Britse Tokio-atleten verstaan hun plicht Piet Rentmeester tijdelijk terug is Australische het weer tennissterren hoogst geplaatst Peter Post start niet in de Tour! Ere-voorzitter kan ze nog op één hand teilen Uitstekende rit van Haast en Zilverberg Record-aantal ploegen in Holland-bekerduels Kees Haast in de grote slag Tennis-cracks in actie Bokssport eist opnieuw dode Weer bokser overleden RONDE VAN ZWITSERLAND 13 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 17 JUNI 1964 13 Spirit Tegenstanders Andere betekenis voor Europacup landenteams? Afwezig Lijst Longa-bestuur wordt verjongd Bobby McGregor kan niet komen Militaire teams naar buitenland Atletiek Seamus Elliott wint op „Man" WATERSTANDEN S PORT De Royal Ascot Week, het jaarlijkse evenement waarbij de Britse adel in al haar glorie naar buiten pleegt te tre den, is begonnen. Een grote menigte had zich op de eerste dag in de verschillende „enclosu res" en langs de baan verzameld, lang voor koningin Elizabeth en prins Phi lip met hun koninklijke gasten onder wie kroonprinses Beatrix en prins Al- bert en prinses Paola van Luik arri veerden. (Van onze sportcorrespondent) „Het Olympisch jaar 1964 drukt een stempel op de Britse interna tionale atletiek. En ik zeg dit niet omdat ik benoemd ben tot captain van de verschillende Britse teams, waaronder de ploeg voor de Olym pische Spelen te Tokio. Ik zeg dit, omdat ik ervan overtuigd ben dat er een nieuwe geest heerst onder de kandidaten voor de trip naar Japan, die mogelijk gereflecteerd zal worden in de prestaties", aldus de bekende Britse atleet Robbie Brightwell. „Zonder in details te willen treden", aldus Brightwell, „kan ik zeggen dat de atleten vanaf het moment dat deze geest zich ontwikkelde, vorig jaar, zich zelf volledig inzetten omdat zij zagen, dat him vrienden dit ook deden. Dit in spireerde het team tot een gevoel van verplichting teamspirit en grootse prestaties lieten niet op zich wachten. Dit is de geest die we voor Tokio nodig hebben. Het team dat voor de Spelen zal worden gekozen, du zal niet voor augustus gebeuren, zal hoofdzake lijk bestaan uit jongens en meisjes die vorig jaar uitkwamen in de lanctenont- moetingen met Rusland en Hongarije. Dit betekent geenszins, dat nieuwelingen niet worden aangemoedigd Misschien vermoedt U reeds, dat Rob bie Brightwell verantwoordelijk is voor de selectie. In naam is hij captain voor het seizoen '64. Vandaar dat hij door de British Amateur Athletic Board geraad pleegd wordt in alle zaken aangaande het Britse team, inclusief de kandidaten voor Tokio. „Ik heb geen stemrecht, maar mijn stem zal wel gehoord worden", aldus Brightwell, die intussen alles doet om de conditie van zijn discipelen te verbe teren. Iedere atleet die van negatieve invloed is op het teammoraal zal geen kans krijgen op een plaats in de Olym pische ploeg. De bevoegdheid van een captain van een Brits internati maal atletiekteam is in de laatste jaren gron dig gewijzigd. Niet lanS geleden werd er voor iedere belangrijke wedstrijd een captain gekozen. Hij was eigenlijk niet veel meer dan een soort decoratie, had verder geen functie van belang, zag geen kans de prestaties van zijn team te verbeteren en het werd dan ook nooit een eenl eid. Dit alles is nu veranderd. „Naast mijn zorg voor de Tokio-kan- didaten moest ik er nog hard voor ploe teren om zelf een plaatsje te veroveren. Ik trainde als nooit tevoren Maar het deed me goed", zegt Brightwell. „Mijn regelmatige metgezellin en oer- soonlijke „fan", zowel op atletiekgebied als in het dagelijks leven, is Ann Packer Pax, zoals ik haar noem, is niet alleen de snelste Britse loopster op de 400 me ter. maar ook mijn verloofde. Vier keer per week gaan we samen trainen. Volgens mij kan Pax, en ik zeg dit onbevooroordeeld, in Tokio de 400 meter-finale bereiken". Aan Brightwell's woorden behoeven we niet te twijfelen, want hij is terzake deskundig. We denken daarbij dan on willekeurig aan zijn United Kingdom record 440 yards met 45.9 sec., een tijd die gelijk is aan 45.6 op de 400 meter. Het wereldrecord staat op 44.9 en men ROBBIE BRIGHTWELL ...In Tokio dubbel werk... zal in Tokio met een goede tijd voor de dag moeten komen, wil men een me daille bemachtigen. Brightwell merkt op: „De Amerika nen zijn mijn gevaarlijkste tegenstan ders. Het is een van de vier loopnum mers. waarop zij in Rome goud won nen. Adolph Plummer en Ulis Williams zijn de grote kanshebbers. De meest gevaarlijke concurrent is de reusachtige kleurling Henry Carr. de houder van het wereldrecord 220 yards. Carr is lang, fantastisch gespierd en zeer sterk. Mogelijk zal ik ook mijn oude Voor een aantal gewichtige beslissin gen staat vandaag het congres v^n de Europese Vietbal Unie, want het ligt in de bedoeling om de Europese beker voor landenteams als kwalificatiewed strijden te laten gelden voor het we reldkampioenschap voetbal. Op het ogenblik in Madrid worden vandaag en zaterdag de halve finales en de finale van dit toernooi tussen Rus land, Denemarken. Hongarije en Span je gespeeld wordt de Europese be ker voor landenteams betwist in een soort knock-out systeem, maar men wil er een competitie van maken. Overigens zal er in de komende ja ren nog geen verandering plaatsvinden aangezien de kwalificatiegroepen voor 1966. wanneer de eindstrijden om de Coupe Jules Rimet in Engeland zullen worden gespeeld, reeds lang bekend zijn. vriend en .rivaal Adrian Metcalfe ont moeten". Begin deze maand heeft Brightwell op een totaal doorweekte baan de 400 metsr gelopen in 46.2. Maar Brightwell èn de Amerikanen zuilen nog een enorme kluif hebben aan de Westindiër Wendell Mott- ley uit Trinidad, die onlangs uitkwam voor de Universiteit van Yale. Hij eve na arde het wereldrecord op de kwart mijl tijdens indoorwedstrijden en vestig de een nieuw wereldrecord op de 660 yards. Ja, een duel tussen Brightwell, de Amerikanen en de Westindiër Wendell Mottle is alleen al een reis naar Tokio waard! RINI ROKS is een tweede man van zijn ploeg kwijtgeraakt. Karei Leyten heeft bedankt omdat hij meer in België wil gaan rijden. Hij voelt om bepaalde redenen weinig meer voor klassiekers. KAREL LEYTEN heeft intussen een uitnodiging ontvangen van de KNWU om in Duitsland een cri terium te rijden. Samen met Jan van der Horst, Wim Emo en Wim van Rooy gaat hij naar Kasseit. JANUS VAN BREUGEL gaat de opengevallen plaats van Karei Leyten in Roks-ploeg innemen en hij heeft dat o.m. te danken aan zijn activiteiten in Olympia Toer. Janus is al opgenomen in de ploeg voor de Ronde van Bra bant waarin verder Piet Coore- mans als „gast" optreedt. Piet neemt de plaats in van Nico Lute die in de kleine tour zit. Verder gaan Mart van Ginneken, Henk de Jong, Dies Kosten en Leo van Someren. TOON MERTENS zijn we hele maal vergeten in de uitslag van Essen. De kleine Bredanaar werd daar vijfde en dat is toch een prestatie om trots op te zijn. Ver der had Toon nog meer nieuws want hij gaat in Ulvenhout wonen Daar is - men bijzonder blij met zijn komst want nu Ad Biemans van het toneel is verdwenen had men daar geen wielrenner meer. JAN VAN DEN BERG en Bak kers, twee nieuwelingen uit Hoe ven, heben ieder een supporters club gekregen. De zaak draait bij zonder goed en het ledental groeit met de dag. De Duitse kunstrijder Manfred Schnell- dorfer, Olympisch- en wereldkampioen 1964, blijft amateur, dat verklaarde de 21-jarige Schnelldorfer, die voor archi tect studeert. Hij zou tot nu toe vier aanbiedingen van grote ijsrevue's naast zich neer hebben gelegd. (Van onze sportredactie) Tiet Rentmeester, tijdelijk terug Yerseke, snapt niets van de geruchten, die reeds enige tijd in Nederland de ronde doen en die luiden: dat hij het helemaal niet zou kunnen vinden met zijn Spaanse fabrieksbazen, dat hij ru zie zou hebben gehad en dat hij abso luut naar Nederland zou terugverlangen „Er is geen lor van waar", zegt Rentmeester. „Ik ben tot en met de 28e juli, de datum van het nationale kampioenschap, in Nederland. Daarna reis ik terug naar Legrono om het Spaanse seizoen mee vol te maken." Piet Rentmeester trok in het begin van januari naar Spanje, vestigde zich samen met Michel Stolker in Legrono en begon de training. In februari wa ren er de eerste wedstrijden. De Ne derlanders namen er met wisselend succes aan deel Een hoogtepunt moest de Ronde van Spanje worden. Piet Rent. meester startte voortreffelijk, bezette een gunstige plaats in het algemeen klassement, maar had in de vijfde etappe pech. Hij reed na de finish te gen een boom, werd gewond en moest de strijd staken. Zijn been kwam in net gips. Dat werd er enkele dagen gele den afgenomen. Maar..intussen was voor Spanje het stille seizoen aange broken. Het is de periode, waarin de grote renners allemaal in de Tour de France rijden en waarin alleen wedstrij den voor B-renners en amateurs wor den georganiseerd. De fabrieksbazen ga ven Piet toestemming tijdelijk naar Ne derland terug te gaan om zich opnieuw naar een goede conditie te werken. „Omdat mijn verwondingen nog niet geheel zijn genezen, zal ik het in de komende weken heel rustig moeten doen", zegt Piet. „Woensdag (vandaag) neem ik echter reeds deel aan een wed strijd in Zwijndrecht, die ik echter niet geheel uit zal rijden. Over een veertien- Hevig geschrokken bel de maandagmorgen een terreinknecht van 't Rijs- wijkse voetbalstadion de recherche op. Hij had op één van de byvelden te midden van een grote vinger gevonden. Misdaad bloedplas een afgerukte of ongveluk? Dat was de grote vraag. Hoe weinig kon hij vermoeden, dat hij oog in oog had gestaan met de bloedige resten van een op zich onschul dige weddenschap. Twee bestuursleden van de amateur-vereniging RVC, de ere-voorzitter Piet Verver en de voorzitter G. F. Strik verschilden van mening over het aan tal bijvelden van 't Rijk- wijkse voetbalstadion, \yaar RVC het volgend jaar hoopt te gaan spelen. „Wedden dat het er drie zijn", zei de 62-jarige heer Verver en hij klauterde over het gesloten hek werk. Maar bij de af sprong bleef hij met de ringvinger haken. Een wat pijnlijk gevoel maar wie schetst de verbijste ring van Verver, toen hij naar zijn hand keek en 'n vinger miste. Even ver derop zag hij het vermiste lichaamsdeel liggen. Hij raapte het op, realiseerde zich plotseling wat er ge beurd was en gooide het hevig geschrokken van zich af. De getroffen ere voorzitter werd met spoed naar het ziekenhuis Zuid wal gebracht en daar behandeld. Inmiddels echter had een niets vermoedende terreinknecht de Rijs- wijkse politie gealar meerd. Het duurde ge ruime tijd eer de re cherche er via naspeurin gen in alle ziekenhuizen in slaagde de eigenaar van de gevonden vinger te ontdekken. De heer Verver kan nu na aan vraag zijn vinger terug bekomen. Hij staat op sterk water in de koel kast van het Rijkwijkse politiebuz-eau. Of hij het werkelijk zal doen is een tweede. „Eerst maar eens een paar nachtjes over slapen", zei de getroffen ere-voorzitter, die nog steeds niet weet of het Rijswijkse voetbalstadion nu drie of vier bijvelden heeft. De Australische tennissterren Fletcher Australië, Pierre Darmon, Frankrijk, Jan Erik Lundquist, Zweden Roy Emerson en Margaret Smith zijn in de kwalificatielijst van de „All England Club" voor de vol gende week te beginnen Wimble- don-kampioenschappen, als hoog- sten geplaatst. Emerson die in de kwartfinale ver leden jaar toen hij ook als hoogste ge plaatst was, werd verslagen, wordt ho ger aangeslagen dan de huidige Wimble- don-kampioen Charles „Chuck" McKin- ley uit San Antonio, Texas, die van de vierde op de tweede plaats is gekomen. De Spanjaard Manuel Santana, een kwartfinalist verleden jaar. is van de tweede naar de derde plaats gescho ven, gevolgd door Rafael Osuna, Mexi co, en Nicola Pietrangeli Italië, die verleden jaar niet geplaatst waren, en tenslotte Martin Mulligan uit Australië. Op de lijst ontbreken dit jaar Ken Met nog twee etappes in de Ronde van Zwitserland voor de boeg heeft de Zwit ser Rolf Maurer de leiding in het alge meen klassement weten te behouden. Op vallend - althans uit Nederlands oogpunt - was de opmars van onze landgenoot Iluub Zilverberg, die op fraaie wijze de tweede plaats bezette in het dagetappe- klassement en daarmede naar de tiende plaats oprukte. De etappe van Naefels naar Locarno was bijna de langste van de Zwitserse four met 237 km door de Alpen. Reeds vroeg na de start maakte zich een groep lns met o.a. de Spanjaard Del Moral, die wederom de meeste punten verdiende voor de bergprijs, Maurer Ronchini en onze landgenoten Zifverberg en Haast. De voorsprong van de vluchtelingen werd steeds groter en alleen de Italianen Balmamion en de doldrieste Zilioli, die als een flits de berg afgaat, wisten zich bij de koplopers aan te sluiten. Eber won niet een kleine voorsprong op Zilverberg en de hoofdmacht kwam vijftien minuten na de winnaar binnen. De uitslag: 1 Werner WeberC Zw.) 6.04. 50 2 Huub Zilverberg (Ned.) 6.05.10 3 Vittorio Casati (It.) 6.05.17 4 Ronchini (It.) 6.05.35 5 Ba rale (It.) 6.05.50 6 Du- bach (Zw.) 6.06.00 7 Del Moral (Sp.) 6.06. 08 8 Zilioli (It.) 6.06.19 9 Maurer (Zw.) z.t. 10 Balmamion (It.) z.t. 11 Haast Ned.) 3.06.42 28 Damen (Ned.) 6.21.35 40 Wou ters (Ned.) 6.28.25 43 Van Est (Ned.) z.t. 46 Van der Klundert (Ned.) 6.29.28. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1 Rolf Maurer (Zw.) 26.22.51 2 Balmamion (It.) 26.24.49 3 Zilioli (It.) 26.26.52 4 Weber (Zw.) 26.30.31 5 Colme- narejo (Sp.) 26.34.07 6 Del Moral (Sp.) 26.35.27 7 Barale (It.) 26.36.23 8 Binggeli (Zw.) 26.37.19 9 Hagmann (Zw.) 26.39.37 10 Zilverberg (Ned.) 26.40.00 12 Haast (Ned.) 26.44.45 33 Damen (Ned.) 27 19.50 39 Wouters (Ned.) 27.27.09 45 Van der Klundert (Ned.) 27.54.33 46 Van Est (Ned.) 27.58.48. In het puntenklassement staat Zilver berg op de zesde plaats met 56 pnt. Lei der is de Zwitser Maurer met 33 pnt. en Mike Sangster, Engeland. Margaet Smith, de hoogst aangesla gene onder de dames, voor de der de maal zal vermoedelijk in de fi nale tegen de Braziliaanse Maria Bueno in het krijt treden. Mejuffrouw Bueno is van de zevende naar de tweede plaats opgeklommen waar zij de Aus tralische Lesley Turner opzij zette. Billie Jeon Moffitt, die in 1962 in de tweede ronde Margaret Smith wist te verslaan, alsmede mej. Bueno en mevr. Jones in de kwart- en halve finales verleden jaar, is voor de eerste maal geplaatst. Zij komt op nummer drie, gevolgd door mej Turner, Nancy Richey, VS, mevr. Jones, de enige Engelse op de lijst, Jan Lehane en Robyn Ebben, beiden uit Australië. Van de lijst zijn verdwenen Vera Sukova, Tsjechoslowa- kije, de Zuidafrikaanse Renee Haygarth, mej. Schuurmann, en de Amerikaanse Dariene Hart. die onlangs beroeps is geworden In de categorie dubbelspelen staan de Australiërs ook bovenaan. Bij het da mesdubbelspel staan bovenaan de lijst mej. Smith en mej. Ourner op no 1 en in het gemengde spel staan boven aan de lijst mej. Smith en Ken Flet cher, Australië. Betty Stoeve en Jan Hajer kwamen door hun tweede ronde heen, waarbij Jan Hajer in een langdurige partij het bijzonder moeilijk heeft gehad tegen de Japanner Inoshi Konishi. Els Krocke verloor van de Britse Ann Stroud. De uitslagen luidden: damesenkelspel, tweede ronde: Betty Stoeve (Ned) Jean Wagslaff (GB) 6-4, 6-2; Ann Stroud (GB) Els Krocke (Ned) 6-3, 6-3. Herenenkelspel, tweede ronde: Jan Hajer (Ned) - Inoshi Konishi (Japan) 7-5, 8-6, 6-1. De lijst ziet er als volgt uit: heren: 1. Emerson (Australië), 2. Mc- Kinley (VS), 3. Santana (Spanje), 4. Osuna (Mexico), 5 Ralston (VS), 6. Stolle (Austr.). 7. Fietrangeli (Itaiië), 8 Mulligan (Austr.). Dames: 1. Mar garet Smith (AusUO, 2. Maria Esther Bueno (Brazilië), 3. Billie Jean Moffit (VS). 4. Lesley Turner (Austr). 5. Nancy Richey (VS), 6. Ann Jones-Haydon (GB), 7. Jan Lehane (Austr.), 8. Robyn Eb- bern (Austr.). herendubbel: 1. McKinley-Ralston (VS), 2. Osuna-Palafox (Mexico) 3. Hewitt- Stolle (Austr.), 4. Emerson-Mulligan (Austr.). Damesdubbel: 1. Smith-Tur ner (Austr.), 2. Moffitt-Susman-Hantze (VS), 3. Bueno-Ebbers (Braz.-Austr.), 4. Haygarth-Schuurman- Jones-Haydon (ZA GB). Gemend dubbel: 1. Smith-Fletcher (Austr), 2. Turner-Stolle (Austr.), 3. Bueno-Hewitt (Braz-Austr.), 4. Bayion- Howe (Arg.-Austr.). MARGARET SMITH ..weer op voorste plan... De komende weken zullen zich belang rijke mutaties voordoen in het bestuur van de Tilburgse voetbalclub Longa. De vrijgekomen zetels zullen worden inge nomen door jeugdigere Longa enthou siasten die een straffer beleid ten aan zien van de contractspelers willen voe ren. tal dagen zal ik echter normaal mee kunnen draven." Na het kampioenschap van Nederland dat dit jaar in Zuid-Limburg wordt ver reden, reist Piet terug naar Legrono Enkele nationale Spaanse wedstrijden staan hem dan te wachten. Een Tour is er voor Piet nu echter ook niet bij Bobby McGregor, houder va.n het we- reldrekord 110 yard vrije stijl zwem men, heeft zich uit de Britse ploeg, die in Groningen tegen Nederland zal uit komen, teruggetrokken. De Schot heeft een borstspier verrekt en is niet in staat aan de zwemwed strijden van 27 en 28 juni in Groningen deel te nemen. Zeventien militaire spelers zullen van daag van Ypenburg vertrekken naar Ankara om van 20 tot 28 juni deel te nemen aan het eindtoernooi van het mi litaire voetbalkampioenschap waarin zich behalve Nederland ook de ploegen van Frankrijk, West-Duitsland en Tur kije hebben geplaatst. De 17 spelers die naar Turkije gaan zijn: Goesgens (BW), Van Zoghei (DOS), Vermeulen (NAC). Lefering (Go Ahead), Somer (Go Ahead», Nu- ninga (GVAV), Geurtsen (DWS), Ja cobs (Feijenoord), Oldenziel (Ajax), Verdonk (PSV), Strik (Feijenoord), van Vlierden (KFC), Doesburg (Sparta), Vrauwdejnt (Feijenoord), Warnas (Feije noord) en Van de Bogert (Dos). De ploeg die van 20 tot en met 24 juni in Napels uitkomt in de zwemwed strijden om de internationale militaire kampioenschappen zwemmen en water polo bestaat uit: Zwemmen: 100 m vrije slag: Kroon en Roohof; 200 m schoolslag: Mensonides en Dieben; 400 m vrije slag: Bruffink en Bergman; 1500 m vrije slag: Bergman; 200 m vlinderslag: Oortwijn; 400 m wis selslag: Oortwijn en Bruggink; 4 x 100 m wisselslag: Van der Voet, Mensoni des, Oortwijn en Kroon. Waterpolo: Jan sen. Van de Hoofdakker. Wouda, Wale- wijn. Van der Kolk. Ophorst, Bekkum, De Wit, Hake en Van der Voet. De Britse atletiekbond lieeft voor de jaarlijkse drielandenwedstrijd België - Engeland - Nederland, vijf- en tien kamp, die dit weekeinde in Huizingen bij Brussel wordt gehouden, de volgen de atleten aangewezen: Dames: Mary Rand, Mary Peters en Pat Pryce, heren; Tymms, Clarke, Gaskin en Jones. (Van onze sportcorrespondent) „Ik heb niet de ge ringste hoop meer te kunnen deelnemen aan de Tour de France", zei Peter Post vlak voor de aanvang van de laat ste avond van de Eurozesdaagse in Helmond. „Sinds ik een week geleden ben gaan fietsen, heb ik iedere dag reeds te maken met een „berstende" hoofd pijn. Ik zal de beslis sing uiteindelijk overlaten aan mijn dokter, maar ik voel dat ik zó de Tour de France niet kan in gaan". Peter Post zat in de grote jury wagen, die het kleine zes- daagseleger van Leo van Oest van dag tot dag begeleidt. Het was een onherkenba re Peter Post. Drie weken geleden maakte hij tijdens een wedstrijd in Bel gië een op het oog zeer simpele val. Pe ter struikelde met zijn fiets in een put, viel en kwam met zijn hoofd op het wegdek terecht. Hij werd opgenomen in 'n ziekenhuis. Or- schoon de Belgische doktoren hun uiterste best deden, wilde Peter toch liever naar een Nederlands zieken huis. Hij kwam in Amsterdam te recht, waar werd geconstateerd, dat de Belgische doktoren een hoofdwon de toch niet juist hadden behandeld. Peter werd opnieuw geopereerd, nam een korte rustperiode en ging trainen om aan de Eurozesdaagse mee te doen. Of dit alles verstandig is geweest? Een renner met het temperament van Peter Post kan eenvoudig geen rust nemen. Thans komt de Amstelvener tot de ontdekking dat het zo toch niet kan. Als hij de minste of gering ste inspanning levert heeft hij hoofd pijn. „Het is juist alsof er zich nog een kiezelsteentje in mijn hoofd be vindt", zegt hij. Het is een beetje merkwaardig, maar niet geheel on mogelijk. Peter zal onmiddellijk na afloop van de zesdaagse opnieuw worden on derzocht. De mogelijkheid is groot, dat een, nieuwe operatie moet volgen. Deze is hem reeds in het vooruitzicht gesteld. Gezien de oude wonde nog niet is hersteld, zullen de doktoren voorlopig niet ingrijpen. Wordt de operatie alsnog noodzakelijk geacht dan zal Peter onder geen voorwaarde aan de Tour kunnen deelnemen. Hij i zei het trouwens voor de start van een nummer tegen Rik van Steen bergen. „Neen. aan de Tour de France zal f ik niet mee kunnen doen". Het mag i niemand verbazen. Van de stralende opgewekte Peter Post is op dit mo ment niets te zien. Zijn gezicht is getekend. Zijn gelaatskleur allerminst t blozend. Trouwens wat heeft hij in de zesdaagse voor Leo van Oest kun- 1 nen doen. Een recordaantal roeiploegen uit acht landen zal zaterdag 27 en zondag 28 juni op de Bosbaan deelnemen aan de internationale wedstrijden van de Ko ninklijke Hollandbeker wedstrijdvereni ging, die vooral dit jaar internationaal hoog gewaardeerd worden omdat am per een maand later op dezelfde baan de strijd om de Europese kampioen schappen voor dames en heren begint. In de 67 nummers, die in series en Rey Romero, een 21-jarige Phi- lippijnse bokser, is in een zieken huis in Manilla overleden, nadat hij zaterdag knock-out was gegaan. Romero, die in bewusteloze toe stand naar het ziekenhuis was .ge bracht, is ondanks 'n chirurgische ingreep, niet meer bij bewustzijn gekomen. Het was zijn derde wed strijd als professional. De Ier Seamus Elliot zegevierde in de ronde van het eiland Man, een wegwed strijd over 160 km in 4 uur 28 min. 25.2 sec. Elliot nam drie kilometer voor de eindstreep de leiding over van de Duit ser Rudi Altig, die verreweg het grootste gedeelte van de koers de meute had aan gevoerd. De Ier won met 100 meter voorsprong. De uitslag luidt: 1. Seamus Elliot, Ierl. 4.28.25.2. 2. Rudi Aliig, Did. op tien seconden; 3. Barry Hoban, GB; 4. Alan Ramsbottom, GB; 5. Federico Bahamontes, Spanje. 361 ploegen uit, waarbij 85 uit het bui tenland. In 1963 meldden zich 344 equi pes aan, waarvan er 59 uit het buiten land kwamen. Behalve alle Nederlandse kanshebbers voor uitzending naar de Europese kampioenschappen of de Olym pische roei-regatta komen ploegen uit Denemarken, West-Duitsland, België Frankrijk, Groot-Brittannië. Tsjecho- Slowakije en Roemenië aan de start Vooral de nummers oude dubbel twee en oude twee zonder stuurman zijn sterk bezet. De Willem Ill-combinatie Alwin- Bots zal de strijd moeten opnemen met twee Deense ploegen, double sculls uit Brussel, Gent en Luik, alsmede een Roemeense combinatie. Interessant kan ook de strijd van de ongestuurde tweeën worden. Hier zal de Nereus-combinatie Blaisse-Veenemans, bij de Europese kampioenschappen van 1961 \nr^Fraag derde, die na het sei- zoen 1962 wegens studieredenen uiteen viel voor het eerst sinds twee jaar weer op de Bosbaan uitkomen. Met grote belangstelling wordt het duel tussen de Willem Ill-ploeg Boelen- Enters, vorig jaar in Kopenhagen goed voor een derde plaats bij de Europe se kampioenschappen, en Blaisse-Veene mans tegemoet gezien. Voorts hebben Germama Dusseldorf, Germania Frank furt, Triton alsmede tweeën uit Boeka rest en Luik ingeschreven. Bij het oude skifnummer om de fel begeerde Hollandbeker, sedert vorig jaar in bezit van Rob Groen, zal de Aegir-skiffeur onder meer de Tsjech dr Pavel Schmidt, in 1960 met Kozak O- lympisch kampioen dubbel twee, ont moeten. finales zullen worden verwerkt, komen Konstanz 368 (onv.), Rheinfelden 262 (+6), Ottenheim 329 (+20), Straatsbura 282 36), Maxau 448 18), Plochineen 118 (-11), Mannheim 260 3>. Stein- baeh 117 (—4), Mainz 242 (—10), Bineen 167 3), Kaub 180 4), Kochum 234 (onv.). Koblenz 170 (—8). Keulen 139 1), Huhrort 306 (—8), Lobith 916 5) Nijmegen 698 (—4). Arnhem 741 (—5).' Eefde IJsel 277 2), Monsin 5451) (onv.), Borgharen 3869 (—24), Belfelri 1081 (—11), Grave beneden de sluis 493 7), Deventer 172 (—8).

de Stem | 1964 | | pagina 3