CITROENGENEVER O ADAMO verovert Hulst Walcheren Gouden priesterjubileum pastoor Burm te Biervliet 5% Breskens vierde tweedé SchlP gezonken lustrum van jachthaven Holland°spch Diep Weldoen door vermaak vierde 75-jarig bestaan KRITISCH Rector Kroon gehuldigd bij zilveren priesterfeest ZUID-BEVELAND Z.-Vlaanaeren Beatrix en Margriet maakten vaartocht Kloetinge wijst annexatie van de hand VLISSINGEN GOES Raadsagenda voor 17 juni HULST Dagblad De Stern NU MET REDUCTIEZEGEL Eindstraat 20, Breda tel. 36177 Hoogtepunt bereikt, nieuwe haven nodig FANFARE TE CLINGE Groene Draeck" naar Zierikzee en Moerdijk Twee gewonden en vier beschadigde auto 's commentaar Te laat Auto bij Zoutelande in de sloot Oppassen In St.-Joseph te VIis sing en Sleepboot zonk in vluchthaven van Bruinisse HOOGWATER Vandaag Morgi en DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 8 JUNI 1964 MEISJE GEWOND BIJ AANRIJDING Op de hoek Paul Krugerstraat-Schelde- straat stak het 8-jarig meisje C. F. plotse ling het zebrapad over. Een personenauto uit Limburg, bestuurd door F. H. N., was op dat moment het zebrapad reeds te dicht genaderd om nog te kunnen stop pen, zodat een aanrijding onvermijdelijk was. Het meisje liep een beenbreuk en enkele hoofdwonden op. Zij werd ter plaatse behandeld door dokter S en ver volgens per ambulance naar het zieken- huis „Bethesda" overgebracht. Domburg RAADSVERGADERING Dinsdag 9 juni zal de raad in openbare vergadering bijeenkomen om o.m. te pra ten over de fluoridering van het drink water. toetreding tot de gemeenschap pelijke regeling bestuursschool, terwijl men ook zal overgaan tot de benoeming van een lid van het college van beheer van het waterschap-wegschap Walche ren. (Advertentie) Drink uit of thuis die opwekkende Bootz Citroengenever Gezoet of niet gezoet: kiest u maar. De raad zal 17 juni a.s. in openbare vergadering bijeenkomen. Er zal een groot aantal aan- en verkopen van panden en gronden aan de orde komen. Er zal een lid in het gasthuisbestuur worden be noemd in de vacature van wijlen de heer A. van Brederode. De voordracht is als volgt samengesteld: 1 ir. P, Felius, 2 G. Beenhakkers. Ontslagaanvragen zullen behandeld worden van dr. Ch. Philips, leraar aan het Goese lyceum, drs. G. Sieben, rector van het Goese lyceum, en mevr. I. Snip- Huismans, hoofdleidster van de open bare kleuterschool De Bijenkorf. Verder zal worden voorgesteld mej. F. Jere- masse te benoemen tot onderwijzeres aan de H. van der Veenschool. Bij de ingekomen stukken ligt een be richt, dat het r.-k. schoolbestuur bij G.S. in beroep is gegaan tegen het raadsbesluit van 19 april jl„ waarin slechts ten dele tegemoet gekomen wordt aan een ver zoek van het schoolbestuur met betrek king tot het vakonderwijs. GESLAAGDE UITVOERING MUZIEKSCHOOLLEERLINGEN De jaarlijkse uitvoering van de Zeeuwse Muziekschool afdeling Hulst is weer achter de rug. Omdat er dit jaar geen deelname van de balletafdeling was, volstond men met de zaal van 't klein patronaat, waar tot en met deze uitvoe ring de muziekschool haar behuizing heeft gehad. Zeer verheugend wat 't feit dat de zaal overvol was met belangstellenden, waar mee eens te meer bewezen dat deze muziekschool ook in Hulst haar bestaans recht heeft. De avond werd geopend met een wel komstwoord door de directeur de heer A. de Braai, waarna de uitvoering begon met een kleine demonstratie van de A.V.M.O.-klassen van de heer J. v. Ivens, waarbij ook een bescheiden gebruik werd gemaakt van het zogenaamd orff-instru- mentarium. Daarna kwamen de instru mentalisten aan de beurt. Zij presteerden veel goeds. VOGELVREUGD De vogelvereniging Vogelvreugde zal een studiereis maken naar het vogel reservaat Saeftingen. Deze studiereis zal plaatshebben op dinsdag 9 juni aanstaan de. De leiding berust bij de oud-adjudant der rijkspolitie F. van der Zande. Koewacht Burgemeester en Wethouders van Koe wacht maken bekend dat deze week het huisvuil zal worden opgehaald op woens. dag 10 juni. 0-12171 Sas van Gent FOTOWEDSTRIJD De Sasse Fotokring heeft in Hotel Royal onder goede belangstelling van haar le den. haar eerste onderlinge fotowedstrijd gehouden onder het motto „Lente". Als gevolg van de zeer late lente van dit jaar is de wedstrijddatum een enkele keer een flink eind opgeschoven. Het re sultaat was er echter niet minder om. In totaal werden ongeveer veertig foto's en dia's ingezonden. Deze werden dooi de leden zelf gejureerd. Eerste werd de heer G. Mechelinck uit Westdorpe met een totaal van 481 punten. Tweede H. Uijtterhoven met 470 punten, derde W. Uijtterhoeven met 459 punten vierde A. C. Boutens met 458 punten en vijfde J. P. Wijne met 449 punten. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland: inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen 3. PETIT. Breedestraat 3A Ocstburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2 li mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder f 1,— elke regel meer 0,25, Als één regel gelden 23 letters en/oi leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van onze correspondente) Een feestelijk vlaggend Biervliet vier de zaterdag het gouden priesterjubileum van pastoor E. Burm. De gouden jubila ris, zijn familie, de vier priesters en de zeven religieuzen uit de parochie werden aan de pastorie afgehaald door een stoet van bruidjes. Aan de kerk was een ere haag gevormd door de gidsen, leden van de Jonge Boerenstand en de Boerinnen- bond. Onder het zingen van Wilt heden nu treden, kwam de stoet de kerk binnen. Deze was door de leden van de Boerin- nenbond prachtig versierd. Een schat van bloemen omringde het hoofdaltaar. Er waren o.a. bloemstukken van het ge meentebestuur, de NCB, de Boerinnen- bond, gidsen en Boerenleenbank. De ju bilaris droeg daarna een plechtige H. Mis op uit dankbaarheid. De zang werd ver zorgd door de geestelijken uit de omge ving. Zij werden op het orgel begeleid door de oud-organist de heer G. van Poucke. Naast talrijke parochianen en schoolkindegen werd de dienst bijge woond door vele genodigden. De preek werd gehouden door diaken A. Ingels. Na de mis volgde in de r.-k. jongensschool een druk bezochte receptie Als eerste boden de kinderen van de zesde klas namens de hele school geluk wensen aan, gepaard gaande met een enorme fruitmand. Hierna sprak de heer H. v. d. Vijver, namens de parochie woor den van vreugde en dank. Als geschenk van de parochie werd de jubilaris een modern televisietoestel aangeboden ter vervanging van het oude, dat hij kreeg bij zijn 25-jarig pastoraat. Namens de burgerij voerde burgemees- (Advertentie) De beroemde Kodijko kwaliteit *Wit of gekleurd. Inwisselbaar bij volgende aan koop. U kunt ze ook opsparen voor grotere aankopen bijv. uitzetten. Kodijko linnen van de bovenste plank en 5% betekent: prijs bewust kopen. NU 111 JAAR IN 'T WEEFGETOUW De jubilerende pastoor Burm verlaat het feestelijk versierde kerkgebouw na het opdragen van de plechtige H. Mis. ter A. Kostense het woord. De burge meester bood een bloemstuk en 'n lucht foto van Biervliet aan. Ds. Evenhuis, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, liet gelukwensen overbrengen door de voorzitter van het kerkbestuur van de herv. gemeente. De pastoor dankte allen voor de cadeaus en felicitaties. Hierna kregen de aanwezi gen de gelegenheid de jubilaris te feli citeren. 's Avonds kwamen de muziek vereniging en de drumband nog een muzikale hulde brengen. Het 582 ton metende „Sankta Maria" van schipper J. G. Akkermans uit Lith (Limburg) is op het Hollandsch Diep bij Willemstad gezonken. Het schip, dat ge laden was met grind en van Roermond onderweg was naar Numansdorp kreeg ondanks het feit, dat de luiken gesloten waren te veel water binnen tijdens een stortbui. De opvarenden zagen het on geluk aankomen en konden tijdig over stappen op de sleepboot van de broer van schipper Akkerman, die de Sankta Maria langszij sleepte. Het ge zonken schip ligt in de vaarroute. (Van onze verslaggever) In de rfjkshaven van Breskens is zater dagmiddag een uitbreiding van de jachthavenaccommodatie officieel in ge bruik genomen. De vreugde waarmee de zeer provisorische vlonders nabij de res tanten van de voormalige veerhaven werden betrokken, demonstreerde de grote nood, waarin de watersportliefheb bers in Breskens verkeren. De opening, die werd verricht door de echtgenote van de burgemeester van Breskens, me vrouw M. J. Eekhout-Kools, was een onderdeel van de viering, door de Stich ting Jachthaven Breskens en de Konink lijke Jachtclub Brussel BRYC, van het tienjarig bestaan van de jachthaven. Voor de niet zo talrijk aanwezig zijnde bestuurders was misschien het feestelijke van de viering een welkome afwisseling in de reeks van moeilijkheden, die over het havencomplex zijn ontstaan. Nijpend De enorme vlucht van het watertoeris me heeft belangrijk bijgedragen in het nijpend worden van het ruimtegebrek in de Breskense haven en heeft boven dien een eigen haven opgeëist. In het kader van de infrastructuur zal het mi nisterie van Economische Zaken, in de samenwerking rijk-gemeente, enkele mil joenen guldens daarvoor dienen te vo teren. Breskens denkt aan een jacht haven ten oosten van het zwembad, met een eigen ingang, plaats voor 160 boten, winterberging, clublokaal en terrein voor verbandhoudende bedrijfjes. Momenteel is de „jachthaven", in de vorm van een aantal vlonders, in de zo mer onderdeel van de handelshaven. In de winter moeten boten en vlonders plaats maken voor handelsschepen. Bij de ingebruikname van weer een aantal ligplaatsen, wees burgemeester Eekhout op het zeer grote economische belang van. de watersport voor de gemeente. Hij zei o.m.: ,De komst van het water toerisme heeft de plaatselijke midden stand en horeca een flinke stimulans gegeven. Een nieuwe industrie die van jachtwerven, kwam binnen de gemeente grenzen en werd zo'n rijke inkomsten bron, dat momenteel twintig procent van het Breskense arbeidspotentieel er een werkkring in heeft gevonden." Ten aanzien van de noodzakelijk eigen jachthaven zei hij nog: „Breskens ver vult met zijn enig gelegen haven een belangrijke taak in de nationale recreatie. Wanneer er een jachthaven wordt aan- (Van onze correspondent) Nadat dertien muziekgezelschappen, al musicerende een mars door het met vlag gen getooide Clinge hadden gemaakt, stelden zij zicli op voor het gemeentehuis. Burgemeester P. Vercauteren verscheen met wethouders en raadsleden op het bordes vanwaar hij de verzamelde gezel schappen en het publiek toesprak. De fanfare Weldoen door Vermaak werd oor spronkelijk opgericht voor het inzamelen van gelden door het brengen van zang en muziek voor het lenigen van nood. In de loop der jaren ontstond hieruit de fanfare. De laatste jaren is het steeds crescendo gegaan, dank zij de actieve voorzitter de heer Blommaert en de kun dige directeur, de heer Van den Branden. In katholiek verband is de fanfare ge klasseerd in de superieure afdeling'. Meerdere malen is zij voor de provincie Zeeland opgetreden als vertegenwoordig ster op het nationaal concours. Vandaar ook dat het gemeentebestuur al deze suc cessen met grote belangstelling heeft ge volgd en besloten heeft om bij het be reiken van deze mijlpaal het bestuur van de fanfare in staat te stellen om op waar dige wijze feest te vieren en bij deze ge legenheid een nieuw vaandel te schenken. De burgemeester uitte de wens, dat met dit nieuwe vaandel nog' vele successen geboekt mogen worden. Voorzitter F. Blommaert dankte het ge meentebestuur voor het mooie vaandel en de financiële steun. „Voor de muzi kanten zal het nieuwe vaandel een sym bool zijn van eenheid en saamhorigheid, dat zal dwingen om met alle mogelijke inzet de bereikte successen te behouden en zelfs nog te vergroten". De fanfare Weldoen door Vermaak be gaf zich vervolgens met het nieuwe vaan del naar het gemeentelijk sportterein, evenals de andere gezelschappen. Hier werd op de kiosk geconcerteerd door Semper Gaudete (Cling'e), St. Leonards zonen (Bellegem. B) Eikels worden Bomen (Westdorpe), Kon. Harm. St. Ce cilia (Kloosterzande), E. M. M. (Koe wacht). Nooit Gedacht (Graauw),. r.k. Muziekver. Heikant (Heikant), Excelsior (Terhole), St. Jan (St. Jansteen), St. Ce cilia (De Klinge. B), Kon. Stedel. Harm. Hulst (Hulst), Scheldezonen (Nieuw Namen). Intussen hadden de afgevaardigden van de diverse gezelschappen zich verzameld in de raadzaal van het gemeentehuis, waar huldigende woorden werden ge sproken door burgemeester F. de Nijs van Graauw, A. Martinet, van Heikant, Burg. A. v. d. Muilebroek van Bellegem (B.), dr. Hermans van Kloosterzande, K. Wil- laert van Clinge, A. v. Cauteren van Clinge, J. Lockefeer Nieuw Namen, en J. v. d. Bulck van Kapellebrug'. Voorzitter Blommaert releveerde de verdiensten van de organisatoren Van den Bulck en Everaerd, die ondanks vele moeilijkheden alles in goede banen leid den. Zondag maakten de drie gezelschappen Harm. St. Jan uit Kaatsheuvel, Kon. Harm. Echo der Kempen uit Bergeyk en Weldoen door Vermaak een mars door het dorp, waarna om beurten werd ge concerteerd op de kiosk. Na de Hoogmis was het vaandel gewijd door pastoor M. Cosijn. Daarna werd een diner aange boden waaraan o.a. werd deelgenomen door het bestuur van Weldoen door Ver maak, het gemeentebestuur van Clinge, pastoor M. Cosijn, bondsvoorzitter, mr. J. M. v. d. Meer, burgemeester Van Steenbergen en secretaris A. v. Osta uit Breda, J. Reuser, burgemeester van St. Jansteen e. a. Door verschillende aan wezigen werd het woord gevoerd. Verder was er op het gemeentelijk sportterrein een grote tent geplaatst waar gelegenheid bestond voor dansen. Ver schillende artiesten bekend van radio en televisie, traden hier om beurten op. Voor de kinderen werden gratis bal lonnen en vlaggetjes rondgedeeld. (Van onze verslaggever) De prinsessen Beatrix en Margriet zijn zaterdagmorgen met het koninklijk jacht ,,De Groene Draeck" vanuit de rijksha ven van Numansdorp vertrokken voor een vaartocht. De reis, die geen officieel ka.rakter droeg, ging eerst naar Zierik zee, waar men zatedagmiddag arriveer de. In deze plaats ging prinses Margriet van boord en vertrok per auto naar pa leis Soestdijk. Prinses Beatrix is, met enkele geno digden, zondagmorgen verder gevaren. Na enige uren rondgevaren te hebben op het Hollandsch Diep is ,,De Groene Draeck" omstreeks half vijf zondagmid dag gemeerd aan de Oostelijke Kade te Moerdijk. Prinses Beatrix, die gekleed was in een sportieve zwarte broek en groene trui, is zondagavond om kwart over ne gen per hofauto naar Drakesteyn ver trokken. Het jacht ,,De Groene Draeck" zal in de loop van de dag weer uit Moerdijk vertrekken. Een beeld van de haven van Bres kens, met op de achtergrond het gebouw van de vismijn. Op de voorgrond de o.m. voor de water sport druk gebruikte hellingen. gelegd, zal dat van verstrekkende econo mische gevolgen zijn. Wanneer zulks niet gebeurt, dan is nu het hoogtepunt bereikt en zal de gebrekkige accommo datie tot de ondergang leiden." De viering van het tweede lustrum van de jachthaven bestond nog uit een .cruise' met de comfortabele peperdure jachten van de BRYC op de Schelde en uit een ontvangst door het gemeentebestuur in de grote hal van de feestelijk versierde vismijn. Daar overhandigde burgemeester Eekhout de commodore van de BRYC Gérard Reynertz een fraaie wimpel in de groen-rode kleuren, van zowel Bres kens als Brussel. De heer Reynertz sprak tot slot nog over de goede verstandhou ding tussen Brussel en Breskens. Op Rijksweg 58, ter hoogte van res taurant Halfweg in de gemeente Nieuw en St.-Joosland gebeurde gistermorgen om 12 uur een aanrijding, waarbij vier auto#s betrokken waren en twee mensen werden gewond. Uit de richting Middel burg kwamen drie auto's achter elkaar rijdend over de weg toen chauffeur Q., afkomstig uit Breda, moest afremmen voor een voor hem rijdende auto en daarbij in een slip raakte. Daarbij kwam hij op de linker weghelft waar juist op dat moment een tegenligger naderde. De chauffeur van deze auto, L. uit Vlaardin- gen, kon een aanrijding niet meer voor komen en reed met de linkervoorzijde op de slippende personenauto. Tengevolge van de aanrijding kwam de auto, be stuurd door L. op de rechterzijde van het rijwielpad terecht. De heer L. en zijn verloofde werden hierbij gewond en overgebracht naar het ziekenhuis te Middelburg. Om het geheel van deze aan rijding te vermijden remde een achter de personenwagen rijdende Duitse automo bilist sterk af, waardoor een achter hem rijdende Belg op de achterzijde van de auto reed. Het resultaat van deze hele manoeuvre was vier beschadigde auto's. „De raad blijft van mening dat het voor de ontplooiing van Goes apèrt niet noodzakelijk is om de zelfstandigheid van Kloetinge op te offeren en wijst het on derhavige annexatievoorstel dan ook met beslistheid van de hand". Dit is de strekking van een door b. en w. van Kloetinge opgestelde brief aan G.S. van Zeeland m.b.t. het herindelings plan van de gemeenten op Zuid-Beveland. De raad moet donderdag a.s. zijn fiat nog aan deze brief geven. B. en w. van Kloe tinge menen dat Kloetinge zowel tech nisch, financieel en administratief die be stuurskracht ontplooit, welke het ge meentebeleid in de tegenwoordige tijd eist. Hoogstens willen b. en w. van Kloe tinge medewerken aan de instelling van een bovengemeentelijk orgaan voor Zuid- Beveland, zonodig zelfs samen met Noord- Beveland. De herindelingsprocedure geeft de ge meenten in eerste instantie drie maan den de tyd om te antwoorden op het herindelingsvoorstel van G.S. Voor de gemeenten op Zuid-Beveland loopt die termijn op 9 juni a.s. af. Goes en Ovezande zullen hun standpunt niet voor 9 juni aan G.S. bekendmaken. De raad van Ovezande vergadert op 16 ju ni over dit belangrijke onderwerp. De herindeling staat niet vermeld op de agenda voor de vergadering van de Goese raad op 17 juni a.s. Mogeljjk komt er nog een aanvullingsagenda. Nu is de termijn van drie maanden een termijn van orde. Deze termijn hoeft niet bindend te zijn. Formeel kunnen G.S. de standpunten van de beide ge meenten evenwel naast zich neerleggen. Wij kunnen ons voorstellen, dat de toch ruime termijn van drie maanden door een overmachtssituatie overschreden wordt. In Ovezande blijkt de raadsver gadering enkele keren te zijn uitgesteld omdat telkens niet alle raadsleden aan wezig konden zjjn. In Goes moet de ver traging voor een belangrijk deel wor den toegeschreven aan het feit, dat burgemeester en wethouders elkaar al twee weken achter elkaar niet voltal lig hebben kunnen treffen. Wij menen te moeten opmerken, dat in beide gevallen toch moeilijk van een overmachtspositie kan worden gespro ken. Meer is ons inziens te veel waar de gehecht aan de voltalligheid. Het gemeentelijk bestuur moet ook zonder voltallig te zijn belangrijke zaken kun nen afhandelen. Er ontstaat nu een on nodige en ongewenst vertraging in een procedure, die toch al lang genoeg zal duren. Zondagmiddag is de automobilist V. uit Almelo op vakantie in Zoutelande vermoedelijk door een te hoge snelheid uit een bocht gevlogen op de weg tus sen Zoutelande en Westkapelle. De auto ging tweemaal over de kop en kwam op zijn rug in de sloot terecht. De heer V. enige inzittende van de auto, werd licht aan het hoofd gewond, terwijl de auto zwaar werd beschadigd. Het komt ons vooral betreurenswaar dig voor, dat het juict Goes weer is, dat niet binnen de vastgestelde ter mijn van drie maanden tot een ant woord is kunnen komen Goes is ook al verschillende jaren opmerkelijk laat met het indienen van een begroting. En dit terwijl Goes als streekcentrum van Noord- en Zuid-Beveland toch eigenlijk het goede voorbeeld zou moeten geven. Goes moet oppassen niet het odium op zich te laden van een stad, die achter de feiten aanloopt, die traag bestuurd wordt. (Van onze correspondent) Rector C. C. Kroon van het St.-Joseph- ziekenhuis te Vlissingen vierde zaterdag zijn zilveren priesterschap. De dag begon met het opdragen van een H. Mis in de kapel van het ziekenhuis door rector Kroon zelf. Kapelaan G. Nistelrooij hield hierbij een feestpredikatie, terwijl leden van de Goese Koorschool gezangen uit voerden. In intieme kring volgde daarna een gezamenlijk ontbijt. (Van onze verslaggever) Terwijl overig Nederlad het af gelopen weekend hart en hoofd min of meer vol had van de Beatles zijn deze jolige vier er in Hulst en omge ving eenvoudig niet aan te pas ge komen. Daar was alles Adamo wat de klok sloeg. Dit dank zij een bij zonder pakkend optreden van deze 20-jarige Belg uit Jemappe voor zijn eerste Nederlandse fanclub, die in St.-Jansteen gevestigd is. Zijn optre den had plaats in de grootste ruim te, die de fanclub in Hulst te pak ken had kunnen krijgen: garage Kerckhaert aan de Absdaalseweg. Nadat de ruim duizend jongeren daar waren voorgewarmd door ve detten uit Zeeland zelf, zoals José Lucado uit Ter neuzen, Anneke Lee- meijer uit Goes, de Everly Stars uit St.-Jansteen, de Madeira Boys uit Axel en de Fly Catchers uit Hulst, begon Adamo om kwart voor tien za terdagavond in een broeierige at mosfeer en onder geweldig enthou siasme van zijn fans aan een drie kwartier durend optreden, dat uit blonk door zijn presentatie en waar bij gelukkig geen massa-hysterie aan te pas kwam. Presentator Wim Remery uit Sas van Gent kondigde Adamo aan als de koning van de Nederlandse hit parade. Adamo draagt die titel mo menteel met recht. De laatste zes weken heeft hij aan de top van de platenverkoop in Nederland gestaan. De afgelopen vijf maanden zijn 220.000 platen van Adamo in Ne derland verkocht. Zijn topper" in Nederland, ,,Vous permettez mon sieur", werd binnen vier weken na zijn optreden voor de t.v. met Willem Duys 130.000 keer verkocht. Adamo was nerveuzer dan normaal vlak voor zijn optreden zaterdag avond. Dat kwam omdat hij gewend was in theaters te zingen. Nu stond hij op een provisorisch podium met de fans vlak aan zijn voeten. Het is zelfs zo, dat Adamo al een tijd niet meer in kleinere zalen en in kleinere plaatsen optreedt. Dat hij zaterdag in Hulst was moet louter gezien worden als een sympathieke geste tegenover zijn fanclub. Zijn gebruikelijke za terdagavond-engagement bedraagt 5000 gulden. Zijn fanclub heeft hem voor een prikkie" gehad. Adamo, zijn vader Antonio Ada mo, zijn manager Robert Bylois en de vier bandleden die hem begeleid den, kwamen zaterdag omstreeks zes uur in St.-Jansteen aan. Zij waren daar ten huize van de familie Pol let de gasten van het bestuur van de Adamo-fanclub in Nederland (150 leden). Van half acht tot negen uur waren Adamo en zijn manager zoek. Voor de fans althans. Adamo heeft namelijk een druk bezet leven. Gis teren bijvoorbeeld trad hij weer drie maal op in België, waarvan één keer voor de radio. Vanmiddag om die uur volgen t.v.- opnamen in Brussel. Vanavond om acht uur zingt hij voor Radio Lu xemburg, En zo gaat dat maar door. Wat rust tussendoor is dus wel ge wenst. Om 9 uur werd Adamo door een zijraam van garage Kerckhaert, vrijwel onopgemerkt voor de buiten wachtende fans, binnengeloodst. Om kleden, nog wat repeteren, een jon getje troosten dat in het gedrang met zijn vingers lelijk tussen een deur van de showroom was gekomen en daarna dat sprankelende optreden in die tropische warme garageruimte. Een sprankelend en beschaafd optre den: zelfs toen Adamo, de spanning en de sfeer goed aanvoelend, tegen zijn gewoonte in, wat Yaeh-Yaeh in de zaal bracht. Zijn contact met de zaal was volkomen. Vandaar dat hij het zich kon permitteren zijn grote Nederlandse succesnummer ,,Vous permettez monsieur" door de zaal te laten meezingen. De Adamo-show werd besloten met een massale run voor door W. Reme ry toegezegde handtekeningen. In het gedrang sneuvelden twee etalage-rui ten. Vader Adamo besliste echter, dat zijn zoon geen handtekeningen zou zetten. Een mooie anti-climax! In de zaal van het verpleegstershuis werd 's middags een receptie gehouden. De voorzitter van het regentencollege van St.-Joseph, de heer G. N. van Ginkel belichtte in zijn toespraak de bijzondere functie van rector in een ziekenhuis. De heer Van Ginkel liet voorts de 25 jaar priesterleven van rector Kroon de .revue passeren*. Na de priesterwijding was de eerste standplaats Den Burg op Texel. In 1943 volgde overplaatsing naar Loos duinen. Bij razzia's op jonge mannen door de Duitsers liet hij zich met opzet ook „oppakken" om clandestien als zielzor ger onder de dwangarbeiders in Duitsland te kunnen werken. Door zijn parochie Loosduinen werd hij na de oordlog voor zijn verdienstelijk werk op uitbundige wijze gehuldigd. In 1950 volgde overplaatsing naar Vlissingen met als taak de zielzorg in de rijks ar beidskampen en in Souburg. Enkele ja ren geleden werd hij rector, zij het met tien belangrijke nevenfuncties, waarbij o.m. directeur van de Stichting Katho liek Militair Tehuis, havenaalmoezeneir Vlissingen, districtsaalmoezenier KAJ en VKAJ boven de Schelde en lid van het dagelijks bestuur van de Katholieke Zeeuwse Jeugdraad. Dominee L. H. W. Theunissen uit Middelburg bedankte rec tor Kroon voor de prettige samenwerking in de Culturele commissie zuid-west-Ne derland. Namens het personeel van St.- Joseph werd door Marijke Schouten een enveloppe met inhoud overhandigd. De heer E. P. Aspeslagh memoreerde enkele aardige feiten uit de Souburgse periode van rector Kroon. Aan het slot van de receptie bracht de harmonie „St.-Caecilia" een serenade in de tuin van het zieken huis terwijl 's avonds het personeel van „St.-Joseph" een feestavond verzorgde. (Van onze correspondent) In de nacht van zaterdag op zondag is in de vluchthaven te Bruinisse de 45 ton metende stoomsleepboot „Schelde" van het bergingsbedrijf M. v. d. Marei uit Vianen (Schouwen-Duiveland) ge zonken. Vermoedelijk is het vaartuig met het voorschip onder een dukdalf klem ge komen en bij opkomend water volgelopen. Het gezonken vaartuig ligt zes meter diep. Alleen een stuk van de mast en de schoorsteen steken boven water uit. De eigenaa.r van de „Schelde" is zondag reeds met eigen materiaal begonnen het gezonken vaartuig te bergen. Morgen, dinsdag 9 juni, gelden de vol gende hoogwaterstanden voor Zeeland: te Hansweert om 1.59 - 14.27 uur; te Ter- neuzen om 1.24 - 13.52 uur; te Vlissingen om 0.54 - 13.20 uur; te Wemeldinge om 2.28 - 15.00 uur. SAS VAN GENT Olympia 20 uur lm schwarzen Rössl TERNEUZEN Luxor 20 uur Sheherazade, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Goliath en de slavin, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Wedren met de ooievaar KOEWACHT A. de Kind 16 uur Kermisschieting HANSWEERT Zeelandia 20 uur Oprichting jeugd- korps Scheldegalm, 10 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Sheherazade, 14 J. OOSTBURG Ledel 20 uur Goliath en de slavin, ï4 J.

de Stem | 1964 | | pagina 2