wldigd Bob Spaak gaat volgende maand over naar de t.v. RK Baron Bluff in een wespennest ISCH erf eest Programma's radio en t.v. KOELKAST YLIEBHERR? 7 .V-rechtbank vanavond met jeugdprobleem 2 ïentaar ?n mngen oot zonk ^hthaven ruinisse ;WATER indaag orgen MEER PIJLEN OP SPORTIEVE BOOG T.V.-bandrecorder Krant en radio niet afgedaan COCKTAIL „DE INDRINGER" OP TWEEDE NET Radio WEER EUROPESE DOCUMENTAIRES Televisie SYMBOOL VAN KWALITEIT Uitvoering van Nederlandse muziek in Duitsland Opdrachten voor televisie-spelen Broodprijs aan banden gelegd HOOFDPIJNPOEDERS Zorgen bij de EEG over debacle graanprijzen Soerabaja-clok geen rol meer in Indonesië Christine Caron nieuw zwcmrecord f> DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 8 JUNI 1964 [procedure geeft de ge- I? insta-ntie drie maan. Ite antwoorden op het |;el van G.S. Voor de liid-Beveland loopt die mi a.s. af. Goes en I hun standpunt niet ■G.S. bekendmaken. De Itie vergadert op 16 ju- Jngrijke onderwerp. De niet vermeld op de vergadering Van de JL7 juni a.s. Mogelijk li aanvullingsagenda, lijn van drie maanden lrde. Deze termijn hoeft [zijn. Formeel kunnen Aten van de beide ge- [naast zich neerleggen, foorstellen, dat de toch Jn drie maanden door Isituatie overschreden |de blijkt de raadsver- Iceren te zijn uitgesteld |t alle raadsleden aan- In Goes moet de ver belangrijk deel wor. aan het feit, dat J wethouders elkaar al Ier elkaar niet voltal- |n treffen, noeten opmerken, dat I toch moeilijk van een 1 kan worden gespro- I inziens te veel waar- Qde voltalligheid. Het uur moet ook zonder lelangrijke zaken kun- tr ontstaat nu een on- Inst vertraging in een ich al lang genoeg zal I vooral betreurenswaar- et juict Goes weer is, de vastgestelde ter- I maanden tot een ajit- li komen Goes is ook Tja ren opmerkelijk laat Ivan een begroting. En als streekcentrum van peveland toch eigenlijk eld zou moeten geven. Isen niet het odium op Jn een stad. die aehter Ipt, die traag bestuurd het verpleegstershuis len receptie gehouden, fan het regentencollege heer G. N. van Ginkel oespraak de bijzondere in een ziekenhuis, el liet voorts de 25 jaar rector Kroon de .revue priesterwijding was de Den Burg op Texel, erplaatsing naar Loos- op jonge mannen door iij zich met opzet ook clandestien als zielzor garbeiders in Duitsland i. e Loosduinen werd hij oor zijn verdienstelijk ge wijze gehuldigd. In laatsing naar Vlissingen ïielzorg in de rijks ar- n Souburg. Enkele ja- hij rector, zij het met nevenfuncties, waarbij m de Stichting Katho- uis. havenaalmoezeneir dsaalmoezenier KAJ en Schelde en lid van het van de Katholieke id. Dominee L. H. W. iddelburg bedankte rec- prettige samenwerking ommissie zuid-west-Ne- het personeel van St.- r Marijke Schouten een ïhoud overhandigd. De agh memoreerde enkele de Souburgse periode Aan het slot van de harmonie „St.-Caecilia'' ie tuin van het zieken- >nds het personeel van feestavond verzorgde. correspondent) n zaterdag op zondag ven te Bruinisse de 45 >msleepboot „Schelde" >edrijf M. v. d. Marei ouwen-Duiveland) ge- ijk is het. vaartuig met ,r een dukdalf klem ge- nend water volgelopen, artuig ligt zes meter tuk van de mast en de boven water uit. De „Schelde" is zondag ■ïateriaal begonnen het te bergen. 9 juni, gelden de vol- tanden voor Zeeland: 1.59 - 14.27 uur: te Ter- 13.52 uur; te Vlissingen ur; te Wemeldinge om r lm schwarzen Rössl heherazade, 14 j. Iiath en de slavin, 14 j. 20 uur Wedren met de ïur Kermisschieting r Oprichting jeugd- lm, 10 jaar heherazade, 14 j. ïath en de slavi», ï4 J. Broadcasting meldt dat er een nieu we tv-bandrecorder is: een apparaat, waarmee men televisieprogramma's kan vastleggen. Inclusief een toestel om de banden af te spelen kost zo'n apparaat nog geen vijfhonderd dollar. De moge lijkheid bestaat, dat er ook een camera wordt bijgeleverd, zodat men z'n eigen programma's kan opnemen. Na de Beatles komt vanavond om 21.10 uur op het scherm de televisie- rechtbank metjeugdproblemen. Twee plattelandsjongens krijgen ru zie. Jan v.d. Burg, zoon van een gara gehouder, was verloofd met een al lerliefst meiske, dat hem echter in de steek liet voor Herman Venters, ontmoeten elkaar op een dansavondje de kruidenoerszoon. De beide jongens en krijgen woorden. Op weg naar huis krijgt Herman een auto-ongeluk. Jan v.d. Burg wordt ervan beschuldigd, dit ongeluk te hebben veroorzaakt. Heeft hij met opzet gehandeld, of kan men hem zijn optreden niet aanrekenen, omdat hij op het moment, dat hij zijn fout beging, psychisch in een dusda nige toestand was, dat hij niet toere keningsvatbaar moet worden ver klaard? De tv-rechtbank zal zich er over uitspreken. Deze keer leidt niet prof. Belinfante de ondervraging, want hij is in het buitenland, Mr. J. Roel- wethouder in Hilversum die altijd als voorzitter optreedt, zal de taak van mr. Belinfante overnemen. Het wordt een zware taak. Achter en naast de groene tafel zitteh voorts de vertrouwde figuren. Mr. M.G. Rood uit Amsterdam treedt op als verdediger van de verdachte. Hij zal het wel aan sturen op een psychiatrisch onderzoek. De uitzending komt uit Tivoli in Utrecht. De verschillende rollen ge tuigen en verdachte worden weer door amateurs gespeeld. (Advertentie) (Van onze ïadio- en TV-redacteur) Bob Spaak is warempel niet de eerste de beste onder de sport journalisten en hij bezit een enor- m populariteit, niet alleen onder de luisteraars, maar ook onder de actieve spprtlieden. Elke zondag om tien minuten voor zes, na de nieuwsberichten klinkt laconiek zijn begroetingswoord „Luisteraars goeden avond". Zonder veel uit weidingen, explicaties en particu liere mededelingen vertelt hij zijn gehoor dan over het wel en wee op de sportvelden. Welhaast moei teloos kan hij een getrouw en so ber beeld van een wedstrijd ge ven. Soms krijgt de luisteraar in het land wel eens de indruk of Bob Spaak op een verregende sportzondag de drang moet onderdrukken om midden in zijn praatje op te houden. „Ik houd niet van klets majoors voor de microfoon. Een reporter moet er zich altijd rekenschap van ge ien, dat hij niet aan het woord moet blijven als er niets te vermelden valt. Draai dan maar liever een vrolijke gram mofoonplaat voor de toehoorders, dan zakt je rubriek niet af tot schoolmeester achtige bespreking van goede of minder goede sportprestaties. Uiteraard loop je daarbij kans opmerkingen te debiteren, die precies in het verkeerde keelgat schieten. Anderzijds moet je nooit bang zijn om voor je eerlijke en vooral op deskundige gronden gebaseerde overtui ging uit te komen". De 46-jarige Bob Spaak zetelt te Hil versum op de eerste verdieping in een sobere kamer van de VARA-villa, waarin het dagelijks bestuur is gehuisvest. Hij draagt een onberispelijk grijs kostuum en voor een VARA-reporter zit hij wat men in radiokringen noemt „goed in het pak". Je zou eerder veronderstellen dat hij een zakenman in goede doen is. „Ik kom uit een onvervalst socialistisch milieu. De familie Spaak is van Friese origine en wij hebben geen verwantschap met de bekende socialistische minister Paul Henri Spaak. Dat zal wel een naar het zuiden doorgezakte tak van onze stamboom zijnOverigens heet ik offi cieel niet Bob, maar Egbert Spaak, naar mijn vader vernoemd. Maar omdat mijn moeder het zo lastig vond om twee de zelfde namen in het gezin te hebben, werd ik van jongsaf aan Bob genoemd. Mijn zestienjarige zoon heet ook Egbert, maar wij noemen hem kortheidshalve Bert. Toen ik nog op de h.b.s. zat, wilde ik al journalist worden. Na mijn eindexamen Hier staat Wim Hogendoorn, de opvolger van Bob Spaak als radio- sportverslaggever bij de VARA. Hij neemt er als keeper even zijn gemak van. werd ik volontair bij „Het Vrije Volk", waar ik een all round-opleiding heb geno. ten. Zowel in Amsterdam, mijn geboorte plaats als in Den Haag heb ik met groot plezier op de verschillende redactie afdelingen gewerkt. Sinds 1955 benik in vaste dient bij de VARA. Samen met Jan de Troje en Arie Kleywegt heb ik talloze sportreportages gemaakt. Het zijn heerlijke jaren geweest." Bij de radio bleek al spoedig dat Bob Spaak heel wat meer dan louter sportieve pijlen op zijn boog had. Jan Liber schreef eens van hem, dat Bobs belangstelling zich uitstrekte tot ver buiten de omheining van het sport stadion en dat hij de gave bezit om voor de luisteraars een heerlijke en luchtige radiococktail te presenteren. Hij doelde hierbij op het gezellige zondagochtend programma. Niet minder gewaardeerd was zijn ru briek „Tussen, start en finish", waarin hij kritisch en met kennis van zaken bepaalde mistoestanden in de sport aan de kaak -stelde en bepaalde excessbn of een verkeerde leiding zonder omhaal van woorden gispte. „Ik doe dat niet terwille van het trappen naar een bepaalde rich ting, maar alleen om een einde te maken aan gesignaleerde mistoestanden. Ove rigens zal ik in mijn reportages nooit de scheidsrechter aanvallen. Zo'n man moet vaak onder de moeilijkste omstandig heden a la minute een beslissing nemen en daarbij tegelijkertijd de gehele situ atie overzien. Achteraf kan je natuurlijk altijd een bezonnen oordeel spuien." Toen wij hem vroegen naar zijn herin neringen aan zijn interessante radio carrière, haalde hij een beetje de schou ders op bij deze stereotiepe vraag. „Ik vind iedere reportage even fijn. Toege geven er zijn sporten zoals honkbal, waar ik stapelgek op ben". Spaak begint te lachen als hij een oude herinnering ophaalt van een wedstrijd in het Amsterdamse stadion waar hij eens als microfonist optrad. Op een ge geven moment kwam er een nerveuze man zijn hokje binnenstormen met het verzoek of hij de eigenaar van de auto 'met het kenteken DD 31-26 wilde op roepen omdat de wagen in een sloot ge reden bleek te zijn. Plotseling realiseerde Bob Spaak zich dat het bedoelde kente ken bij zijn eigen auto behoorde. De wa gen had hij volkomen waterpas opzij van het stadion neergezet zonder de hand rem aan te trekken. Toen hij zich ijlings naar buiten had begeven bleek het vehi kel met de kop in de sloot te staan. Maar de laconieke Spaak had al gauw bemerkt dat de schade meeviel en voor de wed strijd teneinde was stond zijn voertuig al weer op de vaste wal. Toen wij liem vroegen of hij de radio ging verlaten omdat hij misschien een tweederangs communicatiemiddel was geworden stoof Spaak op: „Hoe komt u op dit onzalige idee. De krant is toch ook geen derderangs medium na de radio en de t.v.? Goed ik gebruik de krant vaak om er vis in te pakken, maar daarom kan ik nog niet buiten de krant. Trouwens de radio is veel sneller dan de televisie. Voor de televisie met zijn enorme reportagewagens op gang komt heb ik bij de radio allang een lijntje om een verslag door te geven. Wat mij be treft blijft de radio altijd die voorsprong op de televisie behouden. Daarom moe ten de programmaleiders, bij de radio deze voorsprong op de logge bewegelijk heid van de t.v. steeds meer gaan uit buiten. Alleen op deze manier zal de radio steeds meer aanhangers trekken." Over een maand keert desondanks Bob Spaak de radio de rug toe. Als het aan hem lag zou er bij zijn omroep slechts een sportredactie zowel voor radio en t.v. bestaan. Maar nu de strenge scheiding gehandhaafd blijft, zal Bob Spaak zich straks beperken om de kijkers te in formeren over de sportevenementen. Hoe, daar laat hij zich nog niet over uit. Maar hij wil het in elk geval anders doen dan tot nu toe gebruikelijk is. BERT DE RIJK Bob Spaak als scheidsrechter bij een vriendschappelijke voetbal wedstrijd tussen liet radio- en te- levisiepersoneel van de VARA. De aanvoerders Kees Postema en Joop Söhne staan bij hem voor de toss. Vanavond, maandag, zendt de NTS de film „De indringer" (The intruder) uit op het tweede net. De hoofdrollen in deze door Guy Hamilton geregisseerde rolprent wordt vertolkt door Jack Haw kins, George Kole en Dennis Price. Voorts wordt om 20.20 uur op het twee de net een filmregistratie van het Magni ficat van Johann Sebastian Bach uitge zonden. Dit werk zal worden uitgevoerd door de solisten Angeli Vercelli (sopraan) Nama Nardi (sopraan), Maria Cansoni alt), Doro Antonioli (tenor) en Ugo Trama (bas), met medewerking van het koor van de Wiener Singakademie onder leiding van Hans Gillesberger en hét Ma- latesta Symphonie Orkest onder leiding van Antonio de Bavier. Het betreft hier een opname van de Italiaanse televisie (RAI), die werd gemaakt in de kerk van Malatesta in Rimini, zo genoemd naar de machtige familie Malatesta, die in de middeleeuwen over Rimini heer ste. Een lid van de familie liet in het midden van de vijftiende eeuw de fraaie kerk bouwen. J. ROELSE president De serie documentaires, die de zes lan den van de Europese Gemeenschap ge zamenlijk maakten en die ze allemaal uitzonden, blijken in de smaak te zijn ge- allen. De zes hebben daarom besloten nog eens zes onderwerpen te laten be handelen in Europees verband. Evenals de vorige keer zal elk van de zes lan den de produktie van een „Europese" documentaire voor zijn rekening nemen. In ruil daarvoor mag hij de vijf andere ook uitzenden. Waren de onderwerpen de vorige keer vrij algemeen gekozen (woningbouw, mode, sport e.d.) thans gaat men een beetje dieper graven. Op het programma staan o.m. de Europese havens, de watervoorziening en het pro bleem van de werkende vrouw. Maandag 8 juni HILVERSUM I 402 M VARA: 12.05 Lichte orkestmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Licht in strumentaal kwintet. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Moderne ka mermuziek. 13.45 Wikken en wegen, le zing. 14.00 Pianorecital: klassieke muziek (gr.). 14.35 Strijkkwartet: moderne mu ziek. 15.10 Elke nacht weerhoor spel. 16.00 Nieuws. 16.02 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Instrumentaal ensemble: Oud- Weense dansen. 17.30 Tango-Rumba or kest en zangsolisten. 18.00 Nieuws. 18.15 Instrumentaal Trio: lichte muziek. 18.35 Instrumentaal ensemble en zangsolisten. 19.00 Ritmisch strijkorkest. 19.30 Parle mentair overzicht. 19.45 Regeringsuitzen ding: Mens en Samenleving. Dr. G. Hen driks van het Ministerie van Maatschap pelijk Werk spreekt over het werk voor moeilijke gezinnen in Engeland met drs, M. G. van der Geld, secretaris van de Nationale Raad voor Maatschappelijk Werk. de heer J. van Mill, directeur van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Belangen te Rotterdam en drs. J. A. Stal pers, directeur Katholieke Nationale Stichting voor bijzonder gezins- en jeugd werk. 20.00 Nieuws. 20.05 Concertgebouw, orkest en soliste: moderne en klassieke werken. 21.35 Operatie onbereikbaar, klankbeeld. 21.40 Ik zou wel 'es: ver zoekprogramma. 22.05 Spelenderwijs: licht muzikaal programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Actuele kroniek. 22.55 Weerklank: muziekrevue. 23.30 Lichte grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 M NCRV: 12.25 Voor boer en tuinder. 12,30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Orgelspel: populaire muziek. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel actuali teiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht orkest en zangsolist. 13.35 Lichte grammofoon muziek. 13.50 Amusementsmuziek (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.30 Licht instrumen taal trio. 15.00 Vocaal ensemble en orgel begeleiding. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Sopraan en piano: klassieke liede ren. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17,30 Lichte grammofoonmu ziek. 17.50 Regeringsuitzending: De Creo len en de Creoolse volkscultuur, door drs. H. C. van Renselaar. 18.00 Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. 18.20 Uit zending van het Gereformeerd Politiek Verbond: De strijd van Ambon. Tot u spreekt ds. K. Drost, tweede voorzitter van het Gereformeerd Politiek Verbond. 18.30 Amusementsmuziek (gr.). 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Franse volksliedjes (opn.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Meteoren: muzikale hoogtepunten uit de Steravond programma's van het afgelopen seizoen. 20.20 Lichte grammofoonmuziek. 20.30 Metropole orkest. 21.00 Wereldpanorama. 21.10 Opnamen van het derde nationale orgelconcours. 22.30 Nieuws en herhaling SOS-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Lichte gram mofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL VLAAMS 324 m: 12.00 Nieuws. 12.03 Grammo foonmuziek. 12.08 Landbouwkroniek. 12.15 Gevarieerde muziek. 12.25 Weerbericht. 12.30 Gevarieerde muziek. 12.50 Beursbe richten en programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Grammofoonmuziek. 14.10 Klassieke muziek. (Om 15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen. 17.40 Grammofoonmuziek. 17.45 Franse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Protestantse uitzending. 18.45 Grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws, ra diokroniek en correspondentie uit Neder land. 19.40 Operamuziek. 20.00 Missie klankbeeld. 20,15 Kamermuziek. 21.15 Russische pianomuziek. 21.30 Gevarieer de muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Volksdan sen en -zangen. 22.35 De zeven kunsten. 22.50 Gram. 23.00 Nieuws. 23.05 Jazzkro- niek. 23.30 In de kyker. 23.55 Nieuws. 24.00-0.45 Voor de zeelieden. BRUSSEL FRANS 484 m: 12.04 Gevarieerd programma en actualiteiten. 14.03 Gevarieerd pro gramma. 16.08 Klassieke muziek. 17.00 Nieuws. 17.55 Grammofoonmuziek, 18.03 Voor de soldaten. 19.20 Nieuwe grammo foonplaten. 19.30 Nieuws. 20.00 Hoorspel. 20.27 Klassieke muziek. 22.00 Wereld nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.55 Nieuws. Dinsdag 9 juni HILVERSUM I 402 M AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieke kamermuziek (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespreking. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. HILVERSUM II 298 M KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte grammofoonmuziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Klassieke grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmu ziek. 11.50 Volaanvooruit, lezing. Maandag 8 juni CVK-IKOR-RKK: 19.30 Logboek, het bijbelprogramma voor de jeugd (dl. 56). 19.40 Kenmerk, het veertiendaags jour naal van de kerken. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20,20 Uitzending van de Boerenpartij. VARA: 20.30 The Beatles in Nederland. 21.10 Televisierechtbank: De zaak Van den Burg. NTS: 22.35-22.40 Journaal. Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27). NTS: 20.20 Malatestian Symphonie Or chestra, met koor en zangsolisten: klas sieke muziek. 20.55-22.20 De indringer, speelfilm. FRANS-BELGIë: 18.33 Voor de kleu ters. 19.00 Voor de vrouw. 19.30 Sportpro gramma. 20.00 Journaal. 20.30 Une fem me qui attend, spel. 22.00 Lecture pour tous: literair programma 22.50 Jour naal. VLAAMS-BELGIë: 19.30 Voor de jon geren. 19.55 De Weerman. 20.00 Nieuws. 20.20 Sport. 20.25 The clarion call een verfilmde novelle. 20.50 Panorama.' 21.35 Taptoe Optreden van een klarinetten- kwartet. 21.55 Zoeklicht op de culturele actualiteiten. 22.15 Nieuws. De haven uit. De wijde zee op. En de man op de brug is enthousiast over P.K. Het werkt kalmerend in uren van spanning. Het verkwikt op de hondewacht. Ieder een die voortdurend paraat moet zijn voelt zich frisser bij P.K. Probeer zélf hoeveel beter alles gaat met P.K! Steek het bij u: de beste chewing-gum die er is! Top-quality chewing-gum from IVrigley's Op 24 juli zal in Baden-Baden de door Nico van der Linden gecomponeerde Missa in D klein voor het eerst buiten Nederland worden uitgevoerd onder lei ding van de componist. Deze avondvul lende Missa werd in ons land voor het eerst ten gehore gebracht op 28 april in Amsterdam door de hoofdstedelijke ora toriumvereniging „Zang en Vriendschap" ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan. Aan de uitvoering in Baden-Baden die plaats vindt op uitnodiging van de General Music Director Karl August Vogt, zullen de Nederlandse solisten Ans Rieke (sopraan), Dick de Jong (tenor) en David Hollestelle (bas), meewerken. Het oratoriumkoor Zang en Vriendschap zal de koorfragmenten zingen. Over de bezetting van het jongenskoor wordt nog onderhandeld. Tijdens een der concerten die Nico van der Linden in dezelfde week, als gast- dirigent van het orkest aldaar, zal lei den, wordt o.a. Peter van Anrooys „Piet Hein Rapsodie" en twee delen van Van der Lindens symfonie Victory and Peace uitgevoerd. De AVRO heeft het plan in het komen de seizoen weer een aantal oorspronke lijke Nederlandse felevisiespelen uit te zenden. Aan verschillende auteurs zijn opdrachten verleend, o.m. aan Dimitri Frenkel Frank, aan Leo Derksen, Ma nuel van Loggem en Max Dendermonde (die het probleem van de prostitutie gaat behandelen). Ed Hoornik had ook een opdracht, maar hij heeft deze uit ba lorigheid teruggegeven, toen het conflict tussen de AVRO-leiding en de redactie van Litteraire Ontmoetingen ontstond. voor de Boerenpartij. Vervolgens presen teert de VARA om 20.30 uur een beeld bandopname van het optreden van de Beatles in Treslong te Hillegom. Om 21.10 schakelt men over naar Tivoli te Utrecht waar de t.v.-rechtbank zitting houdt. Om 22.35 uur is tot slot het twee de journaal. TWEEDE NET Zij, die niet gecharmeerd zijn van een optreden van de Beatles kunnen om 20.20 uur op kanaal 27 een prachtige uitvoe ring van het Magnificat van Johann Seb. Bach door koor en solisten van de Wie ner Singakademie beluisteren. Om 20.55 uur volgt de vertoning van de speelfilm De Indringer, welke door de beide keu ringen geschikt werd geacht voor perso nen van 14 jaar en ouder. De AVRO huldigde zaterdagavond Clinge Doorenbos. Dit gebeurde helaas in een tamelijk vervelend programma. Alleen de persoonlijkheid van de 80-jari- ge rijmer kon ons enigermate boeien. De presentatie van dit programma door de heer Strengholt was stijf en kinderlijk De televisie-revue, die hierop volgde was een gaaf stukje televisie, technisch bijzonder goed verzorgd, maar toch ook weer geen evenement om warm van te worden. AVRO's Televizier was droog. Econo mische beschouwingen horen in een za terdagavondprogramma niet thuis. De Verdedigers maakten in een span nende film met een interessant dilemma nog iets van de AVRO-avond goed. L.v.R. De maximumprijzen voor brood die door de minister van economische zaken waren vastgesteld, gelden nu voor he^ ge<hele land. Op 9 januari 1964 was, zoals bekend, een regeling van kracht geworden, waardooi de maximumprijzen voor de drie belang rijkste broodsoorten, namelijk waterwit- volkswit- en volksbruinbrood voor hel gehele land op een uniform niveau wer den vastgesteld. Voor de grote steden bedraagt de maximumprijs 0,55 voor waterwitbrood, 0,53 voor volkswitbrood en 0,52 voor volksbruinbrood per 800 gram. Voor de provinciesteden zijn deze prijzen resp. f 0,57, f 0,55 en f Ó.54 per 800 gram. Advertentie) (Advertentie) Voor de VARA op Hilversum I (402) musiceert vanavond om 20.05 uur het Concertgebouworkest o.l.v. Eugen Jo- chum met als soliste Annie Fisher, piano. Om 21.35 uur volgt een reportage in de serie Operatie Onbereikbaar. Henk van Stipriaan verzorgt om 21.40 uur de ru briek Ik zou wel es. Daarna is er om 22.05 uur muzikaal allerlei en om 22.40 uur de rubriek Balans. De muziekrevue Weerklank kunt u om 22.55 uur beluiste ren en tot slot is er om 23.30 uur een pla- tenprogramma onder d e titel Serenade. De NCRV biedt om 19.30 uur op Hil versum II (298 m) de radiokrant. Om 19.50 volgen muzikale hoogtepunten uit steravond-programma's. Het Metropole orkest komt om 20.30 uur voor de mi crofoon. Daarna kunt u om 21.10 uur luisteren naar het derde nationale pro gramma orgel-improvisatieconcours. De orkestengala sluit om 23.05 uur het avondprogramma. Om half acht is er een uitzending van Logboek, het bijbelprogramma voor de jeugd. Om 19.40 uur gevolgd door Ken merk. Na het journaal is er zendtijd Het gezagsorgaan van de Euromarkt heeft in een brief aan de ministers van buitenlandse maken van de zes „ernstige bezorgdheid" uitgesproken over het feit dat men deze week niet is kunnen ko men tot een uniforme graanprijs. In de brief, ondertekend door voorzitter Walter Hallstein, staat dat het besluit om een beslissing tot 15 december uit te stellen, „het werken aan totstandko ming van een gemeenschappelijke land bouwpolitiek, zal ondergraven". De be sprekingen in het kader van de zoge noemde Kennedy-ronde, zo meent de brief, zullen erdoor worden afgeremd en misschien mislukken. Professor Hallstein vraagt aan alle le- den-staten om te overwegen het vraag stuk opnieuw aan de ministerraad voor te leggen, ,no,g voor het zomerreces, op het einde van juli begint". Hallsteins verzoek zou kunnen wor den besproken op de ministersconfe renties van 10 en 11 juni, over landbouw vraagstukken, 15 en 16 juni over buiten landse betrekkingen en 26 en 27 juni over landbouwvraagstukken. Exclusief verkrijgbaar bij de Kapper Tijdens de jaarvergadering van de N.V Droogdok-Maatschappij „Soeraba- ja" 'heeft de voorzitter medegedeeld dat met Indonesië nog geen oificiële con tacten bestaan. Uit informele informa tiebronnen heeft men wel vmnomên dat het oude bedrijf loopt. „Soerabaja heeft echter in Indonesië geen geld en geen mensen meer. De verwachting, door de directie in het jaarverslag geuit, dat de kosten de komende jaren met de te kweken inte rest zullen worden gedekt, verduide lijkte het bestuur met d- mededeling, dat in 1964 geen grote daling van hei obligatiebezet wordt verwacht. Be'sloten is voorts in 1965 de hele onderneming ,,op uiterste leest te gaan schoeien". De directie zal dan worden overgedra gen aan een der oprichtersmaatschappij en, waardoor de kosten vrijwei tot nul kunnen worden gereduceerd. Onder deze oprichters bevinden zich de KPM. de KJSPL en de Mij. Nederland". De schadeclaim op. Indonesië bedraagt f 8 min. na aftrek van belastingen en zon der rente, zo werd desgevraagd nog me degedeeld. Over de plannen van Verol- me tot de bouw van schpswervn in Indonesig zei het bestuur: Hierbij kun- Indonesië zei het bestuur: Hierbij kun nen wij geen rol spelen: we zijn dan ook niet benaderd." (Advertentie) De Franse zwemster Christine Caron heeft in Parijs het Europees record op de 100 meter rugslag verbeterd en ge bracht op 1 min 09,5 seconden. Het oude record sedert 14 juli van het vo rig jaar op haar naam met een tijd van 1 min 09,6 sec. Het wereldrecord op deze afstand is in handen van de Amerikaanse Dona de Varona met 1.08.9. De zeergeleerde wespoloog Blopsky zat ach ter zijn indrukwekkend bu reau, toen baron Bluff met Johan binnentrad. Ah!" riep hij opsprin gend, ,,u brengt mij een in teressant exemplaar, dat op het punt staat te bezwijken, zoals mijn dienstbode zei? Waar is het, gauw waar is het?" Baron Bluff wees op de hoed van Johan. „Waarde professor." begon hij, „hier bevindt zich mijn belangrij ke vinding." „Ah," onderbrak de ge leerde hem, een tweede bril op zijn neus plaatsend, „schouwen wij eerst." Met grote belangstelling begon hij te turen. „Een zwarte bol?" mompelde hij. .,een hoofd? Maar dit behoort niet tot de insekten.. neen, dit is een homo sapiens, als ik mij niet vergis." Baron Bluff greep hem bij de schouder. „Een ogen blik." sprak hij, maar juist hernam de wesp onder de hoed zijn razend gegons. „Stil, stil!" riep de pro fessor getroffen. „Hm., het zoemt, het is dus toch een insect... Merkwaardig is dat." Hij richtte zich tot baron Bluff: „Ik moet dat dade lijk onderzoeken..."

de Stem | 1964 | | pagina 3