Dl SPORT JO DE ROO FAVORIET IN ZWARE BORDEAUX-PARIJS N.A.C. zoncla; ontvangt liet Duitse Saarbrücken Top-tennissers spelen zaterdag in Breda Sttk Prof-wielerp rogramma op de Zundertse baan Transfermarkt komt op gang I Topevenementen j in Breda Kanshebbers: van Est enBas Maliepaard Bredanaars beginnen aan in tertoto-competitie Sparta koopt Jan Bouwman DEELNEMERS PROPAGANDA PROGRAMMA AMATEURS m129?° DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 29 MEI 1964 graag Zo Giro-etappe voor Gio Zancanaro De bezetting Tegenstander Cijfers Piet Wissel van Terneuzen naar RBC Roosendaal? Frits Soetekouvv gaat naar Ajax WATERSTANDEN 10 Ringt in de 1 maar at u niet plantages, i-raag, )d Merk kwaliteitskoffle ritstek. Pak 250 g 1.82 Gemalen vacuum koffie in blik verpakt Handig als reserve voor onverwachte situaties. Blik 250g, 1.98 e voordelige, oniabele gar- in. 100 cm cm hoog, 55 2 leg - 1/2 OTTERDAM 11 11 Vraag het aan Jo de Roo. Hij zal vertellen, dat Bordeaux-Parijs de gruwelijkste wedstrijd is, die hij kent, maar hij zal er onmiddellijk aan toevoegen, dat hij deze monsterrace voor geen geld van de wereld zou willen missen. In deze wedstrijd immers moeten de renners putten in het reservoir van hun krachten. In deze slopende marathon rijden zij zich stuk, krijgen zij enorme inzinkingen, verlie zen zij minuten, maar kennen zij ook de ogenblikken van herop standing, herwinnen van het aanvankelijke ritme. Vraag het aan Bas Maliepaard, die het vorige jaar voor de eerste maal aan de race deelnam en deze bekroonde met een schitterende derde plaats. Hij deelde één mi nuut na aankomst in Parijs mee, dat hij er nooit meer zou zijn, maar als door een onweerstaan bare drang gedreven heeft Basje zijn ploegbaas toch weer in laten schrijven, staat zijn naam opnieuw op de startlijst. Vraag het aan Jo de Haan, die twee jaar terug ergens tussen Chateaudun en Bonneval als een dweil over de wcj* zwabberde en die eveneens in het Pare des Princes verklaarde, dat hij het nooit meer zou doen. Zijn naam staat ditmaal niet op de lijst van deelnemers, maar zondag zal Jo met zijn gedachten niet hij de wedstrijd zijn, die hij op dat ogen blik rijdt, maar denken aan de renners, de zwoegers, die tussen Bordeaux en Parijs om barmhartigheid smeken, ge geseld als zij worden door de zon en de regen, de koude en de hitte, de af stand, vooral de ongcloofliike afstand. Vraag het echter vooral aan Wim van Est. Enkele dagen geleden hing hij in de stoel van een har en die legendarische ijzeren Willem zat te huilen als een klein kind. Voor hem stond een grote fles hier en in een van zijn m.ondhoeken hing een sigaret. Hij was door allerlei, genoegzaam be kende omstandigheden niet op de startlijst van de derby terechtgekomen. Hij lag er nachten van ivakkeromdat hij wist, voeldedat hij wel eens ge passeerd zou kunnen wordenmaar hij geloofde het nog altijd niet. Het werd echter realiteit en daarom dronk „de ijzerenbier en daaromrookte hij en daarom schold hij naar alle instanties en personendie hem zijn laatste Bor deaux-Parijs niet gunden. Hij wilde er bij zijn en het lukte hem op het laatste moment. Wim van Est was er in die bar van overtuigd, dat hij niet zoals het vorige jaar honderd kilometer voor de finish in het Pare des Princes van zijn fiets zou gaan. Op die zondag zwermden tien tallen journalisten rondom hem. Foto grafen schoten films vol en camera mannen maakten een ontzettende, hoe veelheid beelden. Waarom? Omdat zij aanvoelden, dat dit het afscheid was van De gedoodverfde favoriet voor de 31e mei is Jo de Roo, die aan zijn vierde Bordeaux-Parijs be gint. Mede omdat het rennersveld niet zo sterk is, staan de kansen van de Zeeuw zeer hoog genoteerd. Zal hij misschien de ereronde rij den zoals in 1962? Wjm van Est. In 1961 won hij Bordeaux-Parijs. Reeds toen werd hij kansloos geacht voor de eind zege, maar... hij kwam en over won en onder een enorm tumult reed hij zijn ereronde. Zal zich dit nog een keer herhalen? Ieder een gunt het Willem, maar zijn leeftijd... Wim van Bordeaux-Parijs. Deze oude man zou nooit meer terugkeren. Van Est beloofde echter zichzelf, dat hij deze zondag zou wreken. Ondanks zijn eenenveertig jaren klom hij in het jongste voorjaar op zijn fiets en reed hij duizenden en nog eens duizenden kilometers om weer te kunnen gaan. Hij haalde zijn prijsjes hier en daar en hij geloofde tot een beste voorbereiding voor de marathon te kunnen komen door deel te nemen aan de Ronde van Spanje. Terwijl jonge en eens als veelbelovend beschreven renners ontmoedigd van hun fiets stapten in de harde, broeiende Vuelta, fietste Willem door. Niet omdat er op de eindstreep duizenden peseta's op hem zouden liggen te wachten. Neen: omdat hij begreep, dat hij hier de kilo meters moest vreten, die hem in staat zouden stellen de derby met succes te volbrengen. Onmiddellijk na de Ronde van Spanje werd het hem echter duide lijk, dat de direitie van de Belgische fabriek, waarvoor hij rijdt, niet van plan was hem naar Bordeaux-Parijs af te vaardigen. Van Est ging pleiten bij iedereen, maar niemand voelde er iets voor hem de vijftigduizend Belgische francs te schenken, die hem in staat zouden stellen mee te doen en tenminste „quitte" te spelen. „Je bent te oud, de jongeren moeten een kans hebben", was het laconieke commentaar van de fabrieksbazen. Zij hebben misschien gelijk, want inderdaad moeten de jongeren het werk van de ouderen over kunnen nemen, maar die fabrieksmannen mogen wel weten, dat zij deze week bijna een renner kapot hebben gemaakt: dat zij Wim van Est een trap tegen zijn hart hebben gegeven. Hij, die door de Franse pers tot „Mon sieur Bordeaux-Paris" werd gebombar deerd: hij, die een erenaam kreeg, werd nu op een onbarmhartige en weinig ele gante manier van een wedstrijd afge houden. Pas woensdag kwam zijn naam op de startlijst. Rijdt Wim van Est zo graag in Bor deaux-Parijs? In een eerlijk gesprek zal hij zeggen, dat hij het een vreselijke wedstrijd vindt. Hij kan uren praten over de afmetingen van de inzinkingen, die ook hij kende ondanks zijn drie over winningen. Hij kan een nacht vullen met alleen te spreken over het lijden in deze koers. Maar toch is hij er vol van, want hij weet, dat als hij door de vallei van Chevreuse draaft, zijn naam gescandeerd wordt door tienduizenden en nog eens tienduizenden toeschouwers. Het is geen fabeltje. De naam van Est is te diep gestrengeld in het wezen van Bordeaux-Parijs. Met zijn verdwijnen straks wordt een periode afgesloten, die niet meer terugkeert Een periode, waar in door één renner een fabelachtige kracht ten toon werd gespreid. Een periode, waarin een dwangarbeider, zo als die door Karei van Wijnendael'e zijn boeken wordt geschilderd, kon winnen. Jo de Roo is een geheel ander type renner. Hij is niet de man, die een duw te veel zal geven. Hij is in deze wed strijd de koele rekenaar, het nuchtere brein, dat studeert en doktert, zijn tegen standers wikt en weegt. De Kruiningse coureur zal pas toeslaan als hem duide lijk is. dat zijn concurrenten er door zitten. Hij zal nooit met kracht smijten, zoals Van Est dat deed en doet. Met dolle en feitelijk onverantwoorde demar rages. De deelnemers aan Bordeaux Parijs zijn dit jaar Frankrijk Jean Stablinsky, Jo Groussai'd, Eduard Delberghe, Camille le Menn, Francois Nedellec, Jo Velly, Jean Graczyck. België Victor van Schil, Willy van de Kerk hoven, Theo Nijs. Nederland Wim van Est, Jo de Roo, Bas Maliepaard. Zwitserland Frits Gallati. Jo de Roo, die nu weer in een glan zende vorm steekt en dit bewees door een etappe te winnen in de Midi Libre, start als kanshebber nummer één: een kandidaat, waarop echter niemand een huis zal bouwen. In 1961 en iedereen zal zich dat goed herinneren behoorde hij ook tot de favorieten, die Bordeaux-Parijs ver lieten. Maar hij werd overwonnen door... Wim van Est. Een jaar later bereikte de Roo zijn doel. Zijn zege was zó over tuigend, zó meesterlijk, dat iedereen ge loofde, dat dit zijn wedstrijd was, waar in hij, zij het op een andere manier, onoverwinnelijk was. Maar Jo de Roo kwam in 1963 terug en het mag waar zijn, dat hij niet van plan was te wijken van de zijde van Peter Post, die plot seling ook tot een van de favorieten was gebombardeerd: een ander feit is, dal de Roo als een doodvermoeide jon gen het Pare des Princes binnenkwam. Hij was meer lijk dan leven. Hij was geklopt èn door zijn naijver met Peter Post èn door de kracht van een andere grote renner, die nu eveneens niet op de startlijst voorkomt, maar onvergetelijk duelleerde: Tommie Simpson. Ook Jo de Roo wenst een revanche voor de afgetekende nederlaag van 1963 Omdat de Zeeuw zich uitstekend op de wedstrijd heeft voorbereid, zal hij de Quatre Pavilions van Bordeaux als fa voriet verlaten. En dit te meer, omdat de kwaliteit van het renn ersveld van een iets minder gehalte is als het vorige jaar toen er vijf, zes renners waren, die PIET BRASPENNING zege vierde in een amateurwedstrijd in het Belgische Viersel. Voor een jongen, die pas uit militai- redienst is, niet gek -k THEO VERSCHUEREN uit St.-Jansteen zal na een 6-tal weken gedwongen rust, ten gevolge van een sleutelbeen breuk, zondag weer voor het eerst aan een wedstrijd in België deelnemen. Theo rekent er vol ledig op dat zal worden uit gekozen om deel te nemen aan de Tour de l'Avenir. De Italiaan Giorgio Zancanaro heeft de 12e etappe van de Giro gewonnen. Hij legde de 188 km af in 5 uur en 20 seconden. Zijn gemiddelde was 37,556 km per uur. 2. Del Moral (Sp.) z.t. 3. Francesco Miele (It.) z.t. 4 Liviero (It.) op 45 sec. 5. Bailetti (It.) z.t. 6. Baffi (It.) z.t. 7. Reybroeck (Belg.) z.t.; 8. Ongenae (Belg.) z.t. Het algemeen klassement onderging geen wijziging. de marathon konden winnen, terwijl er nu drie, hoogstens vier kunnen worden genoemd. Tot die vier behoort ook Bas Malie paard. Als de tengere klasserenner uit Willemstad het vorige jaar niet tegen over het blok van Peugeot (Piet Rent meester-Tommie Simpson) had gestaan, had hij zijn kans gehad. Tegen de geza menlijke kracht van die twee concur renten was hij echter niet opgewassen. Basje, sterk en dapper, kan er mo gelijk dit jaar komen, ofschoon hij nog niemand heeft kunnen overtuigen van de mogelijkheden, die hij in Bordeaux-Parijs heeft. Is Maliepaard niet een flyerstype? Heeft hij niet meer klasse dan kracht? Hij zal in de nieuwe race het bewijs kunnen leveren, dat hij ze beide bezit en dat hij ze beide weet te combineren tot een zegevierend geheel. Neen: de bezetting van deze Bordeaux- Parijs is niet zo indrukwekkend als die van de laatste jaren. Wie de naam Jean Stablinsky leest is geneigd om te schrik ken en te zeggen... dat is hem. Maar de Franse insiders, die de laatste weken de voormalige wereldkampioen hebben gevolgd, geloven niet in hem. Stablinsky heeft af te rekenen gehad met ernstige en minder ernstige blessu res. Hij heeft niet regelmatig kunnen koersen. Normaal moet zijn conditie te wensen overlaten en een renner, die niet in een topconditie aan het avontuur be gint is kansloos. Maar Jean Stablinsky is bijzonder sterk. Hij heeft in zijn car rière reeds zoveel dingen gepresteerd, dat het niemand mag verbazen als hij zich zondag als eerste in de arena van Jacques Goddet aandient. Het zou ver rassend zijn, maar niet onlogisch. De vierde serieuze kandidaat is Barry Hoban, de vreemde Engelsman, die in de Ronde van Spanje twee etappen won, in de vorm zit van zijn leven en tot alles in staat is. Wim van Est gelooft niet in de fietsende Brit, maar anderen, die het ook kunnen weten, zien in hem de opvolger van Tommy Simpson. Wim van Est gelooft niet in Hoban, omdat hij meent, dat deze inventieve jongen zijn krachten niet zal kunnen verdelen. Jo Groussard, een andere Franse deel nemer, wordt geacht onvoldoende erva ring te hebben achter dernies. Edouard Delberghe. die reeds eerder aan Bor deaux-Parijs deelnam, heeft kunnen do mineren en zal dat vermoedelijk ook nu niet kunnen. Emiel Daems heeft in dit seizoen zijn naam niet waar kunnen maken. Camille Le Menn, een Bordeaux- Parijs-specialist, heeft in het verleden te opvallend gefaald. Victor van Schil, een Belg. zal niet voldoende inhoud heb ben. terwijl het nieuwe Franse wonder kind Jo Velly reeds jaren als de nieuwe kampioen wordt bezongen zonder te win nen en te overtuigen. Neen. de favorieten zijn Jo de Roo, Bas Maliepaard, Jcan Stablinsky, Barry Hoban en... een klein beetje to«h ook Wim van Est. Dit staat vast. Het zal voor IJze ren Willem zijn laatste Bordeaux- Parijs zijn. Hij zal zondag een stuk van zijn leven afsluiten in de ver maarde derby. Een derby, die de renners doet lijden, maar hen ook brengt naar de huldiging in het Pare des Princes. PIET HACK Het team van F.C. Saarbrücken. Bovenste rij van links naar rechts Schönwalder, Steinmann, Diehl, Voll- mar, Hesse, Krafzyck. Rinasz, Schneider. Onder Reihe. Remark, Danner, Haszdenteufel en Rohe. Niet alle spelers, die staan treden dus aan. op deze foto (Van onze sportredacteur) Het Bredase NAC, dat kan bogen op een rijke geschiedenis, gaat een nieuw hoofdstuk aan die historie toevoegen. Het treedt zondag middag voor de eerste maal in de intertoto-competitie aan en het ont vangt FC Saarbrücken, een ploeg die dit jaar deel uitmaakte van de Duitse „Bundesliga", maar daarin toch iets te zwak voor het voetlich< kwam, want het team gegradeerde. Onmiddellijk na deze eerste wed strijd maken de Bredanaars zich gereed om af te reizen naar Bern. Daar spelen zij op de 3e juni tegen Young Boys, een van de Zwitserse topclubs. Op de I3e juni volgt er een nieuwe uitwedstrijd en wel tegen de ploeg die zondag in de Baroniestad te gast is. Na op de 21e juni in Luik tegen FC Luik te hebben gespeeld, krijgt NAC nog twee thuis wedstrijden. Op de 28e juni tegen FC Luik en op de 5e juli de slot wedstrijd tegen Young Boys. Een interessant programma dus, dat de geel-zwarte Brabanders wellicht met succes zullen afwerken. De (Van onze sportredacteur) intertoto-competitie, die ook wel de strijd om de „Rappanbeker" wordt genoemd, is tot nu toe in Nederland niet aangeslagen. Het is niet geheel dui delijk waarom niet. want het is toch een feit, dat er veel wordt gesproken over het in leven roepen van een Euro- pese-competitie. Moet de intertoto niet als de aanloop voor deze competitie worden beschouwd? De belangstelling, die NAC in de af gelopen weken heeft gekregen is wel groot. Secretaris F. Speekenbrink zei, dat er talrijke passe-partouts voor de drie wedstrijden werden verkocht. Het is logisch, want tenslotte is het buiten lands contact van de vereniging tot nu toe van weinig of geen betekenis ge weest: een zaak waarin nu door de intertoto een gelukkige wijziging komt. Fussball Club Saarbrücken E.V.. op gericht in 1903 is dus de eerste tegen stander van de NAC'ers. De club heeft eveneens ©en rijke geschiedenis of schoon de vereniging niet kan bogen op een nationale titel. Saarbrücken werd in 1943 cn 1952 vice-kampioen. Het werd in 1946 kampioen van de Zuidwestelijke liga, een prestatie, die te vergelijken is met een titel in de vroegere Nederlandse Onder auspiciën van de propaganda-commissie van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond organiseert de Kring Breda zaterdag een propaganda-middag op het tennispark „De Mark" aan de Cim- burgialaan. Voor de vele sportliefhebbers betekent dit een niet te missen kans om de Nederlandse enkelspelkampioenen van 1963 aan het werk te zien, want naast mevr. Vletter en H. Goris, beiden ver overden meermalen een eerste plaats op de ranglijst, zullen niemand minder dan mevr. J. Ridderhof en Jan Hajer aan deze exhibitie medewerken. De heer C. Roels, voorzitter van de centrale propa ganda-commissie afdeling Noord-Brabant, geeft een openbare tennis- les. Het programma vermeldt verder een wedstrijd tussen „de top" en enkele prominente Bredase clubspelers. ,De bedoeling van deze propaganda- middag is een zo breed mogelijke belang stelling te kweken voor de tennissport. Breda telt weliswaar 3000 beoefenaars, maar nu men in deze langzaam dichtge bouwde stad koortsachtig zoekt naar re creatie, is het misschien nuttig eens te wijzen op de bestaande tennisparken", aldus de initiatiefnermer en organisator, de heer C. Verschuren. En hij voegde daaraan toe; „We hebben de indruk, dat sportlievend Breda er niet van op de hoogte is dat een van de Bredase vereni gingen, namelijk BTCI, voor wat het com. petitieverband betreft vertegenwoor digd is in de top van het Nederlandse tennis. Frans de Kort, die voor deze vereniging uitkomt, is 9e op de Nederlandse ranglijst: mevrouw N Verschuren-De Jong legde vijf keer beslag op de Brabantse titel. Maar in vergelijking tot de prestaties die de Bredase clubs en enkele topspelers- (sters) leveren, is de publieke belang stelling bijzonder gering". Inderdaad, deze blanke cn zonnige sport verdient meer aandacht dan zij krijgt. Tennis vraagt niet alleen meer belang stelling. het vraagt ook meer beoefenaars. Voor belangstellenden staan er verschil lende wegen open om hun sport te kun nen bedrijven. Men kan. in combinatie met een aantal kennissen, voor eigen rekening' een baan huren bij een van de tennisparken, maar een baan kan ook per seizoen gehuurd worden. Het seizoen gaat officieel in op 1 april en loopt tot eind september of oktober. De speler kan ook lid worden van een van de 500 bij de K.N.L.T.B. ingeschreven clubs. Het clublid behoeft zich geen zor gen te maken over de aanschaf van bal len; de club verstrekt die. Het lidmaat seizoen. Dat deze prijzen nogal sterk uit een kunnen lopen is afhankelijk van ver schillende factoren. Het aantal banen t.o.v. het aantal clubleden resulterende in veel of weinig speelmogelijkheid en daarnaast de ligging spelen een rol. De contributies in het westen van het land zijn aanmerkelijk hoger. Elke clubsecretaris zal gaarne informa ties over zijn ciub verstrekken, het as pirant-lid kan zich dan overtuigen van de sfeer en het spelpeil in de vereniging. De goedkoopste vorm van instructie voor de beginner is goed kijken hoe ande ren het doen. Door observeren kan hij al veel leren. Het staat namelijk iedereen vrij te trachten de kunst van het speFop een volkomen eigen manier machtig te worden. De beginner kan ook zijn heil zoeken bij een tennisleraar en krijgt dan privé-in- structie. Zo'n lesuur duurt 50 minuten. Het minimumcontract voor deze instruc tie is 10 lesuren; meer gebruikelijk is het seizoencontract, dat 20 lessen omvat. Hij krijgt dan les in de diverse slagen, zoals forehand, backhand, volley, service en smash. De belangen van tennissend Nederland worden behartigd door de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond. Dat zijn er nogal wat, want op het ogenblik staan er 500 verenigingen ingeschreven, gezamenlijk vertegenwoordigend 59.876 le den. Er zijn grote clubs het Amster damse Festina heeft meer dan 850 leden - er zijn kleinere verenigingen met 20 leden. De tegenstanders worden gevon den in het grote KNLTB-verband. Kennen de clubs de eigen wedstrijden en het clubkampioenschap, in bondsver- band is er ook de competitie, waaraan ongeveer 1400 teams deelnemen. De com- schap bedraagt van 25 tot 60 gulden per petities bestaan uit een beperkt aantal JAN HAJER zal iets laten zien (6) wedstrijden in de voorzomer, hiervan dus 3 thuis en 3 uit. De wedstrijdscala bestaat verder uit diverse kampioenschappen en de vele ook voor beginners interessante toer nooien. De kosten voor deze toernooien bedragen van 2,50 tot 3 gulden p.p. voor het enkelspel en 2 tot 2.50 gulden voor het dubbelspel. U ziet, de actieve tennisspeler behoeft waarachtig niet thuis te blijven zitten, er zijn mogelijkheden te over. Ja. de ten- nisbond is met haar 59.876 leden een in drukwekkende organisatie geworden. Ook de overheid en het particulier ini tiatief blijken steeds meer doordrongen van het feit, dat de beoefening van de tennissport een steeds belangrijker plaats onder de sporten gaat innemen en ook als vrijetijdsbesteding de aandacht ver dient. En wat het laatste betreft, ook de exhibitie-wedstrijden, welke morgenmid dag om 2 uur beginnen, kunnen hier in belangrijke mate toe bijdragen* WERNER RINASZ HEINZ VOLLMAR afdelingen. In 1952 en 1961 kwam de club nogmaals zo ver. Niet minder dan vijf maal werd de ploeg kampioen van Saarland, namelijk in 1926, 1928, 1941 en 1944. Het veroverde tweemaal de zuid westelijke beker, namelijk in 1957 en 1958. Op grond van deze niet geringe pres taties kreeg de club een plaats in de Bundesliga". de hoogste Duitse voet balafdeling, die precies een jaar gele den werd gesticht. Een heel gelukkig seizoen maakte FC Saarbrücken niet. Het eindigde op de laatste plaats en moet het volgende seizoen uitkomen in de ge westelijke afdeling. In het Duitse doel zal zondag optreden de 21-jarige Volker Danner, die als een van de grootste Duitse talenten wordt aangekondigd Als rechtsback fungeert Albert Port, eveneens 21. een knappe technische speler. Als linksback treedt aan Erich "Rohe, 27 jaar, de lieveling van het Saarlandse publiek. Als rechts half verschijnt Heinz Steinmann tussen de lijnen, 26 jaar, een speler die door Schwarz Weiss Essen werd geschoold. Hij behoort nog altijd tot de selectie- groep, waaruit het nationale elftal wordt samengesteld. Stopperspil Werner Hesse is aanvoerder van de equipe. Deze dertigjarige speler kwam viermaal uit in het nationale Duitse B-elftal. De 28 VOLKER DANNER ALBERT PORT jaar oud zijnde Manfred Klein is de linkse middenveldspeler. De 23 jarige Erich Maas wordt een snelheidsduivel genoemd, die niet zelden wordt verge leken met de razendsnelle Manuel Gento van Ral Madrid. Erich speelt op de rechtervleugel. Naast hem staat de 25-jarige Werner Rinasz. Als midvoor treedt aan Friedel Reuther, een begaafd technicus. Linksbinnen is Karl Meng, 26 jaar, die in het nationale Duitse ama teurelftal een vaste plaats heeft. De ster va.n het team is linksbuiten Heinz Vollmar, die twaalf maal in het Duitse nationale elftal werd Hij is snel gekozen, maar vooral schotvaardig. Dat zijn dus de tegenstanders van NAC die de eerste wedstrijd, die zij thuis tegen Luik speelden met 10 verloren. Iedereen is benieuwd hoe het zondag op het NAC-terrein zal gaan. Een team. dat in de „Bundesliga" opereert is toch altijd een bijzonder team. KAMPIOENSCHAP s Vlissingen Quick (za.); Quick Vlissingen. BEKERWEDSTRIJDEN Concordia S.V.D. D.E.S.K. R.K.S.S.S. R.K.S.V.A. Boxtel S.M.G.; V.O.A.B. Sarto R.W.B. Gilze; R.K.V.V.U. Roosendaal T.S.C. internos (za.); Alliance M.O.C. Zundert Kaaise Boys Vlissingen Zeeland Sport; Goes Middelburg H.V.V. Axel. De Rotterdamse eredivisieclub Sparta heeft donderdag Jan Bouman van de Vlaardingse tweede divisieclub Fortuna gecontracteerd. De 25-jarige Bouman. die verschei dene malen in vertegenwoordigende elf tallen heeft gespeeld, gaat voor een transferbedrag tussen de 50.000,— en 60.000,over naar de Rotterdammers. De zeer bekende linksbuiten, van bet eerste voetbalelftal Terneuzen, Piet Wissel, gaat waarschijnlijk naar de Roosendaalse eerste divisieclub RBC. Deze week zal tussen RBC en Ter neuzen over de komende transfer wor den onderhandeld. Piet Wissel is in Roo sendaal een woning en een betrekking aangeboden. Al enige tijd gingen er ge ruchten dat deze productieve voorhoede- speler van club zou veranderen en na dat aanvankelijk Hulst en Vlissingen wer den genoemd, schijnt hij het uiteindelijk nog hoger te gaan zoeken. Er is overeenstemming bereikt over de transfer van de Hcraelesspeler Frits Soetckouw naar rle Amsterdamse cluo Ajax. Soetekouw, die een maal in het Ne derlandse elftal werd opgesteld speelde in het afgelopen seizoen voor Heracles. Daarvoor kwam hij uit in het team van de Volewijckers. (Van onze sportredactie) De wielervereniging „Fortuna" uit Zun dert presenteert zondagmiddag op de 550 meter lange wielerbaan een programma, dat er in alle opzichten mag zijn. Een twintigtal beroepsrenners komen tegen elkaar uit in een afvalrace, een punten- wedstryd cn een open wedstrijd. Fortuna heeft kans gezien de volledige ploeg van Kees Pellenaars voor dit pro gramma te krijgen. Het betekent, dat Henk Nijdam, plaatselijk favoriet, zal fietsen contra zijn makkers Jo de Haan. Kees Haast, Leo van Dongen, Piet van Est, Piet Damen en anderen. Of zullen deze jongens het hoofd moeten buigen voor een andere sterke ploeg met Joop van der Putten, Theo Sijthoff, Piet Steen, voorde en Maarten Breure? Een derde team herbergt Bart Solaro, Kees Snep vangers. Jos Linders en Werner Swane- veld: allemaal, jongens die in de Ronde van Spanje hebben gereden. André van Aert is eveneens van de partij. Dit staat vast: Fortuna heeft getracht een pro gramma samen te stellen, dat er zijn Als omlijsting treden nieuwelingen aan Rini Wagtmans bindt de strijd aan met do plaatselijke jongens A. Wouters, J. Snep vangers, A. Kersten, W. Zagers' en G. Michielsen. Ook worden aspiranten ingezet. Zii rijden vijftig ronden. De nieuwelingen moeten er zeventig draaien, mag. De club hoopt er veel publiek mee te trekken. Konstanz 388 2). Rheinfelden 29.1 (~4); Ottenheim 386 1), Straatsburg 340 (—1). Maxau 513 41 Plochineer 125 (-12). Mannheim 370 (-12°; Stefn? bach 122 3), Mainz 336 4), Bingen 237 <—7i. Kaub 266 (—10), Kochum 21.9 (—18), Koblenz 267 6). Keulen 246 (—6). Ruhrort 428 (—4). Lobith 1044 (—10). Nijmegen 830 (—9), Arnhem 647 (—11). Ecfdo IJsel 378 (—2) Deventer 273 (—2). Monsin 5462 f22). Borgharen 3872 (-1-42), Belfeld 1093 8), Gravr beneden de sluis 498 2).

de Stem | 1964 | | pagina 23