St.-Bonifacius-strandkerk in Cadzand weldra in gebruik Zeeland gaat door met teelt winterbloemkool Bankgebouw te Biervliet kost een kwart miljoen J. STOK TE TILBURG IS 35 JAAR MAKELAAR form Goese middens tand haakt in op Kasporgoweek Auto „landt" in Axelse voortuin iaabla® Pe Slem Behandeling herindeling Goes uitgesteld naar de nieuwe meubelen, Nico Molenkamp exposeert schilderijen en tekeningen Lijm hout met plezier en met ."SS, CETAFLEX *00 Bredanaar trachtte slaatje te slaan uit vruchten Ondanks matige uitkomsten: Grote vlucht van toeristenzielsorg Aanbouw vergt nog een jaar Van .onbekende tot groot kantoor n.v. Jan Hendrikx Prof. dr. H. Bosman rector-magnificus Kath. Hogeschool Baconvarkens weer duurder Dordtenaren kregen „koopje" aangeboden Bij kunsthandel Troutzaerte te Westdorpe Rayon-assistent tuinbouw- voorlichting KNVB Zeeland Slagen om de arm Vaste verbinding DAGBLAD DE STEM VAN 'VRIJDAG 19 JUNI 1964 (Van onze verslaggever) De St.-Bonifacius strandkerk m Cadzand-Bad zal dit seizoen, vóór de gehele afbouw, nog in gebruik worden genomen. De inzegening zal vermoedelijk eerst het volgend jaar plaatsvinden. Sinds kort wordt in de, door galerijen omhein de ruimte, de mis gelezen onder een provisorische luifel. De grote tent, die jarenlang in Cadzand als strandkerk heeft dienst gedaan, wordt nu in Renesse in gebruik geno men. De Stichting Katholieke Toeristenzie- Ienzorg te Goes heeft in Zeeland nu ge zorgd voor 'n permanente toeristenkerk in Zoutelande. Westkapelle, Haamstede. Dishoek en Cadzand. Plannen voor nieuw bouw bestaan voor Kamperland, Vrou wenpolder, Renesse, Koudekerke en Dom burg, waar de huidige accommodatie bij lange niet voldoet. In het urgentiesche ma staan Renesse en Vrouwenpolder voorop. De strandkerken vergen een be drag van honderdduizend gulden. De strandzielzorg te Cadzand heeft in het tienjarig bestaan een. grote vlucht ge nomen. Pater J. Mak van de Reguliere Kanunnikken van St. Augustinus te Sluis vertelde o.m. dat in het seizoen een zon dags kerkbezoek van naar schatting vier duizend personen niet tot de uitzonderin gen behoort. Parochie In maart is men met de bouw begon nen. De kerk krijgt een overdekte koor ruimte, een sacristie, een zit-slaapkamer voor de geestelijke en een grote open ruimte, omsloten door galerijen. De capa citeit is ruim vijftienhonderd staanplaat sen. De constructie van de galerijen, met naar de buitenzijde aflopende daken, is zodanig, dat te zijner tijd het open ge deelte overkapt kan worden. Pater Mak streeft er verder naar, om ook de koor ruimte te kunnen afsluiten. „Er ontstaat dan een intieme kapel, die in de winter maanden misschien de aanzet kan zijn voor een nieuwe (en eerste) parochie in Cadzand", zei hy. De bijzonder goede sfeer, waarin de strandzielzorg in Cadzand wordt ver: richt, heeft tot veel spontane hulp geleid. Pater Mak, die elke seizoenzondag in het Nederlands, Duits en Frans predikt, be schikt over een internationale „staf" van collectanten en misdienaars. Van een Bel gische toerist, de heer Cornelis uit St.- Niklaas heeft hij een fraai houten kruis beeld voor de nieuwe kerk gekregen. (Van onze verslaggever) Voor een bedrag van ruim een kwart miljoen wordt in Biervliet een nieuwe vestiging van de plaat selijke Boerenleenbank gebouwd. De bank bestaat in november veer tig jaar, welk jubileum niet ge vierd wordt. Over een jaar zal de nieuwbouw klaar moeten zijn. Hef bankgebouw zal verrijzen op de Markt, tegenover het gemeentehuis, op de plaats waar de voormalige christe lijke kleuterschool heeft gestaan. Het ontwerp, van het architectenbureau Rot huizen en 't Hooft uit Goes, wordt uit gevoerd door het plaatselijke aanne mingsbedrijf De Ruysscher. Het gebouw krijgt een frontbreedte van zeventien en een diepte van elf en een halve meter. Na-ast een ge outilleerde kantoorruimte mét vier loketten en een bestuurskamer, is er plaats voor een grote bovengrondse kluis en op de verdieping een kas sierswoning. In mei van dit jaar konden de'werkzaam heden eerst goed van start gaan. Op het eind van het vorige jaar was de grond al bouwrijp, maar moeilijkheden bij de heiwerkzaamheden vertraagden de bouw. De fundamenten, die nu klaar zijn, rus ten op 75 heipalen van zes meter lengte. De huidige vestiging in de Noordstraat werd in '37 betrokken en in '52 uitge breid. De bank, die een bijkantoor in Hoofdplaat heeft, ging in '50 over tot dagelijkse openstelling en werkt nu met drie personeelsleden. Er is nog geen be stemming gevonden voor het gebouwen complex, waarin de bank nu gevestigd is. (Van onze correspondent) Hoewel de resultaten met de teelt van winterbloemkool in Zeeland de laat ste twee jaar niet best zijn geweest, zal men in deze provincie toch voort gaan met het telen van dit produkt, dat zeer geschikt is voor het grove ge mengde tuinbouwbedrijf, het kleine land bouwbedrijf en het klein fruitbedryf. Dit schryft de heer M. Wattcl, hoofdas sistent van het rykstuinbouwconsulent- schap te Goes in het jongste nummer van de mededelingen van de Zeeuwse Groentetelersvereniging. waarin hij een overzicht geeft van de resultaten van de winterbloemkoolteelt in het afgelopen Na de afgelopen winter leek het er veel op dat de winterbloemkool weer een volledige mislukking zou worden, e- venals dat de vorige winter het geval was. In Zeeland is echter toch nog win- terbloemkool geveild. Er waren zelfs nog dagen dat er op de veiling in Mid delburg aanvoeren waren van 2000 tot 2500 kisten met dit produkt. In totaal werden er dit seizoen bij de veiling „Walcheren" in Middelburg 42.800 stuks winterbloemkool verkocht van de kwali teiten I en II. Deze brachten f 16 074.- op. Verder werden nog ongeveer 100.000 stuks verkocht van afwijkende kwaliteit en stek. Ongeveer 8000 stuks wiuter- bloemko'ol op Walcheren waren van een zo matige kwaliteit dat ze niet ver koopbaar waren. In Noord- en Zuid-Holland ging het gewas de afgelopen winter bijna ge heel verloren, dat was ook het geval in België. Zelfs uit Frankrijk en Enge. land kwamen dit voorjaar berichten over vorstschade bij winterbloemkool. De heer Wattel zegt er niet aan te twijfelen dat de Zeeuwse tuinders zul len voortgaan met de teelt van dit produkt Hij wijst er op dat de teelt- risico's niet groot zijn door de gerin ge teeltkosten. Vriest het gewas in de winter uit dan kj?n men nog een an der gewas' op dezelfde grond telen. Bo vendien zijn er in de tuinbouwsector wel meer gewassen, die soms oogstmis- lukkingen geven of soms onverkoopbaar zijn en ook die blijft men telen. Alleen door volharding en doorzetting kan een doel bereikt worden. Dat doel is een nieuw lonend gewas voor het toch al zo weinig gevarieerde teeltplan van de vele kleine bedrijven. Wel ligt het voor de hand dat in het komende seizoen het aantal speculatieve telers winterbloemkool wat kleiner zal zijn. De groep die meestal achter de markt aan loopt zal niet zo veel van dit produkt moeten hebben. Wat de teeltvergunning betreft is het zo. dat winterbloemkool tot nu toe enkel geteeld mag worden door erkende groen, tetelers. De Zeeuwse landbouwmaat- schappij heeft bij het Landbouwschap een verzoek ingediend deze teelt viij te geven De zaaitijd voor de planten voor de winterbloemkool is thans aange broken. Omstreeks half augustus moeten de planten dan uitgepoot worden er. als alles goed gaat geven ze in spril-mei een mooie bloemkool van de open grond. Het weer in de winter is echter be slissend voor deze teelt. Twee jaar ach ter elkaar zat het het mis maar daarvoor waren enkele jaren waarop zeer goede resultaten werden behaald met deze teelt waarvoor het Zeeuwse klimaat toch wel geschikt is. (Advertentie) die uitsluitend verkrijg baar zijn bij Uw Top- Form Adviseur: BOSCHSTRAAT 1 BREDA (Van onze correspondent) „Op 25 juni 1929 werd ik beëdigd tot makelaar en als ik mijn gedach ten laat gaan over de afgelopen vijfendertig jaar, dan blijkt mij hoe veelzijdig het. vak in,, die tijd is geworden en- welke eisen men van daag de dag aan een makelaar stelt". Aldus de heer J. J. M. Stok uit Tilburg, die volgende week donderdag aan zijn zevende lus trum als makelaar toe is. „Rondom de jaren 1929-1930 was er voor een makelaar weinig te beleven", vertelde de heer Stok. Voor de meeste mensen was hy dan ook een onbeken de figuur, die men enigszins argwa- O Curatoren van de Katholieke Hogeschool hebben op voordracht van de academi sche senaat benoemd tot rector-magnifi cus voor liet studiejaar 1964-1965: prof. dr. H.W.J. Bosman, hoogleraar in het geld-, krediet- en bankwezen. De acade mische senaat heeft uit zijn midden aan gewezen tot secretaris voor dat studie jaar: prof. dr. H.F.J.M. van den Eeren- heemt, hoogleraar in de politieke, eco nomische en sociale geschiedenis. Prof. Bosman, geboren in Rotterdam in 1922. heeft economie gestudeerd aan de Nederlandsche Economische Hooge- school in zijn geboortestad, waar hij in 1958 promoveerde tot doctor in de eco nomische wetenschappen op een proef schrift „Wet toezicht kredietwezen". Na zijn studie was hij achtereenvolgens werk zaam bij het ministerie van financiën en bi.i het Centraal Planbureau. In 1954 werd hij tot lector aan de katholieke hoge school benoemd; in 1959 tot hoogleraar. Prof. Bosman is kroonlid van de So ciaal-Economische Raad. (Van onze verslaggever) De Goese Middenstands Centrale zal met een aantal activiteiten inhaken op de internationale feestweek die de r.k. gymnastiekvereniging Kasporgo uit Goes van 24 juli tot en met 2 augustus te Goes organiseert. Naast de, in het programma van de feestweek opgenomen, activiteiten van de GM.C. als een fakkeloptocht door Goes op donderdagavond 30 juli en het optreden van buitenlandse groepen op de grote markt te Goes op zaterdag 1 augustus, heeft de G.M.C. voor deze week nog heel wat meer op het programma. Maandagavond 27 juli zullen op de Grote Markt te Goes demonstraties van pony dressuur worden gegeven. Dinsdag middag 28 juli vindt in de tuin van het Schuttershof het Zeeuwse boogschutters- feest met prijsschieten plaats. Vanaf 29 juli tot en met 1 augustus geeft de stads- beiaardier, de heer W. Harthoorn, con certen op een rijdende beiaard. Op ver schillende punten in de stad zal men dan zijn concerten kunnen beluisteren. Gedurende de gehele feestweek kan men op verschillende plaatsen in Goes In verband met de huidige situatie op de varkensmarkt heeft het bestuur van het produktschap voor vee en vlees be sloten de prijs voor baconvarkens in gaande a.s. maandag met 5 cent per kg te verhogen. Dientengevolge zal met ingang van de genoemde datum voor baconvarkens van 63 tot en met 69 kg in de kwaliteitsklas sen 1 tot en met 4 een prijs gelden van 2.60, 2,48, 2.43 en 2,38 per kg koud geslacht gewicht. De 24-jarige Bredase fruithandelaar W. N. L. was met zyn bestelauto naar Dordrecht gereden om de Dordtenaren van kersen en aardbeien te laten profiteren. Hy streek neer in de omgeving van dc Toulonselaan en bracht ogenschijnlijk zijn vruchten zeer billijk aan de man. De prijs was uitzon derlijk laag. Maar bij het nawegen van het gekochte, bleken de kopers bij de neus te zijn genomen. Ieder die een kilo kocht kreeg drie ons vruchten te weinig De Brabander bekende later ruiterlijk aan de politie dat hij een slaatje uit de aardbeien en kersen had willen slaan. Hij had de ene zijde van de weegschaal verzwaard. Zo verdween hij met zijn spullen naar het hoofd bureau van politie, waar ook zijn auto in beslag werd genomen, omdat herr door de rechter de rijbevoegdheid was ontzegd. Barrevoets isi hij afgedro pen. ambassadrices (dames van de G.M.V.V.) tegenkomen, die 'de toeristen bloemen aanbieden. De Goese horecabedrijven zullen deze hele week lang de gasten die Goes be zoeken speciale Zeeuwse menu's aanbie den. Alle straten in het centrum zullen fees telijk zijn verlicht. Besprekingen worden thans nog gevoerd om de openbare ge bouwen en singels te verlichten. nend bekeek. De handel in huizen was in hoofdzaak onderhands of ging via veilingen. Van de diensten van een tussenper soon werd wel gebruik gemaakt maar meer als van een bevriende- of zaken relatie, welke dan moest voorkomen dat de verkoper er achterkwam, wie inte resse voor zijn pand had. Zo trachtte mèh prijsopdrijving te voorkomen.' 'Ge leidelijk aan is men het anders gaan zien. Het bleek, dat de make-aar v?el degelijk over de belangen van koper en verkoper waakte. De makelaar sti muleerde het bouwen voor eigen reke ning en het in exploitatie brengen van gronden. Men ging meer en meer over tot het laten schatten van het onroe rend bezit. Na enkele jaren werd men vertrouwd met de makelaar en zijn ac tiviteiten. Het kleine makelaarskantooi van 1929 is uitgegroeid tot een kantoor met een personeelsbezetting van ongeveer veertig mensen, dat zaken doet door geheel Zuid-Nederland en thans ook te Breda is gevestigd. Het jubileum van de heer Stok Sr. wordt op donderdag 25 juni door het gehele personeel in Oisterwijk gevierd. Na een H. Mis uit dankbaarheid, die om half tien in de parochiekerk van de H. Johannes wordt opgedragen, volgt in hotel de Zwaan een gezamenlijk ont bijt Tevoren zal het cadeau van het personeel worden aangeboden. Om half een wordt in feesctreintjes een rondrit door bossen en langs ven nen gemaakt en na een ontvangst in restaurant de Nachtegaal worden diver se sportwedstrijden gehouden. Om vijf uur wordt naar Groot Speyk feewandeld, waar na een feestdiner nog gelegen heid tot dansen is. De muziek wordt verzorgd door The Tony Wheel Combo uit Oisterwijk. (Advertentie) Het stemt verheugend, dat de kunst belangstellenden in Zeeuwsch-Vlaande- ren thans kennis kunnen maken met het werk van Nico Molenkamp, de thans 44-jarige in Enschede geboren scnüder en tekenaar, die al jaren als docent aan de Academie voor beeldende kun sten te Tilburg verbonden is. Deze Bra bantse Twentenaar, wiens werk al vele malen prijzen verwierf en doordrong tot Amerika, de Vereftigde Staten, Enge land en Irak behoort namelijk tot de weinige kunstenaars die in een tijd, waarin een lang niet altijd verantwoord dynamisme de beeldende kunst beneerst, een meditatieve visie uitdragen. Het kan dan ook geen toeval zijn dat de aan kondiging van Nico Molenkamps ten toonstelling een prachtige dichtregel meekreeg en wel deze van juist de In dische dichter Rabindranath Tagore: I sit on the gras and gaze upon the sky and dream of the sudden splendour of thy coming. Een regel afgedrukt zonder t van onze verslaggever) Op de Zuidsingel in Axel is gister morgen om ongeveer kwart voor tien een personenauto, die werd bestuurd door de Belg. S. N. uit Berchem, in een flauwe bocht aan het slippen ge raakt. De bestuurder raakte toen de macht over het stuur kwyt, waarna de wagen holderdebolder over de linkerberm, de ventweg, het trottoir en een ongeveer 30 centimeter hoog betonnen muurtje in de voortuin van een villa belandde, om daar nog over de kop te slaan en tenslotte op zijn kant te komen liggen. En pas sant had de auto, die zwaar werd be schadigd, nog twee jonge bomen in de tuin geveld. De bestuurder kwam met de schrik vry. Hy kon bekomen in de villa, in de voortuin waarvan de escapade van zijn auto het eind vond. De rijkspolitie heeft proces verbaal tegen N. opgemaakt. „Insekt". Een olieverfschilderij van Nico Molenkamp. commentaar, een soort van motto, dat uitstekend past bij dit werk, datver vuld is van de sfeer en de gevoelens die deze regel bij de lezer oproept. Hij is er niet gewelddadig bijgesleept, deze regel, maar gaat harmonisch met het werk samen. Molenkamps werk spreekt namelijk de beeldentaal van de droom, die bij ogen-mensen en scher pe waarnemers dikwijls de getranspo neerde werkelijkheid is. EE schilderij als no 4, Vlieger, is de poëtische neer slag in vorm en kleur van de waarne ming van een vlieger, zoals kinderen die in zomer en herfst oplaten en onbe wust elkaar over lange afstand in de ruimte in levensblijheid te groeten. De Indiaan op no 1 en 2 is de getrans poneerde werkelijkheid van de verbeel ding, het is de synthese van de indi aan, zoals ieder kind die voor zich ziet op grond van de lectuur van Karl May èn die welke men, volwassen gewor den, kan leren kennen uit de vertalingen van de fascinerende poëzie der India nen. In schilderijen als deze en niet te vergeten in no 3, Insekt, voelen wij het wezenlijke van dingen dieren, men sen benaderd, er is sprake van een poëtische helderziendheid die zich uit in beelden die zich bewegen op de grens van het bewuste en onderbewuste en in sobere, verfijnde, gedempte kleuren. Kleuren die in hun verfijnde nuances en overgangen eenzelfde geluksgevoel schenken als Provenqaalse daken onder verschillende belichting .Nico Molen kamps werk is poëtisch in de beste zin van het woord. Het is dit niet al leen naar de visie, maar ook dank zij de geraffineerde en verfijnde beheer sing der schilderkunstige middelen. Tref fend zijn ook de enkele hier aanwezige zwart-krijttekeningen, met name die welke het fenomeen machine tot on derwerp hebben. Met deze gave ten toonstelling, die tot 5 juli a.s. te be zichtigen is, bewijst kunsthandel Trout zaerte. dat zij haar pionierswerk voor de moderne Nederlandse beeldende kunst moedig en met inzicht voortzet. WILLEM ENZINCK De heer C. Geense te 's-Heer Arens- kerke is benoemd tot rayon-assistent van de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst in Zeeland voor het gebied van Rilland, Krabbendijke en gedeeltelijk Waarde en Kruiningen. De heer Geense zal in dit gebied voor lichting geven aan de fruittelers. Hij zal zich binnen afzienbare tijd vestigen in Krabbendijke. Nu de beslissingscompetitie om de de gradant aan te wijzen in de tweede klas B tussen Corn. Boys 3, Aardenburg 2 en Breskens 3 niet tot een beslissing heeft geleid, is op grond van het bepaalde in het reglement competitiewedstrijden het doelgemiddelde van de normale competi tie beslissend. Omdat Corn. Boys 3 met de doelcijfers 37-50 een gemiddelde van 0.74 bereikte, Aardenburg met 48-69 daar juist iets on der bleef (0.70) en Breskens 3 met de cijfers 26-71 veruit het laagste gemid delde haalde t.w. 0.37 zal Breskens 3 derhalve moeten degraderen. Door een 2-0 overwinning in de beslis singswedstrijd tegen het gelijk geëindigde Vlissingen 2 greep Middelburg 2 de kam pioenstitel in de reserve eerste klas Zuid I. Liet Schelde-Rijnverdrag is nu behan- delingsrijp. Er zou te veel eer be wezen worden aan een Waals plage rijtje, als de Tweede Kamer de defini tieve behandeling niet vóór het reces zou afdoen. Die behandeling zal wel in een heel andere sfeer plaatsvinden dan het roemruchte voorstel van Van Karnebeek inzake het Moerdijkkanaal. Dat bracht Nederland in heftige be roering. Nu kan het werk van de on derhandelaars rekenen op algemene, althans zo goed als algemene, goedkeu ring. Wel echter kan er nog zwaar ge debatteerd worden over nevenvraag stukken, vraagstukken, welke nochtans voor West-Brabant en Zeeland van het grootste belang zijn. Men kan die sa menvatten onder het hoofd: Reimers- waalplan. In Brabant heeft men zich maar node neergelegd bij het denk beeld. dat het Kreekrakplan, zo geest driftig gepousseerd, geheel van ge daante moest veranderen. De moge lijkheid dat deze steeds meer industri aliserende provincie een rechtstreekse uitweg naar zee zou krijgen, werd daardoor in de tijdsorde al dadelijk naar verdere achtergrond verschoven, maar kwam ook in zijn geheel op ietwat losse schroeven te staan. Toe zeggingen van regeringszijde werden later met de nodige voorbehouden om kleed. Ook in de Memorie van Ant woord is het woord „voorzichtig" sche ring en inslag. De regering beoefent vlijtig de kunst van slagen om de arm. De studie inzake het Reimers- waalplan wordt inmiddels voortgezet, waarbij ook gelet zal worden op de ontwikkeling van de Theodorushaven, de Sloehaven en de Kanaalzone. Een nieuwe doorsteek van Zuid-Beveland bij Waarde in aansluiting op een Oos- terscheldehavencomplex komt ook ter sprake, waarbij de regering het nog een vraag vindt, of daarbij rekening moet worden gehouden met de duw- vaart. Ons dunkt dat dit moeilijk een vraag kan zijn. Temeer omdat de re gering er niet aan denkt het kanaal Hansweert-Wemeldinge voor deze .vaart geschikt te maken. Hier komen immers de belangen van de binnen scheepvaart in het geding, die met het veldwinnen van de duwvaart ernstig rekening moet houden. Het is waarlijk niet on-Nederlands, als we daarbij ook aan de belangen van Gent denken, dat dezer dagen nog eens aandacht heeft gevraagd voor zijn bekommernissen in verband met de nieuwe Schelde-Rijnverbinding. We hopen, dat de behandeling van het Schelde-Rijnontwerp dat we ook van harte toejuichen van de zijde der regering wat substantiëler taal zal brengen inzake de hier aange duide nevenvraagstukken. Men heeft nog te weinig oog voor de versnelde economische en technische evolutie van deze tijd, welke men vóór moet blijven en waar men niet moet achteraan sukkelen met halve maatre gelen. Dit achteraansukkelen kunnen we ook constateren bij de houding van de regering met betrekking tot de vaste oeververbinding voor de Wester- schelde. Dat vraagstuk heeft men wel onder veel aandrang in een studie commissie gestopt, doch tegelijkertijd werden er duizelingwekkende bedra gen genoemd 6, 7, 8 honderd mil joen om de gedachte te doen post vatten, dat het hier meer een hersen schim dan een realiseerbare mogelijk heid is. De geoloog prof. van Rumme- len, die met een karteringsgroep se dert 1956 werkt aan de vaststelling van een geologische kaart van Zeeland, heeft gezegd.' „Dit lijkt natuurlijk ner gens op". Hij doet een interessante suggestie, die binnen de 200 miljoen blijft. Als men dan bedenkt wat voor verliezen handel en industrie lijden, omdat ze in het Zeeuwse gebied zo zeer afhankelijk zijn van (op zichzelf voortreffelijke) veerdiensten, als men daarnaast zet wat het in gang en op peil houden van deze veerdiensten aan kapitalen verslindt, dan is een inves tering van 200 miljoen toch waarlijk niet om van te schrikken. Alles wat zich momenteel voltrekt in Zeeland aan dammen- en bruggenbouw vraagt, ja schreeuwt om de logische aanvulling met een vaste verbinding over de Wes- terschelde. Dat zal ook het stugste ver zet op de duur moeten breken. De raad van Goes, die woensdagavond als laatste van alle gemeenten op Zuid- Beveland zou debateren over het herin delingsplan, is niet eens aan de behande ling toegekomen. Om half elf kwam het punt aan de orde. Het raadslid Haverhoek (P.v.d.A.) vroeg om uitstel van behande ling, omdat hij de tijd van voorbereiding te gering vond en omdat hij vreesde, dat door de overladen agenda de discussies niet voldoende tot hun recht zouden ko men. Op voorstel van burgemeester mr. F. Huber ging de raad hierna in geheime zitting. Even na elf uur werd de verga dering weer heropend, waarna werd medegedeeld, dat de behandeling van de herindeling was uitgesteld tot 30 juni a.s. De voorzitter deelde tenslotte nog mede dat in verband met de aanhangig ge maakte herindeling van geheel Zuid-Be veland door de Kroon niet meer in be handeling zal worden genomen het ver zoek van de gemeenten Goes en Kloetin- ge om de grens tussen beide gemeenten te wijzigen. Dit verzoek is in september 1963 aan de Kroon gericht en behelsde de uitbreiding van het Goese grondge bied met ongeveer 100 ha. De voorzitter las het volledige Koninklijke besluit met voornoemde inhoud voor.

de Stem | 1964 | | pagina 3