Zeeuwsch-Vlaanderen Walcheren ZUID-BEVELAND Urgentie verklaring voor gymnastieklokaal GESCHENKEN VOOR VADER A. F. BUIJSSE - HULST Houtsneden, gravures, etsen van Dirk van Gelder MIDDELBURG Gemeente Clinge GOES PHILIPS M.Wermenbol-Eich Dagblad De Stem AXEL HULST VREUGDE IN RAAD IJZENDIJKE Rijksgoedkeuring voor 72 w.w.- woningen Hulst Staatssecretaris op werkbezoek in Zeeland WEDGWOOD Bijeenkomsten over de Algemene Bijstandswet op Hedenesse EXAMENS Bij boekhandel Van Geyt te Hulst CONSTRUCTA M.Wermenbol-Eich DOKTERSDIENSTEN DIERENARTSEN HOOGWATER Vandaag Morgen Maandag 2 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 JUNI 1964 2 avondschool voor technisch onderwijs wordt uitgebreid Burgemeester en wethouders stellen de Raad voor om het Bestuur van de „Ver eniging de Ambachtschool" toestemming te verlenen tot uitbreiding door toe voeging van een cursus elektrisch en autogeen lassen. Dit verzoek wordt o.m. gesteund door de afdeling Middelburg van de Neder landse Organisatie van Ondernemers in de Metaalnijverheid, de afdeling Zeeland /Brabant van de Algemene Vereniging voor Verwarmingsindustrie en plaatse lijke vertegenwoordigers van N.V.V., N.K.V. en Christelijke Besturenbond. filatelistenvereniging 'delta' telt 500 leden Tijdens een feestelijke ledenvergade ring van filatelistenvereniging 'Delta', heeft voorzitter H. Mennes het 500e lid van de vereniging bekendgemaakt. Het is de heer P. Kokelaar uit Vlis- singen, die uit handen van de voorzitter in het bezit werd gesteld van het ver enigingsinsigne. Tevens ontving de heer Kokelaar een gratis jaarlidmaatschap. De vereniging 'Delta', die in 1961 startte met ongeveer 60 leden, heeft nu reeds 514 leden. De werkzaamheden van de vereniging blij ven nu niet meer beperkt tot vergaderin gen in Middelburg, doch zij organiseert thans ook bijeenkomsten te Steenbergen, Woensdrecht, Vlissingen en Vrederust. Besloten werd om in het vervolg de veilingen niet meer samen te laten val len met de vergaderingen. Aardenburg gouden bruiloft Alhier vierde het echtpaar Frans van den Bussche en Antoinetta Sara van de Sande zijn gouden bruiloft. Zij huwden te Aardenburg op 17 juni 1914. Frans van den Bussche is vroeger tramcon ducteur geweest bij de Stoomtram Maat schappij Breskens - Maldegem en als zo danig woonde het echtpaar in Draaibrug bij de tramremises. Sinds 1954 woont het echtpaar in de St. Bavostraat te Aardenburg. De vrouw is echter sedert jaren ziek. Namens het gemeentebe stuur kwam het voltallige college van burgemeester en wethouders gelukwen sen en ook vanwege de S.B.M. waren directeur en administrateur aanwezig ter felicitatie. Enkele jaren geleden kreeg dit echtpaar een televisietoestel van de actie tot hulp aan chronische zieken. Het echtpaar heeft geen kinde ren en zij zijn respectievelijk 78 en 76 jaar oud. (Advertentie) Burgemeester en wethouders van Clinge brengen ter openbare ken nis dat houders van honden vóór 1 juli a.s. aangifte moeten doen voor de hondenbelasting. Clinge, 16 juni 1964 B. en W. van Clinge, P. Vercauteren, burgemeestei C. IJsebaert, secretaris diploma-uitreiking handelsavondschool Op woensdag 24 juni zullen in het schoolgebouw van de middelbare han delsavondschool de diploma's uitgereikt worden aan de leerlingen, die dit jaar slaagden voor hun eindexamen. zomeravondbal goese p.j.g.z. De afdeling Goes van de P.J.G.Z. or ganiseert zaterdag 27 juni een open luchtbal in de tuin van het Schuttershof. Medewerking hieraan wordt verleend door het kwintet Jo Stokman. Bij slecht weer wordt er binnen gedanst. zomerconcert euphonia In de tuin van het Schuttershof geeft hedenavond de Harmonie „Euphonia" o.l.v. van de dirigent A. v. d. Cingel haar 2e zomerconcert. Tijdens het concert is de tuin voor iedereen vrij toegankelijk. Het programma vermeldt o.m. Engeland vaarders van W. Schild Highroad Im pressions, suite van Pi Scheffer Ritour- nelles d'antan, fantasie van R. Clérisse; Rapsodie Slave no. 1, C. Friedemann- arr. A. Delhaye'Castell Coch, mars van Powell-de Rooy Freie Welt, mars van H. Müller Lord of the Isles, a Scottish Rhapsodie van Rimmer-Mol Fantasie sur 1'opera Robert le diable van G. Meyerbeer en Men of Music, mars van King-Walters. Kruiningen MATERIëLE SCHADE Op de rijksweg heeft zich een botsing tussen twee personenauto's voorgedaan. De auto, bestuurd door J. H. S. uit Krui ningen kwam uit de Stationswqg de rijksweg opgereden, terwijl uit de rich ting Goes gelijktijdig genoemd kruispunt (Advertentie) Televisies ■fe Radio's •fe Bandrecorders bij Ingenieursbureau - Handelsonderneming HAAGWEG 302 - BREDA Telefoon 3 55 85 Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuld-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeelandinspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch-V laanderen J. PETIT Breedestraat 3A Oc«5tburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonheheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0.18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder f l,— elke regel meer f 0,25 Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatgingen de derde plaatsing tegen half geld. naderde een wagen, bestuurd door W. H. K. uit Voorburg. Een botsing kon niet vermeden worden, waardoor een vrij aan zienlijke materiële schade ontstond. s-Heer Arendskerke rijtoer bejaarden Burgemeester en Wethouders, die het comité rijtoer bejaarden vormen, hebben besloten om op 1' juli a.s. een reis te orga niseren. Ditmaal gaat de reis naar Arn hem en wordt een bezoek gebracht aan het openluchtmuseum aldaar. De reis zal worden gemaakt met een vijftal bussen. Van onze adverteerders wasserette te goes Te Goes is de eerste wasserette ge- opend. Dat Speedwash-Delta, gevestigd aan de Bierkade, in een behoefte voor ziet bleek reeds toen het bedrijf voor de eerste dag in werking werd gesteld. Maar liefst 50 huisvrouwen maakten er gebruik van hetgeen de verwacntingen van de eigenaar, de heer D. Taal uit Den Haag, overtof. Het geheel maakt een keurige indruk. Aan de ene zijde staan tien wasmachines opgesteld en aan de andere kant vijf drooginstallaties. Achter het wasgedeelte staat een ketelhuis waarin het water ge schikt wordt gemaakt om in te wassen. Het wordt daar nl. onthard en verwarmd en bewaard tot men het nodig heeft. (Advertentie) drumband naar duinkerke Voor de leden van de Axelse Jeugd drumband is dit weekend een reisje naar het Franse Duinkerke georganiseerd. Het Axelse gezelschap zal daar deelnemen aan een cavalcade, die zondag gehouden wordt. Excursies huishoudschool De leerlingen van de assistenteniklas van de r.-k. Huishoudschool te Hulst, die vol gende week ter afsluiting van hun „huis houdelijke" .opleiding de eindexamens zullen afleggen, zijn in de afgelopen we ken op originele manier voorgelicht over de beroepen, die voor de meisjes open staan. Onder leiding van zuster Veridia- na, lerares beroepsoriëntatie en maat schappelijk inzicht, zijn enkele excursies naar bedrijven in Hulst en omgeving ge houden. Zo hebben de meisjes poolshoog te kunnen nemen in winkelbedrijven, fa brieken, ateliers, kantoren, enz. Het is voor het eerst dat deze excursies op grotere schaal gehouden zijn. Sluis jubileum Mej. J. M. Dierkx, onderwijzeres aan de r.-k. meisjesschool, zal 29 juni a.s. haar 40-jarig jubileum als onderwijzeres vieren. Gedurende al deze jaren heeft zij te Sluis het onderwijs gedien. De officiële viering van dit jubiluem zal enige dagen later plaatsvinden. verkeersexamen Aan het praktische gedeelte van het examen voor veilig verkeer werd deel genomen door 81 leerlingen van de vijfde en zesde klassen der lagere scholen. Na een rijwielcontrole op de speelplaats van de r.-k. jongensschool moesten de kinde ren een rondrit door de gemeente maken, waarbij de ronde, uitgezet door de rijks politie, aangegeven was met miniatuur verkeersborden. IJzendijke vierdaagse-kruizen uitgereikt De heer J. Geillet, voorzitter van de N.W.B., afd. IJzendijke, kon aan een 50- tal deelnemers het avondvierdaagsekruis uitreiken voor de volbrachte tochten. De groep van r.-k. Jeugdbelang o.l.v. de heer N. van de Bunder, die 3 x 10 km en 1 x 15 km aflegde, telde geen uitvallers, het geen als een prestatie mag worden gezien voor deze jeugdige meisjes. De oudere deelnemers tippelden 4 dagen telkens 20 km. Koewacht verbond voor veilig verkeer Het is nu zeker, dat in oktober aanstaan de de jeugdverkeersschool, van het ver bond voor veilig verkeer, naar Koewacht zal komen. Dit zal plaats vinden op het kerkplein of het schoolplein. De organi satie hiervan berust bij onze plaatselijke afdeling. werk aan het uitbreidingsplan Het werk aan hét Koewachtse uitbrei dingsplan is nu in volle gang gekomen. In de Kerklaan, waar een nieuwe weg zal worden aangelegd, is men bezig de woeste grond bouwrijp te maken. Grote bulldozers en draglines werken hele dagen en auto's rijden op en af om het laagliggen.de gedeelte met grond op te voeren. In verband hiermede wordt de dijk, welke rond de oude St. Andries- kreek ligt, geheel weggegraven en weg gevoerd. W estdorpe kampioenschappen „de platzak" De heer Pol. de Keyser uit Zelzate is kampioen geworden van de hengelsport vereniging „De Platzak". De tweede prijs was voor Jerome Schoenmakers, 3e Tonny van Acker, 4e Albert Swartelé, allen Zel zate en 5e Adolf Plasschaert uit West- dorpe. De uitslag van de wedstrijd snel- vissen luidt: 1 I. de Vleeschouwer; 2 mevrouw L. de Vleeschouwer; 3 Alb. Swartelé; 4 Tonny van Acker; 5 M. Mondelaars. Alex Thomas won het jeugdclubkam pioenschap, vóór Etienne Demaret. reis voor bejaarden Met vier autobussen hebben ongeveer 170 bejaarden hun jaarlijks uitstapje ge maakt. Deze keer werd een bezoek ge bracht aan Bobbej aanland, de ontspan- ningstuin van de bekende Belgische zanger Bobbej aan Schoepen. Gedurende enkele uren hebben de oud jes kunnen genieten van de diverse attrac ties, die daar te beleven waren. Het op treden van Bobbej aan zelf viel zëer goed in de smaak. Om ongeveer half negen arriveerde het gezelschap in Westdorpe, waar de muziek vereniging enkele pittige marsen ten ge hore bracht, wat aanleiding was om met een rondedans deze goed geslaagde dag te besluiten. nergens zo'n keuze (Van onze correspondent) De gemeenteraad van IJzendijke die zeer vlot de agenda afwerkte, kreeg van een verheugde voorzitter bij het agenda punt ingekomen stukken te horen, dat van het Ministerie van O. K. en W. een urgentieverklaring was ingekomen voor de bouw van een gymnastieklokaal. Vol interesse bogen de raadsleden zich hierna naar de op de tafel gedeponeerde teke ningen en foto's van het moderne en zeer ruime gebouw, dat een pracht aanwinst voor de sportbeoefenaars zal betekenen. Tevoren had de raad zijn goedkeuring gehecht aan de vaststelling verordening Algemene Bijstandswet en aan een aan vullend krediet ten behoeve van het aan te leggen zwembad. Nogal wat discussie leverde het verzoek op van de heer A. Jansen om een bijdrage in de kosten van aansluiting op het elek triciteitsnet. Het voorstel van b. en w. over de grootte van de bijdrage werd te ruggenomen voor een nadere oriëntatie. De r.-k. Hogere Landbouwschool te Roermond kreeg zijn subsidieverzoek van f 50,- ingewilligd. Met algemene stemmen werd de heer J. Engels uit IJzendijke voor 1 jaar benoemd als technisch vak man in algemene dienst. Goedgekeurd werd ook het verzoek van de heer P. de Meyer om optie voor bouwgrond in het uitbreidingsplan Gaaipersweide, alsmede de aan de heer Q. Noë uit te geven grond 450 m2 in erfpacht in datzelfde plan. Aan de stichting tot steun van de prot. geestelijke verzorging van het Nederland se leger zal overeenkomstig een reeds eer der genomen raadsbesluit pas subsidie worden gegeven als een militair uit de gemeente van die stichting gebruik maakt. Op een vraag van de heer P. van Hyfte over de onaangename reuk van de riole ring, vooral na regenval, in de huizen die dicht bij het hoofdafleidingsriool gelegen zijn, kon de voorzitter mededelen dat men een ingenieursbureau in de armen heeft genomen om tot een afdoende oplossing van deze gevallen te komen. (Van onze verslagever) De gemeente Hulst heeft gisteren de rijksgoedkeuring ontvangen voor de bouw van 72 woningwetwoningen in het plan Noord II van de gemeente. Het is de eerste serie woningen, die in het kader van het plan voor de arbeidsbesparende bouw van in totaal 960 woningen in oost- Zeeuwsch-Vlaanderen zullen worden ge bouwd. De N.V. Vlaco uit Terneuzen zou de bouw na drie maanden moeten be ginnen. Vermoedelijk zal het begin van de bouw iets langer op zich laten wach ten. Aan onze kwartaalabonnees. DE KWITANTIES VOOR HET DERDE KWARTAAL 1964 WORDEN BEGIN JULI UITGEZONDEN. Indien u de voorkeur geeft aan betaling per giro u bespaart dan 25 cent incassokosten of 50 cent indien onze kwitantie per post moet worden aangeboden wordt u verzocht een bedrag van 9,75 te storten of over te maken op onze girorekening 1114111 en wel vóór 1 juli a.s. Voor abonnees die buiten ons verspreidingsgebied wonen en die de krant per post ontvangen, wordt dit een bedrag van 11,85. ADMINISTRATIE DAGBLAD DE STEM Drs. van der Laar, staatssecretaris van O. K .en W., zal op 29 en 30 juni a.s. een werkbezoek aan Zeeland brengen. Tijdens zijn bezoek zullen problemen op het ge bied van de sport, de recreatie en jeugd zaken onder de loep worden genomen. (Advertentie) a alberb edgjèrmQ Korte Nieuwstraat 21 Hulst - Tel. 2478 (Van onze verslaggever) Maandag en dinsdag worden in het Vor mingscentrum Hedenesse te Cadzand .se minars' gehouden, die als onderwerp heb ben de problematiek bij de uitvoering van de Algemene Bijstandswet, die, zoals be kend, per 1 januari 1965 in werking treedt. De bijeenkomsten zullen worden büge- woond door Zeeuwse burgemeesters en functionarissen van gemeentelijke diens ten voor sociale zaken. Maandag 31 augustus en dinsdag 1 sep tember en maandag 5 en dinsdag 6 okto ber worden de .seminars' voortgezet. De bijeenkomsten staan onder auspiciën van de Stichting Opleiding voor Sociale Arbeid en worden door het hele land ge houden. De directeuren van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken van Terneuzen en Vlissingen, de heren J. Stenvert en mr. J. L. Osterman, zullen inleidingen houden over de hoofdpunten en de praktische toe passing van de Algemene Bijstandswet. De heer R. Wastreval, directeur van het vormingscentrum Hedenesse, zal de bij eenkomst openen met een spreekbeurt over de maatschappelijke achtergronden, die geleid hebben tot de Bijstandswet. katholieke sociale academies eindhoven Geslaagd voor het diploma maatschap pelijk werk: mej. A. Nouwens te Tilburg; voor specialisatie alg. maatsch. werk: de heer L. de Werd te Roosendaal; voor personeelswerk: de heer M. van Hees te Tilburg en de heer A. Mast te Walsoor den en voor cultureel werk: de heer B. Vrensi te Tilburg. kweekschool oudenbosch Voor het 2e leerkring slaagden de vol gende kandidaten: A. G. Aarsen, Kerkstraat 51, Oud-Gastel; C. P. Akkermans, Wouwsestr.weg 58, Ber gen op Zoom; H. G. Allonsius, Batterij B 159, Westdorpe; A. C. Andriessen, Faure- straat 4, Bergen op Zoom; J. A. de Baar, Dorpsstraat 62, Graauw en Langendam; M. A. Beusenberg, Antwerpsestraatweg 116, Bergen op Zoom; J. A. Blorft, Volta straat 4, Roosendaal; W. G. Boot, Noorde- loosstraat 8, Zevenbergen; P. C. van Caam, Gastelsedijk West 108, Stampers gat; P. L. Coppens, Maaslaan 27, Bergen op Zoom; G. J. Dobbelaar, Bossestraat 90, Boschkapelle; A. A. Dobbelaer, Geslech- tendijk 32, St. Jansteen; C. A. van Don gen, Steelhovensedijk 2, (p.) Made; J. Fr. van Dongen, Margrietstraat 8, Oud-Gastel; D. J. Ermen, Rucphensestraat 78, St. Wil- lebrord; J. C. van Ginneken, Rijpersweg 67, Oud-Gastel; Th. A. d'Haans, Molen straat 15, Graauw en Langendam; J. P. Hoevenaars, Roosendaalsebaan 33, Oud- Gastel; C. J. d'Hooghe, Pastoor Schets- straat la, St. Jansteen; R. J. Ivens, Steen- sedijk 43, Hulst; H. P. Jongeneelen. So- phiastraat 24, Roosendaal; H. P. Jurgers, St. Catharinaplein 41, Bergen op Zoom; J. J. Ketelaars, Lancierstraat 54. Tilburg; W. C. Koks, Dorpsstr. 11, St. Willebrord; B. H. Konings, Ireneplein 9, Roosendaal; T.' R. Lippens, Weststraat 43, Aardenburg; Fr. B. Martinet, B 98, Westdorpe; L. M. van Meer, Sophiastraat 26, Roosendaal; W. A. Meesters, Nispenseweg 26, Robsen- daal; G. W. Muijs, Boonhill 33, Kruisland; J. J. de Nijs, Trumanlaan 23, Hulst; Fr. E. Pauwels, Zandstraat P 164, Terneuzen (post Sas van Gent); J. M. de Potter, Schuttershof 12, Hulst; L. Th. Reuvers, Noordhoek 20, Klundert; P. J. van Rijs- bergen, Wilhelminaplein 23, Oudenbosch; H. Th. de Ruijsscher, Nummer Een E 77, Hoofdplaat; A. P. Schuurbiers, Antwerp- sestr.weg 175, Hoogerheide; E. G. Smet, Veerstr. 13, Nieuw Namen (gem. Clinge); R. Fr. Snepvangers, Raadhuisstraat 126, Hoogerheide; C. W. Stoop, Wouwseweg 1, Roosendaal; C. J. Talboom, Waterlei dingstraat 1, Roosendaal; A. J. Tammer, Rector Hellemondstraat 22, Roosendaal; Fr. W. Theuns, Ligusterstraat 66, Bergen op Zoom; C. A. Vermunt, de Heul 10, Hoeven; A. P. Vissenberg, Staartsestraat 4, Huybergen; L. W. van der Vorst, O.L. Vrouwestraat 118, Zegge (gem. Rucphen); L. J. Vriens, Vlierstraat 34, Bergen op Zoom: D. W. Wevers, Noordhaven 56, Zevenbergen. II.B.S.-A. Aan het Goese Lyceum slaagden de vol gende leerlingen voor het diploma hbs-A: A. van den Berge uit Kruiningen, J. Beu- ving uit Goes; F. Dekker uit Axel; E. den Dekker uit Hoèdekenskerke, P. Fo'k- ke uit Goes; J. Geensen uit 's-Graven- polder; C. de Goffau uit Rilland-Bath; L. Jansen uit Goes; P. Minneboo uit Co- lijnsplaat; M. de Munck uit Borssele; P. Nagelkerke uit Goes; J. van Nieuwenhuy- zen uit Kruiningen; J. Schipper uit Krui ningen; P. Walhout uit Borssele; J. West- strate uit 's-Heer Arendskerke en L. Zon- ruiter uit Yerseke. H.B.S.-B. Aan het Petrus Hondius lyceum te Ter neuzen zijn geslaagd voor het examen Hogereburgerschool B Van Alten, D. P., Axel; Van Cadsand, A. A., Axel; Goossen, C. L. M., Axel; Van de Hooft, C. J., Axel; Koster, W., Sas van Gent; Lodewijk, G., Terneuzen; de Meijer, P. J. J., Zaamslag; Meijers, E. P. Terneuzen; Ramondt, J., Sluiskil; de Regt, P. C., Axel; - Renique, J. H. C., Sas van Gent; Scheele, M., Zaamslag; Simons, P. F., Terneuzen; Tholens, J. A., Terneu zen. Het was een goede gedachte van Boekhandel van Geyt te Hulst na ver schillende schilders nu weer eens een bij uitstek grafisch kunstenaar tot een expositie in haar winkel, en tentoon stellingsruimte uit te nodigen. Meer nog dan schilderijen immers gaan grafiek en boeken samen en wat lag er eigenlijk meer voor de hand dan de bekende houtsnijder, houtgraveur en etser Dirk van Gelder middels een tentoonstelling van zijn werk terug te lokken naar Zeeland, waar hij van 1938 - 1963 te Veere woonde en werkte. Van Gelder is teruggekeerd naar Den Haag in de onmiddellijke omgeving waarvan hij geboren werd, maar ook op deze expositie wordt duidelijk, dat de ruim twintig Zeeuwse jaren hem een aantal motieven voor zijn wjrk hebben geschonken, die hem niet loslaten. Knoopjes wier en schelpen op het strand kortom al het kleine aanspoelsel langs de vloedlijn, morgen- en avondstemmin gen aan zee en in de duinen geven me nig hier aanwezig blad een onmisken baar Zeeuws stempel. En liggen hier ook niet de laatste exemplaren van de prachtige aan Veere gewijde map gra fiek? Het werk van Dirk van Gelder ligt in de lijn van een traditie, die heel de Nederlandse kunst door de eeu wen heen kenmerkt: de precieze, liefde volle waarneming van de werkelijkheid en de intense aandacht voor de kleine dingen, die de schilder Johannes Vermeer en de uitvinder van de microscoop An- thonie van Leeuwenhoeck beider uit Delft, tot broeders van een stam ma ken. Onze kunstenaars hebben het voor alles verstaan mensen en dingen zo weer te geven, dat zij in hun daaglijksheid het teken van het goddelijke dragen. Nooit verliezen ze de werkelijkheid uit het oog en toch is terzelfdertijd op hun schilderijen het goddelijke, het wonder, aanwezig. Maar het lijkt alsof de wer kelijkheid het wonder in zich opgenomen geabsorbeerd heeft en nu verschijnt die werkelijkheid transparant ei* door zichtig. Die indruk heeft men ook wan neer men de bladen van de eigentijdse kunstenaar Dirk van Gelder aandachtig bekijkt. De doodgewoonste dingen uit de werkelijkheid, die wij allemaal ken nen, worden fonkelnieuw of heL nu een boerderij met een boom een duinland schap, een berghelling met olijven of wat ook is. En in een prachtig blad als In Memoriam Jan Joost Ter Pelk- wijk komt in een schijnbare chaos van stengels en gewassen een heldere orde te heersen. Maar hoeveel oefening in het hanteren v;in guts, burijn en etsnaald was er nodig om deze aandachtige vi_ sie, deze admiratio perpetua voor de schepping, adequaat tot uitdrukking te brengen Een groot taalfilosoof heeft eens ge schreven: waar een woord uit het zwij gen tevoorschijn komt, daar wordt het licht. Ik zou met een kleine variatie willen zeggen; waar men een prent van Dirk van Gelder aan de wand ziet, daar wordt het, ofschoon ze uit louter zwart wit bestaat, ook licht. Deze gelukkig makende ervaring kan men deelachtig worden op zijn expositie, die tot 7 juli a.s. duurt WILLEM ENZINCK (Advertentie) (Advertentie) VOLAUTOMATISCHE WASMACHINES Vrijblijvend demonstratie bij: Ingenieursbureau Handelsonderneming HAAGWEG 302 BREDA - TEL. 35585 Dit weekeinde nemen waar: Voor Kloosterzande dokter Buwalda; voor Oostburg en Aardenburg dokter Rijk uit Aardenburg, tel. 01177-466; voor Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuid- zande dokter Eorm uit Cadzand, tel. 01179-366: voor Terneuzen dokter Bos; voor Middelburg dokter Frumeau. tel. 2635: voor Vlissingen dokter Du Fosse, tel. 2525; voor Goes dokter Bruynzeel, tel. 5462; voor Borssele en Nieuwdorp dokter Gelderblom. tel. 01196-327; voor Hoede- kenskerke en Kwadendamme dokter Kole, tel. 01193-262; voor Driewegen en 's-Heerenhoek dokter Geldof, tel. 01195- 275; voor 's-Heer Arendskerke, Wol- phaartsdijk en Heinkenszand dokter v. Maanen, tel. 01106-234; voor Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke en Rilland- Bath dokter Donker, tel. 01134-544. Apothekers: voor Goes Goese apotheek, tel 7104: voor Middelburg v. d. Boogert, tel. 2789: voor Terneuzen Klaassen, tel. 2090; voor Vlissingen v. d. Kleine Mul der, tel. 2730. Voor Oostburg, Sluis en IJzendijke de "heer Kapsenberg uit Sluis, tel. 01178-225; voor Axexl, Zaamslag en Sas van Gent de heer'Janssen uit Axel; voor Hulst en Nieuw-Namen de heer De Nijs uit Hulst; voor Goes e.o. de heer Boneschanscher, tel. 01130-233. Morgen, zondag 21 juni, gelden voor Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 0.19 en 12.55 uur; Terneuzen 12.27 en 00.00 uur; Vlissingen 11.57 en 00.00 uur; Wemeldinge 0.57 en 13.30 uur. Maandag 22 juni gelden de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 1.08 en 13.37 uur; Terneuzen 0.41 en 13.07 uur; Vlissingen 0.12 en 12.38 uur; Wemeldinge 1.49 en 14.21 uur. IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Maciste contra Maciste ZUIDDORPE A. Apers 19.30 uur Dansen 14.30 uur Wegwedstrijd Centraal 19.30 uur Dansen, 16 j. M. de Cock 15 uur Schieting A. de Block 15 uur Kermisschieting DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur Gods geuzen SAS VAN GENT Olympia 20 uur De wraak van een verdachte HULST Bioscoopgebouw 20 uur Eddie op het spoor der verdwenen vrouwen TERNEUZEN Luxor 20 uur Wedren met de ooievaar, 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Zeven dagen in mei, 14 j. Drumbandshow 15 uur Tocht van Ledelplein naar ge meentehuis, waarna ontvangst 16-19 uur Show op Ledelplein 18-19 uur Aankomst en prijsuitreiking avondvierdaagse op Ledelplein 19.45 uur Show en taptoe op Ledelplein KLOOSTERZANDE Het Witte Huis 19.30 uur Europa-bal HENGSTDIJK Eug. de Kort 15 uur Palingschieting GRAAUW V. de Caluwe 15 uur Kermisschieting BRESKENS Spuiplein 19 uur Concert VEERE Kunstzaal Van Lier Tentoonstelling schilderijen en portretten HANSWEERT Mariaoord 10-12, 14-17.30 en 19-21 uur Welfare tentoonstelling, a.l. VLISSINGEN Terrein tussen Sintelbaan en Basken- burgseweg 14 uur Zevenkamp van Zeelandsport WESTDORPE Kunstzaal Troutzaerte Nico Molenkamp GOES NKV-excursie naar Noord-Beveland WOLPHAARTSDIJK Raadhuis 14-15 uur Ontvangst t.g.v. het" 25-jarig bestaan gym. ver. Uitspanning door inspanning J. Ossewaarde 13 uur Keizers en ko ningen staande-wipschieting BIERVLIET Hotel De Vriendschap 17.30 uur Prijs uitreiking Beukelszoonrit HANSWEERT Mariaoord 10-12, 14-17.30 en 19-21 uur Welfaretentoonstelling, a.l. WOLPHAARTSDIJK Veerse Meer Zeilwedstrijden MOLLEKOT-IJZENDIJKE J. Menue 14.30 uur Schieting VEERE Kunstzaal van Lier Expositie schilde rijen en prenten WESTDORPE Kunstzaal Troutzaerte Nico Molenkamp OVEZANDE Spes Nestra 13.30 uur Schieting IJZENDIJKE Hofziclit 17 en 20 uur Maciste contra Maciste ZUIDDORPE Kermis M, de Coqk 15 uur Schieting A. Apers 19.30 uur Dansen Centraal 19.30 uur Dansen, 16 j. Waelput 15 uur Kermisschieting DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 en 19.30 uur Gods geuzen SAS VAN GENT Olympia 15.30 en 20 uur De wraak van een verdachte HULST Bioscoopgebouw 14.30 en 18.45 uur Eddie op het spoor der verdwenen vrouwen, 21 uur Oproer in het Verre Oosten J. Nijs 15 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 14.30 uur Zeg het met kogels, 14 j., 17 en 4 20 uur Wedren met de ooievaar, 14 j. OOSTBURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur Zeven dagen in mei, 14 j. HEIKANT f. Saman 15 uur Schieting CLINGE L. de Vilder 15 uur Schieting KOEWACHT V. Thijs 15 uur Schieting GRAAUW V. de Caluwe 15 uur Kermisschieting P. de Caluwe 19 uur Dansen STOPPELDIJK J. Vernimmen 15 uur Grote schieting KEMSEKE-PAAL Ad de Bakker 15 uur Schieting SOUBURG Sportweek WESTDORPE Troutzaerte Nico Molenkamp MOLLEKOT-IJZENDIJKE J. Menue 19 uur Hoepelbolling voor dames YERSEKE Restaurant Nolet Viering 70-jarig be staan gymvereniging VZOS MIDDELBURG Stadhuis 14 uur Raadsvergadering SAS VAN GENT Olympia 20 uur De wraak van een verdachte HULST Bioscoopgebouw 20 uur Oproer in het Verre Oosten TERNEUZEN Luxor 20 uur Zeg het met kogels, 14 j. GRAAUW V. de Caluwe 15 uur Kermisschieting P. de Caluwe 19 uur Dansen ZUIDDORPE Kermis Centraal 19.30 uur Dansen, 16 j. A. Apers 19.30 uur Dansen A. de Block 15 uur Schieting M. de Cock 15 uur Schieting

de Stem | 1964 | | pagina 2