De man die keiharde spot wetten met namen en zegeviert. MICHEL NEDELEC I Zuidhollander verovert in Zeeland de Brabantse titel Martin van Ginneken klopt rivalen in sprint Bordeaux-Parijs: I Coureurs fietsen een „rare" riti voor een titel Successen in Oostenrijk I Fraaie zege van Wim du Bois Jo de Roo finisht als vierde, Wim van Est wordt tiende Nog éénmaal wilde hij Bordeaux-Parijs doen. „Afzien in deze barre rit. Vijf jongeren huilden en stopten. Maar Willem van Est ging door. Tot het einde. Pijnen zegeviert in Aardenburg Course Fijnaart voor W. Zuiker Wim du Bois le WIM DE WILDE le Zeeu w HENK DE JONG OP 7e PLAATS PROVINCIALE KAMPIOENEN MOOIE HARMONIE HARDE WAARHEID HOOFDPRIJS 1000cid.W^(125) Ronde van Oostenrijk Tex Schmelz VERBORGEN VUUR UITSLAGEN Teleurstellend Strijd 3 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 1 JUNI 1964 3 f t i i BAS MALIEPAARD ...een van de vijf afvallers... (Van onze sportcorrespondent) Weer ging René Pijnen met de bloemen strijken, ditmaal in Aarden burg. In de eindsprint blijkt deze rappe coureur praktisch onklopbaar te zijn. Deze keer bleek hij de snelste van 16 renners die op de meet afstoven. Voor die tijd had Balkon de eerste voelhoren uitgestoken maar het peloton stond hem niet meer dan enkele hon derden meters toe. Na 40 km kwam de traditionele uit looppoging van Mol. Deze kreeg De Fe- ber aan zijn wiel mee en zes ronden lang bleef dit duo op kop met een half minuutje voorsprong. Toen begon het peloton onder aan voering van Pijnen zich flink te roeren en de koplopers werden snel tot de orde geroepen. Met zestien man aan de leiding ging de laatste ronde in en het was reeds een flink eind voor de finish zichtbaar dat Pijnen overwinnaar zou worden. De uitslag luidt: 1. René Pijnen (Woensdrecht) 70 km in 1 uur 52 min.; 2. J. de Vrieze (Sou burg) 3. W. de Feber (Sluiskil)4. C. Rentmeester (Ovezande)5. H. Mol (Lewedorp); 6. A. Stuytjes (Oosterhout) 7. R. Wagtmans (Zundert)8. T. Otten (Eindhoven); 9. C. Goossens (Sluiskil) 10. J. Mesu (Arnemuiden). (Van onze sportcorrespondent) Begunstigd door warm zomerweer waardoor veel liefhebbers de voorkeur gaven aan de koelte van het bos of het water hoven de warmte van polder, en de belangstelling dus min of meer be neden de verwachting bleef, startten in Fijnaart meer dan 50 deelnemers, waaronder een 10-tal Belgen, voor een interessante en levendige wedstrijd over 65 km. Nadat een kopgroep van een 40-tal renners de eerste ronden in een hoog tempo aflegde en een hevige strijd le verde om de talrijke premies, werd in de derde ronde een uitlooppoging on dernomen door de Belg Verbraecken, die later door een valpartij de strijd moest staken. In de zesde ronde trachtte de bekende Alf. Stuyts uit Hoogerheide alleen een voorsprong te nemen. Beide renners werden na korte tijd weer inge lopen, waarna W. Zuiker uit Etten in de zevende ronde alleen aan de haal ging en een voorsprong van een halve minuut wist op te bouwen, welke hij tot het einde behield. Zuiker werd de fraaie winnaar van een uit sportief oogpunt zeer geslaagde wedstrijd. In de laatste ronden wisten zich nog enkele renners uit de hoofdgroep los te werken, waar na van Sprundel van kop af de spurt van het peloton wist te winnen. De uitslag: 1. W. Zuiker, Etten, de 65 km in 1 uur, 45 min,. 15 sec.; 2. P. J. Heij- ster, Schiedam; 3. D. Vroege. Arken; 4. Alf. Stuyts. Hoogerheide; 5. A. L. Geel hoed, Zwammerdam; 6. Lieckens, Deur- ne (B.), 7. Hamblok, Lommei <B.), 8. J. van Sprundel, Fijnaart; 9. Matthijs- sen, Antwerpen (B.), 10. J. Heiden, Rot terdam. (Van onze sportcorrespondent) Wim Du Bois heeft £en fraaie zege behaald in de Belgische klassieker Gent- Menen over 106 km. Onder de 57 deel nemers bevonden zich de beste renners uit Oost- en West-Vlaanderen. Dubois maakte 30 km voor het einde een im ponerende sprong naar de kopgroep en klopte tenslotte 18 renners in de eind sprint. Zijn tijd over de 106 km was 2 uur en 28 minuten. (Telefonisch uit Parijs) In de ogen van Jacques Goddet sloeg een vonk van bewondering. Hij keek naar de lachende jon genssnoet van Michel Nedelec, die hij nooit eerder had gezien, en nimmer meer zal vergeten. De onbekende, 24-jarige Fransman (een lang, smal lichaam op brede heupen) speelde met de beruch te, dodende heuvels in de vallei van Chevreuse als Raymond Copa met een bal. Met korte, drif tige bewegingen: in het ritme van zijn naam, veroverde hij de hoogste heuveltoppen. En in de onberispelijke stijl van een acrobaat stortte hij zich van de dwergbergen af met snelheden van 80 tot 90 kilometer. Deze jongeman was ver voor het binnenrijden van de moordende vallei met een droge demarrage weggegaan uit het voort zeulende peloton. Volgens een ongeschreven wet moest hij uit elkaar klappen op de helling van Dourdan, Saint Cir of Picardië. De voorspelde kruistocht werd een triomfrit. Met de ontwape nende charme van de jeugd reed hij 170 km voor de aankomst in het Pare des Princes alleen door het schilderachtige Lisle. Met een ondeugende glimlach knikte hij tegen de volgers in de vallei van Chevreuse als wilde hij zeggen: „Jullie dach ten dat ik het niet kon. Heb ik jullie dan even fijntjes genomen. Ik ga deze BordeauxParijs winnen". En Michel Nedelec won. Hij reed zeven minuten eerder over de rose band van het Pare des Princes dan stakker Jean Stablinsky, voor malig wereldkampioen. Hij was bijna 13 minuten vroeger in Parijs dan de bleke Belg Theo Nijs en raadsel de Roo. Hij klopte Wim van Est met ruim een half uur en., hij verpletterde het recordge' middelde van dolle Ferdinand Kubler met kilo meters. Een rare BordeauxParijs? Het decor op de Avenue Pierre in Bordeaux was normaal. Er waren 500 toeschouwers en opgewonden ploegleiders en zenuwachtige renners. Heel weinig grapjes. Slechts enkele schouderklopjes. Het was een prachtige, windstille nacht, nadat een erbarmelijk, hevig onweer had gewoed. Na enig gejuich zoefden de dunne handjes van de rennersfietsen weg over de ruwe keislag. De code deed zijn intrede. De code! Geen enkele renner sprong^ weg of bleef ver achter. De heren maakten een praatje hier en een gesprekje daar. Zij babbelden tegen elkaar, en zouden dat volhouden alvorens tegen Chapillerault vuisten te gaan maken. De opmerkelijk vrolijke Jo de Roo fietste naast Wim van Est, en zei: „Die oude Willem zullen wij in de gaten hou den. Hij is een rakker". De ijzervreter zelf wees op zijn beurt op het lange lichaam van de Zeeuw, en orakelde: „Een gevaarlijke jongen, die ik kan kloppen". De fietsende toeristen ontdeden zich na 100 kilometer van hun trainingspakken. De soigneurs werden actief, wasten Wil lem met eau de cologne. Jo de Roo kam de zijn haar en zette zijn petje schuin op zijn hoofd. Bas Maliepaard wreef over zijn schoentjes. Jean Stablinsky schoot uit de rij voor een speelse demarrage. Chatillerault doemde op en plotseling veranderden de toeristen in renners met venijnige, spiedende blikken. Wie zou de 1000 francs opstrijken in het stadje waar de gangmakers reeds op hun derbies za ten. ,.Ik", redeneerde Barry Hoban, de gebrilde Brit. Hij sprong weg met Bas Maliepaard aan zijn wiel. De Engelsman lag het eerst achter de brede rug van zijn gangmaker. De wedstrijd kon losbarsten, maar de heren oordeelden, dat het tus sen Bordeaux en Chatillerault snel genoeg was gegaan. Zij lagen drie kwartier voor op het tijdschema. Zij voelden er niets voor de boel nu al op zijn kop te zetten. De zon was reeds warm. Er kwamen nog voldoende moeilijkheden. Barry en Basje moesten dit begrijpen Zij kregen tot hun eigen verbazing geen ruimte en keerden terug in het peloton, dat in Les Ormes (op 280 kilometer van Parijs) een keurige broederschap vormde. Het duurde minu ten, vele minuten alvorens iemand de pas verstoorde. Michel Nedelec, boorde vol energie, vlamde bij Sorigny weg. Vic tor van Schil en Bas Maliepaard spron- gennaar zijn zij. Moesten deze jongens als pionnen gaan fungeren voor de groten, die straks zouden komen? Mochten zij, zoals de laatste jaren steeds het geval was, stapels minuten nemen? Zij wilden het misschien wel, maar het van nervo siteit trillende peloton wilde geen ont snapping. Jo de Roo greep persoonlijk de vluch ters en herstelde de harmonie, die op nieuw gedurende een tiental kilometers stand zou houden. In de nabijheid van Monnaie (215 km van Parijs bewoog Jo de Raadselachtige zich naar het eerste gelid. Hij snelde weg, sloeg een opening van 200 meter en wie reageerde er? Een onblusbare Wim van Est. Hij voer de het tempo op, ontfermde zich over de toejuichingen van de duizenden langs de route en streek neer op Jo de Roo, die grijnslachte onder het motto: „Jou zal ik wel kragen, Willem!" Het peloton was echter voor de derde keer volledig, en het wachtte haast ein deloos. Het wenste de vermetele te zien die zich alleen op pad zou begeven en die wat verder in elkaar zou storten als een vod. Traditioneel. Wie kon die man zijn? Een beroemdheid als Jo Velly, een sterk tijdrijder, een .reus als Jojo Groussard, het vorige jaar winnaar van Milaan-San Remo, een veteraan als Jean Stablinskly, omgord met de trui van Frans kampioen? Een wildzang als Jean Graczyk verve lend, versleten? Een kereltje als Camille Le Menn, een Bordeaux-Parijs-specialist? Of misschien, de goudgetruide Belgen Theo Nijs en Norbert Kerkhove, met vele oefenkilometers in hun benen? De oude Willem? Of de rare Barry Hoban, een plaats waard in het museum van Madame Tussaud? Slechts één wilde er. Michel Nedelec, onervaren en ongevaarlijk en daarom ide aal. Vlak voor Lisle (op 170 km van de hoofdstad) joeg hy zichzelf weg van het reactieloze peloton. Op nauwelijks 10 km leidde hy met meer dan twee minuten. En hij verhoogde zyn voorsprong, die in Chateaudun (met nog 136 km voor de boeg) gegroeid was boven de 5 minuten. Wat deed het peloton? Het liet Theo Nijs glippen voor een tegenaanval en wachtte vervolgens op het sterven van Michel Nedelec. De groep bleef fantasie loos fietsen, hetgeen niet verhinderde dat Emiel Daems afstapte en Barry Hoban verdween. Pltseling was er ook Bas Maliepaard niet meer. Jo Velly, een nieuwe rat, ver liet de derny met een gezicht dat aardig dicht bij de kleuren van een verfdoos kwam. Ook dit was geen wedstrijd voor hem. Norbert Kerkhove maakte zijn voet riempje los. En het peloton, de grote groep? Zij bekommerde zich niet over het felle werk van Michel Nedelec en nog minder m dat gedoe van Theo Nijs. De moeilijkheden moesten allemaal nog ko men. Er was ng geen sprake van een Maar in het hoofd van Michel Nedelec ging iets heel anders om Hij kon zijn jeugd waar maken: zijn' loopbaan als wielrenner aankondigen. Hij stapelde de minutenwinst op als een boer zijn hooi- kar. Zijn gangmaker fluisterde hem lieve (Advertentie) Schrijf ons opeen briefkaart in hoogstens IS woor den Uw mening over deze Amerikaanse sigaret MARVELS Pri [svraagcomité, Postbus 598/ ROTTERDAM O Volledige inlichtingen bij Uw v/tnkelier O V j woorden in. En het wedstrijdbord sprak de waarheid. Op 100 km van de witte streep had hij 6 minuten op Theo Nijs en meer dan 8 op het peloton. Ja eindelijk, het lanceerde een tegen aanval. Jo de Roo ging, en met hem Jean Stablinsky en Jojo Groussard. Was het de moeite waard? Wim van Est, nog al tijd bewonderenswaardig, moest de vlucht van Theo Nijs dekken, en mocht niet toestaan dat het groepje van Jo de Roo zonder tegenstand oprukte. Willem trok het peloton bij. Het spel viel stil en Mi chel Nedelec profiteerde. Hij draaide de vallei van Chevreuse binnen met een dik ke 6 minuten voorsprong op Theo Nijs en bijna tien minuten op de rest die zich nog niet verslagen voelde, want de klei ne Belg was op een grijpbare afstand en Michel Nedelec had reeds zelfmoord ge pleegd! Zij die er zo over dachten zagen echter de flinke, frivole jongeling niet. Hy schoot door de vallei als een vuurpijl. Omdat hy niets van zijn voorsprong prijs wenste te geven reden zich achter hem de renners stuk, die attaqueerden. Jean Stablinsky, die zijn opmars dacht te gaan doen op de helling van Dourdan. Theo Nijs, die zich forceerde om de cou reur van ploegleider Gaston Plaud (het vorig jaar bracht.hij Tommy Simpson als overwinnaar Parijs binnen) te naderen. Jo de Roo, die met alle anderen voor de tijdmuur streed die Nedelec zo hoog had opgetrokken. Ook Wim van Est kon niet meer. Hij blikte begerig naar de auto van zijn soigneur, maar hij kroop verder. JO DE ROO ...vierde... Est finishte met minuten verschil. Ty pisch; alleen Willem ontving een ovatie. Iedereen feliciteerde hem omdat hij de wedstrijd beëindigde. Een wedstrijd die Michel Nedelec als de nieuwe wielerprins tevoorschijn bracht en het afscheid le verde van de oude held Willem. PIET HACK (Van onze sportcorrespondent) Martin van Ginneken was in de ronde van Woensdrecht „de" man; niet alleen won hy met gemak de premie voor het klassement van de meest eerstdoorko- mende renner, maar ook in zijn scherpe eindsprint wist hy zyn concurrent Jan Pieterse voor te blyven. Eerst was van Ginneken weg met de Zeeuwse kampioen De Wilde (later door pech uitgevallen) met Pieterse en van Breugel op afstand. Na de hergroepering trok hij weer weg nu met Minneboo uit Heenvliet en twee ronden later kregen ze gezelschap van Piet Coremans uit Breda. Jan Pieterse liet het in stukken ge vallen peloton zijn achterwiel zien en kwam na een formidabele rush 7 ron den voor het einde bij de drie leiders. De vijf achtervolgers, allen Zuidholland se renners, jaagden tevergeefs om bij te komen. De eindsprint werd op indruk wekkende manier door van Ginneken gewonnen. Einduitslag 40 ronden, ca. 100 km: 1 M. van Ginneken, Schijf, in 2.44.20; 2. Jan Pieterse, Oude Tonge; 3. G. Minne boo, Heenvliet, 4. P. Coremans, Breda, 5. op 22 sec., P. Dorst, Rotterdam, 6. A. van Breugel, Zwijndrecht, 7. N. Kloos terman, Leiden, 8. F. Ouwerkerk, Rot terdam, 9. W. Dorst, Rotterdam, 10. op 1 min. W. Heeren, St.-Willebrord, 11. C. v. Dorst, Roosendaal, 12. J. van Geel, Breda, 13. A. Oosthoek, Zuidland, 14. P. Braspennincx, Rijsbergen en 15. P. Pellenaars, Breda. Bij de nieuwelingen ging aller aan dacht uit naar de plaatselijke favoriet René Pijnen, die in een prima conditie 'is. Half koers had een 5-tal renners, Mol, Huijsmans, Duijndam, Akkermans en Smidt de leiding met 30 seconden voor sprong op de grote groep. Pijnen kreeg in deze groep te weinig steun voor een demarrage en ging nood gedwongen 4 ronden voor het einde al leen op stap. Akkermans en Smidt kon den het hoge tempo niet meer bijbenen en werden door de jagende Pijnen inge lopen. Het offensief van René was ech ter te laat ingezet, want het leidende trio kon hij niet meer te pakken krijgen. Uitslag: 1. Leo Duyndam, Honselers- dijk, 60 km in 1.40.40. 2. W. Huysmans, Achthuizen, 3. H. Mol, Lewedorp, 4. René Pijnen, Woens drecht, 5. A. Akkermans, Nieuw Vosse- meer, 6 D. Smidt, Rotterdam, 7. W. Evertse Zierikzee, 8. A. van Est, Fijnaart, 9. H. Jansen, Amsterdam, 10. C. Kroonen, Dordrecht. 11. C. Stultjens, Oosterhout. Het Nederlands kwartet, dat in de eerste (halve) etappe van de wielerronde van Oostenryk de eerste drie plaatsen bezette, door respectievelijk Eef Dolman (Rotterdam), Jos van der Vleuten (Mierlo Hout) en Nico Lute ('s-Graven- land), heeft zich in de tweede rit met meer bescheiden plaatsen tevreden moe ten stellen. In deze tweede etappe, die over een bergachtig parcours over 170 kilometer van Hartberg naar St.-Poelten voerde, werd Henk de Jong (St.-Willibrord) onze beste vertegenwoordiger. Hij werd zevende met een achterstand* van ruim acht minuten op de winnaar, de Lukem- bruger John Schleck. Dolman moest zijn leiderstrui afstaan aan Schleck, aan gezien hij op ruim tien minuten als zes tiende binnenkwam. In de algemene rangschikking van de Ronde van Oos tenrijk, die vorig jaar op briljante wijze werd gewonnen door Jan Pieterse, is Dolmann u vijfde. De Jong zevende. Deuitslag van de tweede etappe luidt: 1. Schleck (Lux.) 4.18.4 2. Muller (Oost.) 4.18.45 3. Scibiorek (Polen) 4.21.58 4. Damm (Oost.) 4.22.01 7. De Jong 4.26.23 12. Van der Vleuten 8.38 16 Dolman 4.28.38 16. Dolman 4.28.38 18.' Lute z.t. Het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit 1 Schleck 7.16.45 5 Dolman op 7.59 7. £>e Jong op 9.09 9.' Van der Vleuten op 10.36 10. Lute op 11.08. Luxemburg is leider in het ploegen- klassement in 23.05.47. Nederland is op 8.41 tweede. (Advertentie) Voor betere sportprestaties Dextrose tabl. Importeur ELMA Breda, Tel. 46650 De droge demarrage van Michel Nede lec was toch gepaard gegaan met ver borgen vuur. Honderdduizenden Parijze- naars applaudisseerden voor het lachende wonder dat voor de eerste keer na viif jaar een Franse zege in de derby verze kerde. De kloof bleef even breed. In de pauze van een voetbalwedstrijd schoot Nedelec de wielerbaan op. De ontvangst was grandioos, maar de show moest ver der gaan. Na een korte huldiging van de winnaar speelden Racing Club de Pa ris en Nice hun slechte wedstrijd verder. Terwijl de 30.000 aanwezigen naar de voetballers keken kwamen de coureurs, die ruim 14 uur op de fiets zaten, binnen.' Zij werden nauwelijks bekeken. Zij re den eenzaam en zonder gangmaker om het ovaal. Om het publiek niet te storen werden brommers voor de ingang tegen gehouden, waardoor ook de sprint om de snelste tijd in de laatste ronde een farce werd. Na Michel Nedelec was er Jean Sta blinsky, en samen arriveerden Theo Nijs en Jo de Roo. De Belg sloeg de Zeeuw met enkele banddikten. Camille le Menn, Eduard Delberghe, Jean Graczyck. Vic tor van Schil, Jojo Groussard en Wim van De volledige uitslag van Bordeaux Parijs luidt: 1. Michel Nedelec (Fr.) de 557 km in 14.28.46.6 uur: 2. Jean Stablinsky (Fr.) 14.36.25: 3. Theo Nijs (België) 14.40.29; 4. Jo de Roo (Nederland) zelfde tijd; 5. Camille Le Menn (Fr:) 14.45.57; 6. Edouard Delberg'he (Fr.) 14.47.7; 7 Jean Graczyk (Fr.) 14.49.39; 8. Vic van' Schil (België) 14.51.58; 9. Joseph Groussard (Fr.) 14.54.00: 10. Wim van Est (Neder land) 14.59.45. Vijf renners gaven de strijd op: Joseph Velly (Fr.); Emile Daems (België); Bar ry Hoban (G.-B.); Norbert Kerkhove (België) en Bas Maliepaard (Nederland). Winnaar Nedelec is van deze B.P. maar liefst f 7.200.— rijker geworden. Stablinsky verdiende f 3.600,— Nijs fl.800,De Roo f 1.050,— en Van Est f 150,—. (Van onze sportredactie) Een vreemde eend in de Brabants- Zeeuwse bijt, heeft tijdens de wie lerkampioenschappen te Kapelle, de show gestolen. Want op het mo ment dat 'n kopgroep met kracht patsers, waaronder twee Zeeuwen, ver voor de grote groep uittrapte, begon Jan Pieterse aan een in drukwekkende solo. Gelijk een locomotief denderde Oude Tonge's trots (als lid van WW gerechtigd mee te dingen naar het Brabants kampioenschap) over het vier ki lometer lange parcours. Hij moest en zou. Zijn rush naar die leiders slaagde indtrdaad en met dat wa penfeit kwam meteen vast te staan dat de rest bijzonder attent diende te zijn wilde de eindtriomf in „eigen huis" blijven. Maar niets of niemand kon in de slotfase Jan Pieterse, d'Olympia Toer kilome ters nog in de forse benen, hou den. Niemand. Intussen hadden Dies Kosten en Wim de Wilde het zo afschuwelijk druk gekregen met elkaar beloeren, dat zij be hoorlijk afgezakt waren en met een slakkegangetje naar de finish sukkelden. Daar moest lange Dies buigen voor zijn grootste rivaal, en zo eiste Wim de Wilde de Zeeuwse titel voor zich op. Gelukkig dat de slotfase van deze titel strijden zo enerverend verliep; tevoren hebben we heel wat teleurstellingen moeten slikken. Het is duidelijk geble ken dat men, voorlopig althans, geen kampioenswedstrijden als deze in Zee land meer moet organiseren. Slechts negenenzestig coureurs hadden het de moeite waard gevonden naar Kapelle te trekken, de overigen (waaronder ver schillende cracks) gaven blijkbaar bitter weinig om zo'n reis. Bovendien kon men de publieke belangstelling (redelijk, maar in verhouding met Brabant toch beneden de maat) evenmin daverend noemen. Jammer voor het plaatselijke wielercomité dat veel eer inlegde met de voortreffelijke organisatie, jammer ook voor degenen die een krachtmeting wilden zien tussen Brabants en Zeelands beste amateurs. lometer al de benen te nemen. Ze kregen na één minuut opliep. Harrie Degens, Jan Moerdijk, Dies Kosten, Rinus Hoo- gerland (als Zeeuwse troeven), Karei Leyten, Ad van Kemenade, Theo Brus, Cor Steenbakkers, Cees Dekkers en Rini van Boxtel dreigden een beslissende slag geslagen te rebben. Tot.Rinus van Ginneken in eigen persoon overging tot acties. Met Adri van Tilburg aan zijn wiel, later gevolgd door o.a. Wim de Wilde, Cees Brugel Siem Aarts, Frans Broeren en Leo Jansen, ging hij op jacht. Na veertien ronden kon de kop groep gepakt worden. Achterin, waar Ko Tolhoek en Pierre Pellenaars van zich deden spreken, zat men niet stil en ont stond een enorme strijd om de leiders in te halen. Er vielen slachtoffers. Mem sen die tengevolge van pech uit het veld gingen, anderen die moeite hadden met het tempo. Op deze manier verdwenen hee wat bekende namen: Piet Coore- mans, Mart van Ginneken, Gerard Deij- kers, Jan de Koning, Piet Snoeys, Walter Heeren, Jan Grim, Wim van Opstal en Jacques van der Kloot. Degenen die zo fel gestreden hadden voor hereniging kregen succes. Langzaam zakte de voor sprong van de kopmannen en ongeveer half course zaten alls kanshebbers weer gezellig naast elkaar. Niet voor lang, o neen. Dies Kosten, gebrand op een twee de titel (bovendien in eigen plaats), ging aan de haal, maar veel lol mocht hij er niet van beleven, ofschoon zijn daad de beslissende fase betekende. Dies kreeg namelijk gezelschap van Wim de Wilde die hem geen moment uit het oog ver loor. Cees Brugel, Pierre Pellenaars en Jan van Geel waren de andere vluchte lingen. Het peloton reageerde bij vla gen. Eerst overbrugden Ad van Keme nade en Adri van Tilburg het gat, daar na waagden Karei Leyten en Piet Bras- penninx de sprong en tenslotte volgde een groep onder leiding van Jan Pieter se,, met o.a. Po Tolhoek, Rinus Hooger- land, Frans Broeren en Jan de Caluwé. Opnieuw vielen er klappen. Opnieuw gaf Dies Kosten het sein tot de aanval, op nieuw draafde Wim de Wilde mee. Hij week geen centimeter van Dies Kosten. In gezelschap van Ad van Kemenade, die het best naar zijn zin had als enige Brabander, liep het duo steeds verder weg. Niet ver genoeg om Pierre Pelle naars op afstand te houden, om Cees Brugel achter zich te laten, om te ver hinderen dat Karei Leyten en Piet Bras- penninx bijkwamen en om Jan Pieterse, die op indrukwekkende wijze alleen de achterstand goedmaakte, af te schrik ken. Weer begonnen de schermutselin gen, nu ingeluid door Karei Leyten die zich al herhaaldelijk voorin had laten Adri van TilburgCees Brugel en uiterst links Dies Kosten tijdens de kampioenschappen te Kapelle. zien. Adri van Tilburg en Ad van Keme nade sprongen mee, Cees Brugel, Jan Pieterse en Pierre Pellenaars volgden. De Zeeuwen, bang om elkaar te laten gaan, misten de slag en werden op rui me afstand gefietst. In de sprint konden alle Brabantse krachten niet op tegen het geweld dat Jan Pieterse ontketende en even later diende Dies Kosten zyn meerdere te erkennen in Wim de Wilde. Even nog was er onzekerheid omtrent die „eerste Zeeuw", want er zou iets onregelmatigs hebben plaatsgehad. De jury bleef echter bij Wim de Wilde. 1 Jan Pieterse (Oude Tonge) 160 km in 3.48.10, 2 Adri van Tilburg (Bre da), 3 Ad van Kemenade (Eindhoven), 4 Cees Brugel (Zevenbergen), 5 Karei Leyten (Breda), 6 Pierre Pellenaars (Breda), 7 Wim de Wilde (Oudelande), 8 Dies Kosten (Kapelle), 9 Jan van Geel (Breda), 10 Piet Braspenninx (Rijsber gen), 11 Nico Walravens (Den Bosch), 12 Ko Tolhoek (Yerseke), 13 Siem Aarts (Bavel), 14 Rini v. Boxtel (St.-Michiels gestel), 15 Fried Liebrechts (Vlijmen), 16 Tony Barten (Zevenbergen), 17 Frans Broeren (Sprundel), 18 Piet Konings (Asten), 19 Gerrit van Hemert (Hank), 20 Henk van Zandvoort (Den Bosch). Dit weekeinde zijn alle provin ciale kampioenschappen verreden. In Kapelle wonnen Jan Pieterse en Wim de Wilde respectievelijk de Brabantse en Zeeuwse titel (zie elders op deze pagina), in Gelder land bleek Heusinkveld de rapste; Henk Nieuwkoop is de nieuwe Overijselse kampioen, Rinus Paul triomfeerde in Zuid Holland, Wim Emo ging als eerste over de streep in Utrecht, Cor Schuuring toonde zich de sterkste van Noord Hol land en de noordelijke titels kwa men terecht bij Henk Benjamins (Drente), Piet Schreur (Fries land) en Goos Scheuneman (Gro ningen). Jan Teeuwes tenslotte werd Limburgs kampioen. De strijd, die al in de eerste ronde begon, vergoedde echter veel. Van be gin tot einde is er hard geknokt voor palm en beker die uitgereikt zouden wor den door Jef van de Vijver. Tien kerels hadden de euvele moed om na vyf ki-

de Stem | 1964 | | pagina 5