Traditioneel resultaat in de Oostburgse huurkwestie Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen 's-HEERENHOEK KREEG JEUGD-CONTACTCENTRUM Minderhoud W estkapelle naam der kampioenen 1 Eddie Progra Camping Zeebad Breskens,' Mevr. Meuleman te Sas werd hernieuwd geopend'yan Gent won SUS-auto Nieuwe uitbreiding van DOW Terneuzen KAMPIOENEN KLOOSTERZANDE Examen doen? DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 15 JUNI 1964 VLISSINGEN Yistunnel voor vier Russische schepen Zandkreekliaven Wolphaartsdijk geopend Idee van burgemeester Waelput: Aalm. C. Kroon te 's-Heerenhoek gehuldigd Kritiek Dagblad De Stem Betere films Beeldengroep te Vlissingen onthuld ZEEUWSE RINGRIJDERIJ .en kan het nog niet geloven Zilveren medaille voor C. de Maat te St.-Jansteen Mijnhqrdt's Zenuwtablelten Marathonsaak met ongekende mogelijkheden Atletiekrecords in ZEELAND Souburg naar Nat. Rode Kruis wedstrijden Zeeuwse jongens maakten ruzie in Bergen op Zoom HOOGWATER Vandaag Morgen Tweeling voor televis\ Radio Bij de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" staat momenteel in de machinefabriek de eerste vriestunnel ter beproeving op gesteld voor de vier in aanbouw zijnde Russische visfabriekschepen. De vries tunnel is een eigen ontwerp van „De Schelde" en kan per etmaal 25.000 kg vis in blokken invriezen. Elk van de vier schepen wordt uitgerust met twee van deze installaties. (Van onze correspondent) Zaterdagmiddag is in Wolphaartsdijk de nieuwe haven van de visserij- en hen gelsportvereniging ,,De Zandkreek" ge opend door burgemeester jhr. drs. P. Beelaert van Blokland. Deze deed dit door vanaf een motorboot een voor de toegang van de haven gespannen lint door te knippen. Nadat hij aan wal was gestapt wens te de burgemeester de vereniging geluk met deze nieuwe haven en bood hij een wisselbeker aan. De voorzitter van de watersportvereniging Wolphaartsdijk, de heer G. de Jager, bood een voorzitters hamer aan; de heer A. Schuit, namens de plaatselijke VW en Middenstands vereniging een naambord; de heer J. Butijn, namens de koninklijke Ned. Hei- demij een prijzenkast en tenslotte sprak de aannemer van de haven de heer H. Jansse. De diverse sprekers werden tenslotte beantwoord en bedankt door de voor zitter van de visserij- en hengelsport vereniging de heer J. Stroo. Na afloop was er een drukke receptie. Biervliet MOTORCROSS Met daverend geweld hebben zondag middag de crossmotoren geronkt om de derde Grote Prijs van Biervliet. Op het zeer lastige parkoers waarop zich ver schillende valpartijen hebben voorge daan, streden ruim 60 junioren een klas- sementsstrijd voor het Belgische kam pioenschap 1964. Twintig vedetten zorg den later op de middag in drie reeksen voor het grotere werk. De wedstrijd te Biervliet was een puur Belgische aan gelegenheid. In café De Vriendschap reikte burgemeester A. Kostense de fraaie trofee uit. De uitslag was: Junioren: 1 De Vadder 6 pnt., 2 v. d. Roy 7 pnt., 3 J. Luxem 10 pnt., 4 C. de Mey 11 pnt. 5 R. de Bruyn 14 pnt. De eerste en tweede reeks was voor v. d. Roy, de derde reeks voor de Vadder. Bij de vedetten was de uitslag: 1 Schau- teden 3 pnt., 2 F. Baeyens 11 pnt., 3 R. Renders 12 pnt., 4 F. Bisschop 14 pnt., 5 en 6 L. Dhont, met gelijk aantal pun ten; F. de Feyter .ieder 20 pnt. Alle drie de reeksen werden gewonnen door Schauteden. Clinge GESLAAGDEN EHBO Voor het diploma EHBO zijn geslaagd onze plaatsgenoten de dames C. Casteels, J. Colsen-de Maat, S. Verschueren en de heren P. Burm, G. Heye, H. van Laar hoven, kapelaan A. Verhaegen en G. de Wit. Schoondijke EXCURSIES IN SCHOOLTUIN Ook dit jaar is er voor belangstellen den weer gelegenheid de tuin van de Rijks Middelbare Landbouwschool te be zoeken. In de tuin worden veel wetens waardigheden geboden over planteziek- ten en de bestrijding daarvan. Daarnaast zijn van bijna alle voorkomende gewas sen enkele rassen vertegenwoordigd. Uiteraard komen de gewassen die in Zeeuwsch-Vlaanderen voorkomen, het meest aan hun trek. Onder leiding van de heer De Roo, le raar planteteelt en planteziekten aan de school zullen, wanneer er voldoende be langstelling is, weer excursies worden gehouden. Sluis OUDHEIDKUNDIGE BOND HOUDT JAARVERGADERING De Koninklijke Nederlandse Oudheid kundige Bond, die vrijdag 19 juni in d raadzaal zijn jearvergadering houdt, laat aan deze jaarvergadering een ex cursie voorafgaan. Na aankomst m Breskens vertrekken de deelnemers naar Lissewege (België) waar o.m. een be zoek gebracht zal worden aan de beken de abdij van ter Doest. Hierna gaan de cursisten naar Damme waar de mu seums bezocht worden en na een gemeen schappelijke maaltijd in hotel „Centraal" wordt de jaarvergadering in de avond uren gehouden in de raadzaal. De za terdag daarop is er een grote trip door de Belgische provincie West-Vlaanderen waar in de steden Ieperen, Veurne en Brugge de historische merkwaardighe den bezocht zullen worden. (Advertentie) Welke man - vrouw - jongen of meisje wil vanaf 29 juni in de voormiddag ons blad be zorgen te OOSTBURG. GOED BESTELLOON. Inlichtingen: Nieuwstraat 41 - Oostburg (Van onze verslaggever) Ongeveer tien maanden al is de gemeen te 's-Heerenhoek een contactcentrum voor jongeren rijk. Het initiatief hier toe, in augustus van het vorige jaar door burgemeester R. Waelput geno men, werd door de 's-Heerenhoekse jongeren enthousiast ontvangen. Zy hebben het door de burgemeester ge opperde idee zodanig weten uit te werken en te ontwikkelen, dat er thans een bloeiende jongerensociëteit tot stand is gekomen, waarvan het leden tal nog steeds groter wordt. Huisvesting werd verkregen doordat de gemeente 's-Heerenhoek een onbe woonbaar verklaarde woning beschik baar stelde. De begingroep, die aan vankelijk werd gevormd door een vijf tiental middelbare en technische scho lieren, had er ongeveer drie weken lang de handen aan vol om er een wer kelijk eigen „home" van te maken. Ie dereen leverde zijn bijdrage en kon met de geïmproviseerde middelen zijn fantasie laten botvieren. Het lokaal is ongeveer vier bij vier meter. Er staat een open haard, rieten matten. Visnet ten versieren de zoldering. Verder is er ook een zitje en er liggen hier en daar kussens op de grond. Zitplaats wordt ook dikwijls gevonden op de tapkast. 'Vanneer men het interieur aanschouwt, ziet men kris kras door elkaar ge plaatste voorwerpen, die voor de jon geren zelf bijzonder waardevol zijn, omdat ze, zoals de voorzitter, de heer Rijk, het uitdrukte, „de ziel vertegen woordigen van de moderne jongeren". Als naam voor de jongerensociëteit werd gevonden ,,Tohu Bohu", wat warboel betekent. De populaire aalmoezenier van K.A.J. en V.K.A.J. district Vlissingen, rector C. C. Kroon, is in de Jeugdhoeve te 's Heerenhoek door zijn jeugdige „parochie' gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilve ren priesterfeest. De K.A.J.-voorzitter, de heer de Kos ter, memoreerde in zijn toespraak de vele activiteiten die de aalmoezenier voor zijn district heeft verricht. Rector Kroon, die de helft van zijn priesterleven in Vlis singen heeft gewerkt, heeft in alle paro chies K.A.J. - en V.K.A.J.-afdelingen op gericht. Met de komst van deze afdelin gen heeft aalmoezenier Kroon gezorgd voor een eigen vormingscentrum waar met grote regelmaat afdelingsleiders en -leidsters voor een weekend genodigd worden. Aalmoezenier Kroon was ook de stimulator van verschillende grotere jon gerenacties. De meest opvallende was wel de actie „Geef een pilsje weg", waar door het' district Vlissingen als eerste in Nederland op eigen kosten een Afrika- werker kon uitzenden. Met de revue ,Kroonparade'\ waaraan vele jongeren meewerkten, werd het leven van de aal moezenier uitgebeeld. V.K.A.J.-voorzit- ster Nellie de Koning overhandigde na mens K.A.J. en V.K.A.J. een bandrecor der. De aalmoezenier werd toegesproken door de nationale aalmoezenier Meyeren, die de jubilaris prees om zijn gastvrij heid. De diocesane voorzitter G. Maas sprak de zilveren jubilaris toe namens de diocesane K.A.J. Mgr. Cardijn, stich ter van de K.A.J., mgr. De Vet, en bur gemeester Waelput van 's-Heerenhoek ga ven telegrafisch hun gelukwensen. Ook burgemeester van Eisen van Heinkens- zand gaf in de loop van de dag van zijn belangstelling blijk. De middag werd be sloten met een plechtige H. Mis in de parochiekerk met medewerking van het Pius X-koor uit Oezande. Na de H. Mis volgde een koffietafel. Het kwintet Stok- mans zettene luister bij aan het avond programma. BURGEMEESTER WAELPUT .jeugdwerk Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland. inspectie Zeeland F DE LIGT L. K M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen J PETIT Breedestraat 3A Ocstburg. tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN, tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU. tel 6252 Goes Prijs voor Losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2ih mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ot minder f 1,— elke regel meer f 0.25 Als één regel gelden 23 Letters en/ot leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld Vooral de oudere mensen van 's-Hee renhoek waren in het begin niet te spreken over het contactcentrum voor jongeren, omdat ze verwachtten dat het een bende zou worden. Daarom kwam er van deze zijde aanvankelijk veel kritiek los, waarvan de jongeren zich echter niet veel aantrokken. Op het ogenblik zijn deze meningen gewij zigd, want het bleek, dat er helemaal geen sprake was van een bende. Wel staan nog veel mensen passief tegen over ,,Tohu Bohu". De belangstelling voor de bijeenkom sten, die steeds op zaterdagavond wor den gehouden, is steeds groot geweest. Tijdens deze bijeenkomsten gingen de gesprekken over cuturele onderwerpen als: muziek, literatuur, toneel etc. Ver der liet men tijdens de carnavalsop tocht te 's-Heerenhoek een drietal wa gens meerijden, die alle voor een geld prijs in aanmerking kwamen. Hiermee was de financiële basis van de ver eniging gezond. Op het ogenblik bestaan er plannen om een volleybalclub op te richten, die „Togo" zal gaan heten. Er is alleen nog ged nodig voor de aanschaf van de benodigde materialen. Daarom wil men in de nabije toekomst een open luchtbal organiseren. De opbrengst hiervan zou besteed kunnen worden aan de oprichting van de volleybalclub en aan de verandering van de inven taris. Verder bestaat er bij de vereni ging ook het plan het strand bij Bors sele recreatief aantrekkelijker te ma ken. Ze willen b.v. zelf enkele weken van hun vakantie besteden om daar parkeerplaatsen aan te leggen. De me ningen over dit plan zijn nog verdeeld, maar mocht het gerealiseerd worden, dan zal burgemeester Waelput zijn medewerking verlenen door contact hierover op te nemen met het gemeen tebestuur van Borssele. Op het pro gramma staan voor de komende maanden ook o.m. bijeenkomsten op het strand, een liftwedstrijd naar Den Bosch etc. Verder wil men met mensen, die wat afweten van de onderwerpen, waarvoor de leden zich interesseren, vragen om een inleiding te komen houden. Zo heb ben zich o.m. de schilder Ben van Os en dr. Lucas Luycks bereid verklaard een voordracht te houden. Gestreefd wordt tevens de keuze van de films, die te 's-Heerenhoek worden vertoond, te veranderen. De jongeren willen an> dere films dan „cowboyfilms en films over goedkope liefde die altijd een happy-end hebben" Over het algemeen kan ,,Tohu Bohu" nu terugzien op een geslaagde aanpak van iets, dat vooral nieuw is voor Zuid- Beveland. Alle moeilijkheden, die zich aanvankelijk voordeden, zijn niet meer urgent en alles wijst erop, dat de ver eniging een bloeiende toekomst staat te wachten. (Advertentie) .w.- (Van onze correspondent) Grote belangstelling was er zaterdag toen de n.v. Exploitatie Maatschappij Zee bad Breskens haar camping met de nieu we gebouwen opende. Tot de genodigden behoorde o.a. een Belgische familie, die de camping reeds vyf jaar heeft bezocht. In zijn welkomstwoord ging voorzitter J. Carels nog eens de geschiedenis van Breskens na sinds de verwoesting in 1944. Hij herinnerde aan de rumoerige historie van de veerhaven en aan de noodzakelijkheid voor Breskens om over te schakelen op blijvend toerisme. Dank zij de samenbundeling van krachten is de n.v. Zeebad Breskens er gekomen. Ze is op bescheiden schaal begonnen met de exploitatie van het strand, waar na van lieverlee de camping volgde. Was het aantal overnachtingen in 1948 nog maar 15.000, in 1962 was dat al opge lopen tot 60.000. De camping voldeed niet meer en de aandeelhouders brachten nieuw geld op tafel, waarvan de thans geopende camping het resultaat is. Nog dit jaar hoopt men bij de minister van Economische zaken te gaan praten over een rioleringsplan. Burgemeester J. Eekhout van Bres kens toonde zich trots op wat de n.v. in vijf jaar voor de welvaart van Breskens heeft tot stand gebracht. Ook de heer J. Korst an je, rijksmidden- standconsulent te Middelburg, die namens het ministerie van Economische Zaken en het directoraat-generaal van verkeer en toerisme sprak, had lof voor het werk van Zeebad Breskens. „Breskens telt mee," zei hij, „hoewel men vijftien jaar (Van onze correspondent) Zaterdagmorgen kwart voor 12 onthul de mevrouw C. van Woelderen-Sprenger aan de ingang van het Nollenbos de bron zen beeldengroep, ontwerp van mevr. L. Messer-Heybroek, vervaardigd in op dracht van de gemeente Vlissingen, ter nagedachtenis aan oud-burgemeester C. A. van Woelderen, initiatiefnemer tot aanleg van het Nollenbos. Beschrijving en foto werden reeds enige dagen gele den gepubliceerd. De genodigden werden vóór de onthul ling 's morgens om 11 uur in „Britannia" ontvangen door burgemeester en wethou ders van Vlissingen. (Van onze correspondent) Aan de burgemeester Stemerdinglaan in Souburg werden zaterdag de Zeeuwse kampioenschappen ringrijden gehouden. Uit 10 plaatsen waren 57 ringryders met hun versierde paarden af komen zakken om elkaar het kampioenschap te betwis ten. De hele dag ging de strijd voort en het was 's avonds al over zessen voor alle prijzen verdeeld konden worden. Ie Prijswinnaar een persoonlijk kam pioen werd S. Minderhoud uit Westkapelle met 28 ringen, die een wis selbeker en een zilveren medaille mee naar huis kon nemen. 2e prijswinnaar en reservekampioen werd L. Minderhoud uit Westkapelle met 26 ringen. 3e Prijs Jac. de Klerck, Nieuwland, 26 ringen; 4e prijs M. Goedhart, Grijpskerke, 25 ringen; 5e prijs J. Wisse, Meliskerke, 25 ringen; 6e prijs Jor. Koets, Biggeker- ke. 25 ringen; 7e prijs J. Koppejan, Zoutelande, 24 ringen; 8e prijs L. de Pagter, Koudekerke I, 23 ringen; 9e prijs J. A. Lous. Oostkapelle, 23 ringen; 10e prijs P. Poppe, Grijpskerke, 23 rin gen. De le prijs, een wisselbeker, voor 3- tallen werd gewonnen door de ploeg uit Westkapelle, bestaande uit L. Minder houd, S. Minderhoud en J. Minderhoud met 74 ringen totaal. Alle 3 ontvingen zij een draagmedaille. 2e Prijs voor 3- tallen was voor Grijpskerke met 68 rin gen; 3e prijs 3-tallen Koudekerke I 68 ringen; 4e prijs 3-tallen Zoutelande 68 ringen; 5e prijs 3-tallen Oostkapelle 65 ringen. Het nieuwe gebouw op de camping van „Zeebad Breskens". Links het recreatiegedeelte met aanmeldings kantoor, rechts de kampwinkel. geleden bijna niet wist waar het lag." Namens de contactcommissie der VVV in west-Zeeuwsch-Vlaanderen sprak nog de heer P. Hoste en de plaatselijke VVV, die een nationale vlag aanbood, was vertegenwoordigd door de heer J. Heij- boer. Aan het slot van de bijeenkomst bezichtigden de gasten de terreinen en gebouwen. Ofschoon het petrochemisch complex, dat Dow Chemical Internationaal N.V. momenteel in de Nieuw Neuzenpolder te Terneuzes laat bouwen, nog niet gereed is. heeft de directie reeds besloten tot uitbreiding daarvan met een fabriek die styreen-monomeer zal gaan vervaardi gen. Met de bouw van de nieuwe fa briek, die een produktie van meer dan 100.000 ton per jaar zal hebben, zal naar men verwacht, spoedig worden begon nen. Het styreen-monomeer is een der essentiële grondstoffen voor wat men thans met de verzamelnaam „plastics" aanduidt, maar daarnaast een grote groep van uiteenlopende kunststoffen om. vat. Het nieuwe bedrijf in Terneuzen zal optreden als toeleveringsbedrijf voor Dows plasticfabrieken in Europa en ver. der ahn andere afnemers leveren. Dow exploiteert reeds fabrieken van deze aard in Italië en Griekenland en heeft aangaande de produktie van styreen be langen in bedrijven in Engeland, Frank rijk en Spanje. (Van onze verslaggever) Dezer dagen is er veel opwinding ge weest in de woning van mevrouw W. D. Meuleman-Van de Winckel aan de Poel straat in Sas van Gent, toen mevrouw Meuleman tot de heuglijke ontdekking was gekomen dat zij een auto in de S.U.S.-loterij gewonnen had. Zij is niet iemand, die haar vreugde van de daken gaat verkondigen, maar kan die vreugde toch nog steeds niet op. ,,Het gebeurt niet zo dikwijls in je leven, dat je een (Van onze verslaggever) Burgemeester mr. J. I. M. Reuser van St. Jansteen heeft zaterdagmorgen de zil veren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de heer Camille de Maat uit St. Jansteen, die veertig jaar werkzaam is geweest in het grossierderijbedrijf De Volharding van de heer L. Lockefeer, dat enkele jaren geleden is opgegaan in de n.v. gros- sierderij Catsman te Aardenburg. De plechtigheid vond plaats in de woning van de jubilaris aan de Wilhelminastraat. De medaille werd hem opgespeld door zijn echtgenote. Niet alleen de verdiensten van de ju bilaris voor de grossierderij, ook de ver diensten die de heer De Maat zich heeft verworven gedurende de 25 jaar, dat hij secretaris-penningmeester is geweest van de plaatselijke afdeling van de EHBO en gedurende de tien jaar dat hij dezelfde functie bekleedde bij de streekafdeling van het Nederlandsche Roode Kruis heb ben de heer De Maat zijn onderscheiding bezorgd, zoals de burgemeester in zijn toespraak mededeelde. De heer Lockefeer zei altijd een groot vertrouwen in de jubilaris gehad te hebben, een vertrou wen, dat nimmer werd beschaamd. Hij prees het altijd eerlijke optreden van de heer De Maat en bood hem als per soonlijk blijk van waardering een enve lop met inhoud aan. De heer J. de Fey ter uit Aardenburg, een van de vennoten van de grossierderij Catsman, zei ook alle vertrouwen in de heer De Maat te heb ben. „Ik heb hem, gedurende de nog maar korte tijd dat ik hem ken, leren kennen als een prettig mens en een harde werker,'' betoogde hij. Ook de heer De Feyter bood een envelop met inhoud aan. auto wint", motiveert zy. Maar eigenlek kan zy nog steeds niet geloven, dat zy die auto heeft „getrokken". Daar zal het feit. dat ZÜ eerst vier weken nadat het betreffende lot getrokken was. tot de ontdekking kwam. dat zy een van de gelukkige winnaars van de „SUS-au- to's" was, niet vreemd aan zyn. „Andere jaren nam ik altijd tien loten. Je krijgt dan automatisch een trekkings- lijst. Deze keer had ik er maar acht de verkoopster had er niet meer en kreeg ik dus geen trekkingslijst. Prompt vergat ik natuurlijk ook de radio-uitzending van de eerste trekking" en het winnende lot bleef in de een of andere lade opgeborgen. Tot een kostganger van mevrouw Meu leman, de heer J. Ververgaert, met een trekkingslijst thuiskwam en zij de num mers van de door haar gekochte loten nauwgezet had vergeleken met de num mers van de trekkingslijst, een karweitje dat een auto waard bleek. „We hebben er daarna niet meer van kunnen slapen" vertelt getrouwde dochter Denies. Mevrouw Meulemans zal haar auto niet verkopen, al zal zijzelf nimmer ach ter het stuur gaan zitten. „Ik ben doods bang in het verkeer. Enkele jaren ge leden ben ik zelfs opgehouden met fiet sen. Bovendien ben ik 64 jaar", huivert ze. Denies gaat nu echter rijles nemen en „dan kunnen we fijne tochtjes gaan maken Naar Cadzand bijvoorbeeld", vertelt'mevrouw Meulemans en zij voegt er wereldwijs aan toe: „Zonder auto ben je in Zeeuwsch-Vlaanderen toch eigenlijk maar niets." Eén angst plaagt de weduwe Meuleman nog: „Als wij nu maar geen ongelukken krijgen".. Mevrouw Meuleman woont alleen. Haar echtgenoot overleed reeds in 1934 tan ge volge van een ongeluk. (Van onze verslaggever) Het drama, dat Oostburgse huur kwestie heet, is na talloze tafere len en bedrijven, voor het kanton gerecht te Oostburg weer niet tot een finale kunnen komen. Gedaag de K. Jacobij ontpopte zich ook op de jongste zitting als een breed' voerig componist, die maar geen eind aan een werkstuk kan maken. Nieuwe motieven om het chroni sche karakter van de zaak te be stendigen, werden weer met veel vaart aangevoerd. De oorzaak van de kwestie is na de jaren behandeling niet veranderd en ligt nog steeds in het bezwaar tegen huurverhoging van de bewoners van 33 huizen in de Callenfelsstraat en van 6 in de Van Houtenstraat, omdat de wo ningen volgens hen niet voldoen aan de te stelle eisen. Namens de huurders treedt de heer Jacobij op, bijgestaa door mr. G. Tichelman namens eigenares N.V. Nederlandse Huiden-, en Wolhandel en Vellenbloterij Utrecht mr. F. W. A- driaanse. Onivil In het huidige stadium heeft het lang verbeide rapport van drie neutrale des kundigen. op suggestie van kantonrecnter mr. J. Moolenburgh vervaardigd, niet het succes opgeleverd, dat verwacht werd In tegenstelling tot de eigenares wil dé heer Jacobij het rapport niel aan vaarden, hetgeen mr. Adriaanse de in druk gaf, dat de gedaagde de strijdbijl niet wil begraven. Het rapport is opgesteld door de heer D. Bijl uit Vlissingen, namens de eige nares, W. G. Simons uit Terneuzen, namens de huurders en door de heer J. P. Smit uit Souburg, namens beide genoemde deskundigen. Volgens de heer Jacobij vermeldt het niets van de klach ten van de huurders en van bouwtechni sche zaken. De in bezit van de gedaagde zijnde brief van de huuradvies commissie waarin staat dat dit type woningen in huur verhoogd mogen worden, wanneer beide partijen akkoord gaan, is voor hem de strohalm, waaraan vast gegrepen wordt. Mr. Moolenburgh besloot dan ook het rapport in handen te stellen var die commissie en haar oordeel af te wachten. Traditioneel werd de zaak voor onbe paalde tijd uitgesteld. Vervallen De drie deskundigen gewagen in het rapport van goede woningen, die op som de eigenares zijn inmiddels tal van ver nieuwingen, verbeteringen en onder houdswerken verricht, waardoor het me. rendeel van de klachten der bewoners zijn komen te vervallen. Het rapport zegt dan ook dat gelet op de huidige conditie van de woningen, een huur van twaalf gulden per week, vermeerderd met een gulden geijsergeld, vanaf 17 november van het vorig jaar redelijk is. De be woners betalen nu 10,75 per week De deskundigen zijn van mening dat 'n huur van twaalf gulden de basis kan zijn voor eventuele huurverhogingen. De eigenares moet dan nog wel enige voorzieningen aanbrengen, zoals dichte van scheuren, verbetering deursloten, versteviging dak balklagen en het aanbrengen van een schrobputje op het achtererf Dat men in de gehele kwestie door de bomen het bos niet meer ziet, blijkt misschien wel uit het volgende: mr. Ti chelman had namens de heer facobij 'n deskundige, de heer Simons, benoemd, zonder de gedaagde daarvan in knnis te stellen. De heer Jacobij nan- dat niet, waarna zijn raadsman aanbood de helft van de deskundigenkosten (1110 gulden) voor eigen rekening te nemen. Dat voor de gedaagde het rapport onaanvaard baar is, bleek klaarblijkelijk ook uit zijn mededeling, „Door de verwarring van namen wist ik niet meer, wie namens mij en wie namens de tegenpartij optrad' Kantonrechter Moolenburgh vond dit toch wel een beetje te ver gaan. Het woord is nu aan de huuradvies commissie gegeven Dit viertal schutters uit Klooster- zande werd zaterdag tijdens wed strijden te Terneuzen schutters- kampioen van Zeeuwsch-Vlaande ren. Het geschiedde na een span nendeslepende strijd. Des te groter was daarna de vreugde. Tijdens het eerste gedeelte van de Zeeuwse alletiekkampioenschappen, dat zaterdag te Vlissingen werd verwerkt, zijn vijf Zeeuwrse records gevestigd dan wel scherper gesteld. De veelzijdige Harold Ranschaert van Schelde Sport verbeterde zijn eigen re cord op het nummer speerwerpen van 45.86 meter tot 46.39 meter. Bram de Rijke van Marathon stelde het record op de 400 meter horden voor heren, dat reeds op zijn naam stond met 61.1 sec scherper door nu een tijd van 57.4 sec. voor zich te laten afdrukken. D-junior Roel de Bruijne van Zeeland Sport wierp de discus 25.77 ver, wat 4.67 meter verder was dan het oude record. Voorts vestig den de estafetteploegen van Marathon nieuwe records op de 4 x 60 meter. De jongens D legden deze afstand af in 34.3 sec. De meisjes C hadden 34.6 sec. nodig. Van de 45 titels die op het spel ston den veroverde het Vlissingse Marathon er elf, daarna volgde AV '56 met acht titels, Schelde Sport uit Terneuzen met zeven, Delta Sport uit Zierikzee behaalde er zes, Dynamo uit Middelburg vijf en HAV uit Hulst en Zeeland Sport uit Vlissingen beiden vier. (Van onze verslaggever) Door een dubbele overwinning zater dag in de Prins van Oranje te Goes, zowel bij de helpersploegen als bij de helpstersploegen, heeft de Rode Kruis afdeling Souburg zich geplaatst voor de nationale wedstrijden, welke op een na der te bepalen datum te Zwolle zullen worden gehouden. De opdracht voor de heren behelsde het verzorgen van vier gewonden van een vliegtuigongeval en het gereedma ken van de slachtoffers voor vervoer naar het ziekenhuis. De dames kregen de opdracht drie invaliden te verzorgen die voor een weekend in een hotel verbleven. Deze patiënten moesten uit bed gehaald en verzorgd worden. Voor beide catego rieën was een wedstrijd van 20 minuten gegeven. Een jury, bestaande uit acht artsen en deskundigen bekeken met Argusogen de verrichtingen van de helpers en help sters. Na afloop van de wedstrijden maakte de kringcommissaris, mr. J. J. van der Weel te Middelburg, de uitslag bekend. Hij kon constateren dat de he ren heel behoorlijk hadden gewerkt, doch bij de dames moest er met name op ge wezen worden op tijd te werken, terwijl spreker ook opmerkte, dat men teveel op de techniek had gelet, doch te weinig op het contact met de patiënten. Mr. van der Weel reikte een beker over aan de winnende dames- en herenploeg van Souburg, die respectievelijk 145 en 456 punten hadden behaald. Voor de bevel voerders waren er medailles. De verdere uitslag luidde; Heren: 2 Goes, 432 punten, 3 Zierikzee, 391 pun ten, 4 Terneuzen, 376 puten. Dames: 2 Terneuzen. 140 punten, 3 Zierikzee B 140 ounten, 4 Zierikzee A 122 punten. Een groep Zeeuwse nozems heeft gis teravond in de Wouwsestraat te Bergen op Zoom voor enige consternatie gezorgd. De jongelui in de leeftijd van 17 en 18 jaar, hadden zich in een café meer moed ingedronken dan goed voor hen gemoeds rust was en begaven zich in deze opge wonden, halve-dronken stemming de straat op. Daar ontmoetten zij een groep Bergse knapen. Er vielen enige schimp scheuten en van hgt een kwam het ander. Drie Zeeuwse jongens, twee uit Goes en een uit Lewedorp, bonden de strijd aan met een aantal Bergsche jongelieden. We derzijds vielen stevige klappen, zo stevig zelfs dat een van de Zeeuwse jongens na een klap op zijn oog op de straat ineen zakte en daar bleef liggen. Toen de politie arriveerde lag hij er nog steeds, maar enige bemoedigende woorden van de po litie brachten hem snel weer op de been. De jongens werden op het bureau onder houden en daarna naar huis gestuurd. Morgen, dinsdag 16 juni, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: Hansweert 7.44 en 20.10 uur, Terneuzen 7.10 en 19.39 uur, Vlis singen 6.38 en 19.11 uur, Wemeldinge 8.33 en 20.52 uur. MIDDELBURG City 20 uur Elvis in Acapulco, a.l. WESTDORPE Kunstzaal Troutzaerte Nico Molenkamp SAS VAN GENT Olympia 20 uur Het meisje van de zolderkamer HULST Bioscoopgebouw 20 uur Elvis in Aca pulco TERNEUZEN Luxor 20 uur Perseus de onoverwin nelijke, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Sheherazade, 14 j. Kermis TERNEUZEN Luxor 20 uur Perseus, de onoverwin nelijke Belgische gasten tn 17 juni op in het KI gramma. Het zijn Edi zijn showorkest. Het uit tien musici en vl listen, onder wie Oil va?i Eddie de Latte. 1 Voor dit Nederland het gezelschap uitgei Malmkvist en Umberi zingen o.m. hun grotel van het San Remo Fb sera". Op het programma I staan verder chansonl op dit ogenblik veel zoals het Italiaanse l'eta". Umberto Canto Amerika en Eddie d een staatltje van zijn J siteit als violist in ee\ fantasie", die hij se\ heeft. Nico Hiltrop regisse mentsprogramma. Op de foto: Maurice Cousin, Eddie de LatL genote. Happy is de naam var gedurende zes zomeravor nen op zaterdag 20 juni zijn. samen met zijn jong en Christopher Day, die 1 oom Charlie, een motel 1 beheren. De kijkers leren in een reeks van levenc gebeurtenissen in dit leukj Baby Happy wordt gesp' tweeling, aangezien een noodzakelijk was en dit David en Steven Born. D, verder Yvonne Lima ah Ronnie Burns als Chri] Lloyd Corrigan als oom en Doris Packer als Clai eigenaresse van het motel Perry Como heeft de deze filmserie verzorgd er Ier had de régie in hand Maandag 15 HILVERSUM I 41 AVRO: 12.00 Dansorkest 12.30 Meded. t.b.v. land- 12,33 Voor ons platteland IJ 13.00 Nws. 13.15 Meded., ev 13.25 Beursber. 13.30 Radio kamermuziek en f ragmen tej La Bohème (gr.) 15.30 Licl 16.00 Nws. 16.02 Logboek zingende bougie, lichte gra! mobilisten 18.00 Nws. 18. l| 18.20 Promenade-ork. en amusementsmuziek 19.00 P. ziek in mozaïek, gev. muzi Van, voor en door amateur ensembles en zangsolister 20.05 Candide, hoorspel 2 opening van het Holland I dentie-orkest met groot oi solisten: moderne en oude Harprecital: moderne muzil Nws. 22.40 Act. 23.00 Mod. in de pauze voordracht 23, HILVERSUM II 2! NCRV: 12.05 Accordeon muziek 12.25 Voor boer en Meded. t.b.v. land- en to Licht instr. kwintet 12.53 G 13.00 Nws. 13.15 Licht in 13.45 Lichte gram. 14.05 Scl Radio-vossen jacht: luister naar radioreporters (herha derdag 4 juni jl.) 15.35 15.45 Omroepdubbelkwartel derne liederen 16.00 Bijt 16.30 Fluit en piano: klas derne muziek 17.00 Voor de Voor de jeugd 17.30 Lichf Regeringsuitzending: De C Creoolse volkscultuur - I Cloo 18.00 Kon. Mil. Kape ding van de KVP: Kaarter uitzending over politieke aandbcht verdienen 18.30 en geestelijke liederen (grl baar kunstbezit 19.00 Nws. 19.10 Licht instrumentaal Radiokrant 19.50 Meteore hoogtepunten uit de Sters ma's van het afgelopen Tot ziens in Jeruzalem, ee waarin de deelnemers w(| op hun bijbelkennis 21.05 21.30 Metropole-ofkest en Wereldpanorama: indrukkt Europa 22.15 Lichte Neder (gr.) 22.30 Nws. en herhalin ten 22.40 Avondoverdenkin| bespreking 23.05 Werken va componisten 23.55-24.00 Nw BRUSSEL VLA/] 324 m 12.00 Nws. 12.0| Gevar. muziek (om 12.25 en meded.) 12.50 Beursberl ma-overzicht 13.00 Nws. 13. 14.00 Nws. 14.03 Un Gior opera (om 15.05 Nws.) 15.4

de Stem | 1964 | | pagina 2