VLISSINGEN verliest tweemaal van QUICK i^rsrANDEn Velocitas klopt Boemerang komt in beslissingsduel en yi fiipi Vogelwaarde j PO|\| viert feest Vlissingenweer Jong Oranje geen puntenzegeviert Interzone-toemooi in Amsterdam HANDBALCOMPETITIE Henk Nijdam zegeviert in eigen huis DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 1 JUNI 1964 Transferlijst Pech Longa naar de amateurs als.... Jammer VOGELWAARDE vierde klasser AMATEURS IN GENUA GELIJK Selectiewedstrijd zondagelftallen JONG ORANJE zege in Rusland Jean Lebaube nog steeds le Ronde van Italië Jacq. ANQUETIL houdt de trui ARBITER IN DE SLAG GEBROKEN NEUS.... Zuid b West-No ordbra ban t Zeeland ZKB-twaalftal is beker kwijt Swift mist titel Zeeland De PSV-er» Pierre Kerkhoffs en Jan Renders itfn op eigen verzoek op de transfer!Mst geplaatst. Het bestuur van Eindhovense ploeg heeft aan deze lijst 4 verder toegevoegd de namen van Heer J schop, Chatrou en Klumpkens. (Van onze sportcorrespondent) Vlissingen is er niet in geslaagd om enkele punten bij elkaar te schieten voor de landscompetitie. Tweemaal traden de Zeeuwen aan tegen Quick uit Oldenzaal en tweemaal werd het een nederlaag. In totaal nu vier. Het fraaie zomerweer, dat meer dan ooit tot een bezoekje aan het zo nabije strand noodde èn de slechte start van Vlissingen in de kampioenscompetitie, waren er oorzaak van dat heel wat min der toeschouwers dan normaal het geval pleegt te zyn, getuige waren van de (Van onze sportcorrespondent) Longa heeft het in de beslissingswed strijd tegen EDO om de degradatieplaats naar het amateurvoetbal niet tot een overwinning kunnen brengen. De Tilbur- gers waren overigens niet zwakker dan de Haarlemmers die in het verloop van de strjjd drie penalty's mochten nemen, maar er slechts een van in een treffer konden omzetten. EDO won met 3-2. In de 19e minuut kon de naar voren gekomen EDO-back Beerends de bal bij een corner inkoppen, maar Snijders deed dat hem na een half uur na, 1-1. Twee minuten later viel Blume, van Bekum vanachter aan en Hopman mocht een strafschop nemen. De Haarlemmer deed dat de eerste keer uitstekend. 2-1. Na de pauze werd Longa sterker en na vijf minuten waren de kansen al gekeerd. Timmermans kopte een vrije trap van Snijders vrij in, 2-2. Midden in een of fensief van Longa had EDO echter door een raak schot van van Bekum weer succes, 3-2. En het zag er heel somber uit voor Longa toen doelman Oprinsen Hop man stevig in zijn been geklemd hield. Nijman nam nu de penalty, maar Oprin sen, die een officiële waarschuwing op liep, omdat hij een grensrechter voor gek uitmaakte, stopte de bal. Tien minuten voor het einde verhinderde Oprinsen Breeuwer op onreglementaire wijze te schieten, en weer ging de bal naar de witte stip. Hopman schoot naast. Longa ontketende nog een offensief, maar zon der resultaat. De Tilburgers wachten nu maar af of de landskampioen der ama teurs over wil.... derde nederlaag der roodwitten. Ondanks de warmte startte Quick In een hoog tempo hetgeen de thuisclub al direct op enkele corners kwam te staan. De Zeeuwen, bij wie Moens en van Wezel ontbraken en bij wie de nog jeug dige Wim de Waal een ernstige belager bleek voor het plaatsje van Van Wezel, bleken geenszins van plan zich onder de voet te laten lopen en hun eerste tegen aanval zaaide paniek in de achterhoede der bezoekers en gelukkig voor de Quick- doelman belandde de door een achter speler ingeschoten bal precies in zijn handen. Het bleek achteraf zeker niet de enige maal dat vrouwe Fortuna de bezoekers vriendelijk zou toelachen want ook in het verdere verloop van de wed strijd stak het pechduiveltje enkele ma len een spaak in het Vlissingse wiel. Na 11 minuten, na een afgeslagen Quick- aanval, bracht Jan de Nooyer de bal mooi voor de doelmond en door een tac tisch overstapje van Henk van Ooster hout kreeg Wim van Maris een vrije schietkans, die hij keurig en dankbaar accepteerde (1-0). Bijna was het direct daarop gelijk, maar het schot van Hul- sink werd door doelman Wim Bos met de vuisten gekeerd en daarna door d> toestormende Hulsink overgekopt. Nadat Jan de Nooyer al een keer oog in oog met keeper Platvoet had gestaan en ook Huser, van Huizen en Van Maris een geheide kans op vergroting van de voor sprong onbenut hadden gelaten, kwam Quick wat meer in het offensief. Vlis singen moest zijn defensie versterken en Bos moest enkele malen zijn niet geringe kwaliteiten tonen. Doelman Platvoet ont nam vlak voor de rust Huser een bijna niet te missen kans. Vlissingen begon met een verdiende 1-0 voorsprong aan de tweede helft. Die was anuwelijks twee minuten oud toen Henk van Oosterhout op het middenveld een slippertje maakte waardoor Quick gelegenheid kreeg de aanval over te nemen. Met een fraai doel punt maakte Gerrit Postma gelijk (1-1) Vlissingen plaatste onmiddellijk een te genstoot. maar de solo-actie van Jan van Huizen verzandde in een overtreding bin nen de beruchte lijnen die door de matig leidende scheidsrechter Hoppenbrouwe) werd weggewuifd. Bij de direct daarop volgende tegenaanval trof Theo Pahlplat? op fortuinlijke wijze de roos toen zijn schot via het houtwerk in het doel be landde (1-2). Het zelfvertrouwen bij Vlis singen leek wat geschokt want kans or kans werd om zeep gebracht. Dat werd er niet beter op toen een door Jo dr Waal overigens niet al te zuiver geno men strafschop door doelman Platvoel meesterlijk werd gekeerd. Wel maaktr de Waal kort voor het einde zijn fout ten dele goed door Pahlplatz een zekere doelkans te ontnemen, maar toen had het psychologisch effect van de gemiste strafschop zijn werk reeds gedaan. Na 115 minuten enerverend voetbal In de beslissingswedstrijd om een plaats in de vierde klas van de KNVB tussen Vo gelwaarde en Hansweertse Boys vertrok van de voet van linksbuiten Strooband van Vogelwaarde een afgemeten voor zet, en de daaropvolgende prachtige kop bal van midvaor Lambert ontketende een storm van enthousiasme in de Vogel waarde-gelederen. 32 was de stand, en met dit doel punt kwam meteen het einde van een wedstrijd waarbij de zenuwen van de spelers wel danig op de proef werden gesteld. Het begin was hoopvol voor Vogel waarde want na een half uur spelen vond rechtsbinnen van Bunderen de goede richting. Maar 20 minuten na rust waren de bordjes verhangen en leidde Hansweertse Boys met 2-1. En toen 5 minuten voor het einde van deze zeer sportief gespeelde en druk bezochte wed strijd de supporters van de Boys zich al opmaakten voor de feestviering kanjer- de midvoor Lambert de gelijkmaker in de touwen. Nog geen einde dus van deze marathon. Tijdens de verlenging bleek dat de conditie van de Vogelwaardse elf 't minst was aangetast. Hansweert se Boys moest in de verdediding maar het duurde toch nog 25 minuten eer Lam bert zijn winnend schot kon scoren. De taferelen van vreugde die zich daarna op het sportterrein te Kloosterzande af speelden ontlaadden al de spanning van de afgelopen wedstrijd. Vogelwaarde, al jarenlang in de top in het afdelings voetbal, zal het volgende seizoen mee draaien in de vierde klas. Ook In de return wedstrijd heeft Vlis singen de volle winst aan de oostelijk kampioenen moeten afgeven. De eerst 20 minuten bleek Quick iets sterkei maar de uitvallen van de Zeeuwen wa ren niet van gevaar ontbloot en toei Huser na ongeveer 25 minuten spelen eei schietkans kreeg moest doelman Platvoe voor de eerste maal vissen (0-1). Quick behield het beste van het spej maar hun voorhoede slaagde er toch niet in de Vlissingse defensie te door breken. Kort voor de rust werd Postma binnen de beruchte lijnen ten val ge bracht en H. Hulsink benutte de toege kende strafschop feilloos. Doelman Bos had voordien reeds alle gelegenheid ge had zijn talenten te tonen. Vlak voor de rust brak H. Hulsink zijn kuitbeen. Van ruw spel was geen sprake. Na de hervatting werd het een op en neer gaande strijd met Vlissingen in feite iets gevaarlijker, maar de voorhoede slaagde er, evenals zaterdag, niet in de juiste afwerking te vinden. Ongeveer een kwartier voor het einde kreeg de Vries de bal bij een doelworsteling in het Vlissingse strafschopgebied te pakken en Bos werd kansloos verslagen (2-1). Vlak voor het einde kreeg Van Huizen nog een opgelegde kans om gelijk te maken maar hij faalde. Bij Vlissingen speelde ook nu Moens niet mee terwijl de jeug dige de Ridder de plaats van Jan de Nooyer innam en Jansen in de voorhoede was opgesteld. Loek Verhulst van Vlissingen (links) in duel met een voorhoede speler van Quick. Het Nederlands amateur elftal heeft in Genua in een wedstrijd voor het in ternationale toernooi met 3-3 gelijk ge peeld tegen Malta. Bjj de rust had Ne derland met 2-1 de leiding. In een tweede wedstrijd versloeg West-Duitsland in fi nale Ligure Engeland met 1-0. Bij de rust was de stand 0-0. Op woensdag 3 juni zal op het terrein van de voetbalvereniging „Schoondijke" een selectiewedstrijd worden gespeeld tussen twee zondagelftallen van de afde ling Zeeland ter samenstelling van het elftal dat op zondag 7 juni zal deelnemen aan het toernooi der afdelingen te Nij megen. De wedstrijd te Schoondijke begint om 19.20 uur. De samenstelling der elftallen luidt als volgt: v.r.n.l. elftal A: doel J. Hoogesteger (Robur), achter: J. van Es pen Schoondijke) en J. Magnus (Vogel waarde), midden: W. J. Wijnands (Bres- kens). B. Hamelink (Schoondijke) en A. C. Hertogh (Breskens), voor: R. Lam bert (Vogelwaarde), J. Lillipaly (Jong Ambon), F. Salawane (Jong Ambon), G. van Dijk (Vogelwaarde) en J. de Poorter (Hansw. Boys). Elftal B: doel: A. de Schepper (Vogel waarde). achter: V. de Ruysscher (Groe- de) en R. Calon (Hoofdplaat), midden: J. Gabrielse (Noormannen), P. Verschuren (Hansw. Boys) en Th. v. d. Veeken (Vo gelwaarde), voor: P. Pieters (Vogelwaar de) W. de Ruysscher (Schoondijke), H. Hoofdman (Groede), J. de Coninck (Hansw. Boys) en H. Bergs (Walcheren). Reserves zijn: J. v. d. Broeke (Schoon dijke), J. Seen (Schoondijke), G. van Bunderen (Vogelwaarde) en J. de Jonge (Groede). Aan het toernooi der afdelingen (het Moormanbekertoernooi) wordt^ in de poule waarin ook Zeeland is ingedeeld deelgenomen door de elftallen van de af delingen Limburg, Noord-Brabant en Nij megen. Een versterkt Jong Oranje dat vrijdag uit Nederland vertrok voor een tiendaag se toernee door Rusland, heeft de eerste wedstrijd tegen een Russisch selectie-elf tal gewonnen. De Nederlanders zegevier den in Kiev met 2-1 over de Russische jeugd. Bij de rust stonden onze landge noten met 0-1 achter. Dit is het eerste doelpunt van Vogelwaarde. De Hansweertse doelman stompt de hal weg maar even later zal het ronde ding toch achter hem liggen. Na de derde etappe van de belang- ijke wegwedstrijd „De Omloop van de )auphiné Libéré" heeft de sterke 'ransman Jean Claude Lebaube nog teeds de leiding. Een van zijn belang- ijkste concurrenten, de Spanjaard ahamontes bracht zijn achterstand op iebaube met één minuut terug. Bahamontes was met de Fransen Le lellec en George Groussard, de Span aard Galera en onze landgenoot Arie ien Hartog uit het grote peloton weg gesprongen en dit vijftal veroverde 50 jeconden op het grote peloton, dat werd aangevoerd oor Lebaube. In de sprint won Le Mellec, Den Hartog werd derde. In het algemeen klassement is Michel Stolker (29ste) de beste Nederlander. De uitslag van de derde rit luidt 1. Le Mellec (Fr.) de 104 kilometer van Montceau les Mines naar Macon in 3.05.45; 2. Bahamontes (Sp.); 3. Den Hartog (Ned.); 4. Groussard (Fr.) 5. Galera (Sp.) allen z.t. 10 Het grote peloton ex aequo met de Nederlanders Michel Stolker en Dick Enthoven in de zelfde tijd. 85.Huub Harings (Ned.) 3.23.4. Het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit1. Lebaube (Fr.) 16.43.46 2. Riona (Sp.) 16.44.19 3. Bahamontes (Sp.) 16.48.07 4. George Groussard (Fr.) 16.48.17 5. Dalais (Fr.) 16.48.20 6. Poulidor (Fr.) 16.48.22 29. Stolker 16.50.14 51. Den Hartog 16.50.59 56. Enthoven 16.52.50; 85. Harings 17.24.44. De Italiaan Nino Defillipis won de 15e etappe van de Ronde van Italië. Hij legde de 214 km van Rome naar Monte- pulciano af in 6 uur 25 min. 36 sec. De Italiaan Ercole Bandini moest in deze etappe de strijd staken, evenals zijn landgenoot Gastone Nencini. De uitslag van de 15e etappe luidt 1 Defilippis (It.) 6.25.36 2. Maino (It.) 6.25.54 3. Trape (It.) z.t. 5. Dancelli (It.) 6.26.25 6. Boucquet (Belg.) z.t.; 7. Grain (Fr.) 6.26.27 8. Lute (Ned.) z.t.; Suarez (Sp.) 6.26.28 10. Miele (It.) z.t. 16. Geldermans (Ned.) 6.26.43. Franco Bitossi (Italië) zegevierde in de 16e etappe van Monte Pulciano naar Livorno (199 km). Hij zegevierde in 5 uur 6 minuten 2 seconden De Frans man Jacques Anquetil behield de rose leiderstrui. De upitslag van de 16e etappe luidt 1. Bitossi (It.) 5.06.02 2. Pellizzoni (It.) 5.06.21 3. Fontona (It.) 5.06.29 4. Zanchi (It.) 5.06.29 5. Carlesi (It.) 5.11.5433. Ab Geldermans (Ned.) 5.12.34 58, ex aequo Lute (Ned.) 5.31.03. Na de 16e etappe luidt het algemeen klassement 1. Anquetil (Fr.) 79.36.31 2. Fontana (It.) op 1.03 3. Zilioli (It.) op 1.54 4. De Rosso (It.) op 2.01 5. Magnani (It.) op 2.38 32. Geldermans (Ned.) 80.06.01 41. Lute (Ned.) 80.26.42. De uitslagen van de partijen, die werden gespeeld voor de achtste ronde van het interzone-schaaktoernooi in Amsterdam, luiden. Portisch (Hong)>Smyslov (Rusl.) af- gebr.; Pachman (Tsj. Slow.)Spasski (Rusl.) afgebr.; Foguelman (Arg.)Stein (Rusl.) VzVz; Gligoric (Z. SI.)Tal (Rusl.) \zVz; Porath (Israël)Bron- stein (Rusl.) 0—1; Perez (Sp.)Tringov (Buig.) VzVz; Benkoe (V.S.)Darga (W. Did.) 01; Berger (Austr.)Quinones (Peru) VzV2; Bilek (Hong.)Larsen (Denem.) VzVzLengyel (Hong.)Ro setto (Arg.) afgebr.; Reshevsky (V.S.)— Ivkov (Z. Salvië) Vz—'2; EVans (V.S.)— Vranesic (Can.) VzVz, Intertoto NAC - Saarbriicken 30, Hertha BSC- Feijenoord 1—0, Braunschweig - DWS 20, Kaiserslautern - SC Enschede 00. Betaald voetbal Promotie naar le divisie: RCH - Roda JC 2—4. Alkmaar - NEC 1—3 (NEC pro moveert) Voor eventuele terugkeer naar de ama teurs: EDO - LONGA 3—2. Amateurvoetbal Om het kampioenschap van Neder land: Vlissingen - Quick '20 12, Quick 20 - Vlissingen 21. Stand 4 4 0 2 2 0 2 2 0 Quick '20 CVV Chèvremont WW Purmersteijn Vlissingen 9—5 3—1 6—3 7—8 8—11 5—10 Scheidsrechter S. Radjenovic brak zijn neus tijdens een vechtpartij in het Hindmarsh stadion te Ade laide nadat 2000 verhitte toeschou wers het speelveld waren opgerend. De heer Radjenovic beëindigde de ontmoeting tussen Hellas en Aus tria drie minuten voor tijd bij de stand 2-2. De ordeverstoringen be gonnen toen een speler van Hellas vlak voor het doel tegen de grond werd gewerkt. De scheidsrechter onderbrak het spel maar gaf geen strafschop. Terwijl de spelers met hem argumenteerden kwamen on geveer 40 toeschouwers het veld op en begonnen te schreeuwen te gen de arbiter, die daarop voor het einde floot. Toen kwamen nog meer mensen het veld op, terwijl o/ficials trachtten de heer Radjeno- vic zo goed mogelijk te bescher men. Eén persoon werd gearresteerd wegens het bezigen van onwel voeglijke taal... Derde bekerronde (Zuid I) Concordia SVD - DESK 4—2, RWB Giize 34, RKVVU - Roosendaal 40, TSC - Internos 21, Alliance - MOC 13, Kaaise Boys - Zundert 80. Vlissingen - Zeeland Sport 2—3, Goes - Middelburg 1—5, HW '24 - Axel 2—1. Hertha BSC - Feijenoord 1—0 Een kleine 6000 toeschouwers waren getuige van de ontmoeting Hertha - Feyenoord, waarin de Duitsers duidelijk sterker waren Han de ploeg uit Rotter dam. Te veel kansen lieten de Beriyners echter ongebruikt. De omstandigheid dat Feijenoord een drietal spelers Haak, Kruiver en Berg- holtz die met het versterkte Jong Oranje-team naar Rusland zijn, moest missen, was stellig een voorname oor zaak van de nederlaag. Twee minuten voor de rust scoorde linksbinnen Stemert het epige doelpunt van deze ontmoeting. Eintracht Braunschweig- DWS 2-0 Ook DWS startte niet erg fortuinlijk. De uitwedstrijd tegen Eintracht Braun schweig leverde, door doelpunten in de tweede helft, een 2—0 zege voor de Duit sers op. De Amsterdammers waren door de trip van het Nederlandse bondsteam danig verzwakt. Toch hielden de kampioenen tot een kwartier na de rus stand. Links, binnen Weschke opende toen de score. Vijf minuten later bracht aanvalsleider Moll de stand op 2—0. Wel kwam DWS nog tot een aantal goede combinaties, doch de Amsterdam mers faalden bij de afwerking ervan, Ruim 3000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. (Advertentie) HALF AND HALF SHAG (Van onze handbalmedewerkre) In de handbalcompetitie (over gangsklasse heren) speelde Tonido thuis tegen WLC/DES en de gas ten hadden er meer zin in. Ze wonnen dan ook met groot ver schil: 919. HEREN le KLAS E.M.M. uit Middelburg dat vorige week kampioen werd heeft in Breda in de wedstrijd tegen SOA duidelyk gede monstreerd een klasse beter te zijn. Henk Sijbel gaf EMM de leiding met een onhoudbaar schot. Er was enige tijd voor nodig alvorens Ad Spelier de stand op gelijke voet kon brengen. Dit was blijkbaar het sein voor EMM, want binnen het kwartier werd het 5-1 met doelpunten van Jan Jongepier, Lo Pol- vliet (2x) en Henk Sijbel. De uitblinker van de groen-witten. Jan Maas, bracht de stand op 5-2. EMM bleef echter de leiding behouden en we noteerden met de rust een stand van 8-5 in het voor deel van de Zeeuwse ploeg. Ook na de thee gaf EMM de toon aan ook al zette de keeper van SOA, Bas Bouwman, alle zeilen bij. Het mocht niet baten. Met een verdiende 18-9 overwinning ging EMM naar Middelburg terug. HEREN 2e KLAS Doordat het Bredase Velocltas won van Boemerang met 16-6 zal volgende week een beslissingswedstrijd uit moe ten maken of Velocitas of Desk kam pioen wordt. De wedstrijd tegen Boemerang was een pittig partijtje waarbij Velocitas be schikte over meer techniek en variaties. Voor dat Boemerang het eerste doel punt kon maken was de stand reeds ge bracht op 5-0 met doelpunten van Ad Kort (2x), Cor de Roos, Jan Paulussen en Guust Kouwenberg. Voor Boeme rang scoorde Ad Ligtvoet. Voor dat van speelhelft werd gewisseld wist Cor de Roos de Tilburgse doelman nog twee maal te passeren, terwijl Jan v. d. Schoot scoorde voor Boemerang. Na de rust bleef Velocitas in de aan val en regelmatig moest de Tilburgse defensie buigen voor het goede samen spel van de oranje-zwarten. Cor de Roos. Ad de Kort en Rob Kabbedijk schoten de Bredanaars naar een ver diende 16-6 overwinning. Boemerang dat regelmatig had getracht de bakens te verzetten stuitte uiteindelijk op de in uitstekende vorm verkerende keeper Gerrit Hanssen die een groot aandeel had in de overwinning. Een moment uit de handbalwed strijd Velocitas-Boemerang DAMES le KLAS De dames van Rapid zijn door een overwinning op VCW en doordat Terheij- den verloor van Were di, als kampioe nen uit de strijd gekomen. Direct bij de start wist Nel Antonis- sen van Rapid de keepster van VCW te verschalken. Voortdurend werd het doel van V.C.W. bestookt maar voor de rust inging wist Romy de Leeuw slechts een maal het net te raken. Na de rust bleef Rapid de sterkste en drukte dit ook in doelpunten uit. Vier maal werd de Wagenbergse keepster gepasseerd, tweemaal door Anne Selbach en twee maal door Romy de Leeuw. De uit eindelijke verdiende overwinning werd 6-0 wat later een inleiding tot het kam pioenschap bleek te zijn. In de afdeling Zeeland speelden SIOS 2 en EMM 2 tegen elkaar. SIOS 2 won met 12-11. Olympus 2 kon geen spelers genoeg opbrengen om naar Bergen op Zoom te trekken om daar Fortuna 2 te ontmoeten. Kaiserslautern - SC Enschede 0-0 Sportclub Enschede kon in KaisersJau- tern al evenmin tot winst komen. Tegen de Duitse Bundesiigaclub 1 FC Kaisers lautern speelden de Enschedeërs onbe slist: 0—0. De Nederlanders dankten het gelijke spel voornamelijk aan het voortreffelijke werk van doelman Lagarde. Alle Duitse pogingen om hem te passeren waren waren vruchteloos. Na de hervatting liet Enschede de ver dedigende tactiek los en poogde met ge vaarlijke tegenacties tot een doepunt te komen. De sterke Duitse verdediging liet zich echter niet verrassen. Ongeveer 6000 toeschouwers woonden de lichtwedstrijd bij. NAC - Saarbriicken 3—0 In een bijzonder aantrekkelijke wed strijd heeft NAC met 3—0 gewonnen van het Duitse Saarbriicken, dat toch wel teleurstelde. Vooral in de aanval bleken de gasten bijzonder zwak. NAC daaren tegen opereerde fel en technisch knap. Wim Groenewegen liet zich weer eens zien als uitstekende voetballer. Het eerste doelpunt kwam ook van zijn voet (ne gende minuut). Na een half uur maakte Jacq. Visschers er 2—0 van en toen Wim van der Hurk kort na rust zijn team op 3—0 knalde, was het helemaal gedaan met de Duitsers. Ze beschikten wel over een prima defensie, maar de aanvallers faalden keer op keer. (Van onze sportcorrespondent) Een voor het sportpark „De Wildert" te Zundert ongekend groot aantal wie lerfans omzoomde de zonovergoten wie lerbaan, waar de Z.W.S.C. Fortuna ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan het publiek een wielerprogramma voor schotelde, zo gevarieerd, zo enerverend en zo vol van sportieve stryd, dat dit wielerevencment in alle opzichten ge slaagd moet heten. De professionals hadden elkaar met 20 deelnemers te bekampen in een omnjum bestaande uit een puntenrace, een afval- en een open koers. Henk Nijdam bleef hier baas in eigen huis; echter op de voet gevolgd door André v. Aert. De gedetailleerde uitslagen waren: Puntenkoers profs over 15 ronden: 1 Rik Wouters, 2 Jo de Haan, 3 Cees Haast, 4 André v. Aert, 5 Piet v. Est. Afvalkoers profs over 40 ronden: 1 Henk Nijdam, 2 André v. Aert, 3 Bart Solaro, 4 Piet Steenvoorden, 5 Rik Wou ters. Open koers profs over 80 ronden met 4 klassementen: 1 Cees v. Espen, 2 Bart Solaro, 3 Cees Haast, 4 Piet Damen, 5 Piet Steenvoorden. In de afvalrace was Henk Nijdam een ronde uitgelopen. Algemeen klassement: 1 H. Nijdam, 2 A. v. Aert, 3 R. Wouters, 4 P. Steenvoor den, 5 B. Solaro, 6 P. Damen, 7 J. Lin- ders, 8 J. de Haan, 9 C. Haast, 10 C. v. Espen, 11 J. v. d. Klundert, 12 J. v. d. Putten, 13 M. Breure, 14 L. v. Dongen, 15 P. Sijthof. Door 35 nieuwelingen werd een ware slijtageslag geleverd over 70 ronden (38,5 km). Uitslag: 1 J. de Wit, Zeist, 2 K. Trompert, Den Haag, 3 W. Koopman, Rot terdam. 4 J. Brouwer, Rotterdam, 5 v. Soestdijk, 6 K. Dekkers, Breda, 7 R. Wagtmans, Zundert, 8 J. Althuijzen, Den Haag, 9 H. Slings, Alblasserdam, 10 A, Deelen, Nw.-Lekkerland. De wedstrijd voor aspiranten over 50 ronden (27,5 km) werd gewonnen door A. v. Overveld, Zegge, 2 C. v. d. Tak, Den Haag, 3 T. Verhoef, Den Haag. 4 C. Koe kers, Achtmaal, 5 T. Frijters, Zegge. De kolossale Broekhuijzen-beker, in zet van het jaarlijks bondentoernooi tus sen de regionale zaterdagmiddag-korf balbonden van de K.N.K.B. en vele ja ren achtereen in het bezit van het regio nale Z.K.B.-twaalftal, is zaterdagmiddag in Hilversum overgegaan in andere handen. Het gehavende Z.K.B.-twaalftal slaagde er ditmaal niet in om zich in een halve competitie tussen de Friese Korfbalbond, de Noord-Brabantse Korf- balbond, de Overijsselse Korfbalbond en twee twaalftallen van de Goois-Utrecht- se korfbalbond als eerste te klasseren. Men moest met 5 punten uit 5 wedstrij den. thans genoegen nemen met een der de plaats achter GUKB 1 en GUKB 2. Een zeer onvolledig Swift-twaalftal is op het toernooi te Hilversum om het landskampioenschap van Nederland voor zaterdagmiddagploegen tot een verras sende prestatie gekomen. In een haJve competitie tussen Amicitia (Vriezen- veen), Altius (Hilversum), Drachten, Rust Roest (Eindhoven) en ZLC (Zaan dam) eindigde de Middelburgse ploeg gelyk met Rust Roest. Strafworpen brachten daarna de beslissing ten gun ste van Rust Roest. Het scheelde der halve zeer weinig of Swift had zich naast het landskampioenschap bij het za.terdagmiddag-mikrokorfbal ook in het bezit gesteld van de titel bij het veld- korfbal. De beslissende ontmoeting: in klag 2b ZKB. tussen leider Togo 3 en concur rent Swift 3 is na een spannende str(jd geëindigd in een krappe 4-5 zege voor de Goesenaars. Nog één punt uit de laatste wedstrijd tegen Zeelandia en het kampioenschap van Togo 3 en de daarmee in verband staande promotie naar de eerste klasse Z.K.B. is een feit. In 3a beëindigde kampioen BKC de competitie met een 6-3 zege op Animo 4 waardoor het ongeslagen bleef. In 3b had kampioen Luctor 2 heel wat moeite met het thuisspelende Elto 2 2-31. Voor Elto 2 is het toch wel bijzonder spijtig, dat het in deze competitie zo'n zwakke start had. Men kwam nu winstpunten te kort om het sterke Luctor 2 nog wezen lijk te bedreigen. De uitslagen: 2a: Swift 3-Zuidw. 2 8-5, 2b: Swift 4- 3 .4-5, Zeelandia-Tjoba 3 5-6. 3a: BKC-Ammo 4 6-3, Stormvogels-Vedo 2 4-4, Swift 5-Dos 55 2-11. I

de Stem | 1964 | | pagina 9