et Piet Steenvoorde wint fraaie Ronde van Rijen Valentin Uriona le in Dauphine Libere Rene Pijnen: bloemen in Oudelande-Kwadendamme Jacques Anquetil eindzege in Giro gelopen daald Henk den Hartog: zege in Rucphense ronde Verrassing in Rijen Giro voor Jacques Arie den Hartog puntenzege Luxemburgse triomf in Oostenrijk voetbalschoenen de beste beloning voor een goed rapport. QUICK STEEDS NUMMER 1 nipische Spelen J.B. moet a's kiezen "V Felle strijd van begin tot einde Wim du Bois overwinning Worden de guldens dikker? Puntenzege van Arie den Hartog Veertiende Ad van Overveld rege LEO KNOPS 5e in Zwitserland Karei Leyten le in Meren Dubbele slag van ÏVoensdrech tenaar Ook hier Franse kampioen houdt woord! Willy de Feber tweede in zware Limburgse ronde Coupe d'Europe driebanden voor Waalwijkse club <3D QUICK e werk gesteld in de sei- !n de bouwsector is het i afkomstig uit de WSW vorig jaar gestegen van /ordt vooral verooi zaakt e werken minder grond- hebben. Uit de analyse jke arbeidsreserve blijkt werkloosheid een grote eeft ondergaan, terwijl heid van minder geschik- nomen. De andere soor- osheid zijn hetzelfde ge- ïrde vraag naar arbeids- le vorige maand ten op- naand april gedaald en ding met de maand mei jaar een stijging onder- roonlijk werden de mees- 'aagd in de bouwnijver- metaalindustrie Ook de vraag naar mannelijke in de verschillende ray- hetzelfde beeld als ge- ït rayon Terneuzen be de grootste vraag naar vanwege de industria- liverken van vrouwen vertoonde het aanbod in april, het grootste bij de otmiddelenbereidsters en wpersoneel, wat zijn oor- het beginnende seizoen, an vrouwelijke arbeids- eind mei 1964 hetzelfde 963. De vraag naar vrou- ikrachten is ten opzichte jaar toegenomen. Dit veroorzaakt door de uit- ■ijven en het toenemende stuur van de Federatie se Jiu-Jitsu- en Judobon- heeft aan het nationaal ge gevraagd voor het sel een trainingsprogramma len. Voorts zal het NTC •aniseren voor de judoka's ■king komen voor uitzen- Olympische Spelen te de bedoeling een trainer voor de Olympische kan- keuzecommissie van de ie opdracht gekregen vier e wijzen die in de Olym" •eg worden opgenomen, leeft aan het bestuur van judo-organisatie die het naatschap van het Neder- pisch Comité bezit, ver- NOC de wens van de idowereld kenbaar te ma- het op prijs stelt indien ders naar Tokio worden it de aard der zaak zul- het NOC gegevens wor- over de prestaties van de uit volgens de mening blijkt dat zij voldoen voor uitzending naar To- mdidaten. onder wie zich sink bevindt, zal dan op tip een definitieve keuze ;ewichtsklassen dienen te bedoeling is dat acht >or vier gewichtsklassen worden opgegeven. Naar n judoka per land per te Tokio op de mat ko- DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 8 JUNI 1964 (Advertentie) (Van onze sportredacteur) Vijfhonderd meter voor de fi nish wierp Piet Sleenvoorde zich resoluut naar voren. Hij schudde André van Aert, thans opgeno men in de ploeg van Kees Pel- lenaars, van zijn wiel. Als een vuurpijl schoot de Heemstedenaar in de richting van het spandoek. Nog even keek hij om. André van Aert lag vele lengten achter, was geslagen. De achtentwintig jarige Noordhollandse onafhan kelijke kon zich de weelde per mitteren ver voor de witte lijn zijn handen zegevierend in de lucht te steken. Dolgelukkig om helsde hij zijn vrouw, nam de bloemen en de prijs van vierhon derd gulden in ontvangst. „Ik wist niet, dat ik zo gemak kelijk uit de groep weg kon sprin gen. Ik had helemaal niet ver wacht, dat mijn demarrage enig succes zou hebben. Toen ik ech ter met André van Aert eenmaal vijftig meter had, zei ik tegen mijzelf: „En nu halen ze mij nooit meer terug. De actie slaag de en zie Deze woorden sprak Piet Sten voorde. Elke dag staat de Noord hollander tot vijf uur op de stel lingen van de in aanbouw zijnde huizen. Alleen 's avonds kan hij trainen. In de weekends rijdt hij zijn wedstrijden in België en Ne derland. In Rijen sloeg hij meer dan veertig concurrenten, waar onder alle jongens van de „Pel". De zesde ronde van de „Leren Zool" bracht strijd van de eerste tot en met de laatste minuut. Een afwisselende strijd, want steeds werden er nieuwe groepen en groepjes gevormd, die met en tegen elkaar duelleerden. In de eerste van de zesendertig ronden sprong Bas Maliepaard weg. Hij kreeg gezelschap van Lambert van der Ven en Kees Haast. Het drietal greep zeer snel een voor sprong van twintig seconden. Uit het peloton maakten twee anderen een sprong naar de leiders. Het waren André van Aert en Jan Schroeder. Zij fietsten zo hard. dat zij spoedig de aansluiting tot stand brachten. Er lagen nu vijf man voorop, maar het peloton greep in. Het kon niet dulden, dat de rijke buit aan premies bij een kleine groep terecht zou komen. Bas Maliepaard en de zijnen werden gegrepen, maar heel lang bleef het toch niet rustig, want Kees Haast, fietsend met een groot mes, begon zich met de zaak te bemoeien. Hij snelde weg uit de groep en nam Leo Coehorst, Theo Sijthof en Theo Moors op sleeptouw. Het viertal veroverde veertig seconden. Toen dat het peloton hoorde, kwam er een nieuwe, heftige reactie los en Wim van Est, Rik Wouters, Bas Maliepaard, Jan Schroeder, Jos Linders, Arie Jonge jan en Eugen Beckers gingen op zoek naar de avonturiers die het echter vrij lang vol hielden. een massa premies meenamen, maar... Het. groepje-Kees-Haast was van een onvoldoende kwaliteit om langer stand te houden: om in de wedstrijd te blijven domineren. Op een gegeven mo ment slonk de voorsprong als sneeuw voor de zon en kwam alles weer tesamen. Ook nu duurde dat echter niet lang. Plotseling schoot Kees Snepvangers weg. Hij kreeg Bart Solaro, Henk Nijdam en Leo van Dongen als gezelschapsheren. Dit bleek de goede ontsnapping te zijn. Weliswaar sprong een grote groep ren ners weg uit het peloton en kwam deze bij de leiders: de meerderheid was ge slagen. Kees van Espen, Jacques van der Klundert, Fons Steuten, Jan Schroeder, Piet Steenvoorde, Rein de Jong Maarten Breure, Geurt Pos, Jos Linders, André PIET STEENVOORDE ...mooie winnaar... 1 t van Aert en Kees van Amsterdam voeg den zich bij de koplopers na een. felle strijd. Geen aansluiting meer kreeg de moe dige en van een luid applaus voorziene Wim van Est, die aanvankelijk met Bas Maliepaard, Jo de Haan en Theo Sijthof trachtte hij de leidende groep te komen. En Jo de Haan en Bas Maliepaard wer den teruggeslagen. IJzeren Willem nam Theo Sijthof op sleeptouw om volhardend te blijven vechten tegen de enorme over macht van de vijftien leiders. Met nog enkele kilometers voor de boeg kwam de zeer verrassende ont knoping. Piet Steenvoorde en André van Aert zochten hun heil in een uitloop poging, slaagden wonderwel en finishten als nummers één en twee. De veldslag, die zij en anderen hadden aangericht weerspiegelt zich in de uitslag: 1 Piet Steenvoorde. Heemstede, de 125 km in 3.04.18. 2 André van Aert op 2 sec. 3 Jan Schroeder, Koningsbosch 3.04.43. 4 Kees van Amsterdam, Breda z.t. 5 Jos Linders, Roosendaal z.t. 6 Rein dé Jong. Amsterdam z.t. 7 Bart Solaro, Den Bosch z.t. 8 Cees van Espen, Arnhem z.t. 9 Maar ten Breure, Rotterdam z.t. 10 Leo van Dongen, Made z.t. 11 Henk Nijdam, Zun- dert z.t. 12 Jacques van der Klundert, Hoogerheide z.t. 13 Kees- Snepvangers, Zundert z.t. 14 Fons Steuten, Maasbracht z.t. 15 Geurt Pos, Kortehoef 3.05.26. 16 Wim van Est. St. Willebrord 3.05.58. 17 Theo Sijthof, Rotterdam 3.05.59. 18 Jo de Haan, Huijbergen 3.07.20. 19 Jan Hu- gens, Amstenrade. 20 Bas Maliepaard, Willemstad. Nieuwelingenwedstrijd: 1 J. v. d. Haar, Moordrecht, de 60 km in 1.28.34. 2 D. Schmidt, Rotterdam. 3 O. Stolle, R'dam. WIM DU BOIS triomfeerde zondag in een criterium te Gent, na een langdurige solo. De voorsprong van Du Bois, die eerst een halve minuut had bedragen, kwam in de slotfase nog ernstig in gevaar, toen steeds meer achtervolgers de krachten samenbundelden. Wim had echter toch nog genoeg re serves om met 75 meter voorsprong te winnen. Zaterdag werd in Aalst een cri terium verreden in twee series waarvan Du Bois de eerste serie voor zijn rekening nam. Zeeuwse driebanden filiale in Axel (Van onze verslaggever) Op dinsdag 9 juni zullen in café ,,De la Paix" in Axel de laatste partijen wor den gespeeld in het kader van het Zeeuw se driebandenkampioenschap. Van de 32 deelnemers, die aan het toernooi zijn be gonnen, zijn er nog vier gegadigden voor de titel over. Daaronder heeft zich de plaatselijke favoriet Th. Platjouw ge schaard. De andere finalisten zijn de he ren J. Hoogstraeten, J. Rombout en P. Fraayenhove. Er zijn reeds verschillen de finale-partijen elders gespeeld. Voor dinsdag staan nog op het programma de partijen tussen Platjouw en Fraayen hove, Rombout contra Hoogstraeten en tenslotte Platjouw tegen Hoogstraeten. De heer Platjouw maakt redelijke kans op de titel. (Advertentie) IVoor betere sportprestatie* j Dextrose tabl. Importeur ELMA Breda, Tel. 46650 Twee Westbrabanders vestigden de aandacht op zich in Rijen, namelijk Leo van Dongen en Kees Haast In merkwaardig contrast met de vele ver mageringspreparaten die worden aange prezen, staat een zeer eenvoudige, hoogst plezierige methode, met het tegenoverge stelde resultaat. Zij maakt geen personen, maar guldens dikker. Men behoeft echter niet te vrezen dat de geldstukken in om vang zullen toenemen. De „gewichtstoe- name" is figuurlijk: guldens krijgen een grotere koopwaarde als zij bij de straat handelaar besteed worden. Steeds meer huisvrouwen hebben deze weg naar voor deliger leven ingeslagen. De straathandelaar biedt een royale en gevarieerde sortering kwaliteitsartike len tegen de laagst denkbare prijzen. Hij k&n zo voordelig zijn omdat hij weinig onkosten heeft en hij laat van dat voor deel zijn klanten ruimschoots profiteren. Bovendien is het kopen bij de straathan delaar voor de huisvrouwen een groot gemak en zij laten dat profijt hun deur dan ook niet voorbij gaan. Zo worden „dikkere guldens" een dagelijkse werke lijkheid, want OOK BIJ DE STRAATHANDELAAR IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD De uitslagen van de voetbalwedstrij den, die gelden voor de sporttoto van deze week luiden: CVV - Quick '20 6—0 Purmersteijn - Chèvremont 12 WW - Vlissingen 11 Quick '20 - CVV 1—2 Chèvremont - Purmersteijn 21 Vlissingen - WW 05 Hertha - Standaard Luik 2—«1 Eintracht Br. - Beeringen 21 Kaiserslautern - Beerschot 10 FC Luik - Saarbrücken 20 Basel - Servette 06 Young Boys - Zürich 08 Lausanne - Luzern 41 Juist ingevuld zag het toto-formulier er als volgt uit: 1232121111221 Deelnemers: 285.918. Ie prijs 60.332,-. 2e prijs 48.221,-. Er waren zondagavond nog geen mei dingen. De Spanjaard Valentin Uriona, een 24- jarige Bask uit het dorpje Mujica bij Bilbao, heeft het 18e criterium van de Dauphiné Liberé op zijn naam gebracht. Het vorige jaar werd de wedstryd ge wonnen door Jacques Anquetil. De meest op de voorgrond tredende renner van beide laatste dagen was de Franse sprinter André Darrigade, die met een interval van nawelijks 24 uur een tweede succes behaalde door de laatste etappe te winnen. De eindzege van Ui'iona kwam als een grote verrassing. Hij be hoorde allerminst tot de favorieten, maar sinds hij samen met de Fransman Lebau- be eenmaal aan de aandacht van het pe loton ontsnapt was en daardoor op de eerste plaats in de rangschikking was gekomen, is er nauwelijks meer een aan val gedaan op zijn leiderspositie. De laatste wedstrijddag was zelfs een van de rustigste. Tweemaal slechts ontwaakte de meute: de eerste maal na 67 km, toen Uriona ten val kwam en verder na 120 km, toen Poulidor na een algemene bot sing op reserve-matriaal moest wachten. De beslissende ontsnapping werd ontke tend in een lange afdaling op 20 km van Grenoble door Elliott en Simpson. De Ier en de Brit wrden achterhaald door Darri gade, Foucher en Lebaube. In de sprint won Darrigade vóór Simpson. De uitslag (Valence-Grenoble, 228 km) 1 Darrigade (Fr) 6.34.00, 2 Simpson (G.- B.) zt, 3 Lebaube ,(Fr) zt, 4 Foucher (Fr) zt. 5 Elliott (Ierl.) 6.34.55, 6 Anastasi (Fr) 6.35.36. Vervolgens een peloton met Den Hartog in dezelfde tijd, 59 Stolker (Ned) 6.40.16. Eindrangschikking: 1 Uriona (Sp) 52. 57.13 2 Poulidor (Fr) 52.59.11, 3 Martin (Sp) 53.00.45, 4 Gabica (Sp) 53.01.16, 5 Foucher (Fr) 53.01.20, 6 Bahamontes (Sp) 53.01.51, 7 Mazaneque (Sp) 53.01.55, 8 Ve- lez (Sp) 53.02.19, 9 Lebaube (Fr) 53.02.29, 10 Perez Francs (Sp) 53.02.50, 14 Den Hartog (Ned) 53.07.14, 55 Stolker (Ned) 54.26.42, 56 Harings (Ned) 54.28.02. Arie den Hartog bezette de eerste plaats in het puntenklassement. De eindstand hiervan luidt: 1 Den Hartog (Ned) 161 p, 2 Poulidor (Fr) 145 P, 3 Darrigade (Fr) 144 p, 4 Lebaube (Fr) 126 p, 5 Foucher (Fr) 124 p. (Van onze sportcorrespondent) De Ronde van Rucphen startte zondag in de stromende regen. Adspiranten en nieuwelingen reden dan ook vrywel zonder publiek. Op het tijdstip dat de amateurs van start gingen was de pu blieke belangstelling zo ongeveer 1500 man sterk. Bij de amateurs beheerste M. van Ginneken uit Het Schijf de koers. Uit looppogingen werden in de kiem ge smoord zodat slechts een kleine groep zich even voor de finish kon afscheiden. Van Ginneken hadtoen pech. Een buis van het frame bleek gescheurd, zodat hij niet alles kon geven voor de eind sprint. Winnaar werd H. den Hartog, Utrecht in de tijd van 2.31.16 over de 100 km; 2. W. Heeren, St.-Willebrord 3. Jac. van der Kloot, Zundert 4 W. Dorst, Rotterdam 5. M. van Ginneken, Het Schijf 6. J. van Geel, Breda 7. A. Oosthoek, Zuidland 8. J Peeters, Wichem 9. P. Dorst, Rotterdam 10. C Brugel, Zevenbergen. G. Deykers uit St.-Willebrord sleepte heel wat premies weg. Bij de nieuwelingen was het R. Wagt.mans uit Zundert die evenals vorig jaar een prima koers reed en weer winnaar werd. Hij legde de 50 km af in 1.12.13 2. H. Jansen, Amsterdam 3. Deunhouwer, Puttershoek 4. J. Alt huizen. Den Haag 5. J. Nobels, Acht huizen'; 6. L. Duyndam, Onselaarsdijk; 7. K. Machielse, Fijnaart 8. J. de Zwart, Rotterdam 9. J. van Biemen, Leiden 10. C. v. d. Heyden, Amsterdam. Bij de adspiranten was het Ad van Overveld uit Zegge, die hier zijn veer tiende overwinning behaalde van het seizoen. Hij legde de 40 km ondanks het slechte weer af in 40 min. 12 sec. Het rennersveld bleef aaneengesloten met Van Overveld vrijwel steeds aan kop 2. J. Buys, Zwanenberg 3. P. Heister, Schiedam 4. K. Frijters, Zegge 5. J. de Bruyn 6. C. Smits, Rotterdam7. D. van Kerpel, 'Den Haag 8. P. van Gurp, Breda 9. C. Koeken, Achtmaal 10. H. de Leeuw,Zevenbergen. De Belg Jos Hoevenaars beeft zondag de Ronde van noordwest-Zwitserland, met start en finish in Bern, gewonnen. Hij legde de 252 km af in 6 uur 45 min. 31 sec. (gem. 36,375 km per uur). De Nederlander Leo Knops werd met een achterstand van 7 min. 46 sec. vijfde. Voor Huub Zilverberg was er, in dezelfde tijd, een negende plaats. Karei Lekten (Breda) heeft zondag een wielerwedstrijd gewonnen in het Belgi sche Meren. Hii finishte met twee mi nuten voorsprong op alle overige deelne mers. Ka«el werd zaterdag derde in Breendonk. Hier eindgied Kees Brugel Zevenbergschehoek) als tweede, Ad van Tilburg als vijfde en Toontje Mertens als achtste. KAREL LEIJTEN ...weer bloemen... GISTEREN werden op het circuit van Zand voort nationale races voor stan daardmotoren gehouden. In klasse B (10 ronden - 41930 km) legde C. Weyts uit Bergen op Zoom met zijn BMW 500 beslag op de derde plaats. Van onze sportcorrespondent) Rcné Pynen heeft zaterdag in Oudelandc zijn zegereeks voort gezet. Op het kleine parkoers van 700 m had Pijnen geen moeite een volle ronde winst te nemen. Hij liet zich daarna niet meer ver- Jaak Beun. die reeds vanaf de start was weggesprongen, zorgde direct voor de nodige strijdlust bij de anderen. Beun werd na vijf ronden ingelopen en kort daarop maakte Pijnen zich met een felle demarrage los uit de groep. In no time wist René een flinke bres te slaan en hoewel er wel enige reactie kwam in het peloton zat Pijnen toch na een half uur op fluweel; de rest was gedubbeld. De vele toeschouwers moesten toen geruime tijd hun hart ophalen aan de vele premies die werden betwist. De kleine, furieuze Zeeuw Jaak Beun bleek vele malen zeer rap te zijn als de witte streep opdoemde en het dozijn aan pre mies dat deze knaap verdiende legde hem geen windeieren. Na halfkoers kwam er weer wat leven in de brouwerij toen De Vrieze, De Wolff, Beun en Slings trachtten wat van hun opgelopen achterstand goed te ma ken. Pijnen controleerde echter aan het hoofd van het peloton rijdend, de zaak als een veldheer. Bovengenoemd kwar tet werd tot de orde geroepen. De dap pere Legierse waagde 18 km voor het einde nog een poging om op zijn eentje zijn ronde achterstand terug te pakken. Pijnen liet het echter niet zo ver komen. Legierse wist echter met zijn actie toch beslag te leggen op de eervolle tweede plaats. Jaak Beun plaatste zich als eerste Zeeuw. 1 R. Pijnen, Woensdrecht, 70 km in 1 uur 37 min. 2 op 43 sec. P. Legierse, Den Bommel. 3 op 1 min. 8 sec. R. Koene, Achthuizen. 4 J. Beun, Biervliet. 5 C. Machielse, Fijnaart. 6 P. Weterings, Hank. 7 M. van Balkon, Hank. 8 J. de Vrieze, Souburg. 9 A. Cornelis, Fijnaart. 10 A. de Milliano, Roosendaal. De elfde Ronde van Kwadendamme die zondag werd verreden is in de eind sprint beslist. Waf de categorie der nieu welingen betreft: René Pijnen won met groot machtsvertoon. By de adspiranten liet Daaf Linden- berg het niet op een eindspurt aankomen en ging met een ronde voorsprong zege vierend over de streep. Een dertigtal nieuwelingen ging van start en. er waren ,pas vier van de vijfen dertig ronden gereden toen Cees Rent meester het peloton verliet. Pijnen, Roosendaal en Van Est sloegen de handen ineen en wisten deze aanval van Rentmeester uitstekend te pareren. Na tien ronden haakten de achtervolgers bij Rentmeester aan en de nu gefor meerde kopgroep van vier bleek hecht en sterk te zijn. Wel wisten De Feber en Slings zich los te maken uit het pelo ton maar ernstig bedreigen konden deze achtervolgers Pijnen c.s. toch niet. In de eindsprint was het reeds ver voor de streep duidelijk dat Pijnen over winnaar zou worden. René klopte zijn naaste concurrenten met vele lengten. De plaatselijke favoriet Bert Steenbak ker die zich op goede wijze in het pelo ton handhaafde eindigde op de elfde plaats De uitslag luidt: Nieuwelingen: 1 R. Pijnen, Woens drecht, 65 km in 1 uur 42 min. 2 C. Rent meester, Ovezande. 3 J. Roosendaal, Steenbergen. 4 A. van Est, Fijnaart. 5 op 43 sec. W. de Feber, Sluiskil. 6 H. Slings, Alblasserdam. 7 op 1 min. 42 sec. C. de Wolff, Souburg. 8 op 2 min. 29 sec. A. Akkermans, Nieuw-Vosmeer. 9 J. de Vrieze, Souburg. 10 C. Geers, Lepelstraat. Adspiranten: 1 D. Lindenberg, Wol- faartsdijk, 22 km. in 35 min. 2 op 1 ronde B. Lobbezoo, Dordrecht. 3 J. Kievit, Borsele. 4 F. Spiessens, Westdorpe. 5 C. de Smit, Hoofdplaat. 6 J. Blok, Kruinin- gen. 7 B. Franse, 's-Heerenhoek. 8 J. Hinneman, IJzendijke. 9 A. Stroosnijder, Kruiningsn. 10 A* Kuzee» Kapalle* Jacques Anquetil, die voor de aanvang van de Giro d'Italia ver klaarde, dat hij in de vijfde etappe (tijdrit) de leiding zou nemen en deze tot het einde zou behouden, heeft zondag zijn voorspelling in vervulling doen gaan. De Franse kampioen reed inderdaad in Milaan zijn ereronde als eindoverwinnaar van de Ronde van Italië. Hij hield een marge van een dikke minuut op de Italiaan Italo Zilioli, die in deze ronde het bewijs heeft ge leverd de sterkste renner van zijn land te zijn. Veel schokkende feiten leverden de laatste etappes niet meer op. De zater* dagrit was voor de Italiaan Gianni Mot- ta, die de ambitieuze Franco Bitossi van de eerste plaats afhield. Deze Bitossi had reeds vier ritten op zijn naam gebracht en was reeds driemaal tweede geworden. Voor hem had Milaan zondag het mees te applaus ofschoon Franco in d elaatste rit geen kans kreeg zijn daverende vorm te onderstrepen. De laatste etappe naar Milaan eindigde in een overwinning voor Willy Altig, die in de sprint drie Italianen het nakijken gaf. Uitslagen zaterdagritten: 1. Gianni Motta It. 5.29.35; 2. Bitossi It 5.29.40. 3. Zilioli It 5.30.37, 4. Carlesl It., 5. Balmamion It., z.t., 15. Anquetil Fr. z.t., 30. Lute Ned. 5.39.40, 86 Gelder mans Ned. 5.53.04. Uitslag zondagetappe: 1 Altig WDL de 141 km in 3 uur 45 m, 56 s. gemiddeld 37,788 km.u., 2. Meli It., 3. Grassi It., 4. Babine It., 5 Honrubia Sp. allen in 3.45.56. 6. Ciampi It., 3.47.11, 7 Oreste Magni It, 8 Pifferi It., 9 Adorni It., 10 Liviero It allen in 3.47.11. Het eindklassement: (Van onze sportcorrespondent) Een ploeg nieuwelingen van de RTC „Theo Middelkamp" heeft zaterdag met succes deelgenomen aan de Omloop van de Maasvallei, welke in de omgeving van Elsloo in Limburg werd gehouden. De ploeg bestond uit de renners: Willy de Feber, Cees Rentmeester, Henk Mol, Jan Mesu, Wim Evertse en Chris de Jonge. Op het parkoers van 45 km, dat tweemaal moest worden gereden, hebben de Middelkamp-jongens laten zien dat zij op nationaal niveau beslist mee kunnen. Tn totaal waren vier steile heuvels in het parkoers, die de uiterste krachten van de coureurs vergden. Toch kwamen de Zeeuwen voortdurend aan de kop van het peloton door, waarbij vooral het enorm sterke rijden van Willy de Feber en Wim Evertse (nota bene zonder de- railleur, evenals Chris de Jonge) en Henk Mol opviel. Slechts domme pech haalde Cees Rentmeester uit de koers. Willy de Feber behaalde in de eindsprint een zeer fraaie tweede plaats, door de sprint van het gesloten peloton van on geveer 50 renners te winnen. Evertse kwam aan in het peloton, terwijl Henk Mol en Jan Mesu eveneens door pech direct achter het peloton eindigden. Chris de Jonge wilde ondanks zijn opgelopen achterstand van geen opgeven weten en volbracht ook nog beide toeren, zij het dat hij met een achterstand van ongeveer 6 minuten over de meet kwam. De ploeg van de RTC „Theo Middelkamp" die onder leiding stond van de heren Remijnsen en Rejack, hqeft in het Lim burgse land veel geleerd en een goede indruk achtergelaten. De vereniging „v.d. Brandt" uit Waal wijk heeft dit weekeinde in Kiel het toer. nooi om de Coupe d'Europe driebanden gewonnen. Het team bestaande uit Hen- ny de Ruyter, Wim Soeterboek, Cor Soe- terboek en Jan van Alphen behaalde in totaal 20 p. De uitslag was verder: 2. Barcelona 18 p, 3. Keulen 17 p., 4. Ant werpen 17 p, 5. Geneva 8 p. JACQUES ANQUETIL (geflankeerd door André Zimmermann en Ab Geldermans) ...volgens belofte... 1 Anquetil Fr. 115.10.27. 2 Zilioli It. 115. 1149, 3 De Rosso It. 115.1158, 4 Adorni It. 115.12.49. 5 Motta It. 115.13.05, 6 Fon- tona It. 115.13.57, 7 Mugnaini It 115.15.32. 8 Balmanion It. 115.16,27. 9 Maurer Zwits 115.18.14. 10 Bitossi It. 115.19.47, 11 Car- lesi It. 115.23.01, 12 Zimmerman Fr 115. 25.12. 13 Pambianco It 115.28.34, 37 Gel dermans Ned. 116.24.32, 41 Lute Ned. 116. 29.20. JOS VAN DER VLEUTEN ...knap werk... De Luxemburger Edy Schuetz beeft zaterdag de Ronde van Oostenrijk voor amateurs 1964 gewonnen. Op de overige ereplaatsen legden beslag zyn landgenoot Johnny Schleck en de Oostenrijker Chris tian Frisch. Tot degenen die zich onderscheidden, behoorden ook de Nederlanders Dolman (vierde in het eindklassement) en de sterke Brabantse coureur Jos van der Vleuten, die na een vrij ernstige val in de laatste ritten sterk terugkwam. Van der Vleuten won de etappe van vrijdag en werd zaterdag in de slotetappe van Koeflach naar Graz (209 km( tweede achter de Luxemburger Schleck. De uitslag van de laatste etappe was' 1. Schleck Lux. 5.06.00, 2 Jos van der Vleuten Ned. 5.06.30, 3 Franz Inthaler Oostenrijk 5.09.23, 4 Dieter Scholz id. .5.09.54, 5 Praschberger id. z.t., 8 Dolman Ned. z.t., 11 ex aequo o.a. Nico Lute Ned. en Henk de Jong Ned. z.t. Eind klassement: 1. Schuetz Lux. 33.16.23. 2 Schleck Lux. 33.18.18, 3 Frisch Oostenr. 33.2*4.27. 4 Dolman Ned. 33.31.40, 5 Mueller Oost 33.32.04. 7 Lute Ned 33.36.43, 8 van der Vleuten Ned. 33.36.53, 13 de Jong Ned. 33.47.49. De eindstand in het ploegenklassement luidt: 1 Nederland 100.52.58, 2 Luxem burg 101.05.18, 3 België 101.30,16, 4 Oos tenrijk 101.45.03, 5 Stiermarken 101.46.52, (Advertentie) artikel 121 maat 11 t/m 1'/» prijs f 14.50 maat.2 t/m 4 ,15.90 maat 4'A t/m 6 17.90 maat 6'/» t/m 12 21.50

de Stem | 1964 | | pagina 7