méér foto's betere foto's met de AGF A-pocket camera's PARAT Expositie in jubilerende huishoudschool Rondweg Sluiskil begin maand augustus gereed halfkleinbeeld 18x24 H00GENB0SCH Th. A. Bos en de drank is... Officieren te Middelburg beëdigd Natuur-aardbeien te Goes GEEN OFFICIëLE OPENING Gecombineerde veiling kruisbessen in Goes Burgemeesters en secretarissen op reparatiewerf in Zuid-Sloe Tienjarig bestaan proefstation Wilhelminadorp Afwezig GESLOTEN Kapsalon Markusse DE SHOWBOAT een showreis vanuit Colijnsplaat UITSLAG LUSTRUMPRIJSVRAAG camera's om in Uw zak te steken Ahoi... Hero aan boord! Waar u ook vaart, op de Kaag of op de Schelde, op 't Sneekermeer of op de Braasem. ledereen heeft overal, altijd: zin in Hero. Sprank'lend-fris, fruitzuiveronweerstaanbaar lekker. Hebt u er ook zo'n zin in? Hero Sinas, Perl, Cassis, Cerise, Citroen, Ananas, Frambozen, Grapefruit. 4 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 4 JUNI 1964 (Van onze verslaggever) Deze week is er in het gebouw van de Landbouwhuishoudschool van de Z.L.M. aan de Leeuwenlaan in Terneuzen een expositie gehouden t.g.v. het 25-jarig be staan van de school. Er waren allerhande fraaie werkstukken van de leerlingen voor de belangstel lenden te kijk gezet: 'o.m. naalartikelen en eetbaar materiaal", dat smaakvol is klaargemaakt. Een van de lokalen is geheel als tuin ingericht, er is een res taurant", waarin de bezoekers zich te goed kunnen doen aan kopjes thee en koffie, uiteraard met door de leerlingen vervaardigd gebak en er wordt een per manente modeshow gegeven. Er worden doqr de leerlingen-mannequins eigen toiletjes, zelfs een bruidsjapon ge toond. De Landbouwhuishoudschool ,.de Leeuwtjes" genoemd naar de 2 ste nen leeuwenbeeldjes, die destijds de en- Gistermorgen vond op het sportterrein aan de Nadoïstweg te Middelburg, in tegenwoordigheid van ouders, echtgeno ten en belangstellenden, de beëdiging plaats van achttien officieren der mili taire administratie, die hun opleiding aan de COAK hadden ontvangen. De plechtigheid werd luister bijgezet door het muziekkorps van de artillerie, dat hiertoe speciaal naar Middelburg was gekomen. De eed van trouw en gehoor zaamheid werd afgelegd ten overstaan van de plaatsvervangend kazernecomman dant overste Van der Slikke. Nadat overste Van der Slikke opdracht had gegeven aan het trompetterskorps van de artillerie „de ban te openen", werd de proclamatie voorgelezen. Beëdigd werd W. F. Verberg, W. M. de Vries, P. A. M. Janssen, D. L. Kettenis, H. de Bondt, L. A. A. Kollee, J. Kruythof, J. J. P. van Lieshout, C. van Oeveren, H. W. Pot, A. Potjewijd, P. J. Steen houwer, P. G. Vermeer, K. Vermeeren, K. van de Wetering, R. P. v. d. Wildt, W. J. Denekamp en E. J. Rongen. Na hun woord van trouw en gehoor zaamheid werden de nieuwe officieren door overste Van der Slikke toege sproken. De plechtigheid op het terrein aan de Nadorstweg werd besloteh met het spelen van het Wilhelmus, waarna collega-offi cieren, ouders, echtgenoten, verloofden en belangstellenden in de gelegenheid werden geteld de beëdigde officieren ge luk te wensen. Op de Markt te Middelburg werd later een défilé gehouden voor de nieuwe offi cieren. In de middag was men nog enkele uren bijeen tijdens een diner in de kazerne aan het Molenwater. tree van een boerderij aan de Leeuwen laan sierden, ging 25 jaar geleden van start in een klein gebouwtje, waarin de eerste provisorische lessen konden wor den gegeven. Het aantal leerlingen breidde zich gestadig uit. Vandaar dat men na enkele jaren uit moest zien naar nieuwe huisvesting. De nieuwe school aan de Leeuwenlaan kwam in 1942 ge reed. In 1953 kwam een behoorlijke uit breiding tot stand, terwijl in 1960 een houten barak bij de schoolgebouwen moest worden geplaatst. Op het ogen blik komt men weer veel ruimte te kort. Kans op de zozeer gewenste uitbreiding is er voorlopig echter nog niet. „Van de noodzaak daarvan is men op het minis terie helaas veel minder overtuigd dan wij", aldus mej. M. G. H. van Malde- gem, de directrice van de school. De Landbouwhuishoudschool heeft op het ogenblik 146 leerlingen en 150 cur sisten. De laatste groep wordt uitge maakt door m.m.s.-leerlingen, leerlin gen van de Mater Amabilisschool en meisjes van het Zonnebloemwerk, die allemaal een paar uur per week in ,,De Leeuwtjes" vertoeven, om de noodza kelijke huishoudelijke kennis op te doen. De expositie is zeer druk bezocht. De glas-aardbeien zijn geruimd. Maan dag en dinsdag begon de aanvoer van aardbeien, in het open veld geplukt. Na het droge weer en de hoge temperaturen was de regen van de laatste dagen zeer welkom voor de aardbeien. Een nadeel was dat in de velden waarin op de grond nog geen strobedekking was aangebracht, de aardbeien besmeurd werden met door de vallende regen opspattende grond. Bij blijvend gunstige weersomstandighe den wordt een grote aardbeienoogst ver wacht. De aanvoer bestaat nu voor het over- grootste deel uit Regina, een veel geteeld vroegrijpend ras. De aanvoer van deze primeurs gebeurt in doosjes met 250 gram inhoud, in iedere krat zijn 8 doosjes ver pakt. De aangevoerde aardbeien werden ge kocht voor de binnenlandse markt, naast voorziening in de plaatselijke behoefte, werd een gedeelte verzonden naar de grote steden in het westen van ons land welke als consumptiegebied belangrijk zijn voor de vroeg geoogste aardbeien. De prijzen waren voor Klasse I van 68- 83. voor klasse II van 40-66 cent per doosje. (Van onze verslaggever) Omstreeks 1 augustus zal de nieuwe rondweg rond Sluiskil voor het verkeer worden opgengesteld, zo is medegedeeld van de zyde van rijkswaterstaat. De opening van de weg zal zonder enig feestelijk vertoon geschieden: men be schouwt de aanleg van deze weg als een overigens belangrijk onder deel van de grote kanaalwerken. De nieuwe weg is oi^eveer vijf kilometer lang en loopt vanaf het punt aan de westelijke zijde van het kanaal van Gent naar Terneuzen, waar de nieuwe brug zal worden gebouwd, naar Drie kwart tussen Sluiskil en Sas van Gent. De aanleg van de zeven meter brede weg is vlot verlopen. De rondweg is thans bijna geheel gereed. Er zal nog een flinke asfaltdeklaag moeten worden aangebracht, terwijl men momenteel al le zeilen bijzet om de aansluitingen van verschillende wegen op de nieuwe weg op tijd klaar te krijgen. Bovendien zal de rondweg bij Driekwart nog moeten worden aangesloten op de rijksweg langs het kanaal. In de weg, die een fundering heeft van schraal beton, zijn verschillende baanverdubbelingen opge- nomes: bij het beginpunt, bij de invals weg naar de kom van Sluiskil en bij de aftakking naar Stroodorpe. Teglijk met de rondweg za] de in valsweg vanaf de rondweg naai Sluiskil moeten worden geopend. Het stuk rijksweg, dat door Sluiskil loopt, zal namelijk voor het door gaande verkeer worden afgesloten. Aan de westelijke zijde zal men dus slechts via de invalsweg in Sluiskil kunnen komen. De aanleg van cie in valsweg, voor zover gereed, is min der geruisloos verlopen dan die van de rijksweg. Men heeft slechts een ge deelte van deze weg kunnen leggen, omdat bepaalde stukken grond nog niet in bezit zijn van de gemeente Terneuzen. De invalsweg houdt ongeveer 150 me ter voor de Nieuwe Kerkstraat, waarop de weg aansluiting dient te geven, ab rupt op. Het verkeer zal nu vanaf de invalsweg over een andere weg waarin zal worden voorzien in het kader van het uitbreidingsplan Sluiskil van de ge meente Terneuzen, naar de Nieuwe Kerkstraat worden geleid. Dinsdag werden in Goes 6.000 kg groe ne kruisbessen geveild. Vanaf 25 mei zijn de telers bezig om de besjes welke een minimummaat van 15 mm moeten heb ben, te plukken en dagelijks te veilen. Het is dit seizoen voor de eerste maal dat de Zuid-Bevelandse veilingen de kruis bessen telkens op één veiling aan de han del aanbieden. Dinsdag en donderdag ge beurt dit in Goes, maandag, woensdag en vrijdag in Kapelle. Dinsdag bestond het aanbod uit 1500 kg van Goes, 4100 kg van Kapelle en 400 kg van Krabbendijke. Zo wel voor telers, als voor de handel komt de prijs hiervoor onder rustiger omstan digheden tot stand. De kruisbessen worden naar diverffe landen geëxporteerd. Vooral Zweden is een belangrijke afnemer. De prijzen be gonnen op 25 mei met 85-131 ct., na tus sentijds opgelopen te zijn tot 198 cent, werd nu van 108 - 126 cent per kg geno teerd. In de bestemmingslanden zijn de groene kruisbessen voor directe consump tie bestemd, zij worden veel tot compote verwerkt. (Van onze verslaggever De vereniging van burgemeesters en secretarissen op Walcheren heeft gister middag een excursie naar de nieuwe re paratiewerf van de Koninklijke Maat schappij De Schelde in het Zuid-Sloe ge maakt. Op Scheldepoort wérd het gezelschap ontvangen door de directeuren ir. J. H. Mulock Houwer en E. Huizinga, die een inzicht gaven in de ontwikkeling van deze nieuwe werf. Nadat de werf, waarin drie schepen ter reparatie lagen, was bezichtigd, be gaf het gezelschap zich naar Fort Ramme- kes, waar de champignonkwekerij van de heer Varkevisser werd bezichtigd. De burgemeesters en secretarissen kregen hier een doosje met champignons aange boden. Vervolgens had een ontvangst plaats door burgemeester en wethouders van Oost- en West-Souburg. De dag werd be sloten met een diner in hotel 't Zwaantje te Oost- en West-Souburg. Ter gelegenheid van het tienjarig be staan, dat de stichting „Proefstation voor de fruitteelt in de volle grond" te Wil helminadorp op 15 juni a.s. hoopt te vie ren, wil men belangstellenden in de gele genheid stellen kennis te nemen van de stand van zaken op het proefstation. Op vrijdag 19 juni is er daarom gele genheid om een speciaal bezoek te bren gen aan het laboratorium en de proef tuinen te Wilhelminadorp (voor appel, peer en pruim) en te Kapelle-Biezelinge (voor kleinfruit). Op 9 juni a.s. hopen onze geliefde ouders P. Duerincks-de Poorter hun 55-jarig huwelijksfeest te vieren. Dat God hen nog lang mo ge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Receptie van 2—4 uur. Stoppeldijk, Margretsedijk 46. DANKBETUIGING Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan Auto rijschool Ch. v. Hooff te Lamswaarde, voor de dege lijke opleiding, zowel prak tisch als theoretisch, waar door ik mijn rijbewijs BE, CE en DE telkens op mijn eerste examen behaalde. J. de Kort. Hoefkensdijk, juni 1964. ARTS - TERNEUZEN van 5 juni tot 15 juni. De artsen v. d. Griek en loving nemen waar. WEGENS VAKANTIE van 8 t.m. 18 juni AXEL maakt a.s. ZATERDAG 6 JUNI om 20.00 uur tot in de kleine uurtjes. MET DANS en MUZIEK. ENTREE f 5— FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Ellen, Maria Charlotte, dochter van de heer en mevrouw Berdenis van Berlekom - de Veer. Stockholm. Meindert, Tinus, Joost zoon van de heer en Mevr. Kley-Huybers, Den Bosch. Monique, Louisa, An na, dochter van de heer en mevr. Wijffels, Tilburg. No rette, dochter van de heer en mevrouw Smolders-Mo- lenschot, Tilburg. Verloofd: Ineke Snoek, Bergen op Zoom, en Jos Ba- relmans, Meerveldhoven. Overleden: Mevrouw J. Bosschaart, 28 jaar, Middel burg. De heer G. van Wan- rooy, 77 jaar, Zierikzee. Jen nie Kole, 8 jaar, Vlissingen. De heer P. Roodzand. 57 jr. Goes. De heer C. Adriaanse 71 jaar, Goes. De heer A. Schneider, 83 jaar, Muiden. Mej. Ph. de Nijs, 76 jaar, Bergen op Zoom. Mevr. B. Suykerbuyk, 65 jaar, Roo sendaal. De heer A. Bakx, 77 jaar, Bergen op Zoom. Mr. M. van Ginneken Advocaat en Procureur Mr. J. G. W. Vreijling Mr. L. M. M. C. Frericks Advocaten en Procureurs Hierbij hebben wij de eer U te berichten, dat' ons kantoor op 5 juni 1964 wordt verplaatst naar STATIONSstraat 24 B. op Zoom Het telefoonnummer blijft 01640-5179 VRIENDELIJK VERZOEK Bij brieven onder nummer geen originele documenten (diploma's, getuigschriften enz.) in te sluiten. Wij kunnen namelijk geen aansprakelijk heid aanvaarden inzake het niet terug zenden van deze documenten door de betreffende adverteerders. De jury heeft de prijzen toegekend voor de beste inzendingen van de HOOGENBOSCH LUSTRUM PRIJSVRAAG. De gelukkige winnaars zijn hiervan schrif telijk in kennis gesteld.De volledige uitslag is aangeplakt op de etalageruiten van alle Hoogenbosch filialen. De oplossing van de rebus fs GEEN STAP ZONDER HOOGENBOSCH SCHOENEN Chauffeur gevr. v. binnen- en buitenland. Fa. Geerts, St.-Jo- zefstr. 22, Teteringen. Gevraagd een r.-k. huishoud ster in moederloos"gezin, Wo nende in mooi gedeelte van Eindhoven. Piuslaan 145. Na 18 uur. Tel. 15554. Huisartsengezin te Breda zoekt hulp voor dag en nacht wegens huwelijk der tegenwoordige. Br. o. nr. 80503 Verkoopster gevraagd 5- daagse werkweek aantrek kelijk salaris. Van Oostrum, Modeschoenen, Brabantplein 29 B-reda. Tel. 40778 Nieuwe elektr. zig-zag naai machine compl, in koffer, in geb. verlichting, gratis lessen aan huis, langd. garantie pr. service, voor de prijs van f 298. Zonder zig-zag v.a. f 185. Gebr machines v.a. f 35, f 45. gebr. elektr. mach. v.a. f 95. Alléén „Bekkers Naaimach Centrale" Boschstraat 67, Breda tel. 41725 Dealer voor praktisch alle we reldmerken X Bontmantels. KeUze uit meer dan 200 stuks. Nu zomerprijzen Kees v.d. Ven, Nieuwlandstr. 3, Tilburg, tel. 04250-26617 Spotkoopje tent 3x3 zijk. 1,80 nok 2 m hoog en imperial voor Opel Schimmelpen. str. 29, Breda Ruil uw oude meubelen in hij aankoop van nieuwe. Vraag vrijblijvend taxatié. Postbus 132. Roosendaal. Lastransformators 220 volt f 170,- en f 250,- met schrift, garantie compleet met lastang aardkiem en laskap. Desge wenst komen wij bij u demon streren. Fa. Loots, v. Malsen- hof 7, Tilburg. 80582 Heeft u likdoorn-visite? Gooi ze de deur uit. Elastocom zal u erbij helpen. Elastocorn-lik- doornpleister verwijdert volko men pijnloos Iedere likdoorn. Elastocorn laat pas los als de likdoorn loslaat. 6 stuks - 75 ct. NIEUW: AGFA OPTIMA PARAT Zilverkleurige lichtgewichtcamera die distinctie paart aan optimaal fototechnisch vermogen. Topmodel uit de Paratserie met 't.Ideale volautomatische optima-systeem. Rood-groen signaal in zoeker. U drukt de magische toets door - en U krijgt altijd perfect belichte foto's. Subliem 4-lenzig objectief Agfa Color-Solinar 2,8/30 mm. Cornpur- sluiter 1/30 - 1/500 sec. 295.- Agfa Paramat Elegante volautomatische halfklein- beeldcamera. Het rood-groen signaal in de zoeker vertelt U of er voldoende licht is. Prachtig objectief, voor kleu ren en zwart/wit: Agfa Color-Apotar 2,8/30 mm. Als elke Parat camera klein, licht en handig. Pasklaar voor uw handtasje of jaszak. 185.- Agfa Parat I Sierlijk, licht en uiterst handig. Ter stond „schletklaar" voor het maken van haarscherpe opnamen. De snel- transporthandel maakt bliksemsnel afdrukken mogelijk. Duidelijke zoeker. Prachtig objectief, zowel voor kleuren als zwart/wit: Agfa Color-Apotar 2,8/30 mm 94,- Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks. Nu zomerprijzen Kees v.d. Ven, Nieuwlandstr 3. Tilburg. Tel. 04250-26617. Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand Geen voor uitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, mor gen bij u thuis! Bel (ook des avonds) nr. 01184—4410 of 01180 —3973 of 01100-5397 of 01155 200. Gemeub zit-slaapkamer om trek B.o.Z. voor ouder echtpaar Gebr. keuken. Brieven onder nr. 80617. Te huur hos, zeer gunstig ge legen, met mogelijkheid tot het plaatsen van week-end huisjes en caravans. Te bevragen Aug. Verheyen, Dreef 4, Weelde (Turnhout) België. 80581 Te koop vrijstaand woonhuis, met schuur en tuin. Binnenkort vrij Vaartweg 32, Oudenbosch O20158-X Vrijstaande woning, Hulster- weg 105, Hulst te koop. Te bevr, Jac. de Waalstr. 19, Lams waarde 12371 5 houten huisjes te Renesse te koop. 6 persoons met vol in ventaris aangesloten op riool, licht en water. Br onder nr, 80597. Voorjaar - nieuwe meubelen. Goed geld voor uw oude meu belen bij aankoop van nieuwe. Levering rechtstreeks van fa briek onder garantie. Prettige betalingsregeling mogelijk. U wordt vrijblijvend thuis afge haald en gebracht naar onze toonzalen, meubeltoonz. Ruy- ter. Inl br. ond no. 79105 of tel. 01600-45401, Breda. Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Krediet voor iedereen tot f 5000,- voor aan schaf meubilair, woningtextiel. Vraagt gratis folder. Dan krijgt u algehele inlichtingen. Post bus 132. Roosendaal. CASSIS VAN HERO Hero Speciaal Jus de tomates/Tomatensap naturel en cocktail. Uit en thuis - puur of gemixed. Ook altijd weergaloos goed. 50 JAAR TOPKWALITEIT 1914-1964 Krediet tot f 4.000,- voor aan koop meubelen en -woningtex tiel Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083 Rot terdam. •pjojqaniM- IS '801 *J;seuiuia '9882 '191 'tuooz do uaSaag 'S2 tpjej;sepaia 'qosoquapno 'EB ieea;sj95ioaa aajej -g^os 'PX Teepuasooa '8ï- IBejjssfnq -peen „aluijuao aa" looqosCu -opiespuog 's.ojnesai aMuiasj -uo.il Ofi'if- i Jooa uassaifp oi Oostkapelle Zld. te huur houten zomerbungalow 6 pers. en een stenen bungalow 6 pers. resp. van 27 juni t.m. 18 juli en van 27 juni t.m. 10 juli. H. de Ko ning, Walstraat 50, Vlissingen. Telefonisch te bereiken no. 2860 van 9 tot 18 uur. Caravans te huur te Zoutelan- de en Vrouwenpolder. Ook voor weekends. Roose-Adriaanse. B. Ballotstraat 4a, Kloetinge. Tel. 01100-6717. T.k. een prima N.S.U. Max. Bw jaar 1954. Billijke prijs. Bevr. Dinteloordseheweg 24, Steenbergen Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijding vrije auto's v.a. 1959 te k, Min. Kanstraat 18—20, Breda. Tel. 01600-39870 80301 Te koop aangeboden Ford Tau- nus. Iets voor uw vakantie. Te bevr.: Koninginnestraat 116, Breda. V.W. de Luxe 1957. Een zeld zame mooie f 1800,-. Motor en banden 100 pet. Koestraat 16, Geertruidenberg. Van part. te koop een V.W. de Luxe b.j. 1961-'62. C. de Rijk, Wilhelminastraat 23, St.-Wille- brord. 020160 Ford Fairlane te koop pracht wagen. Jac. Slokkers Noordwal 22, Steenbergen. Tel. 01670— 3236. 3659 Te koop Mercedes diesel bouw jaar 1960 180 D Fa. Martens, Heuvel 18, Oosterhout. Tel. 3458. Pracht St.-Bernard reu 1.5 jaar met prima stamboom. C. v. d. Maden, Molenstraat 18, Kruis land. Tel. 497. 3 Jonge Schotse Collies, groot gebracht met Puppy Bonzo, zoeken goed tehuis. Schoolstr. 13, Molenschot Goed tehuis gezocht voor 4 jaar oude Schotse collie (Lassy) met stamboom. hond met mand wordt gratis aangebo den. P. A. de Kok, Edw. Jen- nerstraat 21, Hoogerheide tel. 623. 3655 R.-k. wed. 66 jaar zoekt langs deze weg kennismaking met wed. of vrouw of ongeveer dezelfde leeftijd. Liefst in omg. Breda. Br. onder no. 80300 X Wedn 40 jaar zoekt kennisma king met sportieve weduwe van 30 - 40 jaar arbeid, stand 1 kind geen bezwaar. Br. onder nr. 80573. Huur nieuwe televisie met alle irogramma's voor een gering ledrag per hiaand. Geen voor uitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuisI Bel (ook 's avonds) nr. 01184—4410 of 01180—3973 of 01100—5397 of 01155—200. ZVvakte na ziekte? Schieffers bloedwijn helpt bijzonder snel! Bevat aktief-Lecithine, vitami nen en mineralen, werkt bio- vitaal. Bij apothekers en dro gisten De houdèr van polisnummer 304407 der N.V. Levensverzeke ring Mij „ERK" te Nijmegen, wordt verzocht zich met de di rectie van genoemde mij in ver binding te stellen. 3657. Nerveus? Gejaagd? SchieffeT's bloedwijn helpt bijzonder snel! Bevat aktief-Lecithine, vitami nen en mineralen, werkt blo- vitaal. Exclusief bij apothekers en drogisten.

de Stem | 1964 | | pagina 4