Kees Pellenaars neemt nu Fons Steuten mee SENATOR Ontbreken van favorieten maakt strijd aantrekkelijk comnmtmi Tom Okker en Jan Hajer loten niet gunstig Grote speedboatraces op unieke waterweg bij „Pel-Boys" Een tweede Trueba [Grote zwemracel in Zeeland Volgende week: Schelde-zwemwedstrijd DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 19 JUNI 1964 LOF VOOR KEES HAAST Arbiter Van Male neemt afscheid Fons Steuten KEES HAAST: ik leerde veel Touwtrekken om Chris Geutj es ]an Hugens in het ziekenhuis Emerson komt met Santa na op Mets Clement Roman vervangt Post Kohn weer naar Fortuna '54 als vader dit boekje opendoet ontdekt hij 10 geurige sigaren! Doe het deze vaderdag anders. Geef hem die doos- met-boekomslag vol lichte en geurige Senator sigaren! Bedenkelijk Volleybalteams TILBURG voor WATERSTANDEN (afb. rechts). Vooral bij de kusten van tro- e eilanden komen ze 'uldig voor. Groter zijn arriereriffen, die door agune van de kust ge- den worden. Het be- pte voorbeeld is het on- ir 1800 km lange Groot érerif, gelegen op een nd van 15 tot 80 km van T.O. kust van Austra- len derde bekende rif- is die der atollen, be de uit een al of niet ten ringvormig rif. met agune in het midden, fen zijn echte liefheb van warm, helder, voe- rijp en ondiep water, ater dat kouder dan 00° idt men ze niet en be- de honderd meter e eindigt hun groei Zo zien hebben ze echt niex naangenaamste deel van rdoppervlakte voor zich >zen. j Toch Limburger I (Van onze sportredacteur) „Ik heb de Ronde van Zwitserland afgewerkt, zoals ik dat van plan was om te doen", zei Kees Pelle naars donderdag. De Bredase ploegleider was in één ruk vanuit Zwitserland gèkomen, had onge veer vierentwintig uur achter het stuur van zijn auto gezeten, sliep enkele uurtjes en begon vervol gens aan de laatste voorbereidin gen voor de Tour. Er was onmid dellijk een groot probleem. Jan Hugens, die volgens de eerste be richten met ischias schijnt te kampen, diende te worden vervan gen. De „Pel" bleek over genoeg kandidaten te beschikken. Hij wenste echter 'n Limburger in zijn ploeg te hebben. Er ging een tele foontje naar Toine Gense (Maas tricht). Er moest een keuze ge maakt worden tussen Jan Tummers (zondag amateurwinnaar van de Ronde van Limburg> en Fons Steu ten, een jonge prof. Het werd Fons Steuten. Alvorens Kees Pellenaars tot de keuze van de Limburger overging had hij con tact met „Televizier", sponsor van de ploeg. Rein van Rooij, de voorzitter van het sportfonds, adviseerde de Pel een be roep te doen op Wim van Est. „Dat zou JAN HUGENS in het ziekenhuis.. Arbiter Dick van Male zal zaterdag in Rotterdam zijn succesvolle scheids- rechtersloopbaan beëindigen. De inter- toto-ontmoeting Feyenoord Standaard Luik zal de laatste wedstrijd zijn die d« Amstelvener leidt. toch een goeie stunt zijn!". Pellenaars was het er mee eens, maarhij kon IJzeren Willem, lid van een Belgische wielergroep, onmogelijk contracteren, want dan zou hij absoluut in het gedrang komen met de Tourorganisatoren, tenzy Wim van Est in de „Televizierploeg" zou kunnen fietsen met zijn „Mann-trui". Maar dat was de Nederlandse sponsor te erg. Zodoende werd het Fons Steuten. Over de Ronde van Zwitserland had Kees niet zo heel veel meer te vertellen. „Je weet met welke bedoeling ik er heen ben gegaan. De jongens moesten kennis kunnen maken met de bergen. Dat heb ben ze gedaan. Voor de een is het een meevaller en voor de andere een tegen valler geworden". Lof had Kees Pellenaars voor Kees Haast. ,,Er wordt wel eens gezegd en ge schreven, dat deze renner met een veel te groot*verzet rijdt en dat hij spoedig zal sneuvelen. In de bergen heeft hij echter gereden op zuivere souplesse. Ik heb hem moeten dwingen het een beetje kalmer aan te doen. Ook hij mocht zijn kracht niet verspillen vóór de aanvang van de Tour". Terwijl Kees Pellenaars dit zei rinkel de de telefoon en kwam Maarten Breure aan de lijn. Hij had graag mee gewild naar de grote ronde, maarhij vergat bij de Pel even langs te komen en schrif telijk te verklagen, dat hij aan geen enkel merk was gebonden. Maarten had daar nu spijt van, wilde alsnog mee, maar door het vastleggen van Fons Steuten was hem een levenskans langs de neus gegaan. „Ze willen allemaal", zei Kees Pelle naars. Maar die ene gelukkige is Fons Steuten, zesentwintig jaar oud en evenals pech vogel Jan Hugens een Limburger. Zijn keuze kwam niet zo onverwacht als men zou vermoeden, want al eerder had Kees Pellenaars hem verzocht zich als reserve gereed te houden. Steuten stond donder dag echter toch nog voor een grote ver rassing, want „het geval Hugens" was tot dan toe in een grote waas gehuld. Via Toine Gense, de bekende Limburgse Fons Steuten tekent voor Pellenaars. zijn contract wielerman, werd Steuten tijdens een trai- ningsrit op de hoogte gesteld van het of ficiële aanbod. Fons heeft toen, vanzelf sprekend, ja gezegd. Hij toonde zich bij zonder blij met deze uitverkiezing maar weet van de andere kant dat de Tour niet mee zal vallen. „Wanneer ik de eer ste vier dagen goed doorkom is er geen centje pijn meer", verzekerde de sym pathieke Limburger, die veel ervaring heeft opgedaan in etappe-wedstrijden. Als amateur reed hij dergelijke coursen veel. Hij nam o.a. deel aan de Ronde van Joe- go-Slavië, Olympia Toer, Ster van Hene gouwen, Ronde van Belgisch Limburg, omloop der twaalf kantons en triptique Ardennais. Dit jaar reed Fons Steuten eerst als onafhankelijke, later als prof, hoofdzakelijk Belgische kermiscoursen en nam ook deel aan de Ronde van Spanje. Evenals zovele landgenoten staakte hij echter de strijd. In Limburg was men erg gelukkig met de keuze van een „land genoot". HUUB ZILVERBERG en alle mannen van Flandria verzamelen zich. vanmiddag om drie uur in Brussel, waar officieel vertrokken wordt voor de Tour. Daar zal het materiaal uitgereikt worden en na een persconferentie reist men richting Rennes. ELLY KOOT, de pas gekozen miss Europa komt de ploeg van Pellenaars uitgeleide doen. Om tien uur is Elly aan de Liesbos- laan om alle renners, ploegleider en verzorgers een goede reis toe te wensen. WC ABATTOIR in Tilburg or ganiseert zondag 12 juli weer de Ronde van Loven op het parkoers van de Heikantse baan. Het is een wedstrijd voor amateurs, nieuwelingen en aspiranten. (Van onze sportredactie) Kees Haast, de ,.Pel-Boy" die het best de Ronde van Zwitserland beëindigde is in grote forme. Hij kwam bijzonder fit in Rijsbergen aan en was juist op tijd om zijn vader met zijn zoveelste verjaardag te feliciteren. Haast heeft goede hoop op prestaties in de Tour, en terecht. In de bergen bleek hij, Kees Pellenaars onder streepte dat trouwens meerdere malen, een openbaring. Zó zelfs dat Kübler em Koblet, die als radio-reporters volgden, hem een tweede „Spaanse vlooi" noem den. hierbij denkend aan de een-meter vijftig lange Spanjaard Trueba, die rond 1935 cols beklom alsof het molshopen wa ren. Kees Haast was er in deze Ronde ook zo een. In de vijfde rit zat hii sa men met Huub Zilverberg op kop en riep de Goirlenaar plotseling toe of die bergen nog kwamen. Hijgend en stotend kon Zilverberg hem mededelen dat die net achter de rug waren. Bij het ophalen van die verhalen lacht kleine Kees eens en denkt er het zijne van. ..De Pel heeft me goed in toom gehouden" bekent hij ruiterlijk. „Ik was soms tot alles in staat en achteraf bekeken kun je dat onmoge lijk verwerken. Kees Pellenaars heeft zelfs gedreigd met naar huis sturen. Dan ga je het wel kalmer aan doen. In ieder geval leerde ik zo bijzonder veel dat ik me niet meer kapot zal knallen op de bergen zoals in de kleine Tour vorig jaar" DE EUROPESE voetbalunie heeft be kendgemaakt dat de loting voor de voorronden van de wedstrijden om de Europese beker voor landskampioenen en voor bekerwinnaars op 8 juni te Genève zullen, worden gehouden. (Advertentie) Chris Geutjes, de 23-jarige voor hoede-speler van Elinkioijk, gaat zijn club verlaten. Welke nieuwe voetbal-„baas" van zijn niet ge ringe schutterscapaciteiten gebruik gaat maken is nog steeds een op windend geheim. Go Ahead zegt: Geutjes komt bij ons. Er is reeds lang onderhandeld over en met hem. Wij rekenen op deze knaap. S.C. Enschede zegt: Onze nieuw ste aanwinst is Chris Geutjes. Wij kunnen hem een huis aanbieden en we zijn er van overtuigd dat hij er in trekt. Elinkwijk zegt: Het kan ons niet schelen wat Chris doet. Hij gaat bij ons weg en hij moet zelf weten naar welke club. Chris Geutjes zegt: Ik wil naar Enschede, maar als Go Ahead erg lastig wordt stap ik helemaal uit het betaalde voetbal en ga ik weer terug naar RVW, mijn oude club in Renkum (vierde klasse ama teurs). Zo stond Kees Haast vorig jaar na zijn zege in de Ronde van Canada een huldiging in ontvangst te ne men. In Rijsbergen wil men het graag eens overdoen en daar is niet eens een eindoverwinning in de Tour voor nodig (Van onze sportredactie) Door bemiddeling van de Sittardse arts dr. M. Jessen, is Jan Hugens onderzocht door de zenuwspecialist dr. van Pelt van het Sittardse ziekenhuis. Er is komen vast te staan dat Hugens lijdt aan ischias in het linkerbeen, waarmee hij de ko mende weken volledig rust zal moeten houden. Beide medici besloten Hugens voor twee a drie weken op te nemen in het Sittardse ziekenhuis, waar hij ge heel plat te bed zal moeten blijven liggen. Hij zal dagelijks gemasseerd worden en de behandelende geneesheren verwach ten dat de blessure dan genezen zal zyn. Voor de Wimbledon-exhibities, die zon dag 5 juli op de Scheveningse Mets- banen plaatsvinden, heeft organisator Hans van Dalsum twee zeer sterke spe lers kunnen engageren. Het zijn de Australische kampioen Roy Emerson, die voor de komende Wimbledonkampioenschappen als eerste is geplaatst en de Spanjaard Manuel Santana. Deze laatste behaalde onlangs het internationale kampioenschap van Frankrijk. Voor Wimbledon is hij derde geplaatst achter Emerson en McKinley. Van Dalsum zal tijdens het Wimbledon- kampioenschap zelf nog twee spelers engageren. Ploegleider Guillaume Driessens heeft als vervanger van de geblesseerde Peter Post, de Belg Clement Roman aangewe- Anton Kohn. de Duitse voetballer die een jaar geleden van Förtuna '54 naar Sportclub Enschede overging, heeft nu weer een contract gesloten met Fortuna 54 Door het zich kwalificeren van Betty oud-titelhoudster Karen Susman. Betty Stoeve en Jenny Ridderhof wer den beiden ingedeeld in de eerste ron de en moeten het op ladies-day (de eer ste dinsdag van het toernooi) opnemen Stoeve en Jan Hajer voor de enkelspe len is de Nederlandse vertegenwoordi ging by de komende Wimbledonkampi oenschappen de numeriek sterkste sinds de tweede wereld-oorlog, in het heren enkelspel komen twee Nederland se vertegenwoordigers uit: Okker en Ha jer. Het lotingsschema van het dames en kelspel vermeldt zelfs vier Nederlandse namen mevr. Ridderhof, Trudy Groen man, Anja Lepoutre en Betty Stoeve. Tom Okker en Jan Hajer lootten niet bepaald gunstig. Tom Okker komt in de eerste ronde uit tegen de dubbelhandi- ge Zuidafrikaan Frew Cmmillan, die op de ranglijst van zijn land weliswaar vrij laag geklasseerd is (zesde), maar de laatste tijd in Engeland resultaten be reikte. die een hogere rangschikking rechtvaardigen. Jan Hajer ontmoet Edu. ardo Zuletta. de kampioen van Ecuador. Van de vier Nederlandse speelsters kregen er twee (Groenman en Lepoutre) een bye in de eerste ronde. Zij komen daarna uit tegen resp. de Amerikaanse Vicki Palmer en de Zweedse Karen Frendelius, twee geroutineerde speel sters met een moeilijk speltype Mocht Anja Lepoutre deze partij winnen, dan bestaat de kans, dat'zij zich bij de laat ste zestien schaart om uit te komen tegen titelhoudster Margaret Smith of de Australische Pat Meele de Zuidafrikaanse Pam tegen resp. naughan Swan. In de dubbelspelen troffen Tiudy Groenman en Anja Lepoutre het slecht. De Groningse meisjes moeten in hun eerste de beste party aantreden tegen Maragaret Smith-Lesely Turner, het Australische dubbel, dat als eerste is geplaatst. Jan Hajer en Tom Okker kunnen in hun duel voor het heren dubbel op meer dan gewone belangstelling rekenen. Hun tegenstanders zijn namelijk de onster felijke" Jean Borotra en diens al even bejaarde partner Gil de Kermades. Bo rotra de enige die nog speelt in de lange witte broek, won de Wimbledonti- tel in 1926 De beide Nederlandse combinaties in het gemengd dubbelspel kwamen niet al te ongelhkkig uit de loting. Jenny Ridderhof en Piet van Eysden spelen tegen de Britse Wightman cup aanvoerster Angela Mortimer en de Zuidafrikaan Brebnor. Tom Okker en Trudy Groenman ontmoeten de Brits- Rhodesische combinatie mej. Morris en Adrian Bey. PIET VAN redelijke EYSDEN loting De Groningse gemeente BellingvvoJde vlak bij de Duitse grens gaat zon dag 26 juli internationale speedboatra ces houden op een 27 kilometer lang rond het dorp gelegen circuit Het is de bedoeling er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken, te vergelij ken met de TT motorraces te Assen. De unieke waterweg die Bolüngwolde rijk is, heeft geen sluizen of andere ob stakels. De pittige racebootjes kunnen er met een snelheid van 70 tot 100 kilometer per uur onbelemmerd over het water scheren. De twee enige bruggen over het circuit die te laag zijn kun nen zonder bezwaar worden afgenomen. Aan de wedstrijd nemen 50 boten deel. Het is de bedoeling dat deze boten in vier klassen om de „Grote Prijs van Nederland" zullen strijden. De races worden voorafgegaan door waterskide monstraties. De speedboatraces worden georgani seerd door de gemeente in samenwer king met de Nederlandse speedboat- club. Het gemeentebestuur van Bellingwol- de bestaat in feite maar uit twee per sonen, de wethouder mevrouw M. Mul der Friderichs en de heer K. Nomo- den, want burgemeester W. Vasbinder is al geruime tijd ziek. Zij willen de agrarische gemeente die nu nog 5500 inwoners telt, maar die langzaam door emigratie dreigt te ontvolken, nieuw le ven inblazen. Reeds nu gonst het in het anders stil le dorp van de activiteiten. De inwo ners helpen daadwerkelijk mee om al die voorzieningen te treffen die voor de verwerkelijking van de grootse plan nen nodig zijn. Naast de bouw van aan legsteigers e.d. wordt er met groot en thousiasme gewerkt aan het ingereed- heid brengen van parkeerterreinen voor ruim 10.000 auto's, een overdekte ere tribune, terrassen, consumptietenten, een podium voor de huldiging van de win naars, een muziektent enz. Verder worden er EHBO-posten inge richt, sanitaire voorzieningen getroffen en wordt een geluidsihstallatie langs het circuit aangelegd, zodat de toeschou wers van minuut tot minuut op de hoog te kunnen blijven van de posities van de verschillende boten. GRANDIOOS I 2,SO - ftfajfcNJ I 2,70 F£R DÜ0S VAN 10 SIUKS (Van on?e sportredactie) Zaterdag 27 juni om ongeveer drie uur, zullen twintig dapperen bij de vuurtoren Nieuwesluis in de Schelde duiken voor de jaar lijkse zwemrace naar Vlissingen. Het „Comité Scheldebeker Zwem wedstrijden" organiseert dit evene ment voor de eenentwintigste keer en wanneer het verloop even goed zal zijn als vorige jaren, en daar valt niet aan te twijfelen, dan ein digt dit wateravontuur weer in een enorm succes. De Zeeuwse organisators staan al- lereerst borg voor eeji perfecte orga nisatie en weten daarnaast steeds gro te figuren uit de zwemsport te presen teren. De laatste jaren domineerden Ju dith de Nijs (zij maakte daarbij ook de recordtijd van 59.11 sec) en Herman Willemse. Dit keer mist men eigenlijk die be kende namen, met Judith de Nijs als opvallendste afwezige. Zij verblijft mo menteel in Amerika en kan dus jam mer genoeg niet deelnemen. Van de andere kant betekent dat een volkomen open strijd tussen gelijkwaardige water ratten, die nu zonder een uitgesproken favoriet in de buurt van Breskens aan de zware tocht over vijf kilometer be ginnen. Echte kanshebbers zijn er in derdaad niet aan te wijzen al springt de naam van Hans van Hemert uit Breda wel naar voren. De Surae-zwem- mer wist eenmaal te triomferen maar kon vorig jaar door een beenbreuk niet deelnemen. Hij behoort zeker tot de sterksten. Van groot formaat is onge twijfeld ook Miel de Pooter uit Terneu- zen die de laatste tijd Zeeuwse records aan flarden zwemt. Behalve Nederland se deelnemers komen er ook ensele Engelse cracks Over hun capaciteiten valt weinig te zeggen, alleen dat ze via voorselecties in hun land tot de Scheldewedstrijd zijn doorgedrongen. Al les bij elkaar dus een bijzonder aan trekkelijk veld, dat bestaat uit twintig deelnemers. Meer laat men niet toe, hoe groot de aanvraag (dit jaar bijna veertig) ook is. Rond vier uur zater dagmiddag (volgende week dan) hoopt men de winnaar of winnares in Vlis singen te huldigen. Voor het zover :s zal er grote strijd geleverd zijn. De deelnemers: A. Schagt, de Ijsberen, Antwerpen (B); mej. M. van Gorp, Su- rae Breda; mej. E. Remer, H.P C., Heemstede; J. v.d. Burght, S.Z.V., Sou burg; mr, P. Hatfield. B.L.D.S.A., Middlesborough (Engeland)A. v. d. Woestijne, de Zeehond, Vlissingen; B. Walter, D.J.K., Amsterdam; mej. M. Breuker, Surae. Breda: H. van Hemert, Surae, Breda L. de Kok, de Krabben, Bergen op Zoom; J. Bood, D.W.R., Haarlem B. Huizenga, H.P.C., Heemstede; M. de Pooter, de Schelde, Terneuzen; mr. E. Bellerby, B.L.D.S.A., Middlesborough (Engel.); J. v. Scheijn- del, S.N.A., 's-Gravenhage; J. Richards, de Dolfijn. Amsterdam; mej. M. King- mans, Luctor et Emergo, Middelburg; B. Volwerk, Luctor et Emergo, Middel burg; miss E. Gray B.L.D.S.A., St. Al bans (Engeland); H. Both, de Dolfijn, Amsterdam. Als reserves staan te boek: mej I. Stadhouders, Luctor et Emergo, Mid delburg; D. Uytenbogaert, de Dolfijn Amsterdam; T. Vervoorn, Luctor et E- mergo, Middelburg; W. Landa, de Krab ben. Bergen op Zoom; J. Kasse, S.Z.V, Souburg; W. v. Kruiningen, Luctoi et Emergo, Middelburg HANS VAN HEMER? weer een zege?..«. In het begin van dit jaar heeft Breda-Bierzoals reeds jaren achter elkaareen wielerploeg gevormd. Het team kreeg Rini Roks als leider. Het clubje van de brouwerij trok de cri teria af, reed' een groot aantal klas siekers en nam deel aan Olympiads Toer. Het succes was de ene keer gro ter dan de andere. Dat gaat altijd zo in de sport. De zaken liepen echter niet helemaal naar de wens van enkele renners, die de betrokken firma lieten weten geen lid meer te willen zijn van de ploeg. Die renners realiseerden zich niet, dat sinds het begin van dit jaar de betrokken firma duizenden en nog eens duizenden guldens uitgaf om de heren jongens in de gelegenheid te stellen aan grotere wedstrijden deel te nemen. Die renners realiseerden zich niet, dat die firma (waaraan de wielersport in het Westbrabantse en Zeeuwse zo veel heeft te danken!) vandaag of mor gen de sport wel eens de rug zou kun nen toekeren. Die renners realiseerden zich niet, dat het onfatsoenlijk is midden in een seizoen een zaak in de steek te laten. Die renners hebben zich van hun slechtste zijde getoond! Het is jammer en opnieuw... bedenkelijk! VOOR DE handbal interland Duitsland Nederland die 28 juni in de Duitse plaats Minden wordt gespeeld, is de volgende Duitse ploeg samengesteld: Bartels, Flinkelmann, Heuer, Horst- koetter. Luebking, Meisolle, Guse, Hue, Kirsch, Meier, Munk en Podak. De dames, en heren volleybalteams, die dinsdag 23 juni in Tilburg en don derdag 25 juni in Den Haag tegen een Franse dames- en een Japanse heren- ploeg zullen uitkomen, zijn als volgt samengesteld: dames: H. van Gul ik, L, Drenth, A, Plant, A. van Beelen, C. Blijleven', H. Kok, E. Vissenberg, M. Ebeler, T, Hors man, J. Wassink en N. Bruggeman. Trainer-coach W. J. van der Haar. Heren: Korsloot. Kooien, Tinkiiof, Oos- terbaan. Groenhuysen Swieter, Van Wij nen, De Vink. Van der Stoep, Ewalds, Van der Hoek, Constandse. Trainer-coach H. Blok. Konstanz 366 (—1); Eheinfelden 251 (onv.); Ottenheim 315 (—61; Straatsburg 252 16); Maxau 436 10); Plochingen 111 (—4); Mannheim 276 (—13); Steinbach 107 (—16); Mainz 252 (+7); Bingen 175 10); Kaub 181 (+4); Kochum 235 9); Koblenz 192 (+8); Keulen 125 (—7); Ruhrort 300 (onv.); Lobith 905 (—8); Nijmegen 684 (—10); Arnhem 734 (—6); Eefde IJssl 265 (—6)Deventer 165 (—4) Monsin 5448 (+10); Borgharen 3845 (+5) Belfeld 1094 (+13); Grave beneden 4e sluis 501 (—6).

de Stem | 1964 | | pagina 19