Brug-tunnel W esterschelde tussen Baarland en Griete NIEUW f Eeuwfeest Rederijkerskamer „De Oranjebloem te Sluis Aardbeien in overvloed GEOLOOG PROF. F. F. F. E. VAN RUMMELEN: Geologie in de praktijk PaablaS ©e Sten» Kosten iets meer dan 200 miljoen NU met nóg zó lekker- zó gezond ZEEUWS VLAANDEREN Economisch Jubileumexpositie Piet Bulthuis Bezoek van Polen aan ons land meer hazelnoten C»Uct Vice-president van Bossche rechtbank Onvoldoende Opdrachten Tot hoever? Oevervallen Russisch bezoek bij De Schelde in Vlissingen Tevens herdenking van de oprichter Johan van Dale N.V. SLAVENBURG'S BANK Bogaers-woningen Ordinaire ruzie Arm en rijk Knolselderij op eon tract Sluiting cursus welfarelielpsters DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 17 JUNI 1964 (Van onze verslaggever) „Men heeft het liefst een vaste verbinding over de Westerschelde ten westen van Ter neuzen. Het akelige is dat de geologische omstandigheden ten westen van Terneuzen zeer vermoedelijk niet goed zijn. Ten oosten van Terneuzen zijn ze in ieder geval wél goed. Ik heb een heel aardig tracé gevonden dat ligt in de lijn van de ontworpen midden weg door zeeland vanuit Rotterdam in de richting van Gent". Dit zegt prof. F. F. F. E. van Rummelen, leider van de karteringsgroep die sedert 1956 werkt aan de vaststelling van een geologische kaart van Zeeland. Naast dit werk besteedt de heer Van Rummelen veel tijd aan de toe passing van de geologie in de praktijk, voor al met betrekking tot grote ontwikkelings werken als het Deltaplan, de Sloehaven, de kanaalwerken bij Terneuzen en de Ooster- scheldebrug. Het tracé van prof. Van Rummelen ligt tussen de Baarland Polder en de Kleine Huisens Polder. Om nog preciezer te zijn: tussen een punt op de Zuidbevelandse wal pal ten zuiden van het dorp Baarland en de zogenaamde Griete aan Zeeuwsch- Vlaamse zijde. ZUIO BEVEL AND V Om geologische en economische re denen is het volgens prof. Van Rumme len het beste de vaste verbinding over de Westerschelde op te bouwen uit een combinatie van een brug en een tunnel. Het bruggedeelte tot een lengte van on geveer 4000 meter zou vanaf Zuid-Beve land de platen van Baarland moeten overspannen. De brug zou, vanaf een kunstmatig eiland in de Westerschelde, dan moeten overgaan in een tunnel, die onder het diepe vaarwater van de Pas van Terneuzen zou moeten lopen en die ter hoogte van De Grietse aansluiting zou moeten krijgen met het vasteland van Zeeuwsch-Vlaanderen. Het tunnelge deelte zou ongeveer 2400 meter lang moe ten worden. Het bruggedeelte van deze vaste oeververbinding zou volgens het aangespannen-beton-principe van de Oosterscheldebrug tot stand kunnen ko men. De tunnel zou volgens prof. Van Rum melen niet geboord maar gezonken moe ten worden aangebracht. Hij is van me ning dat een geboorde tunnel, waartoe twee Rotterdamse studenten onlangs hebben geadviseerd, op geologische gron den eenvoudig tot de onmogelijkheden behoort. Bij de opstelling van zijn plan is prof. Van Rummelen ervan uitgegaan dat de vaste oeververbinding (vierstrooks) niet alleen geologisch maar ook economisch uitvoerbaar moet zijn. Het minst duur is een volledige brug- verbinding. Volgens de berekeningen van prof. Van Rummelen, en die becijfering is gebaseerd op de ervaringen die zijn opgedaan bij de bouw van de Oosterschel debrug, zou een brug over de Wester schelde ongeveer 160 tot 170 miljoen gul den gaan kosten. Een brug alléén lijkt echter vooralsnog voor België onaan vaardbaar. De combinatie brug-tunnel zal volgens de geoloog iets meer dan 200 miljoen gulden vergen. De aanleg van een tunnel alléén zal een stuk duur der worden. Samenvattend meent prof. Van Rum melen dat de bouw van een brug-tunncl- Prof. F. F. F. E. van Rummelen is nu ongeveer 35 jaar geoloog. Hy heeft twintig jaar in Indonesië ge werkt. Daar is hij ook jaren lang hoogleraar geweest. Eind 1955 kwam hy voorgoed naar Nederland. Hij woont in Haarlem. De vader van prof. Van Rummelen is in Nederland een heel bekend geoloog geweest. Hij is vyftig jaar lang in dienst geweest van de geologische dient en heeft vooral bekendheid gekregen door het in kaart brengen van Limburg. ...,J In kunsthandel „Liernur" in Den Haag wordt van 20 juni tot 10 juli een jubileumtentoonstelling gehouden van werk van de thans 65-jarige kunstschil der Piet Bulthuis. De expositie zal wor den geopend door zijn broer, de auteur en kunstcriticus Rico Bulthuis. Piet Bulthuis hield zijn eerste een mans tentoonstelling ook in „Liernur". Dat was in maart 1932. Zijn werk hing daarna in de loop der jaren in Rotter- dan, Haarlem, Zutphen Eindhoven, Lei den, Antwerpen en Arnhem. In 1964 verhuisde hij naar Middelburg, waarna zijn werk ïlog te zien was m Vlissingen en in Veere. (Advertentie) Van 19 juni t/m 3 juli brengen 72 Poolse landbouwdeskundigen een studie bezoek aan Nederland. Op het omvang rijke programma staan bezoeken aan de veiling Bloemenlust te Aalsmeer, het Ministerie van Landbouw, de Poolse am bassade een veevoederfabriek te Veghel, en de Coöp. Groenvoerdrogerij „De Beve lander" te Kortgene. Dit laatste op don derdag 2 juli. Het gezelschap zal bovendien op 27 juni een bezoek brengen aan de Poolse handelsdelegatie in Brussel en enige Bel gische agrarische bedrijven. De volgende dag worden Gent en Brugge bezocht, waarna men op de terugreis een kijkje zal nemen bij de Deltawerken. Vanzelfsprekend gaat het gezelschap ook naar Amsterdam én Rotterdam voor de traditionele rondvaarten en mu- seumbezoek. Op 1 juli bezoekt men het Erekerkhof te Breda, waar vele Poolse militairen begraven liggen. Het studiebezoek kwam tot stand onder auspiciën van de heer H. Eickhof sr., te Aalsmeer, exporteur an groenvoerdroog- installaties. Bij K.B. is mr W. Pernik. rechter in de arrondissementsrechtbank in Den Bosch, benoemd tot vice-president van dat college. combinatie over de Westerschelde abso luut te verwezenlijken is. „En voor veel minder geld dan de minister ooit heeft gezegd. De minister had het destijds over 600 miljoen gulden maar dat lijkt natuurlijk nergens op", aldus prof. Van Rummelen. Het werk waarvoor prof. Van Rum melen en zijn zes medewerkers zich in Zeeland bevinden spruit voort uit een opdracht van de regering om een nieuwe geologische kaart van Nederland te ma ken. Vóór de laatste wereldoorlog is ook reeds een dergelijke kaart gemaakt maar die ging maar tot een diepte van twee meter. Na 1945 kwam steeds meer tot uiting dat die diepte voor een werkelijk nuttige toepassing van de geologische wetenschap in de praktijk onvoldoende was. Bij de vaststelling van de nieuwe geologische kaart gaat men veel dieper. Er wordt nu een inzicht verkregen tot een diepte van ongeveer 60 meter. In het zeekleigebied van zuid-west Neder land gaat het er om vast te leggen hoe de zee in de jongste geologische tijd (de laatste 10.000 jaar) het oudere Pleistoceen heeft beïnvloed. De te karteren diepte hangt dus af van de afzettingen die op het pleistoceen hebben plaatsgehad. Er moeten bijzonder veel boringen worden verricht om een juiste en volledige kar tering van het gebied tot stand te kun nen brengen. De opdracht is om de nieu we geologische kaart van Nederland vóór 1986 gereed te hebben. In Zeeland zijn reeds in kaart gebracht Zeeuwsch-Vlaan deren, Walcheren. Noord-Beveland, Schouwen-Duiveland en een deel van Zuid-Beveland. Omdat prof. Van Rum melen en zijn staf momenteel vooral in Zuid-Beveland werken is een pied a terre gevonden in Baarland, in een voormalig café. Het karteringswerk in Zeeland duurt langer dan ooi'spronkelijk werd verwacht. Dit komt omdat de geologische dienst in Zeeland meer en meer is gaan werken in opdracht van derden. Hier komen we dus weer op het terrein van de prakti sche toepassing van /de geologische we tenschap. Goede voorbeelden hiervan zijn: 1. Het Deltaplan. Vóór dat de tracés van de Deltadammen definitief worden vastgesteld worden ze volledig nagelo pen door de geologische dienst. 2. Het Zuid-Sloe. Aan de hand van het eerste plan voor de vestiging van de re- paratiewerf van de Koninklijke Maat schappij De Schelde heeft de geologische dienst destijds in opdracht van rijkswa terstaat en De Schelde boringen verricht Er kwam vast te staan dat het dokken- complex in een veel te slappe kleibodem was geprojecteerd. Aan de hand van de geologische gegevens is het definitieve dokken-ontwerp opgesteld. Zonder dit geologisch onderzoek zou het werk mil joenen méér hebben gekost omdat de dokken ongetwijfeld in elkaar geploft zouden jyjn. 3. De Oosterscheldebrug: een uitste kend voorbeeld van het belang van de wetenschap m.b.t. het geologisch profiel van de bodem. Bij dergelijke grote wer ken gaat het er namelijk steeds om: tot hoever moeten de funderingen reiken. Grondmechanisch onderzoek door middel van sonderingen geeft wel een goed idee van de weerstand die, al borende, wordt ontmoet maar kan toch falen waar het gaat om de funderingseisen. die aan de grond gesteld moeten worden. De funde ringsdiepte voor de pijlers van de Oos terscheldebrug is vastgesteld nadat de grondmechanisch verkregen gegevens ge ologisch waren geïnterpreteerd. 4. De zeesluis in Terneuzen. Al voor dat de bouwput gegraven werd heeft de geologische dienst gewezen op de aan wezigheid van bosresten in dit gebied. Later is door middel van honderden bo ringen langs het gehele kanaal vastgesteld dat dit bosveengebied zich tot ongeveer Sluiskil uitstrekt. Deze wetenschap heeft de uitvoering van de kanaalwerken met enkele miljoenen bespaard. 5 De Schelde-Rijnverbinding. Vorige week is het eerste rapport van de ge ologische dienst uitgebracht over het globale geologische profiel van het tra cé van de nieuwe Schelde-Rijnverbin- dl6g Stadsuitbreidingen. Met het uitzet ten van de planologie van stadsuitbrei- dingen kan het bijzonder nuttig zijn om te beschikken over de geologische pro fielen van die uitbreidingen. Voor Goes zijn reeds dergelijke profielen gemaakt. T. Oevervallen (zeer actueel na de oeverval van vorige week nabij Hoofd plaat). Prof. Van Rummelen heeft, uit Volgens prof. Van Rummelen is dit de beste plaats voor de vaste verbinding over de Westerschelde. liefhebberij, een onderzoek ingesteld naar het verband tussen oevervallen en de geologie. De studiedienst van rijks waterstaat in Zeeland heeft zich hiermee ook bezig gehouden. Men is tot de ont dekking gekomen dat oevervallen optre den in bepaalde geologische omstandig heden. Die omstandigheden zijn: er be vindt zich jong zeezand onder de zee klei, de oever loopt steil naar beneden en er is net een springtij achter de rug. Bij de recente oeverval nabij Hoofdplaat hebben zich al deze omstandigheden voorgedaan. Volgens de geologische we tenschap zijn in Zeeland vooral gevoelig voor oever- en dijkvallen de Zeeuwsch- Vlaamse kust van Breskens tot Perk- polder en kustgedeelten van Noord-Be veland en Tholen. Verschillende oever vallen hebben verder plaatsgehad nabij Veere. Vrouwenpolder, het Goese Sas en Ouwerkerk. Een van de vice-ministers voor bui tenlandse handel van de Sovjet-Unie heeft gistermorgen met vertegenwoordi gers van de Russische hand els vertegen woordiging in Amsterdam en van de Russische ambassade in Den Haag een bezoek gebracht aan de werven van de koninklijke maatschappij „De Schelde" te Vlissingen. Het Russische gezelschap toonde vooral veel belangste'lnig voor de nieuwe werf in het Zuid-Sloe en de vriesschepen, die De Schelde in opdracht van Rusland, in aanbouw heeft. De Russen'werden rondgeleid door de directeuren ir. H Mulock Houwer en E. Huizinga. Het bezoek duurde van gis terochtend negen uur tot omstreeks twaalf uur. (Advertentie) (Van onze verslaggever) In Sluis wordt zaterdag 27 juni met een academische zitting in de historische raadzaal, het eeu\ feest gevierd van de Rederijkers kamer „De Oranjebloem". Op 17 maart 1864 werd de Kamer herop gericht door Johan Hendrik van Dale, waarom de feestviering te vens iets krijgt van een herden king van de schepper van het Groot Nederlands Woordenboek. Het programma vermeldt verder nog voor zaterdag een opvoering op de Markt van het vastenavondspel ,,Die Gecroon de Leersse" van Michicl de Swaan door het Reizend Zeeuws Volkstoneel onder leiding van Louis Lockefeer. Zondag zul len het tamboerkorps van de Garde Gre nadiers en de plaatselijke muziekvereni ging „Apollo" een concert en taptoe ver zorgen. Ter gelegenheid van het eeuw- CREDIETEN Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)—37 74 Hulst: Zitdag Steenstraat 20 feest van de Rederijkerskamer wordt door de uitgeverij Martinus Nijhoff een zeer beperkt aantal Van Dale's Hand woordenboeken met speciale opdruk uit gegeven. Op de bijeenkomst ten stadhuize zal het woord worden gevoerd door dr. Karei De Clerck uit Sint-Andries, lector in de wijsbegeerte aan de uni versiteit te Gent en door dr. P. J. Meertens uit Amsterdam, wetenschap pelijk ambtenaar aan de Koninklijke Academie voor Wetenschappen in de hoofdstad. De te behandelen onder werpen zijn respectievelijk „De cul turele betrekkingen tussen Noord en Zuid in het begin van de negentien de eeuw" en „De positie van Van Dale rond 1850". Op het einde van de vijftiende eeuw bezat Sluis al een rederijkerskamer, „De Distelbloem" geheten, die dezelfde lijf spreuk droeg als de huidige „Van het Oude Nieuw". Onder invloed van het machtige en rijke Vlaanderen maakte west-Zeeuwsch-Vlaanderen toen een pe riode van grote bloei door. Bekend is dat de Kamer in 1496 deelnam aan het land juweel te Antwerpen en er met het stuk „Dat Godt menselijck vleesch ontfinck" een schaal en een „roosen hoet" in de wacht sleepte. Erg lang heeft het succes van „De Dis telbloem" niet geduurd. De oorlogshan delingen van de Spanjaarden en de ver zanding van het Zwin brachten in de grensstrook niet alleen aan het econo mische. maar ook aan het culturele leven gevoelige slagen toe. Eerst in 1613 treedt de Kamer weer naar buiten. De Brabant se Kamer ,,'t Wit Lavendel" te Amster dam organiseert een groots opgezet feest waarop „De Oranjebloem" alleen maar een prijsje kreeg toebedeeld, omdat zij „verst komende" was. Ook het grote re derijkersfeest te Vlissingen bracht de Sluise 'Kamer niet die successe vroe ger. In 1683 tenslotte kwam uit Bleiswijk nog een uitnodiging, waaraan nooit ge hoor is gegeven. De aardbeienpluk is in volle gang. Hon derden, vooral in Zeeland en Brabant, vinden werk met het binnenhalen van de oogst, die dit jaar bijzonder overvloe dig is. De aardbeien hebben het weer mee, veel zon en warmte met op tyd een regenbui. In jaren is de oogst niet zo groot geweest. Dit is ook te merken aan de prijzen. Deze zijn laag. Aardbeien zonder dop voor de industrie doen op het ogenblik al naar gelang het ras en de kwaliteit tussen 75 en ^5 cent per kg. Aardbeien met dop voor verse consumptie worden op de veilingen verkocht tegen prijzen van f 1,tot f 1,30 per kg. Voor de consument is het nu mogelijk volop aardbeien te kopen tegen aantrek kelijke prijzen. Dat gebeurt op grote schaal. Vooral voor Duitse rekening wor den dagelijks heel wat aardbeien voor verse consumptie gekocht. Dit is het horstbeeld, dat ter nage dachtenis van de schepper van het Groot Nederlands Woordenboek Jo han Hendrik van Dale in Sluis is opgericht. Zijn grote liefde voor en kennis van de Nederlandse taal en de historie van het gewest, bracht hoofdonder wijzer en stadsarchivaris Johan van Dale er toe „De Oranjebloem" in 1864 weer op te richten. Tijdens de eerste bijeenkomst op 15 december van dat jaar, waren er veertien le den, die voordroegen en nog geen twee jaar later trad de Kamer in Nieuw vliet in het openbaar, waar ge dichten van Tollens en De School meester werden voorgedragen. De activiteit en kundigheid van Van Dale deden de roem van weleer weer herleven. Een zeer gevoelige slag was het dan ook dat de oprichter ten gevolge van een pokkenepidemie, op zondag 19 mei 1872 op vierenveertigjarige leeftijd stierf. In 1924. toen de zesde druk van het Groot Woordenboek het Nederlandse taalgebied bereikte, onthulden vrienden van de Zeeuwse taalgeleerde, historicus en pio nier een borstbeeld op de stadswallen van Sluis. De activiteiten van „De Oranjebloem" zijn de laatste jaren beperkt tot jaar lijkse toneeluitvoeringen. Dogaers-huizen is de geijkte naam ge- worden voor kleine huisjes, die bui ten de toegewezen contingenten om kunnen worden gebouwd ter benutting van ongebruikte bouwcapaciteit in kleinere plaatsen. Men weet dat minister Bogaers een maximum bouwsom van 14.000 gulden had vast gesteld. Van verschillende kant kwam er de laatste tijd kritiek op dit soort woningen, „de krotwoningen van de toekomst". De minister heeft er ech ter steeds op gewezen, dat het nooit de bedoeling is geweest deze woningen in grote hoeveelheden te bouwen. Wel echter konden ze op kleinere plaatsen het euvel wegnemen, dat aannemers zonder werk zaten, terwijl mensen, die met een kleine woning kunnen vol staan daarnaar zaten te snakken. In middels heeft mr. Bogaers de maximum bouwsom nu opgetrokken tot 16.000 gulden, waardoor er wat meer aan het woongerief kan worden gedaan. Bo vendien wil de minister nu gemiddeld 1000 gulden rijksbijdrage verlenen, ter wijl de gemeentebesturen 90 procent van de stichtingskosten kunnen garan deren. Dit ter bevordering van hel eigen-woningbezit. Als men het systeem van de Bogaers- uoning blijft bezien in zijn beperkte opzet en bedoeling, dan kan daartegen, dunkt ons, geen redelijk bezwaar wor den ingebracht. Als daardoor de aan dacht maar niet afgeleid wordt van de andersoortige bouw op grote schaal Want daarvan zullen we het per slo' toch moeten hebben. eneraal De Gaulle heeft Amerika en Engeland zwaar geaffronteerd dool weg te blijven bij de herdenking van D-day op het Normandische strand en door ook zijn premier Pompidou daarvan af te houden. Op een staaltje van weerwraak lijkt het, dat het State Departement in Washington nu juist documenten openbaar maakt, waarin zeer onvriendelijke dingen over De Gaulle worden gezegd. Het was al wel bekend, dat Roosevelt en Churchill niet veel van de lastige Fransman moesten hebben. We lezen thans echter zwart- op-wit, dat ze hem beschouwden als een „Bruid met Messias-complex", als een „combinatie van Jeanne d'Arc en Clemenceau", als een man die de oor logsinspanningen van de geallieerden zeer heeft geschaad. Het is voor de historicus heel interessant. Maar het was eleganter geweest een ander tijd stip van publikatie te kiezen. Dat De Gaulle verstek liet gaan in Normandië was niet fijn. Men had dit echter beter gepareerd door er een minachtend zwijgen bij te bewaren. Nu gebruikt men echter onder het mom van een historische verantwoording een middel dat evenmin fijn is. Het gaat nu iets hebben van een ordinaire ruzie. Daar moest men te hoog voor staan. Jn het laatste uur moet meestal d buit worden binnengehaald. Zo oo" op de monsterconferentie over de we reldhandel in Genève. Daar heeft men maandenlang geredekaveld zonder op te schieten, maar er is aan het slot toch nog een akkoord te voorschijn ge komen. Arm en rijk hebben in Genève bij wijze van spreken tegenover elkaar gestaan. De armen van deze wereld zijn evenwel niet meer van het slag. dat de pet afneemt als een aalmoes gestort wordt. De nieuwe landen der wereld zijn even rijk aan zelfbewust zijn als arm aan goederen. Dat hebben zij in de Zwitserse conferentiestad ten overvloede nog eens gedemonstreerd en dat heeft het niet gemakkelijker ge maakt tol de tekst van een schenkings akte te komen. Want op hun beurt hebben de industrieel ontwikkelde lan den, die van hun overvloed moeten ge- ven, er toch wel prijs op gesteld nog een vinger in de pap te houden bij de besteding van hun kredieten. Het heeft er tot het laatst dan ook slecht voor gestaan met de conferentie, welker re sultaten even mager dreigden te wor den als haar verteringen vet waren. Maar men is het nu toch eens, zij het over een tekst die de handel wei wil stimuleren, maar die materieel tot niets verbindt. Er zal weer eens een wereld raad worden geïnstalleerd. Die zal dan permanent op de handel tussen arme en rijke landen moeten toezien en moe ten smeren waar het stroef loopt. Bo vendien zal die elke twee of drie jaren een nieuwe monsterconferentie moeten voorbereiden. Nu gaat het hij zo'n raad natuurlijk om de samenstelling Welnu, de rollen zijn zo verdeeld, dat de arme naties het meest te vertellen krijgen en dat de rode landen zich midden op de wip hebben kunnen nestelen. Het zijn de Britten geweest, die hun Amerikaanse vrienden hebben overgehaald zich daar maar bij neer te leggen. En Britten hebben de meeste ervaring in het conserveren van vriendschap met kleurige naties. In het rayon van de veilingvereniging „Zuid-Beveland" te Goes, hetwelk wes telijk Zuid-Beveland en Noord-Beveland omvat, worden door enkele tientallen te lers ruim dertien hectare anolselerie op contract geteeld. De opbrengst hiervan werd in maart al geeild voor ruim 18, per honderd kilo. Door de telers zijn de plantjes hiervoor in de tweede helft van mei geplant. De oogsttijd is in het najaar, in de maanden oktober en november. De vol doende uitgegroeide en gezonde knollen worden door de kopers afgenomen om te exporteren. Vooral naar West- Duitsland wordt meestal veel verzonden. De selderijknollen worden door de in dustrie veel gebruikt als gedroogde snip pers in pakjes soeggroente. Ook wordt in Duitsland een gedeelte, in blokjes gesne den, ingemaakt. In het ziekenhuis te Oostburg wordt op vrijdag 26 juni een bijeenkomst ge houden ter afsluiting van de west- Zeeuwsch-Vlaamsc welfarehelpstercur- sus. Tijdens deze bijeenkomst zullen de cursisten de insignes en legitimatiebe wijzen krijgen uitgereikt. Tevens zal men een tentoonstelling van de vervaar digde werkstukken kunnen bezichiigen. Dc voorverkiezingen voor het presi dentschap der Ver. Staten zijn typerend voor het land van Uncle Sam. Onder het mom van pure democratie trekken de kandidaten de boer op om familiair mei Jan en alleman om te gaan in steden en dorpen. Zo tracht iedere kandidaat geassisteerd door een serie partij-experts persoonlijk zoveel mogelijk stemmen te winnen. Uitgebreid is het repertoire van de verkiezingscampagne. Gemeten naar Europese maatstaven doet deze methodiek nogal raar aan. Maar tja. 's lands wijs 's lands eer. Die Amerikaanse wijze kwam wel zeer goed tot uitdrukking in de documentaire, die Leacock bij de voorverkiezingeu van wijlen Kennedy maakte. Leacock had maar raak gefilmd doch juist daardoor kon men uit dit men- gelmoesje een juiste indruk krijgen van het verkiezingskermisspel, waarbij sena toren als marskramers op stemmen staan en zitten te gokken. Een keiharde wed loop om de wisselvallige gunst der kie zers. zó hard dat men bij het bekij ken der filmopnamen welhaast mede lijden met degenen krijgt die zich kan didaat hebben gesteld voor het presi dentschap. Het was overigens een magere avond van de AVRO. In de rubriek „Televizier" zagen wij een reportage over Belgische casino's, welk onderwerp een andere om roep onlangs ook al behandelde, en voorts was er een herhaling van de Marcel Amont-uitzending, die wij reeds begii maart zagen. W. t. B.

de Stem | 1964 | | pagina 5