Kieft en Lucas bij begin van belastingzesdaagse in Kamer: W andelw agent je was zeker leeg meisjes! Brug nadert voltooiing ÊÊÊÊÊÊÊêêêBÊM India geschokt door dood van Nehroe CAMPERT MOCHT NIET A VRO-CAMERA "S VOOR snkster I Prijsvraag - bij PHILIPS Albertstad in handen van rebellen Arrestaties in Lima na voetbalramp Amerika sluit overeenkomst met Roemenië Briljant uit etalage verdwenen Huurverhoging per 1 augustus Nanda tijdelijk opvolger house of enqiand DAGBLAD VOOR ZEELAND Veiligheidsraad schort debat Cambodja op Getuigen in Longpré-proces: Amendementen bij de vleet Opklaringen .Geen nieuwbouw BEROERTE DEFILE BETER LAAT DAN NIET! 104* JAARGANG No. 24597 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 DONDERDAG 2 8 ME1 1964 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon^260^ OOSTBURG WAAROM HELE OPZET NIET BEKEKEN? De Veiligheidsraad heeft het debat naar aanleiding van de Cambodjaanse klacht tegen Zuid-Vietnam en de V.S. tot donderdag opgeschort in verband met het overlijden van premier Nehroe. De Zuidvietnamese regering intussen, gaf woensdag een memorandum uit, waarin zij zegt dat Cambodjaanse strijd krachten sedert vorig jaar januari 95 grensincidenten hebben uitgelokt. Sedert diezelfde datum zouden Cambodjaanse vliegtuigen in negen gevallen het Zuid vietnamese luchtruim hebben geschon den. Toegegeven wordt dat ook aan Zuid vietnamese zijde vergissingen zijn be gaan. Volgens het memorandum zijn bei de partijen verantwoordelijk voor de ver gissingen. Hieraan zou eerst een einde komen als het vertrouwen en de vriend schap tussen de twee landen zou zijn hersteld. LUCAS „Geen monument...." Bevond de kleine Pierre Longpré zich op 12 april 1963 in het wandelwagentje, waarmee zijn moeder die dag boodschap pen ging doen? In het proces tegen de 34-jarige mevrouw Marie-José Longpré. die wordt beschuldigd van moord met voorbedachten rade op haar 17 maanden oude zoontje, zijn woensdag verscheidene verklaringen ter sprake gekomen, die op deze belangrijke vraag een ontkennend antwoord geven. Zij zelf houdt vol, dat Pierre die dag uit het wagentje werd ontvoerd, toen zij in een winkel in de hoofdstraat van haar woonplaats Auvelais inkopen deed. Twee moeders met haar kinderen en een vrachtrijder daarentegen zeggen met stelligheid te hebben vastgesteld, dat het wagentje leeg was, toen zij mevrouw Longpré waren tegengekomen. (Advertentie) Breda heeft ook goed werk voor U Inl.: ma. t.m. vr. van 14 - 17 uur aan het bedrijf Kalshoven 11, Tel.: 01600 - 47450. De getuigenverklaringen werden woens dag toegelicht door rechercheurs en le den van de marechaussee, die het onder zoek hebben verricht. Zij hadden gecon stateerd, dat de getuigen hebben kunnen waarnemen of de kleine Pierre al dan niet in het wandelwagentje zat. Andere getuigenverklaringen kwamen ook woensdig ter sprake, dat mevrouw Longpré zoals zij aanvoert die dag onmogelijk twee keer in een beperkte tijdsduur de weg tussen haar woning en de winkel kan hebben afgelegd. Inmiddels heeft de echtgenoot van me vrouw Longpré in een interview met een Belgisch weekblad verklaard, dat het proces ,,op sensationele wijze" zal ein digen. In het woensdag verschenen num mer van het blad ,,Zondagsnieuws" zegt Leopold Longpré, dat ,,op het gepaste ogenblik onze verdedigers het formele bewijs van haar onschuld zullen voor leggen." In het blad legt hij volgens de redactie uit „waarom, waar, hoe en wanneer de politie loog om zijn vrouw te beschuldi gen." Het gaat daarbij om een verklaring van twee getuigen, die zijn vrouw op de 12e april hadden ontmoet en zich vol gens hem in de tijd hadden vergist. (Van onze parlementaire redactie) „Ik open de belasting-zesdaagse". Met deze woorden leidde Tweede-Kamervoorzitter, mr. Van Thiel, gisteren het debat in, dat de Kamer begonnen is over de algemene herziening der belastingen, waarby wetsontwerpen inzake de inkomstenbelasting, de loonbelas ting en de vermogensbelasting aan de orde zyn. Het gaat bij deze algehele herziening niet om een verlichting van de belastingdruk, maar om problemen van belastingstructuur. Niettemin houden de voorstellen op een groot aantal punten wezenlijke verzachtingen in het fiscaal regime in. trek voor belastingplichtigen van 65 jaar en ouder en voor invaliden tot 2700. 4 De mogelijkheid is geschapen een be. drijf bij overlijden zonder fiscale af rekening te kunnen doorschuiven aan een of meer erfgenamen, ook indien niet alle erven meewerken. Bovenstaande punten vormen slechts een bescheiden greep uit de voorstellen en zijn veelal reeds met amendementen omgeven. Bij het debat werd door de socialist Van Urk gepleit voor het heffen van een vermogenswinstbelasting, omdat o.a. de prijzen van onroerend goed thans zo stij gen. Dit pleidooi werd door de sprekers van de vier regeringspartijen de heren Lucas (K.V.P.), Scholten (C.H.U.). Kieft (A.R.) en Portheine (V.V.D.) afgewezen. De heer Lucas vond dit onverenigbaar met een moreel gezond belastingrecht. De heer Kieft vond er geen voldoende rechts grond voor bestaan. De heer Scholten liet uitkomen wel Ie willen bekijken wat te doen bij excessieve speculatieve winsten op onroerend goed. Hij vond voorts een zekere verlichting van de druk van de vermogensbelasting verantwoord. WIND EN WEDER dienende zal de sleepreis van het kraaneiland „Lepe laar" in de nacht van dinsdag op woens dag beginnen. De vorige keer had uitstel plaats wegens het slechte wger. BAKKERS uit het hele land zijn met hun fijnste lekkernijen naar Nijmegen gegaan om tijdens de bakkerijtentoon stelling mee te dingen naar de gouden bakkersring. Bakker Kroon uit Bussum won het kleinood. GISTERMIDDAG is op de begraafplaats Zorgvlied te Amsterdam het stoffelijk overschot van de op 78-jarige leeftijd overleden kunsthistoricus-letterkundige en journalist F. Markus begraven. Markus was geboren Duitser en een van de weinigen die na de oorlog zijn koninklijke onderscheiding mocht blij ven dragen. VOLGENS de Angolese regering in bal lingschap zouden 65 Portugese militairen zijn gesneuveld bij gevechten tegen op standelingen, welke plaatshadden bij Loeanda. KROESTJEV en zijn trawanten zijn ech- misdadigers. Dit zei de leider van de Albanese communistische partij tijdens u c°ngres van die partij in Tirana. Hij net hierop nog heel wat meer boze woorden volgen. In de Katangese hoofdstad Elisabeth- stad zijn berichten ontvangen volgens welke gewapende rebellen die commu nistische steun hebben zich meester heb ben gemaakt van de belangrijke plaats Albertstad aan de westelijke oever van het Tanganjika-meer. Er is geen contact meer met Albert stad, een havenstad en spoorwegknoop punt met 150.000 inwoners. De bevelhebber van de vierde groep van het Kongolese leger, Louis Bobozo, zei, dat hij bevel had gekregen zich pa raat te houden. Er zijn geen legerbewe- gingen gemeld, maar op de luchthaven van Elisabethstad wordt een DC-6 ge reed gehouden. Volgens eerdere berichten waren onge veer 700 soldaten die te Albertstad ge legerd waren aan het muiten geslagen. Later heeft een Belgische piloot, die een vlucht boven de stad heeft gemaakt, ver teld, dat hij een groot aantal gewapende Afrikanen nabij het vliegveld van Al bertstad had gezien. De piloot rappor teerde dat de luchthaven niet op zijn ra dio-oproepen reageerde en dat de lan dingsbanen met lege benzinevaten waren geblokkeerd. Deze Belgische piloot en ook collega's konden vandaag niet lan den te Albertstad. De luchtvaart heeft nu opdracht Albertstad te mijden. Albertstad is de hoofdstad van de pro vincie Noord-Katanga. Gisteren hield de Kamer de algemene beschouwingen, waarop minister Witte- veen en staatssecretaris Van den Berge (beiden Financiën), vandaag zullen ant woorden. Daarna is de Kamer volgende week en wellicht nog langer bezig met de behandeling van maar liefst 62 inge diende amendementen, waarbij er nog wel enkele tientallen bij zullen komen. Bij de schriftelijke voorbereiding heeft men al 700 folio-kolommen vol met de regering gediscussieerd. Omdat daardoor reeds veel werk is verricht en de stand_ punten van alle partijen al uit en te na bekend zijn, wil men het accent volle dig op de behandeling van de artikelen en amendementen op de voorstellen leg gen. Vele van die amendementen zijn van technische aard, er zijn echter ook mate rieel belangrijke amendementen bij. Drie amendementen worden door alle vijf gro te partijen gesteund. 28 van de 62 zijn af komstig van de vier regeringspartijen, 8 van de socialistische oppositie, terwijl de rest van „gemengde afkomst" is. Sinds de indiening van de voorstellen op 4 de cember 1958 zijn ook door de twee latere kabinetten vele wijzigingen in de voorstel, len van over het algemeen minder spec taculair karakter aangebracht. Op een later tijdstip zal de Kamer wetsvoorstel len inzake de ennootschaps- en divi dendbelasting behandelen. Met name van K.V.P.-zijde wordt het overigens be treurd, dat de thans aan de orde zijnde wetsontwerpen niet gelijktijdig met de nog in te dienen voorstellen tot verlaging van de loon- en inkomstenbelasting be handeld kunnen worden. Zonder thans reeds in te gaan op de stroom amendementen, die volgende week aan de orde komt, kunnen o.m. de vol gende voorstellen uit de belastingontwer- pen worden genoemd: Hf Voor de inkomstenbelasting wordt de grens voor aftrek van lijfrentepremies verhoogd van 4500 tot 5000 per jaar. Hf Voor de vermogensbelasting zijn de vrijstellingen voor rechten op ingega ne lijfrenten en uitkeringen en ver strekkingen xvegens invaliditeit, ziekte of ongeval verhoogd tot 12.000 per jaar voor de belastingplichtige zelf, tot 8.000 voor zijn weduwe, tot 4000 voor zijn wezen en 2000 voor zijn andere minderjarige kinderen. Hf Terzake de inkomstenbelasting komt er een aanzienlijke verruiming voor middenstanders, die hun bedrijf tegen een lijfrente overdragen. Het voorko men van onbedoelde tariefvoordelen door de zgn. lijfrenteclausule wordt echter voorkomen. Voor de voor 1 juli 1964 gesloten polissen blijft het hui dige regime gehandhaafd. He De aanslaggrens voor de inkomsten belasting wordt verhoogd van 10.000 tot 12.000. De term „kosten van ver werving" wordt gewijzigd in „aftrek bare kosten". Het minimumbedrag van de verwervingskosten wordt verhoogd van 100 tot 180. Via een gewijzig de zgn. 5-procentregeIing zal degene, die meer dan 180 kosten kan aanto nen de kosten op 5 procent van het inkomen mogen stellen met een maximum van 600. Voor wie meer dan 600 kan aantonen, bedraagt het maximum 1000. Studiekosten zullen als een nieuwe categorie van buiten gewone lasten by de inkomsten- en loonbelasting in aanmerking komen. De maximumgrens voor aftrek wegens giften aan hier te lande gevestigde kerkelijke, charitatieve, culturele en wetenschappelijke instellingen wordt verhoogd van 4 tot 6 procent. De gift moet dan echter minstens 120 be dragen. Hf De tarief vrij stellingen voor de ver mogensbelasting worden voor gehuw den verhoogd tot 40.000, voor onge- huwden tot 30.000, de kinderaftrek tot 10.000 en er komt een extra-af- Weersverwachting van het K.N.M.I. geldig tot vanavond Opklaringen maar in het binnen land hier en daa geveer dezeltd- Zwakke tot maf gend uit noord"' Vandaag: zon Maan op 22.52 uui Morgen: zon op 4.2; der 6.32 uur. buien. Ón- l mpcraturen. I •id, overwe- ■htingen. 20.46 uur. uui Maan on- De politie heeft de man gearresteerd die zondag tijdens de fatale voetbalwed. strijd als eerste toeschouwer het veld op rende om scheidsrechter Pazos aan te vallen, toen deze laatste een doelpunt van het elftal van Peru had afgekeurd. De man is Victor Melesio Vazquez Cam pos. bijgenaamd „De Bom". Voorts is. naar door de regering is be kendgemaakt, een aantal „agitators, on der wie de Trotskyïsten" gearresteerd in verband met de ongeregeldheden, die zich n« de ramp in Lima hebben voorgedaan. Volgens de politie bedraagt het totale aantal doden 328. Van de talloze gewon den bevonden er zich dinsdagavond nog meer dan 220 in ziekenhuizen. De heer Schollen vraag staatssecretaris Van den Berge ook of de onderhavige belastingvoorstellen per saldo van de schatkist een offer van 110 miljoen vergen, zoals hij had becijferd. Hij ver zocht de staatssecretaris ook de budget taire consequenties van de voorstellen globaal tee bezien en niet per afzonder lijk onderdeel. Zijn eindoordeel over de belastingherziening luidde: technisch ge slaagd, maar met te weinig nieuwe ele menten om een politiek gevoel van te leurstelling weg te nemen. De heer Kieft (A.R.) noemde de her ziening geen nieuwbouw, maar een „ver bouwing" met een wat gewijzigd inte rieur. Hij betreurde het dat de belasting wetgeving ditmaal de ontwikkeling weer gevolgd is in plaats van haar te be. invloeden. Hen vond het nodig de hele opzet van ons belastingstelsel onder de loep te ne men. Hij bepleitte daartoe met de heer Lucas (K.V.P.) de instelling van een commissie. Die gedachte leefde niet bij de heer Scholten, omdat deze vreest dat dit een zeer langdurige studie zou wor den, waarvan uiteindelijk de resultaten inmiddels wel door de ontwikkeling zou den zijn achterhaald. Hjj vond het echter met de heer Kieft en de heer Van Urk (P.v.d.A.) gewenst, dat de fiscale wetge ver de ontwikkeling steeds nauwlettend volgt en dat bestaande tarieven periodiek worden aangepast. Lucas' algemeen oordeel luidde, dat de bewindslieden zich met hun voorstel een monument hadden kunnen bouwen, maar dat zij dat tot zijn spijt niet gedaan heb ben. Hij had graag exactere inhoud en formuleringen gezien .Bij staatssecretaris Van den Berge achtte hij „een abnormale vrees voor fraude" aanwezig. De moge lijkheid tot ontduiking mag geen reden zijn sommige regelingen dan maar niet in te dienen, aldus de heer Lucas. Hij vond voorts de „fiscale inborst" van staatssecretaris Van den Berge te hard en hij had geen hoop op diens bekering. De liberaal Portheine wenste o.a. nog bestudering van de verhouding van de directe en indirecte belastingen ten aan zien waarvan hij naar een fifty-fiftybasis wil. De heer Kieft merkte op, dat de re gering middelen moet geven voor inwil liging van de in de diverse amendemen ten neergelegde wensen. Dit bedrag mag echter zijns inziens aanstonds niet van invloed zijn op de omvang van de ko mende belastingverlaging. De heer Port heine vond echter, dat de regering zich met een zekere mate van budgettaire voorzichtigheid moet opstellen. De heer Van Urk zei, dat zijn fractie door amen dering ook voor de loontrekkenden enige belastingverlaging zal trachten te berei. ken. Vandaag antwoordt de regering. In de grote brug tussen Goeree- Overflakkee en Numansdorp in de Hoeksche Waard is aan de zijde van Numansdorp het laatste grote seg ment van 106 meter lengte aange bracht. Eind van deze week zal de brug in eerste instantie worden vol tooid door het aanbrengen van het laatste gedeelte, een basculebrug. Als de brug voor het verkeer opengaat zal het de enige brug in Nederland zyn waarvoor tol wordt geheven. Gedacht wordt aan drie gulden per auto. Foto: Een beeld van het plaat sen van het segment dinsdagmiddag. De Verenigde Staten en Roemenië zijn tot een algemene overeenkomst geko men over verbetering van de economi sche en politieke betrekkingen na be sprekingen in Washington, die tot nog toe tien dagen hebben geduurd. Van Amerikaanse zijde is verder ver nomen, dat deze besprekingen waar schijnlijk in het begin van de volgende week zullen worden besloten met een ge meenschappelijk communiqué. De overeenkomst zou voorzieningen bevatten voor uitbreiding van de handel door het verlenen van Amerikaanse kre dieten op korte termijn. Ook zouden de wederzijdse gezantschappen verheven worden tot ambassades. Op vooralsnog raadselachtige wijze is uit een der etalages van een grote juwe lierszaak in de Leidsestraat te Amster dam een losse briljant met een gewicht van 6.5 karaat en een waarde van ruim twintig mille verdwenen. Dinsdagoch tend werd de vermissing van de steen door de bedrijfsleider geconstateerd en daarvan aangifte gedaan bij het politie bureau Singel. Het namens de verzeke ring optredende expertisebureau heeft een beloning van twee mille uitgeloofd voor aanwijzingen die tot opsporing van de steen kunnen leiden. (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer heeft gisteren met 71 tegen 36 stemmen het wetsvoorstel van de regering tot verhoging van de huren met 10 tot 12,5 procent aanvaard. Alleen de fracties van de P.v.d.A., P.S.P. en C.P.N. stemden tegen het voorstel. Zo als bekend heeft minister Bogaers bij nota van wijziging de datum van 1 juli als ingang van de huurverhoging uit het wetsontwerp gehaald in verband met be handeling in de Eerste Kamer van zijn voorstellen. De verhoging zal dus op een wat later tijdstip mogelijk 1 augustus a.s. ingaan. Vanmorgen zal aan de oever van de rivier de Joemna, niet ver van de plaats waar zestien jaar geleden het lichaam van Ghandi werd verast, het stoffelijk over schot van de overleden Indiase premier Jawahrlal Nehroe worden gecremeerd. Hindoepriesters vol trekken de „laatste riten" „vuurceremonie" op een vannacht nog opgetrokken platform van twintig vierkante meter. Het bericht dat Nehroe (74) was over leden veroorzaakte in heel India een enorme schok. Toen gemeld werd dat de toestand van de premier kritiek werd, verlieten duizenden het werk. Politie- eenheden werden naar de ambtswoning van de premier gedirigeerd om de snel aangroeiende menigte in bedwang te hou den. De Indiase radio wijzigde het pro gramma. Alle handelskantoren, banken, bazaars en bioscopen werden gesloten. Het openbaar vervoer bleef gehandhaafd maar veel taxi's verdwenen van de weg. Inmiddels is de minister van binnen landse zaken Goelzarilal Nanda beëdigd als tijdelijke opvolger van Nehroe. Een woordvoerder van de (regerende) con grespartij deelde gisteravond mee dat vrijdag de datum voor de verkiezing van een nieuwe premier zal worden bepaald en bekendgemaakt. De belangrijkste kandidaat voor deze post is de 59-jarige minister zonder por tefeuille Lal Bahadur Shastri, in tegen stelling tot Nehroe, die van aristocrati sche afkomst was, zoon van een eenvou dige dorpsonderwijzer. Shastri staat be kend als een man van het compromis. Hij schuwt de publiciteit evenzeer als een openlijk conflict met wie dan ook. Sedert Nehroe in januari ernstig ziek werd, heeft Shastri al veel zaken voor de premier waargenomen. Als kandidaten worden ook nog ge noemd de orthodoxe Hindoe Morarji De- sai en de huidige minister van financiën, Krishnamachari. De populaire dochter van Nehroe, mevrouw Indira Gandhi, is ook vaak genoemd, maar zij heeft nooit blijk van politieke aspiraties gegeven. Premier Nehroe werd in januari van dit jaar onwel tijdens een bijeenkomst van de Indiase congrespartij. Zijn linker lichaamshelft werd verlamd en hij leed aan hoge bloeddruk. Hij moest volledig rust nemen en Shastri nam het grootste (Van onze radio- en tv.-redacteur) De 16e en laatste aflevering van de AVRO-televisier-rubiek .Literaire ontmoetingen' is woens dagavond niet op het scherm verschenen. In deze uitzending zou de pre sentator een gesprek voeren met de 34-jarige Amsterdamse dich ter Remco Campert, die met in gang van de volgende maand in Antwerpen gaat wonen en wer ken. Deze „literaire ontmoetingen" be tekenen tevens de laatste produktie van regisseur Hans Keller, die met ingang van 1 juli naar de KRO-tv overgaat. Niemand zal hebben kunnen bevroe den dat juist deze uitzending het voor werp zou worden van beroering in AVRO-televisie-kringen. Toen programmaleider Ger Lugten- burg gisteren inzage kreeg van het draaiboek, trof hij onder de te citeren gedichten het vers „Niet te geloven" van Campert aan. De heer Lugtenburg was van oordeel, dat in dit gedicht woorden voorkomen, die zeker niet naar de huiskamers kunnen worden overge bracht. Overigens ontkende hij niet, dat dit vers een zekere literaire waarde bezit. Maar in het besef van de ver antwoordelijkheid. die elke program mamaker heeft, kon hij zich met de opname van dit vers in deze rubriek niet verenigen. Toen presentator Gomperts en regis seur Keiler weigerden dit gedicht uit hun produktie te nemen, verbood hij de uitzending van deze rubriek. De heer Lugtenburg vertelde ons, dat hij deze maatregel had genomen na rijp beraad en in telefonisch overleg met d« directeur van de AVRO-tv, de heer Siebe van der Zee. die uitstedig is. Het hoofd van de afdeling „Drama en kunst" bij de AVRO-tv, de heer Con Nicolai. kon ons geen toelichting geven, omdat hij zich gistermiddag ziek heeft gemeld. Uiteraard heeft de weigering van de samenstellers om de coupure in deze tv-rubriek aan te brengen, verstrek kende gevolgen. Volgens de heer Lugtenburg zullen de consequenties van deze daad in alle rust worden besproken. Het lijkt ons niet onwaarschijnlijk dat de heer Gom perts zijn medewerking aan deze tv- rubriek van de AVRO niet langer wenst te continueren. Of dit het definitieve einde van „Literaire ontmoetingen" betekent, nu ook Hans Keiler de AVRO gaat verlaten, lijkt niet onwaarschijn lijk. deel van zijn taak over. Niettemin hield Nehroe de leiding goed in de hand. Gisteren op twintig minuten over zes plaatselijke tijd overleed Nehroe aan een beroerte, nadat hij al geruime tijd buiten bewustzijn had gelegen. Aan zijn sterf bed stonden zes artsen, waaronder een hersen- en een hartspecialist. Ook Neh- roes dochter, Indira Gandhi, was aanwe zig. Beide huizen van het parlement waren op het moment van overlijden van de premier bijeen. De leden waren al op de hoogte van de kritieke toestand, toen de minister voor de staalindustrie Soe- bramaniam het toch nog schokkende nieuws van het overlijden kwam mee delen. Tal van parlementsleden stortten tranen. Het stoffelijk overschot van de premier lag woensdag opgebaard op een groot bed in zijn ambtswoning. Boven het hoofd lagen twee witte lotussen met ge kruiste stengels. Een sadelrote stip op het voorhoofd accentueerde de bleekheid van het vredige gezicht. Ministers, diplo maten, parlementsleden en tal van voor aanstaande personen schuifelden langs het stoffelijk overschot. Later op de dag werd het lichaam op een praalbed voor de woning gelegd. De ganse nacht door hebben miljoenen mannen, vrouwen en kinderen langs het stoffelijk overschot van de overleden geliefde leider gedefi leerd. De plaats waar vandaag uitvaartplech tigheden zullen plaatshebben is gelegen op een vlakte langs de rivier tussen het in de zeventiende eeuw door de Mon goolse keizer Sjah Jehan opgetrokken Rode Fort en het Raj Ghat, het mauso leum van Gandhi. Zie pagina 3: commentaar en pagina 7; necrologie en reacties. (Advertenties) Maar zorgt U er voor dat unv oplossing van de van onze adverteerders vóór morgenavond 24 uur in ons bezit isanders bent u heus TE LAAT. Variaties op het thema ruiten Ruitkostuums in Glen- i checks, Windsors of Prince i de Galles. Elk dessin in vele kleurenvariaties. Met j of zonder overruit (Wind- owcheck) 229,50-329,50 Karrestraat 3, Breda I

de Stem | 1964 | | pagina 1