Duitslands hereniging is langdurig proces Zware aardbeving treft Noord-Japan VERKIEZINGEN ALS SLUITSTUK Billiton straks mogelijk in alluminiumproject Belgische firma verliest geding over verpakking DR. ERICH MENDE, vicc-kansclier van de Bondsrepubliek van Opstand blijft een vermaning Faillissementen De idealen Door: Zware eis tegen nauwgezette beroepsinbreker Grootste luiklok van Benelux naar Brussel Europese gedachte MARKTEN Britse regering Geen bezwaar tegen handel met Indonesië Moeilijk jaar voor katoen- en rayoninduslrie Bodem als een golfde :ee TER ZAKE Amsterdamse Effectenbeurs DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 17 JUNI 1964 Het is al weer elf jaar geleden, dat in Oost-Berlijn en vele andere steden van de Sovjet-zone het volk in opstand kwam tegen het regiem van Ulbricht. De opstand werd neergeslagen. De offers door vele Duitsers gebracht voor vrijheid, recht en menselijke waardigheid waren tevergeefs. Sedertdien heeft Ulbricht onophoudelijk getracht om de splitsing van Duitsland te bestendigen. Alle pogingen van de regering in Bonn en van de Westerse mogendheden om tot hereniging van Duitsland in vrijheid te komen zijn afgestuit op de weigeren de houding van de Sovjet-Unie. De Sov jet-Unie beoogt nog steeds de met ge weld ingevoerde communistische maat schappij-orde in de Sovjet-zone tot ge heel Duitsland uit te breiden. Moskou wil bovendien Berlijn loswrikken uit het verband met de Bondsrepubliek. De verdeling van Duitsland in drie stukken is nog altijd de grote wens van alle communistische machthebbers. In een tijdperk waarin de Sovjet-poli tiek iedere gelegenheid aangrijpt om de Bondsrepubliek te dwingen tot juridische en feitelijke erkenning van het Ulbricht regiem en ten gevolge daarvan af te zien van hereniging in vrijheid, laten de bondsregering en de drie in het par lement vertegenwoordigde partijen zich leiden door de volgende beginselen: 1. De wil tot hereniging van het Uitgesproken zijn de faillissementen van: A. B. Sevinga, chef de rang. Koe straat 99. Tilburg. Cur. mr. P.K. van Ginneken, Stationsstraat 29, Tilburg. J.P.C. Zoontjens, drogist, Ant. Modder manstraat 3, Tilburg. Cur. mr. A.J.M. Poelman. Stationsstraat 29, Tilburg. A.M. Steltenpool-van de Nes, schoon heidsspecialiste, St. Janstraat 20. Oos terhout. Cur. .mr. H.A. Meijer, Baronie laan 133. Breda. Vernietigd is het faillissement van P J. van den Elshout, chauffeur, Groen straat 17, Teteringen, na gedaan verzet. Geëindigd zijn de faillissementen van O.F. Polfliet. marktkoopman. Graven straat 103, Clinge. Door het verbindend worden der enige uitdelingslijst met een uitkering van 6.0706 pet. aan conc. cred. J.P.M. Paulussen. koopman en ontgin- ner, Dorpsstraat 5. Nieuw-Ginneken. Door het verbindend worden der slotuitdelings- lijst met een uitkering van 1,495 pet aan conc. cred. J. W. Michielsen. slager, privé VMke- nierslaan 175. zaak Dr. Struyckenstraat 230, Breda. Door het verbindend wor den der slotuitdelingslijst met een uit kering van 100 pet. aan conc. cred L.P. Musters, tuinder. Balsbaan 33 Bergen op Zoom. Door homologatie van het akkoord met oen uitkering van 44 pet. aan conc. cred. Duitse volk vooral van de jeugd moet worden gemobiliseerd en aange wakkerd. 2. Alle betrekkingen tussen de men sen in Groot-Berlijn en de ucide delen van Duitsland dienen in stand te wor den gehouden en te woiden bevorderd. 3. Alle internationale mogelijkheden tot nieuwe onderhandelingen over Berlijn en Duitsland binnen het kader van de huidige spanningen tussen Oost en West dienen te worden benut. Het communisme is een ideaal zij het een onmenselijk ideaal. Om der wil le van de mens dient daar een beter ideaal tegenover te worden geplaatst. Een ideaal dat de mens en zijn mense lijkheid erkent en beaamt. Opperste doel blijft het handhaven en bevorde ren van de menselijke waardigheid. In tegenstelling tot de jaren vijftig toen men in de Duitse bondsdag nog de hoop koesterde, dat de hereniging van Duits land bereikt kon worden door het hou- den van algmene verkiezingen de bondsdag had al een nieuwe kieswet aangenomen moet thans worden toe gegeven dat de hereniging niet met al gemene vrije verkiezingen kan beginnen, maar zich zal voltrekken na een lang durig proces van vele fasen waarin de gescheiden delen van Duitsland naar elkaar toe zullen moeten groeien. Aan het einde van deze ontwikkeling zullen algemene verkiezingen staan, niet aan het begin. De Duitse bondsdag heeft in een op 1 oktober 1958 eenstemmig genomen besluit deze opvatting aan vaard. De hereniging van Duitsland zal ook niet tegen de wil van Moskou in bereikt kunnen worden. Derhalve blijft de bondsrepubliek streven naar verbete ring van de betrekkingen met de Sov jet-Unie, hoe moeilijk zulks ook vaak door Moskou wordt gemaakt. De her eniging kan echter evenmin tegen de wil van het Westen worden bereikt. Wan neer de bondsrepubliek alleen met Moskou en tegen het Westen ingaande met Moskou zou gaan onderhandelen, dan zou dit in geen enkel opzicht hel pen Veeleer is overeenstemming tussen de vier mogendheden over de grondbe ginselen van de Duitse kwestie onmis- De 2o-jarige Nijmeegse timmerman A. G. H. stond gisteren voor de rechtbank in Arnhem terecht wegens een groot aantal diefstallen. De man had een lijst bijgehouden van ziju prestaties bij in to taal 150 diefstallen. Zijn vrouw hielp hem na elke „excursie" met het tellen van de buit, die naar schatting 67.000 gulden heeft bedragen in drie jaar tijd. De officier van justitie eiste tegen de ze nauwgezette beroepsinbreker drie jaar en zes maanden gevangenisstraf. De ver dediger wees er op, dat zijn cliënt een zeer ongelukkige jeugd heeft gehad en in gestichten is grootgebracht. Hij vroeg clementie. De man begon in 1960 toen hij in de ziektewet liep. Later toen hij in een so ciale werkplaats zijn geld moest ver dienen ging hij ermee door, omdat hij naar zijn mening niet genoeg verdiende. De ex-timmerman ging voorzichtig te werk. Na iedere inbraak wachtte hij een weekje. Hij zocht steeds een andere wijk van Nijmegen op. Zijn grootste slag in die drie jaar sloeg hij bij een zieken fonds. waar hij f 7800 uit een brandkast haalde. Al zijn .inkomsten' besteedde hij voor zijn gezin. De grootste luiklok in de Benelux - de „Bourbon de la paix" zal maandag van de gieterij In Aarle-Rixtel naar Brus sel worden gebracht, waar zij een plaats zal krijgen in de Heilig Hart-basilick op de Koekelberg. Deze basiliek is gebouwd omdat Brus sel in de tweede wereldoorlog voor ver nietiging gespaard bleef. Vrijdag 26 juni zal de klok door kardinaal Suenens wor den gewijd in het bijzijn van het Belgi sche koningspaar. Omstreeks vier uur 's middags zal de „Bourbon de la paix" een geschenk van de Belgische oorlogsgewonden in Brussel aankomen. Drie uur lang zal de klok worden rond gereden door Brussel, opdat de bevolking weet dat dit monu ment voor de gevallenen en teken voor de vrede in de Belgische hoofdstad is ge arriveerd. Het transport, dat om acht uur bij de klokkengieterij in Aarle-Rixtel begint, gaat via de weg Eindhoven - Turnhout en zal omstreeks elf uur bij de grens post Arendonk aankomen, waar een de legatie van de Belgische organisatie van oorlogsgewonden en verminkten staat te wachten om de klok op zijn tocht naar de hoofdstad te begeleiden. De route loopt verder via Mechelen, waar de bei aardier Staf Nees de „Bourbon de la paix" zal inspecteren Een escone van de Belgische motorpolitie zal de klok van de grens naar de hoofdstad begelei den. De eertijds nog al eens gestelde vraag of men niet aan hereniging van Duitsland de voorkeur zou moeten ge ven boven Europese integratie naar het motto: „Eerst Duitsland. dan Europa", is vandaag zinloos. Immers, de Europese ontwikkeling en de daar mede verband houdende beslissingen hebben een eigen wetmatigheid. De eenheid van Duitslasd zal en kan ook niet tegen de wil van Europa wor den bereikt, maar alleen in overeen stemming met de ontwikkeling in Europa. Ondanks tegenslagen in de Europese ontwikkeling zal de doorbraak naar een groter Europa alleen al ten gevolge van de technische en economische vooruit gang. niet meer kunnen worden tegen gehouden. De politici en staatslieden zullen zich bij dit proces moeten neer leggen, of zij het willen of niet. Dit gro tere Europa kan niet onder eenhoordige leiding staan. Het zal tot stand moeten komen als een gemeenschap van volke ren en staten met gelijke rechten en plichten. Op de lange duur zullen ook de vol keren van Oost-Europa niet buiten de deur blijven. Dank zij zijn ligging in het midden kan Duitsland als bruggenbou wer met de landen en volken van Oost- Europa optreden en deze ontwikkeling bevorderen. De estiging van Duitse handelsmissies in Warschau, Boedapest, Boekarest en Sofia en binnenkort ook in Praag moet men niet alleen zien als gevolg van het verlqngen van de bonus regering naar normalere betrekkingen maar ook vanuit Europees gezichtspunt. Niet alleen de Duitsers ook de staats lieden van het Westen hebben na de tweede wereldoorlog de bittere ervaring opgedaan, dat communisten geen ro mantici zijn maar harde, onverbiddelij ke ijveraars voor hun communistische beginselen en macht. Hiertegenover dient men met dezelfde overtuigende kracht het beginsel van de vrijheid te stellen. De volksopstand in dc Soviet- zone van 1953 blijft een vermaning aan de gehele vrije Westerse wereld DE WESTDUITSE regering heeft de visa van de leden van het beroemde Bolsjoi-ballet uit Moskou ingetrokken, omdat het heeft geweigerd in Berlijn op te treden. Het meent dat de stad op basis van de Russische politiek geen deel van West-Duitsland uitmaakt. DE BEHANDELING van het met België gesloten Schelde-Rijnverdrag is voor 30 juni op de agenda van de Tweede Kamer geplaatst. Elke dag opnieuw herinnert de Berlijnse muur aan de wrede schei ding van een groot land. De Britse regering heeft gisteren mee gedeeld de export van meer dan 1.000 vrachtwagens en busonderdelen aan In donesië als een „zuiver commerciële" transactie te beschouwen, waartegen zij zich niet zal verzetten. Deze mededeling volgde na een bekendmaking van de Amerikaanse firma „Vauxhall Motors", dat Indonesië bij haar bedrijf in Enge land voor 1.29 miljoen pond sterling vrachtauto's en buschassis heeft besteld. De Brise regering werd naar aanlei ding hiervan gevraagd of het niet waar was, dat Indonesië „in staat van oorlog verkeert met onze bondgenoot Maleisië". Het vorige jaar zal dc geschiedenis ingaan als een van de moeilijke jaren voor de Nederlandse katoen- en rayon verwerkende industrie als geheel. Voor al in de eerste helft van dat jaar waren de omstandigheden, waaronder gewerkt moest worden, zeer ongunstig. Nog ongunstiger dan in 1962. Tegen over de kostenstijgingen konden geen ver betering van de verkoopprijzen en geen verhoging der produktie worden gesteld. Dit zegt het jaarverslag 1963 van de Ko ninklijke Nederlandse Textielunie n.v. In het tweede halfjaar kon een verdere verbetering van de vraag worden gecon stateerd. Uit in het verslag opgenomen cijfers blijkt: 1. Dat de Nederlandse produktie van ga rens zich in 1963 nauwelijks kon hand haven op het peil van 1962. 2. Dat het niveau van de afleveringen door de Nederlandse spinnerijen in 1962 lager lag dan dat van de produk tien, zodat voorraadvorming plaats vond. 3. Dat de binnenlandse voorziening ten dele afhankelijk is van importen, die van meer betekenis zijn dan de Ne derlandse garenexporten. De Neder landse export van garens in 1963 ver toonde, vergeleken met 1962, een gro tere expansie dan de importen in Ne derland. Dc orderportefeuilles van de Nederlandse spinnerijen waren per ultima 1963 beter gevuld dan per ulti mo 1962. In de jaarvergadering van de n.v. Bil liton maatschappij heeft de voorzitter, mr. E. van Kleffens, verklaard dat er voor de onderneming mogelijkheden zijn deel te nemen in het aangekondigde plan van alusuisse tot de bouw van een alu- miniumwalserij in het Botlekgebied. Hij voegde hieraan echter toe dat de plan nen nog in een studi-stadium verkeren. Met Kaiser Aluminium, die plannen zou hebben voor een aluminium-smelterij in het noord van ons land, zijn wel ge sprekken gevoerd, „maar het waren ge sprekken tussen concurrenten", aldus de voorzitter. De resultaten van de titaandioxyde- fabriek, waarin Billiton samen met Kon. Zout-Ketjen en Cyprus Mining deel neemt, bewegen zich nog steeds in op gaande lijn. Thans is het bedrijf ongeveer aan het breakeven-point aangeland. Wat de produktiecapaciteit betreft, merkte de directie op „dat er misschien nog wel wat meer uit te persen valt". In hoeverre de mede-participanten in verdere inves teringen zullen bijdragen, hangt af van een onderzoek naar de perspectieven, dat nog lopende is. Voor een geringere op brengst in 1964 van de Engelse deel neming, H. J. Enthoven and sons ltd, is de directie niet bevreesd. Verwacht wordt dat, hoewel de totale investeringen van Billiton belangrijk minder zullen zijn dan de 35 min. in 1963, in het Surinaamse bedrijf de ko mende jaren nog aanzienlijk zal moeten worden geïnvesteerd. De maatschappij heeft thans ca. 5000 werknemers in dienst., waarvan meer dan de helft in het MET HET VASTE voornemen te zullen streven naar de opheffing van armoede, waar ook ter wereld, hebben 119 delega tieleden gisteren Genève verlaten, waar zij de wereldhandelsconferentie hebben bijgewoond. De vergadering, voortaan een permanent orgaan van de V.N., zal regelmatig bijeenkomen en een nieuwe G.A.T.T. instellen. buitenland. Toch gaat de loonexplosie Billiton f 1,5 a 2 min. kosten. In Suriname heeft de onderneming in derdaad geprofiteerd van de stakingen in Brits-Guyana. Nu die stakingen zijn afgelopen gaat het Billiton in Suriname toch naar wens. „De vraag naar Bauxiet is nog steeds groot. We kunnen het mak kelijk kwijt", aldus de directie. 5J Een hevige aardbeving heeft gister ochtend de westkust van het Noordjapan- se hoofdeiland Honsjoe getroffen en over al verwoesting cn verlies van mensen levens veroorzaakt. Drieëntwintig perso nen zouden zijn omgekomen. Vier worden nog vermist. In Tsoeroeoka kwamen drie kinderen om het leven toen een gebouw, waarin een kleuterschool was gevestigd, instort te. Het epicentrum van de aardbeving de zwaarste die Japan sinds de tweede wereldoorlog heeft getroffen bevindt zich bij de stad Niigata. In deze stad zijn ook de grootste verwoestingen aange richt. Een ooggetuige verklaarde dat, toen zij haar winkel veniet, de aarde als de zee golfde. Telefoonpalen zwaaiden heen en weer en de draden knapten. Vervolgens hoorde zij een hevige ontploffing. De acht elektriciteitscentrales van de stad vielen uit en overal braken bran den uit. Honderden personen renden naar de open vlakte voor de universiteit van Niigata om aan het vallende punt te ont snappen. Enige radioverbindingen met de buitenwereld konden in stand wor den gehouden. Een grote olietank vloog in brand en verduisterde de hemel met zwarte rook wolken. De Belgische fabriek „Bonbon Napo leon" uit Antwerpen, heeft het korte ge ding dat zij wegens vermeende oneerlijke concurrentie had aangespannen tegen „Gilda Drop. en Zuurwaren Fabriek N. V." in Rotterdam, verloren. De president van de Rotterdamse Rechtbank, mr. J. G. L. Reuder, bepaalde in zijn vonnis dat. er voor de Antwerpse firma geen reden bestaat bezwaar te maken tegen de wijze waarop Gilda haar citroenzuur tjes in de handel brengt. In tegenstelling tot mr. E. C. Kuhn, de advocaat van eiseres, was mr. Reuder van mening, dat de wikkels, waarin de citroenzuurtjes verpakt zijn, niet door Gilda zijn nagebootst en dat er onmoge lijk verwarring kan ontstaan, omdat op de wikkels een volkomen verschillende tekst wordt aangetroffen. Mr. Reuder gaf de eiseres toe, dat de wikkels op enige afstand wellicht een be paalde gelijkenis hebben, maar daar staat volgens hem tegenover, dat op het Rot terdamse produkt duidelijk de firmanaam is vermeld. Hij achtte in dit geval geen sprake van oneerlijke concurrentie. „Le Bonbon Napoleon" had tien dagen geleden geëist dat Gilda het gebruik van de wikkels voor haar citroenzuurtjes zou staken, alle verpakkingsmateriaal zou vernietigen, de voorraad van de winke liers zou terugnemen en geen reclame meer zou maken voor de* citroenzuurtjes, op straffe van f 10.000 per overtreding. D.d. 5 juni 1964 is aan P.M. Haak, schil der en cafetariahouder, Sophiastraat 16, Breda voorlopig surseance van betaling verleend. Bewindvoerder is mr. H.P.J. Quarles van Ufford, Catharinastraat 13c, Breda. Het verhoor is bepaald op 4-9-'64 te 10 uur. Bij het verzoekschrift is geen ontwerp van akkoord gevoegd. De surseance van betaling verleend aan R.J.Th. Bras, h.o. Bras Mode Per Post, v.h. Irenestraat 40, Breda, thans Primu lastraat 40, Dedemsvaart is geëindigd op 1 juni 1964 door homologatie van het ak koord. Bewindvoeder was mr. A.F.M. de Kok, Academiesingel 41, Breda. In de stad Akita werd een persoon door een vallende muur bedolven en ge dood. In Tsoeroeoka kwamen twee men sen om het leven toen een boom op hen viel. Volgens de politie van Niigata werd één persoon gedood bij een ontploffing van ammoniatanks op het terrein van een chemische fabriek in de buitenwijken van de stad. De aardbeving werd tot in Tokio ge voeld. In de Japanse hoofdstad werden hoge gebouwen een minuut lang heen en weer bewogen, maar er werd geen scha de aangericht. Een woordvoerder van de universiteit van Tokio heeft verklaard, dat de aard beving een kracht van 7.7 op de schaal van Richter toonde. De grote aardbeving, die in 1923 Tokio en Yokohama trof, waarbij 143.000 mensen om het leven kwamen, had een kracht van 7.9. In de stad Sakata opende de aarde zich onder een schoolgebouw. Eén leer ling en een aantal auto's verdwenen in de spleet. Tot twee uur na de aardbeving zochten mensen in de stad naar vrienden en fa milieleden. Moeders, die een vloedgolf vreesden, zochten met hun kinderen een toevlucht op de daken. Op het stationsplein van Niigata wer den aardspleten van meer dan 10 meter lengte waargenomen. Het stationsgebouw is niet ingestort. Aan de waterkant werden 30 huizen door het water weggespoeld. DE directeur van de Hollandsche Bank- Unie in Suriname, Ch. Weddepohl, zal begin oktober na een verblijf van acht jaar Suriname verlaten. Hij zal de lei ding op zich nemen van de HBU in Tur kije. De heer Weddepohl wordt opgevolgd door de heer A. C. Middelkoop. NA een langdurig ziekbed is in het St.- Annaziekenhuis te Oss op 47-jarige leef tijd overleden de heer J. C. Huender, be drijfsdirecteur van de blikemballagefa briek van Thomassen en Drijver N.V. te Oss. DE directie van de Morris-autofabriek te Cowley heeft de fabriek gesloten, nadat de 8500 personeelsleden een model-actie waren begonnen ter ondersteuning van salariseisen van het 18 man tellende ex- peditiepersoneel. Het expeditiepersoneel eist loonsverhoging omdat het werk is gemechaniseerd. DE HEDEN gehouden buitengewone aandeelhoudersvergadering van de n.v. Kon. Nederlandse Petroleummaatschap- pij heeft de voorgestelde statutenwijzi ging aanvaard. Hierdoor zal de directie, zoals bekend, niet langer uitsluitend, maar voortaan in meerderheid uit Neder, landers bestaan. HET internationale wolsecretariaat (IW S) heeft H. Ernst Jurgens 36. benoemd tot directeur van de Nederlandse af deling. Dividendvoorstellen Koninklijke textielfabrieken gebr. Van Heek n.v. Schuttersveld, 8 (8). BERGEN OP ZOOM Asperges AA extra 2.15. AA I 1.66. A extra 2.05, A I 1.50, B extra 1.80, B I 65, C extra 90, C I 40. D I 30, E I 33. E II 24, F I 64, afw. 50, aardbeien: Senga 2.70, Macheraus 67, di versen 63. GOES. 16 juni Hooi, lucernehooi 95.00—100.00 per 1000 kg uit de ruiter geperst, weidehcoi 80.0085.00 idem, dijk- hooi 65.00—70.00 per 1000 kg. Vlas. Voor vlas van de nieuwe oogst worden voor goede partijen prijzen betaald van 1800.00 —2100.00 per ha. uit de schelf geleverd. De prijs per kg bedraagt 20—24 cent, op auto geleverd. Eieren. De eierprijs be draagt 1.18 per kg. GOES. 16 juni Groene kruisbessen export 57. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana I 74, II 70, Regina I 72. II 61, Red Gauntlet I 64. II 61. Talisman I 61, II 54, Gorella I 50, Cambridge Vigour I 50. met dop: Senga Sengana I 58. II 50, Talis man I 61—71, II 52—63. Red Gauntlet I 72—74, II 50—71, Gorella II 51, Merton Princes II 59, per doos: Senga Sengana I 15—19, II 13—16, Regina extra 21—22, 1 16—19, II 13—14, III 13. Red Gauntlet extra 23—26, I 18—23, II 13—19. Talisman extra 23, I 18—23, II 16—17, III 13—14. Cambridge Vigour II 1417. Diversen per kg: Early Rivers I 1.201.30, II 6085, rode bessen II 62—80. Diversen per doos: Early Rivers I 31, rode bessen I 4146, II 3133, frambozen I 4362. KAPELLE, 16 juni Aardbeienveiling: zonder dop industrie: Senga Sengana I 74—77, II 70—71, Regina I 68—70, II 59— 62. Red Gauntlet I 60—63, II 58—59, di verse rassen I 60, II 55, met dop per doos van 250 gram: Regina I 1722, I 1318, Red Gauntlet ex. 31. I 20—30, II 13—23, Senga Sengana ex. 27, I 1724, II 3319, Talisman I 19—27, II 14—19. Camb. Vi gour I 21. II 13—14. Gorella I 29, II 13— 20. Vola I 23—39, II 14—15, Elista I 31, II 14, Merton Ptfncess I 21—25, II 16—17, Kruisbessenveiling: 16 juni levering 2 uur 57, levering 5 uur 57. 17 juni leve ring 10 uur 57. Rode besen per doos ex tra 56, I 42—50, II 43, Frambozen per doos extra 73, I 5371, II 5863. Kersen per kg Early Rivers extra 1.30, I 1.03 1.22, II 79—85, III 12. MIDDELBURG. 15 juni Vr. aard. gr. 30-35 driel. 22-2.8 kr. 22-25; senga sen gana 1 21-24. 2 16-26, 3 14, talisman 1 21-31. 2 18-23, cambr. vigour 1 25-31, 2 19-22, 3 21, red gauntlet 1 22-33, 2 16- 28, regina 1 20-28, 2 15-21. 3 13-21, gorella 1 27, d. evern 1 41, 2 19-30, tomaten Al 115-117 A2 89-124 BI 113-125 B2 89-115 Cl 96-108 C2 77 CC1 67-82 CC2 70 kriel 38-39. perziken p. st. 15-41, rode bessen 71-75. kersen p. d. 29-33, kersen p. kg 109. Groenten: komk. gr. 60-75 2031, 50-60 15—25, 40-50 12—19. 30-40 10—19, krom per kg 15, sla 3,5-5, postelein 1 62-78, 2 67-8(5, bospeen 56-76, boskroten 17-33. tuinbonen 15-24, dubb. pr.bonen 256-264, sjalotten 35-40. doperwten 83-89, bl.kool 4 p. kist 12-33. 6 p. kist 12-27, 8 p. kist 12-15, 10 p. kist 12. and. 1 29-42, 2 25. spinazie 2 74, waspeen 30-70, sav.- kool 5-16, spitskool 5-13. kassnijbonen 114-162, rabarber 9-24, pootuien 26, stam- snijbonen 118. ROTTERDAM, 16 juni Totale san- voer 3311, weekaanvoer 4793. vette koeien en ossen 150, gebruiksvee 412, vette kal veren 850, graskalveren 87, nucht. kal veren 904, varkens 60, lopers 66, biggen 70, paarden 39, veulens 2, schapen of lammeren 77. weide/zuiglammeren 568, bokken of geiten 26. Prijs in centen per kg: vette koeien le kw. 425-455, 2e kw. 390-425, 3e kw. 370-385; vette kalveren 305-325. 295-305, 275-295; slacbtpaarden 360, 330, 300. Prijs in guldens per stuk: grakalveren 685. 585, 485; nucht. kalve ren 190, 180. 160; lopers 125. 110, 100; biggen 80, 70. 60: schapen 160, 135, 110; lammeren 130, 110, 95; kalf- en melk koeien 1560, 1390, 1190; vare koeien 1200, 1000, 900; vaarzen 1175, 1000, 850: pinken 875, 775, 650. Overzicht: vette koeien aan voer kleiner, handel lui, prijzen als gis teren, worstkoeien 350-370: vette kalve ren groter, vlot, ruim prijshoudend, enke le prima's bov. not.; graskalveren als vorige week, tamelijk, niet hoger; nucht. kalveren kleiner, tamelijk, prijshoudend, mestkalvercn 120-200; lopers en biggen even ruimer, tamelijk, prijshoudend; slachtpaarden iets minder, kalm, onge wijzigd; schapen en lammeren gewoon, goed, prijshoudend; kalf en melkkoeien matig, stil, stabiel; vare koeien gewoon, lui. als vorige week: vaarzen en pinken kort, flauw, constant: weide lammeren korter, kalm, goed prijshoudend. ROSENDAAL. 16 juni Aardbeien A extra 89—1.26, A I 60—1.02, A II 56— 67, B 50—67. STEENBERGEN Aardbeiden indu strie: Senga 70—67, Mach. 55, div. soor ten 83, consumpte: per doosje 1324, per kilo 5178, erwten 3542, tuinbonen 22 25, Prelude 1.71—1.75, Eerstelingen grote 2429, drielingen 27, kriel 3035. De beurs heeft met grote spanning uitgezien naar het open gaan van de hoek waar de handel in claims Ned. Kabel- fabrieken zou plaatsvinden. Zoals werd verwacht was de belangstelling zeer groot. Tevoren was een adviesprijs per claim doorgegeven van 630. Onder grote hilariteit werd de eerste claimprijs vastgesteld op 620. Daarna werd even 610 gedaan. Later steeg de belangstel ling waardoor de prijs opliep tot 650. Deze prijs komt overeen met 330 procent van een nieuw aandeel, tegen een laast- gedane notering van 439 rocent ex di vidend. Maandag werd nabeurs een eerste claimprijs vastgesteld op 550. Deze prijs werd later verhoogd tot f 560. De beurs vond deze prijs veel te laag ten opzichte van de theoretische waarde van 770 op basis van de laatst verhandelde koers van de aandelen. Er groeide dan ook een flinke oppositie waardoor de hoeklieden genoodzaakt werden de prijs van 560 door te halen en daarvoor in de plaats te stellen een prijs van 600 laten, zodat er geen stuk werd omgezet. Uit de prijs die dinsdag gedurende de niet officiële handel voor de claims werd betaald, nl. 650 tot 680. is duidelijk gebleken, dat de laatprijs van maandag een goede greep is geweest. Daardoor werden immers houders van claims in staat gesteld verandering te brengen in de eerder gegeven opdrachten. De internationale waarden hebben zich bij kalme handel opnieuw goed gehou den. De stemming voor deze groep van aandelen was goed prijshoudend. De slotkoersenmaandag in Wall Streea, ook voor de Nederlandse hoofdfondsen, wa ren van dien aard. dal men zich gisteren op het Damrak over de stemming voor de internationals niet bezorgd hoefde te maken. Een lichte tegenvaller was de zwakke stemming op de Westduitse beurzen. NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Hoogovens Kon. Olie 161 00, Philips 154.00—154.20, Unilever 144.50 145.10. 15/6 16/6 33 3+, 3* Sta »1 iljj Staatsleningen Neaeriano M 3% Nederland 5U 4% Neaen 60/i 4% Keuen 60/2 4% Nederland 60 4% Nederland 60 4 y4 Nederland 61 4% Neaer.ana 63 4y4 Nedenana UruulbueH idem dial Neaenand Nedenana M Neaeriana ob 3% Neaeriana 43 3/« Neaen bei 3y4 Neaeriana 00 3% Neaeriana 04 3y4 Nedenana oo 3% Neaen 05/2 3y4 Neuenana 31 2 Groutboek 46 2 lening 41 2 Nea invest 2 Nea 62/64 2 inaie 31 2 Indie 31» 2 957/s 95% 95% 95% 94% 93% 93% 93 r® 88% 85% 93% 89% 88% 81% 80 MA 84% 83% 87 87 90 96 H 95% 95% 95% 95 H 94% 93 iii 93 re 88H 85% 93% 89% 88% 81% 82ëe 84% 83% 87 86% 87ë® 90% 96% - 91 Bank- en kredietwezen B Ned G 61 6 103% 103% B 56/00 30 J 4% 95 95 1 idem 25 J 60 4% 95% 95% Aandelen industriële oitdernemingen Culture» A dan, Hut)bei 116% jj 115 HVA-munen 154% 155 industriële ondernemingen A.K.U. Ueu Mij Hoogoven» Philips Gein Me* |c.va. Unilever 489 131 635 153.80 143.30 490 5 637 154.20 114.10 15/6 16/6 Scheepvaart en Luchtvaart d.A.L. ja va-China K.L.M K.N.SM. Kon Paketvrt Stv Mij Ned. Nieveii Goudi v Ommeren Kolt Lioya ^cheepv Unie 113% 114% 150% 142 d 67.50 153 153% 145 146 138 138 110 110 257 256 137 136% 132 132 Premieleningen Alkmaar ob 2% A dam C-A 33 3 ld prem 51 2% ld 06-1 ld 06-2 ld 36-2 Breda Doiarecht Lindh enseneae »-Gr-Hag. 52 2yj idem 52-2 2% Kottera 52-1 2^ idem 52-2 2% idem 61 2 Utrecht 52 2^ Z.-HoU. Z.-HoU 2% 2% 2% 54 2 Va 5b 2 Va 04 2% 54 2% 2% 5Q 2% 81 85 80% 92% 91% 82 81 81 79 89% 93 90 86 x 97% 85% 85 85% 81% 921/s 92 82% 81 81 79% 93 b 90% 90 86 85 Converteerbare obligaties AJ4.U t lOOt) 135 135 Bill ton 19 190 Borsumi] 3% 87 b 87% jeiaex Zn 4% 101 101 KLM subord 4% 87 87 B Ned Bakk 4% 187 b 187 b zanders ben 6 Schok beton 3% Scholten Foxh 4% 126 127 Utermohlen 4% 190 187 4and in belegg. mij en a dam D.ra M 161 160.50 200 201 N Ponds mij Neto Kobeco ÜOJLLS Ver Bezit. Luropalonds A damse Bank Cultuur bank Gr on Lnd Cr B tioii Bank U. Kasassociatie Nat Nederr. Ned Credietb, Ned Handej Mi] Ned Midd.st.b Ned Overzee B K'damse B Slavenburg s B Twentse B Aib Beun Aig Mij Uiu G. A.l.M L Alg Norit Amstei A dam Ballast A dam Uroogd. A'dam Rijtuig A.NJ.E.M Beebt en Uysei Beeien trico Bensdorp inlem Bergh Jurgens v. Berkels-Pat. Blaauwhoed Bujaensl Will Bols Lucas Borsumij Webry Braai mach Breda machine» Bredero s Bouw Brocades Bronswerk Burhm.-l Li Caive Delft carps Gaientabi Centr Suiker Oaalderop Dagra Oemka Dess taptjtlabr Dikkers en Co. Drie Hoefijzer» DM. U. 15/6 16/€ 112.O0 113 23U 2330 509 510 13b.oü 136.50 523 523 403% 400% 251 25 Va 198% 198% 245 245 154 151% 950 940 22 i 227% 359 357 218 218 240 242 359% 355 222% 222% 334 332 emingen 620 617 257 157 160 163 162 429 426 513 514% 162% 161% 353 353 70% 70 b 190 x 190% 130% 131 267 269 246 245 464 463 136 118 1110 75 b 76% 78% 80 246 248 755 748 831 822 161 160% 79<% 797 996 996 395 i 395 300 320 269-/4 256-j 255 181 182% 332 333 b 197 195 384 382 269% 270 Duyvt» Jz. Ln uio ven Pletterö Erdaj c-xceisior rutmgiabr. fokker fi'orc Gazelle njw.fabr V an Gelder Pap Gelderl.-Tielens Gero Geveke en Co Gut- en Ptr. Grinten v a Gruyter en Zj Hagemeijei v. Hart Havenwerken Heem van dei Hemeken'» Heybroek Hoek niachJabr Huil. Kattenb. Hoi! He ton Hoii Construct Holl. MelksuiK Homburg Hoogenboscb Hooimeyei interia» Inter tas internauo int. Gew Beton inventum Houth Jongeneei Kerao Kempen Begeez Key houthandel Kied.-ind Smits KJene Suikerw Kon Ned Pap Kon. Zout Keljen Koren school Koudus Kromhout Kon Ver TapUI Leeuw Papierw Leidsche Wol Lindeteves Macintosh n.v. M Ned Bakk Mees Bouwm. 63 15/6 16/6 278 280 284 284 725 b 735 236% 234 127% 127% 395 394% 980 975 335 175 171% 515 515 292 292 780 778 322% 320 984 985 152 151% 474 473 170% 169 405 390 357 355 428 427% 392 392 710 712 116 115% 409 409 498 278 280 453 345 345 159 160 463 460 289 294 413% 412 800 810 140% 230 230 295 300 301 866 868 255 b 205 206 140% 141 513 512 295 296 536 164 x 163 490 490 476% 477 233 234 146 149 15/b 16/6 10/b 16/6 Meteoor Beton Misset Uitg mu Moaa iViJJUDOUWk N aaroen Chem. Nedap Ned Dok M N. exp. papuabr. Neo Kabeitabr. Ned. Melkunie Ned Scheepsb Nelie v. Ne tam Nijverdai Oranjeboom Overzeese Gas Palemb ind ml] "ai toe Philip» 6% cumph Pietersen auto's Keesink Keineveld Riva Kolt Droogd. M Kunaak en Co. Runs taal Schelde B v A Schev expi Mu schok beton Schuiten Carton Scholten Poxhoi Schuttersveld Simon de Wit Simons etnb Simplex mach Smit transform Spaarnestad Stok vu Zn. Stoomp l'wenthe Swaay van fabakin Philips Thomsen ver Unilever Idem idem Utermohlen Utr asfalt! a Varossieau Veenend Spinn. Ver. Blik'***. Ver Glasfa nat Ver Machinefa Ver, Touwlabr. 287 535 437 411 549 147 287 535 438 412 148 b 131 238 127% 126% 253 249 322 320 19U 185 391 392 390 d 390 131 b 131 b 115 53.20 53.20 141 140 Vette win kei Vezel vei werking Viissingen katoen Vorsteni Cult. Vredestein Vries Llzerh. V uicaansoord Walvisvaart Wermnk's Beton We ss an en WUt. f eyenoord De Wit's textiel Wyers lnd H. Zaalberg Zeeuwse Cont. Zwanenb Org. ZwitsaJ 375 159% 265 220 224 151 112 55 Va 220 440 214 221 543% 125 373 969 330 b 379 262% 164 220 225 151 112 55 b 224% 441 215 221 550 125 x 373 969 330 1% 6% 184 190 343 303 122 llö% 250 328 305 o20 455 220% 263 145 244 930 208 95% 341 325 141 120 V» 80% 550 303 340 328% 285 2 i 3 va 192 403 186% 192% 342 304 120 116 252 329 305 515 745 220% 261 145% 248% 936 208 993 x 343% 165 b 3324 141 120% 80 454 294 345 329 285% 271 405 Munbouw en petroleum Alg kxpioratie Biiüton le rubr. Billiton 2e rubr. K. Ptr 1 a f 1.20 K PU 54 IW Moeare Lrum ld. cert l/io opr. ld. 1 winstbew. Id. 4 winstbew Oost-Borneo mij Scheepvaart 50.50 51.30 525 x 525 454 454 160.50 160.60 160.30 160.90 1923 30.70 3350 3200 3230 79 78 fi u.-nes* Oostzee Üoliariondsen Anaconda Bethlehem Steel General Liectric General Motor Proct. and Gamble Republic Steej Shell OH 479 480 101& iwy4 41* 42 35% 35* 7980 88% 88* 81% 43'3 43* 48ft 48* b bieden gedaan en bieden 8 gedaan en laten X laten d ex dividend e ex claim

de Stem | 1964 | | pagina 13