Ulbricht en Kroestjev sluiten verdrag Duitse vraagstuk móet wereld Stig Wennerstroem krijgt levenslang Roosevelt mocht De Gaulle niet 30°/» Afrikanen verdere leven cel in wegens sabotage Spoorbomen te vroeg open MEISJES bij PHILIPS voor u MEANDER bouw Hulst RUSTELOOS MELISANA 1ihk"« OPRUIMING KORTING CcmMxx. modes ..„HAL WALLIS KRIJDERS fcwekn vlindercollectie VAN DER SNEPPEN Ik voel me niet meer DAGBLAD VOOR ZEELAND DODE EN GEWONDE IN OUDENBOSCH Afkoeling REACTIES Grote toren van Haastrecht omgevallen Vier zwaar gewonden Drie Hagenaars omgekomen in Noord-Frankrijk Combinatie van Clemenceau en Jeanne d Arc Na aanslag Keulen Nog elf kinderen onderwijzeres en in levensgevaar Italiaan ontwerpt Bijenkorf Eindhoven Noodweer eist slachtoffers in Australië VERBOUWINGS 20 en 6.45 uur; maandag IJ -«sm*# 4 S Waar kan Elvis beter jj/ belanden dan in de beroemde badplaats p Acapulco met zijn zeer tropische nachten! TECHNICOLOR' uur; zondag 14 juni om 9 en YVONNE ROMAIN in nning en griezelmomenten duivelse skeletten of lm van dit smokkelaars- thriller vol aktie. kleur (Toegang 14 jaar) BAD- EN STRANDMODE '64 SERMIDA Chique dessinering Helanca-druk Maten 38-46 dit model en nog vele anderen verkrijgbaar bij: VLOOS WIJKSTRAAT 13 TERNEUZEN TEL. 3203 Dat zegt iedereea die Melisana gebruikt: Al die mensen zijn rustiger geworden, hebben geen last meer van maagpijn, hoofd pijn of migraine. Juist ia onze moderne tijd blijkt duidelijk dat dit oude en ver trouwde, natuurlijke middel bijzonder goed helpt. Melisana is een stimulerend kruiden- produkt, prettig om in te nemen. Ook u vindt baat bij Melisana, de echte Kloostervrouw Melissegeest. Als u niet goed tot rust kunt ko men, hebt u Melisana nodig. Voor uw broodnodige rust Nieuwe verlaagde prijzen 170 2.90 4.90 104e JAARGANG No. 24611 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave t N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau Breda Reigerstraat 16 lel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 ZATERDAG 13 JUNI 1964 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) SOVJET-UNIE GARANDEERT (Van onze correspondent) De 12-jarige Corrie Lazeroms uit de Sparrestraat te Oudenbosch en de 34- jarige ongehuwde P. Antonissen uit Sprundel zijn vrijdagmiddag omstreeks vijf uur op de bewaakte overweg in de kom van Oudenbosch door een snel trein gegrepen. Het 12-jarige meisje werd op slag gedood, de heer Anto nissen is met levensgevaarlijke ver wondingen in het ziekenhuis te Ouden bosch opgenomen. Zij zijn het slachtoffer van een menselij ke fout van de spoorwegemployé B., die de spoorbomen omhoog had ge haald toen de sneltrein naderde. Even tevoren waren de spoorbomen neerge laten om de personentrein uit de rich ting Rotterdam, die om 16.58 uur uit Oudenbosch moet vertrekken, veilig binnen te laten lopen. Op het moment dat deze trein voor het station stil stond, draaide B. vanaf het Stations gebouw de spoorbomen op afstand op de Bosschedijk open. Tegelijkertijd denderde de sneltrein, die om 16.52 uit Roosendaal, richting Rot terdam was vertrokken, langs het sta tionsgebouw. De personen die voor de overweg stonden te wachten aan de zijde van de Bosschedijk, zagen de trein tijdig aankomen en trachtten de andere mensen nog te waarschuwen. Voor de 12-jarige Corrie en de heer Antonissen werd het uitzicht belem merd door de stilstaande trein. De machinist gaf nog signalen toen hij de open spoorbomen zag en remde meteen krachtig af, maar voor de slachtoffers was dit al te laat. De trein kwam enkele honderden meters verder tot stilstand. De spoorwegemployé B. geraakte bij het ontdekken van zijn fout geheel overstuur en kon door de politie nog niet worden gehoord. OOSTDUITSE GRENZEN WILLIAM SCRANTON, de gouverneur van Pennsylvania, heeft zich nu toch be reid verklaard het kandidaatschap van de republikeinse partij op zich te nemen. Dit is een poging de opmars van Goldwa- ter te stuiten. HET WETSONTWERP installaties con tinentaal plat, dat bij de Tweede Kamer is ingediend, is in strijd met het volken recht en in conflict met de grondwet; dat zegt mr. H. G. M. van der Voort in een artikel in het Nederlands juristenblad. BIJ EEN BOTSING tussen een bestel auto en personenauto bij Wateringen is gisteren een inzittende van de bestelau to, de 19-jarige D. Kraaima, om het le ven gökomen. IN EEN GIETERIJ te Ulft kwam een 55-jarige arbeider om het leven toen een deel van een laadinstallatie naar bene den kwam. DRIE ARBEIDERS zijn vrijdag op een scheepswerf in het Finse Aabo door een explosie op een schip in aanbouw om het leven gekomen. (Advertenties) Breda heeft ook goed werk voor U Inl. ma. t.m. vr. van 14 - 17 uur aan het bedrijf Kaishoven 11 Tel.: 01600 47450. Weersverwachting van het K.N.M I geldig tot vanavond: Toenemende bewolking, later enige regen en hier en daar kans op on weer. Matige oostelijke wind, rui mend naar zuidwestelijke richtin gen. Aanvankelijk warm, later af koelend. Vandaag, zon onder 21.01 uur. Maan op 7.47 uur. Morge2i: zon op 4.20 uur. Zon on der 21.01 uur. Maan onder 0.14 uur. Maan op 9.07 uur. Maandag: zon op 4.20 uur. Maan onder 0.14 uur. De Sovjet-Unie en Oost-Duitsland hebben vrijdag in Mos kou een verdrag van wederzijdse bijstand getekend, waarin de grenzen van de Oostduitse staat worden gegarandeerd en West-Berlijn als een zelfstandigheid wordt beschouwd, die „op geen enkele wijze" deel van West-Duitsland uitmaakt. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken liet intussen weten, dat het nieuwe verdrag tussen Rusland en Oost-Duitsland geen verandering kan brengen in de Rus sische „verplichtingen en verantwoordelijkheden" krach tens de naoorlogse overeenkomsten betreffende Berlijn en Duitsland. Het officiële Russische persbureau Tass meldde vrijdagmiddag, dat het verdrag inzake vriendschap, v\ derzijdse steun en samenwerking in het Kremlin was getekend. De Oostduitse leider, Walter Ulbricht, die op een bijeenkomst in het Kremlin, waar zesduizend mensen aanwezig waren, bijzonderheden over het akkoord bekendmaakte, zei dat het „de onschendbaarheid van de Oostduitse grenzen als een van de voornaamste factoren van de Europese veiligheid krachtig garan deerde". De Russische premier Kroestjev, die eveneens het woord voerde, zei dat in het verdrag de principes waren neer gelegd waarop de Russisch-Oostduitse samenwerking is gegrond, met inbe grip van volledige gelijkheid en weder zijds respect. Kroestjev zei dat het vraagstuk van een Duitse vredesregeling moet en kan worden opgelost. Een onopgeloste Duitse kwestie kan een catastrofe ver oorzaken, aldus de Russische leider. Hij noemde het akkoord een belangrijke bijdrage aan de zaak van de vrede en voor de voorkoming van oorlog. Zijn land zou samen met Oost-Duitsland en andere communistische landen de strijd voor een Duits vredesverdrag en voor de „normalisering" van de kwestie West-Berlijn op basis daarvan voort zetten. Hij zei dat de Sovjet-Unie niet tegen West-Duitsland als staat gekant is. Wij kunnen echter niet de revan chistische politiek van de regering in Bonn voorbijzien, zo zei hij. Rusland bood West-Duitsland echter vriend schap en samenwerking op een vreed zaam vlak aan, aldus Kroestjev. Ulbricht verklaarde in zijn toespraak dat het verdrag voor een tijdvak van twin tig jaar was gesloten, doch dat het herzien kon worden wanneer binnen deze periode één Duitse staat tot stand zou komen. Ik vraag de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk de Duitse Bondsrepubliek van de akkoorden van Parijs te ont slaan, die haar beletten met Oost- Duitsland te onderhandelen over de hereniging van Duitsland, zo riep Ul bricht uit. Ulbricht zei dat het verdrag, dat door hem en premier Kroestjev was onder tekend, de garantie gaf voor onmiddel lijke Russische hulp in geval van een aanval op Oost-Duitsland. Het voorzag voorts in samenwerking tusen de twee landen op het gebied van de economi sche planning en verdere ontwikkeling van de economische banden binnen de communistische gemeenschappelijke markt, Comecon. Het verdrag be schouwt Oost-Duitsland en West-Duits land als staten van gelijke internatio nale waarde. De ambassadeurs van Engeland en de Verenigde Staten en de Franse zaak gelastigde lieten bij het ministerie van buitenlandse zaken in Moskou weten dat hun regeringen van mening zijn dat het nieuwe vriendschapsverdrag lussen de Sovjet-Unie en Oost-Duits land niets verandert aan de verplich tingen en verantwoordelijkheden van de Sovjet-Unie in Oost-Duitsland en in Berlijn. De regering van de Verenigde Staten blijft van oordeel dat de regering van de Duitse Bondsrepubliek de enige Duitse regering is, die vrij en wettig gekozen is en die dus het recht heeft op het gebied van internationale aan gelegenheden uit naam van het Duitse volk te spreken. De regering van de V.S. erkent noch de Oostduitse regering noch het bestaan van een Oostduitse staat. Het doel van de Verenigde Sta ten blijft de hereniging van Duitsland in vrede en vrijheid op basis van zelf beschikking. Ten aanzien van deze laatste paragraaf zeiden offiqiële Amerikanen dat de V.S. bereid zijn de mogelijkheid van een vier-mogendhedenbijeenkomst in zake Duitse hereniging te bespreken. President Johnson en bondskanselier Er- hard hebben het nieuwe verdrag be sproken en zijn het erover eens dat het Westen een vastberaden houding hier tegenover moet aannemen, zo is van gezaghebbende zijde In het Witte Huis verklaard. Een rechtbank in Pretoria heeft vrij dag George Mandela en zeven medebe- klaagden, die de tla.g tevoren waren schuldig bevonden aan sabotage, tot le venslange gevangenisstraf veroordeeld. Het proces begon op 9 oktober vorig jaar. Rechter De Wet, die het vonnis wees, zei, dat hij geen doodstraf had ge geven omdat hoogverraad niet bewezen was. Donderdag werden de 46-jarige voor malige leider van het verboden Afri kaanse nationale congres, Mandela, en zeven anderen, onder wie een blanke en een Indiër, schuldig verklaard aan het vormen en leiden van een ondergrondse organisatie, die door guerrilla-activitei ten. invasie en sabotage een revolutie moest ontketenen. Mandela werd aan alle vier ten laste gelegde feiten schul dig bevonden, tweemaal sabotage, po ging tot bevordering van communismé, en het vergaren van geld in binnen- en buitenland ten behoeve van sabotage. De 54-jarige Walter Sisoeloe, de vroe gere secretaris-generaal van het verbo den congres, werd eveneens schuldig bevonden aan alle vier ten laste gelegde feiten. De architect Lionel Bernstein uit Jo hannesburg werd niet schuldig bevonden. Op andere beschuldigingen stelde men hem eergisteren echter onmiddellijk weer in arrest. Voor het vonnis werd gewezen be pleitte de voorzitter van de Zuidafri- kaanse liberale partij, Aalan Peton, cle mentie voor de beklaagden. Een half uur voor de zitting stonden ■ruim duizend belangstellenden, voorna melijk blanken voor het gebouw. Op alle belangrijke toegangswegen van Pretoria sta den politieposten. Toen de vonnissen bekend werden hie ven honderden Afrikanen buiten het ge rechtsgebouw een gezang aan. De politie dreef de mensen, die eon glimp van de veroordeelden wilden opvangen, terug. Vier andere Afrikanen werden door een rechtbank in Johannesburg tot ge vangenisstraffen van 13 en 17 jaar veroor deeld op beschuldiging van sabotage. Twee mannen kregen 17 jaar gevange nisstraf. De overige twee hoorden 13 jaar tegen zich uitspreken. De vier mannen werden schuldig be vonden aan samenzwering ter verkrij ging van bommen en andere wapens voor een voorgenomen afslachting van blanken. De vier Afrikanen mogen be roep aantekenen tegen het vonnis. Twee detectives bekijken de van een tuinsproeier gemaakte vlam menwerper en liet zelfgemaakte vreselijke steekwapen, waarmee een 42-jarige maniak donderdag een aanval heeft gedaan op een school in Volkhoven, een voor stadje van Keulen. De man, zekere Seifert, doodde twee onderwijze ressen, stak de school in brand en verwondde vele leerlingen. Hij werd zelf door de politie neer geschoten. Twee kerken uitgebrand Tot levenslange gevangenisstraf is vrijdag wegens spionage voor de Sovjet- Unie veroordeeld de Zweedse lucht machtkolonel Stig Wennerstroem. Con form de eis werd tegen hem uitgespro ken de zwaarste straf die Zweden kent. De 58-jarige Wennerstroem had gedu rende het proces, dat vijf weken duurde, bekend dat hij Zweedse defensiegehei men aan de Russische inlichtingendienst had verkocht. Gebleken is dat Wenner stroem eveneens voor de Verenigde Sta ten heeft gespioneerd. Hij had dat gedaan toen hij van 1942 tot 1952 als luchtmacht-attaché verbon den was aan de Zweedse ambassade in Moskou, van 1952 tot 1957 als lucht macht-attaché in Washington en als staf officier en functionaris bij het Zweedse ministerie van buitenlandse zaken, van 1957 tot aan zijn arrestatie op 20 juni van het vorig jaar. Wennerstroem werd bij zijn veroorde ling tevens van zijn rang ontheven en de 493.350 Zweeds kronen (f 320.000) die hem door de Russische inlichtingendienst voor zijn diensten werden uitbetaald, zijn ver beurd verklaard. Hij had de politie verteld, dat hij in het geheim de rang had gekregen van generaal-majoor van het Russische le ger. De staat heeft ook 15.000 kronen ge confisqueerd die in beslag waren geno men toen Wennerstroem werd gearres teerd. Bovendien zal hij zijn advocaat 40.000 kronen moeten betalen. De Zweed vertelde dat hij voor de eerste maal met het werk van de geheime dienst in contact kwam, toen hij in 1934 in Riga studeerde en daar een Amerikaan ont moette die voor de Britten werkte. In 1940 en 1941, toen hij assistent-lucht machtattaché in Moskou was hielp hij de Duitsers aan informaties over de Russen. Cubacrisis Een van de taken van Wennerstroem toen hij in Washington was gedetacheerd bestond uit het zenden van gegevens naar Moskou, die de Russen ervan zouden kun nen weerhouden de toestand op een be paald moment verkeerd te beoordelen. WENNERSTROEM generaal-majoor in Sovjet-Unie Wennerstroem zei, dat hij dit eenmaal deed, namelijk ten tijde van de crisis om Cuba. Hij had de Russen inlichtingen over de Zweedse defensie gegeven omdat vol gens hem de Zweedse luchtverdediging in die van de NAVO was opgenomen, in strijd met de officiële neutraliteitspoli tiek. Toen hij in 1961 als deskundige voor militaire zaken bij het Zweedse ministe rie van buitenlandse zaken was aange steld, ging hij voort met de Russen in te lichten over kwesties betreffende de kern bewapening van de NAVO. Hij maakte aanstalten om op aanwijzing van zijn Russische bazen, naar Spanje te vertrek ken om daar het spioneren bij de NAVO voort te zetten, toen hij werd gearres teerd. Gistermiddag brandden in de provincie Zuidholland twee ker ken uit. In Haastrecht ging de Grote Kerk (Nederlands hervorm de gemeente) in vlammen op en in Zoeterwoude de dekenale kerk Sint-Joannes Onthoofding. Van deze laatste kerk bleef de toren behouden. De vijfenveertig meter hoge toren van de Grote Kerk te Haastrecrt viel met klokken en carillon om en kwam tussen twee huizen en gedeeltelijk op de pro vinciale weg. Bij een auto-ongeluk in Laon (Fr.) zijn gisteren drie inwoners van Den Haag om het leven gekomen: de bestuurder de 58-jarige heer H. Muller, de 38-jarige heer D. J. Molenaar en de 82-jarige me vrouw W. Konings-Broski. Zwaar gewond werden de 35-jarige mevrouw D. Mole naar-Van Eldik en mevrouw A. G. Ko ning. De heer Muller was op slag dood. De heer Molenaar en de bejaarde mevrouw Koning overleden in het ziekenhuis in Laon, waar ook de beide andere gewon den werden opgenomen. Allen woonden aan de Assumburgweg in Den Haag en waren na een vakantie van vier weken in Zuid-Frankrijk op terugreis naar Ne derland. Het ongeluk gebeurde op de route na tionale 44 in het departement Aisne. De heer Muller moet door het springen van een band de macht over het stuur zijn kwijt geraakt. Hij kwam op de linker weghelft terecht en vloog met zijn auto tegen een vrachtwagen, Deze wagen werd bestuurd door de 22-jarige J. P. Milo uit Somain. Hij had als mede-inzit tende de 34-jarige J. Calan uit Raches. Ook zij moesten ernstig gewond in een ziekenhuis worden opgenomen. „De bruid" met een ,,Messias-com- plex". Daarmee betitelde wijlen presi dent Franklin D. Roosevelt in de oorlog in een briefwisseling met sir Winston Churchill generaal Charles de Gaulle. De voormalige Amerikaanse president gaf voorts als zijn oordeel te kennen, dat zij met de Franse leider zouden moeten breken. Toen er onenigheid heerste over de behartiging van de Franse belangen in Noord-Afrika schreef Roosevelt op 17 juni 1943 de Britse premier: ,,Ik ben De Gaulle zat.... ik ben er vast van overtuigd dat hij onze oorlogsinspanningen heeft geschaad en dat nog doet en dat hij voor ons een zeer ernstige bedreiging vormt. Ik ben het met u eens dat hij noch de Britten, noch de Amerikanen magik vind ook dat het tijdstip is aangebroken om met hem te breken". Op 21 juli 1943 schreef Churchill Roo sevelt, altijd van mening te zijn ge weest dat De Gaulle tot teamwork" gebracht moest worden. Hij verklaarde, ook niet veel met de Franse leider op te hebben, maar hem altijd nog liever in het Franse bevrijdingscomité te zien /dan „rondstappend als een combinatie van Jeanne d'Are en Clemenceau". Deze openhartige en ondubbelzinnige gedachtenwisseling over de toenmalige leider van de vrije Franse strijdkrach ten in Londen, nu president van Frank rijk, is vervat in officiële documenten, die vrijdag in Washington door het Sta te Department openbaar zijn gemaakt. Dergelijke officiële stukken uit de oor log worden geregeld door het ministe rie gepubliceerd. De anti-De Gaulle- gevoelens van de Amerikaanse rege ring dreigden in 1943 een bron van moeilijkheden tussen Washington en Londen te worden. De Amerikanen ver moedden dat Groot-Brittannië De Gaul le aanzienlijke financiële steun ver leende. Sommige van de huidige ge schillen tussen de V.S. en Frankrijk worden toegeschreven aan de moeilijk heden in de oorlog tussen de Geallieer den en De Gaulle. Roosevelt zei op 8 mei 1943 in een memorandum aan de Britse premier, het optreden van De Gaulle onduldbaar te achten. ,,Hij denkt, dat het Franse volk zelf krachtig achter zijn persoon staat. Dit betwijfel ik. Ik geloof dat het Franse volk achter de vrije Franse beweging staat, dat het De Gaulle niet eens kentals ze wisten wat u en ik van De Gaulle zelf weten, zouden ze de beweging trouw blijven maar niet haar huidige leider in Londen", aldus de Amerikaanse president. De brand in Haastrecht is vermoedelijk ontstaan door een benzinelamp waar mee leidekkers hadden gewerkt. Men was namelijk bezig het dak te ver nieuwen, de slotoperatie van een groot scheepse restauratiebeurt. Omstreeks kwart over drie zag men een rookwolk je verschijnen en vrijwel onmiddellijk daarop brak zich een enorme vuurzee baan. De brandweer van Haastrecht werd bijgestaan door die van Schoon hoven. Vlist, Stolwijk en Gouda, maar de brandweerkorpsen konden weinig meer doen dan de onder de toren staande woningen ontruimen. Toen de toren met donderend geraas omviel, raakte hij de huizen echter niet. Hij viel er tussen in. De kerk van Haastrecht was een oud monument. De fundamenten dateren van de dertiende eeuw. De kerk brand de tweemaal eerder uit: in de zeven tiende eeuw en in 1898. Er waren juist plannen gemaakt om ook het inwen dige van de kerk te restaureren. De dekenale kerk in Zoeterwoude da teert van 1904. Vermoed werd gister middag dat de brand ontstaan is door kortsluiting, maar daartegen pleit het feit dat de elektrische klok ten tijde van het uitbreken van de brand ge woon is door blijven lopen. Ook in deze kerk was men met restauratiewerk zaamheden bezig. Arbeiders en omwo nenden waarschuwden de brandweer van Leiden (Zoeterwoude zelf heeft er geen). Deze kreeg nog assistentie van brandweren uit omliggende plaatsen Met man en macht en met succes werd getracht een wig te drijven tussen kerk en toren. De kerk biedt thans een troosteloze aanblik, het dak van het schip is ingestort en tussen de gebla kerde muurresten terechtgekomen. De kerk was verzekerd. lectuurmenu I In Luxemburg is een internationaal literatorencongres gehouden. Er zijn heel interessante dingen gezegd. Onze medewerker Willem Enzinck wijdt er beschouwing aan. Pag. 13. Onze sportredacteur Piet Hack spreekt in het kader van onze arti kelenreeks „Mijn grote tijd", met de renner Jaan Braspennincx. Pag. 17. Onze lezers hebben hun penpunten weer bijgevijld voor de nieuwe af levering van Papier voor uw pen". Met gaat er warmpjes toe. Pag. 19. In West-Duitsland, zo juist opge schrikt door een vreselijke kinder moord wil men nieuwe beginselen voor de tenuitvoerlegging van straf fen invoeren. U leest erover op pag. 15. Ilct komende bezoek van Kroestjev aan Scandinavië is natuurlijk méér dan een beleefdlieidsvisite. Wat het dan wèl is, leest u eveneens op pag. 15. Alhoewel het concilie tijdelijk pas- sen-op-de-plaals maakt, gaat het gro te herenigingswerk toch door. Het initiatief ligt nu bij de Grieks-ortho doxe kerk en zijn vooruitstrevende patriarch Athenagoras. Pag. 21. En tenslotte brengen wij u vandaag weer verschillende vaste rubrieken, onderhoudende en leerzame artike len, puzzels cn wat dies meer zy. De politie van Keulen heeft vrijdag meegedeeld dat na de aanval van een bezeten maniak op een school eergisteren nog 11 leerlingen en één onderwijzeres in kritieke toestand in het ziekenhuis liggen. Bij de aanval van de maniak ziin twee onderwijzeressen gedood en is later op de dag de man zelf ook overleden. De onderwijzeres, die in levensgevaar verkeert, is de 67-jarige mevr. Anna Lan- gohr. Zij heeft geprobeerd haar leerlin gen tegen de aanvaller te beschermen en heeft daarbij zware brandwonden op gelopen. Van de 28 kinderen die gisteren met brandwonden in het ziekenhuis ziin op genomen, verkeren er nog 11 in levens gevaar. Het departement van onderwijs van het Keulse gemeentebestuur heeft doen weten dat de stad Keulen de in het vuur verloren geraatke bezittingen van de kin deren en de niet door verzekeringen ge dekte ziekenhuiskosten zal vergoeden. De gewonde kinderen zullen eveneens met hun ouders op kosten van de stad Keulen naar vakantiecentra of herstel lingsoorden worden gestuurd. Van de openbare gebouwen in de stad Keulen hingen de vlaggen halfstok. De Italiaanse architect Gio Ponti heeft zich bereid verklaard een ontwerp te maken voor de nieuwe Bijenkorf in Eind hoven. Hij zal samenwerken met de ar chitect Boosten uit Maastricht. Ponti is docent in de architectuur aan de techni sche hogeschool in Milaan. Sinds kort is hij president van het internationale museum van moderne architectuur in Mi laan. Zware regenval die een week heeft aangehouden heeft grote overstromingen veroorzaakt in een groot deel van de Australische staat Nieuw Zuid Wales. Een persoon is verdronken duizenden zijn uit hun woongebieden gevlucht en het water heeft tot dusverre reeds een schade aangericht van een tien miljoen schade aangericht van tien miljoen gulden. De regens houden nog steeds aan. Drie rivieren, de Hawkesbury, de Nepean en de Shoalhaven rivier, zijn buiten hun oevers getreden. Amfibievoertuigen van het leger en een vloot van particuliere schepen hebben mensen gered uit ge- isoleerde woonhuizen. (Advertenties) een speciaal nederlands ontwerp voor stoelen, o.a. in amerika bekroond door „american institute of interior designers". bij voor woonkunst op *'n feest grote markt 50. catharinastraat 4 GROTE MARKT 12 - BERGEN OP ZOOM

de Stem | 1964 | | pagina 1