house of ene Concours Hippique Breda j Walcheren Jammer, datinNederlandhetwoord "mondain" een wat frivole bijklank heeft. Daarom haasten wij ons te verklaren, dat dit mondaine pak zéér korrekt, zéér zakelijk is. Uiter aard -want het draagt de signatuur: Zeeuwsch-Vlaanderen AUTOZEGENING Overste van ziekenhuis St.-Joseph gaat heen OVER 5 DAGEN OPENING SKELTERBAAN TE WESTKAPELLE Raad Hontenis.se verdeeld over ontsluitingsplan Albert Heijn SuperAM- ZUID-BEVELAND MIDDELBURG VLISSINGEN GOES Schoolsportdag Dagblad De Stem Twee keer staakten stemmen Nog geen fiat ophaaldienst drie gemeenten Verlies voor Vlissingen Eerste rode bessen te Kapelle geveild De kabelbaan over de Grevelingen KNVB Zeeland Rit van „De Bromvlieg" EXAMENS H()< )(;WATKR Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 11 JUNI 1964 GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis, dat op vrijdag 12 juni a.s. des namid dags van 2 tot 3 uur ten kantore van de Gemeentelijke Dienst voor de Maat schappelijke Zorg (kamer 1), Stadhuis straat 5 alhier kaarten a 10 ct. verkrijg baar zijn voor minder draagkrachtige in gezetenen voor een concert door de ver eniging voor Instrumentale Muziek op de avond van diezelfde dag om 8 uur in de Concert- en Gehoorzaal, Singelstraat 13. Middelburg, 11 juni 1964. 0-13120 De burgemeester en Wethouders van Middelburg Mr. J. Drijber, burgemeester Mr. J. Hooy, secretaris BOTSING In de Langeville botste mej. M. de K. uit Vlissingen met haar bromfiets tegen een voor haar door de heer P. C. v. K. uit Bergen op Zoom bestuurde personen auto. Toen deze moest afremmen. Mej. de K. kwam te vallen kreeg een wond aan haar knie. Dokter H. de Ruiter verleen de eerste hulp. De brommer liep lichte schade op. AANVULLING RAADSAGENDA Op de aanvullingsagenda van de ge meenteraadsvergadering op vrijdag 12 juni a.s. komt o.a. een voorstel voor van b. en w. tot benoeming van een lid en een plaatsvervangend lid van het alge meen bestuur van de op te richten be- stuursschool Zeeland. De aanbevelingen luiden: mr. B. Kolff, burgemeester van Vlissingen als lid en W. Poppe, wethou der van onderwijs en personeelszaken als plaatsvervangend lid. Ook komt aan de orde het opdragen van bestratings- en rioleringswerken in de omgeving van het nieuwe stadhuis aan de heer C. v. d. Klippe. Het laatste agendapunt betreft het verlenen van een subsidie in de kosten van het revanche- toernooi van de Voetbalclub Vlissingen op 30 augustus. Ruim 600 leerlingen van de 5e en 6e klassen van de lagere scholen en enke le klassen van het v.g.l.o. hebben vol enthousiasme deelgenomen aan de jaar lijkse sportdag, die op een drietal vel den van het Goese sportpark werd ver werkt. Bijgestaan door diverse klasse onderwijzers en -onderwijzeressen en voor de eerste maal ook door een twin tigtal leerlingen van de rijkskweekschool uit Middelburg zorgde de schoolsport commissie onder voorzitterschap van de heer C. Zuidweg er voor dat alle acti viteiten soepel verliepen. Om kwart voor negen werd de dag geopend door mr. J. G. van der Burgt, -■Hïthouder van onderwijs. Bij die gele- gffllneid werd een driewerf hoera uitge bracht op de heer H. Schrijver die de leiding van deze dag in de afgelopen tien jaar had verzorgd. In de morgenuren werden diverse di ploma-activiteiten ontplooid en 's mid dags waren er teamwedstrijden slagbal en kastiebal. De belangrijkste uitslagen waren: Slagbal eerste divisie: 1. H. v. d. Veenschool; 2. r.-k. Caspar Berse- school; 3. r.k. MariusschooL Tweede di visie: 1. Prinses Ireneschool, 2 prof. dr. Kohnstammschool, 3. r.k. Marius- school. Derde divisie: 1. r.k. Marius- school. Kastiebal eerste divisie: 1. r.k. Caspar Berseschool, 2. Prinses Mar- grietschool 3. Jan Ligthartschool. Twee de divisie: '1. Prof. dr. Kohnstammschool, 2. r.k. Mariusschool, 3. Prinses Bea- trixschool. Estafette 'meisjes 11-12 jaar: 1. H. v. d. Veenschool, 2. Jan Ligt hartschool. '3. r.k. Caspar Berseschool. Jongens 11-12 jaar: 1. Jan Ligthart school, 2. Prinses Ireneschool. 3. chr. nationale school, Van Mellestraat, Yerseke NIEUWE VLAG Vrijdagavond zal aan de muziekvereni ging „Mozart" de nieuwe korpsvlag, ge schonken door de burgerij bij gelegen heid van het 75-jarig bestaan, worden overgedragen. Na een korte mars door het dorp zal „Mozart" zich te 8 uur voor het gemeentehuis opstellen, waarna burgemeester Willemsen de oude vlag door de nieuwe zal vervangen. DIEFSTAL VAN SCHEEPSMOTOR In de haven werd ten nadele van L. v. S. een buitenboordmotor ontvreemd. De ze motor bevond zich aan boord van een visbootje dat door v. S. aan enkele Bel gen was verhuurd. Na beëindiging van de visserij hadden deze boot en motor op de ligplaats vastgemaakt. In de namid dag, enkele uren later, kwam v. S. tot de onaangename ontdekking dat de mo tor was verdwenen. Direct werd de po litie ingeschakeld om de dader op te sporen, tot op heden echte nog zonder resultaat. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie voor Zeeland: inspectie Zeeland F, DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen 3 PETIT Breedestraat 3A Ocstburg. tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Be Aand en Walcheren K MENU, tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0.18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 214 mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder f 1,— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0,60, Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Advertentie) Kamgaren Prince de Galles kostuum in diverse tinten grijs of beige. Pantalon met of zonder om slag. In de meest uiteenlopende ma ten, inclusief alle tussenmaten. 199,50 269,50 Sir- I =5^=1 Karrestraat 3, Breda Aardenburg TENNIS Door een 5-3 overwinning in de ten- niscompetitie, afdeling zuid, 5e klasse van de K.N.L.T.B. op Ludo et Emergo uit Oostburg is de Aardenburgse ten nisclub S.J.E.F. kampioen geworden van zijn afdeling. De uitslagen waren: heren enkelspel: W. Trapman-K. de Jong 6-3 7-5; J. Paridaen-E. te Beek 6-3, 6-2; da mes-enkelspel: mej, Y. Haverland-mej. R. te Beek 2-6 0-6; mevr. M. Trapman-mej. G. van Morrelgem 0-6 4-6; heren-dubbel spel: W. Trapman en J. Paridaen-K. de Jong en E. te Beek 10-8 7-5; dames-dub belspel: mevr. M. Trapman en mej. A. Hage-mej. R. te Beek en mej. C. van Morrelgem 4-6 6-3; gemengd dubbelspel: mej. Y. Haverland en J. Paridaen-mej. R. te Beek en K. de Jong 6-2 6-3; mevr. M. en W. Trapman-mej. G. van Morrel gem en te Beek 6-4 6-3. Breskens BEROEP R.-K. SCHOOLBESTUUR Donderdag zal de Raad van State het beroep behandelen van het r.-k. school bestuur tegen het besluit van Gedepu teerde Staten van Zeeland, waarbij met ongegrondverklaring van het beroep van het schoolbestuur tegen het besluit van burgemeester en wethouders van Bres kens, de waarborgsom voor de uitbrei ding van de school met een derde lokaal werd gesteld op f 4812,17. Het schoolbe stuur had als waarborgsom een bedrag van f 5202,52 betaald. De inspecteur van het lager onderwijs stelde de waarborg som op f 4318,20. Het schoolbestuur had dan nog een bedrag van f 884,10 van het gemeentebestuur willen terugvorde ren. In het beroepschrift zijn een aantal be rekeningen voorgelegd. Het schoolbe stuur vraagt de Kroon de waarborgsom vast te stellen op f 4670,45. Indien de Kroon hiermede instemt, kan het school bestuur alsnog het teveel betaalde te rugvorderen van de gemeente. Graauw Raadszaal ingrijpend gemoderniseerd (Van onze verslaggever) De raadzaal in het gemeentehuis ia gedurende de afgelopen maanden ingrij pend gemoderniseerd. De vergaderloka liteit van de vroede vaderen is nu bijna geheel klaar Men mist slechts nog een gedeelte van' het nieuwe meubilair. Er zijn nieuwe lambrizeringen aange bracht, het plafond is vernieuwd en om., voorzien van een houten lijst, die de zaal een „voorname" aanblik geeft. De verlichting is nieuw, evenais de vloerbe dekking. Er zijn prachtige, zachtblauwe gordijnen opgehangen. Alle oude meu bilair is vervangen. In de raadzaal staat momenteel een reusachtige tafel. De nieuwe stoelen voor de raadsleden ontbreken nog voor een gedeelte. De „nieuwe" raadzaal zal tijdens de eerst volgende raadsvergadering geheel klaar zijn VERTREK NAAR BE MISSIE Broeder G. Mangnus zal op 18 juli vertrekken naar de missie van Noord Rhodesia in Afrika. Koewacht VERBOND VOOR VEILIG VERKEER De afdeling Koewacht van het Verbond voor veilig verkeer hield haar eerste vergadering in het patronaat. Hier werd het reglement vastgesteld. Het voor naamste van de avond was een ver- keersquiz, die door het bestuur was samengesteld en waarbij twee ploegen van tien man elkaar bekampte». Deze quiz had zo'n succes dat direct besloten is deze op meerdere bijeenkomsten te houden. Op het programma staan nu: in augustus een oriëntatie-rit voor auto's en bromfietsers. Verder in het jaar een contactavond waarin een Belgische des kundige de Belgische wegcode zal toe lichten en een cursus voor de leden „pech onderweg" van de A.N.W.B De afdeling telt nu reeds 102 leden. Ook zal deze week de vierde cursus starten „De verkeersleutel" van het verbond voor veilig verkeer, waarvoor weer 25 deelnemers zijn aangemeld. Sas van Gent WATERPOLO Het eerste van Bruinvis kwam uit te gen ZPB uit Barendrecht en verloor deze ontmoeting met 2-3. De Sassenaren kwa men de eerste helft sterk opzetten en scoorden eenmaal. Die voorsprong moest in de tweede helft worden prijsgegeven en het werd tenslotte 2-3. Het tweede bekampte De Schelde I en ook die match resulteerde niet in een overwinning van de thuisclub. In de eerste helft ging men goed tegen elkaar op doch daarna sloeg Schelde I zijn slag. Sluis KERMIS DRUK BEZOCHT De kermis kenmerkte zich dit jaar door een grote drukte, dank zij het aan lokkelijke weer. Uit de aard der zaak concentreerde zich overdag de drukte op de Markt, waar de vermakelijkheidsin richtingen opgesteld waren. In de gele genheden waar gedanst kon worden, bleef het tot laat in de avond zeer druk. BEIAARDCONCERT Het concert, dat maandagavond gege ven wordt ter gelegenheid van het „Hol land Festival" en dat zal worden ver zorgd door £Jaston van den Bergh, ad junct stadsbeiaardier te Mechelen en te Lier, begint met het Wilhelmus. Het ver dere gedeelte van het programma luidt: Rubensmars (Peter Benoit), Preludium voor beiaard (Jef van Hoof), Zeeuwse Rei en Zeeuwse Schots, Thema con varia- zioni per cariglione (een bekroning van Piet Broerse in 19613. Het heerke van Maldeghem, Te Kieldrecht en Liedje van de zee (bewerkingen van Jef Denijn), Rondo (Staf Nees), Wilt heden nu treden (Valerius), Gebed voor het vaderland (G. Feremans). Beneluxmars voor beiaard (G. v. d. Bergh). Zeeuws volkslied (J. Morks) en Zeeuwsch-Vlaams volklied (A. Lijsen). Vogelwaarde LEZING OVER MEDISCHE ZORG VOOR SCHOOLKINDEREN 23 Juni zal mevrouw dokter Van den Ende - Huygens van de Schoolartsen- dienst Zeeuwsch-Vlaanderen, in het Ver enigingsgebouw een verhandeling hou den over het belang van de medische zorg voor de schoolkinderen. W estdorpe T.B.C.-ONDERZOEK Op donderdag 2 juni zal het t.b.c.-on- derzoek worden gehoden van 9 uur v.m. tot 9 uur 's avonds in het Verenigings gebouw alhier. Te Stroedorpe zal dit ge schieden op maandag, 6 juli in het Wit- Gele-Kruis Gebouw van Sluiskil. In deze wijk zal hiertoe alleen des avonds gele genheid worden gegeven om daaraan deel te nemen en wel van 7 tot 9 uur. Alvorens de oproepkaarten te verzen den aan de inwoners boven de leeftijd van 14 jaar, zijn enquette-kaarten toege zonden. GOUDEN BRUILOFTEN Volgende maand zijn er twee gouden bruiloften Op 21 juli hoopt het echtpaar G. Beijens-de Boeije haar 50-jarig huwe lijk te herdenken. Het echtpaar E. de Clercq-van Keulenbroeck herdenkt op 23 juli hetzelfde jubileum. (Van onze verslaggever) Verschillende leden van de gemeente raad van Hontenisse hebben de plaatse lijke Stichting Bejaardentehuis tijdens de woensdagavond gehouden openbare vergadering een cadeautje willen bezor gen: een bedrag van f 7.314, waarmee de stichting zou bijdragen in een bedrag van f 18.244, nodig voor de verwerving van grond ten behoeve van de ontsluiting van het bejaardentehuis. Die raadsleden heb ben voorlopig hun zin niet gekregen. Een door de heer Van Wesemael ingediend voorstel vond vier voorstemmers en evenveel tegenstemmers, zodat de stem men staakten en het onderwerp eerst in een volgende vergadering weer ter tafel kan worden gebracht. Het bejaardentehuis ligt een beetje ge- isoleerd. Om het te ontsluiten zal men er een weg aanleggen, terwijl voorts zal worden voorzien in een parkeerterrein. De plannen daartoe werden gemaakt in het kader van het uitbreidingsplan ter plaatse. Voor de verwezenlijking ervan is een stuk grond nodig van 6200 m2 van het Kroondomein, in pacht bij de heer A. G. Derijcke. B. en w. stelden voor het stuk grond in opstal te nemen bij het Kroondomein en aan de heer Derijcke een afstandsvergoeding van f 18.244,- te betalen. Daarin zou de stich ting voor ruim f 7000.- bijdragen. De heer Van Wesemael achtte het niet redelijk, dat het stichtingsbestuur moet bijspringen. ,,De gemeente doet zo dikwijls iets voor de gemeenschap.. Het zou alleszins redelijk zijn wanneer men de stichting de grond cadeau geeft", be toogde hij. De heer Rademakers viel zijn suggestie bij. De voorzitter, burgemeester C. J. van Hootegem, bracht hiertegen in, dat over een en ander volledige instemming met het stichtingsbestuur is bereikt. De ge meente zal bovendien nog een bijdrage moeten leveren voor de aan te leggen weg. De heer Van Wesemael hield echter voet bij stuk en diende zijn voorstel in, ondanks het feit dat de voorzitter zulks sterk ontraadde. Stemming omtrent het voorstel leverde bovengenoemd resultaat op. De helft van de aanwezige raadsleden er waren drie absenten had ook geen vrede met het voorstel tot vaststel ling van een concept-ontwerp voor een gemeenschappelijke vuilnisophaaldienst van de gemeenten Vogelwaarde, Honte nisse en Graauw, die waarschijnlijk op 1 januari 1967 in werking zal treden. (Advertentie) De heer De Booij achtte de kosten, ver bonden aen deelname aan deze regeling te hoog, de heer Rademakers eveneens. Hij zei vooral het „houden" van een se cretaris-penningmeester van de dienst te duur te achten. Baron Collot d'Escury zei van mening te zijn, dat de plannen voor de regeling eigenlijk te vroeg ko men. ,,Je weet nooit wat er kan gebeuren ria de herindeling van de gemeenten", zei hij. Toen het voorstel in stemming werd gebracht bleken er weer evenveel' voor- als tegenstemmers, zodat ook dit voorstel in een volgende vergadering op nieuw behandeld zal moeten worden. Tijdens deze vergadering werden voorts enkele begrotingswijzigingen en de rekeningen over 1962 vastgesteld. Te vens werd besloten tot het verlenen van de gevraagde medewerking aan verschil lende onderwijsinstellingen in de ge meente. Dokter J. W. ter Burg werd aan gesteld als tijdelijk gemeentearts voor het zuidelijke deel van de gemeente en de wijziging in het uitbreidingsplan in onderdelen Kloosterzande met bijbeho rend exploitatieplan werd goedgekeurd. (Advertentie) Zondag 21 juni HOEVEN Na de H. Mis van 11.00 uur tot 5.00 uur. Bergen op Zoom: Na het lof van 2 uur tot 5.00 uur. (Advertentie) MILITAIR-TERREIN DE LA REYWEG j Zaterdag 13 juni, aanvang 12.30 uur: ALLE TUIGPAARDEN NUMMERS eenspannen - tweespannen - tandems en damesnummers De beste paarden van Nederland. Zwaar springconcours om de beker van Breda. Zondag 14 juni j INTERLAND SPRINGCONCOURS NEDERLAND-BELGIë j In Kapelle-Biezelinge heeft woensdag de teler J. J. Mol uit Hansweert de eerste rode bessen van de volle grond aange voerd. Het was het ras jonkheer van Tets dat thans begint te rijpen. Deze primeurs van de rode bessenoogst werden verkocht voor 95 cent per doosje van 250 gram. De oogst van rode bessen belooft dit jaar groot te worden. Gisteren is men begonnen met het spannen van de tweede en laatste kabel van de kabelbaan over het sluitgat in de secundaire deltadam door de Greve lingen. Het op de juiste spanning bren gen van deze kabel zal enige dagen du ren. Proefritten met de gondels over een deel van de reeds eerder gespannen kabel van de kabelbaan zullen geduren de deze tijd niet plaatsvinden. Het ligt in de bedoeling reeds op het eind van de komende week voor de eer ste maal met een gondel de Grevelingen geheel over te steken. FEESTELIJKE OPENING VAN DE NIEUWE PARADE 1 - BERGEN OP ZOOM Met het doorrijden van een rood-wit-aangelegd, zijn voldoening uitgesproken blauw lint heeft burgemeester Th, de over het feit, dat deze eerste skelterbaan Meester, de eerste skelterbaan in Zee-van Zeeland in Westkapelle was gereed- land, die te Westkapelle is aangelegd, ge-gekomen en hij zwaaide alle lof toe aan opend. Dit gebeurde in aanwezigheid van de exploitanten, de heren Lievense en de beide wethouders, het dagelijks be-Passenier. Tijdens deze gezellige bijeen- stuur van de V.V.V. en vele andere ge-komst deed de heer Lievense nog de nodigden. Voordien had de burgemees-mededeling, dat er ook plannen bestaan ter in de bijgebouwde consumptiegele- voor een helikopterveld. genheid, waarbij een aardig terras is (Van onze verslaggever) Donderdag, 25 juli, gaat de moeder overste van het Sint-Joseph ziekenhuis te Vlissingen, zuster Adriana van de or de der Franciscanessen van Aerdenhout, heen, na acht jaar lang in Vlissingen werkzaam te zyn geweest. Het vertrek zal voor haar pijnlijk zijn, want in deze acht jaar heeft ze Zeeland lief gekregen. En ook de Zeeuwen, die zij typeert als eenvoudige, hartelijke en meelevende mensen, hebben een warm plaatsje in haar hart veroverd. Waarheen ze gaat weet ze zelf nog niet. Eerst volgt er een retraite van enkele dagen en tijdens de ze retraite zal haar worden meegedeeld wat men voor haar in petto heeft. In Vlissingen heeft de moeder-overste het best naar haar zin gehad. Er hing een prettige sfeer en de samenwerking me doktoren, verplegend en ander per soneel was steeds bijzonder goed. Ook met het regentencollege kon ze opper best opschieten en dit college had altijd een open oor voor haar wensen, die steeds het welzijn van de patiënten be oogden. Alle patiënten, ook de niet-ka- tholieke, hadden immer een grote waardering voor haar en de andere re ligieuzen. Moeder-overste heeft dan ook altijd voor hun belangen gestreden. In elke bestuursvergadering kwam zij bij de rondvraag met een voorstel dat altijd geld kostte, maar ook altijd in het be lang van de patiënten was. Zo zijn er tij dens de acht jaar, dat zuster Adriana in Vlissingen is, heel wat verbeteringen en uitbreidingen in het Sint-Joseph-zie- kenhuis tot stand gekomen, zoals b.v. de nieuwe kinderafdeling, die 4 jaar ge leden tot stand kwam, de verbouwing van de keuken, van de mannenafdeling en de kraa maf deling. Er kwam een nieuwe fysische therapie; ziekenkamers en spreekkamers werden verbouwd. Thans is men bezig met de bouw van een nieuw laboratorium. De grondwer ken zijn al begonnen. In dit alles heeft moeder-overste een zeer groot aandeel gehad. Het bestuur ziet haar echter ook niet graag weggaan. Hoewel de zusters Fran ciscanessen ergens maar uiterlijk zes jaar mogen blijven, kreeg het bestuur van het Sint-Josephziekenhuis het twee jaar geleden gedaan, dat voor moeder overste deze termijn werd verlengd. Nu is deze verlenging afgelopen en zal zus ter Adriana gehoorzaam heengaan. Tweede maal Het is nu voor de tweede maal dat moeder-overste afscheid moet nemen van wat haar in de loop der jaren dier baar is geworden. Vóór haar Zeeuwse periode was ze reeds vanaf haar noviciaat gedurende bijna 25 jaar werkzaam in de Mariastich- ting te Haarlem, waar ze hoofd was van de 65 bedden tellende mannenafdeling. In de verpleging heeft ze een fijne tijd gehad en ze had het liefst te doen met erg zieke mensen, want dan kon ze zich helemaal geven aan haar taak. Haar overplaatsing naar Zeeland was voor haar een grote overgang. Ze was immers een groot ziekenhuis gewend de Mariastichting telde 450 bedden en kwam nu in een klein ziekenhuis, dat thans 165 bedden telt. Ook al omdat ze zelf uit Noord-Holland afkomstig is, was de overplaatsing voor haar niet gemak kelijk. Binnen enkele weken is het tweede af scheid aangebroken. Een afscheid dat allen, die moeder-overste kennen, ver drieten zal en in het bijzonder de pa tiënten, die voortaan haar moederlijke zorgen zullen moeten ontberen. UITSLAGEN ZOMERAVONDVOETBAL Rayon Goes: Gebr. van Son-SC Fiola 4-1, WZB-Keuringsdienst 8-1, Inter Scaldis-Comb. NS 2-1, PTT-Gera. Wer ken 2-1. Rayon Middelburg: Blauw Wit-Broek Boys 0-3, Combinatie-VSV 1-4, Kraaien- VSV 0-4, Brandweer-Combinatie 3-0 Rayon Terneuzen: HKC-Icust 1-1, Mis- trappers-Philips 0-3, HKC II-De Hoop 1-2, Icust-Advendo 1-2, v. d. Poel-Atoom Boys 1-2. Rayon Vlissingen: GPC-Uiterton 4-1, SBLV-Zeemacht 3-6, VAW-PZEM 7-3, Coal '52-PVS 5-1, GPC II-VAW II 3-3, PVS II-PZEM II 2-1, VAW III-SSVV 0-5, BW-LW 2-2. Rayon Zierikzee: Smot en Bolnes-v. d. Wekken 1-2, Kon. Zeelandia-CWS 2-0, Rijkswaterstaat-Kon. Zeelandia 0-2, PTT-Neptunus 5-1, Zierikzee vet.-Velo- citas 2-0, VAB-PZEM 3-4. Rayon Sas van Gent: SAS-CSM 1-1, ONA-SVG 1-6. ZONDAGCOMPETITIE 14 JUNI 1964 2e klas B: Aardenburg II-Corn. Boys III (terr. IJzendijke 13-6). Reserve le klas: Luctor II-Biervliet II. De tweede rit die de bromfietsclub „De Bromvlieg" voor Goes en omstre ken organiseerde, is gewonnen door de heer H. v. d. Berge, met slechts 6 straf- punten. Deze rit telde mee voor het clubkampioenschap. Aangezien dit de laatste rit was voor de grote P.Z.C.-prijs op 13 juni a.s., was het een goede generale om a.s. zater dag goed uit de bus te komen. De oriëntatierit was zwaar, en het was dan ook geen wonder dat een vier tal rijders moest worden gediskwalifi ceerd. De verdere uitslag luidde: 2. G. v. Haaften, Goes, 7 strafpunten; 3. C. Jobse, Goes, 14: 4. P. J. Temmer man, Goes 18; 5, B. J. Hollestelle, Goes, 19; 6. C. Hoogesteger, Goes, 20; 7. P. Scheffers, Goes, 69; 8. L. Schrier, Goes, 72: 9. F. Temmerman, Middelburg, 74; 10. W. Loomans, Goes, 89. ZUSTER ADRIANA ONDERWIJZERS Aan de r.-k. Kweekschool voor Onder wijzeressen te Oudenbosch zijn geslaagd voor het examen onderwijzeres E. van Bezooijëh, NaaldwijkC. van den Bosch, Oüdenbosch M. van den Bosch, Bos- schenhoofd C. Bovée, FijnaartL. van Campen. Graauw P. Doornen, Oud- Gastel G. Draaijers, Bergen op Zoom S. Goossens, Nispen Y. van Herwijnen, Oud-Gastel W. van der Horst, Haast recht F. Kaspers, Oudenbosch J. Konings, 't Schijf; Y. Kools, Roosendaal; J. Koot. Bergen op Zoom A. Lazeroms, Oudenbosch A. Leering, Oudenbosch P. de Leeuw, Breda A. Matthijssen, Bergen op Zoom A. Meeuwissen, Oud- Gastel H, v. Merriënboer, Rotterdam; C. Michielsen, Stoppeldijk R. de Moor, Terneuzen M. v. Nieulande. Koewacht; P. Quik, Wouwsche PlantageJ. de Ridder, Dinteloord M. Schneider, Haarlem C. Schoenmakers, Zevenber gen Th, Spijkerman, Breda L. Staal, Hontenisse B. Tjok-Joe, Oudenbosch, Paramaribo (Sur.); J. Valk, Steenbergen; C. Vanwesenbeek, Bergen op Zoom M. van der Weijden, Bergen op Zoom A. van den Wijngaard, Breda en C. van Zwieten, Breda. KLEUTERLEIDSTER Bij de examens der gemeentelijke op leidingsschool voor kleuterleidsters te Middelburg slaagden de dames: J. P. M. Kievit, Goes; C. Kik, Wolphaartsdijk; M. M. Th. Leliaert Aardenburg; A. T. F. Lippens. Aardenburg; M. M. Lijbaart, Biervliet: M. Meerman, ArnemuiJen; M. A. F. L. Gh. de Meurichy, Vlis singen; J Mohamad Sjah, Vlissingen; W. J. Nijssen, Vlissingen. BIBLIOTHEEK Te Rotterdam slaagden voor het di ploma hulpassistente van de centrale vereniging voor openbare bibliotheken de dames: M. A. Bitter, Goes; S. van Dixhoorn, Spui. P. C. M Priem, Lewe- dorp. Mej. T. C. Hoekman, Krabbendij- ke en de heer A. J. van der Snep pen, Terneuzen behaalden te 's-Graven hage het direkteursdiploma van de cen trale vereniging voor openbare bibliothe ken Morgen, vrijdag 12 juni, gelden dc volgende hoogwaterstanden voor Zee land: te Hansweert om 4.21-16.45 uur; te Terneuzen om 3,40-16,03 uur; te Vlis singen om 3,07-15,33 uur; te Wemeldinge om 5.03-17,31 uur. GOES Stadhuis 16.30 uur Uitreiking verkeers- diploma's De Landbouw 13.30 uur Alg. verg. afd, Zeeland v. d. Nederl. Wolfederatie G.A. KLOETINGE Gemeentehuis 19.30 uur Radsverg. ANTWERPEN KVO 20 uur De lustige weduwe KOEWACHT R. Clapdorp 19.30 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 20 uur Hun laatste ontmoeting. 18 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Sheherazade, 14 j. MIDDELBURG Concertzaal 20 uur Concert Tot oe* ning en ontspanning Kunstzaal v. Benthem en Jutting Expositie De zeventien provinciën VEERE Schotse huizen 17 uur Opening ten toonstelling Ina Rahnsen VLISSINGEN Stadhuis 19 uur Raadsvergadering

de Stem | 1964 | | pagina 2