SPORT UITGEBLUST ORANJETEAM VERLIEST VAN RUSLAND Henk Snepvangers zonder illusies op de 1500 meter Vlissingen is kansloos in kampioenscompetitie Waalwijkse les in Kiel Vreemde beslissingen van vreemde arbiter Atletiekwedstrijden te Gent £Fs»SrANDEN Swift II heeft veel moeite met Animo Voetbalbeslissingen in Zeeuwse KNVB NEDERLAAG VAN 2-1 ZWAARTEPUNT GRANIETBLOK Bondsdag NKGV Een punt na zes wedstrijden Spanjaard Galvez wereldkampioen Na barrage met Pinto Engelsen een stuk sterker Goed werk Zeeuws zwemrecord Hengeleoncours Terneuzen te Toerrit Walcheren voor Empo-ploeg DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 8 JUNI 1964 (Van onze speciale verslaggever) Scheidsrechter Kasakov had het gedaan, zowel bij de spelers als bjj de tientallen Nederlanders, op de tribune, onder wie zich ook bevond onze ambassadeur in Mos kou, mr. E. Star Busman. Zelfs voor de Russen in het met onge- geveer 25.000 toeschouwers be zette Dynamo-stadion maakte hij het soms te bont. Maar het was loch niet alleen de heer Kasakov, die de oorzaak was van de ne derlaag, welke onze landgenoten zaterdagmiddag in de laatste wedstrijd van hun Russisch toer- nee leden. De ploeg was uitge blust aan het einde van de zware reis door het weidse Russische land. Het was ook een interessan te reis door de vele nieuwe in drukken, die de Nederlandse voetballers hebben opgedaan. Daar tegenover stond echter dood gewoon, omdat het land dit nagenoeg niet biedt weinig ontspanning. Hierdoor werd het verlangen naar huis steeds groter en, mede door het vele reizen en wachten, ging de conditie van de spelers achteruit. Zonder een grootse indruk achter te laten kon de Russische combi natie, bijna uitsluitend bestaande uit in ternationals met Jasjin in doel, daardoor de eer van het land redden. Na de neder lagen van de jeugd in Kiev (12) en van Zenith in Leningrad (03) won Rusland nu met 21. De Russen, die zich hebben geplaatst voor de halve eindstrijden van het toer nooi om de Europese beker voor landen- learns, brachten een stei'ke combinatie in het veld. In de eerste plaats moest na tuurlijk het prestige van het Russische voetbal worden gered, maar bovendien zullen de Russen deze ontmoeting heb ben aangegrepen als een mooie oefenge legenheid voor de Spaanse reis. Overdonderend was daardoor hun start. Terwijl de Nederlanders nog de slaap uit het ogen wreven, lag de bal al achter doelman Van Leeuwen. Uit een geraffi neerde combinatie schoot midvoor Poni- deljnik onhoudbaar in: 1—0. De wedstrijd was nog geen minuut oud. De Russen bleven komen. Voortreffelijk was hun positiespel en in de veertiende minuut sloegen zij voor de tweede maal genade loos toe. Door het centrum trokken Valentin Ivanov en Spislenko in voortreffelijke samenwerking op het Nederlandse doel af. waarin Van Leeuwen moeite had zijn positie te bepalen. De Nederlandse de fensie had geen afweer. Van Leeuwen kwam naar voren, maar een korte weife ling werd hem noodlottig. Valentin Ivanov passeerde hem kansloos: 20. Ben minuut later wederom paniek in de oranje-defensie. De uit zijn doel gekomen Van Leeuwen lag wanhopig op de grond met om zich heen een aantal schietgrage Russen. De een na de ander waagde een kans. tot tenslotte Ponideljnik de goede richting vond. In de baan van het schot stond echter op de doellijn Peter Kemper, die met een resolute trap het gevaar be- zwoor. Nadat Muller met een verstuikte voet naar het reservebankje was ge strompeld en Eijkenbroek zijn plaats had ingenomen, probeerde de ver opgedrongen Woronin door te stoten. Nieuwe kansen voor do Russische schutterij, die ditmaal echter bleef zwijgen. De Nederlanders hadden tot dat moment zozeer het zwartepunt op de verdediging moeten leggen, dat de aanval te weinig inhoud had om de sterke vijandelijke defensie te kunnen passeren. De losse acties werden voortijdig afgegrendeld en 's werelds beste doelman, de met een aureool omgeven Jasjin, bleef voorlopig voor de Nederlanders een schim aan de horizon. Tot eindelijk in de 25e minuut Piet Kruiver een solo met een schot af rondde, dat wel op doel was gericht, maar te flauw om gezag te kunnen inboezemen. Peter Kemper (met zwarte broek) in duel met de Rus I. Tsjislenko Dat deed wel het schot van Nuninga in de volgende minuut, toen Eijkenbroek hem de bal op de voet kopte. De bal ging echter rakelings over. Talrijker werden de aanvallen van de oranje-hemden, die zelfs een veldoverwicht kregen. De som uit zes man bestaande Russische defensie bleef echter een onneembare vesting waarin onze landgenoten poogden bressen te schieten van verre afstanden. Een ver spilling van krachten bij een doelman van zo'n klasse tegenover zich. Boven dien werd het doelwit telkens slecht ge kozen. De druk op ons doel was hiermee evenwel opgeheven. De strijd was evenwicht, welke alleen nog door scheids rechter Kasakov werd verstoord, die weinig begrip bleek te hebben van het Westeuropese voetbal. In schier alles, waarbij sprake was van een „charge" der Nederlanders, zag hij een overtreding, die door een Nederlandse of Engelse scheidsrechter met een onverschillig ge baar zou zijn weggewuifd. Wie het ongetwijfeld volkomen met zijn leiding eens is geweest, was Jasjin, want toen hij kort voor de rust tot tweemaal toe uit zijn doel moest komen, toonde hij zich zeer verbolgen over het optreden van zijn belagers. De eerste was Klaas Nuninga, die op een verre trap van Schrijvers liep evenals Jasjin en daarbij volkomen volgens de regels zijn kans probeerde te grijpen. De tweede was Piet Kruiver, die samen met Jasjin naar de bal sprong, die Piet Giesen hoog in de doeimond had geschoten. „Hoe durf je. was er van Jasjins gezicht af te lezen, De Russische doelman gedroeg zich als een vedette, als een over het paard ge tild klein manneke. Het was hem blijk baar te veel geweest, want hij keerde na de rust niet terug.Bausje, van de ploeg van het Rode Leger, stond in de tweede helft onder de lat. De Russen waren blijkbaar toch wel geschrokken van de plotselinge Neder iandse agressie en hielden ook in de twee de helft hun verdediging stevig op slot. Niettemin zouden onze landgenoten er al spoedig in slagen de deur wijd open te trappen en dit gebeurde in de twaalfde minuut door Peter Kemper. De blonde, sympathieke Eindhovenaar, die in alle drie wedstrijden de linksbackplaats be zette en zich hierop uitstekend heeft ge weerd zijn rustige optreden boezemde groot vertrouwen in speelde de bal naar zijn clubgenoot Bert Theunissen. Kemper liep door, kreeg de bal terug en vuurde van zeker dertig meter op doel. Het was prijs. Toen de volkomen verraste Bausje naar de hoek dook, lag de bal al in het net 21. Neen, de beste scoringskans zou weer voor Nederland zijn, toen in de 21 mi nuut Piet Kruiver, die het al spoedig bij scheidsrechter Kasakov had verbruid en KLAAS NUNINGA ...ditmaal goed... als een geprikkeld man ook zelf nogal eens speldeprikken uitdeelde, met een lange breedtepas Piet Giesen, zocht en. vond. Giesen miste echter jammerlijk. „En ik had zo'n geweldig schot in mijn gedachten. Uit een van de vele vrije schoppen schoot Ponideljnik rakelings naast en dit was eigenlijk het laatste moment van de wedstrijd, dat de toeschouwers pakte. De irriterende arbitrale leiding deed geen goed aan de stemming in het veld en goed voetbal werd steeds sporadischer. Beide ploegen deden nog wel naarstige pogingen om tot doelpunten te komen, waarbij onze landgenoten verwoed streden om de gelijkmaker, maar de verdedigingen waren te sterk voor de aanvalslinies. In de Nederlandse ploeg deed zich nu ook steeds meer de vermoeidheid gelden. De wil was er nog wel, maar de spieren ge hoorzaamden niet meer. Het bleef daar door bij een pogen. Om dit granieten Rus sische verdedigingsblok te kunnen ver brokkelen was veel kracht nodig. En daarover beschikten onze jongens, die zich overigens prima geweerd hebben met name de gehele verdediging en in de voorhoede vooral Klaas Nuninga niet meer. Niettemin kan de Nederlandse ploeg alleszins te vreden zijn over de be reikte resultaten in deze tournee. Twee overwinningen en een kleine neder laag tegen het nagenoeg Russische elftal zijn resultaten, waorover zich men niet behoeft te schamen. De opstellingen waren: Nederand: Van Leeuwen, Haak, Israël, Schrijvers en Kemper, Theunissen en Muller (Eijkenbroek), Giesen, Kruiver, Nuninga en Kerhoffs. Rusland: Jasin (Bausje), Sjitkoes, Va- dim Ivanov, Danilov en Woronin, Sjokoe- nov (Vedov) Spislenko, Valentin Ivanov, Ponideljnik, Goesarov en Goesainov. Doelman JASJIN ...voortreffelijk... (Van onze sportcorrespondent) De hondsdag van het NKGV bisdom Breda, die het afgelopen weekeinde op het sportterrein De Beak in Halsteren zou worden gehouden is niet door kun nen gaan vanwege het slechte weer. Er waren reeds 20 autobussen met deelne mers gearriveerd toen men besloot de wedstrijd af te gelasten. De deelnemers werden onverrichterzake teruggestuurd. De bondsdag zal dit jaar niet meer wor den gehouden. (Van onze sportcorrespondent) Vlissingen, dat zaterdag de verre reis naar Winschoten maakte, is er in ge slaagd de helft van de winst mee naar Zeeland te nemen. Ook ditmaal trokken de rood-witten onvolledig naar hun te genstanders en evenals in de voorafgaan de wedstrijden kregen de Zeeuwen een strafschop tegen zich. Mede door de hin derlijke warmte was er in Winschoten van goed voetbal weinig sprake en grote wapenfeiten vielen er weinig te noteren, Het enige doelpunt voor de rust ont stond uit een strafschop. Midvoor Veen kreeg vlak voor de rust een vrije kans maar werd onreglementair onderuit ge haald. Mulder, de gevaarlijke man bij de thuisclug. schoot de toegestane strafschop onberispelijk langs doelman Bos. Na de rust heeft Vlissingen alles geprobeerd om de achterstand weg te werken. Legio kansen deden zich voor maar de onpro- duktiviteit van de Vlissingse voorhoede trak ook nu weer aan de dag. Halver wege de tweede helft slaagde Jan de Nooyer erin de uitstekende doelman Mel- lema het nakijken te geven, waardoor de balans in evenwicht werd gebracht (1-1). Met deze ook wel juiste afspiegeling der krachtsverhouding kwam het einde van deze weinig aantrekkelijke wedstrijd. De puntenverdeling in Winschoten wet tigde de veronderstelling dat WW op Zeeuwse grond het onderspit zou moe ten delven. Het is anders uitgekomen. Met liefst 05 trokken de noordelijken aan het langste eind. Na de hevige regenval in de morgen uren was het veld tamelijk glad, maar desondanks werd voor de rust aantrek kelijk gevoetbald. Jansen, die in de Vlis singse voorhoede opereerde, toonde zich een technisch uitstekende kracht die ech ter kennelijk, naar later bleek, voor de rust zijn adem vrijwel had opgebruikt. Het spel van Vlissingen was in deze pe riode zeker niet minder dan van WW, maar het euvel der onproduktiviteit zette weer een domper op het enthousiasme der toeschouwers, waaronder K.N.V.B, voorzitter Toon Schroder. Bij WW was het aanvalsspel veel beter verzorgd en met een goalgetter als Mulder in de ge lederen, een speler die terecht zijn plaatsje in de nationale jeugdploeg be zet, moest de palans wel naar de WW kant doorslaan. Daar komt nog bij dat het in de Vlissingse defensie bepaald niet boterde. Verhulst en Van Wezel stapelden fout op fout en ook de anders zo betrouwbare doelman Bos had er deze middag niet steeds de juiste kijk op, Na een kwartier schoot Mulder een voorzet van Veen hard en onhoudbaar langs Bos (0—1) en al kreeg Vlissingen direct daarop een levensgrote kans op de gelijkmaker, succes kwam er toch weer aan WVV-kant toen kort voor de rust Mulder een hard en zeer effectvol schot afvuurde dat doelman Bos volkomen ver raste (02). Na de rust werd er heel wat minder goed gevoetbald. Het was een doelloos heen en weer getrap waar bij steeds opnieuw de kansen om zeep werden gebracht. Na 17 minuten was het weer de levensgevaarlijke Mulder die de Vlissingse achterhoede zijn hielen liet zien en Bos verkeek zich o.i. ook op dit schot (03). Tien minuten voor het einde besloot midvoor Veen een solo-actie met een vierde doelpunt (04) en het was dezelfde speler die 5 minuten later de eindstand op 05 bracht. Al met al een voor de rust aantrekke lijk partijtje voetbal, heel wat beter dan de dag ervoor in Winschoten, maar na de rust kon het peil van een middelmatige tweede-klaswedstrijd nauwelijks worden gehaald. Wereldtitel libre Vannacht is een begin gemaakt met de finalepartij tussen Galvez en Pinto om de wereldtitel biljart libre. Deze fi nalepartij, een barrage, werd noodzake lijk nadat in de laatste ronde Galvez zijn partij tegen Scholte in 1 beurt beëindig de (gemiddelde 500) en Pinto verloor van Vervest in zes beurten en met 500 tegen 249. Daardoor kregen en Galvez en Pin to evenveel matchpunten. De Spanjaard Galvez werd wereld wereldkampioen door een zege in de barragepartij over Pinto. De uitslag: Galvez (Sp.) 500 7 380 71.42 Pinto (Port.) 382 7 325 54.57 De eindstand luidt na barrage: 1. Galvez 2. Pinto 3. Vervest 4. Berardi 5. Scholte 6. Domingo 7. Witte 8. Poupon 9. Weingartner 3.792 4.078 3.153 2.510 2.619 2.743 2.436 2.097 230 500 135.35 500 500 500 498 493 405 335 34 .76 92.73 92.96 84.48 72.18 54.13 47.65 7.18 Henk Snepvangers (rechts) liep in Gent zonder illusies. De Berge- naar, die geen plaats kreeg in de Olympische selectieploeg kwam er niet aan te pas en liep de 1500 meter in 4.05.1 minuut. Hij bleef ver onder zijn normale prestaties. (Foto Dagblad De Stem) Het herenatletiekteam uit Groot-Brit- tanniëi heeft zaterdagmiddag op soever.en ne wijze getoond, zich uitermate des kundig te hebben voorbereid op het gro te treffen van dit jaar: de Olympische Spelen in Tokio. In de ontmoeting tegen de Benelux- landen, die, hoe bestaat het in het Olym pisch jaar, werd gehouden op een van voetbalveld tot a.tletiekveld herschapen 330 meter grasbaan, wonnen de Britten comfortabel met 114.5—83.5 punten. Zij behaalden op deze over het algemeen ge nomen verre van ideale „sintelbaan" maar liefst 14 overwinningen op 19 nummers, waarbij vijf onderdelen waar op de volle puntenwinst werd genoteerd. De zon, die het intieme stadion van La Gantoise, waarin 1500 toeschouwers een plaatsje hadden gevonden, crwarm- de was nog een pluspunt, maar de gras- baan met kuilen, scherpe bochten een hinderlijke wind, die sprint- en werp» prestaties drukte, waren toch veelal aan leiding tot ontevreden gezichten bij en kele atleten. Nu is dit begrijpelijk, want wanneer je uit het buitenland een kettingreactie van nu al fantastische prestaties hoort, zelf de afgelopen winter als een bezetene hebt getraind en geen enkele maal in de afgelopen weken de kans kreeg om deze training in een klinkende verrichting om te zetten, dan geeft dat een domper. De mentale instelling van ,,Ik moet naar Tokio" geeft hieraan nog een extra accent. Een steeds terugkerend ver schijnsel, waarbij de atleten dienen te begrijpen, dat de intense trainingsarbeid slechts na enkele maanden baanwedstrij- den kan worden omgezet in verrichtin gen van formaat. Een voorbeeld hiervan is Henk Snepvangers. Teleurgesteld om dat hij na de finaleplaats tijdens de Eu ropese kampioenschappen in Belgrado, niet gekozen is in de Olympische selec tie, heeft zich fanatiek geworpen op de 5000 meter. Opgesteld i;n de Benelux- ploeg op de 1500 meter liep hij als een volkomen gedesillusioneerd man. Een atleet die uitblonk door zijn mentaliteit, zijn vechtlust, liet zich nu volkomen ver rassen en speelde geen enkele rol. Dick de Bruin, die tot de beste persoonlijke prestaties kwam, moest halverwege de 10 km de baan verlaten en op een enkele uitzondering na was er steeds weer dat verontschuldigende gebaar alsof men de baan en de omstandigheden de schuld wil geven, terwijl eigenlijk de mentale instelling hiervan de schuld is. Want naast de dubbele zege van de Ne derlandse discuswerpers Kees Koch en Ben Rebel, waarbij laatstgenoemde op 35-jarige leeftijd met een worp van 50.37 meter slechts 79 cm verwijderd bleef van zijn beste prestaties, nu zeven jaar geleden voor zijn vertrek naar Curacao geleverd, kan met ere de 15.44 meter hinkstapspringen van Henk Evers ge noemd worden. Hij is hiermee bijna aan geland aan zijn Nederlands record van verleden jaar en dat in het begin van het seizoen. Voor ons is de blonde, 24-jarige Fries een 16-meterspringer en een aan tal wedstrijden met sterke bezetting on der ideale omstandigheden zullen hier van het bewijs moeten leveren. Hans Smit, voortreffelijk in de 4x100 meter estafette. Frans Luitjes, die slechts 0,1 sec. op 9.3 sec. over 100 yardsloper en 8.01 meter springer Lynn Davies achter bleef was voor ons het bewijs dat Frans Luitjes meer kan dan hij tot nu toe heeft kunnen presteren. Tweede plaatsen wa ren er voor kogelslingeraar Jan Romani, die nu met minder zenuwen tot hoop gevende verrichtingen komt en voor Jaap Noordenbos, die langzaam maar zeker zijn soepelheid en vorm terugwint. Bij de Belgen dient' in de eerste plaats het nieuwe polsstokrecord van Paul Cop- pejans (4.58) te worden genoemd, terwijl voorts Jos Lambrechts op de 800 mtr, gezien de omstandigheden, met 1.49.1 sterk naar voren kwam. Voor het overige was het alles Enge land wat de klok sloeg. Maar liefst veer tien maal kwam er een Brit als eerste door de finish en zelfs driemaal op de 5000 meter door Herrings en Murray, op de 400 horden door Warden en Cook en op de 1500 meter door Mackim en Whet- ton eindigden zij zó overtuigend dat zij bijna hand in hand en vriendelijk la chend hun superioriteit bewezen. Uitstekend waren de prestaties van kogelstoter Lindsay met 17.96 meter, van Lynn Davies die buiten mededinging versprong en met 7.95 meter bewees een potentiële achtmeterspringer te zijn en van Bobbie Brightwell, verloofd met 400 meter loopster Ann Packer. Hij liep sterk op de 200 meter tegen Jaap Noor denbos en won met tweetiende seconde verschil en zijn enorme kracht kwam nogmaals tot uiting in de laatste 400 me ter van de 4 x 400 mtr. estafette. Twee honderd meter lang liet hij Jacques Pen- newaert in de waan, hem bij te kunnen houden, maar 200 meter voor de finish zag men een aanzet van een atleet, die zelfverzekerd en naar onze begrippen iet wat hautain naar het Olympisch kam pioenschap op de 400 mtr. afstevent. Of hij zover zal komen, moet men afwach ten. Hij is er echter stellig van over tuigd. Betaald voetbal BETAALD VOETBAL Tweede divisie (om één plaats in de eerste divisie) Alkmaar - Roda JC 32; Hermes DVS- Zwartemeer 0—1. AMATEURS Amateurvoetbal Om het kampioenschap van Nederland Zaterdag 6 juni: CVV - Quick '20 6—0: Purmersteyn- - Chèvremont 1—2; WW - Vlissingen 1—1. Zondag 7 juni: Quick '20 - CVV 12; Chèvremont - Purmersteijn 2—1; Vlis singen - WW 05. Stand CW Chèvremont Quick '20 WW Purmersteijn Vlissingen 11—2 10—5 10—13 13—9 10—15 6—16 DISTRICTS-BEKERPROGRAMMA Zuid I TOP - Concordia SVD 32; Sparta '25- RKSVA 71; De Valk - Sarto 2—3; Ve loc - Mulo 20; Gilze - Best Vooruit 2—1; Eli - winn. Boxtel 'St.-Mich. Gestel 2Deurne - Helmond 4—2; RKVVU- Virtus 4—l. TSC - MOC '17 6-1; Mid delburg - HW 24 5—0. HET afdelingszaterdagelftal van de af deling Zeeland heeft zich via overwin ningen op de elftallen van de afdelin gen Twente (7-1) en Noordbrabant (2 -0) in de zaterdag in Den Bosch ge speelde voorrondewedstrijden om de Weekenstrobeker, geplaatst voor de eindstrijd die op 20 uni in Hilversum zal worden gehouden. Noordbrabant versloeg weliswaar Twente met 5-2, maar moest tegen Zeeland het onder- (Van onze korfbalmedewerker) Door de schoolkorfbaltoernooien te Goes, Middelburg en Vlissingen kon er zaterdagmiddag slechts een zeer beperkt programma worden afgewerkt. In de eerste klas had Swlft 2 bijzonder veel moeite om zich Animo 2 van het lijf te houden. De Souburgse reserves bleven met een niet aflatend enthousiasme tot de laatste minuut strijden en met wat meer geluk bij de afstandsschoten was er zeker een beter resultaat uit de bus gekomen dan de 7-6 nederlaag die ze nu kregen aan gemeten. Ondo 1 leverde thuis een uitstekende prestatie door met 8-6 van Tjoba 2 te winnen. Bij rust leidde het twaalftal uit St.-Laurens met 4-2. Jammer dat in het laatste gedeelte van de wedstrijd het spel wat te hard werd. In de eerste klasse is Swift 2 nu zeker van de tweede plaats. In 2a verloor KVL haar voorlaatste wedstrijd met 3-6 van Blauw Wit 1. De laatste wedstrijd uit tegen Animo 3 moet nu ds beslissing brengen over de vraag of de ploeg uit Koudekerke volgend sei zoen in de derde klasse zal moeten uit komen. De volledige uitslagen van zaterdag waren: le kl. Swift 2-Animo 2 7-6, Ondo 1-Tjoba 2 8-6, 2a KVL-B1. Wit 1 3-6. adsp. A: Animo A-Onda A 10-0, C Animo C-Swift Kwiek 0-2. Op (Van onze sportcorrespondent) de zaterdagnamiddag gehouden zwemcompetitie, georganiseerd door de Zwem- en Poloclub ,,de Schelde" in het nieuwe zwembad te Terneuzen, heeft Machiel de Pooter, het Zeeuwse rekord op de 200 m vrjje slag heren met 2.34 op zijn naam gebracht. De limiettijd voor dit rekord was ge steld op 2.40. De grootste deelname was van „Scheldestroom" Breskens die niet minder dan 6 persoonlijke overwinningen en 2 estafettes mee naar huis nam. Bij zonder fel was de strijd op de 400 m vrije slag jongens 14-15 jaar tussen W. Jongman („Scheldestroom") en J. Lee man Schelde") die er respectievelijk 6.18,4 en 6.21,6 over deden, goed voor een 5e en een 6e plaats bij de heren. Het Scheldestroom" -zwemstert je P. Donze deed over de 100 m vrije slag meisjes 1.22,6. Over dezelfde afstand deed Th. v. d. Heuvel, eveneens van „.Scheldestroom", bij de dames er 1.23 over. Tenslotte won Machiel de Pooter onbedreigd de 400 m vrije slag bij de he ren. (Van onze sportcorrespondent) Was de belangstelling van de zijde van de sporthengelaars voor de 7e interna tionale zeehengèlwedstrijd die zaterdag morgen te Terneuzen nabij de watertoren werd gehouden, iets minder dan het vori ge jaar, 440 deelnemers is nog altijd een respectabel aantal. Velen profiteerden van het buitenge woon mooie weer om eens langs de Scheldedijk te wandelen. Het bestuur van „Ontspanning Na Inspanning", die het concours organiseerde, had er een prachtige dag aan. Alles liep gesmeerd en de prijzen bestonden uit een koelkast, een fiets, een cassette, complete keuken- uitzet, tal van hengelsportartikelen, tuin meubelen. Er waren niet minder dan 9 trofeeën, waarvan de eerste-prijswinnaar U. de Rijke uit Westdorpe er mèt de koelkast twee van mee naar huis nam. Burgemeester mr. H. Rijpstra en wet houder de Vos waren zo vriendelijk de bestuursleden van de deelnemende ver enigingen op het gemeentehuis te ontvan gen. De burgemeester zei er van over tuigd te zijn dat niet veel gemeentebe sturen de hengelaars officieel ontvan gen, maar hij stelde het ten zeerste op prijs, vooral ook omdat er altijd nogal wat hengelaars uit ons nabuurland mee doen. Mr. Rijpstra reikte nadien ook de prijzen uit, voor het clublokaal, café La Belle Vue", waar zich heel veel be langstellenden verzameld hadden. De vangst kon, in tegenstelling tot de afge lopen maanden, lang niet slecht genoemd worden. In totaal werd er ongeveer 25 kg vis gevangen. De uitslag luidde als volgt: 1 U. de Rijke Westdorpe 726 p., 2 J. Scheffers Sluiskil 588 p., 3 A. van Hooy- donk Halsteren 518 p., 4 C. Pladdet Sluis kil 491 p., 5 P. Wissel Terneuzen 489 p., 6 Johan Harms Terneuzen 461 p., 7 M. de Putter Hoek 448 p., 8 M. Wisse Ter neuzen 422 p., 9 C. J. v. d. Broek jr. Ter neuzen 422 p., 10 J. Hebbrecht Loven- degem (B) 412 p. Niet minder dan 144 jongens en meis jes namen deel aan de derde en laatste dag van de toerrit Walcheren. Er waren achtervolgd door het pechduiveltje 22 uitvallers. De ploegenprijs was voor EMPO, dat 9433 punten veroverde. Voor de ploegleden was er een aantrekkelijke prijs, namelijk een hor loge. De 2e prijs voor ploegen ging naar ..Amstel", en hier ontving elk lid een snelheidsmeter. Aan het „bergklasse- ment", achter de boulevard verreden, werd door 139 jongens en meisjes deel genomen. Hier zegevierde Rens Flipse met 19.6 sec. vóór Empo, bij de meisjes was de eerste plaats voor Nel Nooyer (VEGE-ploeg) met een tijd van 23.4 sec. De prijs voor de beste renner een fiets ging naar Rob Fastenau, die kans zag drie dagen in het bezit van de gele trui te blijven. Tweede werd J. Pleyte, derde Rob Meliefste. In de voetbalcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland werden 3 beslissings wedstrijden gespeeld. Middelburg 4 en Terneuzen 3 speelden op het veld van Schoondyke hun derde duel. Het eerste won Middelburg, het tweede Terneuzen en ditmaal eindigde de strijd na 2 x 45 minuten in een gelijk spel (1-1). In de verlenging trok Middelburg 4 aan het langste eind (2-1) en promoveert f as naar de reserve eerste klas. In Oostburg trok Aardenburg 2 tegen Breskens 3 met 1-4 aan het kortste eind. Door deze uitslag stegen de papieren van Corn Boys 3, dat samen met beide ge noemde ploegen een beslissingscompeti tie speelt en zijn eerste wedstrijd van Breskens 3 reeds won, aanmerkelijk. Voor degradatie uit de eerste klas werd in Schoondijke het duel tussen Philippi ne en Retranchement uitgevochten. Phi lippine moest met 3-7 het onderspit del ven en degradeert dus. Voor de afc. competitie werd Luctor 2-Clinge 2 afge last en klopte Jong Ambon 2 het derdt van RCS met 5-2. De uitslagen in de bekercompetitic van de afdeling (le ronde) waren: Zie- rikzee 2-Cortgene Cortg. n.o.g., Kruinin- gen-'s-H. Arendskerke afg., Volharding- Zeelandia 2 1-10, Noormannen-Domburg 1-4, IJzendijke 2-Groede 1-13, Jong Am- bon-Breskens 2 3-4.

de Stem | 1964 | | pagina 5