„Achterstand gevolg achterstelling Verkeer minst ve mg inlUmnin De Gaulle negeert D-day-her denking Luns bezorgd over toekomst van EEG MEISJES! bij PHILIPS NPAND Jongen door politieman per ongeluk doodgeschoten Groot plan Onberekenbaar ÏRVICE KOOP: »uden) ;n Koittmion.rekeli DAGBLAD VOOR ZEELAND Koel weer Ameri kaans-Russische akkoorden voor ruimte-onderzoek Irene-brigade ook present Gangsters roven halve Ion aan juwelen KANOVAARDER VERDRONKEN IN IJSELMEER Congres Europese Beweging Helikopterbotsing eist drie doden Twee doden bij botsing Meppel an- op- en* ITTE POMPEN n Midden-Brabant x grote tuin. H. A. v. d. BOOM NDHOVEN VAN DER STEEN 104e JAARGANG No. 24606 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Haikx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 lel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 11141 11 MAANDAG 6 JUNI 196 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven er Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden. GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaandereri: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41telefoon 289^' BRABANTSWEGENNET EIST 500 MILJOEN In de nacht van zaterdag op zondag is in Soest een 17-jarige jongen uit die plaats per onge luk getroffen door een kogel uit de revolver van een politieagent. De jongen is overleden. Hij werd door vier politiemannen achter' volgd, nadat hij met een vriend had geprobeerd een bromfiets te stelen. Even 11a, twee uur hoorde een slager achter zijn huis lawaai. Hij zag twee jongens, die bezig waren een bromfiets uit zijn schuur te slepen. Toen zij merk ten dat zij betrapt waren, namen zij de vlucht. De politie werd gewaarschuwd. Op het Kerkpad werden twee jongens aangetroffen, maar zij namen de benen voordat de agenten konden ingrijpen Pas toen in de omgeving enkele straten waren afgezet, kon een van de agenten een jongen insluiten. Hij vluchtte in de richting van de spoorbaan Amersfoort Baarn, waarbij hij zich niets aantrok van de waarschuwingsschoten, die de agent loste. In een poging de vluchtende knaap te bereiken, struikelde de politieman op het pad langs de spoorbaan, waarbij hij per ongeluk een schot afvuurde. Toen hij de jongeman had bereikt, bleek deze dodelijk te zijn getroffen. Later in de nacht werd de andere jongeman aange houden. Hij heeft bekend met zijn vriend de bromfiets te hebben willen stelen. De 32-jarige agent K. verklaarde latei dat hij zich op ongeveer 40 meter af stand van de vluchtende jongen bevond, toen hij in het schemerduister over een steen op het pad langs de spoorbaan struikelde en zijn pistool afging. Volgens hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer. die de leiding van het onderzoek heeft, is de agent zeer onder de indruk van het ge beurde. DE AUTO, waarin koningin Elizabeth van Engeland en prins Philip kwam zaterdag bij Maidenhead in botsing met een andere auto. Niemand liep bij dit ongeluk verwondingen op. De prins sttur- stuurde zelf. OVER ENKELE maanden zal een levensgrote Nederlandse molen in kleine stukjes gedemonteerd per schip de oceaan oversteken. Het is „De Zwaan", die thans nog in de Brabantse buurt schap Vinkei prijkt, maar overgebracht zal worden naar de stad Holland in de Amerikaanse staat Michigan. DOOR HET onschadelijk maken van vier mijnen baande een 30-jarige voormalige Oostduise officier zich met een vrouw van dezelfde leeftijd een weg naar West duits gebied, zo heeft de politie in Kassei zaterdag meegedeeld. IN ABERDEEN zijn in hef weekeinde 23 nieuwe gevallen van tyfus geconsta teerd, waardoor het aantal lijders tot boven de 400 is gestegen. Er zijn nu 342 vastgestelde en 60 vermoedelijke ge vallen, in totaal 402. BIJ EEN autobotsing te Hoornster zwaag. gemeente Heerenveen. is zondag de heer Persijn (58) uit Bolsward om het leven gekomen. (Van onze verslaggever) Op de Brabantdag van de K.V.P., die zaterdag in Den Bosch gehouden is, heeft de secretaris van de Bossche Kamer van Koophandel, drs. J. M. C Teppema, geëist dat de rijksoverheid de komende tien jaar in Noord-Brabant een wegenprogramma uitvoert, waarmee in totaal 5C0 miljoen gulden ge moeid is. Een bedrag van 150 miljoen gulden zou reeds voor 1968 geïnves teerd dienen te worden in ongeveer 130 km weg, waarmee de ergste knel punten moeten worden weggenomen. Het rijkswegennet in Brabant is totaal verouderd, terwijl de verkeersintensiteit tengevolge van de naoorlogse in dustrialisatie en de ligging van de provincie in de nationale en internationale verkeersstromen, bijzonder groot is. Op deze situatie, die zowel uit provin ciaal als uit nationaal-economisch oogpunt alarmerend is, heeft de Brabantse K.V.P. gisteren de aandacht van het partijbestuur en haar parlementariërs gevestigd. Op het urgentieprogramma dat voor 1968 gerealiseerd moet zijn, zette de heer Teppema de rondweg Den Bosch (12 km, kosten 25 miljoen), het stuk van de weg Korteven-Tilburg, dat de dodenweg Bre- da-Tilburg moet vervangen (27 km, kos ten 27 miljoen), de Zoomweg, de E-3-weg van Ommel tot de Limburgse grens (13 km. 15 miljoen), de omlegging Boxtel in de E-9 (8,5 km. 8 miljoen), aansluiting bij Enschot van de weg Vught-Tilburg op de weg Tilburg-Eindhoven (6,5 km, 6 miljoen), rijksweg 27 van Oosterhout naar Nieuwendijk <12 km, 15 miljoen), omlegging Heesch (5,5 km, 5.5 miljoen), verdubbeling Heesch-Grave (13,5 km, 12 miljoen), de verbinding van rijksweg 63 en de E-9 bij het Beatrixkanaal (2 km, 4,5 miljoen), en de weg Eindhoven-Hel mond (14 km, 14 miljoen). Dit program ma is technisch uitvoerbaar, aldus de heer Teppema, als men de zaken ten minste met vaart en elan aanpakt. (Advertentie) PHILIPS Breda heeft ool< goed werk voor U Inl. ma t.m. vr. van 14 - 17 uur aan het hedrijf Kalshoven 11 Tel.: 01600 - 47450 Verwachting meegedeeld door het K.N.M.I.. geldig tot vanavond Wisselende bewolking met enkele verspreid voorkomende buien, voornamelijk in het noorden van het land. Matige tot krachtige wind tussen west en noordwest. Koel weer. Vandaag zon onder 20.57 uur maan op 3.20 uur. Morgen zon op 4.21 uur maan onder 20.11 uur. Terwijl dit programma wordt uitge voerd, moet het „grote plan", dat in ze ven jaar tijds gerealiseerd moet zijn, wor den voorbereid. Dat betreft dan onder meer de volledige aanleg van Korteven- Oirschot, Eindhoven-noordoost-Neder land, Tilburg-Gorkum en doortrekking van de verbindingen naar België. De heer Teppema achtte deze eisen re delijk en technisch uitvoerbaar. Wel pleitte hij voor uitbreiding van het bu reau van rijkswaterstaat in Den Bosch dat thans misschien 25, maar zeker geen 50 miljoen gulden kan verwerken. Hij wenste ook een snellere vaststelling van de tracés en groter besluitvaardigheid. Hier is nodig, meende hij, „Coentunnel- stijl en Van Brienenoordbrug-allures". Volgens hem zijn deze projecten in west-Nederland gefinancierd met gelden die men aan andere provincies, en met name aan Brabant heeft onttrokken. Hij becijferde dat Brabant in 1962 nog 15,4 procent kreeg van het totaal bestede be drag, in 1963 slechts 9,8 procent en in 1964 13 procent. Bij de genoemde pro jecten in het westen was het ook moge lijk in enkele jaren tijds 100 miljoen uit te trekken en derhalve zijn ook de Brabantse eisen financieel haalbaar. De huidige achterstand aldus de heer Teppema is een gevolg van achterstel ling. Waarom stellen wij deze eisen? vroeg hij. Ten eerste omdat de nationale en provinciale economie deze w^gen vergt. De sclfhde die het huidige ontoe reikende wegennet berokkent, is niet te berekenen. De Stichting Ontwikkeling Brabantse Industrie heeft vastgesteld dat ritten op de Brabantse rijkswegen 20 pro cent meer tijd vergen dan in de weste lijke of noordelijke provincies. Op de tweede plaats, aldus drs. Tepepma, om dat Brabant cle provincie is met de slechtste verkeerssituatie en de snelst groeiende economie, en dus het snelst toenemende verkeer. Objectief cijferma teriaal. dat verstrekt werd door de ad junct-directeur van de Provinciale Pla nologische Dienst, W. A. S. van Meel, be wees die stelling. Zijn derde argument was dat Brabant de provincie is met de hoogste ongeval- lencijfers. Van de 2073 doden in 1963 vielen er 368 in Brabant (17,7 procent). De heer Van Meel noemde Brabant „een noodgebied" op het stuk van verkeers onveiligheid. Scherp is op de Brabantdag het hele beleid van Verkeer en Waterstaat gehe keld. De onveilige wegen, waarop jaar lijks 2000 doden vallen (treinramp Har- melen: 100 doden) en in totaal een scha de van 450 miljoen gulden geleden wordt, zijn bepaald niet de zorgenkinderen van de regering. In de jaren 19371939 werd 3,28 procent van het staatsbudget aan wegenbouw besteed, in 19621964 slechts 1.26 procent, terwijl de verkeersintensi teit verzesvoudigd is. Ondertussen levert het verkeer de 5taal 1034 miljoen gulden op: 245 miljoen aan wegenbelasting, 595 miljoen aan oijzonder invoerrecht op benzine, 185 miljoen aan weeldebelasting op auto's en 9 miljoen aan invoerrechten. De algemene conclusie van de Bra bantdag waar dr. H. A. Maeijer uit Breda de tekortkoming van het rijk ten aanzien van :1e „natte" waterstaat Brabant hekelde, en drs. J. W. C. van Casteren het hoofdbestuur van de K.V.P erop wees dat Brabant met zijn 20,8 pro cent van de K.V.P.-stemmers niet langer aan het lijntje gehouden wil worden was dan ook dat er een radicale koers wijziging op het stuk van de wegenbouw nodig is. Dat geldt voor héél Nederland maar vooral voor Brabant, welks pro blemen nationale importantie hebben. De Verenigde Staten en de Sovjet-Unie hebben twee akkoorden getekend voor samenwerking op het gebied van de ruimtevaart. De ene overeenkomst betreft een voorlopig akkoord voor uitwisseling van gegevens over biologische en medi sche verschijnselen in verband met de ruimtevaart en de andere is een proto col voor de uitvoering van een afspraak voor uitwisseling van foto's van wolken formaties, gemaakt vanuit weersatellie- ten. Deze foto's worden via een telever- binding tussen Washington en Moskou verzonden. Veteranen van de geallieerde invasie in Normandië hebben za terdag op verschillende plaatsen in het invasiegebied D-day de 6e juni 1944 herdacht. Op de begraafplaats waar duizenden ge allieerde soldaten hun laatste rust plaatsen vonden, werden eveneens herdenking gehouden. De grote azen van D-day generaal Dwight D. Eisenhower en veldmaarschalk Montgomery waren niet aanwezig. De Franse president De Gaulle kon zelfs op deze dag zijn rancune niet van zich afzetten en zette zijn politieke spel over de graven van de tien duizenden in Franse aarde begra ven Amerikaanse en Canadese be vrijders heen onaangedaan voort hij weigerde deel te nemen aan de Anglo-Amerikaanse plech tigheden en stuurde zelfs geen ver tegenwoordiger. Een in Parijs verschijnend Gaul listisch blad wijdde verschillende pagina's aan de 6e juni 1944 en zag kans dit te doen zonder ook maar éénmaal de woorden „Amerika nen" of 'Engelsen' te laten vallen. In Bayeux echter bracht de Franse minister voor oud-stryders- zaken een plechtig eerbetoon aan het Franse verzet, de Franse bin nenlandse strijdkrachten en de Maquis. De minister stelde de voorname rol van het Franse ver zet tijdens de veldslag in het licht. Deze plechtigheid werd wel door vertegenwoordigers van de met Frankrijk geallieerden bijgewoond. In Engeland weerklonk ook weer een dissonant. De ook geeste lijk sterk verouderde veldmaar schalk Montgomery,eens de beziel de knappe strateeg der Britse strijdkrachten, liet zich opnieuw zeer laatdunkend uit over generaal Eisenhower die destijds het opper bevel had over de geallieerde troe pen in Europa. Terwijl Britse en Amerikaanse vliegtuigen laag over de Norman- dische stranden scheerden en kransen uitwierpen boven de bran ding, trok de stoet veteranen van de Brits-Canadese invasiesector naar Omaha- en Utah-beach waar de Amerikanen aan land gingen. Een voornaam centrum van de herdenking was het dorp Ste Mère Eglise, toen het begin van de „be- vrijdingsweg", waar in het bijzijn van Britse, Amerikaanse en Franse troepen een oorlogsmuseum werd geopend. Tot de belangrijkste gas ten behoorden de generaals Maxwell Taylor, Mathew Ridgway en sir Richard Gale. Generaal Omar Bradley, ook naar Frankrijk gekomen, was wegens ziekte af wezig. In de door de Nederlandse Prin ses Irenebrigadc bevrijde Franse plaatsen herdachten veteranen van deze brigade samen met de bevolkingen de heuglijke bevrij ding. Op de foto De Amerikaanse generaal Maxwell Taylor tijdens zijn toespraak, staande voor het grote monument op Omaha-beach waar twintig jaar geleder de Duitsers het felste weerstand boden. Zondag hebben twee tot nu on- bekende mannen met een moker de etalageruit van een juwelierszaak in de Amsterdamse Leidsestraat ingeslagen en met een greep uit de etalage juwelen ter waarde van naar schatting vijftig duizend gulden weggenomen. Na de diefstal losten de mannen, volgens ver klaringen van het op dat tijdstip van de regenachtige zondagochtend weinig talrijke publiek, uit een automatisch pistool enkele schoten. Zij ontkwamen in een in de Kerk straat gereed staande auto, waarvan het nummer kon worden genoteerd. De auto bleek in de nacht van vrijdag op zater dag in Utrecht te zijn gestolen. De mannen reden weg in dé richting Vijzelstraat. Later werden vier patroon hulzen teruggevonden. Een van de kogels was terechtgekomen in de linkervoor- band van een passerende taxi. De taxi chauffeur had de indruk dat de man nen met opzet op zijn wagen schoten. De ontvreemde juwelen, vijf stenen en een witgouden hanger bezet met steentjes, lagen op een plateau in de etalage. De politie heeft verscheidene signalementen van de mannen gekregen, maar omdat deze zeer van elkaar af wijken, bieden zij weinig houvast. De 27-jarige gehuwde H. Broersma. onderwijzer aan de christelijke school te Nijemirdum. Gaasterland, is zaterdag verdronken toen de opblaasbare kano waarin hij samen met hoofdonderwijzer P. Bode '35 jaar) een zeiltochtje naar Urk maakte, on het IJsseimeer omsloeg. De heer Bode. oud-marine-officier wist zwemmend de Friese kust te bereiken. Hij zou hulp halen voor zijn metgezel, die zich aan de omgeslagen kano drij vende hield Door uitputting zakte de heer Bode echter bewusteloos in elkaar toen hij de wal had bereikt. Hij werd pas 's avonds om negen' uur gevonden door een paar ganzenjagers. (Van onze verslaggever) heelt een juridisch onderzoek uitgewezen Minister Luns heeft zaterdag in Eind-j^f f» ^"^w.jziging in <"t 8f hoven zijn bezorgdheid uitgesproken1 over de consequenties die de impasse r^ vand'en. waarin de Europese samenwerking is ke H onder zjjn gehooi k,i"_hebb^n: De_ mimstersprak BriUannië LiekeSbSS en Luxemburg en de ambassaderaad van België telde sprak de verwachting uit dat de fusie Drie doden en een gewonde waren te betreuren toen twee helikopters van de Franse luchtmacht boven Cannes met elkaar in botsing kwamen en brandend neerstortten. De helikopters namen deel aan een luchtparade boven de stad als onderdeel van de jaarlijkse luchtvaart show. In de grote veilinghal in Blokker werden de toehoorders volkomen geabsorbeerd door de muziek van hun idolen... Blokker belegert de Beatles (Van onze showredacteur) Dit is nog erger dan de Franse revolutie. Het is niet te gelo ven. Ik heb heel wat in mijn leven meegemaakt, maar zoiets nog nooit", aldus zaterdag avond Wim Kan bij het zien van de onbedwingbare, op de tribu nes twistende, hossende, gillen de, schreeuwende en zwaaiende tienermassa, tijdens het maar 90 minuten durende optreden van de Beatles in de veilinghallen te Blokker. De eerste gitaarakkoorden van de vier langharige Britten waren nog maar nauwelijks koud of zevenduizend be- transpireerde, rond aangelopen jongelui werden volkomen hysterisch. Ze ruk ten zich de kleren van het lijf, toonden vol trots hun blote, met Beatle-koppen beschilderde bovenlichamen en dron gen naar voren om èn de ijzeren hek ken. die rond 'net podium waren opge steld èn de politiemacht onder de voet te lopen. Genodigden en journalisten, die op de eerste rijen zaten, werden haast ver trapt door de volkomen uitzinnige me nigte, die er niet voor schroomde des noods over de mensen heen naar voren te stormen. Over de hekken klimmen en een veilig heenkomen zoeken was voor de journalisten de enige manier om veilig uit de „hel van Blokker" te komen. Een van de vele tot pure waanzin ge raakte tieners zag zelfs kans op de rechterschouder van een gevloerde te twisten. Anderen klommen op de schou ders van hun vrienden en lieten zich daarna op de hoofden van het publiek neervallen om onder luid gegil door de massa opgepakt en weer weggesmeten te worden. Velen werden over de hek ken in de armen van politieagenten ge gooid, waarna ze krachtig tegenstrib belend de zaal uit werden gezet. Massa's flauwgevallen of licht gewonde meisjes werden over de hoofden van het pu bliek heen naar voren gedragen, om naar de frisse lucht gebracht te wor den. Anderen moesten uit benarde en verstikkende situaties ontzet worden. Hevig geëmotioneerde meisjes rukten zich voor het podium de kleren van het lijf en wierpen die naar de nogal verbouwereerde Beatles, die onver stoorbaar de rauwe klanken uit hun elektrische gitaren de zaal inpingelden. Legio jongens, die het al te bont maakten of totaal uitgeput waren wer den drijfnat van transpiratie en met uitpuilende ogen en verstarde gezich ten de zaal uit gezet. Tribunes, be staande uit aaneen gespijkerde fruit- kisten, bezweken onder het gewicht van de twistende massa en gratis verspreide tienerbladen werden aan flarden ge scheurd en door de zaal gesmeten. De politiemacht, die voor de eerste maal in de geschiedenis van het Blok ker-festival aanwezig was, werd her haaldelijk getrakteerd op een „Een, twee acht, gooi die smerus in dé gracht". De Beatle-gordijnen werden van de ra men gerukt en als aandenken aan flar den gescheurd. Spandoeken met op schriften als „No live without Beatles" en „We want Ringo" moesten het even eens ontgelden. Toch was organisator Ben Essing na afloop dik tevreden. ..De maatregelen, die we hebben genomen, zijn afdoende gebleken", zei hij. „De volgende keer doen we het weer pre cies eender". Tijdens de middagvoorstelling was de zaal nauwelijks 'bezet. Slechts 2500 van de 7000 kaarten waren verkocht en het was de eerste maal in de carrière van de Beatles, dat zij voor een niet uitverkochte zaal optraden. Diezelfde middag hadden zij, geëscor teerd door vier politieboten, een triomf tocht gemaakt door de Amsterdamse grachten. „Overweldigend" vond Beatle John Lennon de massale belangstelling van tieners langs de kaden en op de bruggen. Minstens acht jongens spron gen het smerige water in om althans een glimp van het viertal te kunnen opvangen. Een van hen zag zelfs kans een Beatle door zijn befaamde haardos te strijken. Een andere fan haalde het bravourestukje uit zich met een touw van een brug op de Beatle-rondvaart- boot te laten zakken. Was voor ons de Beatle-manie tot dusverre al^ onbegrijpelijk, na zaterdag snappen wè er helemaal niets meer van. Wat is dat ondefinieerbare „iets", dat deze muziek zo opwindend maakt? Tiet repertoire is voor twintig procent vals en door het afgrijselijke gegil van het publiek voor de andere tachtig procent onverslaanbaar. Nieuw is het ook niet, want de combinatie drums- gitaren-„zanger" is al zou oud en afge zaagd, dat er niets nieuws meer van te maken is. De „artiesten" en de platenmaat schappijen zijn er goed mee, maar het niveau van de showwereld daalt op deze wijze wel tot het nulpunt. De rage zal wel spoedig voorbij zijn. Maar wat komt daarna? Vanavond kan men, in een overigens gesynchroniseerde t.v.-uitzending, iets proeven van de tonelen, die zich zater dagavond in Blokker hebben afge speeld. hierover tijdens het congres van de Europese Beweging in Hotel de Cocagne. De minister moest tot zijn spijt een „niet opwekkend beeld van frustratie en teleurstelling" oproepen met betrekking tot de gebeurtenissen die volgden op het Franse veto van vorig jaar januari toen het erom ging Engeland binnen de ge meenschap te halen. Ondanks het feit dat de „oude nationa listische adem in Europa" verre van gestorven is, wilde de minister geloven dat de unificerende krachten die in heel west-Europa zijn het op de duur zullen gaan winnen, althans niet meer weg te cijferen zullen zijn. De minister zag in de gebeurtenissen van januari vorig jaar in zoverre een lichtpuntje „dat ze ons wederom hebben ingescherpt hoezeer wij met al onze plannen met beide benen op de bodem van de politieke realiteit moeten blijven staan" De Europese Beweging streeft naar het zo snel mogelijk opnieuw aan de orde stellen van de politieke eenwor ding van Europa. De minister zei dit te weten, maar waarschuwde dat daarvoor de tijd nog niet rijp is. Er zijn nog te veel verschillen van mening over de grondslag waarop de politieke unie zou moeten rusten en men kan het niet eens worden over de plaats die de unie in de Atlantische gemeenschap zou moeten in nemen. „Nog steeds" aldus mr. Luns „is er geen bevredigend contact 'met Engeland, ook niet in de nieuwe driemaandelijkse ministersconferenties van de West- europese Unie. Dat de interne economische ontwik keling van de EEG over het algemeen succesvol verloopt, mag ons aldus de minister niet de ogen doen sluiten voor het feit dat op andere terreinen niet of nauwelijks een begin is gemaakt. De heer Luns legde nog eens de na druk op het Nederlandse streven tot uit breiding van de bevoegdheden van het Europese parlement, maar helaas blijkt niet bij alle regeringen voldoende begrip voor dit Nederlandse denkbeeld te be staan, volgens de minister en bovendien der executieven binnen niet al te lange tijd verwezenlijkt zal kunnen worden waaruit volgt dat deze ene executieve een aanzienlijk sterkere positie zal in nemen tegenover de Europese minister raad. waardoor het Europese parlement aan invloed zou kunnen winnen De vergadering Cocagncs gróte zaal was bomvol stelde het program 1964- '65 vast de beweging blijft streven naai de politieke eenwording op gemeen schapsbasis en nauwe samenwerking met de Atlantische bondgenoten de bewe ging blijft zich verzetten tegen dc politiek van degenen, die om nationalis tische motieven of prestigeredenen de toelating van andere landen tot de EEG tegenhouden. Het program pleit voorts voor meer evenwicht tussen de ontwik keling van de douane-unie en de econo mische unie in de EEG. Tijdens de discussie over het pro gram viel nogal eens het woord Spanje. Verschillende afgevaardigden pleitten voor associatie van Spanje met de EEG. Spanje hoort bij Europa, betoogden zij. Het bestuur was het daar mee eens maar acht de tijd nog niet rijp. De Europese gemeenschap is een democratische en daarin past het huidige Spanje niet, al dus het bestuur. (Advertenties) Een autobotsing op rijksweg 35 bij Meppel heeft zondagmiddag het leven gekost aan de 57-jarige heer F. W. Th. Leevering uit Enschede en aan zijn 56- jarige echtgenote. Het ongeval deed zich voor op de wegsplitsing naar Leeu warden. De beide slachtoffers waren inzittenden van een personenauto die in aanrijding kwam met een uit de richting Assen komende auto. DROST-VERF-VENLO

de Stem | 1964 | | pagina 1