IS PORT NAC speelt gelijk tegen FC Luik: 0-0 Vlissingen: ook verlies contra dubbel CVV I *Pii 'v ,.r, Ferrari weer winnaar in 24-uur Le Mans KNVB-bestuurders over rapport zelfstandigheid NAC behoudt goede kans Vlissingen geheel out Resultaten van bekermatches Dubbel verlies voor ELTO Atletiekzege van MOC '17 a 'JI >ekleding luis vrouw selijkheid jm kreeg met elke wijgzame raagt, dat Iters heeft., j het ant- per m2. DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 22 JUNI 1964 Ad Pelkmans in glanzende vorm Ben Pon op de zevende plaats KNVB-BRABANT Zuid I is er niet voor te vinden TSC en RKVUi: uit de „beker'' C^rSTANDEti Enschede-Beerschot l-l Feijenoord-Standard 2-0 Beringen-DWS 2-3 RBC-toernooi voor FC Beerschot Zeeuwen spelen geen rol meer Voetbal Ballonsport Atletiek Zwemmen Allerlei [ekers," Vervolgens be- e Old Death de beide als opperhoofd der sme- |n wapenmakers en mij jDperhoofd der wijsheid, [haar is niet wit," brom- Tat-vila op mij doelend. |)eath aarzelde even. (Van onze speciale verslaggever) Zevenduizend toeschouwers heb ben zondagavond genoten van een spannend duel, dat FC Luik en NAC in de Belgische stad opvoer den en dat uiteindelijk een 0-0 uit slag tot resultaat had. De Breda- naars verdienden het gelijke spel, dat hun kansen op de bovenste plaats te eindigen in de poule voor de intertoto, gaaf hield. Zij waren zonder enige twijfel van gelijke kwaliteit als de Luikse ploeg, die het meer van individueel talent dan van een sterk gegroepeerd samenspel moest hebben. De NAC'ers opereerden veel meer als team en waren stellig ook gevaar lijker. De grote sta-in-de-weg was Eric Lejeune, de voortreffelijke Luikse halfspeler, die bergen werk verzette. Bij NAC was Ad Pelk mans de uitblinker. Hij hield Wegria geheel in bedwang. De Bredanaars kregen de beste kansen In de eerste helft kwamen Jacques Vis- schers en Wim Groenewegen beiden in een droompositie om te scoren, maar op het kritieke moment ontbrak de juiste en beslissende tik. die een passeren van keeper Volonval tot gevolg zou hebben gehad. Jacques Visschers was vooral als puntspeler in de Luikse verdediging te vinden. Wim van der Hurk en Wim Groenewegen voerden de ballen onver moeid aan. De beste kans voor NAC kwam in de 27e minuut. Wim van der Hurk stuurde Jacques Visschers op een ideale wijze in het straatje, maar Voron- val redde door een corner weg te geven. Intussen had Peter van der Merwe aan de andere kant ook wel het een en ander te doen. Hij moest tweemaal in grijpen op schoten van midvoor Gerard Sulon. Het waren knappe reddingen. In het eerste kwartier van de tweede helft domineerden de Belgen. In de 53e minuut loste Wegria een fantastisch vluchtschot, dat door van der Merwe op een schitterende wijze werd gehou den en dat op een luid applaus werd ERIC LEJEUNE ...uitstekende wedstrijd... ontvangen. Het was een van de laatste wapenfeiten uit de snel gespeelde wed strijd. Even voor het einde ontging NAC de zege. Jacques Visschers brak door, scoorde, maar de arbiter had buitenspel geconstateerd en zodoende werd het doel punt geannuleerd. Opnieuw heeft Ferrari de 34 uurs-race van Le Mans beheerst. De zege was ditmaal voor de rode bolide van de Frans-Itaiiaanse combinatie Jean Gui- Korfbalcompetitie (Van onze sportcorrespondent) In de eerste klasse van de Z.K-®. *s het Souburgse Animo Z aan een gewel dige eindsprint bezig om de voorlaatste plaats op de ranglijst, die misschien ook nog wel eens fataal zou kunnen blijken te zijn. te ontgaan. De Animo-reserves wonnen na een iets te harde strijd met 6—3 van het Kapelse Elto. Deze ploeg moest bij terugkeer in het Souburgse kleedgebohw niet alleen deze nederlaag verwerken maar ook een ware pan dering op hun portemonnaie. Een aan tal Elto'ers bleek tijdens het spelen te zijn bestolen tot een gezamenlijk bedrag van omstreeks f 100, Leider Lurtor 1 uit Terneuzen nam de voorlaatste hindernis voor de hoog ste titel in de Z.K.B. Het versloeg een met 4 invallers spelend Zuidwesters 1 met 94. De Zuidwesters moesten daar enboven nog een groot gedeelte van de wedstrijd met 11 man spelen Bij rust bedroeg hun achterstand pas een punt f3—2). Voor het reeds gedegradeerde Togo 2 ging de zoveelste bijna zeker lijkende overwinning in de laatste minu ten weer te niet. Een 5—4 voorsprong tegen Volharding werd op het allerlaat ste nog een 5—5 gelijk spel. Er kwamen overigens op deze zater dagmiddag liefst 5 kampioenen uit de bus in de aspiranten- en pupillencompe- t.itie. In asp. B. werd Swift Snel kam pioen, in afd. C. greep Zuidwesters B de titel en in afd D Tjoba a. Noad B uit Groede werd pupillen-kampioen in afd B en de jongens en meisjes uit Yerseke werden na een beslssngswed- strijd op het Elto-terrein *egen Blauw Wit b door een 01 overwinning kam pioen in afd D. De volledige uitslagen van zaterdag WAREN: le kl. Volharding 1 - Togo 2 55; Luc- tor 1 - Zuidwesters 1 94; Animo 2 El. to 1 6—3: 2a: Animo 3 - Top 84; 3a: Vodo 2 - Animo 5 52; 3b: Tjoba 4- CV V 4—5; asp. A: BKC a Ondo a 5—0; Animo a - Swift b 35* B: Animo b- Ondo b 80; Animo b Swifl Snel 09; Dos '55 Ondo b 25—f; BKC b - KVL 11; C: Zuidw b - Animo c 71; D: Elto a De Poe] 111; Luctor - Tjoba a 2—5; BI. Wit a - Tjoba a 4—7; E: Tjo ba b Elto b 30; pupillen B: Animo- Vedo 2—0; Swift b Noad b 0—4: Ani mo - Zuidw. b 1—2; Swift c Vedo 11; D: besl.wedstr. BI. wit b - Volharding 0—1; Tjoba b - Olympia b 02; Togo c - Elto 1—0. chet-Nino Vaccarella. Het is de vijfde overwinning in successie van het Ita liaanse merk. Gouchet en Vaccarella reden een 3 liter prototype. De Brits- Zweedse equipe Graham Hill-Joachim Bonnier werd met een andere 3 liter Ferrari prototype tweede. De derde plaats was voor de Brit John Surtees en de Italiaan Lorenzo Bandini in een zelfde type wagen Kort voor middernacht werden drie toe schouwers gedood nadat twee wagens met elkaar in botsinb kwamen. De Ford-Cobra van de Britten Bolton en Sears kwam in aanrijding met de Fer rari van de Italianen Maglioli en Bag- hetti. Een van de twee wagens reed op het publiek in. Volgens mededelingen van de politie kwamen hierdoor drie toe schouwers om het leven. Voor Nederland leverde deze 32e edi tie van de 24 uursrace van Le Mans, waarin van de 5" gestarte wagens er 25 de finish haalden, een achtste plaats op. Ben Pon en HEnk van Zalinge zorgden ervoor dat de oranje Porsche 904 GTS in de strijd tussen dc lichtere wagens steeds in het voorste gelid bleef. De klasse zege ontging de Nederlan ders ditmaal echter. Die was voor de Franse Porsche-equipe Buchet - Ligier die een viertal ronden op de wagen van het Racing Team Holland voor lag. Rob Slotemaker, die samen met de Brit Hobs in een fabrieks Triumph Spitfire uitkwam werd voorts 21e met 71 ron den achterstand op de winnaar. De uitslag: 1. Guichet - Vaccarella (Fr.- It.) met Ferrari 3 ltr prototype totaal afgelegd. 348 ronden. 4684.428 km (gem. 195.738 km per uur) nieuw record; 2. Bonnier - Graham Hill (Zweden GB) met Ferrari 3 ltr prototijpe op 12 ron den: 3. Bandini - Surtej* (It.-G.B.) met Ferrari 3 ltr prototype op 15 ronden; 4 Gurney Bondurant (VS) met Ford- grand turismo's; op 16 ronden; 5. Beur lys - Bianchi Belg) met Ferrari; op 21 ronden; 6. Ireland - Maggs (GB-Z.A.) met Ferrari op 26 ronden; 7. Buchet- Ligier (Fr.) met Porsche 904 op 30 ron den; 8. Ben Pon Henk van Zalinge (Ned) met Porsche 904. De uitslagen van de voetbalwedstrijden die gelden voor de sporttoto van deze week luiden: CVV—Vlissingen 7-1, WVV Chevremont 4-3. VlissingenCVV 0-3, ChevremontWVV 6-3. Feijenoord Standaard Luik 2-0. BeringenDWS 2-3, EnschedeBeerschot 1-1, FC LuikNAC 0-0. LausanneHertha 4-4, Eintracht Br. Chaux de Fonds 1-1, Kaiserslautern Grenchen 3-0, Young BoysSaar- bruecken 3-2, Austria-^Admira 2-1. Juist ingevuld zag het totoformulier er als volgt uit: 1-1-2-1-1-2-3 -3-3-3-1-1-1. Toto: deelnemers: 237.476, le prijs f 51.116.2e prijs f 34.077. Zondagavond nog geen meldingen. Goaltips: deelnemers: 126.672, le, 2e en 3e prijs: f 12.208.Juiste rijtje 11-11-7- 2-10-8. Zondagavond nog geen mel dingen. (Van onze sportcorrespondent) De atletiekvereniging MOC '17 ut Emer gen op Zoom heeft de compettewed- strjjd tegen de A.V. Dynamo ut Md-del- se hoofdstad werd georganseerd met 12.640 punten tegen 10.385 punten gewon nen. Op de 3000 meter werd spannende strijd geleverd tussen Henk Snepvan gers van MOC en Cas Mulder (Dynamo) Na 8.30 ging Snepvangers als eerste over de finish. Mulder volgde op 2.8 seconde. Op een der gemeentelijke sportterrei nen aan de Lage Kant speelde Advendo 3 tegen Xreda 2 voor een plaatsje in de 2e klasse van de Brabantse Bond. Het is een bikkelharde strijd gewoAien, die tenslotte door Adevendo 3 met 3-2 ge wonnen werd. Een te harde strijd, want in de 70e minuut liep de midvoor van Breda, E. Bastijn, die al te fel op doelman Lam- bers inliep, een beenbreuk op. Een ijlings geroepen dokter achtte opname in een ziekenhuis noodzakelijk. Door F. v.d. Vught en N. Nieuwlaat had dvendo in de beginfase reeds een veilig 20 voorsprong Deze werd ech ter door een strafschop, benut door L. Weterings. en een doelpunt van L. v. Zon in de tweede helft teniet gedaan: 22. Toen een der Bredase achterspe lers bij een aanval van Advendo aan de noodrem trok betekende dat een strafschop. Via de wit'#» stip schoot Roks zijn team naar de tweede klasse. In zes districtsvergaderingen ge houden in Amsterdam, Rotterdam, Gro ningen, Deventer, Breda en Sittard is zaterdag het rapport van de commis sie zelfstandigheid van de KNVB bespro ken. Het rapport behandelt voorname lijk drie belangrijke suggesties: 1. Vergroting van de macht van de secties betaald voetbal, zondag-ama- teurvoetbal en zaterdag-amateurvoetbal voor zover het zaken betreft die uitslui tend een sectie aangaan, 2. splitsing in twee afzonderlijke rechtspersoonlijkheid bezittende lichamen van verenigingen, die zowel aan het be taalde als aan het amateur.elftal van de oude vereniging, thans uitkomend in een reserve-klasse, moet worden onderge bracht in de gewone competitie van de KNVB, t 3. invoering van een onafhankelijke -echtspraak hetgeen inhoudt dat de rechtspraak' in handen gelegd wordt van een of meer colleges die onafhankelijk zijn van het bondsbestuur zodat dit geen verantwoordelijkheid meer draagt in strafzaken. In grote lijnen was men het in vijf van de zesvergaderingen wel eens met het denkbeeld dat de secties van de KNVB zelfstandiger moeten worden. Al leen in de matig bezochte vergadering van district Zuid-I in Breda vond het rapport weinig waardering. Het was, vooral n de igen van de amateurs, te rgoureus. De afgevaardigden waren voor de weg der geleidelijkheid. Ten aanzien van de splitsing van de clubs die zowel aan het betaalde als aan het amateur-voetbal deelnemen in twee rechtspersoonlijkheid hebbende li chamen waren de meningen meeer ver deeld. Naast Zuid-I, dat zich sterk tegen de suggestie antte, kwam in diverse ver gaderingen naar voren dat men tegen de scheiding op zich geen bezwaar had, doch dat dan wel vast moest staan dat er absoluut geen binding meer kan zijn tussen de oude amateursectie van de vereniging en de afdeling betaald voet bal. In Deventer werd de in het rapport gedane oplossing voor de indeling van het hoogste amateur-elftal van de nieuwe rechtspersoonlijkheid hebbende licha men sterk becritiseerd. Het rapport wil dat die indeling bijvoorbeeld geschiedt aan de hand van de klasse waarin het hoogste reserve-elftal van de amateurs op dit moment speelt en wel zodanig dat plaatsing in de vierde klasse een uitzondering is. De oostelijke afgevaar digden meenden dat het toestaan dat een amateur-elftal in dit geval in de vierde klasse kan gaan spelen al een verregaande concessie is en dat een ho gere indeling nooit kan worden aan vaard. Ten aanzien van de voorgestelde wijzi ging in de rechtspraak was alleen dis trict Zuid-II voor. In het noorden wa ren de meningen verdeeld en de overige districten bleken voorstanders van hand having van de huidige regeling. Het rapport zal nu op 4 juli in Am sterdam in de buitengewone algemene vergaderingen van de secties betaald voetbal en amateur-voetbal worden be sproken voordat het in een buitengewone algemene bondsvergadering op 18 juli in Utrecht n stemmng wordt gebracht. In Breda werd de heer Lous Luch- tenberg enkele weken geleden overleden, herdacht. (Van onze sportaorrespondent) TSC en RKVVU werden uit de stryd om de districtsbeker van de KNVB ge worpen. TSC verloor met 32 van Middelburg, terwyl het dappere RKVVU uit Leur pas in de vierde verlenging met 34 verloor van Boxtel. In de strijd tussen Middelburg en TSC scoorden de ploegen voor de rust elk een doelpunt. Goossens deed het voor de Zeeuwen en Nakx voor TSC. Na de rust gaf Demotte de thuisclub opnieuw een voorsprong en bracht Schuit zelfs de stand op 31 Bakx knabbelde er voor TSC een doelpuntje achterstand af, maar verder kwamen de Brabanders niet. Heroisch was het gevecht, da) RKWU opvoerde tegen Boxtel. Nadat de Oost brabanders de leiding hadden genomen zorgde Henk Tak voor 1—1. Door een goal van P. Lommers leidde Boxtel bij de rust met 12. Ries Hendrikx passeerd de Boxtel keeper en het was 22. Henk Tak schonk RKWU een voorsprong, maar twee minuten voor het einde van de reglementaire speeltijd maakte Box- ren er daarna nodig om de Oostbraban ders in de halve finale te brengen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND CVVVlissingen WVV—Chevremont Vlissingen—CVV ChevremontWVV Stand CVV Quick '20 Chevremont WVV Purmersteijn Vlissingen 8 8 8 6 8 5 8 3 8 0 8 0 7—1 4—3 0-3 6-3 16 26—4 12 14—14 10 20—16 8 20—18 1 11—20 1 7—26 DISTRICTSBEKER KNVB Kwart-finales TopSarto 43 Veloc—Deurne 12 RKVVU—Boxtel 3—4 Middelburg—TSC 3—2 SC Enschede heeft zaterdag in een wedstryd voor de intertotocompetitie met 1-1 gelijk gespeeld tegen de Belgische vereniging Beerschot. Het was een aan trekkelijke, op redelijk peil staande wed strijd, waarin beide doelpunten na rust werden gescoord. Linksbuiten Heesch opende in de 47e minuut de score voor Beerschot en 20 minuten later maakte rechtshalf Ter Beek gelijk. De ontmoeting werd geleid door scheidrechter Martens. Er waren 2500 toeschouwers. Voor ruim 24000 toeschouwers heeft Feijenoord zaterdagavond in een aan trekkelijke intertoto-wedstrijd met 2-Ó van Standaard Luik gewonnen. De eer ste minuten waren voor de Belgen. Toen echter na zes minuten rechtsbin nen Venneker, die een uitstekend debuut in de topploeg van de Rotterdammers maakte, de score opende, kreeg de ont moeting een geheel ander aanzien Feijenoord beheerste de wedstrijd daar na volkomen, mede door het bijzonder sterke spel van Van der Vall. Toch duurde het, voornamelijk door het voor treffelijke werk van doelman Nicolay. tot de 85e minuut voordat Feijenoord de score kon openen. Van der Vall scoorde toen de tweede Rotterdamse tref fer. In een ontmoeting met wisselende kan sen heeft DWS zondag in Beringen zijn wedstrijd voor de intertoto-competitie tegen de gelijknamige club met 3-2 ge wonnen. De Belgen namen na tien minuten door linksbinnen Peeters de leiding. Pas kort voor de rust bracht linksbuiten Hollan der de balans weer in evenwicht. Twin tig minuten was de tweede helft oud toen rechtsbinnen Lenz voor de tweede Am sterdamse treffer zorgde. Opnieuw scoor de Peeters (2-2), doch zes minuten voor het einde zorgde Temming voor het win nende doelpunt (2-3). De finale voor het jaarlijkse voetbal toernooi voor veteranen, georganiseerd door de supportersvereniging van RBC en gespeeld op „De Luiten", is een Bel gische aangelegenheid geworden. De „oude" glorie van Beerschot en Antwerp FC maakten het onder elkaar uit. De eindstand luidt als volgt: 1 Beerschot, 2 Antwerp FC, 3 Vero, 4 Baronie, 5 RBC, 6 RFC, 7 Borgerhout (B.), 8 Capellen (B.), 9 Neptunus, 10 Alliance. 11 Eindhoven, 12 EDS. (Van onze sportcorrespondent) Het wil bij Vlissingen in de kampioens competitie niet lukken. Met vier inval lers trokken de Zeeuwen naar Rotterdam om koploper CVV te bestrijden en aan gezien in de loop van de wedstrijd ook Jo de Waal zich nog moest laten ver vangen is een nederlaag wel enigszins verklaarbaar. Minder verklaarbaar is echter dat zo'n grote nederlaag werd geleden. De Vlissingse defensie (in het afgelo pen seizoen zeer moeilijk passeerbaar waardoor menige zege door hun toedoen uit het vuur kon worden gesleept) sta pelde in Rotterdam fout op fout en min stens vier doelpunten hadden voorkomen kunnen worden. Reeds voor de rust schoten de Rotterdammers drie maal raak. Rechtsbuiten van Baaren zorgde voor de openingstreffer waarna de ge vaarlijke en uiterst geraffineerd spelende linksbuiten Roggeveen er 2-0 van maakte. Toen Vermeulen onreglementair ten val werd gebracht binnen de beruchte lijnen voltrok van Pplt op beheerste wijze het vonnis 3-0. Ook in de tweede helft bleef de Vlissingse defensie raar schutteren. Spil ten Bruggecate had niet de minste vat op Roggeveen die dat keurig uit buitte door de voorsprong tot 5-0 op te voeren. Eerst toen slaagde de hard wer kende Ko Huser erin. na goed voorbe reidend werk van Jan de Nooyer, de eer te redden 5-1. In de resterende speeltijd slaagde Van Pelt er nog in de eindstand tot 7-1 op te voeren. In de return speelde dc thuisclub zonder spil Verhulst, back Jo de Waal en mid voor Rob Moens. In het veld was de thuisclub niet eens zo veel minder dan de bezoekers wier aanvallen echter veel meer gevaar in zich hielden. Inzonder heid Roggeveen en van Pelt trokken de Zeeuwse defensie aan stukken en op het punt van benutten van kansen kon den de Vlissingers van hun tegenstanders nog wat leren. Bijna kwam de thuisclub direct na de aftrap aan een voorsprong, maar doelman Kutterink die naast een goed doelman ook op showgebied iets weg te geven heeft, was juist iets eerder bij de bal dan Jan van Huizen. De thuis club hield tegen de verwachting in een licht overwicht maar de defensie der Rotterdammers bleek bijzonder hecht in elkaar te zitten en de ook nu weer falende Zeeuwse aa valslinie kreeg daar door heel weinig schietkansen. De be zoekers voelden Wim Bos nogal eens aan de tand en toen na 13 minuten spe len Ten Bruggecate zich verkeek was Roggeveen er als de kippen bij om alleen op Bos af te stevenen Wel kreeg deze. uitlopend, de bal tegen zich aan, maar deze caramboleerde weer voor de voeten van Roggeveen die nu geen fout maakte. 0-1. Vlissingen bleef gelijkwaardig, maar aangezien de defensie een weifelende indruk bleef maken was iedere CVV- aanval levensgevaarlijk. Toen in de 38e minuut Wuyts een ver schot loste kon doelman Bos de bal niet onder controle krijgen en Vermeulen had toen de bal maar voor het inleggen .0-2. Na de rust kreeg CVV weer de eerste kansen, maar nu was Bos bij een hard schot van Van Pelt op zijn post. Vlissingen kreeg even een kleine opleving maar een schot van Huser verdween over de deklat en Jan sen faalde op enkele meters voor doel hopeloos. Geheel onnodig werd de sfeer 20 minuten voor het einde vertroebeld door onsportief gedrag van de Vlissinger van Huizen. Een kwartier voor het einde bracht van Baaren de stand op 0-3 en ware het niet dat de scheidsrechter het effect van een door van Pelt genomen vrije trap niet afwachtte en affloot toen de bal zijn weg naar het Vlissingse doel nog niet had afgelegd, dan zou het 0-4 zijn geweest, want de bal verdween in de touwen. Desondanks bleef het dus.. 0-3 en dat was uiteindelijk toch wel vol doende afspiegeling van de krachtsver houding. Spanje heeft de Europese landcnbe- ker gewonnen door de Sovjet-Unie in een voetbalinterland met 21 te verslaan. By rust was de stand 11. De doelpunten werden gemaakt door Pereda en Marcelino vor Spanje en Khusianof voor Rusland. In de strijd om de derde en vierde plaats van de Europese beker voor landenteams heeft Hongarije in Bar celona Denemarken met 31 versla gen. De beslissing viel pas in de ver lenging. Na de normale speeltijd van tweemaal drie kwartier was de stand nog gelijk, 1—1. In de Turkse hoofdstad is de eer ste wedstrijd gespeeld voor het in ternationale militaire voetbaltoernooi, waarin ook Nederland uitkomt. In deze openingswedstrijd zegevierde Frankrijk met 21 over West-Duits- land. Nederland speelde gelijk tegen Turkije: 1—1. Iran heeft ook de tweede kwalifi catiewedstrijd tegen India voor het olympische voetbaltoeronoi te Tokio gewonnén. Na een overwinning met 30 in de eerste ontmoeting zege vierde Iran nu met 31. In een wedstrijd voor het jaarlijkse voetbaltoernooi in Amerika heeft Bre men vrijdagavond te Chicago een overwinning met 3—0 (rust 1—0) be haald op de Schotse club Heart of Midlatbian. De Braziliaanse voetbalclub Sao Paulo behaalde in de finale van het toernooi van Florence een 10 over winning op de Russische vereniging Zenith. De Limburgse eersteklas amateur club S.C. Emma, en de pas naar de derde klas gedegradeerde amateur club Hoensbroek hebben overeen stemming bereikt over een fusie. De nieuwe vereniging zal onder de naam Emma-Hoensbroek Combinatie het volgende seizoen uitkomen in de eer ste klas en voorlopig blijven spelen op de terreinen van Emma te Tree beek. Naar alle waarschijnlijkheid zal over ongeveer een jaar de club ver huizen naar Hoensbroek, waar het nieuwe sportpark dan gereed zal zijn. De Rotterdamse eredivisieclub Feij enoord heeft de oud-International Ri- nus Bennaars en de doelverdediger Chris Feyt op de transferlijst ge plaatst. ,,Mij krijgen'ze niet in zo'n mand je, voor geen prijs", zei judokam pioen Anton Geesink gedecideerd. Maar anderen gunde hij dat avntuur kennelijk wel, want met een mach tige klap sloeg hij een klein ballon netje in elkaar, daarmee een origi neel soort van startschot gevend voor de internationale ballonwedstrijd ..Trophee du Ballon Libre" in Utrecht. De wedstrijd, de enige handicap race over lange afstand ter wereld, was georganiseerd door de stichting stadsontspanning van Utrecht en de Haagse Ballonclub. Er waren zeven deelnemers: Van de Bembden (Bel gië), mevrouw Nmi Boesman (Ne derland). In de loop van de avond kwamen de telefoontjes binnen van de veilig gelande balloncommandan ten. Men moest het langst wachten op een levensteken van mevrouw Boesman, die bij Ene (Gronau) in Duitsland, 8 kilometer van de grens, midden in het veen en ver van de bewoonde wereld terecht was geko men. Zij meldde zich pas na elf uur. De jury moet de uitslag van de wedstrijd de komende week nauw keurig berekenen, maar officieus heeft mevrouw Boesman, die he melsbreed een afstand van ongeveer 130 km aflegde, de race gewonnen. De Duitser Alfred Eckert, die het 10 km minder ver bracht, en in het Duitse Graes landde, is waarschijn lijk nummer twee en de Amerikaan Francis Sheilds, die in Teraa bij Eibergen neerkwam, bijna 120 km ver, nummer drie. Ónze landgenoot Ben Steeman kwam in Toldijk bij Hengelo weer aan de grond, nadat hij op het nippertje een hoogspan ningskabel had ontweken. De Frans man Charles Dollfus zakte met bal lon en al door een boom in Warns- veld bij Zutphen en Anthony Smith uit Eingeland zette zijn balon in Haarlo weer aan de grond. De Belg Albert van den Bembden is maar anderhalf uur in de lucht geweest. Hij had te weinig ballast meegeno men en moest toon noodgedwongen zijn handicap-ballast over boord gooien, zodat hij na zijn overigens perfecte landing op de Ginkelse Hei de bij Ede werd gediskwalificeerd. Tijdens de atletiekwedstrijd West- Duitsland-Italië, die dit weekeinde in Saarbrückcn plaatsvond, heeft de Ita liaan Sergio Ottolina het Europees record op de 200 meter met bocht ver beterd en gebracht op 20,4 sec. Het oude record stond op naam van de Brit Peter Radford (28 mei '60 in Wolverhampton) en de Italiaan Livio Berruti (3 september '60 in Rome) met 20,5 sec. Het wereldrecord is in handen van de Amerikaan Henry Carr. Hij maakte op 4 april jl. een tyd van 20,2 sec. Het Europees record op de 200 meter rechte baan staat reeds sedert 1957 op 20,4 seconden. De Oostduitser Manfred Preussger heeft tijdens atletiekwedstrijden in Leipzig het Europese record polsstok hoogspringen verbeterd en gebracht op 5,02 meter. Preussger haalde de hoogte bij zijn eerste poging. Het Europese record stond sedert 24 juni van het vorig jaar op naam van de Fin Pennti Nikula, die in Kauhuva 5,01 meter sprong. In Huizingen werd een drielanden- wedstrijd België-Nederland-Groot- Brittannië vijfkamp (dames) en tien kamp (heren) gehouden. Bij de tien kamp zegevierde Kamerbeek met 7234 pnt. Tweede werd v. Hees, 6179 pnt.; derde De Haas, 6103 pnt. De eindstand bij de dames was; 1 Mary Rand, G.B.. 4815 pnt.; 2 Mary Peters. G.B.. 4492 pnt.; 3 Lia Hinten. N., 4469 pnt.; 4 El len Joachim, N., 4412 pnt.; 5 Pat Price, G.B., 4320 pnt. In het gemeentelijk sportpark van Schaesberg bij Heerlen heeft de Ne derlandse jeugdatletiekploeg de se- mi-interland tegen het Duitse district Nieder-Rhein met ruim verschil ge wonnen. Bij de jongens was de eind stand: 1 Nederland 94 p., 2 Nieder- Rhein 78 p. en bij de meisjes Neder land 65 p. en Nieder-Rhein 42 p. De rijkspolitieman Joop van de Berg is winnaar geworden van de 35 km wegwedstrijd, die in Vught werd gehouden. Onder de 39 lopers, die voor de wedstrijden hadden inge schreven, was ook de Nederlandse marathon-kampioen Jan Smits. Zes endertig atleten bereikten onder minder ideale weersomstandigheden (harde wind en regenbuien) de fi nish. Er was slechts een geringe pu blieke belangstelling. De uitslagen luiden: 1 Van de Berg (Prins Hendrik Vught) 2 uur 1 min. 59 sec., 2 Weusten (Schaesberg) 2.03.4. 3 Roelofs (HAC Helmond) 2.04.02. 4 Smits (AAV Alphen a.d. Rijn) 2.04.36, 5 Den Hartog (AAC Amsterdam) 2.10.07 en 6 Kraan (Ba taven, Leiden) 2.10.29. Cees den Elzenen van het Delftse AV '40 is op een parkoers in de om geving van Amsterdam Nederlands kampioen 20 kilometer snelwandelen geworden. Den Elzen liep de afstand in 1 uur 38 minuten en 6 seconden. In het splinternieuwe overdekte 55 yardsbad van Chrystal Palace in Londen heeft Groot-Brittannie de d riea-nden-.ieugd -zwemwedstrijd te - gen West-Duitsland en Nederland gewonnen met 156 punten. Duitsland behaalde 128 punten en Nederland 100. Ter omlijsting van deze wed strijd voor zwemsters en zwemmer» geboren in 1948 of later vond een wa- terpolo-wedstrijd plaats tussen de jeugdteams van Engeland en Neder land. Engeland zegevierde met 5-2. Opnieuw heeft Tino Janssen ge triomfeerd in een 3 km-zwemwed- strijd, ditmaal te Purmerend. In het kaude water kwam Janssen tot de goede tijd van 46 min. 8 sec. Bij de dames was Tineke Lagerberg veruit superieur. Zij zegevierde in 48 min. 29.5 sec. met een voorsprong van bij na drie minuten op haar clubgenote Margriet Schimmel, die als tweede finishte. De uitslagen luiden: Dames: 1 Tine ke Lagerberg (Naarden) 48.29.5, 2 Margriet Schimmel (Naarden) 51.23.2 3 Loes Remer (HPC) 51.45.4; heren: 1 Tino Janssen (EZPC) 46.08.-, 2 B. Oomen (Njord, Haarlem) 46.16.3, 3 Van Schijndel (SMA, Den Haag) 47.05. Een internationaal waterpolotoer- nooi te Wildevank naraan werd deelgenomen door 18 heren- en 10 damesploegen. kreeg als eindstand: 1 TSC 09 (Dusseldorf) 6 p., 2 Nep tunus (Arnhem) 3 p., 3 BSV (Bre men) 1 p., 4 De Meeuwen (Amster dam) 1 p. In het interzone-schaak- toernooi te Amsterdam hebben Tal en Spassky de leiding met elk 17 punten. De tweede plaats wordt ge- deeid door Larsen en Smyslov. bei den 161/2 p. en 1 afgebr. Tijdens een in Warschau gehouden congres van de F.I.A. is de wedstrijdkalender voor 1965 vastgesteld. Voor de Grote Prijs van Nederland is zondag 18 juli gereserveerd. De politie uit As sen zal zich op 27 juni, als de TT in Assen wordt gehouden, laten assiste ren door 580 man van de politie uit Emmen en van de Rijkspolitie. Men verwacht ongeveer 22.000 voertuigen en naar schatting 120.000 bezoekers. Het organisatiecomité van de Spe len in Tokio ontving de officiële in schrijvingen van Eenegal en Tsjaad. Beide Afrikaanse staten zullen voor het eerst aan de Olympische Spelen deelnemen en alleen vertegenwoor digd zijn bij de atletiek. De West- duitse handbalploeg (heren), die ko mende zondag te Minden tegen Ne derland speelt, heeft te Augsburg een gelijk spel (23-23) behaald te gen Oostenrijk. Bij het wereldkam pioenschap dammen, dat in de Ita liaanse plaats Merano wordt gehou den, is het wel duidelijk geworden, dat de 23-jarige Rus Tsjegolev de allergrootste onder de titelkandida ten genoemd mag worden. De een- ten genoemd mag worden. De ex- kampioen speelde drie maal en won even zovele malen. Ook de Neder lander ir. Van Dijk behoorde tot zijn slachtoffers. De Nederlander Bom lijkt nog niet helemaal op dreef Vandaag wordt in Rennes het start sein gegeven voor de Tour de France 1964. Foto v.l.n.r.l Ab Gel dermans, de Duitser Rudi Altig en Jo de Roo ontspannen zich met jeu de boules.

de Stem | 1964 | | pagina 9