NE, m SPORT "f YANKEES werken om Tokio te halen Gerda Kraan wint 800 m in Italië Nieuwe tenniszege Margaret Smith Fraaie Europ prestaties ese atleten Atletiekcoaches maken gebruik van elektronica ideau bij Lodaline ALLES OVER ATLETIEK Gerda blijft j Bob Hayes en [„Ontleding" van 'n kraan! Henry Carr tienkamper Record in Duitsland Forbes Carlile heeft het druk Duits record bij tienkamp 11 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 9 JUNI 1964 11 kool- C alt ex méér ivoren [rex-e uur voor op NIEUWE Ook O.-Duitsland Vele outsiders Atletiekzege van Vlissingen TT-RACES MAN ENGELSE TOKIO-KANDIDATEN Derde plaats voor Lia HINTEN Turnploeg dames Donald Feldmann op transfer lijst Braziliaans elftal gaat naar Tokio Kruisvaarder Chu Kwang Yang: studie-object Researchkliniek Schaaktoernooi te Amsterdam WSC Waalwijk le in jeugdtoernooi WATERSTANDEN lid: koolafzetting:, bij ge- lzine geeft slijtage van 1 verbrande kleppen ver- Inderdelen in goede con- lepel blijft functioneren. In uw motor aanzienlijk f 2383 2053 10-7352" Een flonkerschone vaat klaar in een wip, en bovendien: stralende kindergezichtjes! Er is keuze uit maar liefst 10 verschillende, kleurrijke speldjes van Lodalientje, tijdelijk gratis bij 2 handige knijpflacons. een opperhoofd gekost." t- Nog n opperhoofd? Maar kan ook wel. Hij heeft een r paard dan wij. Ja, hij het geweest zijn „Wie >elt u nu?" vroeg de ser- ht verbaasd. Old Death op uit zijn gepeins. „Win- >u," zei hij. S ■ÏMIHI (Van onze sportcorrespondent) De Amerikaanse atletiekbond heeft in het afgelopen weekeinde een begin gemaakt met het beproeven van het nieuwe selectiesysteem voor de atleten die naar Tokio zullen worden uitgezonden. In het verleden werden altijd die atleten afgevaardigd, die de eerste drie plaatsen bezetten bij de nationale kampioenschappen. Dit systeem had vele nadelen. Reden waarom men het nu gezocht heeft in zoge naamde uitschakelingswedstrijden. In het afgelopen weekeinde begon de selectie met de legerkampioenschappen in Virginia, op 20 juni volgen dan de studentenkampioenschappen in Oregon, waarna op 28 en 29 juni de A.A.U.-wedstrijden in New-Yersey. Begin juli zullen maximum 13 atleten te Randalls Island aantreden voor de halve finale kwalificaties. recordhouder Alfred Oerter (62.94 m) voor de derde maal een gouden plak in de wacht zal slepen. Tijdens internationale wedstrijden in Tsjechoslowakije heeft de Tsjech Oldrich Danek het Europees re cord op 62.45 gebracht, waardoor hij de gevaarlijkste concurrent voor Oerter ge worden is. Zowel in Amerika als in Europa leve ren de dames- en herenatleten thans een telle strijd om een plaatsje in de Olym pische ploeg te bemachtigen. Het peil zal zeer hoog moeten liggen om in Tokio een medaille te kunnen veroveren,! Wat de sprint betreft hebben de Ame rikanen hun hoop gevestigd op de kleur lingen Bob Hayes en Henry Carr, die respectievelijk op de 100 en 200 meter een goede kans hebben op Olympisch goud. Experts durven beweren, dat men in de komende jaren tijden als 9.8 en 9.7 op de 100 meter zal lopen. Het zou een atleet moeten zijn met de start van Armin Hary, het ontspannen lopen van Jesse Owens, de kracht van Bob Morrow en de finish van Metcalfe. Van het Amerikaanse sprintteam van Rome is niets meer overgebleven. Dave Sime kan men tegenwoordig als scheids rechter bij indoorwedstrijden aan het werk zien. Daarentegen verschenen er weer nieuwe namen, zoals Drayton, New- mann, Gilbert en Pointer, allen candida- ten voor een reis naar Japan. Maar ook zal men rekening moeten houden met de Canadees Harry Jerome, een oude bekende uit Rome. Na een ver plichte pauze van 15 maanden in ver band met een blessure is hij weer in tensief aan het trainen. De wereldrecord houder kwam reeds tot 6 sec. op de 60 yards en dat lijkt ons een waarschuwing voor de andere 100 meter-candidaten. Van de Europese sprinters valt nog geen gevaar te duchten. Duitsland kwam de laatste jaren weer in de buurt van de Amerikaanse tijden, maar een nieuwe Armin Hary of Germar heeft men nog niet kunnen ontdekken. Weliswaar be schikken onze oosterburen over goede 10.2- en 10.3-lopers, maar in Tokio zullen zij vermoedelijk geen rol van betekenis spelen. Wel kunnen zij geduchte combina ties vormen in de estafettenummers. Japan zelf is op deze afstand kansloos. De student Hideo Cijima verbeterde be gin dit jaar het Japans record op de 100 meter met een tijd van 10.3. Voor de 400 meter zijn er nogal wat ge gadigden. Op de wereldrecordlijst prijken de namen van Otis Davis (VS) en Karei Kaufmann (Did.) met een tijd van 44,9 Men verwacht dat de Amerikaan Henry Carr ook op deze afstand een goede kans PETER SNELL beste 800 meter op goud of zilver maakt, met als concur renten zijn landgenoten Plummer en Wil liams. Of Kaufmann zijn Rome-vorm zal be reiken is een open vraag. Voor wat de 800 en 1500 meter betreft, rekent men aan de andere kant van de oceaan op mannen als Seamann, Dupree, Weiziger, Grelle en Groth, maar Burleson en Tom O'Hara zijn toch wel de beste Amerikaanse troe ven. Het wereldrecord op de 800 meter staat sinds 1962 op naam van de Nieuwzeelan- der Peter Snell met 1 min. 4.3 sec., d6ch experts verwachten dat deze tijd dit jaar nog wel verbetet-d zal worden. Europees kampioen op deze afstand is de Oost duitser M. Matuchewski met 1.46.4. De beste tijd ooit op de 1500 meter ge maakt, staat op naam van de Australiër Herb Elliot met 3 min. 35.6 sec. Mogelijk zullen Burleson en O'Hara op dit nummer de belangrijkste rol spelen. Ook Oost- Duitsland beschikt over prima 1500 meter atleten, te weten Siegfried Valentin (3.38.9) en J. Mey (3.39.3). Er gaan echter geruchten, dat beide lopers zich in het komende seizoen zullen overschakelen op de 5000 meter. De sterkste man op de 5000 is nog steeds het Russische loopfenomeen Vladimir Kutz. Zijn tijd van 13.35.0 dateert van 1957. Ook Duitsland kan goede wapens in het vuur brengen, namelijk F. Janke (vierde te Rome in 1960) en misschien Grodotski, die bij de vorige Spelen zilver veroverde. Mogelijk debuteert op deze afstand de Amerikaan Jean Beatty, de man die op zo'n verrassende wijze de Fransman Jazy versloeg. Daarnaast heb ben de Amerikanen nog een nieuwkomer, namelijk Gerry Lindgren. Voor de 10.000 meter wereldrecord houder Ron Clark (Austr.) met 29.15.6 worden namen vooropgezet als Ardle, Clark en de bij ons wat bekende Edelen, die wellicht ook op de marathon zal starten. Bij het hoogspringen duiken bekende namen op als Thomas en Dumas, evenals bij her verspringen, een nummer waarop de oud-wereldrecordhouder Ralph Boston mogelijk nog een belangrijke rol kan spelen. Wereldrecordhouder is de Rus Igor Ter Ovanesian met 8.31 meter. Bij het kogelstoten willen mannen als Long, Gubner en O'Brien van geen wijken weten. Dallas Long is wereld recordhou der, al kon zijn jaatste prestatie (20.30 m) niet worden erkend omdat de rand van de werpcirkel niet de vereiste hoogte be reikte. Bij het discuswerpen zou het geen ver wondering wekken, wanneer de wereld- De VÜssingse atletiekploeg, samenge steld uit altletes en atleten van de ver eniging Zeeland Sport en Marathon heeft de jaarlijkse ontmoeting met Parthenon uit Dordrecht die te Vlissingen plaats vond, gewonnen met 256 tegen 179 pun ten. Zowel de senioren als de junioren A tot en met D kwamen tegen elkaar uit. De voornaamste puntenverzamelaars voor Vlissingen waren Rinus Grootjans die zowel het kogelstoten (13.16 m) als het discuswerpen (42.47 m) won, terwijl hij ook het kogelslingeren met een worp van ruim dertig meter in zijn voordeel besliste. Anneke Roose deed bij de da mes niet voor hem onder. Zij won de 100 en 200 meter in resp. 13.1 sec. en 26.8 sec., alsook het verspringen met een sprong van 5.14 m. De Vlissingse gast- atleet Cees Wiezer finishte eveneens 2x als eerste. De 100 m ging in 11.1 sec. voor de Dordtenaar J. v. Dalen (11.2 s) en de 200 m in 22.5 s. Maandag zijn op hét beroemde doch ge vaarlijke bergcircuit van het Eiland Man de wedstrijden van de jaarlijkse Tourist Trophy races, die drie dagen zullen du ren. gehouden. Op de eerste dag kwamen alleen de zijspannen en de kwartliters aan de start. De uitslagen luiden: Zijspannen: (drie ronden, 182.1 km): 1 Deubel-Hoerner (Did.) BMW 1.16.13 (gem. 143.1 km/u); 2 Seeley-Rawlings (GB) FCS; 3 Auerbacher-Heim (Did.) BWM; 4 Butscher-Zielaff (Did.) BMW, 5 Vinicombe (GB) Triumph. 250 cc (zes ronden, 364.11 km): 1 Jim Redman (Z.-Rhodesia) Honda, 2.19.23.6 (gem. 156.83 km/u) 2 Alan Shep herd (GB) MZ; 3 Alberto Pagani (It.) Pa- ton; 4 Stanislav Malina (Tsj.-Sl.) CZ; 5 Boughey (GB) Yamaha. Tijdens de Benelux-atletiekwed- strijd tegen Engeland in Gent be heersten Engelse Tokio-kandidaten de tienduizend meter. Links de Engelsman Turnerdie de afstand aflegde in 30.05.4. Rechts zijn land genoot Taylor, die 30.24.2 nodig had. De Beneluxloper Clement kwam daar nog eens zeventien se conden achter. Gerda Kraan heeft tijdens internatio nale atletiekwedstrijden in de Italiaanse plaats Bergamo getoond in een goede vorm te steken. De Haagse politie-agente won een 800 meter in 2 min 8,7 sec. waarmee zij de Italiaanse Ferrucci en de Oostenrijkse Schatz, die beiden 2.11.- noteerden, voorbleef. De twee andere Nederlandse vertegen woordigsters Lia Hinten en Corrie Bak ker veroverden beiden een derde plaats. Corrie Bakker sprong 5.91 meter ver. Het nummer werd gewonnen door Belga Hoffmann (Did) met 6.22 meter, terwij] de Italiaanse Trio met 5.92 meter tweede werd. Lia Hinten noteerde op de 80 meter horden een tijd van 11.4 sec. De zege ging naar de Francaise Canguio, die 11.. noteerde. De blonde Poolse Piatkuws- ka finishte in 11.1 sec, als tweede Bij de heren won de Pool Badenski de 400 meter in 46.2 sec terwijl de wereld recordhouder op de 400 meter horden Salvatore Morale, een verrassende ne derlaag leed tegen de Fransman Poi- rier (52.- tegen 51.8). Een tiental Oostenrijkse zwemmers zijn maandagochtend in Nederland aan gekomen om een week onder leiding van Forbes Carlile te trainen. De tien Oostenrijkse topzwemmers, Christl Filipovits, Yvette Hafner, Christl Paukerl, Uschi Seitz Eberhard Ziegler, Friedl Suda, Volke'r Deckart, Dieter Kleisch, Gert Koelli en Gerhard Wieland, zijn ondergebracht in het jeugdhotel in Scheveningen. In de morgenuren trainen zij in het zuiderparkbad in Den Haag en 's avonds draagt Carlile zijn kennis over, waarbij films worden vertoond. Voor de dames turnwedstryd Neder land-Oostenrijk, die zaterdag 20 juni in het kader van de Oostenrykweek in het Alblasserdamse dorpshuis wordt gehou den, heeft het KNGV de volgende ploeg samengesteld. Grietje van Essen. Jannie Vierstra (bel den Quick Huizum). Nel van Bekkum (De Halter. Alkmaar), Willy Gielen (At- talia. Amersfoort). Voor de bezetting van de zesde plaats zal kort voor de wedstrijd een keuze worden gemaakt tussen Maaike Kroes (Quick, Huizum) en Margo Klees (Turnlust) GERDA KRAAN goede vorm De uitslag van jubileum toto no. 3, de goaitips toto, ziet er voor deze week als volgt uit 9 5 8 6 3 11. Het aantal deelnemers aan deze toto was 179.879, die voor een inleg van 159.758 zorgden. Voor prijzen kwam 'beschikbaar 52.720. Er wordt een le 2e en 3e prijs beschikbaar gesteld voor respectievelijk 6, 5 en 4 goed voor spelde uitslagen. Elke prjjs bedraagt 17.573. Het bestuur van de Haagse ere-dlvlsie club A.D.O. heeft Donald Feldmann op de transferlfjst geplaatst. Brazilië heeft zich in Rio de Janeiro geplaatst in het Olympische voetbal toernooi van Tokio. De beslissende wedstrijd tussen Brazilië en Peru voor de Zuidamerikaan- ss voorronde, die door de voetbaltragedie in Lima vorige week niet meer kon worden gespeeld, eindigde in Rio in een 40 zege voor de Brazilianen, die bij de rust met 2—0 de leiding hadden. Argentinië plaatste zich reeds voor het eindtoernooi in Tokio. dit Voor een grote verrasing zorgde weekeinde de Duitse tienkampeï Man fred Bock tiidens de landenwedstriid tienkamp Wcst-Dmtslaml-Zwitserland in Liestai. Met 8326 punten verbeterde hij niet al leen het Duitse record, dat met 8085 p op naam stond van zijn landgenoot Willi Hoidorf, maar hij bleef tevens slechts 34 punten verwijderd van het Europees re cord van de Rus Jury Kutenko. Manfred Bock staat met deze prestatie boven aan de ranglijst van dit jaar. Willi Hoidorf kwam tot 7779 punten, Heis tot 7183 pun ten. Werner von Moltke werd negende met 6629 punten. De prestaties van Man fred Bock waren: 100 meter 11.-, ver springen 6.86, kogel 14.38, hoog 1.90, 400: 49.6. 110 horden 14.4, discus 42.65, pols- hoog 4.20, speer 70.63, 1500 4.26.2. In Sofia sprong, de Roemeen Ciochi- na 16.23 m bij het hinkstapspringen en versloeg hij de Pool Malcherzyk, die 16.16 m bereikte. Tot de beste discusprestatie Mikhailova. 56.62 meter. Zij wierp de ronde schijf In Praag sprong Rudolf Tomassek (Tsj.) 4.91 meter met de polsstok en Ludvik Danek wierp de discus 26.23 m. waarmee hij slechts 22 cm van zijn Eu ropees record verwijderd bleef. -Matou- sek slingerde de kogel 66.77 m. In Tokio liep Koichi 5000 m in 14 m. 02.2 sec. Tsuburaya de Boedapest tot 19.16 Marko liep de 100 De Bulgaar Tsonev Varju kwam in m met de kogel en m dames in 11.7 sec. sprong 7.75 m ver. ic In München liep Jurgen Kalfelder de 4000 m in 46.7 sec. voor zijn landgenoot Joerg Juttner met 47.- sec. De Tsjechi sche Jirina Nemcova, wierp de discus 54.77 m voor Kriemhild Limberg met 54.69 m. In Oost-Duitsland sprong Gerda Kupferschmied 1.72 m, wierp Inge Schwalbe de discus 56.06 m, liep Hanne- lore Raepke de 100 m in 11.6 sec. en kwam Gertrud Schmit tot 54.7 sec. op de 400 m dames. In Compton sprong Don Meyers 5.10 met de katapultstok en liepen Atterby en van het jaar kwam de Bulgaarse Virginia Hardin de 400 m horden in 50.2 sec. (Van onze sportcorrespondent) Het is een zonnige dag en op een sportveld in Zuid-Californië be oefent Chuan Kwang Yang, die bekend staat als de beste allround atleet ter wereld, het polsstok- springen, nagegaan door allerlei apparatuur. De elektrische impul sen, die door Yang's spieren wor den opgewekt, zullen wellicht re sulteren in een nieuw wereldre cord bij de komende Olympische Spelen te Tokio, Yang is een lan, ge, lenige student, die dingt naar een gouden medaille. Sportexperts hebben goede reden te geloven, dat de van Formosa afkomstige «tudent wereldrecordhouder op de tienkamp met 9112 punten met een gouden plak uit Japan zal terugkeren, want hij de Spelen in Rome werd hij een adembenemende tweede achter Rafer Johnson, die zich nu heeft terugge trokken. Maar Yang en zijn coach, Ducky" Drake, willen zekerheid hebben. Zij hebben daarom hun toevlucht tot een unieke hulpbron, namelijk het U.C.L.A.'s Human Performance Laboratory, dat geleid wordt door dr. Laurence E' Mo rehouse en Eugene O'Connell. De twee Amerikaanse geleerden onder werpen Yang aan een intensieve controle en zij willen hun nauwkeurigheid be loond zien met een maximale prestatie. Reeds 20 jaar is dr. Morehouse ge fascineerd geweest door de mechanica der menselijke prestaries. In 1948 bestu deerde hij tennisspelers in actie en ont dekte, dat men een maximale snelheid der bewegingen verkreeg, wanneer alle spierkrachten zich ontwikkelen in een bepaalde volgorde. Vanuit dit onderzoek ontwikkelde hij het principe „Sommatie der kraenten". waarnaar verwezen wordt in alle Ame rikaanse boeken over lichamelijke op voeding. En hij heeft meer van derge lijke problemen tot een goede oplossing weten te brengen. Dr. Morehouse, een kruisvaarder voor het uitbreiden van wetenschappelijk on derzoek op sportgebied, zegt: „Het is moeilijk een tak van wetenschap te be denken, waarvan de sport geen gebruik kan maken. Voor wat de chemie betreft, deze tak van wetenschap heeft bewezen, door middel van energietesten, dat lange- afstandlopers in tegenstelling met wat zij plachten te doen. hun maximale in spanning moesten geven bij het einde Morehouse. van de strijd inplaats van in het ocgin. De anatomie: door het meten van de elektrische kracht van een spier in con tractie, ondekt de anatomist, wanneer de spier de meeste kracht geeft. Dit leidde tot het maken van trainingma chines, die de spieren trainen in een positie van grootste krachtslevering. Fysiologie: het werk van de fysioloog heeft de lijn van alle sporten veranderd. De coaches voeren nu geleidelijk de in tensiviteit van hun training op, teneinde de atleten zich fysiologisch te leren aanpassen. Onlangs kwam de 21-jarige Rus Valeri Brumel tot een nieuw wereldrecord hoog. springen. De coach van het Sovjetteam vei'klaarde, dat het springen zelf in feite slechts 14 pet van de totale training uitmaakte. Het aantal uren da+ aan de training werd gewijd, werd nooit uitge breid, de oefeningen werden slechts geïntensiveerd. Slechts doorgevoerde training en ge specialiseerde gewichtstraining over een lange termijn georganiseerd, kan gelei delijk de techniek en de algemene capa citeiten verbeteren. Techniek verbeteringen bij het kogel, stoten wereldrecordhouder Dallas Long (V.S.), en discuswerpen - wereld recordhouder Alfred Oerter (V.S.) kwamen op wetenschappelijke wijze tot stand door ingenieurs. Voeding: Er is intensief gezocht naar een super-dieet. Gelatine, glucose, zoutta- bletten, rauw vlees en dergelijke zijn nutteloos gebleken om de prestaties van de Amerikaanse atleten, die precies uit gebalanceerde maaltijden aten. te ver beteren. Een doorlopend verslag van een Ame rikaanse researchkliniek schijnt aan te duiden, dat een goed uitgebalanceerd dieet, -rijk aan proteïne (eiwitstof), na-i tuurlijke koolhydraten en een laag vet gehalte, het beste is voor de atleet als het gecombineerd is met zekere aanvul lingen, die de mogelijke voedingstekorten kunnen aanvullen en die nodig zijn voor het extra energieverbruik van de atleet. Psychologie: het is noodzakelijk dat de coach mentaal contact heeft met zijn atleten en niet* alleen op louter presta- tiegebied. Langzamerhand gaan de coa ches er toe over de achtergronden van hun discipelen te doorgronden, wat de vertrouwensband verstevigd, hetgeen de prestaties ten goede komt'"', aldus dr. Ja, de mannen die de 29-jarige in Amerika studerende Chinees Yang Chu an Kwang begeleiden, laten niets aan het toeval over De 1.84 m lange atleet, die jarenlang in de schaduw vaa zijn grote concurrent Rafer Johnson heeft geleefd, is thans vrijwel zeker van Olympisch goud. De prestaties van de wereldrecordhouder maken ons duidelijk dat deze sport-researchklinieken in stellingen waar men in Nederland nog lang niet aan toe is waardevolle ar beid verrichten De op de elektronische apparatuur verschijnende curve wordt aan dachtig bestudeerd door dr. More- hause De Australische Wimbledonkampioene Margaret Smith, die dit jaar reeds de kampioenschappen van Italië en Frank rijk op haar naam bracht, heeft en pas sant ook de Zwitserse titel meegenomen Ze won in de finale te Lausanne vrij moeizaam van haar landgenote Jan Le- hane (2-6, 8-6, 6-2) nadat zij in de voor laatste ronde met 6-2, 6-2 had gewonnen van Renee Haygarth of Schuurman (Z. Afrika). Margaret Smith nam samen met John Newcombe eveneens het gemengd dubbelspel voor haar rekenijng: twee maal 6-0 tegen Justina Bricka-Frank Froehling (VS). De beide Amerikaanse Daviscupspelers Chuck Mckinley en Frank Froehling be gonnen hun Europese tournee zwak. Froehling verloor in de kwartfinales met 64 36 van Cliff Drysdale en Mckinleywerd in de voorlaatste ronde uitgeschakeld door de Mexicaan Rafael Osuna 62, 57, 36. Osuna won in de eindstrijd met 64 63. 46. 36, 63 van Pietrangeli. De Italiaan had tevoren met 46 75 63 gewonnen van Drysdale. De Duitsers Kuhnke en Stuck kwamen in het heren dubbel verrassend sterk voor de dag. De Duitse combinatie won MARGARET SMITH nieuwe titel achtereenvolgens van RocheNewcombe (26 63 64), MckinleyFroehling (36 64 63) en in de finale van OsunaPalafox 61 64 10 De uitslagen van de partyen, die maan dag werden gespeeld voor de vijftiende ronde van het Interzone-schaaktoernooi te Amsterdam, luiden: Larsen, Den.Portisch,Hong. 1-0; Qui- nones, PeruRossetto, Arg. afg.; Darga, Did.Ivkov, Z.-Sl. afg.; Tringov, Bul. Vranesic, Canada 1-0; Bronstein, Rusl. Evans, V.S. afg.; Tal, Rusl.Reshevsky V.S. 0,50,5; Stein, Rusl.Lengyel, Hong. afg.; Spasski, Rusl.Bilek, Hong. 1-0; Smyslov, Rusl.Berger, Austr. afg. lach man, Tsj.-Slow.Benkoe, V.S. afg.; Fo- guelman, Arg.Perez, Sp. 1-0; Gligoric, Z.-Sl.—Porath, Israël 1-0. De stand aan de kop luidt: 1 Spasski 12 pnt., 2 Larsen 11,5 pnt., 3 Tal 11 pnt. De voetbalvereniging W.S.C., die een jeugdvoetbaltoernooi organiseerde, wist zelf als eerste te eindigen en daarmee de wisselbeker in eigen hand te houden. Na afloop van de wedstrijden werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter van de jeugdcommissie, de heer A. Mahieu, die dank bracht aan allen die hadden meegewerkt aan het welslagen van dit toernooi. De acht deelnemende clubs klassificeerden zich als volgt: 1 WSC Waalwijk, 2 TSC Oosterhout, 3 RAC uit Rijen, 4,Veerse Boys uit Raamsdonks- veer, 5 Longa uit Tilburg, 6 TOP uit Oss, 7. VFC uit Vught en 8 Bernosuit Etten. Van 11-14 juni zullen in Amsterdam, Oirsbeek, Hilversum en Wassenaar inter landwedstrijden tegen Zwitserse ama teurwielrenners worden gehouden. Voor Nederland komen uit: Van der Touw, De Graaf Koel, Paul, Oudkerk, Zoet. Schuuring, Cornelisse, Nikkesen. Steevens, Van der Lans, Rasch, Redeker, Oele, Nolte en Kipping. Konstanz 373 (—1), Rheinfelden 255 (—8), Otten-heim 325 2), Straatsburg 268 (—22), Maxau 450 (—10), Plochin- gen 135 15) Mannheim 305 6), Steinbaeh 115( —4), Mainz 292 4), Bingen 200 (—3), Kaub 218 (—5), Ko- chum 230 (+11). Koblenz 212 (—3), Keu len 182 (+2), Ruhrort 361 3). Lobith 966 onveranderd, Nijmegen 746 4), Arnhem 780 onveranderd, Eefde IJssel 312 onveranderd, Deventer 211 (+2), Monsin 5482 6). Borgharen 3916 (+31) Belfeld 1083 16), Grave beneden de sluis 502 onveranderd.

de Stem | 1964 | | pagina 11