Geheim verslag nu gepubliceerd Stichting recreatie tegen „paalhuizen5 USTUS Amerikaans' wijst „pil episcopaat eveneens af Nalatigheid joeg skiërs de dood in m Kahn achtte versterking Zuid-Vietnam urgenter MEISJES! bij PHILIPS Garanties bij verkoop van kernreactors aan Roemenië Mishandeling doodsoorzaak Bredanaar Moderne wapens LANGE TENEN Kameraad op bezoek Indonesische infiltranten weer actief Multilaterale kernmacht toch haalbaar? TIGCHELAAR RUÏJNS DAGBLAD VOOR ZEELAND Duistere wurger wil kind ontvoeren Opklaringen Bankovervallers gepakt als gevolg van nalatigheid PLAN VAN FANTASTEN De tyfusepidemie Britse militairen worden ingeënt Nog geen standpunt over ontwerp tegen REM Handlanger Diem beschuldigd van politieke moorden Trans lang krediet voor Chinese volksrepubliek i/d in Laos nog onbeslist Verklaring State Department: 8 -v- I dealer voor een proefrit I MEER AUTO VOOR UW GELD eda tel. 24400 tel. 01620-3945 >osterhout 104e JAARGANG No. 24607 Voor God, Koningin en Vaderland 0INSBA6 Juni i o Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur Drs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 lel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41telefoon 2893) VJSTOVERWOGEN ACTIE IN NOORD-VIETNAM (Van onze verslaggever) De Bredase recherche onderzoekt of er verband bestaat tussen de doodsoorzaak van de 30-jarige P. de J. uit Breda, die zondagmorgen tijdens vervoer naar het ziekenhuis overleed en een vechtpartij welke de overledene zaterdagavond had met de 18-jarige P. J. B. De patho loog-anatoom dr. Makking, assis tent van dr. Zeldenrust, heeft gis teren sectie verricht. Verdacht van mishandeling, is inmiddels B. aan gehouden. De beide mannen hebben zaterdagavond een meningsverschil op de blote vuist beslecht, nadat zij tevoren uit een café waren gezet. P. de J., die onder invloed was, werd door twee politieagenten mee genomen naar het bureau, waar men zijn op het oog niet ernstige verwondingen behandelde. De politie had niet de in druk dat de toestand van de man ern stiger zou zijn dan leek. Per auto werd de man vervolgens thuisgebracht, waar hij aan de zorgen van zijn echtgenote werd toevertrouwd. Later is hij zelf weer de trappen afge gaan, maar in het trapportaal blijven lig gen. Zijn vrouw, die verschillende keren is gaan kijken, veronderstelde dat hij sliep. In de loop van zondagmorgen echter werd de vrouw ongerust en ont bood zij de dokter. Deze zorgde onmid dellijk voor transport naar het zieken huis. Onderweg echter overleed De J. ,,De wurger", een man die beweerd heeft een 11-jarige jongen te hebben ge wurgd, heeft gedreigd een kind te ont voeren als hem geen losgeld van 50 mil joen oude franken wordt gegeven. De wurger" heeft met een vloed van telefoontjes en brieven aan de Franse politie en pers overtuigende bewijzen ge leverd dat hij de 11-jarige Luc Taron 13 dagen geleden heeft vermoord. SECRETARIS-GENERAAL Oe Thant van de Verenigde Naties heeft maandag de Nederlander J. F. Engers, lid van zijn bureau, aangesteld als hoofd van de groep V.N.-ambtenaren, die de missie van de Veiligheidsraad naar Zuid-Viet- nam en Cambodja zal vergezellen. DE PROCUREUR-GENERAAL van West- Berlijn, prof. Herbert Frosen (59), is in de Normandische badplaats Houlgate ver dronken. PRESIDENT TITO van Zuid-Slavië is gisteren in Leningrad hartelijk begroet door zijn kameraad Kroestjev, die hoopt de Zuidslavische communistische partij achter zich te krijgen in het ideologische geschil met Peking. UIT EEN kamer in het Hiltonhotel heeft een nachtelijke insluiper gouden sieraden on juwelen ter waarde van elfduizend gulden gestolen. De gedupeerde is een Belg. De Amerikanen hebben inderdaad overwogen de Vietna mese oorlog te verplaatsen naar het gebied van Noord-Viet- nam. De drie leiders van de krijgsmachtonderdelen waren in maart van dit jaar van oordeel dat dit noodzakelijk was, wilde men een catastrofe in Zuidoost-Azië voorkomen. Generaal Curtis LeMay moet toen gezegd hebben: „Wij meppen maar naar vliegen, maar we moeten de mesthoop zelf aantasten". (Advertenties) Breda heeft ook goed werk voor U Inl. ma t.m. vr. van 14 17 uur aan het bedrijf Kalshoven 11 Tel.: 01600 - 47450. Weersverwachting van het K.N.M.I geldig tot vanavond: Op de meeste plaatsen droog weer met aanvankelijk opklaringen maar later meer bewolking. Matige wind tussen west en zuid. Iets hogere temperaturen. Vandaag: zon onder 20.50 uur Maan op 3.58 uur Morgen: zon op 4.21 uur. Maan onder 21.32 uur. Dit blijkt uit gisteren gepubli- secrde verklaringen van de minis ter van defensie MacNaniara en van de verenigde chefs van staven voor de commissie voor toewijzin gen van het Huis van Afgevaardig den, afgelegd op 23 maart. Weken geleden circuleerden dergelijke be richten door de wereldpers, maar toen werd ontkend dat Amerika overwoog de strijd naar Noord- Vietnam te verplaatsen. Uit de (overigens streng gecen sureerde) verslagen blijkt, dat hel besluit zich voorlopig te beperken tot uitbreiding van de hulpverle ning aan Zuid-Vietnam voortkwam uit het feit dat de Zuidvietna- mesc premier generaal Khan van oordeel was dat eerst de veiligheid in Zuid-Vietnam verzekerd moest zijn alvorens men tot actie tegen het communistische Noord-Viet nam zou kunnen overgaan. Uit verklaringen van de Amerikaanse minister MacNamara blijkt dat de Ame rikanen een hoge dunk hebben van de daadkrachtige en pas 37-jarige Zuidviet- namese premier. Generaal Maxwell Taylor verklaarde tegenover de commissie voor toewijzin gen van het Amerikaanse Huis van af gevaardigden de situatie in Vietnam „niet zo donker in te zien" en dat „de zaak nog lang niet verloren is". Intussen is de situatie er niet beter op geworden. De gebeurtenissen van het afgelopen weekeinde in Laos duiden er op dat de troepen van de Pathet Lao over moderne wapens moeten beschikken. Twee mo derne Amerikaanse straaljagers werden neergeschoten, waarvoor volgens mili taire deskundigen luchtdoelraketten of -geschut van de modernste lypen nodig zijn. De ministers Rusk en MacNamara zagen in het verlies van de twee vlieg tuigen dan ook aanleiding om hun werk programma's te onderbreken en de kop pen bij elkaar te steken. Uit de eerder genoemde verklaringen blijkt ook dat minister MacNamara zich tegen neutralisering van Zuid-Vietnam blyft verzetten. ,.Dit zou leiden tot een ramp voor onze eigen veiligheid". De situatie in Zuid-Vietnam zou pas goed kritiek worden als Laos geheel in handen van de Pathet Lao zou vallen. intussen zouden de V.S. zich bereid hebben verklaard de verkenningsvluch ten boven de Vlakte der Kruiken te sta ken indien de internationale controle commissie in staat zou worden gesteld communistische troepenbewegingen in de strategische Vlakte te controleren. Een rapport van het ministerie van de fensie van Zuid-Vietnam onthulde dat in de afgelopen week 194 Viet-Kongsoldaten zijn gedood tegen 56 soldaten van het Zuidvietnamese leger. De Viet Kong heeft een blokkade opge- worden om het district Nam Can om de bevolking uit te hongeren en de rest van Zuid-Vietnam le beroven van de ko- lenaanvoer uit dit gebied. Alle pogingen van de regering om de blokkade te door breken mislukten tot nu toe. In een ontvt erp-rondschrijven aan de deelnemers aan de Geneefse conferentie van 1954. waarvan de Sovjet-Unie en Engeland samen voorzitter zijn, heeft de Sovjet-Unie een beroep gedaan op Ame rika op te houden zich met de binnen landse zaken van Zuid-Vietnam te be moeien. Het ontwerp steunt het verzoek van Noord-Vietnam om maatregelen, teneinde voorlduting en uitbreiding van de oorlog in Zuid-Vietnam te voorkomen en de uitvoering van de Geneefse ak koorden te verzekeren. Een Belgisch liberaal parlements lid heeft maandag vragen gesteld aan de Belgische minister van onderwijs, Janne, over een examenopgave voor leerlingen van het Nederlandse mid delbare onderwijs in Nederland. Volksvertegenwoordiger Jeunehom- me uit Luik zegt daarin met „ver stomming" kennis te hebben geno men van een vertaling, die op 12 mei van dit jaar uit het Frans in het Ne derlands moest worden gemaakt over het onderwerp „Vlamingen en Wa len". Daarin wordt onder meer al thans volgens berichten in de Bel gische en Nederlandse pers ge sproken van de Vlamingen, die een volk vormen .lat vooruit gaat terwyl de Walen daarentegen achteruit gaan. Het parlementslid vraagt aan de Belgische minister of hy op de hoogte was van deze „betreursenwaardige lompheid", beledigend voor de Walen en of hij in Den Haag heeft gepro testeerd. De Belgische politie is er in geslaagd een bende van zes leden op te rollen, die de afgelopen maanden bij overvallen op banken en wisselkantoren meer dan twee miljoen Belgische frank 145.000 gulden heeft buitgemaakt. De overvallers hadden het vooral gemunt op filialen van banken in de Brusselse randgemeenten. De politie kwam hen op het spoor, nadat een van de bendeleden zich bij de bero ving van een wisselkantoor tegen de ge woonte in niet had gemaskerd met een nylonkous. De overvallen, die op klaarlichte dag werden gepleegd, hadden sommige ban ken in Brussel voorzorgsmaatregelen doen nemen door controle bij de ingang of het aantal geopend deuren tot één te beperken. Een beeld van de generale repeti tie voor de jaarlijkse trooping the colour" die zaterdag zal worden gehouden. De plaats van de konin gin is hier ingenomen door me vrouw Doreen Archer-Houblon. Zoals bekend wordt met deze kleu rige plechtigheid de officiële ver jaardag van de Britse vorstin ge vierd. De Britse regering heeft opdracht ge geven om alle militairen van de drie krijgsmachtonderdelen te laten inenten tegen tyfus, uitgezonderd zy die in het afgelopen jaar al zijn ingeënt. De geneeskundige dienst in Aberdeen heeft thans ook hulp gekregen uit Edin burgh ter versterking van het uitgeputte medische corps van de met tyfus be smette stad. De Britse regering heeft tot handelend optreden besloten in- verband met de ernst van de toestand. De epidemie van Aberdeen is hard op weg om die van Bournemouth in 1936 te overtreffen. Daar werden toen 500 geval len geconstateerd. Het hoofd van de geneeskundige dienst in Aberdeen, dr. Ian MacQueen, heeft een verklaring tegengesproken van de Argentijnse arts Raul Pezzolante, hoofd van de bacteriologische afdeling van de vereniging van Argentijnse vleesprodu centen. Pezzolante had naar aanleiding van be richten. dat Zuidamerikaans vlees de oor zaak van de tyfusepidemie is geweest ge zegd dat de besmetting enkel en alleen te wijten was geweest aan de slechte hygiënische toestanden in de Britse win- Na een statiebezoek aan Finland arriveerden president Tito van Joegoslavië en zijn echtgenote maandag in Leningrad. Op het vliegveld van Leningrad werden ze afgehaald door premier Kroest jev. Op de foto v.l.n.r. mevrouw Tito, de Joegoslavische president en pre mier Kroestjev. De heer H. Molendijk, voorzitter van de Stichting Recreatie, heeft in een tele gram aan de minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid verzocht maat regelen te treffen, waardoor het plan van de architect C. Jacobs uit Cuyck en de aannemer M. Steffers uit Apeldoorn, om aan de oevers van meren en de IJsel- meerkust „paalwoningen" langs pieren te creëren, nergens een begin van uitvoe ring krijgt. De heer Molendijk noemt dit plan een „uit een oogpunt van waterlandschaps- bescherming. recreatie en volkshuisves ting heilloos voornemen". Zoals bekend is het paalwoningenplan gebaseerd op de Scheveningse pier. De bungalows worden boven het water aan een pier gebouwd, zodat geen rekening behoeft te worden gehouden met de aankoop van grond. De heer Molendijk verklaarde desgevraagd, dat hij de plan nenmakers niet kent. maar dat het erop lijkt dat het plan ontsproten is aan het brein van fantasten. ONWETEND Beide heren hebben geen weet van wettelijke voorschriften en verordenin gen, want wie een huis wil bouwen heeft rekening te houden met een uitbrei dingsplan. heeft een bouwvergunning no dig en dergelijke. In Friesland, Overijsel, Zuid-Holland en Utrecht hebben de pro vinciale staten plassenverordeningen ge maakt, ter bescnerming van het land- schapsschoon in de merengebieden. Daar door is de aanleg van havens, aanlegge- legenheden, beschoeiingen en dergelijke verboden. In Zuid-Holland mag men volgens de heer Molendijk zelfs geen vlot bouwen of palen slaan. Hoewel de heer Molen dijk het plan op deze gronden al geen kans van slagen geeft, heeft hij als voor zatter van de stichting recreatie toch ge meend alarm te moeten slaan om te to nen „hoe listig mensen kunnen zijn om heilloze projecten te lanceren". In de eerste plaats vindt hij paalwo ningen een ontsiering voor het landschap langs de nog opgcrepte meren; ook zou door dergelijke woningen de oeverrecrea tie in gevaar komen, terwijl juist steeds meer mensen ontspanning aan -de oevers vinden. Voorts noemde de heer Molendijk nog als bezwaar het gevaar voor ver vuiling dat door dergelijke woningen ont staat, want de vuillozing geschiedt op de meren. Tenslotte noemde de heer Molen dijk dat, zolang er in ons land woning nood bestaat, geen behoefte is aan bunga lows, die een ton kosten en voor de be zitters veelal een tweede huis beteke nen. (Van onze parlementaire redactie) Woensdag zal de bijzondere commissie van Tweede-Kamerleden ter voorberei ding van hel wetsontwerp „installaties continentaal plat" (hét anti-REM-ont- werp) met de indiener, minister Schol ten (Justitie) een gesprek hebben over uit sluitend de wijze van behandeling van dit wetsontwerp. De commissieleden hebben laten weten nog geen overleg te hebben gepleegd met hun fracties en tot dusver ook nog geen standpunt te hebben in genomen t.a.v. het wetsontwerp. Aangenomen mag worden dat rond 1 juli het voorlopig verslag zal worden uit gebracht, waaruit dan blijken zal hoe de Kamer over het anti-REM-ontwerp denkt. De vroegere directeur-generaal van de nationale politie in Zuid-Vietnam, Nguyen van Yn, is met twaalf andere verdachten voor de rechtbank geleid, die een begin maakte met de zaak tegen deze volgeling van wijlen president Ngo Diem. Nguyen wordt ervan beschuldigd 133 politieke tegenstanders van het Diem- regime te hebben vermoord. De twaalf andere verdachten kregen aanklachten te horen variërend van moord tot onwet tige inhechtenisneming. De oud-politiechef was een van de meest gevreesde mannen in Zuid-Viet nam gedurende de regering van presi dent Diem. Naast zijn politiefunctie was de verdachte ook belast met de leiding van de concentratiekampen, waarin zich meer dan 10.000 politieke gevangenen be vonden. De politiechef staat de guillotine te wachten in geval hij schuldig wordt ver klaard. In een officiële verklaring heeft de eerste minister van Maleisië, Tengkoe Abdoel Rachman, Indonesië ervan be schuldigd op grote schaal aanvallen op Maleisisch grondgebied te hebben onder nomen. Bij de hierbij ontstane schermut selingen zou een Maleisische verdediger zijn gesneuveld. De Tengkoe heeft via de Filippijnse bemiddelaar Salvador Lopez bij Indone sië om uitleg over de recente ranvallen gevraagd. Zolang president Soekarno de officiële terugtrekking van de vrijwilli gers nog niet heeft gelast zal Maleisië op wettelijke wijze afrekenen met over treders, zei Rachman. Er wordt gevreesd dat deze nieuwe in cidenten de topconferentie, die op 15 juni in Tokio zou moeten beginnen, in gevaar kunnen brengen. Na het Engelse episcopaat hebben thans ook de Amerikaanse bisschoppen „de'pil" als voorbehoedmiddel veroordeeld. Zij hebben dit gedaan in een verklaring uit gegeven door mgr. John C. Knott, hoofd van de afdeling gezinszaken van de Na tional Catholic Welfare Conference. In zijn verklaring zegt mgr. Knott. dat „al dit soort pillen, momenteel in de handel, onder het kerkelijk verbod vaj- len", omdat deze pillen de vrouw on vruchtbaar maken en daarom strijdig ge acht worden met de natuurwet. Hij voeg de eraan toe dat deze pillen natuurlijk Frankrijk zal mogelijk zijn monetaire politiek ten aanzien van het communis tische blok laten varen en communistisch China kredieten- op lange termijn verle nen. zo heeft de Franse minister van buitenlandse zaken, Maurice Couve de Murville, maandag in Bonn laten door schemeren. Couve de Murville, die voor één dag naar Bonn is gegaan om er met West- duitse regeringsfunctionarissen te be raadslagen in het kader van het Frans- hutse vi icndschapsverdrag. opperde de ze mog lijkheid in een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot, Gerhard Schroeder, aldus is in regeringskringen vernomen. wel om gezondheidsredenen door de art sen mogen wórden voorgeschreven. Mgr. Knott ging uitvoerig in op sug gesties. dat er nog een andere pil op komst zou zijn. waarvoor de kerkelijke veroordeling niet zou gelden. Hij zin speelde hier op een recente verklaring van kardinaal Suens in de Verenigde Staten en de afwijzende reactie daarop van kardinaal Ottoviani, secretaris van het H. Officie. Bedoelde pil zou de vruchtbare pe riode van de vrouw elke maand precies vastleggen, zulks in tegenstelling tot de thans bestaande pil, die de vrouw on vruchtbaar maakt. De nieuwe pil zou de onzekerheden van de methode Ogino- Knaus wegnemen en daardoor de perio dieke Onthouding, waartegen de kerk als zodanig geen bezwaar heeft, volkomen betrouwbaar maken. Mgr. Knott zegt hierover: „Deze nieu we pil is nog niet te verkrijgen, want hij is nog in het stadium van ontwikke ling". Hij voegt eraan toe van medische deskundigen vernomen te hebben dat het daarom voorzichtiger is met de morele beoordeling van die nieuwe pil te wach ten, totdat deze er is en de medische effecten ervan bekend zijn. Aan de Duitse skiër Willy Bogner jr. is maandag dood door schuld wegens na latigheid ten laste gelegd, in verband met de dood van de Amerikaanse skiër Bud Werner en de olympische kampioen-skiër Barbi Henneberger van West-Duitsland, op 12 april in Zwit serland, ten gevolge van een sneeuw- lawine. Volgens de officier van justitie van het kanton Grisons heeft Bogner zich schuldig gemaakt aan „onachtzaamheid voor de meest elementaire voorzorgs maatregelen", toen hij optrad als be drijfsleider bij filmopnamen. Uit een „nauwkeurig onderzoek" in de afgelopen weken is, volgens de offi cier, komen vast te staan dat Bogner geen acht heeft geslapen op waarschu wingen van het Zwitserse bureau van onderzoek van de sneeuwcondities, nl. dat er een „zeer groot" gevaar voor lawines op de berghellingen in de buurt van St.-Moritz bestond. Men was bezig met filmopnamen op de berghellingen op ongeveer 16 km van St.-Moritz, toen een sneeuwlawine de beide skiërs bedolf. De beschuldigin gen aan het adres van de Duitse film regisseur Udo Lambsdorff zijn door de officier verworpen. In het rapport over net onderzoek staat dat hij geen schuld had aan de dood van de skiërs. Volgens Thomas K. Finletler, de Ame rikaanse vertegenwoordiger by de per manente raad van de NAVO, bestaat er „hoop" op overeenstemming over de vor ming van een multilaterale atoommadlit binnen het Atlantische bondgenootschap. Er ontwikkelt zich een „nieuwe dyna miek" wat het project betreft, aldus Fin- letter, en er is hoop dat voor het einde van dit jaar overeenstemming wordt be reikt. Acht van de vijftien NAVO-landen ne men in commissieverband deel aan de beraadslagingen over het project. Het zijn de Verenigde Staten, Groot-Brittan- nië, West-Duitsland, Italië, België, Neder land, Griekenland en Turkije. De Franse president, Charles de Gaulle, hoeft het plan echter zonder meer van de hand gewezen De Britse regering wil met een' definitief besluit wachten tot na de algemene verkiezingen in oktober, maar neemt niettemin aan de beraadsla gingen deel. Het vorig jaar door wijlen president Kennedy geopperde voorstel beoogt de vorming van oorlogsschepen uit de NAVO-landen met bemanningsleden van verschillende nationaliteiten en gewapend met Polaris-raketten. Op een schin van de Amerikaanse ma rine, de „Biddle", wordt reeds een proef genomen met een „gemengde" beman ning. O Neutralistische troepen hebben een te genaanval ingezet op Phou Kout, een strategisch gelegen bolwerk ten noord westen van de Vlakte der Kruiken, dat in handen is gevallen van de Pathet Lao. Volgens een neutralistische generaal, Amkha Soukhavong. heeft de aanval tot dusverre niet tot positieve resultaten ge leid en schommelt de strijd heen en weer. Sinds eind vorige maand, toen de Pa thet Lao een grootscheeps offensief in zette, wordt er al aan een stuk door gevochten. De neutralisten wisten stand te houden, totdat vrijdag sterke eenhe den van de Pathet Lao en het Noordviet- namese leger met steun van artillerie, tanks en pantservoertuigen de beslissende aanval op Phou Kout inzetten. Generaal Soukhavong verklaarde dat een ander bolwerk. Mocong Kheoeng. zich nog steeds in handen van de neutralisten bevindt. In kringen van de internationale com missie van toezicht in Laos is meege deeld. dat van de zijde van de commu nistisch gezinde Pathet Lao is gemeld, dat de piloot van een Amerikaans ver kenningsvliegtuig, dat zaterdag boven midden-Laos werd neergeschoten, door militairen van de Pathet Lao is gevan gen genomen. EEN DRIEJARIG jongetje uit Heeren veen is spelenderwijs in een nabije spoor- sloot bij zijn woning geraakt en verdron ken. DE RUSSISCHE ruimtevaarder A. Niko- lajev is ziek en heeft daarom zijn voor vandaag aangekondigde bezoek aan Zuiel- Slavië voor onbepaalde tijd moeten uit stellen. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft vandaag verklaard dat in geval Amerika kernreactors aan Roemenië zou verkopen, garanties zullen worden geëist opdat er uitsluitend een vreedzaam gebruik van de reactors zal worden gemaakt. Een voorwaarde zou zijn dat het aan het internationale bureau van atoom energie zal worden toegestaan toezicht hierop uit te oefenen. De mogelijkheid van een verkoop van kernreactors is verleden week bespro ken met leden van een Roemeense diplo- matiek-economische missie in Washing ton, aldus Richard I Phillips, woordvoer der van het State Department. Phillips deelde mee, dat de kwestie van het verkopen van kernreactors aan Roemenië in de afgelopen dagen met de Britten was besproken. Hij zei het ook zeer waarschijnlijk te achten dat over leg zou worden gepleegd met de geal lieerde controlegroep in Parijs, die erop moet toezien dat geen strategische m ierialcn naar het Sovjetblok worden v gevoerd.

de Stem | 1964 | | pagina 1