Grote drukte bij afscheid „burgervader"' Lockefeer Opening uitgebreid COVO complex Axel op 4 juni Hartelijk afscheid van burgemeester Everwijn Voorlichtingscentrum bij Oosterscheldebrug open DOEKEN en Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen GEDRANG IN HULSTER BURGERZAAD ZEER MODERN BEDRIJF OP „SASSING" HULST TERNEUZEN IN ZUIDZANDE: Afsch eiclsm uziek self gedirigeerd Terneuzens echtpaar gewond na val te Cadzand Stoffelijk overschot verdronken Duitse jongen gevonden N.V. SLAVENBURG'S BANK Drie nieuwe gebouwen Zeeuwse commissaris hees de vlag HOOGWATER Vandaag Morgen 2 VLISSINGEN ZUID-BEVELAND J Wika 25 jaar in gemeentedienst Dagblad De Stern mm gewone advertenties elke regel meer 7 0,25. DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 1 JUNI 1964 Clinge REGEN ZET STRAAT BLANK Gisteravand omstreeks acht uur brak er een kort maar hevig onweer los bo- ven het örp. De regenval was zo hevig, dat de Gravenstraat voor het grootste gedeelte onder water kwam te staan, waarvan het verkeer veel hinder had. Sommige wagens moesten wachten tot het water was gezakt. AUTO TE WATER De heer A. F. S. is om zes uur zondag- ochten met zijn auto in de Buitenvest ge reden. De bestuurder, die niet kan zwemen, heeft op eigen kracht de kant bereikt. Het voertuig raakte een trottoir band, waardoor het zwenkte en in het water reed. Sluiskil KONINGSSCHIETEN Zaterdag is op het terrein van de schutterssociëteit de Herleving strijd ge leverd om de jaarlijkse koningstitel. Het werd een kamp die in de tiende ronde beslist werd. C. Smulders (Zandstraat) deed met een welgemikt schot de ko- ningspluim tuimelen. Groot was echter de verrassing toen in het beëindigen van dezetiende ronde, ook de heer P. v. Esbroek (reeds titelhouder van Terneu- zen) met een uitgebalanceerd schot zich eveneens koningkandidaat voor de Her leving stelde. In een herkansing tussen beiden wist de heer van Esbroek zich definitief te handhaven. De dubbel ge kroonde schutterskoning zal voor het seizoen 1964 zijn Terneuzense titel alsnog dienen te verdedigen. In de daarop vol gende gewone prijskamp werd de hoofd vogel geschoten door G. Matheeuws. Na afloop toog koning van Esbroek met zijn sportdiscipelen naar het clublokaal de Krijger, waar het koningsmaal werd ge nuttigd. Sluis CONTACT MET HEILLE Dinsdag gaat de gemeenteraad van Sluis in het dorpshuis zijn jaarlijkse be spreking houden met de wijkraad van Heille. Ter sprake zal gebracht worden de verbetering van de weg van Sluis naar Heille, het aanbrengen van enige lichtpunten en de grensoverschrijding bij Middelburg in Vlaanderen. Bovendien komt de uitgave van een gemeentekrantje in bespreking. KINDJE VOOR AUTO Het 5-jarige dochtertje van de familie De Dekker uit de Kerkhflaan, trok zich plotseling los van haar 13-jarige zusje toen zij zaterdagavond omstreeks 7 uur in de Kerkhoflaan liepen te wandelen. Het kind stak de straat over en viel op het ogenblik dat een Franse auto nader de, bestuurd door de heer G. J. P. uit Alfort. Het meisje liep een hersenschud ding en een gebroken sleutelbeen op. Dokter Van Breda Vriesman liet haar naar het Julianaziekenhuis brengen. IJzendijke EERSTE H. MIS De parochie van O.L.Vr. ten Hemel opneming beleefde gisteren een hoogtij dag met het opdragen van de plechtige eerste H. Mis van de neomist Fr. Haver- beke. Onder klokgelui eerd de neomist van zijn uderlijk huis afgehaald en tot in de kerk begeleid door een stoet, die voorafgegaan werd door bruidjes. In de stoet merkten we o.a. op b. en w., de gemeentesecretaris, het voltallig kerk- en armbestuur, de kerkvoogd en de ouderlingen van de Ned. herv. kerke- raad, de parochiegeestelijkheid en fami lieleden van de neomist. Langs de weg stonden vele gemeentenaren. Aan de kerk werd een erehaag gevormd door leden van de verschillende jeugdverenigingen van de parochie. De neomist werd bij het opdragen van de H. Mis geassisteerd door de parochiegeestelijkheid. Na af loop werd druk gebruik gemaakt van de mogelijkheid tot feliciteren. (Van onze verslaggever) Tydens een openbare raadsvergade ring met overvolle publieke tribune in hotel ,,De Rode Leeuw", heeft de heer H. P. Everwyn zaterdagmiddag afscheid genomen als burgemeester-secretaris van de gemeente Zuidzande. De heer Everwijn is met ingang van vandaag benoemd tot burgervader van Wester- schouwen, waar hij vanmiddag officieel zal worden ingehaald. Westerschouwen op Schouwen-Duive- land is ontstaan na de gemeentelijke her indeling en bestaat uit vijf vroeger zelf standige gemeenten, w.o. Renesse en Haamstede. Het bevolkingsaantal is 4070, in het zomerseizoen wordt dat door de toeristen vervijfvoudigd. De oppervlakte van Westerschouwen is ruim 6000 ha. Het afscheid van de familie Everwijn van Zuidzande en het land van Cadzand is bijzonder hartelijk geweest. Naast vele officiële instanties, waren tiental len verenigingen vertegenwoordigd, waar de heer en mevrouw Ever wijn bemoeienis mee hadden. Tijdens en na de raadsvergadering werden de heer en mevrouw Everwijn door velen toegesproken. O.m. door loco burgemeester A. Luteijn, raadslid E. Moll en wnd.-secretaris J. den Doelder. De grote verdiensten van het echtpaar Everwijn op sociaal en maatschappelijk gebied werden o.m. belicht door burge meester J. C. Hoftijzer van Schoondijke namens het Provinciale Groene Kruis, waarvan de heer Everwijn voorzitter is; burgemeester J. van Leeuwen van Oost burg namens de buurtgemeenten, en verder nog vertegenwoordigers van o.m. plaatselijke verenigingen. Namens de gemeente bood Oranje Comité-voorzit ter J. Roosendaal twee sportrijwielen aan, waarop de heer en mevrouw Ever wijn later een tocht door het dorp heb ben gemaakt. Het dameskoor Juliana, waarvan de heer Everwijn dirigent is geweest, bood een wisselbeker aan. die onder zijn dirigentschap gewonnen is. Het slot van de gezellige bijeenkomst bestond uit een muziekuitvoering: De bekende plaatselijke muziekvereniging „Veronica" speelde het Zeeuwsch- Vlaamse volkslied. Dirigent was burge meester H. Everwijn, die jarenlang de „scepter" over Veronica" heeft ge zwaaid. Tussen de molen van Cadzand en Cad- zad-bad op de Ringdijk slipte het echt paar P. uit Terneuzen, dat een tochtje per bromfiets maakte, op de steenslag van de pas geteerde weg, doordat het moest uitwijken voor een passerende auto. Dokter G. de Meeer uit Sluis verleende de eerste hulp. De man had een hersen schudding en flinke schaafwonden. De vrouw was er minder ernstig aan toe. Beiden moesten naar het ziekenhuis in hun woonplaats worden vervoerd. De bromfietsen werden ernstig beschadigd. (Advertentie) (Van onze correspondent) Zondagmiddog heeft de Belgische jacht- schipper Ch. van Gestel van het jacht „Schram" op de Noordzee, nabij boei 2, ter hoogte van Domburg, het stoffelijk overschot gevonden van de 7-jarige Karl Heinz Groszart uit Moers (Duitsland), die op de eerste pinksterdag met zijn 10-ja rig zustertje Ingrid verdronk toen zij voor de camping Anna-Frizo in de ge meente Wissekerke aan het baden wa ren. Het reeds in verre staat van ont binding verkerende lijk werd in een stuk zeildoek aan boord genomen, waar op men naar de vissershaven van Colijns plaat voer. Daar werd het overgegeven aan de rijkspolitie, die het liet over brengen naar het lijkenhuisje op de be graafplaats Colijnsplaat. Het stoffelijk overschot zal voor begraving naar Duitsland worden vervoerd. DEVIEZEN Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)37 74 Hulst: Zitdag Steenstraat 20 (Van onze verslaggever) Burgemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst heeft zaterdagmiddag officieel zijn ambtsperiode wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd besloten tijdens een bijzondere openbare raadsver gadering. Het is geen compleet afscheid geworden: burgemeester Lockefeer is vanaf vandaag waarnemend tot de komst van zijn opvolger. Vandaar dat het af scheid nemen meer is uitgelopen op de huldiging van een burgemeester, die ge durende ongeveer negen jaar de scepter over Hulst heeft gezwaaid. De raadsver gadering kon overigens niet worden mee gemaakt door de gemeentesecretaris, de heer van Denderen en het raadslid de heer B. Picavet, die in het buitenland verblijft. Zeer tot treurnis van de schei dende burgemeester, die zei altijd op de prettigste manier met de heren Picavet en Van Denderen te hebben samen gewerkt. Namens de raad werd het woord ge voerd door de heer C. van Arenthals, het oudste lid van de raad. Deze gewaagde ervan dat burgemeester Lockefeer een „zware taak tot een goed einde heeft gebracht". Hij wenste de burgemeester dan ook toe lang van de „welverdiende rust te mogen genieten" al is ook de heer van Arenthals ervan overtuigd dat de heer Lockefeer er de man niet naar is in zijn luie stoel te gaan zitten. Hij roemde de sportiviteit die de scheidende burgemeester altijd aan de dag heeft weten te leggen: „U kon de bal ontvan gen maar die overigens ook weer on verwacht hard terugkaatsen." De heer van Arenthals bood ook het geschenk van de raad aan, een door Cor Verdon- schot geschilderd stadsgezicht van Hulst. Gelijkheid Het raadslid de heer Willemstein roem de het in de heer Lockefeer dat hy altijd burgemeester voor iedereen is ge weest. Groepen van de verschillende ge zindten werden door hem „naar gelijk heid" behandeld. De heer Willemstein bracht de heer Lockefeer dank voor aï hetgeen hij voor het protestantse bevol kingsdeel heeft gedaan en zei ook alle waardering te hebben voor diens streven naar een goede samenwerking tussen de verschillende kerken. Wethouder P. J. Brand noemde de grote werken, die tijdens de ambtsperiode van de burgemeester tot stand zijn ge komen of n«, dank zij des burgemeesters bemoeiingen, op stapel staan. Wethouder Martens zei dat de heer Lockefeer altijd een groot figuur voor de gemeente Hulst en de directe omgeving is geweest. Hij zei er vooral veel waar dering voor te hebben dat de burgemees ter altijd de personen van de zaken heeft weten te scheiden en het algemeen be lang heeft voorgestaan. (Van onze verslaggever) De directeur van de nationale coöpera tieve aan- en verkoopvereniging voor land- en tuinbouw „CEBECO" te Rot terdam, mr. A. C. F. Hendrikse, zal op donderdagmiddag 4 juni de opening verrichten van de nieuwe laagbouwsilo, de kunstmestloods en van liet, ook al nieuwe, zaai- en zaadmagazijn van het bedrijf van de Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren te Terneuzen in de buurtschap „Sassing" (gemeente Axel). De opening van het sterk uitgebreide complex van de COVO, onder welke naam de coöpe ratie sedert kort in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen naar buiten treedt, zal ge paard gaan met enige feestelijkheden. Om kwart over twee 's middags zal de heer Hendrikse de installaties in werking stellen. De directeur, de heer J. Heyge- laar uit Terneuzen zal vervolgens een beknopte uiteenzetting geven over de huidige constellatie van het bedrijf. Daar na volgt een rondleiding door het be drijf, terwijl de leden en genodigden nadien in de als feestzaal ingerichte zaai- en zaadloods aan tafel gaan. Tijdens de koffiemaaltijd zullen verschillende genodigden toespraken houden. Er is voor de COVO alle reden feest te vieren bij de ingebruikname. De belangrijke uitbreiding betekent na melijk tevens een bedrijfsconcentra- tie. De drie nieuwe gebouwen zijn gegroepeerd rond de in 1956 over genomen hoogbouwsilo en de drie jaar later gebouwde laagbouwsilo. Tot nog toe oefende de momenteel sterk expanderende vereniging, die in 1963 een jaaromzet van f6.250.000 boekte, haar bedrijf uit in verschil lende plaatsen in oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. In het bijzonder de sterke bemoeiingen, die de COVO heeft met de opslag en bewerking van granen en peulvruchten, maakte bedrijfsconcentratie om redenen van doelmatigheid noodzakelijk. CAPACITEIT. De nieuwbouw is ontworpen door de technische dienst van de CEBECO. De nieuwe laagbouwsilo is voor de COVO een uiterst belangrijk instrument om de jaarlijks wassende stroom van aangevoerd graan naar behoren te verwerken. De silo heeft een capaciteit van 3200 ton en heeft vlakke vloeren. Men had reeds de beschikking over de hoogbouwsilo (ca paciteit 2000 ton) en de betrekkelijke nieuwe eerste laagbouwsilo met schuine, zelflossende vloeren (capaciteit 2800 ton). De drie silo's vormen een prachtige een heid met een respectabele capaciteit van in totaal 8000 ton. De totale ontvangstcapaciteit voor graan bedraagt nu 110 uur per ton. Meteen na ontvangst wordt het graan voorge- reinigd in hypermoderne en peperdure installaties, wordt dan bewaard in de beide laagbouwsilo's, om tenslotte be werkt te worden in de hoogbouwsilo. -die nu voor dit doel is ingericht. De kunstmestloods, die links van de nieuwe silo is gebouwd en 60 bij 25 meter groot is, biedt ruimte voor grote partijen losse cn gezakte kunstmest. Een gedeelte van de loods kan, indien nodig, worden aangewend voor de opslag van graan. (Van onze verslaggever) Zaterdagmiddag heeft de commissaris van de koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, met het hijsen van de nationale driekleur de opening ver richt van het voorlichtingscentrum voor de Oosterscheldebrug, dat te Colijnsplaat gereedgekomen is. Wanneer de bouw van de Oosterscheldebrug voltooid is, zal het centrum in een dorpshuis voor Colijns plaat worden veranderd. In zijn openingswoord toonde de com missaris zich dankbaar dat het centrum niet alleen snel tot stand is gebracht, maar ook solide is. De inrichting van het voorlichtings centrum werd door de commissaris niet eenvoudig genoemd. Het gloriepunt van de tentoonstelling vond hij het model van de bok ir. G. Snip, die bij de bouw van de Oosterscheldebrug wordt gebruikt. Dit model is vervaardigd door de leerlingen van de Ruyterschool te Vlissingen, die hier ruim een half jaar aan hebben ge werkt. Op dit model is een krachtbron aanwezig van 21 electro-motoren, terwijl er drie grote motoren in zijn opgesteld voor het laten werken van de pompen. Verheugend vond de commissaris van de Koningin het, mevrouw Snip en zoon Het pronkstuk van het voorlichtings centrum liet model van de naar Ir. Snip genoemde drijvende bok, genoot veler belangstelling. Hier zien we stande links de weduwe van Ir. Snip en naast haar de Zeeuwse commis saris. Rechts staat burgermeester A, Schuit van Kortgene. en dochter aanwezig te zien bij de ope ning. Jhr. mr. A. de Casembroot zei dat hem gebleken is, dat bij de medewerkers aan de bouw van de Oosterscheldebrug de ontwerper van het gehele plan, ir. G. Snip nog steeds in gedachten voortleeft. Alvorens de opening te verrichten door het hijsen van de Nederlandse vlag zei de commissaris dat eigenlijk beter de Europese vlag gehesen had kunnen wor den in verband met de internationale be tekenis van de Oosterscheldebrug na de voltooiing. Burgemeester A. Schuit van Kortgene roemde ook de snelle bouw van het cen trum. Hij sprak van een uniek kunststuk dat men slechts in goed teamwork heeft weten te volbrengen. Als voorzitter van de stichting „Ons Dorpshuis" deelde hij mee dat er al een naam bestaat voor het dorpshuis. Het zal „De Brug" gaan heten, als symbool van het feit dat het daar mogelijk is dat men sen elkaar ontmoeten. Na het officiële gedeelte volgde een rondgang door het centrum, waar in to taal 140 foto's en tekeningen zijn geëx poseerd. Verder zijn met voorbeelden de voordelen van een vaste oeververbinding aangegeven vele foto's over de bouw van de Oosterscheldebrug geven een indruk van het machtige project, terwijl foto's over Zeeland-vakantieland de mooiste plekjes van Zeeland tonen. Tenslotte maakte het gezelschap een tochtje met „De Oosterschelde", de reser veveerboot tussen Terneuzen-Hoedekens- kerke en Cats-Zierikzee, waarbij de brug- in-aanbouw aan de Noord-Bevelandse en Schouwse kant werd bekeken. Het complex van de COVO op de Axelse Sassing na de jongste uit breidingen. Geheel links de nieuwe kunstmestloods, meteen daarnaast de nieuwe laagbouwsilo en rechts naast de hoogbouwsilo de zaai- en zaadloods, die op de foto niet geheel zichtbaar is. IMPONEREND De nieuwe zaai- en zaadloods is van een imponerende grootte: het gebouw heeft een vloeroppervlakte van ongeveer 2200 m2. Voor de opslag van peulvruch ten en zaaigranen in deze loods zal de COVO gebruik maken van 1200 kisten met gaasbodems. Deze kisten kunnen door vorkheftrucks worden verplaatst en gestapeld. In dit magazijn wordt het produkt volgens een langzame, kiem- beschadiging voorkomende, methode ge droogd. De opslag van het produkt ge schiedt via een stortput met een capa citeit van 20 ton per uur. Twee zaadzaai- lijnen vernuftige installaties, die een uitstekend produkt garanderen zorgen voor de noodzakelijke bewerkingen. PLANNEN Door de uitbreiding beschikt de COVO, die dezer dagen overigens 35 jaar zal bestaan, over een bedrijf, dat alleszins als up to date aangemerkt zal kunnen worden. De coöperatie heeft bewezen, niet ten achter te willen blijven bij de ontwikkelingen en de grote technische vooruitgang, die zich in de agrarische sector voordoen. Momenteel beschikt de COVO over het uitgebreide complex in Axel. een aardappelkoelhuis in Terneu zen en nog een opslagruimte in Magrette in de gemeente Axel. Er zijn plannen om in de naaste toekomst in Walsoorden mogelijkheden voor een verenigingsbedrijf te scheppen, terwijl men ook vastom lijnde plannen koestert ten aanzien van de verplaatsing van het COVO-kantoor aan de Nieuwstraat te Terneuzen naar het bedrijf op de Axelse Sassing. Het raadslid de heer C. van Aren thals biedt de burgemeester het geschenk van de raad aaneen geschilderd stadsgezicht van Hulst. Namens de commissaris van de konin gin in Zeeland en namens de andere leden' van het college van G.S. was er mr. dr. A. J. J. M. Mes, die vooral sprak over de verdiensten, die de scheidende burgemeester zich destijds als lid van G.S. heeft verworven. „We hebben des tijds veel goed werk voor de provincie Zeeland gedaan; u hebt er een groot aandeel in gehad," aldus mr. dr. Mes. Dankbaarheid Deken A. J. Koopmans zei te spreken namens een dankbaar katholiek volks deel. Hij betoogde dat de heer Lockefeer altijd een ware „burgervader" is geweest, die de leefbaarheid van de stad veel heeft vergroot en de streekfunctie van de gemeente heeft benadrukt De predikant van de Nederlands her vormde gemeente in Hulst, ds. R. G. J. Timmers, sprak van waardering van de zijde van het protestantse volksdeel voor „de jarenlange arbeid voor de gemeen schap" door de burgemeester. Burgemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent kwam de heer Lockefeer namens de afdeling Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen van de Vereniging van Bur gemeesters en Secretarissen de beste wensen aanbieden. Burgemeester P. Ver- cauteren van Clinge zei dat de samen werking tussen Hulst en de nabuur gemeenten niet altijd ideaal is geweest. „Indien echter werd samengewerkt, wer den grote dingen gedaan," aldus de heer Vercauteren. De waarnemend secretaris, de heer F. P. Solleveld sprak tenslotte namens het gemeentepersoneel, burge meester Lockefeer sprak een uitgebreid dankwoord. Receptie De drukte op de receptie na de raads vergadering was enorm. Het gedrang werd dermate intensief dat het recipië- rende paar in veiligheid moest worden gebracht in de raadzaal, waarin velen afscheid kwamen nemen. Vertegenwoor digd waren vrijwel alle gemeentebesturen van Zeeuwsch-Vlaanderen, veelal door de burgemeesters, en alle mogelijke regio nale en provinciale instanties. (Advertentie) De Kodijko weverij levert huls- houdlinnen van het allerbeste vlas resp.langstapelige katoen. Bij elke kassabon nu een reduc tiezegel van 5%. Inwisselbaar bij volgende aankoop. Voor gro tere aankopen kunt U de bonnen opsparen. Ze zijn enige jaren geldig! Spaar nu 5% op Uw NU 111 JAAR IN •T WEEFGETOUW Bindstraat 20, Breda, tel. 36177 Morgen, dinsdag 2 juni, gelden voor Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 7.28 en 19.43 uur; te Terneuzen om 1.57 en 19.11 uur.te Vlis singen om 6.24 en 18.44 uur; te Wemel- dinge om 8.00 en 20.19 uur. TERNEUZEN Luxor 20 uur De stropers van Alaska. 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur De overwinnaars, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur De overwinnaars HULST Bioscoopgebouw 20 uur 's Nachts ka van alles gebeuren LAMSWAARDE Th. v. Driessche 15 uur Kermisschietin H. Claesscns 17 uur Gaaibolling MIDDELBURG City De flirt, 14 j. TERNEU7^ Lu* onr- J JUBILEA BIJ „DE SCHELDE" Op 5 juni a.s. viert de heer J C. Eiff van de Machinale Bewerking zijn gouden dienstjubileum bij de N.V. Kon. Mij „De Schelde" Verder zijn er nog negen employés, die hun zilveren jubi leum vieren in die maand. Het zijn de heren P. Walhout op 6 juni; C A. P. van Hoepen op 13 juni, P. Dingémanse op 15 juni; G. de Bruijn op 16 juni; A. J. Jansen op 18 juni, J W Brasser op 25 juni, W. Daane op 26 juni, G. de Nooijer op 26 juni en W. Kruit op 27 juni. De heer F.A. de Jonge gaat in juni de maatschappij verlaten met pensioen. JAARVERGADERING PERSONEELS VERENIGING DE SCHELDE De personeelsvereniging van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" houdt haar jaarvergadering in het Scheldekwartier op donderdag 4 juni 's avonds om acht uur. W estkupeile C.J.V. LEIDERSKRING VERGADERDE De leiders van de C.J.V. jongensclub hielden onder leiding van de heer W. Peene een vergadering. Het program ma voor de volgende maanden werd opgesteld Dit programma bestaat uit een knobbelrit, een hengelwedstrijd en een verkeersavond. Kruiningen MUZIKALE SHOW IN „ONS DORPSHUIS" In „Ons Dorpshuis" alhier werd onder tamelijk geringe belangstelling een mu zikale tienershow gehouden. Toch was de show ongetwijfeld de moeite waard. Voor de pauze traden op: The Stereos, o.l.v. N. van Spil, The Violets en als speciale gaste de zangeres Anneke Lee- meyer. Als gasten traden op het accor deonduo Peter en Joop Augustijn uit Hoogerheide, resp. 9 en 15 jaar oud, Tij dens de finale traden alle medewerkers nog een voor het voetlicht. 9s-Heer Arendskerke In het gemeentehuis is het 25-jarige ambtsjubileum van gemeente-architect J. Wijga gevierd. Aanwezig waren, naast de voltallige gemeentebesturen van 's-Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk, het personeel gemeentewerken van beide gemeenten, alsmede het personeel van de huisvuilophaaldienst en het personeel van de technische dienst. Burgemeester D. M. Vermet van 's-Heer Arendskerke bracht de geluk wensen over van het gemeentebestuur. Hij wees op de moeilijke taak, welke op de schouders van de heer Wijga rust. Spreker overhandigde de heer Wijga, na mens de beide gemeentebesturen, de ge bruikelijke envelop met inhoud. Tevens werd hem een antiek tinnen bord over handigd. Ook mevrouw Wijga werd in de hulde betrokken. In een geestige speech prees de burge meester van Wolphaartsdijk, de heer Be- laerts van Blokland, de heer Wijga voor zijn werk in Wolphaartsdijk. Namens het gemeentebestuur van Wolphaartsdijk overhandigde de burgemeester een an tieke tabaksdoos. Mevrouw Wijga ont ving een bloemstuk. De heer L. Goedegebure, voorman ge meentewerken bood een boekenbon aan. Het personeel van de technische dienst overhandigde de heer Wijga een boek werk. Wemeldinge HOOFDOPZIENER VISSERIJPOLITIE NAM AFSCHEID De heer M. S. v. Hekke, hoofdopziener bij de visserijpolitie, heeft temidden van zijn personeel in hotel Smits wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd afscheid genomen van de dienst. Ir. J. Dorst opende de rij van sprekers, als voorzitter van het bestuur der visserijen op de Zeeuwse stromen. Hij memoreerde in vogelvlucht de 44 jaren die de heer Van Hekke bij de visserijpolitie had door gebracht. Namens het bestuur bood hij de scheidende een bloemstuk aan, dat de vorm van een schip had. Tevens een kleurenfoto van het vaartuig Zwaluw, waarop Van Hekke jarenlang heeft ge varen. Voorts voerde de heer C. Pekaar uit Yerseke, als voorzitter van de visse rijvereniging aldaar het woord, en dank te Van Hekke voor al zijn werk dat steeds de volle waardering van de vis sers had genoten. De adjudant L de Best, groepscommandant van de rijks'politie te water, bracht dank voor de prettige sa menwerking en de heer J. Lotens, sluis- meester te Wemeldinge, sprak namens het waterstaatpersoneel. De heer Laman- Trip van de rijksvaartuigendienst sloot de hij van sprekers. De heer Van Hekke bracht dank voor de woorden en de vele cadeaus. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie voor Zeeland: inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen J PETIT. Breedestraat 3A, Ocstburg, tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren: S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0.18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2(4 Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder f 1, Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 1 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Advertentie)

de Stem | 1964 | | pagina 2