Botels voor Zeeland MEVR LONGPRE VRIJGESPROKEN Arabische „lastposten55 bij Nispen het land uit Telefoonaansluitingen in eerste jaren ver achter hocolade bij PHILIPS vandaag'. Noodweer in Italië eist acht doden Werf opdrachten al verstrekt Massale jacht in Parijs op „de wurger55 MEISJES hamol weer Keeler begint met schone' lei te filmen Communisten bestookt boven Laos SJEIK SOELEIMAN WIST VAN NIETS BEAVERBROOK OVERLEDEN I I 12 DAGBLAD VOOR ZEELAND Zonnige perioden j Tyfusepidemie slaat over naar lach tmachtkamp Brit op Cyprus uitgeleverd Inkomstenbelasting gewijzigde vijf procentsregeling half zwaar héél lekker! 104s JAARGANG No. 24608 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauferen, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 WOENSDAG 10 JUNI 19 64 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41telefoon 2893) ZWÖLSMAN WIL MET VEROLME ZEE KIEZEN De Franse minister van binnenlandse zaken Roger Frey heeft alle beschikbare politiemannen ingezet in de jacht op „de wurger", de moordenaar van een 11-ja- rige jongen, die heeft gedreigd opnieuw te zullen toeslaan. „De wurger" heeft een Parijs radiostation opgebeld om te wij zen op zijn verklaring van vrijdag, dat hij binnen vijf dagen opnieuw een kind zou ontvoeren. In een brief, ondertekend met „de wurger", aan het Franse massablad Fran ce Soir, heeft de moordenaar een losprijs van 100.000 dollar geëist met de bedrei ging dat hij anders wederom een kind zou ontvoeren. Ruim 2000 extra politiemensen nemen thans deel aan de klopjacht op „de wur ger". „De wurger" is een zwakzinnige en een poseur, aldus het rapport van vijf psychiaters, die het handschrift van de ontvangen brieven hebben onderzocht. Volgens de dokters moet de betrokkene enkele jaren geleden een geestelijke schok hebben gehad waardoor hij zich van de maatschappij uitgesloten ging voelen en zich als vijand tegenover haar stelde. Door daden als de moord op Luc Taron zou hij die maatschappij willen „straffen". MINISTER DE JONG heeft minstens een week nodig voor de beantwoording van vlce-admiraal Moormans vragen inzake het REM-eiland. De vragen hebben be trekking op de gevolgen die het gevaarte kan hebben voor de scheepvaart. IN MONTANA zijn door de overvloedige regenval en smeltende sneeuw overstro mingen veroorzaakt die al aan acht men sen het leven hebben gekost. Zeventig personen worden vermist. De meeste per soonlijke ongelukken gebeuren toen er een dam bezweek. VIJF OOSTDUITSE jongens, in leeftijd variërend van 16 tot 26 jaar, hebben kans gezien in het duister langs de onder mijnde „dodenzone" naar West-Duitsland te vluchten. FRITZ GOERGEN. directeur van de Westduitse Henschelf abriek, is onder borgtocht vrijgelaten. Vorige maand werd hij gearresteerd onder verdenking de staat te veel te hebben berekend voor le veranties. GEORGE JOHN GESSNER. een 28-jari- ge ingenieur bij de fabricage van kern wapens, is in Kansas City tot levenslang veroordeeld, nadat hij schuldig was be vonden aan het uitleveren van militaire geheimen aan Russische agenten. WEST-DUITSLAND heeft erin toege stemd de Britse regering een miljoen pond sterling schadevergoeding te beta len ten behoeve van zekere Britse slacht offers van de nazi-vervolging ZONDER hoofdelijke stemming is de Eerste Kamer akkoord gegaan met de voorstellen tot wijziging van de inkom sten- en loonbelasting waarbij de aan- slaggrens wordt verhoogd tot 10.000,-. (Advertenties) PHILIPS Breda heeft ook goed werk voor U Inl. ma. t.m. vr. van 14 - 17 uur aan het bedrijf Kalshoven 11 Tel.: 01600 - 47450. bescherm uw huid met hamol ultra Weersverwachting van het K.N.M.I. t geldig tot vanavond: Op de meeste plaatsen droog met zonnige perioden. Zwakke tot ma- l tige wind uit zuidelijke richtingen. J Dezelfde temperaturen als gisteren. 5 Vandaag: zon onder 20.59 uur. Maan op 4.36 uur. Morgen: zon op 4.20 uur. Maan on- der 22.42 uur. (Van onze correspondent) De weigering van volkshuisvesting aan de E.M.S. voor de goed keuring van de bouw van een vierde eiland aan de pier van Scheve- ningen op de conventionele wijze heeft een samenwerking tussen Zwolsman en Verolme tot gevolg gehad, die wel eens vérstrekkende gevolgen kan hebben. Wanneer tenlninste de plannen, die Zwolsman dinsdagmiddag bij de tewaterlating van dit vierde eiland op de scheepswerf van Verolme op Rozenburg ontvouwde, werkelijkheid kunnen worden. Het Zwolsmanconcern wil voor het Deltagebied, en met name de Zeeuwse afgedamde wateren die vrijkomen voor de recreatie van de Randstad Holland, bij Verolme's Verenigde Scheepswerven op Rozenburg een aantal botels (speciaal geschikt om de eigenaren van allerlei plezierscheepjes en jachten onderdak te geven) laten bouwen, die over water naar het Veerse Meer, de Grevelingen en voorts het Haringvliet gesleept zullen worden. De 22-jarige Christine Keeler, een der hoofdpersonen in de Profumo-affaire, die een jaar geleden in Engeland hevige be roering wekte, heeft op een persconfe rentie gezegd filmster te willen worden. „Ik wil een nieuw leven beginnen en het verleden vergeten." Christine Keeler, pas uit de gevange nis ontslagen, vertelde in haar luxueuze woning in Regents Park, dat zij in de gevangenis, waar zij zes maanden heeft doorgebracht, vrij behoorlijk behandeld was. Maar zij had het gevoel gestraft te zijn, zowel voor hetgeen zij niet als voor wat zij wel gedaan had. De bouw van deze botels Verolme heeft inmiddels opdracht gekregen tot gedetailleerde bouwplannen te komen zal eventueel nog worden gevolgd door bungalows voor hetzelfde gebied. Men wil deze objecten op een scheeps werf laten bouwen, omdat op deze wijze het Nederlandse bouwpotentieel geen ge weld wordt aangedaan, men dus niet af hankelijk is van rijksgoedkeuringen en men dus, zoals bij Zwolsman gebruike lijk, direct aan de slag kan. MEER PLANNEN De heer Zwolsman heeft dit plan op gevat na zijn bijzonder gunstige ervarin gen met de bouw van een ponton voor het vierde eiland van de E.M.S.-pier in Scheveningen, dat gisteren bij Verolme in Rozenburg gedoopt en te water werd ge laten door mevrouw J. Zwolsman-Mos. Ook dit eiland is op een scheepswerf ge bouwd en als schip te water gelaten om te ontkomen aan, zoals de heer Zwols man het uitdrukte, de discontinuïteit in de Nederlandse bouw. Het eiland zal half juni naar Scheve ningen worden gesleept, daar op 4 stalen zuilen van 1.80 meter doorsnee worden gevijzeld en begin augustus zal dan het eiland voor het publiek worden openge steld. Er komen een restaurant en een zonneterras op, en bovendien zal het een eigen amusement krijgen, dat voorlopig nog een verrassing blijft, maar in ieder geval geheel nieuw voor Scheveningen zal zijn. Zwolsman heeft, ook al weet omdat de proef met de ponton op een scheepswerf gebouwd en toch bestemd voor een permanent gebouw, voorlopig zo goed is bevallen, nog meer plannen met de Scheveningse pier. Op het ogenblik worden de mogelijkheden onderzocht te komen tot een vijfde eiland, waarop een volledige hotelaccommodatie zal komen. Dit zal dan Nederlands eerste hotel in of zo men wil boven zee zijn. Zal het vierde eiland van de pier 400 meter in zee steken, het vijfde zal nog eens 50 meter verder reiken. De tyfusepidemie in Aberdeen is dinsdag overgeslagen naar een nabijge legen kamp van de luchtmacht. De 'me dische autoriteiten hebben drie gevallen met zekerheid kunnen vaststellen. De commandant van het kamp, dat op ongeveer 55 km van Aberdeen ligt, heeft de 400 man, die in het kamp zijn gele gerd, geconsigneerd. In Aberdeen begint men te veronder stellen dat de epidemie over zijn hoog tepunt heen is. Gisteren werden 10 nieu we gevallen gemeld. De kleinste toene ming sinds het uitbreken van de epide mie een maand geleden. (Van onze Belgische correspondent) Mevrouw Marie José Longpré is dinsdagmiddag even na 16 uur in haar woning teruggekeerd. Zij werd thuisgebracht met de wagen van een van haar verdedigers, en ook haar kinderen vergezelden haar. De echtgenoot volgde wat later met zijn eigen auto. Hij had onderweg een kleine storing ge had. Twee uur tevoren had het Hof van Assisen te Namen me vrouw Longpré vrijgesproken na debatten die bijna drie weken en een routineberaadslaging, die meer dan drie uur had geduurd. De jury moest antwoord geven op de volgende twee vragen: heeft mevrouw Longpré vrijwillig en met het inzicht te doden een moord gepleegd, en ten twee de heeft zij gehandeld met voorbedachten rade. Het was doodstil in de kleine rechtszaal, toen de eerste gezworene de lezing gaf van het antwoord van de jury. Dat antwoord was negatief op de eerste vraag, en meteen verviel de twee de. Mevr. Longpré schreide zachtjes toen zij het vonnis vernam, maar voor het overige hield zij zichzelf goed in be dwang. Veel nieuws hadden de laatste debatten van dinsdagvoormiddag niet op geleverd, en zeker niets sensationeels. De openbare aanklager vatte nogmaals zijn thesis samen. Het is bewezen dat de kinderroof geveinsd werd. Waarom? Om de waarheid te verdoezelen. De waar heid dat de kleine Pierre is gestorven en die dood was niet natuurlijk. Wie heeft er belang bij die dood te verber gen, tenzij degene die er verantwoorde lijk voor is? Ernstige, precieze, over eenstemmende gegevens zijn het bewijs van de misdaad. De wet eist niets min der, maar ook niets meer. Men heeft om medelijden gevraagd. Akkoord, zei de openbare aanklager, ik zal de eerste zijn om mildheid bij het vonnis te bepleiten, doch slechts na erkenning van de objec tieve waarheid. In haar repliek legde de verdediging het erop aan, zoveel moge lijk twijfel te zaaien. Mr. Henry herin nerde aan flagrante juridische dwalin gen in het buitenland, en bezwoer de ju ryleden dit risico niet te lopen. De stel ling van de openbare aanklager, zei hij, is niets meer dan een hypothese. Zijn besluit is te eenvoudig: zij liegt, bijge volg heeft zij gedood. Op de vraag van de voorzitter van de rechtbank, of mevrouw Longpré nog iets aan haar verdediging had toe te voegen, antwoordde zij schreiend: Nee. meneer de voorzitter. Ik kan slechts herhalen dat ik onschuldig ben. En dat ik altijd de waarheid heb gezegd. Ik smeek u mij te laten terugkeren naar mijn kinderen. De beraadslaging van de jury duurde van 11.15 uur tot 14.30 uur. Kennelijk op grond van bestaande twijfels heeft zij ontkennend geantwoord op de vraag be treffende de vrijwillige doding. Na de lezing van de uitspraak door de eerste gezworene werd er hier en daar in de stampvolle zaal gejuicht. In gezelschap van haar echtgenoot, die de laatste zitting tussen het publiek had gevolgd, begaf zij zich naar de gevange nis van Namen om haar persoonlijke be zittingen op te halen. Nadien reed me vrouw Longpré naar Auvelais. Er was veel volk op de been in die gemeente, maar tot demonstraties is het niet geko men. De Cyprische justitie heeft dinsdag een lid van de Britse luchtmacht, Keith Mar- ley, die wordt beschuldigd van samen zwering tegen de Cyprische regering, aan de Britse autoriteiten overgeleverd. Zijn verdediger had de garantie gegeven dat de verdachte ter terechtzitting zal verschijnen als hij wordt opgeroepen. Het proces wordt maandag voortgezet. De Brit werd veertien dagen geleden in ge zelschap van zijn vrouw gearresteerd toen hij mortieren en uitrustingen voor kikvorsmannen in zijn auto vervoerde. (Van onze parlementaire redactie) De postcheque- en girodienst zal met ingang van het nieuwe jaar gaan probe ren tegemoet te komen aan de klachten, die na de invoering van de automatise ring op het centraal girokantoor van ve le rekeninghouders zijn ontvangen. Zij zal dan op de saldobiljetten niet alleen de rekeningnummers vermelden van de genen op wiens rekening een bedrag is Het persbureau ..Nieuw China" heeft dinsdag meegedeeld dat Amerikaanse straaljagers „opnieuw het gebied van Khang Khay en Phong Savang in de pro vincie Zieng Khouang in Laos hebben ge bombardeerd". Het persbureau deelde mee dat zes straaljagers twaalf bommen hadden ge lost en twee raketten hadden afgevuurd. Luchtdoelgeschut had het vuur geopend op de vliegtuigen en twee toestellen wer den licht beschadigd, aldus het commu nistische persbureau. Een officiële zegsman in Washington gaf te kennen dat de straaljagers van het Witte Huis toestemming hebben ge kregen om Laotiaanse communistische luchtdoelgeschutposities aan te vallen. Autoriteiten deelden mee dat foto's die na 21 mei werden gemaakt, laten zien dat de communisten aanzienlijke transporten in de Vlakte der Kruiken hebben. De autoriteiten wilden echter niet ingaan op de mogelijkheid van een groot nieuw communistisch offensief, afgaande op dit intensieve vervoer. De verkenningsvluchten worden ge maakt op verzoek van de regering van Laos, die Amerika verzocht heeft om vast te stellen waar de guerrillastrijders zich bevinden en over de bewegingen van deze groepen in de Vlakte der Krui ken. overgeschreven, zoals thans het geval is, maar ook de naam van de begunstigde. Dit heeft minister van Aa.rtsen (Verkeer en Waterstaat) dinsdag in de Eerste Kamer meegedeeld bij de behandeling van de begroting van het staatsbedrijf der P.T.T. De achterstand bij de telefoondienst (een wachtlijst van 130.000 gegadigden voor een telefoonaansluiting en een pro- duktie van 100.000 aansluitingen per jaar) vormde ook in de Eerste Kamer de hoofdschotel van het debat. Minister Van Aartsen kon geen enkel optimistisch geluid laten horen. De behoefte aan te lefoonaansluitingen stijgt voortdurend. De verwachting is dat het aantal aan sluitingen over tien jaar verdubbeld zal zijn, zo zei hij. De miljoenenbedragen, die thans beschikbaar worden gesteld voor investeringen ten behoeve van de telefoondienst, gaan pas over enkele ja ren profijt afwerpen. De P.T.T. zit thans tegen het plafond van haar fysieke mo gelijkheden. De minister voerde als nieuw argu ment aan dat zestig procent van de voor investering beschikbaar zijnde gelden moet worden gebruikt t.b.v. technische voorzieningen die nodig zijn om de ver keersgroei bij te houden. Er blijft dus veertig procent over voor nieuwe aansluitingen. Wanneer de ver keersgroei niet zou kunnen worden bijge houden zou er in het telefoonverkeer een chaos ontstaan. De heren Teijssen (KVP) en Mazure (P.v.d.A.) brachten het rapport van de commissie-Goedhart over statuswijzi ging van de P.T.T. ter sprake. Minister Van Aartsen waarschuwde geen al te grote verwachtingen te hebben van een eventuele omzetting van het staatsbe drijf in een particulier 'bedrijf. Ook na een statuswijziging zouden normale in vesteringen moeten geschieden uit eigen middelen; alleen voor bijzondere investe. ringen zouden leningen kunnen worden aangegaan. De bewindsman deelde voorts mee, dat bij de statuswijziging van de P.T.T. het vraagstuk van de rechtspositie van het personeel grote moeilijkheden oplevert. Over dit vraagstuk heeft de minister contact opgenomen met de vak bonden. Minister Van Aartsen deed de Kamer voorts de mededeling dat de P.T.T. in het najaar gereed is om een begin te maken met de semafoon. Voor de rijkspolitie Raamsdonks- veer was het een hele consternatie (Van onze verslaggevers) Gisteravond, even na tien uur is bij Nispen onder grote belang stelling het ongeveer vijfenveer tig koppen tellende gezelschap van sjeik Hadji Talal Jaher - af komstig uit Ras el Khainiha aan de Perzische Golf - over de Bel gische grens gezet. Hiermee kwam een einde aan de wilde avonturen van de haveloze no- madentroep en aan twee dagen inspanning van de rijkspolitie in het district Breda. Op de cam ping Ockenburg bij Den Haag nam sjeik Soeleiman Daher met stijgende verontwaardiging ken nis van de Arabische toestanden in Noordbrabant, die door de pers op zijn naam werden geschreven. De brave Soeleiman wist van niets. Hij was al die tijd in Den Haag gebleven. Er bleek dan ook een vergissing in het spel te zijn. De tweede groep Arabieren, die maandag in Raamsdonksveer slag lever de tegen de rijkspolitie omdat deze een man. verdacht van het toepassen van een wisseltruc in Roosendaal, in wilde rekenen, was zondag bij Wernhout de Nederlands-Belgische grens over geko men. De leider, sjeik Hadji Talal Jaher wilde veertien dagen in Nederland blij ven om daarna naar Engeland over te steken. De imam van de Arabische moskee in Den Haag verklaarde gister avond dat beide sjeiks uit dezelfde landstreek komen en dat daardoor mis schien de verwarring in de wereld was gekomen. Nadat de Bredase districtscomman dant van de rijkspolitie maandagavond in het Arabierenkamp in Raamsdonks veer de rust had weten te herstellen, kwamen gistermorgen opnieuw drie vrouwen naar het dorp om op straat te gaan zitten voor het politiebureau, waarmee zij hun eis om vrijlating van de gearresteerde kracht wilden bijzet ten. Weer ontstonden verkeersopstop pingen, maar de woeste taferelen van maandag werden niet herhaald. Adju dant van der Moore slaakte een zucht van verlichting toen de vrouwen op Roosendaal aantrokken, waar de man al lang naar toe was gebracht. Daar kre gen ze echter de kous op de kop en op nieuw arriveerde het gezelschap in Raamsdonksveer. Na nog wat strubbe lingen vertrok het gezelschap in de richting Rotterdam, waar de vreemde lingenpolitie gereed stond om ze op te vangen, omdat het ministerie van Justi tie besloten had dat de Arabieren ovei de grens moesten worden gezet. De gearresteerde Arabieren stelden dinsdag wel het hele justitieapparaat in werking. Hoewel zij ontkenden iets met de wisseltrucs :n Roosendaal te maken te hebben, verklaarden zij zich met oos terse grootmoedigheid bereid de gedu peerden, een marktkoopman en een winkelier, schadeloos te stellen. Dit wisten zij de politie met behulp van een haastig opgezochte tolk aan het verstand te brengen. De tolk. zelf een Arabier en wonend in Dèn Haag. schaamde zich zichtbaar voor zijn merk waardige landgenoten en bracht hen aan het verstand dat ze verkeerd had den gedaan. Er werd contact opgenomen met de officier van justitie in Breda, die op zijn beurt de procureur-generaal in Den Bosch raadpleegde. Tenslotte kwam ook het ministerie van Justitie er aan te pas en daar werd besloten dat de twee mannen niet vervolgd zouden worden als ze betaalden. Inmiddels was de Rotterdamse vreem delingenpolitie, geholpen door de rijks politie uit Dordrecht, met de Karavaan op weg naar Roosendaal. Aan de giens wachtte commissaris J. Weinans van de Roosendaalse politie met de beide arres tanten. Het bijeenbrengen van de per wisseltruc ontvreemde som in totaal ongeveer driehonderd gulden had nog wel wat. voeten in de aarde. Maar toen ieder lid van de stam zijn bijdrage uad geleverd waren de mannen vrij. Met gemengde gevoelens nam de Bel gische adjudant Ruimbeeke van de rijkswacht het gezelschap van de Roo sendaalse commissaris over. De gendar mes zouden het gezelschap een eind weegs België in brengen, wellicht zelfs tot de Franse grens. Hoe Hadji Talal Jaher over Neder land dacht is niet bekend geworden. In Breda, Roosendaal en Raamsdonksveer waren de politiemannen opgelucht. Het Arabische avontuur was voorbij. Inmiddels heeft de andere 'sjeik in Den Haag laten weten dat hij voorne mens is binnenkort naar Duitsland te trekken. In Brabant vraagt men zich af of ook hy de provincie aan wil doen Boven verscheidene delen van noord-Italië heeft een noodweer geheerst, dat minstens acht men sen het leven heeft gekost, terwijl verscheidene gewond werden. Ze ven personen, waaronder vijf vis sers, worden vermist. Vijf uur lang woedde een storm boven de getroffen gebieden, waar bomen werden ontworteld, huizen met de grond gelijk werden ge maakt en te velde staande oogsten werden vernield. Het dorp Faverzano Di Offlaga, in de provincie Brescia, werd door een cycloon volkomen verwoest, terwijl aan twee an dere dorpjes zware schade werd toege- bi'acht. De cycloon trok een spoor van 500 meter breedte en 25 kilometer leng- 'te over het land. Behalve in het noorden woedde de storm ook boven het midden van het Ita liaanse schiereiland. De hulpveiTening wordt bemoeilijkt door de beschadigde verkeerswegen en verbroken telefoon- en telegraafverbindingen. Ook in Venetië en meer zuidelijk, aan de kust van de Adriatische zee, werd grote schade aangericht. In Terni, in midden-Italië, hebben ver scheidene aardbevingen plaatsgehad, waardoor huizen beschadigd werden. De bevolking vluchtte in paniek de straten op. Op de foto: het strand van Gateo Mare waar de vloedgolf een ware ravage aanrichtte. De schade wordt geschat op ongeveer vier miljoen gulden. De Tweede Kamer heeft dinsdagavond een nieuwe „5-percentsregeling" voor de inkomstenbelasting van staatssecretaris Van den Berge aanvaard. Deze regeling, gepaard aan reiskosten, is het resultaat van een compromis, be reikt in de vaste commissie voor finan ciën. De vaste aftrek voor de loonbelasting en inkomsten tot dienstbetrekking wordt niet lager dan 120.-. Inkomsten uit regelmatige arbeid zul len voor vijf percent aftrekbaar zijn voor minstens 240.- en zonder nader bewijs op niet meer dan 600.-. Indien een ho ger bedrag aannemelijk wordt gemaakt, dan kan zonder nader bewijs niet meer dap f 1000.- worden afgetrokken. Voor aftrek van reiskosten is een afzonderlijke regeling gemaakt. De 5-percentsregeling geldt afzonderlijk voor inkomsten van huwelijkspartners. De regel zal ook gelden voor niet als winst aan te merken inkomsten uit re gelmatig verrichte tegenwoordige arbeid van anderen dan werknemers, alsmede voor de inkomsten genoten wegens tijde lijke arbeidsongeschiktheid. Lord Beaverbrook, de bekende Britse krantenmagnaat, is gisteren op 85-jarige leeftijd in zyn landhuis in Engeland overleden. Lord Beaverbrook werd ge boren in New Brunswick in Canada als Max Aitken. Hij was zeer bevriend met Winston Churchill met wie hij tijdens de oorlog, toen deze premier was, zeer nauw samenwerkte als minister voor de oorlogsproduktie. Churchill reageerde op het overlijdens bericht: .,Ik ben diep bedroefd over het verlies van mijn oudste en beste vriend, die zijn land en diens zaken zo moedig heeft gediend." Beaverbrook was pas vorige maand vijfentachtig geworden, bij welke gele genheid zijn grote Fleetstreetconcurrent krantenkoning Lord Thomsom hem een banket aanbood. Beaverbrook verkeerde toen nog in goede gezondheid. Toen lord Beaverbrook toen nog Max Aitken op dertigjarige leeftijd in Engeland arriveerde, was hij al mil jonair. Zijn fortuin vergaarde hij in Canada als financier. Als politicus mis lukte hij volkomen maar toen Engeland niet zozeer politici als wel daadkrachtige mannen aan de top behoefde, wag hij Churchills belangrijkste steun in het oorlogskabinet. Beaverbrook hield tijdens de Slag om Engeland de RAF in de lucht door overal vandaan vliegtuigen tevoorschijn te „toveren". bor W VAN DER STEEN Iruine tabak uit Kentucky Ie, heldere uit Carolina, l;y en vele andere. Lang lig gemengd en vers (de handige tabakszak. BOUNTY! Nee, [Want er zitten twee fn gezellige wikkel.

de Stem | 1964 | | pagina 1