druk mee. Hij moest het lint door- De eerste étappe is achter de rug. Althans voor de renners. Want vandaag begint de eerste étappe van de Tourprijsvraag van de adverteerders. Een grote prijsvraag. In de volgende zinnen dient U de naam van een Nederlandse renner, die in de Tour is gestart te achterhalen. Dat kunt U als U de sterretjes, die in dit artikel staan door een letter vervangt. Er staan acht sterretjes in dit artikel. De naam van de renner bestaat dus uit acht letters. Moeilijk is het niet. Let op, want hier komt het eerste sterretje. Het was *oud toen de renners maandagmorgen uit Rennes vertrok ken. De zon *iet praktisch verstek gaan. Maar de heren treurden niet. Zij begon*en heel ijverig aan hun karwei. Vijfenveertighon- der*' kilometer op de fiets. Raymond Poulidor was de eerste demar- rant. Later ging Robert Cazala lopen. En ook de Duitser *udy Altig. „Waarom zou ik het ook niet proberen?", vroeg de Bri* Ven Denson zich af. Maar het kwartet kreeg niet veel ruimte Vooral niet van de furieus fietsende Rik van Looij. De naam van de eerste renner hebt U. En wat heel belangrijk is De eerste letter van de rennersnaam is tevens de eerste letter van de voornaam van de ex-renner, wiens naam U uiteindelijk moet _^nden_omjnet_succes in deze prijsvraag mee te dingen. - i») gfcf ij-.. y V v .x. gË' 'V. V jfe i' De foto geeft een overzicht van de start van het bonte peloton, waarin de Nederlanders sterk ver tegenwoordigd zijn. Op de voor grond (schuin achter motor) her kennen we Jo de Roo.

de Stem | 1964 | | pagina 11