Kees Ziekenhuisafdeling Goese gasthuis wordt gesloten Stalen buis als toren Van der Sneppen Mest genoeg in Rusland tarwe-invoer overbodig/ Dr. J. Gosses BOEKENPLANK MAAKT HET MOGELIJK! k en w. Lroe niet gesteld op bijstand 20-40 KORTING ÏOO X SERVICE Verhuising op 1 juli Kroestjev in Kopenhagen: CO-PROE acteur rol bezel Vervoerspersoneel Achterstand in loonontwikkeling uit den boze Hoge boete voor rijden onder invloed Mao s veroveringsplan Eerst Azië en Afrika, dan pas Westen BAD- EN STRANDMODE'64 Uitvoering van muziekschool Ylissingen afwezig Radio Talrijke botsingen Na ongeluk in ziekenhuis overleden Architectenbureau H. G. C. Heringa a. een accur. en zelfst. bouwk. tekenaar b. ervaren bouwkundig opzichter c. een aank. bouwkundig tekenaar Rassengevecht in zwembad WIJ VERHUREN tenten luchtbedden slaapzakken camping-gaz Dijkstraaf 72 en Vlooswijkstraat 13 -Terneuzen v.d. SNEPPEN Rechter Steele De verlegen keizer Ir. Wellen voor Zeeuwse N.C.B. Steeple-record weer scherper op alle electrische huishoudelijke apparaten Breda Ginnekenstraat 130 TELEFOON 01600-31226 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 19 JUNI 1964 Occasions Mercedes B^nz 220 SE. 1961 f 10500,- Opel Kaptt. L. 1960 met roldak 4500,- Re nault Estafette bestelwagen 700 kg f 2500.- Buick Speciaal 1958 f 3000,-, Ford Consul 1960 f 3500 Mercedes Benz 23 SL 1963 met zomer en wlnterkap 24.000.- Garage van Dongen- Jonkers N.V. Breda. Wilhel- miriasingel 42, Tel. 30950 X Chevrolet Impala '60, Citroen LD '61, Opel Rekord '62 en '61 Taunus 17M '62, Taunus 15M, Caravan '59, Taunus 15M '55, Dauphine '60 Simca Aronde '59 Mercedes 190D '59 Ford Pre fect '55. Al dezl auto's zijn in prima staat. Inruilen en finan ciering mogelijk. Wout Gijzen, Irenestraat 16, St.-Willebrord. Tel. 01653-726. Ford Anglia de Luxe 1956, in zeer mooie en prima staat. Uiterste prijs f 1400 -. W. de Zwijgerlaan 42, Terneuzen tel. 3184. Een 2-C.V. '57 i.g.st. Een Daf de Luxe '61 zeer mooi km- stand 30.000. Mistlampen, 4 vel gen en rui'tensproeier. Firma Wagemakers St.-Janstraat 54, Hoeven. 021043 Tot onze diepe droefheid is, na een voorbeeldig gedragen lijden, van ons heengegaan, voorzien van de H.H. Sacramenten voor de Zieken, mijn innig geliefde echtgenoot, onze lieve vader, be huwd-, en grootvader Petroenlla~ Maria Harries HERMANUS TEPAS echtgenoot van JOHANNES HENDRICUS op de leeftijd van 56 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw gebeden aan. Breda: P. M. Tepas-Harries Rijen: A. M. Hoogland-Tepas W. F. Hoogland Brigitte en Monique Breda: J. M. Tepas en verloofde P. M. Tepas J. A. M. Tepas en verloofde 's-Gravenhage: W. B. I. M. van Kuijck-Tepas J. A. M. van Kuijck Breda, 18 juni 1964. Sikkelstraat 20. De gezongen H. Mis van Requiem, waartoe u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben maandag 22 juni a.s. om 10 uur in de parochiekerk van het H. Sacrament, Zandberglaan, waarna begra fenis op de r.-k. begraafplaats Zuylen, Haagweg 332, Breda. Rozenkransgebed zondag om 19.00 uur in de kerk De overledene is opgebaard in de rouwkapel van het Laurensziekenhuis, Ulvenhoutselaan te Ginneken (bezoekuren zaterdag en zondag van 16 tot 17 uur). Gelegenheid tot condoleren na afloop van de be grafenis in hotel „Het Roode Hert", Haagsemarkt te Princenhage. het gasthuis besloten de bestaande be jaardenafdeling uit te breiden. Een mo gelijkheid hiervoor komt aanwezig, wan neer per 1 juli de verpleegsterskamers boven de bejaardenafdeling vrij komen. Wanneer er speciale voorzieningen voor oude mensen worden aangebracht zoals een lift, leuningen etc. kunnen daar weer vijftig bejaarden worden gehuisvest. En- kamers voor echtparen zijn reeds aan wezig. De gehele inventaris bezit men reeds, alleen zullen de kamers nog wat moeten worden opgeknapt. De noodzakelijke werkzaamheden, die nog zullen moeten worden verricht al vorens bejaarden kunnen worden onder gebracht, zullen ongeveer een maand ver gen. Reeds in de eerste week van augustus denkt men de eerste bejaarden op te kunnen nemen. Wanneer het nieuwe rusthuis klaar komt zullen het bestaande bejaardente huis en het zusterhuis worden afgebro ken. Een ruime tuin zal dan worden aangelegd, zodat Goes dan weer een prachtige groenstrook rijker zal zijn. Premier Nikita Kroestjev heeft gisteren in Kopenhagen verklaard, dat de Sov jet-Unie geen tarwe meer zal invoeren. Tijdens een lunch op een landbouw hogeschool zei de Russische premier geen tarwe meer nodig te hebben „om dat wü volgend jaar 35 miljoen ton mest zullen produceren". Zoals bekend was het tekort hieraan een van de oor zaken van de tarweschaarste in de Sovjet-Unie. Binnen zeven jaar zal Rusland 78 mil joen ton mest produceren per jaar, „tweemaal zoveel als de Verenigde Sta ten op dit ogenblik", aldus Kroestjev. Hij zei onder de indruk te zijn van wat hij had gezien van de Deense land bouw, „doch ik heb niets gezien dat ik nu speciaal mee naar huis zou moeten nemen". Hij zei dat in tegenstelling tot wat de gewoonte is in Denemarken, de Sovjet- Unie de nadruk legt op het bewerken van grote eenheden en dat deze op de duur een grotere produktie opleveren. Sprekend over de kunstmestproduktie zei Kroestjev: „Verleden jaar produ ceerden we 20 miljoen ton, dit jaar 25 of 26 miljoen en volgend jaar 35 mil joen ton". Met een scherpe blik op zijn toehoor ders, over het algemeen plaatselijke boeren, zei hij vervolgens: „Ik ben hier niet gekomen om op te scheppen. Jullie zijn boeren. Jullie begrijpen me. Doch ik wil dat jullie weten dat wij ons goed realiseren wat onze toestand is en wat moet worden gedaan". Sprekend over het kopen van landbouw- produkten in het buitenland vertelde Kroestjev, dat de vroegere Duitse bondskanselier Adenauer eens had ge tracht politieke voorwaarden te ver binden aan de verkoop van landbouw- produkten aan de Sovjet-Unie. „Tot hen, die aan zulke transacties politieke voorwaarden verbinden, zeg ik dat de wormen hen onder de grond kunnen opvreten alvorens wij naar hen toe zullen kruipen". Over de wedloop om een man op de maan te brengen, zei de Russische premier: „Wij zullen op de maan komen. Het is niet zo belangrijk wie er het eerst is. Laat de Amerikanen dat maar zijn als zij dat willen. Dan kunnen wij van hun ervaringen profiteren. Wij zullen er ook komen". Krediet tot f 4.000,- voor aan koop meubelen en woningtex tiel. Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083 Rot terdam. Woningruilproblemen? Schrijf dan wat u zoekt en aanbiedt en ze zijn zo verdwenen. F. v. Beukering, v. Slingelandtlaan 8, Leiden. Giro 317136. Gidsen met honderden adressen heel Nederland f 1.50. Opel Caravan 1958, Ford Tau nus 17m 1959, Fiat 600 I960, Fiat 60o 1956 V.W. kleinbus- sen 1960, 1959 1959t 1956, V.W. de Luxe 1957. Inruil en finan ciering mogelijk. Levering on der volle garantie. Quick Ser vice en Autohandel „Tebo", Oranjeboomstr. 305, Breda. Tel. 33563. Tevens het aange wezen adres voor doorsmeren en verversen e.d. Van part. wegens omst, te k. i.z.g.st.z. 1958 Goggomobil de Luxe 4Ó0 cc. Te bevr. Kleine Doornbos 12, Breda.81574 Steeds goede gebr. auto's met volledige garantie, inruil en fi nanciering. Garage Van Kaam, B. op Zoom, tel. 01640-4775 X Let op.' Prima Ausfcln 1957 niet duur. Koestraat 16 Geertrul- denberg.' Mercedes benzine type 220 SE 1961 met schuifdak. Is zowel uiterlijk als mechanisch i.z.g, st. Elk desk. onderzoek toe- gest. Academiesingel 34, Bre da. 81781 T.k. van particulier z.g.a.n. z Opel Rekord bj '59 Moer- d'ijksestr. 3, Oudenbosch. Ford Prefect 4 deurs zeldzaam goed onderhouden, olievrije re visiemotor, 5 ,z.g.a,nt banden lederen bekleding. Bel. k. tot 31 okt. '64 Rijklaar voor dui zenden km. f 950,-. Huis ten B<osch, Bredaseweg 175, naast Liesbos, Breda. 81801 Per B.B.A. naar Kaatsheuvel (Efteling) met lijn 34-35 via Dorst, Ryen, Dongen, Autobus sen vertrekken van Breda Em- mastraat o.a. 10.30, 12.00, 13.00. Terug uit Kaatsheuvel o.a. 15.45 17.35, 18.50. Volledige in lichtingen kantoor B.B.A. Sta tionsplein 12, Breda. tel. 39750. 81460-X Zorg tijdig voor vakantie-ver- voer. Volkswagens Opel, Fords Taunus in prijzen v.a f 1000,-. Betaling te regelen. Willem Ap pels, Blauwehandstraat 2 Ber gen op Zoom, tel. 01640-4380. X (Van een med Zoals wij enkele m;l reeds konden melc heer Piet de Nuyl de t.v.-afdeling bij lukt om enkele cl van de bekende I Georges Simenon, I teur Maigret de 11 voor de t.v. te kunl ren. Inmiddels is I sche televisie ovdl bereikt, om deze afleveringen in cc maken onder regii Kruidhof. J Eagle Star Caravanverhuur Eig. J. Wünants jr. Stoomberg 9, Dongen, Kaatsheuvel Don gen, tel. 04167-2020 en 01623- 2501. Verhuur van luxe 4-5 en 6-pers. caravans, compl. inge richt met voortent of luifel. Prijzen f 75. f 100,- f 125- f 140,.- f 150,- en f 165.- p.w. Nog vrij tot 17 juli en na 2 aug. bij part. in centr. Middel burg; kamer v. 2 pers. met lo gies en ontbijt. Prijs p. pers. p. nacht f 4,75 Br. onder no. 13169. Bur. De 'Stem, Goes. X Caravans nog te huur tot 18 ju_ li te Koudekerke, met buiten- luifel en zitje. Marinussen, Kon. Wilh.str. 29, Kloetinge. Tel. 01100-5231 Te huur van 18 t.m. 25 juli en van 8-15 augustus een 3- pers caravan staande te Val- kenfsse (Walcheren). Adres H. v. Driest Oude Koudekerk- seweg 81, Middelburg, tel. 01180-4822 Amby nabij Maastricht (2 km) en Valkenburg (7 km) met bus verbinding voor de deur. Nog ged. vrij in juni, juli en aug., sept. Logies m. ontbijt f 5,50, voll. log. f 10,- plus 10 pet. Pension Het Kruispunt Hou u- str. 3, Amby, tel. 04400-20400 Enige en algemene kennisgeving jl Met diepe droefheid I geven wij U kennis van het overlijden van onze innig geliefde echt genote, moeder, behuwd- m grootmoeder, zuster, tante en nicht, mevrouw ELIZA PALMIRA LANGERAERT echtgenote van de heer Petrus Pijck geboren te Gent 23 nov. 1877 en overleden te [Jzendijke 16 juni 1964, voorzien van de H.H. Sa cramenten der Sterven den. Uit aller naam: Petrus Pyck, kinderen, behuwd- en kleinkinderen (Van een onzer verslaggevers) De katholieke bond van vervoersper soneel accepteert geen relatieve achter stand in de algemene loonontwikkeling sinds de lonen- en pryzenexplosie eind vorig jaar. De tariefswijzigingen nood zaken overleg tussen werkgevers cn de overheid, maar dit mag geen belemme ring zyn voor de ttfdige totstandkoming van de nieuwe looncontracten. Aldus formuleerde voorzitter W. J. L. spit van de K.B.V. het standpunt van de bond gistermiddag op de eerste verga dering van de bondsraad. Deze raad is voortgekomen uit de fusie van de twee katholieke vervoersbonden St.-Raphael (opgericht in 1903) en St.-Bonifacius. De heer Spit pleitte voor afschaffing van de loonsverschillen tussen buschauf feurs op buitendiensten en die in de ste den. Hij veroordeelde scherp de poging van de federatieve vakvereniging bij de Nederlandse Spoorwegen om naast de vakbonden een eigen bond te stichten. De controle op het naleven van het rijtijden besluit is zeer onvoldoende, zo consta teerde hij. In bepaalde sectors worden onverantwoord lange werktijden ge maakt. „Er dient een corps controleurs te ko men, dat alleen belast zal worden met de controle op dit besluit. Wij moeten dringend de aandacht van de overheid voor dit vraagstuk vragen", aldus de voorzitter van de K.B.V. Huur nieuwe televisie met al le programma's voor een ge- ring bedrag per maand. Geen vooruitbetalingen. Altijd recht van koop Vand. besteld, mor gen bij u thuis Bel ook des avonds; nr 01184—4410 of 1180- 3973 of 01100-5397 of 01155-200 Best gelegen gemeubileer de cafés te huur. Te bevragen bij Jean Adriaensen Heikant straat 182, Schoten(België) tel. 03. 524509. Dezer dagen is een begf het maken van de opi eerste twee afleveringe] da.g in studio 2 te Bus:| aan de uitzending van J moedwillige vergissii wordt de tweede afl( beeldband vastgelegd. Zoals bekend wordt de Parijse politiecommis; door de acteur Kees Br echtgenote Mieke Verst mevrouw Maigret gas Vlaamse acteurs Mare Wies Andersen zullen twee politiefiguren voc nemen. Regisseur Eimert Krui enige seizoenen bij de te populariteit verwier: gelmatig tv-thrillers o presenteerde, vertelde J. van den B. uit Tholen is gistermid dag door de politierechter te Middelburg veroordeeld tot een geldboete van dui zend gulden subsd. 200 dagen hechtenis en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van één jaar. De eis was een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van tien dagen en ontzegging voor dezelfde termijn. Van den B. is op 3 april j.l. op de rijks weg onder Lewedorp onder invloed van sterke drank tegen een technische pa trouillewagen van de rijkspoliite gere den. Deze politiewagen, waarvan de zwaailichten werkten, stond zo goed als stil vlakbij de plaats waar kort tevoren reeds een ongeluk was gebeurd. De officier van justitie, mr. A. Rosingh zei in zijn requisitoir dat Van den B. be slist teveel had gedronken. De verdachte is gewaarschuwd niet in zijn auto te gaan zitten maar hij heeft deze waarschu wing weggewuifd. Het is nu, aldus de officier, bij een lichte aanrijding geble ven. De rit van Middelburg naar Tholen had volgens hem echter ook ernstiger kunnen aflopen. „Het ernstige in deze zaak is", aldus de officier, „dat verdach te niet voldoende verantwoordelijkheids gevoel Jieeft gehad". Hij achtte dit be treurenswaard i.v.m. de vooraanstaande positie die Van den B. inneemt. De verdediger van Van den B., mr. A. van der Weel. bracht naar voren dat de eis wellicht ingegeven was met het oog op het algemeen belang maar hij meende dat de eis om tweeërlei reden niet ten volle recht deed aan zijn cliënt. Mr. van der Weel was van oordeel dat bij het stellen van de eis niet voledig rekening was gehouden met de zwaarte van de ge volgen voor zijn cliënt en met de per soonlijke omstandigheden die Van den B. er toé hebben gebracht op de avond van de 4e april toch eigenhandig naar Tho len te rijden. Nadat mr. B. Sieperda zijn mildere von nis had geformuleerd lichtte hij dit nog toe door te zeggen dat uit het politie onderzoek is gebleken dat het hier niet om een echt zwaar geval is gegaan en dat een vonnis conform aan de eis de be klaagde zwaarder gestraft zou hebben dan 99.9 procent van alle anderen, die zich voor dezelfde feiten te verantwoor den zouden hebben. Een toom zware biggen te koop bij Ant. Romme, Deurne- straat 8, Leur 81770-X Prima jonge hennen te koop W.L. hennen 8 nïnd oud volop aan de leg 4,50. Hennen 1 jaar oud f 3,50 volop aan de leg. Hennetjes 10 weken oud 3, 3 mnd oud f. 3,5o. Hanen 6 we ken oud f 1,25. 8 weken oud f 1,50. 2 daagse haantjes f 0.15. Alles keurvrij thuis. H. van Erp, Kruisstraat 32, Rosmalen N.B. Tel. 04192-369 Dorst^ Vrijkomend in overleg f 40.000,- f 35.000,-. Ulvenhout vrijst. landh. met grote tuin, f 47.000 - Makelaars v.d. Berg en Co. Nw. Ginnekenstraat 43, Breda, tel. 01600-24421. R.-k. weduwnaar, 47 jr. z. kin deren zoekt kennismaking met eenv. meisje of weduwe z. kin deren. Br. o. no. 81643. X DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze dank aan de Heren L. Bun en Em. Schelfhout voor de uitstekende praktische en theoretische lessen, waar door wij voor de eerste keer slaagden voor ons rijexamen. Th. Hulshout. J. Kerckhaert. Hengstdijk, 18 juni 1964. Winkelpand, centrum Goes te koop. Woningbureau Henrik- straat 14, Telef. 3040, Terneu zen. Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen voor uitbetalingen. Altijd recht van koop. Vandaag besteld morgen bij u thuis Bel ook 's avondB; nr. 01184-4410 of 01180-3973 of 01100-5397 of 01155-200. Zwakte na ziekte? Schieffers bloedwijn helpt bijzonder snel. Bevat aktief Lecithine, vitami nen en mineralen werkt bio- vitaal. Bij apothekers en dro gisten. 2 wonhikjes plus 500 m2 tuin te koop. Ronde putten bij Axel. Woningbureau, Terneuzen tel. 3040. 12407 (Advertenti FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Getrouwd: F. A. V. Rooy en G. J. E. Rutten, .Beek. Overleden: De heer J. van Liempf, 85 jaar, Rotterdam. Mevr. J. van Lamoen, 73 jr. Den Dungen. Loesje Schef- Eers, 5 j. Den Bosch. Mevr. A. Verhoof, 83 jaar, Tilburg vlindercollectie CHIRURG Het Russische blad Izwestia heeft gis teren bijzonderheden bekendgemaakt uit een gesprek dat de Chinese leider Mao Tse Toeng in 1959 met een aantal com munisten uit Latijns-Amerika voerde. Mao Tse Toeng zou daarbij hebben ge zegd dat het communisme zich in de eer ste plaats moet concentreren op Azië, Afrika en Latijns-Amerika en dat pas daarna het Westen aan de beurt kwam. Formosa en andere eilanden voor de kust zouden uiteindelijk, in het bezit van communistisch China komen, doch, zo zou de Chinese leider hebben gezegd, ons land is groot en we kunnen het op het ogenblik ook wel zonder die eilan den stellen. China wilde volgens Mao geen verge lijk met de Verenigde Staten, tenzij deze zich onderwerpen. Mao Tse Toeng had tenslotte verklaard niet bevreesd te zijn voor het Noordat- lantische blok, dat volgens hem niet uit gewapend beton maar slechts uit papier bestaat. jDmneiiAori zai aan de oever van de Rijn in Duesseldorf een nieuwe herken ningsteken van deze Westduitse indus triemetropool staan: de 160 meter hoge Mannesmann-toren. Het bijzondere aan dit bouwwerk is. dat niet zoals anders meestal gebruikelijk staalbeton maar al leen staal als bouwmateriaal gebruikt wordt. Nergens anders op de wereld bestaat tot nu toe een stalen buis die zo hoog boven alles uitsteekt. Verschillende geprefabriceerde delen werden tot één buis met een diameter van zeven meter en een wanddikte van 22 millimeter a neengelast. Daarop zet men het kegelstompvormige vijf verdie pingen tellende restauratiegebouw, dat zal bestaan uit een overdekt uitzicht terras, daaronder een uit twee verdie pingen bestaand zelfbedieningscafe taria en dan een twee verdiepingen tel lend comfortabel restaurant met bar en 170 zitplaatsen bij het raam. Twee snelle liften, die elk aan 16 per sonen plaats bieden, zullen met een snel heid van 4 meter per seconde op en af glijden en ervoor zorgen, dat men de bouw van dit uitzichtrestaurant in on geveer zeven tot acht jaar terug ver diend heeft en dat er van dat ogenblik af winst gemaakt kan worden. Ongeveer vier miljoen mark zal de „buistoren' waarschijnlijk kosten. Nauwkeurig is dit pas te zeggen, als het bouwwerk in 1965 is voltooid. Het buizenconcern Mannes- mann, dat zichzelf en de stad Duessel dorf deze toren ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het bedrijf ten ge schenke aangeboden heeft, verkondigde als bouwer, dat men bij goed zicht van het torenrestaurant uit de ongeveer 45 kilometer verder gelegen Dom van Keu len goed zal kunnen zien. De slotuitvoering van de Stichting Zeeuw se Muziekschool afdeling Vlissingen, die gisteravond In „Britannia" werd ge houden, mocht zich in een grote be langstelling verheugen. Voor een uit verkochte zaal, men zat zelfs op de tafeltjes, mocht de directeur van deze school, de heer Andries de Braai, deze avond om even over half acht openen. Hierna traden allerlei groeperingen op het podium van Britannia, waar naast piano-viool-accordeon en g^taarleerlin- gen ook het ballet, de zang en het ko- perblaaswerk niet werden vergeten. De avond werd begonnen met een groep AV.M.O.-leerlingen, die onder leiding van mevrouw E. KuilerPuype enige eenvoudige liedjes ten beste gaf, deels met begeleiding van blokfluiten en eni ge „Orff "-instrumenten. Van een gezonde muzikaliteit getuigde Floortje van Beek in twee dansjes van H. van Zutfen, waarbij de ritmische en melodische lijnen goed tegen elkaar afgewogen waren. Ditzelfde kon ook gezegd worden van Hans Timmermans, die op het elektronisch orgel een An dante van Albrechtsberger speelde. Een zeer gewild intermezzo waren negen jonge accordeonisten (waarvan een'ge deelte uit Goes kwam)die op vlotte wijze ,,Standchen im Park" en „Aus Glückliche Zeit" vertolkten. Misschien verdient het aanbeveling de opstelling van deze jonge uitvoerenden een andere keer iets te wijzigen. Nu zag men hen verscholen achter de lessenaars. E<ffi omgekeerde V-vorm lijkt ons beter. Van de meer gevorderde leerlingen kon den we o.a. genieten van het vierhan dige pianospel van Rina van der Hage en Ina Sorel, die een Ronde van Mozart speelden. Beide dames begeleidden ook nog een aantal andere leerlingen. Zo was er op deze avond veel te zien en te horen, haast teveel om alles op te noemen, wat het zien betreft doelen we op het ballet, waar de jeugd zijn kunnen toonde in het geestige Les chats et les souris. De vele belangstellenden toonden zich in genomen met het gebodene, hetwelk door applaus werd onderstreept. Op merkelijk was, dat ondanks een veelheid aan jeugd de aandacht goed was. Afde ling Vlissingen van de Zeeuwse Muziek school kan vakantie gaan nemen, om met hernieuwde energie in september te starten. Onze agenten nemen Uw advertentie voor Zelfs vader weet op de vrije zaterdag de goede weg te vinden: VéGé is zijn krui denier - VoorGoed Vrijdag 19 gaarne aan HILVERSUM I VARA: 12,20 Regeringsu'; bouw 12,30 Land- en tuirl Instr. ens. en zangsol. Nws. 13,15 Mededevent. 13,25 Beursber. (13,20 Fot< 13,30 Lichte orkestmuz. piano, moderne muz. 14,3011 nis van een boek, literail Zang en pianospel 15,30 I VPRO: 16,00 Nws. 16,02 Sei II. Preken vroeger en nu, derne muz. (gr.) 16,30 V. De persoonlijke noot: ml Ronduit: Europa Eén, klal Verenigd Europa 18.00 Nwl muz. 18,30 Nws. uit de v, natuurwetenschappen 18,4 19,00 Bespr. van artikelen i schenen weekbladen 19,10 moderne muz. 19,30 Orde (I) De broedersehapsfede: 19,50 Klass. pianospel 19,55 dagelijkse dingen vrijzinnig Nws. 20,05 Herman Heye Jonge Gids: Elf pseudoni signatuur, literair klankb. tie-ork., moderne muz. 20,5 gedrevene en wij zijn het sprek VARA: 21.00 P Franse balletmuz. 21,30 i van het andere Ik, klankl gram. 22,30 Nws. 22,40 (fl Act. 23,15 Lichte gram. 2l in Esperanto 23,55-24,00 Ni HILVERSUM II f KRO: 12,00 Angelus 12,A 12,30 Nws. 12,33 Lie 12,50 Platennws. 12,55 Ka Ss- 13,15 Dansork. 13,55 14,UU V.d. vrouw 14,15 moderne muz. 14,30 Pianot 15.00 Schoolradio 15,30 V.< Pianorec. Cgr.), moderne m finale zangwedstr. Wie 17,45 Licht ens. 18,05 l< Promenade-ork. en zanes 19,00 Nws. 19,10 Act. 19 v.d. jeugd 19,30 Verzoekpi 20,20 Klein monument va de levenswijs, documentair kent geen grenzen, lichte buitenland 21,25 Lichte gi het weet mag het zeggf muziekliteratuurkennis tl muziekstudenten 22,20 Act Boekbespr. 22.30 Nws. filharm. ork. en sol:, kla; I 24,00 Nws. te ZIERIKZEE vraagt voor zo spoedig mogelijke, liefst onmiddellijke indiensttreding Dipl. H.T.S. en enige ervaring in restauratiewerk strekt tot aanbeveling. voor diverse objecten in en buiten Zeeland. Ervaring als sub A. Schriftelijke sollicitaties aan: Arch. Bureau HERINGA, Nwe Boogerdstraat 33 - Zierikzee. Gevraagd voor direct of later een net meisje voor dag of dag en nacht Brieven onder no. 81466. Woensdagavond is de heer H. van Z. uit Koudekerke bij een verkeersongeval tn die gemeente om het leven gekomen. iJe heer Van Z. kwam met zijn personenauto over de Middelburgsestraat uit de rich ting Middelburg. De wagen begon plot seling over de weg te slingeren, waardoor een botsing ontstond met een uit tegen- overgeselde richting komende autobus, bestuurd door de heer A. D. uit West- kapelle. De bestuurder van de personen auto werd, nadat dokter L. Sloos de eer ste hulp had verleend, in ernstige toe stand per ambulance naar het Gasthuis te Middelburg gebracht waar de heer Van Z. kort na aankomst overleed. Op de rijksweg GoesMiddelburg bij het gehuchtje Wissekerke onder de ge meente 's-Heer Arendskerke is gistermor gen omstreeks tien uur de heer C v. d. V. uit Kapelle met zijn personenauto uit de bocht gevlogen en tegen een boom ge reden. De heer Van V. werd met een ge broken been, verwondingen aan het ge zicht en een shock per ziekenauto overge bracht naar het Oostwal-ziekenhuis te Goes. Dokter A. Zonnevylle uit 's-Heer Hendrikskinderen verleende de eerste hulp. De auto werd zwaar beschadigd. Op de kanaalweg te Middelburg hebben zich gistermorgen omstreeks tien uur twee kettingbotsingen voorgedaan waarbij in totaal zes auto's schade opliepen. Bei de keren ging het om drie wagens waar van de eerste twee stopten maar de derde niet tijdig tot stilstand kon worden ge bracht, zodat deze tegen de tweede botste en de weede tegen de voorste reed. De auto's werden bstuurd door mej. P. R. uit Wolphaartsdijk, de heren G. B. uit Haarlemmermeer, L. Z. uit Biggekerke, J. v. A uit Leiden, H. P. uit Rotterdam, en C. van 't W. uit Vlissingen. De politie vermoedt dat deze botsingen een gevolg zijn van het feit dat de verkeerslichten bij de Stationsbrug te Middelburg weer in werking waren gesteld. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Op rijksweg 58 onder de gemeente Kruiningen reed de heer O. B. uit Breda met zijn personenauto tegen een licht mast. De voorzijde van de wagen werd vrij ernstig beschadigd. De heer B. moest afremmen voor een voor hem rijdende wagen. Bij deze manoeuvre weigerden de remmen aanvankelijk dienst, en toen zij even daarna wel in werking traden trok de wagen naar rechts met het voornoemde gevolg. Persoonlijke ongelukken, deden zich niet voor. Struyk Oosterhout. In enige afdelingen van ons bedrijf be staat nog werkgelegenheid voor serieuze, actieve medewerkers. Ervaring in betonverwerking verdient aanbeveling maar is geen vereiste Geïnteresseer den kunnen onse personeels chef bellen onder no. 0 162o- 3941 of naar hem toekomen op kantoor Koningsdyk 69. Zo no dig komen wij u graag thuis bezoeken. X In St.-Augustine in Florida hebben zich gisteren opnieuw rassenonlusten voorgedaan. Ongeveer- vijftig negers werden gearresteerd. Grote deining ontstond toen zes negers zich in een alleen voor blanken toegan kelijk zwembad van een hotel begaven. Terwijl de blanke badgasten om politie en politiehonden riepen ledigde de ho teleigenaar enkele flessen zoutzuur in het bad. Dit bleek niet veel indruk op de ongenode zwemmers te maken, want zij weigerden het water te verlaten. Een politieman sprong te water om daar een nat gevecht- te leveren, terwijl zijn colle ga's probeerden van de vaste wal af met hun wapenstokken de hoofden van de telkens schielijk wegduikende negers te bewerken. Ten slotte gaven dezen het op en verlieten zij het water, waarbij zij nog menige rake klap van een politie- knuppel opliepen. De hotelhouder had als gevolg van zijn manipulaties met zout zuur brandwonden opgelopen. De zes ne gers werden gevangen gezet. Korte tijd later trachtten betogers te gen de rassenscheiding, onder wie een aantal blanken, zich toegang tot het niet voor gekleurden toegankelijke restau rant van hetzelfde hotel te verschaffen. De politie arresterde de gehele groep. De leider van de beweging tegen ras senscheiding, de predikant Luther King, was ook bij de betoging aanwezig. Om dat hij slechts een toeschouwersrol ver vulde werd hij niet mèegenomen. Gevraagd huishoudster niet ben. de 35 j. bij heer alleen 46 jaar r.-k, middenstand. Br. onder no. 20773 De Stem, Öost- burg TIRELOU Charmant gegarneerd 'HELANCA* Maten 38 - 44 Dit model en nog vele andere verkrijgbaar bij SPORTHANDEL Vlooswijkstraat 13 a TERNEUZEN A Tel. 3203 Te koop wegens omstandighe den sloep met opgebouwde ka juit b.b. motor en afstandbe sturing, lengte 7.40 m. vaar klaar. Te bevr. Elkhuizenl. 19 en 20 Halsteren. Tel. 588 en 702. Vraagprijs f 3ooO,-. Garage te koop 4,80 x 2,50 m. Goggomobil '57 zeer zuinig. C. Bosmans Heikant, Vylainlaan 19. 12402 Biljarten: tafelbUjarts met bal len en keuen v.a. f 175,-, speel maten 120 x 60 - 14o x 7o - 160 x 80 - en 189 x 90 cm Keuze uit 50 stuks. Grote sor tering schroefkeuen en fou- draals. Biljartfabriek De Baro nie, St.-Annastraat 12, Breda. Tel. 01600-37740. 81597 Te koop motorboot orig. scheepsdiesel met koppeling 7 m lang 2 m br. Oranjeplein 44, Dongen, Tel. 2303. 81689 Centrale verwarming in uw be staande woning. Praktisch g. brekerijen. Install bedr de Weerd N.V. Markt 33, Etten Tel. 01608—2310 80411 Prima vissersboot 5 mtr bij 1,60 mtr. Havendijkstraat 9 Geer- truidenberg. Tiroierbroekjes zijn er weer v.a. f 14,95. Natuurlijk bij Dings, Korte Brugstr. 9, Bre- da. Tel. 39460 Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks. Nu zomerprijzen Kees v.d. Ven. Nieuwlandstr. 3. Tilburg. Tel. 04250-26617. X Jan H. Eekhout heeft zich opnieuw aan een detective-verhaal gewaagd. Het lijkt ons beter geslaagd dan zijn eerste boek in dit genre. Vooral de ogenschijn lijk onkreukbare rechter Steele is mees terlijk beschreven. Het is van begin af duidelijk, dat deze eerzuchtige man de dader is van de drievoudige moord, waar mee het boek inzet. Van een verrassen de ontknoping is dus geen sprake, maar de oplossing van het raadsel door in specteur Leeds is zeer vernuftig gevon den. Ze .maakt een spannend slot aan dit boeiend verhaal, dat verscheen bij G. F. Callenbach N.V. te Nijkerk. Lodovico Terzi, een jonge Italiaanse auteur, heeft met „De verlegen keizer" een roman geschreven, welke speels en fijnzinnig de avonturen beschrijft van een jongeman uit de zeventiende eeuw, die na allesbehalve prettige omzwer vingen in China belandt en daar merk waardige dingen beleeft. Het boek heeft iets van een schelmenroman, maar gaat in zijn intenties verder. Men kan er namelijk een geestige satire in proe ven op onze eigen - en eigenlijk op elke - maatschappij waarin mensen nu een maal maar mensen blijven. (Meulenhoff Amsterdam-, De directeur-generaal van de landbouw, ir J. Wellen, zal tijdens de komende al gemene vergadering van het rayon Zee land van de N.C.B. op 30 juni a.s. komen spreken over belangrijke actuele zaken die betrekking hebben op de landbouw. De algemene vergadering van het rayon Zeeland van de N.C.B. zal worden gehou den in de bioscoopzaal van hotel Rotter dam te Terneuzen. Naast de inleiding van ir. Wellen staat nog een lezing op het pro gramma door burgemeester G. v. Waes van Westdorpe over de belevenissen die hij vorig jaar heeft opgedaan tijdens een wereldreis die hij toen maakte. De Fransman Michel Texereau heeft te Rennes het Franse record 300G me ter steeple-chase, met 8 min 46,6 sec. al in zijn bezit, aanzienlijk scherper ge steld. Hij zegevierde in 8 min. 35,2 sec. en benaderde het wereldrecord dat op naam van de Belg Gaston Roelants staat, daardoor tot op 5,6 sec. BRUSSEL VLAAM 12,00 Nws. 12,05 V.d. lanc muz. 12,25 Weerber. 12,3( (Advertentie

de Stem | 1964 | | pagina 4