Woonwagenkamp weer m rep en roer SPEEDWASH DELTA" Nooi ..Re Politie had engelengeduld/ O, 'penincj, I elektriciens 1 I metselaars en I opperlieden Maison van Maas Ihot t'jrfs aparts bulldozer- machinist alle mei TWAALF BREDASE POLITIEMANNEN BEWAKEN NIEUW IJZEREN AFSLUITHEK WATERSKIERS naar Amsterdam Nico van Zoghel naar Go Ahead „En de Vopo's staan er voor!" S. Wöslmann HULP-LABORANT Maar toch eigen stij Brug over sloot Vrij en ongebonden Correcte wacht Argumenteren Dreigement Raadsel GEMEENTE RITTHEM I enige ervaren meisje voor kantoor Wagemakers Breda MAAKT HET MOGELIJK! G. H. L. DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 17 JUNI 1964 11 afwezig geen spreekuur DONDERDAG 18 JUNI Onteigeningswet N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maatschappij GARAGE VOET 20-40 /o KORTING inn y cpDuipc MAISON VAN MAAS Gevraagd voor spoedige indiensttreding na 6 uur Antwerpsestraatweg 117 Bergen op Zoom 21 juni VA! Op 22 en 23 augustus worden op de Amsterdamse Bosbaan de Noord- europese waterskikampioenschappen gehouden. Het is de tweede maal in een periode van drie jaar, dat de Nederlandse Wa terski Bond op dringend verzoek van de overige zogenaamde „koudwater-landen" de organisatie op zich neemt van dit evenement, dat in belangrijkheid onmid- delijk volgt op het Europese Kampioen schap. De reden voor deze ongebruikelijke gang van zaken moet in de eerste plaats worden gezocht in het grote succes van de kampioenschappen in 1962. Sedertdien geldt de Amsterdamse Bos baan als de technisch meest volmaakte waterski-accommodatie in Europa. Nico van Zoghei, de doelman van de Utrechtse eredivisie club DOS, die ook enkele malen in vertegenwoordigende elf tallen uitkwam, zal het komende seizoen voor het Deventer Go Ahead uitkomen. Met de transfer zou een bedrag ge moeid zijn dat hoger ligt dan een ton. Sittardia heeft de volgende spelers on der contract genomen voor het seizoen 1964/1965. Het zijn: Peersman, Broll, Schmeits, Erkens, Ploum, Beckers. Wolfs, Gruisen, Dulens, Guns, Quix en Huis man. Asters werd op de transferlijst ge plaatst. Hier het gewraakte hek, dat de bewoners per se willen verwijderen (Van onze verslaggever) „Wij zullen die poort afbreken. Wij willen geen concentratie kamp. Wij leven in een vrij Nederland! De kranten hoeven niet te komen met verhalen van rassenscheiding: hier heb-je dat in de prak tijk gedemonstreerd". De commentaren van de bewoners van hec woonwagenkamp te Breda liegen er niet om. Zijn bitter. De stemming is tot het kookpunt gestegen. Een paar weken geleden hebben zij een poort over de toegangs weg tot dit kamp gesloopt. Nu is er een nieuwe poort verrezen, een ijzeren. Twaalf politieagenten van Breda houden er de wacht, twee met grimmige honden, twee met paarden. Dit waren kreten van gistermiddag rond een uur of vijf. Gisteravond tegen tien uur bereikte het tumult een hoogtepunt. De commissaris van de gemeentepolitie Breda, de heer H. Pijls, moest dertig man schappen laten aanrukken. Brand weercommandant Th. Rademakers ing. stond met acht spuitgasten aangetreden. Er moesten charges met de bereden politie worden uit gevoerd om de opgewonden kamp bewoners te kalmeren. Politieman nen stonden met gummiknuppels tegenover schreeuwende en tieren de mensen, die met planken de po litie te lijf wilden. Met een welhaast bovenmenselijk ge duld werd van de zijde der politie ge tracht ernstige ongeregeldheden te voorkomen. De bereden politieman Feskes werd door een zware baksteen vlak boven zijn neus getroffen. Na ver bonden te zijn, besteeg hij opnieuw zijn paard, maar later werd hij afgelost Een enkel rookbommetje hield de tierende menigte op een afstand. Zou de politie hier tot (overigens begrijpe lijke en zeker in deze omstandigheden te verontschuldigen) rigoureuze maat regelen zijn overgegaan, dan was onder deze omstandigheden een bloedbad niet te voorkomen geweest. Het bleef nu bij een dreigende houding, een enkel scher mutseling en emotionele scheldkanon nades. Dat alles vanwege een poort Hoe kom ik ooit gedraaid Zekere Gerrits weet de oplossing: „Laat je je een wagen bouwen met een helikopter." De humor ontbreekt niet. Maar in het algemeen is de stemming er een van: „We zitten achter de Berlijnse muur. En de vopo's staan ervoor". Bij het grimmige ijzeren hek - punten er boven op - staat een wachthuisje. Van steen. Dat is bestemd voor een perma nente bewaker van het kamp. „As we 's nachts het kamp af wille en hij (de po litie) ligt te maffe, dan is het kind ge- storve, voordat er hulp is. Mag ik zelf wete wanneer ik van het kamp af ga....?" Het wachthuisje en de poort zinnen da- ze bewoners niet. „De burgemeester heeft toch ook niet zo'n rothek voor z'n wo ning. We benne geen landverraajers. Zet bij iedere nieuwe blok huizen ook zo'n hek 's kijke wat die bewoners doen". Het klassebewustzijn van vrij, ongebon den te zijn, leeft hier fel. „Neem al dat rijke volk, dat met kampeerwagens gaat. Krijgen die zo'n hek? En ons willen ze wel vastzetten". Het gebaar tegen het voorhoofd is veelzeggend. De politiemannen doen intussen hun plicht. Om de acht uur wordt hun wacht afgelost. Het roerige volk houden zjj met hun machtsvertoon, nog steeds correct, in bedwang. Maar als straks een heet hoofd zich inderdaad waagt aan het op ruimen van de poort, die de bewoners van het kamp als een versperring be- ichouwen „Na verloop van tijd krijgen we nog prikkeldraad om ons kamp en dan zeker ook nog de stroom erop", smalen de be woners. „Wij zijn geen landverraders". Een hete krachtterm zet hun vaderlands liefde gloed bij: ,,'n Schoon stukske vrij Nederland 'ed-de 'ier". Hebben we daar voor vijf jaar gevochten?" Temidden van dit tumult stond de kampbewoner L. Rokven, die - naar hij zei - zijn caravan verkocht had en het kamp wilde verlaten. De poort van het kamp was echter gesloten. Naast die poort was een doorgang, daarnaast weer een diepe sloot. „Te smal voor mijn ca ravan", oordeelde Lenie Rokven, een kerel als een boom. Anderen waren een andere mening toegedaan. „Jullie zijn toch allemaal chauffeurs", zei Rokven tegen de politiemannen. „Rijden jullie mijn caravan dan weg". Neimand waagde zich aan het avon tuur. Na drie uur wachten kwam voor Rokven de oplossing in zicht. De brand weer had een wagen met zware balken gecharterd, die men over de diepe sloot legde, zodat de doorgang naast de poort verbreed was. Rokven kon vertrekken Het bleef rumoerig, tot middernacht. Allengs keerde de rust weer Ook in de middag was het rumoerig geweest. Tachtig wagens staan hier. Officieel is er - zo is door gemeentelijke instanties uitgemaakt - plaats voor negentig wa gens. „We hebbe plaats voor 180. We ben ne originele woonwagenbewoners. Ik al vijftig jaar lang. As ik er af ga, mag ik niet meer op dit terrein. Ik wil vrij zijn. Ik ben geen burger!" Zo is de mening van onze zegslieden, die niets van deze poort willen weten. Hannes Heinrath, J. van Wanrooy, H. Himens, Hendrik van Boxtel - „zeg maar „de witte", zo ken nen ze mij al acht jaar op dit kamp- me vrouw Struikman, Huberta Kunst, Van Biene. de Gerritsen en de Damens, de Van der Dungens en Baumen, ze willen vrij zijn. Een rondgang door het kamp en wat vertrouwelijke praatjes hier en daar leren ons, dat velen vrezen, dat zo'n veertig seizoenwerkers met hun ge zinnen en wagens straks niet in het kamp zullen kunnen terugkeren. Ze ?ijn elders aan het werk. „Ze horen bij ons", zegt het kamp met een soli dariteitsgevoel, dat typerend is voor hun milieu. „Er staan acht wagens van „rooie Piete" in Terheijden. Ze kunnen niet op het kamp. Straks komt er weer een hoop ellende van, want een andere gemeente neemt ze niet op". De ouderen, in het kamp gebruiken zon. der schroom nog andere argumenten voor verruiming van het kamp. „Als we een paar maanden verder zijn, worden het allemaal neven en nichtjes. Net een vissersdorp". En de practici vullen aan: „Laat ons vrij zijn. Laten ze desnoods een hefboom zetten op zo'n 2.50 meter hoog, zodat we er niet met onze woonwagen, maai' wel met onze auto's ongestoord door kunnen. Die vervloekte controle die we nu heb- oen". Rokven zittend op de trap van z'n wagen legt uw verslaggever 'n raadsel voor: het hek is drie meter breed. Het staat pre cies in een moeilijke bocht. Mijn wagen is 2.75 meter breed, 12 meter lang, waar dan nog de lengte van de auto bij komt. Het zijn bittere klachten, opgetekend uit vele monden. En algemeen zegt men: .Willen ze nu ook nog hebben, dat wjj staangeld betalen? Dat betalen we niet meer. die drie en een halve gulden per week. Om in een concentratiekamp te mogen zitten De politiemannen buiten horen de klachten aan. Zwijgend. Maar vastbeslo ten om de orde te handhaven. Zij kennen dit volk met zijn passies, maar ook met zijn kwaliteiten. En op die kwaliteiten zal straks ee|i beroep moeten worden gedaan om een chaos, zoals in het verleden heeft voor gedaan, te voorkomen. Of deze poort, met hand en tand te verdedigen door onze dienaren van de wet, daartoe zal bijdragen RECTIFICATIE De veiling van het woonhuis Tivolie 8 te IJzendijke op DINSDAG 23-6-'64 des n.m. 17 uur zal plaats vin den in het café La Porte d'Or (Provoost) te IJzen dijke. Notaris van den Hoek Groede. Het faillissement van O. F. Polfliet, handelaar, Graven straat 103, Clinge, is geëin digd door het verbindend worden der enige uitdelings- Iijst. De curator, Mr. E. N. J. H. de Rechter, SteenstTaat 35, Hulst. De N.V. Maatschappij tot exploitatie van steenfabrieken „Uden- hout" voorheen Weyers Co te Udenhout, deelt mede dat het dividend over het boekjaar 1963 is vastgesteld op 8 Met ingang van maandag 2U juni 1964 zijn betaalbaar bij De Twentsche Bank N.V., Van Mierlo en Zoon N.V. en de Heren Heldring Van Marken te Amsterdam, Rot terdam, 's-Gravenhage, Bre da en Tilburg, voor zover al daar gevestigd A. Dividendbewijs nr. 34 van de aandelen van 250. resp. onderaandelen van 125.met 20,resp. 10.onder aftrek van 15 dividendbelasting ad 3,resp. 1.50, derhalve met netto 17.resp. 8.50. B. Coupon nr. 13 van de op richter sbe wij zen met 31.57 onder aftrek van 15 divi dendbelasting ad 4.74 der halve met netto 26.83. Ondergetekende deelt hierbij gadering in het faillissement mede dat de verificatiever- van K. J. Raammakers, bak ker, Wilhelminastraat 18, Dussen is verplaatst naar 15 september a.s. des voormid dags te 10 uur. Mr. W. M. NIJS, Curator Waalwijk, 12 juni 1964. Burg. Moonenlaan 15. Aug. Lachappelle's Parketfabrieken n.v. Breda JAARLIJKSE ALGEMENE VERGADERING van aandeelhouders in één der zalen van Hotel „DE KROON", Boschstraat te Breda, op donderdag 25 juni 1964, des middags om 12 uur. De agenda ligt ten kantore der n.v. ter inzage. DE D1REKTIE. SURSEANCE VAN BETALING De Griffier der Arrondisse- ments-Rechtbank te Breda maakt bekend 1. dat op 5 juni 1964 ter Griffie van gemelde recht bank is ingediend een ver zoekschrift tot het beko men van surséance van betaling door: Petrus Ma- rinus Haak, schilder en cafétariahouder, wonende te Breda. Sophiastraat 16; 2. dat bij beschikking van gemelde Rechtbank d.d. 5 juni 1964 aan verzoeker voorlopig surséance van betaling is verleend en is benoemd tot bewindvoer der, teneinde met de schuldenaar voorlopig het beheer over zijn zaken te voeren, de heer Jhr. Mr. H. P. J. Quarles van Uf- ford, advocaat en procu reur, kantoorhoudende te Breda, Catharinastraat 13c, en is bevolen, dat de be kende schuldeisers, bene vens de schuldenaar, bij brieven van de Griffier zullen worden opgeroepen om te verschijnen voor deze Rechtbank in haar raadkamer, van vrijdag 4 september 1964, des voor middags om 10 uur, ten einde op het gedaan ver zoek te worden gehoord, alsmede dat de benoemde bewindvoerder uiterlijk 21 augustus 1964 een berede neerd verslag van zijn be vindingen in deze ter Griffie van voornoemde Rechtbank zal nederleg- gen overeenkomstig arti kel 226 der Faillissements- wet. Een ontwerp-akkoord is NIET bij het verzoekschrift gevoegd. Breda, 5 juni 1964. De Griffier der Rechtbank voornoemd: Mr. R. P. E. Dahmen ARTS OVEZANDE van 15 juni t/m 7 juli. Waarnemer: 'Dokter Kole, Hoedekenskerke. Woensdagmiddag en vrydag- avond Gevraagd tipgevers en reizi gers over gans Nederland voor alle winkelbetimmeringen en koelinstallaties. Schrijven of zich aanbieden bij: Frigi Fie- rens, Wommelgemsteenweg 68 Wijnegem (Antwerpen) Voor beschaafde dames, die over vr. tijd beschikken en in teresse hebben in de winkelver koop, zijn er mogelijkheden en kele dagen per week geplaatst te worden als hulpverkoopster in onze Supermarkt Lange Kerkstraat 22 te Goes. Wij bie den u een hoog uurloon, extra korting op uw aankopen, gra tis bedrijfskleding. Wilt u meer weten over deze functie, kom dan eens praten met de be drijfsleider, de heer J. van Grinsven op donderdag 18 ju ni van 17.00 uur tot 19.00 uur en op vrijdag 19 juni van 17.00 uur tot 19.00 uur in de Super van P. de Gruyter en Zoon N.V. Lange Kerkstraat 22 Goes. Wie heeft er tijd om thuiswerk te verrichten? Inl, De Tipge ver, postbus 21 H.I. Ambacht. Bent u een typiste steno-typis te of a dm. kracht met voldoen de kantoorervaring? In dat ge val wordt u vrijwel doorlopend zomer en winter werk ge boden tegen 'n aantrekkel. ho norarium als medewerkster van „Raad en Daad". Uitzend bureau van Kantoorpersoneel (lid A.B.U. Heuvelbrink 31, Breda. Tel. 1600-33329. Gevr, v. direct Heve, beschaaf de hulp i.d. huishouding intern, in nieuwe moderne villa, mooie omg.; bij jong gezin met 3 klei ne kinderen. 2 4 en 7. Zelfst. kunn. werken. Event, ook ko ken en lief voor kinderen. Meerd. hulp aanw. Goede ref. vereist. Mevr.v. Tol, Jan Muschl, 8 Den Haag, telef. 070-245697. Rusthuis „Bergrust" vraagt flinke verpleeghulp of meisje voor de huishouding. Straatweg 84, Rotterdam, tel. 010182663 Meisje gevraagd in de huishou ding voor 2 3 weken. Aanmel den 's avonds na 7 uur, van Goghstraat 117 Goes. Gevraagd voor direct of later een net meisje voor dag of dag en nacht grieven onder no Brandkast te koop g-evraagd een gebruikte brandkast. Brie ven met maat merk en prijs nr. 81615 v.d. blad. Ongelooflijke aanbieding. Öij aankoop van 1 AEG Turnamat wasautomaat a f 1295,of 1 Castor half automaat a f 850,— 1 Bosch of Liebherr koelkast voor f 5— Alles in dichte fa- brieksverpakking. Br. ond no. 81022. X Nieuwe elektr. zig-rag naaima chine compl in koffer, ingeb. verlichting, gratis lessen aan huis, langd garantie, pr. ser vice, voor de prijs v. f 298,- Zonder zig-zag v.a. f 165,- Gebr. machines v.a f 35, f 45. gebr. elektr mach. v.a. f 95 Alléén „Bekkers Naaimach. Cfentrale" Boschstraat 67, Breda, tel. 41725 Dealer voor praktisch alle wereldmerken. 81143X Kindje bij zegt ta, ta ta, heeft een plastic broekje SGA. Te koop: sloep 6 x 2 m met opgebouwde kajuit z.a.n ingeb. motor. Vraagprijs f 7850.-. Te bevr. Nwe. Vliss.weg 187," Sou burg. 13168 Huur nieuwe televisie met al le programma's voor een ge ring bedrag per maand. Geen vooruitbetalingen. Altijd recht van koop. Vand. besteld, mor gen bij u thuis Bel ook des avonds; nr 01184—4410 of 1180- 3973 of 01100-5397 of 01155-200 Zeer mooi herenhuis, te koop aangebodenbevattend, grote L-kamer waarin parketvloer, keuken met gyser voor warm en koud water, voor douche, grote aangelegde tuin voor en' achter. Eerste etage drie slaap kamers daarboven een grote zolder veel kasten. Gestoffeerd en gemeubileerd, eventueel zeer aantrekkelijke prijs, met of zonder meubels en stoffe ring. Direct leeg te aanvaarden Brieven no 021030 v.d. blad. Te koop e«n mooie ruime wo ning met grote zolder, op goe de stand. Binnenkort vrij te aan vaarden k.k. Te bevragen Wil- helminaplantsoen 18, Terneu- zen, 's avonds na 6 uur. Financiering van uw centrale verwarmingsinstallatie. Install, bedr. De Weerd N.V. Markt 33, Etten Tel. 01608-2310. Zakenman vraagt f 7000,- ter leen. Aflossing in 5 jaar. Ba\ onder nr. 81530. Gemeubileerde zoraerw. 3 min. van het strand voor 4, 6, 8 en 14 pers. Maand juni 50,-. 65,-, 75,- 95,- enz. Nog vrij tot 18 juli en na 22 aug. Tel. inl. 01100-7721. 13161 Veerse Meer verhuur visboten f 5,- p. dag. Camping „Veer se Meer", tel. 01198—423, Wol- phaartsdijk. Donkerharige vlotte jongen (twen) uit Z.V1. zoekt kennis making met aardig meisje ten einde 'n gelukkig huwelijk aan le gaan. Br. met foto onder no. 12945 De Stem, Terneuzen. Per B.B.A. naar Kaatsheuvel (Efteling) met lijn 34-35 via Dorst, Ryen, Dongen, Autobus sen vertrekken van Breda E111- mastraat o.a. 10.30, 12.00, 13.00. Terug uit Kaatsheuvel o.a. 15.45 17.35, 18.50. Volledige in- kantoor B.B.A. Sta- 12, Breda, tel. 39.750. 81460-X Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijding vrije auto's v.a 1959 te k. Min. Kanstraat 18 20, Breda. tel. 01600-39870 81364 Deze week heeft Belcrum-Ga rage in voorraad Renault R8 1963 Renault Gordini 1962, Ci- troën Ami 6 1962, Fiat 1300 1963, Citroën ID 1963. Citroën ID 1962, Citroën ID 1962, Citro en ID 1961 Opel Rekord 1962, Opel Rekord 1961, Opel Rekord '60 Opel Kapitan 1962. Ford Taunus 17M 1963, Ford Taunus 17M 1962, Ford Taunus 17M 1961, Ford Zephyr 4 1962, Ford Zephyr 6 1961, Ford Consul 1960 Ford Anglia 1959, Chevrolet Chevy II 1962 Ford Cortina 1961, Simca 1000 1962, Fiat 600 1961 Peugeot 404 1960. Daf 600 1961, Vauxhall Victor 1962, VW de Luxe 1962, V.W. de Luxe 1961, VW. de Luxe 1960, V.W. de Luxe 1959 Chrysler Valiant 1962 enzovoort. Al onze wagens worden met 10.000 km en-of 3 mnd. garantie verkocht. Voor een betrouwbare gebruikte auto naar een betrouwbaar adres, het adres met de groot ste voorraad, de grootste omzet en met de allergrootste servi ce. Belcrum-Garage. Min Kan- str. 16 20, Breda. Vlak bij groenteveiling en station. Alle dagen geopend van 8 uur v-.m. tot 10 uur n.m. Ook zaterdags en zondags. Citroën occasions. Steeds voorradig Citroën D.S. ID 2 CV HY en Break in div prijzen. A v. Beek en Zn. Ka de 5, Oudenbosch, tel. 01652 2673—2511. 021034 Origineel nieuwe fabrieks ac cu's met volle garantie V.W. e.d. f 45.00 met inruil oude. Nieuwe banden voor V.W. 550-15 en 550 x 16 f 40.00. Voorts flinke sortering nieuwe en gebruikte onderdelen en ac cessoires voor V.W. e.d. guldens goedkoper. Willem Appels, Rlauwehandstr. 2 Bergen op Zoom Tel. 0l64o-4380. 3701-X Zorg tijdig voor vakantie-ver. voer. Volkswagens Opel, Fords Taunus in prijzen v.a. f 1000.-. Betaling te regelen. Willem Ap pels, Blauwehandstraat 2 Ber gen op Zoom, tel. 01640-4380. X Bierkade 3 - GOES NIEUW! De gebeurtenis van het jaar. De oplossing voor uw was- en droogproblemen. Dagelijks van 8 tot 21 uur, zaterdags van 8 tot 2 uur. KOMT ZELF UW WAS DOEN 1,25 per 5 kg. WASMIDDEL - AUTOMAAT en GELDWISSELAAR ZIJN IN ONZE ZAAK AANWEZIG De burgemeester der gemeente Ritthem maakt be kend lo. dat, ter voldoening aan artikel 63 in verband met artikel 10 der onteigeningswet, een commissie uit Gedeputeerde Staten der provincie Zeeland, bij gestaan door de daartoe door het algemeen bestuur aangewezen deskundige, door een lid van het be stuur van de Polder Walcheren en het hoofd van het bestuur der gemeente, in het gemeentehuis al daar zitting zal houden op maandag 6 juli 1964, des voormiddags te 11.15 uur ten einde de bezwaren van belanghebbenden aan te horen tegen het plan onteigening ten name van de Polder Walcheren voor de aanleg van werken tot verbetering van de zeewering langs de Westerschelde met toegangs wegen, opslagterreinen en bijkomende werken, tus sen de dijkpaal ZD 32 en de Buitenhaven van Vlis- singen, in de Zuidwatering an de polder Wavlche- ren, een en ander gelegen in de gemeenten Vlis- singen, in de Zuidwatering van de polder Walche- om hun bezwaren, ter plaatse en uur vermeld, mon deling of schriftelijk aan genoemde commissie mede te delen. 2o. dat de stukken, bedoeld in het eerste lid van artikel 12 der onteigeningswet en ter voldoening aan artikel 64 in verband met het tweede lid van ar tikel 12 ter inzage van een ieder worden nederge- legd ter secretarie der gemeente, van 19 juni 1964 totdat de commissie haar werkzaamheden binnen de gemeente heeft volbracht; 3o. dat het uitgewerkt plan van het gehele werk bedoeld in het laatste lid van artikel 12 van meer genoemde wet, voor een ieder ter inzage zal liggen ter griffie der provincie Zeeland van 19 juni 1964 tot en met de dag, waarop de commissie haar werkzaamheden in de gemeenten Vlissingen en Rit them zal hebben volbracht. Bezwaarschriften zijn vrijgesteld van het recht van zegel. Ritthem, 17 juni 1964. De Burgemeester voornoemd, P. Daniëlse. Bij de kunnen in enkele districten op Midden- Beveland geplaatst worden: met L.T.S.-dlploma of gelijkwaardige opleiding J Militaire dienstplicht vervuld hebbende J Salaris naar gelang van opleiding en J ervaring. Schriftelijke sollicitaties met volledige inlichtingen te richten tot de afdeling Personeel, Hoofdkantoor J Middelburg. GEVRAAGD: met type-diploma en enige ervaring. Aanmelden: elke werkdag tussen 2-8 uur TERNEUZEN Tel. 01150-3456 VAN VLIET EN VAN DULST BOUWBEDRIJF N.V. 's-Gravenhage ROTTERDAM 's-Hertogenbosch vraagt voor langlopende werken in Middelburg e Vlissingen Ook zij, die menen na enige omscholing hiervoor ge schikt te zijn, kunnen zich aanmelden. Op het wer is een tariefregeling met gemeten tijden van toe passing. 5 Aanmelden bij de uitvoerders op de werken, resp S Middelburg Plan Zuid, tel. 0 1180—3878 en Vlissinge S uitbreidingsplan Paauwenburg, tel. 0 11842549. 's avonds na 7 uur: tel.: 0 1658313 en 01180440 Te koop aang. L. eendje bj. '56 prijs f 650,-. Wikkellaan 2, B. op Zoom. 3703 Te koop van particulier auto Peugeot 1958 prima in orde. f 1200,-. Oude Vest 24a, Breda, tel. 30449 81567 Te koop Skoda b.j. 1960. In pr. staat met gereviseerde motor. 2150,- na 6 uur. Jadestraat 30, Breda. Te koop V.W. de Luxe in prima staat Bouwj. '59. Stevinstr. 9 Tel. 4246S. 81587 Van partlc. te koop (le eigen.) 2 CV 1959, 41000 km. Vraag- pr. f 1600,-. Tel. 46224, Breda. Occasions Mercedes B^nz 220 SE. 1961 f 10500.- Opel Kapit. L. 1960 met roldak f 4500,- Re nault Estafette bestelwagen 700 kg f 2500.- Buick Speciaal 1958 f 3000,-, Ford Consul I960 f 3500 Mercedes Benz 23 SL 1963 met zomer, en winterkap 24.000.- Garage" van Dongen- Jonkers N.V. Breda. Wilhel- minasingel 42, Tel. 30950 X Chevrolet Impala '60, Citroën ID '61, Opël Rekord '62 en '61 Taunus 17M '62, Taunus 15M, Caravan '59, Taunus 15M '55, Dauphine '6o Simca Aronde '59 Mercedes 19oD '59 Ford Pre fect '55. Al dezl auto's zijn in prima staat. Inruilen en finan ciering mogelijk. Wout Gijzen, Irenestraat 16, St.-Willeb rord. Tel. 01653-726. Te koop 2 Vokswagens bestel 1963 ingericht voor personen vervoer prima in orde. A. Muijs en zonen, Roosendaalse- weg 9. Tel. 01653-232. 021029 Te koop; Een 4 jr. rijpaard je met merrie-veulen. (Weens po. ny) zeer mak en' goed bere den; stokm. 1,35 m. A. Maris. C. de Graaffstr. 83, Goes tel 01100-6404. Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen voor uitbetalingen. Altijd recht van koop. Vandaag besteld morgen bij u thuis Bel ook 's avonds- nr. 01184-4410 of 01180-3973 of 01100-5397 of 01155-200 Afgemat? Moe? Schieffers bloedwijn helpt bijzonder snel. Bevat aktief-Lecithine vitami nen en mineralen werkt bio- vitaal. Epclusief bij apothekers en drogisten. op alle electrische huishoudelijke apparateno IvVluE vraagt een voor het drukinkten-laboratorium Leeftijd 16-18 jaar enige technische aanleg WIJ BIEDEN een prettige werkkring een goed salaris gunstige sociale voorzieningen. Bij vaste aanstelling bestaat de mogelijkheid tot het volgen van een opleiding tot chemisch vakman op kosten van de werkgeefster. Schriftelijke sollicitatie aan Wagemakers' Lakfabrie ken, Afd. Personeelszaken, Poolseweg 65, Breda of persoonlijke aanmelding aan het bedrijf van maan dag t/m vrijdag van 9-12 en van 14-17 uur en 's zaterdags van 10-12 uur. in DAMESKLEDING onze MAAT- en GELEGENHEIDS KLEDING zijn onovertroffen Grofe Markt 11 - Breda - Tel. 01600 - 37377 Bernardusplein 34, 't Zand, Tilburg, tel. 04250 - 24493 Breda Ginnekenstraat 130 TELEFOON 01600-31226 Telefonisch aanmelden 01640-6176 Op 24 oktober^ - Verenigde Naties - z koper rijke, Centraa! gebiedsdeel Noord-R[ onafhankelijke repub]| worden. Ofschoon de: in het verre verschiet de Noordrhodesiërs nu bereidingen - onder de feesten die vier d duren. In de hoofdstad Loesakaj gering een „onafhankelijk sariaat" ingesteld dat def moeten coördineren vovr heden die op 23 oktober te zullen beginnen. In dezelfö momenteel gewerkt aan e kelijkheidsarena" die volgej satoren plaats zal biedei 250.000 mensen. De feestelijkheden best, schillende onderdelen metl punt een militaire parade, afgegaan worden door uit1 militaire en politiekapelli evenementen. Te midden nieuwe vlag van Zambia sen, gevolgd door een spec werk. Op de morgen van de heid zal de, dan Zambiaansj naar wordt gehoopt, overf sportevenementen worden door de verschillende verei grootste aantal toeschouwi men bij de internationale vq den om de „onafhankelij* Hierin zal het Zambiaansi men tegen elftallen uit Gli en Ethiopië. Ook aan cul menten zal' het vermoede! breken. Nieuwe Gronc Het is de eerste maal d malig Brits gebied bij de heid direct de republik vorm zal aannemen. De gaing naar een republik vorm betekent dat Zambi rende een korte periode d verneur met Engeland vi zijn. Dit zou tevens inho ambten van staatshoofd gescheiden zouden blijven. De datum voor het uitro< republiek Zambia is vastge de tussen 5 en 19 mei ge stitutionele conferentie te Lo onderhandelingen werd Eng genwoordigd door de ministe nebestzaken Duncan Sandys Rhodesië door Kenneth Kao< Premier Kaoenda wordt z' hoofd als leider van de (Advertentie) President Johnson is die de talenten van ve leden van zijn preside benut voor het opstelle belangrijke redevoeringil Hierin, en in andere schilt hij van zijn voorg len president John F. wiens redevoeringen rr uit de pen van een t dore Sorensen, kwam. Een van de belangrijks, van redevoeringen voor' Je 40-jarige voormalige versla race Busby. Busby is net all van Johnson's stat. een Te; dat, hij op 3 april als specj aan de stat van het Witt< toegevoegd, gaf hij in Wa zakenblad uit. Net als de andere stafled hij meer werkzaamheden ds ven van redevoeringen alleil benoeming bekend werd gen het Witte Huis mee dat h administratieve zaken", mingen, nationale veiligheil en correspondentie zou beh:" Behalve Busby heeft John: i Advertentie)

de Stem | 1964 | | pagina 6