Hulster gemengd koor twee avonden in kerststemming orm Nopje Brandstofïenhandelaren zijn geen zwartkijkers „Rijkshavens in Breskens niet in gemeentehanden IJzendijke mag uit gem. regeling w.-Z. - Vlaanderen Adspirant 100-jari'gen OLYMPISCH SPEL meubelen, Jaarvergadering Mij. Nijverheid en Handel Koren gaan in Sluiskil zingen Bovema maakte opnamen voor twee platen KROON VERNIETIGT BESLUIT VAN G.S. naar ae nieuwe n.v. Jan Hendrikx bruining Zaterdag afscheid van burgemeester H. P. Everwijn Congres te Vlissingen in teken van aardgas HERENMODE-TIP SPORT-SHIRTS IN TRICOT-NYLON IP Vereniging Havenbelangen Handelsweg bij Eede ook voor zwaar verkeer Oud-onderofficieren naar Den Bosch Vissers door verhoogde lasten naar België? Om de zuilenvrede Oproep erf fan Wettewinkel Onderwijzersdag te Roosendaal DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 29 MEI 1964 Het departement Zeeland van de Ne derlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel belegt woensdag 3 juni in het Strandhotel te Vlissingen een jaarver gadering. Tijdens deze vergadering zal voorzien worden in de vacature van een bestuurs lid. doordat jhr. mr. G. Rutgers van Ro zenburg afgetreden is als ondervoorzit ter. Het bestuur draagt voor ir. T. Ver heul te Goes. Veder komen aan de orde de bestuurs wisseling en de benoeming van twee af' gevaadigden naar de algemene vergade ring die op 10 en 11 juni te Nijmegen plaatsvindt. Het onderwerp dat tijdens deze jaar vergadering wordt behandeld, is: „De stedelijke ontwikkeling in Nederland" door mr. B. Kolff, burgemeester van Vlis singen. In de nieuwe Ned. herv. kerk aan de Spoorstraat te Sluiskil worden zaterdag avond 6 juni zanguitvoeringen gegeven waaraan koren uit Sluiskil, Terneuzen. Axel en Sas van Gent hun medewerking zullen verlenen. (Va nonze verslaggever) Dinsdagavond om elf uur wiste in de sacristie van de St.-Willibrordus- basiliek van Hulst de dirigent van het Hulster Gemengd Koor, de heer Jo Ivens, het zweet van zijn voor hoofd. Even tevoren waren de opna men voor een Iangspeel-kerstgram- mofoonplaat en een single met po lyfone liederen van het koor vol tooid. De heer J. Möring, de producer van de N.V. Bovema te Heemstede, die de opnamen verzorgde, en de op name-technici H. Muiteman en K. Leyen grinnikten bij elke diepe zucht die de heer Iven% slaakte. „Het was enorti", zei de eerste. Eerst toen kwam Jo Ivens los. „Magni fiek. Onze mensen hebben nog nooit zo geconcentreerd en goed gezongen". Hij luisterde tevreden toen men de opnamen terugdraaide. Even buiten de sacristie, die als opnamekamer dienst deed, luisterden verscheidene koorleden mee. En ook zij knikten te vreden. De opnamen voor de twee eer ste grammofoonplaten van het Hul ster Gemengd Koor, die waarschijn lijk in september op het merk ..Impe rial'' zullen worden uitgebracht, heb ben twee avonden in beslag genomen. Maandagavond werkte men vlot een opname van een stuk of elf kerst- Bij de foto: Het koor in volle actie tijdens de opnamen. liederen af, dinsdagavond volgden nog de opnamen van twee kerstliedjes en vier polyfonen. „Het is allemaal buitengewoon vlot gegaan. Het koor is uitstekend en er is bovenal zeer gemakkelijk mee te werken", was het eenstemmige oordeel van producer en opname-technici. De heer Möring schrok er niet voor terug de koor leden dat in een toespraakje-na-af loop te vertellen. De opnamen van dinsdagavond brachten even moeilijkheden met zich mee. Het „Vom himmelhoch, oh En gel" moest ongeveer zes keer wor den overgezongen, voor het koor de juiste balans had gevonden en zich de juiste kerststemming had eigen gemaakt. Dat daarna de opnamen van een leien dakje gingen en de con centratie nimmer week, pleit voor het moreel van het koor. De N.V. Bovema heeft bij de sa mensteling van de zwarte schijven de beschikking over opnamen van de kerstliederen „Er is een roos ont sprongen", In dulci Jubilo en En na- tus est van Praetorius, 't Is geboren 't godelijk kind, Vom Himmelhoch, oh Engel en Het was een maghet uit verkoren in bewerkingen yan Jo Ivens, Hoe leit dit Kindeke van Strateeier, Resonet in Laudibus van J. Gallus. In 't stedetje vajV Naza reth van Louis Toebosch, Te Bethle hem geboren van Jan Mul en Schön- ster Herr Jesu in een bewerking van Felix de Nobel en van de polyfonen Quand mon Mary en Echolied van Lassus, Drei gute dinge van Friderici en het „anonieme" Praesulem. Beschikkende op een beroep, ingesteld door de raad van de gemeente IJzendijke tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij goedkeuring werd onthouden aan het besluit van de raad, tot uittreding uit de gemeenschap pelijke regeling tot centralisatie van het bouw-, woning- en welstandstoezicht en van de dienst van gemeentewerken in west-Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft de kroon het besluit van Gedeputeerde Staten vernietigd en bovengenoemd raads- sluit alsnog goedgekeurd. De kroon heeft geoordeeld, dat in ver band met het besluit tot uittreding, dat steunt op de bepaling van de gemeen schappelijke regeling, waarin uitdruk kelijk de mogelijkheid tot uittreding is gegeven, slechts tot het onthouden van goedkeuring behoren over te gaan, indien dringende redenen daartoe nopen. Ge deputeerde Staten zijn van oordeel, dat het voortbestaan van de centrale dienst .west-Zeeuwsch-Vlaanderen" voor het bouw-, woning- en welstandstoezicht en van gemeentewerken in het belang is van de streek en dat dit voortbestaan in ge vaar zou worden gebracht indien één of meer gemeenten zich aan de samenwer king zouden onttrekken. De kroon heeft echter geoordeeld, dat niet is komen vast te staan, dat het voort bestaan van de thans geldende gemeen- (Advertentie) die uitsluitend verkrijg baar zijn bij Uw Top- Form Adviseur: Boschstraat 1 Breda schappelijke regeling in'g'evaar komt door het ontbreken van de gemeente IJzendijke en dat evenmin is gebleken, dat de ge meente zelf door uittreding uit de ge meenschappelijke regeling ernstig in haar belangen wordt getroffen. Gedeputeerde Staten hebben bij de Raad van State nog aangevoerd, dat ge meentewerken enerzijds en bouw- en woningtoezicht anderzijds niet aan één persoon behoren te worden opgedragen. Hierover zegt de kroon, dat zulks in dit geval geen reden van dringende aard op levert. Daarbij is in aanmerking genomen, dat de gemeente IJzendijke slechts in en kele gevallen advies gevraagd heeft aan de centrale dienst west-Zeeuwsch- Vlaanderen. (Advertentie) en bescherming PiGmaderm f2. 95 (Van onze verslaggever) Zaterdagmiddag zal de raad van de gemeente Zuidzande tijdens een open bare vergadering, die zal worden gehou den in de zaal van hotel ,,De Rode Leeuw" afscheid nemen van burgemees ter H. P. Everwijn in verband met diens Vertrek naar Westerscnouwen. Na afloop van de vergadering kunnen ver tegenwoordigers van het plaatselijke verenigingsleven en vrienden en rela ties de scheidende burgemeester toe spreken en afscheid van hem en zijn gezin nemen. (Van onze verslaggever) ln het Scheldekwartier te Vlissingen heeft de Ned. Bond van Handelaren in Brandstoffen gisteren tijdens een drie daags congres haar 57e jaarvergadering gehouden. In zijn welkomstwoord prees de bur gemeester van Vlissingen mr. B. Kolff de brandstoffenhandelaren voor de ernst en de verantwoordelijkheid, die zij in deze tijd aan de dag leggen. Hij zei be grip te hebben voor de moeilijkheden, waarmee de brandstoffenhandelaren mo menteel te kampen hebben. Hierbij doel de hij op de ontwikkeling van het ge bruik van aardgas. Deze kwestie werd ook door de vooiv zitter van de bond, de heer D. Krijten- burg uit Voorburg, in diens openings woord aangesneden. „Nu men al anderhalf jaar met aardgas aan de gang is, gaan de contouren zich duidelijk aftekenen," aldus de voorzitter. Hij zag hierin geen reden tot pessimisme voor de brandstof- fenhandelaar, daar die steeds een bepaal de taak zal moeten blijven vervullen bij de voorziening van brandstof. Dit ver wacht ook de regering van ons, aldus de voorzitter, die hier een bepaalde discre pantie meende waar te nemen. De rege ring stimuleert steeds, aldus de voorzit ter, het gebruik van gas in de ruimte verwarming, terwijl zij anderzijds van de brandstoffenhandelaar verwacht dat hij zijn taak blijft vervullen. De heer J. Meerbach uit Amsterdam, consulent van het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf sprak voor de ongeveer 400 aanwezigen over de economische samenwerking in het midden- en kleinbedrijf. Spreker zei. dat het thans niet meer mogelijk is een stabiel bedrijf te voeren. Een bedrijf moet groeien omdat de onkosten en perso neelskosten jaarlijks ook groeien. Wat de aardgaskwestie betreft, zei de heer Meer bach. dat er momenteel nog te veel gedis cussieerd wordt in het sentimentele vlak. Dit moet, aldus spreker, veranderen, wil men aan de doorbraak van aardgas het hoofd kunnen bieden. De bandstoffen handelaar zou volgens de heer Meerbach ook meer produkten moeten gaan ver handelen dan voorheen. Hij moet zich van brandstoffenhandelaar omschakelen tot warmteleverancier, die alles verhan delt wat ligt tussen producent en schoor steen. Paradoxaal noemde de consulent het' feit. dat men in de huidige welvaartstijd veel samenwerking aantreft op econo misch gebied, veel meer dan in de cri sisjaren van 1930. Verder betoogde spr. ker, dat zal moeten worden afgestapt van het passieve, historische verkoopbeleia en dat overgegaan moet worden op een dynamisch verkoopbeleid. „De handelaai moet zich afvragen: welke omzet kan ik in mijn zaak nog meer aantrekken om mijn functie als ondernember waar te maken? Reeds woensdagavond is het congres van brandstoffenhandelaren begonnen met een instuif in Hotel Britannia waar bij de heer Theo Moens als gastheer op trad. Tijdens de jaarvergadering hebben de dames congressisten een uitstapje ge maakt door Walcheren. De feestavond, die gisteravond in het Scheldekwartier werd gehouden, werd opgeluisterd door het gezelschap van Berry Kievits en Ge rard Walden met de revue „Surprises". Ter afsluiting van het congres zullen de deelnemers vandaag een drie-eilan den-tocht per bus maken. Voor weekend en vakantie. Gecontroleerde kwaliteit tricot-nylon, die snel ge wassen en snel droog is - strijken beslist overbodig. Exclusief voor p&c in Oxford-dessin Modieus haarstreep-dessin Zoals wij al eerder hebben bericht heeft de vereniging „Havenbe langen Breskens" het standpunt ingenomen tegen de overname van het havencomplex door de gemeente Breskens te zijn. De leden van de verijiging, die allen zakenbelangen hebben bij de haven, hebben dit standpunt eensgezind ingenomen op een vergadering in zaal „Het Wapen van Breskens". De vereniging, die een zeer groot deel van het economische levn is Brs- kens uitmaakt, staat hierin lijnrecht tegenover het college van b. en w., dat stappn heeft ondernomen om de haven van he Rijk in igndom ovr te kunnen nemen. Bij verwezenlijking van de nodige derde haven door Rijks waterstaat, stelt het Ryk de overname van het gehele havencomplex als voorwaarde. BIJ GELEGENHEID van het 25-jarig bestaan van de Nederlandse Vereniging in Antwerpen zal de Nederlandse kolo nie aldaar het stadsbestuur een door Joep Nicolas vervaardigd vierdelig raam aan bieden. (Van onze veslaggever) Na eerst een andere mening te zyn toegedaan heeft de directie Bruggen en Wegen te Gent nu toch besloten om èn de brug over het Schipdonkkanaal èn die over het Leopoldkanaal bij Eede-Stroo» brugge (B) ten dienst van het zware handelsverkeer te herstellen. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de werkzaam heden volgende week een aanvang ne men en ongeveer veertien dagen in be slag nemen. De meest labiele brug, die over het Schipdonkkanaal, zal verstevigd worden met stalen pijlers, die de ver molmde houten gaan vervangen. Deze voorlopige herstellingen zullen voor het vlasvervoer nog net op tijd de belang rijke verkeersweg Brcskens-Eede-Malde- gem richting Noord-Frankrijk ook voor het zware verkeer openen. De herstelde bruggen zullen het twee jaar uit moeten houden. Eind van dit jaar vindt de aanbesteding plaats van twee nieuwe bruggen, die dan eind 1965 opge leverd zullen moeten worden. De Kon. Nederlandsche bond van oud-onderofficieren gaat op 6 juni zijn 75-jarig bestaan vieren Dat gebeurt in Den Bosch waar 't bondsbestuur 's och tends om half elf wordt ontvangen door hetgemeent ebestuur. 's Middags houden de leden hun algemene vergadering, waarna het bestuur recipieert. Tot slot wordt in de grote zaal van de kader- school in de Isabellakazerne een feest avond gehouden. Twee oude baasjes samen op de joto omdat ze allebei dit jaar hun honderdste verjaardag vieren... Op de 27e juni 1864 werd de heer Jacob Barendse rechtsin Rit- them geboren. Toen hij met pen sioen ging, verhuisde hij naar Sou burg, waar de inwoners hem nu iedere dag, of het nu mooi of slecht weer is, zijn wandelingetje zien maken. Vaak komt hij dan zijn jongere vriend, de 99-jarige Jacobus Suurmond tegen, die „pas" 9 september 100 jaar wordt. De heer Suurmond werd in Souburg geboren. Trots vertelt Jacobus, die toch niet geheel tevreden is met de tweede plaats. „Van de kerk ben ik de oudste en de rijkste... Ja, wat personeel betreft hoor, niet wat de centen aangaat." Aanvankelijk was van de veronderstel ling uitgegaan, dat het Breskense haven complex exploitatie overgenomen moest worsen door de gehele streek West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Op een ver gadering hebben de betrokken burgemees ters echter door laten schemeren daar niets voor te voelen en het maar een hachelijke onderneming te vinden, ge zien de grote lasten. Een streek met zo'n vijfendertigduizend inwoners durf de het dus niet aan. Het college van b. en w. van Breskens, dat kan „be schikken" over ruim 3000 gemeentena ren. daarentegen wel. De gemeente raadsleden hebben nog geen gelegen heid gehad om hun standpunt in deze te bepalen. De vereniging „Havenbelangen Bres kens" ziet met angst en vrees een eventuele overname door de gemeente tegemoet. De gemeente, die naar zeg gen van voorzitter K. Maas nooit con tact met de vereniging heeft opgenomen, zal, opdat een gunstige exploitatie wordt verkregen, de lasten voor de belang hebbende bedrijven zo hoog moeten op voeren, ,.dat die naar de bliksem gaan". ,,Zo goed als het nu gaat, kan het nooit gaan, maar wel slechter", zei dc heer Maas. Blijkens cijfers, verstrekt door Rijks waterstaat, zou er over de jaren '56-'60 bij een heffing van 62 mille aan kadc- en havengelden, een jaarlijks nadelig exploitatie-tekort zijn van ongeveer f 128.000. Rijkswaterstaat wil hiervoor een afkoopsom stellen van anderhalf miljoen gulden ineens, hetgeen op een bijdrage van eenderde in het tekort neerkomt. Zelfs wanneer de afkoopsom verhoogd zou worden tot een bedrag, dat tegemoet komt in de helft van de tekorten, dan nog zouden dc lasten voor de bedrijven catastrofaal zijn. Talrijke bedrijven zouden overwegen zich elders te vestigen, waardoor de afnemende han. del op de blijvers met nog zwaardere las ten zal drukken", zei voorzitter Maas. Wanneer overname door de gemeente Breskens van het havencomplex in de lucht blijft hangen, zal op korte termijn de gevolgen al merkbaar zijn. In Beneluxverband mogen de vissers namelijk vanaf 1 oktober '64 vrij mark ten in Belgische havens. In de goede geoutilleerde havens als Oostende en Zeebrugge zün de vissers geen haven en kadegelden verschuldigd, terwijl hen boven het hoofd hangt, dat deze in Breskens wel eens zeer gevoelig ver hoogd zullen kunnen worden. Voor de vissers telt daarbij bovendien nog mee, da-t de afstand van de visgronden naar de Belgische havens veel korter is, dan naar Breskens, terwyl de wijze van los sen in Breskens nog zeer pHmitief en tijdrovend geschiedt. Niets dab nadelige gevolgen ziet dus .Havenbelangen', waarvan ook de visse rijvereniging ..Ons Belang" lid is, in gemeentehavens. Bij monde van voor zitter Maas kwam verder nog tot uiting, dat de vereniging buitengewoon tevre den is over de verzorging van en de contacten met Rijkswaterstaat. De ver eniging gaat nu de fractievoorzitters in de gemeenteraad van haar standpunt deelgenoot maken. Wanneer de raads leden achter de vereniging staan, zal er in Breskens, ondanks de grote be hoefte, wel geen derde haven komen. ,,Twee rijkshavens met draagbare las ten, is beter dan drie gemeentehavens met zodanige lasten, dat de bedrijfsont wikkeling nadelig wordt beinvloed", is het motief. Burgemeester J. A. Eekhout weet van het standpunt van de vereni- Op de foto: de haven van Breskens. ging „Havenbelangen" officieel niets af en heeft overigens op de gehele zaak een andere zienswijze, die hij vooralsnog niet wilde openbaren. Wel wilde hij medede len, dat b. en w. van Breskens de overname van het gehele haven complex en de verwezenlijking van de derde haven als twee af zonderlijke dingen ziet. Destijds zijn er met minister Algera van Verkeer en Waterstaat al besprekin gen gevoerd over de derde haven in Breskens. Het wachten is nu op een uit nodiging, die het college van b. en w. van Breskens verwacht, om met de hui dige bewindsman te praten. De conditie, dat een derde haven zal worden aange legd, wanneer het complex in andere handen overgaat, is later gemaakt en dient los te staan van de rest", zei de burgemeester, die er op wees dat het bassin voor de derde haven reeds aan wezig is en dat het hoofdzakelijk neer komt op het slaan van een damwand. In dit verband was de heer Eekhout van mening, dat tijdens eerdere besprekingen een verkeerde tactiek is gevolgd, door te ijveren voor een DERDE haven in Bres kens. „De haven ligt er eigenlijk al. al leen moet hij nog afgewerkt worden", zei hij. Het reeds aanwezige havenbekken ligt bij het zwembad. Van het door Rijkswaterstaat ontwikkeld idee. om daar een klein bassin te maken, met steigers of damwand. en met bouw terrein voor klein-industrie, was de burgemeester niets bekend. Evenmin zei hij op de hoogte te zijn van de in vergevorderd stadium verkerende plannen van Rijkswaterstaat om. in het kader van de Delta-zeewering, een muur van meer dan drie meter hoog rond het havencomplex op te trekken. De „muur van Breskens", waarover wij al hebben bericht, zal in de huidige vorm nadelen opleveren voor de bedrij ven langs de haven, vanwege het om sluitende karakter, en voor het toeris me, omdat de sfeervolle vissers- en jachthaven geheel aan het oog wordt ont trokken. Bijzonderheden over het bassin en over de ..muur" werden door Rijks waterstaat aan het bestuur van Haven belangen Breskens" meegedeeld! (~)p hoeveel zuilen zal de ethervrede in ons land worden gebouwd? De vraag komt nu met toenemende vaart op ons af. Over weinige dagen zal pro fessor Langemeijers pacificatiecom missie minister Bot van advies dienen. Het zal een meerderheidsadvies wor den, maar dat er geen eenstemmigheid uit de bus zou komen stond wel bij voorbaat vast. In de commissie zitten immers de zuilmannen naast de voorstanders van de open deur. Bovendien zijn er de strikt commerciële heren in vertegen woordigd, die eigenlijk een nieuwe zuil willen plaatsen en wel de reclamezuil. Berichten als zou de meerderheid de minister adviseren nu maar meteen reclameboodschappen op Hollands tweede zender te laten seinen zijn te gengesproken. Dit zou een probaat middel zijn geweest om de nog onge remd doorgaande REM-mensen de wind uit de zeilen te nemen. Als zeep. frisdrank en nylonkous via Bussurn legaal kunnen worden aangeprezen zit er voor hen weinig muziek meer in het REM-eiland. Misschien zou dan de historie der twintigste eeuw een spectaculair wapenfeit van H.M. Ma rine moeten ontberen, maar spektakel hebben we in onze etherwereld toch reeds genoeg te verduren. Voor wat men zuilen noemt zou aan een snelle actie natuurlijk een niet onbelangrijk voordeel hebben gezeten. Gevestigde belangen laten zich niet ge makkelijk verdrijven en wanneer de reclameboodschappen eenmaal hun in trede hebben gedaan in de vorm van kruidjes in de t.v.-maaltijd, die ons door de traditionele programma-clubs wordt geboden, dan is meteen weer een stut tegen de zuilen geplaatst. De voorstanders van een open bestel in de wereld van radio en televisie kun nen nu die stut niet komt nog meer kracht putten uit de overtuiging, dat de politieke partijen lang niet meer eensgezind zijn. Het in Rotterdam ge houden debat tussen mr. Van Doorn en mr. Blaisse bewijst dat voor de KVP Blaisse gaat met gevelde lans voorop in de schare, die de geslotenheid van het traditionele stelsel wil doorbreken en een vrije organisatie naast de be staande wil plaatsen. Het lijkt ons dat deze schare langzaam aan zo roerig is geworden, dat men de anti-revolutio naire dr. Berghuis moeilijk meer kan volgen als hij zoiets als een nieuwe schoolstrijd in de ether wil proclame ren. Zo principieel ligt het in onze televisie nu ook niet. Er moet een mo dern middel tot verspreiding van ge dachten, verstrooiing en reclame wor den geëxploiteerd en het gaat over de vraag of een organisatie. die enige de cennia geleden is gegroeid in totaa' andere omstandigheden, nu nog we1 bij uitsluiting de beste is. Er verandert in deze wereld van dag tot dag nor zoveel, dat alle ingewijden telken weer verrast worden door hun misre keningen. Het is niet meer dan nor maal. dat een zo oud patroon, als da' van onze zuilen eens aan een herzie ning wordt onderworpen. Dat dit dien' te geschieden met respect voor alle principiële garens, die in het patroor geweven zijn, wordt door niemand be streden. Zien wij het wel, dan zal dr pacificatiecommissie ondanks haar zr onfortuinlijke start een belangrijk' bijdrage aan zo'n herziening kunne" geven. Haar werk zou wel eens ir betekenis boven de concrete opdrach kunnen uitgaan. De minister zoekt ee> hechte en moderne grondslag voor ee* nieuwe ether-grondwet. De pacificatie commissie zou daarvoor vredeselemen ten kunnen aanwijzen. (Advertentie) Qecumenisch denkenden hebben ee oproep de wereld ingezonden om de gebeurtenissen van.de laatste maan den weer in hun juiste perspectief te plaatsen en er het grote werk van sa menbrengen van gescheiden christe nen niet om te laten rusten. De op roep komt uit katholieke en reforma torische hoek. Hij kan slechts vrucht bare aarde vinden waar men er niet tegen opziet de kracht van zijn bodem met zelfkennis te vergrotend Er is enkele maanden lang zeer op gewonden gesproken over zaken, die van enige afstand bekeken nauwelijk- verdienden grote dingen overhoop te gooien. Van katholieke kant is men wellicht wat al te voortvarend ge weest in het toeschrijven van vreemd soortige anti-papistische kronkels aan de brede massa der protestanten. D protestanten hebben ons wat te ge makkelijk allemaal als potentiële Car listen versleten. In te zien dat wij de zaken in juiste proporties moeten terugbrengen en dat ook hooggeplaatsten het recht heb ben zich een keer te vergissen, is het beste begin voor een nieuwe aanpak Zo kan er inderdaad, zoals van pro testantse kant opgemerkt werd, uit dr confrontatie nog iets goeds worden geboren. Laat bij dat goed dan ook behoren de overtuiging, dat men in de hele oecumenische beweging de poli tiek het best buiten de deur kan hou den. Zij hoort er niet in thuis. Zij is een dagelijks gevecht om zeer prak tische zaken, waarover christenen zeer wel een uiteenlopend oordeel kunnen hebben. De onderwijzersdag van de r.-k. on derwijzersbond die, zoals wij reeds heb ben aangekondigd, dinsdag 2 juni in Roosendaal wordt gehouden, begint om negen uur met het opdragen van een H Mis m Mai-iadal. Om half elf begint dan de bijeenkomst, waarop rector Sondaal zal spreken over ..Heeft de oecumenische beweging nog zin?" HET BESTUUR van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft de heer G. van Luyn uit Zaltbommel benoemd tot chef d'equipe van de zeilers, die zul len deelnemen aan de Olympische Spelen. EVENALS maandagavond te Parijs heeft de Franse judoploeg woensdagavond te Tours haar meerdere moeten er kennen in Rusland, dat vorige maand te Oost-Berlijn de Europese titel be haalde. De Russen wonnen met drie overwinningen tegen de Fransen geen enkele. Zes partijen eindigden onbe-

de Stem | 1964 | | pagina 3