YYV's van Ter neuzen. Axel en Hulst gaan samenwerken RAZZIA OP „PAPEGAAIEN" IN OSTIA Italië beschermt toeristen tegen brutale casanova's Belangrijk bericht! een werkster enige nette meisjes Activiteiten voor gehele regio Steun Oost-Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten is onontbeerlijk SCHOT IN OVERLEG AIR UNION Duitse kwestie niet primair in Oost-West verhouding Ook lawaai is taboe Permanente razzia's Eén wenk is genoeg Toeristische zorgen JAN MEERSSCHAERT - HULST JAN MEERSSCHAERT t J. van den Burgh C. J. E. van Geel KRUIDENIERSZAAK BEKENDMAKING Kamer vraagt actieve vredespolitiek Koop koffiemelk in literflessen Veel voordeliger Deense schakers naar BREDA afwezig afwezig W. SCHIPPER ZN. N.V. - enkele monteurs - twee leerlino-monteurs N.V. Rubberfabriek Bakker en Zoon ONGESCHOOLDE KRACHTEN in HOTEL „DE GRAANBEURS' 4 geholpen door de heer C. Smies uit Axel, beslissingen van de raden van de andere DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 10 JUNI 1964 (Van onze verslaggever) De plaatselijke afdelingen van de V.V.V. te Terneueen, Axel en Hulst hebben on langs besloten intensief te gaan samen werken om op die manier O.-Zeeuwsch- Vla-anderen en de kanaalzone in de toe ristische belangstelling te plaatsen. Het besluit werd gevolgd door de samenstel ling van een commissie, waarin zitting hebben de heren C. Heeffer uit Terneu- zen, J. C. Vink uit Axel en A. Demanez uit Hulst. Deze permanente commissie, die haar werkzaamheden reeds is begonnen, zal mettertijd worden bijgestaan door een commissie van advies, die zal wor den uitgemaakt door vertegenwoordigers van de gemeenten in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, die de commissie in haar streven zullen steunen. Ze wordt reeds Hoewel my zich van Nederlandse zyde minder optimistisch toont over het ver loop van de nieuwe besprekingen over de oprichting van „Air Union" is dinsdag middag in Brussel de verwachting uit gesproken dat over een zestal weken aan de regeringen van de zes landen van de Europese gemeenschappen een ontwerp- conventie kan worden voorgelegd. De verwachting werd uitgesproken door de voorzitter van de conferentie, de se cretaris-generaal van het Belgische mi nisterie van buitenlandse zaken, baron J. van den Bosch. Na afloop van de twee de dag van de conferentie, die wordt bij gewoond door ambtelijke vertegenwoor digers van de „zes" en afgevaardigden van de zes maatschappijen zei hij, dat „in ieder geval vóór de zomervakantie" de voorbereidende werkzaamheden moe ten worden beëindigd. „De maatschap pijen moeten op korte termijn weten waar zij aan toe zijn" voegde hij hier aan toe. Woensdag, op de laatste dag van de besprekingen van deze week, komt de moeilijke kwestie van de verdeling van het gezamenlijk door de Air France, Luft hansa, Alitalia, Sabena, K.L.M. en Luxair te verrichten luchtverkeer voor de eer ste keer weer aan de orde, na het besluit van vorig jaar november om de impasse in het overleg te doorbreken. geholpen door de heer C. Smies uit Axel, die als ..administrateur" dienst doet. De commissie streeft er voorlopig naar voor het seizoen 1965 een folder te heb ben uitgebracht, waardoor men toeristen goed hoopt te kunnen informeren over alle mogelijke bezienswaardigheden en aantrekkelijkheden in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. De folder zal over geheel Nederland worden verspreid, terwijl men ook flinke hoeveelheden van deze boek jes hoopt te kunnen afzetten in België. Daarnaast zullen rondritten worden ge organiseerd en routes voor auto's, mo toren en scooters, voor fietsers en brom fietsers en wandelaars door Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen worden uitgezet, terwijl tenslotte het creëren van aantrek kelijke tochten op het programma staat. Medewerking De toerist zal eerst in het seizoen 1965 van de diensen van de commissie van de samenwerkende V.V.V.-afdelingen kunnen profiteren. Het zal namelijk nog heel wat organisatorische voeten in aar de hebben, voor alle plannen rond zullen zijn. Bovendien moet men zich nog ver zekeren van de medewerking van de ge meenten in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, die onontbeerlijk is. Tot nu toe hebben reeds de gemeenteraden van Clinge en Koewacht financiële steun toegezegd. De beslissingen van de raden van de andere gemeenten zullen nog moeten worden af gewacht. Documentatie De folder zal eerst een algemeen over zicht over Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen ge ven. Voorts zal op de verschillende pa gina's aandacht worden besteed aan de spanningslokaliteiten enz. Men zal ver- Men hoopt daarnaast zo volledig moge lijke opsommingen te kunnen geven van jaarlijkse evenementen in de omgeving, van beschikbare garages en hotels, ont spanningslokaliteiten, enz. M enzal ver der worden geholpen door de plaatselij ke afdelingen van de V.V.V., die uiter aard hun normale werkzaamheden zul len blijven uitvoeren. De leden van de commissie zullen voorlopig handen vol werk hebben. Men hoopt echter in de naaste toekomst nog andere activiteiten te ontwikkelen. Zy zou bijvoorbeeld het opzetten van de gelijke informatiecentra in de gemeen ten, waarin zulks nodig is, willen stimu leren, samen met andere instanties, waarvan de medewerking gewenst is. Reeds enkele jaren geleden werden po gingen in het werk gesteld „toeristische" samenwerking in Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren te bewerkstelligen. Het waren torn vergeefse pogingen. (Van onze parlementaire redacteur) In de besprekingen met Rusland over ontspanning en ontwapening moet het Westen niet langer de hereniging van Duitsland primair stellen. Men kan het de Russen niet kwalijk nemen dat ze da.n wat huiverig worden, zeker zo lang Duitsland de Oder-Neisse-linie niet heeft erkend en mannen als Seebohm in Bonn rondlopen. Ook in Nederland staat nie mand te trappelen om de Duitse hereni ging. Deze uitspraak van mr. Geelkerken (A.R.) was gisteren in de Tweede Kamer een van de weinig concrete suggesties voor een algemeen gewenste „actieve, soepele en beweeglijke vredespolitiek," Wij missen de kans op ontwapening als we blijven vasthouden aan onze poli tieke onbeweeglijkheid, betoogde ook dr. Schuyt (K.V.P.). Verwijzende naar de kwestie-Berlijn zei de K.V.P.-afgevaar digde: „Wij zijn al een tiental jaren dog matisch bezig ons zelf te herhalen. Wij sluiten de ogen voor nieuw gegroeide si tuaties". De Kamer sprak gisteren (en vandaag) over het ontwapeningsvraagstuk en het (beperkte) kernstopverdrag van Moskou. Als grondslag voor de discussie diende een nota van mr. Luns. De Kamer had veel waardering voor deze nota. Ook wetenschap Van K.V.P.-zijde werd voorgesteld een centraal instituut in het leven te roepen ter bestudering van de mogelijkheden van ontwapening. Bij dit instituut zou ook de wetenschap betrokken moeten worden. Als klein land kunnen wij mis schien iets bereiken, hoopten verschei dene afgevaardigden. Die hoop bleek me de gebaseerd op de veranderingen, die zich in de communistische wereld vol trekken. Vanwege die wijzigingen was er ook bereidheid om serieus het plan- Gomoelka te bestuderen inzake de „be vriezing" van de kernbewapening in centraal Europa. Het westen behoeft niet bang te zijn voor een confrontatie met het communisme, oordeelde mr. Mom- mersteeg (K.V.P.)De Kamer bleeg ove rigens wat de Oost-West-verhouding be treft met beide voeten op de grond staan. De toon van het Kremlin moge wat mil der zijn geworden, iedereen was het er over eens, dat de doelstellingen van het communisme onverkort op wereldover heersing gericht blijven. Waakzaamheid blijft dus geboden. Op de lange duur zag men echter toch wel mogelijkheden voor een daadwerkelijke ontwapening. De bij na diabolische wapentechnische ontwik keling heeft, zo constateerde dr. Schuyt, het inzicht doen groeien, dat ontwape ning een gemeenschappelijk levensbelang is. Door het huidige militaire evenwicht hebben we nog wat tijd om dit inzicht verder te laten ontwikkelen, zei kolonel Wierda (P.v.d.A.). Huisvrouwen, die koffiemelk kopen in kleine flessen, kopen onvoordelig in. Wie kleinere flessen gebruikt betaalt, in ver gelijking met de prijs van literflessen, 32 procent meer dan nodig is. Dit blijkt uit een prijsvergelijkend onderzoek, dat het Consumenten Contact Orgaan heeft inge steld naar de prijs en samenstelling van koffiemelk. De samenstelling van koffiemelk dient te voldoen aan de eisen, die in de waren wet gesteld is. Het minimum vetpercen tage moet 7.8 bedragen en het totale mi nimum percentage melkdrogestof 25.9. Onder „melkdrogestof'wordt verstaan de verschillende bestanddelen, die in koffie melk voorkomen, zoals suiker, zouten, lactose, vet, etc. De smaak wordt uitslui tend bepaald door het vetpercentage. Het meer of minder zuinig zijn in het gebruik hangt af van de totale hoeveel heid melkdrogestof (dus met inbegrip van het vet). Daar vooral de smaak een per soonlijke zaak is, kan het voor de huis vrouw zijn nut hebben na te gaan of de duurdere merken in dit opzicht de voor keur verdienen, waarbij zij natuurlijk de zuinigheid in het gebruik niet uit het oog mag verliezen. Het Consumenten Contact Orgaan uit kritiek op het grote aantal verpakkingen van koffiemelk, waardoor de prijzen min der doorzichtig worden. De consumenten organisaties hebben nog niet zo lang ge leden bij het produktschap voor zuivel aangedrongen op vermindering van het grote aantal verschillende verpakkingen. Tot nu toe echter zijn geen effectieve maatregelen door het produktschap geno men. Consumenten, die dagelijks veel koffie melk gebruiken en voor wie het bewa ren geen probleem is wordt aangera den literflessen te gebruiken. Zij putten daaruit een aanzienlijk prijsvoordeel en zij bevorderen daarmee wellicht, dat slechts een beperkt aantal verpakkingen op de markt zal worden gehandhaafd, al dus het Consumenten Contact Orgaan. Dank zy de spontane medewerking van schaaklievende pleegouders heeft de jeugdleider van Noordbrabant het ver zoek uit Denemarken, om naar Breda te komen, kunnen inwilligen en de beves tiging verzonden. „Breda" krijgt daardoor weer een bij zonder jeugdschaakevenement te bele ven. Na het contact met Duitsland, Frank rijk, België. Zwitserland, Luxemburg en nu Denemarken, behoort Breda tot de weinige steden in Nederland waar zoveel nationaliteiten meerdere dagen te gast zijn geweest. Het lijdt geen twijfel dat ook van officiële zijde deze contacten zeer op prijs worden gesteld. Alhoewel het programma niet niet is samengesteld, zal zeker worden zorg gedragen dat het voor de Deense jongens met hun leider onvergetelijke dagen zullen worden. Het bezoek zal in de tweede, week van juli plaats hebben en zal waarschijnlijk een week duren. (Eigen buitenlandse dienst) Sinds Anita Ekberg een onder deel van het Dolce Vita der leeg hoofdige snobs van Rome ver tolkte in het water van de Fon- tana di Trevi, menen tal van gees telijk onderontwikkelde vrouwe lijke toeristen, jong èn oud, haar escapades in de Eeuwige Stad een hoogtepunt te moeten verlenen, met minsten de voeten te laten bengelen in het water van de fon tein, zo zij al niet in lichtelijk be schonken toestand of uit bravoure zich helemaal aan de voeten van de watergodin in het water dom pelen. De Romeinen hebben het met zwakke protesten over zich heen laten gaan, dat de Zweedse filmartieste het Trevifontein voor badkuip gebruikte, maar ze hou den er helemaal niet van, dat dit voor allerlei lichtgeklede meisjes en jongelingen uit het noorden gebruikelijk zou worden. Vandaar dat de Romeinse politie aan dit gedoe een radicaal einde maakt. Wie pootje baadt in de Trevifontein kan op een boete rekenen, wie de fontein ver wart met het strand van Ostia, wordt stante pede uit het water gevist, m een politiebus]e gesmeten en kan op de Questura zolang verblijven, tot vrienden, kennissen of wie ook, voldoende kleren hebben gebracht, opdat men weer toon baar en eerbaar er uitziet. De Romeinse autoriteiten menen, dat zij aan de openbare onveiligheid in de stad, aan de opdringerigheid van de man mensen van Rome tegenover westerse en Noord-europese vrouwelijke toeristen, de diefstallen en zakkenrollerij alleen dan maar een effectief einde kunnen maken, wanneer diezelfde westerse toeristen zich behoorlijk gedragen en wat bepaalde meisjes en zelfs gehuwde vrouwen betreft niet door gewaagde kleding en manie ren als het ware onaangenaamheden uit lokken. Die op zoek naar troebele avon turen zich door Rome bewegen, moeten het zelf maar weten, maar nog steeds zijn er ganse cohorten van vrouwelijke naïe velingen die zonder erg in Rome en Italië ronddolen in kledij, welke in dit matri moniale en wat kleding betreft, conser vatieve land provocerend werkt op de mannelijke bevolking. Nauwelijks was de Italiaanse lente in het land en doemden de eerste scharen toeristen op, of meteen pakte de politie het probleem der pappagalli, der pape gaaien aan. Zo noemt men de jongelui, die er hun bezigheid van maken, al hun handigheden vanaf ladykilling tot besteling en zak kenrollerij toe, op de vrouwelijke toeris ten aan te wenden. Zij zijn overal waar toeristen verwacht kunnen worden en nauwelijks stopt een bus met toeristen, of ze omzwermen hun prooi met hun lief- talligste verleiderstrucjes, hun galante rie en hulpvaardigheid. Daar, waar een tikkeltje brutaliteit meer succes schijnt te hebben, tasten ze eenvoudig maar toe, nemen de dames bij de arm, torsen al hun koffer voor ze er erg in hebben, kortom als kleverige klitten hangen ze aan hun prooi. Dikwyls, zelfs doorgaans zijn zelfs de nuchterste vrouwelijke toeristen niet tegen hun opdringerigheid bestand en de minste tol welke ze te betalen heb ben is een flinke fooi. Is die fooi niet groot genoeg, dan knetteren uit die zelfde radde monden, die een ogenblik tevoren nog de welluidendste vleieryen lispelden de gemeenste verwensingen. Zij het tot geluk der vreemde dames, dat die het doorgaans toch niet verstaan. De Italiaanse overheid heeft voor een aantal praktische wetten gezorgd, welke de politie in staat stellen, door te tasten. Nauwelijks verschenen de pappagalli voor het eerst weer in het lenteseizoen aan de kust van Ostia, of de politie dreef ze in een grote razzia op een hoop. Ze komen er niet meer met een boete van af. Stuk voor stuk komen ze in snelrecht voor een politierechter, die hun passende arbeid bezorgt in een omgeving waar ze hun Casanova-streken weldra betreuren. Natuurlijk kan de politie niet elke kerel oppakken, die zich in de buurt van een kennelijk vreemde toeriste ophoudt. Vol gens de nieuwe wettelijke bepalingen vol staat het reeds voor de aanhouding van een zich opdringend persoon, de een voudige klacht van de lastig gevallene aan een politie-agent. Bovendien zwermt de politie in massa in burger uit om het gedrag der Italianen in de straten en openbare gelegenheden te controleren Op deze wijze hopen de autoriteiten een einde te maken aan een toestand, welke Italië [als toeristenland een kwade naam kan bezorgen. Zij hopen van hun kant, dat de vrouwelijke toeristen ook méér rekening zullen houden met de mentaliteit in Italië, vooral op het platteland en in de kleine steden. De vrijere zeden en gewoonten en vooral de gedurfde be- en ontkleding van vele toeristen uit de noordelijke landen moeten in dit nog steeds beschermde milieu veel opzien baren. Intussen vormt dit niet de enige zorg der autoriteiten met betrekking tot het toerisme. De gestegen welvaart in Italië en de kennismaking met de welvarende West-europese landen hebben de Italia nen ook de smaak voor toerisme in het buitenland te pakken doen krijgen. Steeds meer Italianen gaan naar het buitenland terwijl daarentegen in 1963 belangrijk minder vreemde toeristen naar Italië kwamen. Gedeeltelijk is dit te verklaren door het wegblijven van vele Duitse toe risten als gevolg van de opgeleefde anti- Duitse stemming o.a. als gevolg van het in menigte draaien van anti-Duitse oor- logs- en tendensfilmen. In 1963 bezochten in elk geval nog tien miljoen vreemde toeristen Italië en lieten er in doorgaans vijfdaagse verblijven bij na vier miljoen gulden achter Vermoe delijk haalt Italië dit jaar dit cijfer niet meer. De prijzen zijn belangrijk verhoogd en landen als Griekenland, Joegoslavië, Spanje en Portugal leveren voelbare con currentie. Op breed terrein heeft men nu een animenngsplan uitgeknobbeld. De doua ne- en politieformaliteiten aan de gren zen zullen zo spoedig mogelijk doorge voerd worden. Het reusachtige lawaai dat Italië aan nodeloos autogetoeter, juke boxen, transistor-radio's e.d. produceert zal afdoen te lijf gegaan worden. Radio- muziek op de openbare straten laten horen, met open knalpot rijden, onnodig toeteren zullen met onmiddellijke boeten bestraft worden. Papier op straat werpen is al even straf baar, evenals het wassen van auto's by fonteinen e.d. Nauwkeurig zal acht ge slagen worden op het gedrag van kelners bij bediening en afrekening. Verkeerd op tellen of met dubbel krijt schrijven zal er niet meer bij zijn. Men is nog volop met de restaurateurs en hoteliers aan het onderhandelen om tot behoorlijke menu's voor civiele prijzen te komen. Aan vast gestelde tarieven voor pensionverzorging blijken ze echter nog steeds niet aan te willen. De staat stelt de museums voor goed kopere entrees open. Vreemdelingen kunnen een passe partout voor 500 lires krijgen, waar mee ze overal terecht kunnen, de tele foon en telegraafkantoren zullen langer open blijven, de campings beter ingericht, kortom men is vol goede voornemens. Maar Italië is altijd al vol goede voor nemens geweest.De toerist zal het mooie land met al zijn eigenschappen, goed en slecht, wel moeten blijven nemen. VANAF HEDEN is naast zijn Maatkledingbedrijf, begonnen met de verkoop van le KLAS HERENCONFECTIE Ons OPENINGSCADEAU bestaat uit STERK VERLAAGDE PRIJZEN HERENKOSTUUMS SPORTCOLBERTS REGENJASSEN PANTALONS vanaf 99.50 tot 159.50 vanaf 42.50 tot 79.50 vanaf 39.50 tot 69.50 vanaf 27.50 tot 39.75 Corpulente maten zonder prijsverhoging Wij zijn tevens ruim gesorteerd in HERENMODES. Komt U zich maar eens vrijblijvend overtuigen bij 27 GENTSESTRAAT 27 - HULST - Telefoon 01140-3069 (naast Albert Heijn) Ondertrouwd: M. C. VAN EYNDHOVEN en F. A. A. M. STURM Het huwelijk zal worden ingezegend op zaterdag 27 juni a.s. in de parochiekerk van de H. Antonius van Padua te Roosendaal. Receptie tussen 15 en 17 uur (Vrouwenhof) Scholten- boschlaan 1. Toekomstig adres: Jan Vermeerlaan 110, Roosendaal Roosendaal: Parklaan 29 Burg. Prinsensingel 66 Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Zieken, onze innig geliefde echtgenoot, vader, behuwd-, groot- en ov grootvader, zwager en oom de heer ANTONIUS PETRUS KUIJCKS echtgenoot van mevrouw Coleta Petronella Prenen in de leeftijd van 78 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uwe gebeden aan. Hulst C. P. Kuijcks-Premen J. L. Kuijcks A. C. Kufjcks-van Laare H. J. Kuijcks M. F. Kuijcks-de Mulder, kinderen en kleinkind M. Ij. Tijssens-Kuijcks M. A. Tijssens en kinderen E. A. B. Kuijcks G. H. Kuijcks A. C. M. Kuijcks-Valckx en kinderen Familie Kuijcks Familie Prenen. Hulst, 9 juni 1964. Schuttershof 3. De plechtige uitvaartdienst, waarbij UEd. be leefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op vrijdag 12 juni a.s. te 10 uur, in de Basiliek van de H, Willibrordus te Hulst, waarna begrafenis op het R.-K. kerkhof aldaar. Bijeenkomst aan het ziekenhuis, ingang Tabak straat om 9.30 uur. Donderdagavond om 7.30 uur Rozenkransgebed in de Basiliek. dankbetuiging Hartelijk dank voor de vele blijken van delneming, on dervonden bij het overlij den van onze man en va der, aan familie, vrienden en bekenden. a. de Vijlder-de Poorter en kinderen. Terhole, Café „De Kraai" DONDERDAGAVOND zullen te Kwadendamme huis aan huis OLIEBOLLEN ten verkoop worden aange boden, ter bestrijding van de reiskosten naar Hilversum voor de HANDBALWED STRIJD LANDKAMPIOEN- SCHAPPEN O.D.I. TANDARTS OOSTKADE 17 SAS VAN GENT VAN 10-6-'64 t/m 14-6-'64 FAMILIEBERICHTEN (Uit andere bladen) Overleden Mevr. H. v. d. Warenburg, 74 j., Vught; Eerwaarde broeder Xaverius (J. v. Gestel), 62 j-, Boekei; Mevr. A. van Hal, 79 j-, Roo sendaal; mevr. C. van Es, j Vleuten; mevr. M. Ver- herbrugge. 69 j., Oostburg; mevr. S. Bierens, 70 j- Bieze- linge. Geboren: Mariek en Ra mon, dochter en zoon van de heer en mevr. Heymans- Kramer; Julie, dochter van de heer en mevr. Van SpaendonckBrouwers, Den Bosch. V e r 1 o f dRia Goossens en Jan van Eekelen, Den Bosch Rietje van Geffen en Frans van Poppel, Tilburg. Onde rtrouwd: Mariloo van Iersel en J. A. Verbunt, Tilburg. SPEC. MONDHEELK. VAN 13 t/m 30 JUNI Het spreekuur op vrijdag middag 12 juni komt te ver vallen. Van Heemskerckstraat 10 Goes Tel. 01100 - 6410 LANDBOUWWERKTUIGEN EN TREKKERS Wij kunnen in onze reparatie- en montage-afdeling nog plaatsen w Ook zij, die zijdelings met de landbouwmechanisatie in aanraking zijn geweest en hierin wel verder willen worden opgeleid roepen wij op. Wij bieden U: prettig en afwisselend werk goede arbeidsvoorwaarden Komt U eens praten bij ons. Expl. Mij. „E.M.S.-Continental" N.V. vraagt voor Ruteck's Lunchroom, Korte Brugstr. 11-13, Breda CHEF DE PARTIE AIDE DE CUISINE BUFFETBEDIENDE Prettige werkkring. Goede honorering. Gunstige arbeidstijden. Voor inlichtingen kan men zich dagelijks wenden tot de gérant op bovenstaand adres. TE KOOP AANGEBODEN GOED RENDERENDE ANNEX MELKOMZET (geen uitbreng.) Woning beschikbaar. Gelegen in aantrekkelijke omgeving, in het westen van Rotterdam. Brieven onder nummer 15128 - 0 aan het bureau van dit blad. te RIDDERKERK vraagt voor haar twee-ploegendienst (18—50 jaar) om in haar diverse afdelingen opgeleid te worden in het rubbervak. Gedurende de proeftijd van 8 weken hoog loon, daarna direct nog een flinke verhoging. Gunstige, practisch directe, winstdeling. Goede sociale voorzieningen etc. Gratis vervoer van en naar Bergen op Zoom, uit sluitend per touringcar. Heeft U belangstelling of wilt U meer weten, kom dan eens met ons praten VRIJDAGAVOND a.s. tussen half acht en half tien in café BELLEVUE, Antwerpse straatweg, Bergen op Zoom. Ook schriftelijk of telefonisch worden gaarne inlichtingen verstrekt: tel. 018964055. Burgemeester en Wethouders van ST.-JANSTEEN; over wegende dat op maandag, 15 juni 1964 in deze gemeente een WIELERWEDSTRIJD zal worden gehouden; dat de veiligheid van het verkeer eist dat gedurende deze wedstrijd de wegen, in het parcours gelegen, tijdelijk voor het verkeer GESLOTEN worden verklaard; gelet op de artikelen 6 en 4* van het wegenverkeersreglement; be sluiten: De hierna omschreven wegen voor alle verkeer gesloten te verklaren op maandag 15 juni 1964, van 18 tot 23 uur:de Prins Hendrikstraat; de Burg. Ysebaertstraat; de Wil- lielminastraat (vanaf de Burg. Ysebaertstraat tot de Hoofdstraat); de Hoofdstraat (vanaf de Wilhelmma- straat tot de aansluiting op de Hemelstraal)de Hemel- straat (vanaf de aansluiting op de Hoofdstraat tot de aansluiting op de Prins Hendrikstraat). Vastgesteld bij besluit van 4 mei 1964. MR. J. I. M. REUSER, burgemeester. F. E. FRANCKEN, secretaris. Huishoudster biedt zich aa liefst bij zakenman zonder ki: deren tot 55 jaar. Br. o.n.80935 Hollenkamp en Co., Breda, vragen chef pompafd., die zelf veranderingen kan opnemen, schriftelijke of persoonlijke aan meldig bij de bedrijfsleider. Eindstraat, Breda. Hotel-Café-Rest. kelner gevr. Zeer goede verdiensten. Event, intern. Grand Hotel „Rotter dam", Terneuzen, tel 01150 2041. 012381-X In gez. 3 schoolg. kind. hulp i.d. huish. gevr. v. d. of d. en n Mevr. Canters, Julianalaan 45, Breda 01600-37069. 81046 Wie heeft er tijd om thuiswerk te verrichten? Inl. De Tipge ver, postbus 21, H. I. Ambacht X m Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks. Nu zomerprijzen Kees v d Ven, Nieuwlandstr. 3. Tilburg. Tel. 04250-26617 X Ongelooflijke aanbieding. Bij aankoop van 1 AEG Turnamat wasautomaat a f 1295,— of 1 Castor half automaat a f 850, 1 Bosch of Liebherr koelkast voor f 5.— Alles in dichte fa- brieksverpakking. Br. ond. no. 81022. X Windbuks tegen bill, prijs te koop. Te bevr. Callandlaan 5, Hulst. 12385 Te koop 4 persoons caravan. J. Claassens, Piet Heinstraat 4, Roosendaal, tel. 4836. Kindje blij zegt ta, ta, ta, heeft een plastic broekje SGA. Voordelige warmte door des kundige voorlichting. Een ver- warmingsapp. naar uw smaak door ruime keuze. Levering en vice door geheel West-Bra bant. Install bedr. De Weerd, N.V., Markt' 33, Etten. Telef. 01608-2310. 80406 Afgemat? Moe? Schieffers bloedwijn helpt bijzonder snel. Bevat aktief-Lecithine, vitami nen en mineralen, werkt bio- vitaal. Exclusief bij apothekers en drogisten. 80382 Wij vragen altijd kamers, éta ges e.a. woonruimte, ook met overname. Gem. flats en wo ning. gevr. voor tijdel. huur klasse f 200,— tot f 450.— p.m. Contact Regentesselaan 14, Breda, tel. 39682. 81012 Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen voor uitbetalingen. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis! Bel (ook 's avonds; nr 01184-4410 of 01180-3973 of OliOO-5397 of 01155-20. Wij weten altijd kamers, en and. woonruimte voor keurige echtparen en alleenstaanden. Contact'Regentesselaan 14, tel 39682. 81006 Breda Kampeerwagen voor 5 perso nen. Zeer ruim, voorzien van servieswerk e.d. In periode 15-6 tot 15-7. Te bevr. Kapel- lerlaan 16, Roosendaal, telef. 01650-5846. 020197 Veerse Meer, verhuur visboten f 5,- p. dag. Camping „Veerse Meer" telef. 01198 423, Wol- phaartsdijk. Voor topfunctionarissen en ge lijk te stellen personen, mini mum ink. f 8000 per jaar, kre dieten max. over 36 maanden. Br. onder no 13154 bur. v. d. blad. Gecontroleerde ruilwonlngen in alle plaatsen. In Breda e.o. ca. 200 aanbiedingen. „Contact". Regentesselaan 14, Breda, tel. 39682 VOOR DIRECT GEVRAAGD en voor bediening in CAFé en HULP IN DE KEUKEN. Goed loon Prettige werkkring. Aanmelden: HOTEL „DE GRAANBEURS" HULST Tel. 2577 of STËENSTRAAT 5 HULST Tel. 3039 Rotterdams gezin, 3 pers. zoe ken te koop of te huur m Noord-Brabant 3 a 4 kamer woning. In Rotterdam is voor hen geen plaats. Br. ond. no. 81053. Nieuwbouw, Ginne*en, IJpe- laar Mooi wonen, vrije vesti ging f 37.500,- en hoger. Make laars v. d. Berg en Co., Nw. Ginnekenstr. 43, Breda, telef. 01600-24421. 17865 Riante zomerhuisjes te huur te Renesse en omgeving Omme. Inl. Oranjeboomstr. 89, Breda. 80733-X Zomerhuisje Zoutelande met gas, licht en str. water. Nog vrij voor 18 juli en na 22 aug. Bevr. 01620-4365. Zoutelande, gemeubileerde zo- merw 3 min. g. v. 't strand. Voor '4. 6, 8, 14 pers. Prijzen 50,-, 65— 75—, 95— enz. Nog vrij tot 18 juli en na 22 aug. Inl tel 01100 7721. 013157 Haamstede. Vrije zomerhutjes te huur Ingericht voor 6 per sonen. Vanaf juni tot 18 juli, en 22 aug. tot sept. C. Berg mans, tel. 01110-2029, Zierikzee. Gemeubileerd zomerhuis te huur Te bevr. J. Ras, Prov. Straatweg 68, Groede, dicht bij zee 13156 Te huur nieuwe caravans en bungalowtenten voor 4, 5 en 6 personen van f 60, tot f 90.- Staan te Nieuwvliet, West- Zeeuws Vlaanderen. Rustig ge legen plaats. Adres D. J. Ca rol, Dam 26, Middelburg, tel. 01180-3840. 81062 Prima gebruikte motoren, scoo ters en bromfietsen. Alle onder delen in nieuw en sloop. Alles betaalbaar in overleg met be grip voor uw beurs. Willem Appels, Blauwehandstraat 2, Bergen op Zoom, tel. 01640-4380 Beicrum-Garage vraagt steeds aanrijding vrije auto's v.a. 1959 te k. Min. Kanstraat 18 - 20, Breda, tel. 01600-39870. 80875 Volkswagens in pr»ma staat v.a. f 1150,-, Volkswagens nw. gespoten nw. chroom nw. bekleding v.a. f 1650. Ford Taunus ï2 M, prima wa gens v.a. f 950.-. Opel Olym piad, prima wagens v.a. f 1100 Voorts alle onderdelen nieuw en uit sloop. Betaling met begrip voor uw beurs in over leg. Willem Appels, Blauwe- handstr 2, Bergen op Zoom, tel. 01640-4380 T.k. een prima N.S.U. Max Bw.jaar 1954. Billijke prijs. Bevr. Dinteloordscheweg 24, Steenbergen. Zeer zeldzame aanbieding.Ford Taunus 17M super Fournier stationwagen 1963 Kleur rood met wit dak, voorzien van ra dio, sierringen en banden met wit zijvlak, ruitensproeiers, etc. Slechts 24.000 km gelopen. Ver der nog Fiat 1300 1963; Citroen ID 19 1963; Renault R8 1963; Renault Gordini 1962; Citroën ID 1962; Opel Kapitan 1962; O- pel Rekord 1700 met schuifdak 1961; Opel Rekord 1500 1961 Ford Taunus 17M 1962; Ford Taunus 17M 1961: Ford Con sul I960; Ford Zephyr 1961; Simca Aronde 1961; Simca 1000 1963; Simca 1000 1962; Daf de Luxe 1959; Citroën Ami 6 1962; V.W. de Luxe 1963 - 1962 - 1961 - 1960 - 1959; Chrysler Va liant '62, enz. enz. Al onze wa gens worden met 10.000 en.of 3 mnd. garantie verkocht. Zij worden door o.a. hun zoons ge heel nagezien en getest. Inrui len en financieren kan gere geld worden Onze schowroom is dagelijks geopend van 8 uur v.m tot 10 uur n.m. Ook za terdags en zondags. Voor een betrouwbare wagen naar een betrouwbaar adres, het adres met de grootse voorraad, de grootste omzet en met de al lergrootste service. Belcrum- Garage, Min. Kanstr. 16-20, Bre da, telef. 01600-39900-39870 Vlak bij Groenteveiling en station. 8Ö876-X Ford Anglia de Luxe 1959 60.000 km gelopen, z.g.a.n. ban den. Zeer mooi en zuinig wa gentje. Pr.s f 1975,—. Telef. 01682-325, b.g.g. 390. 021001 Citroën Occasions. Steeds voor. radig Citroën D.S. - ld encv - HY en Break in dib. prijzen. A. v. Beek en Zn., Kade 5, Oudenbosch, tel. 01652-2673-2522 Lloyd 1957 te koop. Prima mo tor en banden. Vraagprijs: f 600,Te bevr. Nieuweweg 58, Hulst. 12384 Z.g.a.n. Iieinkel scooter te k. 16.500 km. gel. Te bevr. na 19 uur. M. v.d. Mortelstraat S3, Halsteren, tel. 835. Commer benz. 5 ton, 26 m 3, met laadr boven 4 pers. cab. vr. pr. f 2.000,Kan pr. 4 w. aanh.w. 1-2 ton inger worden. Tel. 04400-27678. Citroën occasions. Steeds voor radig Citroëri D.S. I.D. 2 CV - HY en Break iri div. prijzen A. v. Beek en Zn., Kade 5, Oudenbosch. Tel. 01652-2673- 2511. Huur nieuwe televisie met all« programma's voor een gering bedrag per maand. Geen voor uitbetalingen. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis! Bel (ook 's avonds: nr. Ó1184-4410 of 011Ö0-3Ö73 óf 01100-5397 of 01155-200.

de Stem | 1964 | | pagina 6