Pensionprijzen moeten minstens 9 pCt. stijgen VAN MESTKUIKEN TOT DIEPVRIESKIP Veel vraag naar moedermelk Maquillage Aurore Dienstverlen ingscen tra in grotere getale bouwen Luilekkerland VREDESTAKEN VAN HET RODE KRUIS Kwast of verfspuit VOORZITTER R.-K. BEJAARDENBOND Afscheid Voorkomen Richtlijnen Britse piratenzender stapte van schip over op onbewoond eiland DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 28 MEI 1964 Hier hebt u op gewacht, mevrouw enT08CA Voorzitter A.M.P. Maak pensioenen echt waardevast Duitse spion voor Israel krijgt tien jaar cel Hoedt U voor colportage met stofzuigers In Jemen TWINTIG SPIONNEN ONTHOOFD Nog maar enkele Russen op Cuba Vleeswaren goedkoper bij de slager? Europese primeur voor Nederlandse J pluimveeslachterij (Van onze verslaggever) De voorzitter van de katholieke ver eniging van bejaardentehuizen, de heer J, A. Duynstee, heeft gisterochtend in de algemene ledenvergadering van de NKB ernstige kritiek geleverd op de pryzenbeschikking bejaardenoorden 1964 die in januari j.l. is afgekondigd. Al leen al de loon- en prijsstijgingen zou den volgens hem een verhoging van 9 i 10 procent van de pensionprijzen rechtvaardigen. De regering heeft echter een grens van 4 procent gesteld. Thans hebben reeds, ruim 430 tehui zen om ontheffing van de ptijzenbe- schikking gevraagd. Het is echter te leurstellend, zo zei de heer Duynstee, dat het ministerie in vier maanden tijds nog slechts 15 procent van deze verzoe ken heeft afgehandeld. De he^r Duyn stee vroeg zich af. waar nu de verho ging van de vergoeding voor religieu zen vandaan moet komen, evenals de sanering van de grote verliezen en de verbetering van de accommodatie. In dit verband maakte de NKB-voor- zitter zijn gehoor opmerkzaam op een tegenstrijdigheid in het regeringsbeleid. De prijzenbeschikking wil namelijk de bejaarden beschermen op financieel ge bied, terwijl de wet op de bejaarden oorden, die per 1 september in werking zal treden, hen wil beschermen op het terrein van de verzorging. Volgens de heer Duynstee wordt van de bejaarden centra bijna het onmogelijke gevraagd door aan verzorging en accommodatie hoge eisen te stellen en tegelijkertijd de tariefsverhoging te beperken. De scheidende voorzitter bepleitte voorts de instelling van 'n interdepar tementale commissie, die de problema tiek van de bejaardentehuizen moet coördineren. Met deze problematiek zijn maatschappelijke, medische en bouwkun dige aspecten verbonden en deze worden thans door verschillende ministeries be handeld. De heer Duynstee bepleitte ook een herziening van de premieregeling voor de bouw van bejaardentehuizen, die thans nog is afgestemd op die van de woningbouw, wat volgens hem niet juist is. Het opnamebeleid van de tehuizen zal meer gericht moeten worden op de ver zorging van behoeftige bejaarden. Het stichten van dienstverleningscentra, van bejaardenwoningen en van serviceflats, zal naar de mening van de heer Duyn stee, de run op de bejaardentehuizen doen verminderen. De heer Duynstee sprak voor het laatst als voorzitter van de NKB. In de algemene vergadering, die gistei en in Utrecht gehouden werd, legde hij de- Advertentie) Dit seizoen lanceert Payot Voor Uw teint: Crème satin: een zeer luchtige, gekleurde basiscrème. Nutricia teintée: een onberispelijk maquillerende en Voedende crème. Tayane: een volmaakt matterende er. dekkende fond de teint in 5 tinten en de laatste nuance: Platine. Nieuw: Tayane in plastic tube (voor uw tasje). Voor Uw lippen de nieuwe kleuren: Brise Rose, een zonnig pastelroze en Aube Dorée, een rijp abrikoos-rood voor de jeugd. Frisheid-Schoonheid-Jeugd de la faculté de Lausanne Dr. N. G. Payot-Holland N.V. Keizersgracht 12-14 - Amsterdam-C. (Advertentie) 9? ze functie neer. Tot zijn opvolger werd benoemd mr. A. A. Struycken, oud minister van Binnenlandse Zaken en oud gouverneur van de Ned. Antillen. Het afscheid als voorzitter was voor de heer Duynstee aanleiding om in zijn speech enkele lijnen aan te geven, waar langs de georganiseerde bejaardenzorg zich in de nabije toekomst zou moeten bewegen. Hij zei onder meer te hopen, dat de contacten tussen zijn vereniging en de katholieke vereniging van vei- pleegtehuizen tot een taakafbakening tus sen beide zal leiden. Ideaal achtte hij echter, dat beide op een of andere wij ze in elkaar zouden kunnen opgaan, met een aparte belangenbehartiging voor ver pleeg- en verzorgingstehuizen. De geneeskunde boekt voor de bejaar de mens het grootste succes als zij ziekte en invaliditeit weet te voorkomen. Hieraan ontbreekt nog bijna alles, hoe wel de opvattingen hierover in de be jaardenzorg zich beginnen te wijzigen. Deze opmerkingen ontlenen wij aan de inleiding, die de heer C. Leering, ge neesheer-directeur van een bejaardencen trum in Arnhem, gistermiddag voor de KVB-vergadering hield. De tijd is voorbij, zei de heer Leering, dat wij de bejaarden in onze oude opberg ruimtes, zo goed en zo kwaad als het ging. wat charitas gaven. Deze behande ling 'kwam vaak toch neer op geestelijke en lichamelijke verwaarlozing van de mens, omdat hu „nu eenmaal al zo afgetakeld is". Ziekte en invaliditeit wer den op die manier in de hand gewerkt. De geneeskunde, die gebaseerd op het moderne charitas-begrip, bereikt wat de mens betreft zijn doel, als zij hem vrij maakt van ziekte en invaliditeit, ofwel zijn lijden weet te verzachten, aldus zei de heer Leering. De nieuwste, gemakkelijke ma nier om uw huid een complete schoonheidsbehandeling te ge- de half-vette crème van het be roemde merk 4711. Deze nieuwe vinding is het ge heim van drie crèmes in één tube: vochtinbrengend - uw huid blijft soepel, glad en jeugdig-fris. beschermend - zelfs voor de teerste huid bij het ruwste weer. als onderlaag - vóór u de make up aanbrengt. Dat geeft het ge voel van een werkelijk verzorg de huid. Begin morgen direct met de proef: u zult versteld staan over het resultaat. TOSCA per tube 2.95 De heer R. J. A. Adriaansz, voorzitter van de algemene militaire pensioenbond (AMP> heeft gisteren gepleit voor de invoering van een algehele en werkelijke welvaartsvastheid van de pensioenen. De juiste basis hiervoor zou moeten zijn ook voor de reeds gepensioneerden een functionele koppeling van pensioe nen aan de salarissen der actiefdienen- den. De heer Adriaansz betreurde het, datl ondanks de vele pogingen van de pen sioenbonden, een niet onbelangrijk deel der weduwen nog altijd geen volledige afrekening ontving over hun tegoed over 1963. Pijnlijk noemde hij de „inbouw" van een groot deel van het OAW- of AWW-pensioen in het overheidspensioen en dat daarbij de kortingen werden ver hoogd van 1.4 tot 2 procent per jaar De enige goede oplossing ziet de heer Adriaansz in een „totale" koppeling van de pensioenen der reeds gepensioneer den aan dc totale ontwikkeling van de salarissen der nog actiefdiencncie rang genoten. Hij vroeg zich voorts af of men van regeringszijde werkelijk de noodzaak van de nieuwe pensioenwet inziet. Ruim 15 jaar is de wet in behandeling cn dit is naar het oordeel van de gepensioneerden veel en veel te lang. Ook de toegezegde wet. waarbij dc ziekteverzorging der ge pensioneerden zal worden geregeld, gaat aan dit gebrek aan tempo mank. De Duitse student Frowald Huttern meister is gisteren in Cairo tot tien jaar gevangenisstraf met dwangarbeid en een boete van 1000 Egyptische ponden (on geveer 830 gld.) veroordeeld wegens spio nage voor Israël. De openbare aankla ger had de doodstraf geëist. In het proces, dat drie dagen heeft geduurd, was Hutternmeister afgeschil derd als „een slachtoffer en hiet een mis dadiger, misleid door de Israëlische pro paganda". Hutternmeister was in november ge arresteerd. Al het in beslag genomen materiaal voor fotografie .en voor het per radio ontvangen en uitzenden van berichten is verbeurd verklaard. De geneesheer-directeur gaf een aantal richtlijnen voor de bejaardentehuizen. In de verzorgingstehuizen is de genees kunde primair gericht op de gezondheid van de bejaarden en de preventie van ziekte en invaliditeit. De preventiemo gelijkheden moeten daarom een onder deel van de verzorging zijn. Voeding, verpleging volgens de geriatrische be ginselen en medische controle moeten er de nodige aandacht krijgen en een eenvoudige oefenzaal zal vaak noodzake lijk zijn. Dit alles betekent, dat een medisch adviseur nauw bij het beleid van het tehuis betrokken moet zijn. Een huisarts met geriatrische belang stelling zou het beste deze taak op zich kunnen nemen, zo meent de heer Lee ring. Volgens hem moet men uit dit alles concluderen, dat het de voorkeur verdient, dat niet meer dan één arts met het gehele medische toezicht op de bewoners van het tehuis belast wordt. (Advertentie) Engelands jongste piratenzender, die van de 22-jarige liedjeszanger en schreeuwlelijke Lord Sutch, is gisteren begonnen met het uitzenden van com merciële programma's van een onbe woond eiland in de Theemsmonding, om dat de omgebouwde vissersboot vastliep op door de verzekering opgeworpen zandbanken. De zaakwaarnemer van Sutch deelde mee. dat de verzekering niet wilde aan dekking van de treiler als radiostation Toen hebben Sutch en de zijnen een van de eilanden, die bekend staan als ..Shivering sands" ingericht met een mast van 60 voet, duizend grammo foonplaten en proviand voor twee maan den. Een woordvoerder van de Britse ma rine zegt dat de eilanden verlaten lagen. Autoriteiten zijn ijlings begonnen met het zoeken naar eventuele eigenaars. Sutch zegt. dat de eilanden liggen ,,te verroesten", en dat niemand er enige aanspraak op zou willen maken. Hij zei om toestemming te hebben ge vraagd en bereid te zijn ze te kopen. Voor de Britse kust ligge twee pi ratenzenders die op schepen zijn geïn stalleerd: Radio Atlanta en Radio Ca roline. In verschillende plaatsen van ons land blijkt de laatste tijd bij de colportage met een handstofzuiger de naam van de Consumentenbond te worden genoemd. De colporteurs beweren, dat zij door de Nederlandse Consumentenbond zijn uit gezonden voor het houden van een en quête. De Consumentenbond waarschuwt echter dat hij hiermede niets heeft te maken. De bond houdt zich niet bezig met verkoopbevordering van bepaalde artikelen, heeft weinig of geen waarde ring voor colportage en zal zich in deze vorm dus nimmer aandienen, zo voegt zij daaraan toe. In Jemen zijn twintig mensen ter dood veroordeeld en door onthoofding terechtgesteld. Het betrof hier een groep spionnen en saboteurs, die voor de Engelsen en de sjeik in Beihan werk ten. Bij hen werden Britse wapens en zakken met goud- en zilvergeld in be slag genomen. De laatste Russische militairen heb ben Cuba verlaten. Zij zijn met het Oostduitse schip „Berlin", een tot troe pentransportschip omgebouwde vracht vaarder, naar de Sovjet-Unie terugge bracht. Volgens de zegslieden verblijven er nu op Cuba nog slechts enige Rus sische deskundigen op het gebied van artillerie en radar. (Advertentie) LEEUWARDEN Het lijkt er op, dat de meevallertjes toch nog niet helemaal tot de goede oude tijd behoren. Huis vrouwen die 3 pakjes Slagersgoud-mar- garine halen bij hun slager, krijgen daar bij een munt cadeau ter waarde van IA cent. Voor twee van deze munten ont vangen zij 15 ct. korting op een ons (100 gram) vleeswaren. Het is te begrijpen dat de huisvrouwen dit idee bijzonder op prijs stellen. In de pluimveeslachterij Wezep zweeft een eindeloze rij kippen door de hallen en passeert een weegschaal die automatisch re gistreert. De metalen kratten worden, evenals de vrachtauto's gedesinfecteerd alvorens een nieuwe vracht op te halen. Wanneer een diepvrieskippetje niet zo lekker is ais eeii vers, ligt dat aan de kok(kin). Heeft het beestje na aankoop wel 24 uur gewacht voor het de pan in ging? Het slachten en invriezen in een moderne pluimveeslachterij is zó snel verlopen dat het vlees de kans niet kreeg te „besterven". Dit rijpingsproces dat door het diepvriezen een halt werd toegeroepen, moet zich na het ontdooien voortzetten; dan zal de diepvrieskip zijn verrukkelijke kwaliteiten voor 100% ten toon spreiden. Linnen tailleur zonder mouwen: ont- werp uit een stad waar het warm is om te winkelen, Nice. Misschien een idee om na te volgen door de mou wen uit uw tailleurtje te tornen? Een klein meisje uit Indonesië moest in de taalles woordjes invul len. m,De kip wordt geslacht en stond er. Zij vulde in: opgehan genDat was fout. De onderwijze res zei dat het moest zijn: De kip wordt geslacht en gebraden. Maar het meisje hield vol dat een geslach te kip eerst moet worden opgehan gen, en z- had gelijk. Want het vlees moet eerst besterven en dat gebeurde in haar land hangend. Had de onderwijzeres een moder ne pluimveeslachterij gekend, dan had zij het antwoord beter gevon den; misschien zou zij echter de zin veranderd hebben in: De kip wordt hangend geslacht. Aan de lopende band De modernste pluimveeslachterij van Europa .Wezep", bij Zwolle, is enkele dagen geleden geopend. Er wordt 2500 keer per uur een hangende kip geslacht, en als we maar meer kip willen eten kan het opgevoerd worden want het bedrijf heeft een ca paciteit van 5000 mestkuikens per uur en kan zo nodig worden gebracht op 10.000. De mestkuikens die dit splinter nieuwe bedrijf aan de gang houden, komen van ca 300 toeleveringsbedrij ven voornamelijk uit Overijsel en Drente. Al deze kuikenmesters kunnen elke 10 weken ca 3000 kuikens leveren die gekenmerkt worden door een snelle groei (8 weken oud, wegen ze ongeveer 12 ons), een gunstige voe derconversie (in die 8 weken heeft het kuiken 2,75 kg voer gehad) en een goede slachtkwaliteit waaronder wordt verstaan dat de vorm voldoet en onderling gelijk is, en dat de kui kens goed in hun vlees zitten. De kuikens worden bij de mestboer opgehaald in metalen kratten met vrachtauto's die zo zijn ingericht dat de dieren niet te lijden hebben. Snel en precies op tijd worden ze afgele verd aan de ontvangafdeling, waar ze met de poten in metalen hangers worden opgehangen om, aan de lo pende band hun danse macabre aan te vangen. De eindeloze rij kippen zweeft door de hallen en passeert een weegschaal die automatisch regis treert. glijdt verder en ,.komt voor de bijl" langs een snel wentelend mes, precies 2 minuten na de aanvang van de reis, (Een kip die 2 minuten met de kop naar beneden hangt is ver doofd) Voort gaat de onafzienbare rij met gespreide vlerken, verdwijnt in een grote stalen trommel en komt er aan de andere kant glad en kaal geplukt weer uit. Deze ontvederingsmachine uniek in Europa, is enkele weken ge leden geïmporteerd uit Amerika waar nog pas twee van zulke installaties in gebruik zijn. Hoog door de hallen glijden de kip- pelijven aan hun haken, trekken door een lekkende vlam, door watersproei ers en verliezen kop en poten. Panklaar Dan wordt er wat fijner slagerswerk verricht in verband met het schoon maken Intussen halen keurmeesters van de veterinaire dienst de onge schikte exemplaren eruit. Er is zoveel gespoeld en gekoeld dat de kuikens opnieuw een lange luchtreis maken met vele haarspeld- Wij hier in Nederland, eten maar weinig kip. Wij vinden het een te feestelijk gerecht om er geregeld van te genieten, ook al is het maar half zo duur als ander fijn vlees. Wij hebben meer vreemde ideeën over kip. Komt er een biefstuk op tafelof varkensrollade, dan vinden wij 1 ons per persoon een reuze portie. Maar staat er kip op het menu, dan moet het per persoon liefst een hele poot zijn plus nog wat wit vlees, niet minder dan 2 ons ilsjeblief. Aan een kippetje van 1 kilo zit 820 gram vlees, want men kan 18 procent aftrekken voor de botten. Zelfs al peuzelen 4 personen het aan één maal tijd op, dan nog zijn ze niet duurder uit dan met vergelijkbaar rund- of varkensvlees. De Duitsers weten het pluimvee meer te waarderen. Varv het Neder lands gevogelte wordt 90 procent uit gevoerd naar onze oosterburen die in 1963 per persoon 5 kg kip consumeer den. In Amerika lijkt het of de gebraden haantjes zo maar in de mond vliegen; de Amerikaan verschalkt niet minder dan 16 kg. per jaar. Dit is vooral verse kip want diepvriesgevogelte wordt daar weinig verkocht in te genstelling tot Europa. Hiermee stui ten we misschien op een van de oor zaken waarom kip hier niet zo popu lair is als in de Verenigde Staten: diepvrieskip wordt verkocht uit on aantrekkelijke witte badkuipen" waar geen mooie uitstalling mee te maken is en die voor de winke lier een sta-in-de-weg en een dure aanschaf betekenen. Het is wel dol dat Nederland, een pluimveeproducent by uitstek, zo wei nig enthousiasme opbrengt voor het eigen produkt. Laten wy ons niet met Amerika vergelijken maar met België dat is toch niet te gek. Hadden wy in '63 hoofdelijk evenveel kip gegeten als de Belgen dan zou de export van 70.000 ton in Nederland zijn geble ven en dan hadden we nog niet eens genoeg gehad voor de totale consump tie! bochten in hun weg omdat liet „pan klaar" produkt moet uitlekken. Bij al deee mechanisatie kan het menselijk onderscheidingsvermogen niet gemist worden. Een 17-jarige jongen met meesterlijke feeling voor dit detail, laat de eindeloze rij aan zijn oog voorbijtrekken en haalt tref zeker de exemplaren eruit die niet aan het gewicht of andere voorwaar den voldoen. De doorgelaten kippen worden ten overvloede gewogen. Dan komt de inpakafdeling. Hart op de juiste plaats Nekken, harten, levers en maagjes die in grote bakken zijn vergaard wor den vliegensvlug in pakjes gepakt' en witgeklede meisjes vullen de kippe- holtes ermee op; zij steken zo maar ,,'n" hart onder de riem; onze poe lets en chickens dragen nooit hun eigen hart of lever mee. Andere meisjes stulpen een zak om een trechter waardoor de kip wordt geduwd; de zak wordt automatised gesloten en het gevogelte is klaar voor de diepvries. U weet het: 40 graden vorst en een hoge windsnelheid vriezen het vlees zo snel in dat het geen tijd krijgt te besterven. Dus, als u een fijn ge recht op tafel wilt hebben, laat u de diepvrieskip een dag lang ontdooien. Het Rode Kruis bestaat van „botje bij botje leggen".. Maar ook door het werk van mensen die er zich (bijna allen belangeloos) voor inzet ten. De basis van vrijwilligheid is hecht: het Rode Kruis vervult nationaal en internationaal kost bare vredestaken, o.a. Bloedtransfusiedienst, Welfarewerk, Moedermelkcentrale, Hoornvliesinstanties, Beentransplantatiedienst, Vaattransplantatiedienst, Jeugd Rode Kruis, Lectuurdepot, Boottochten voor chronisch invalide zieken, Hulpposten langs de wegen, Hulpverlening bij rampen. Trombosedienst, Rode Kruis Korps, Vakantieweken voor chronisch invalide jongeren, Materiële hulpverlening, Gewonden- en ziekenvervoer, Hulpposten op het strand, Radio-Medische dienst, Informatiebureau, Invalidenwagens op stations. Deze weken legt ons volk wéér botje bij botje en er wordt verwacht dat de f 1.800.000 die ver leden jaar in het gehele land zijn bijeengebracht nog wordt overtroffen. Eén van de laatste mensen die 'in de nieuwbouw aan het afwerken van de woning te pas komt, is de schilder. Tot dusver heeft hij zijn eeuwen oude, ambachtelijke kwast methode kunnen handhaven. Het ziet er echter nu naar uit dat het werk in de toe komst met nieuwe methoden gaat gebeuren. Een Amster damse fabriek heeft nieuwe werkwijzen ontwikkeld, die berusten op het lak-spuiten. Het afschilderen van het binnenwerk van woningen gaat over het algemeen nog op precies dezelfde manier als honderden jaren geleden. Met dit verschil dat de lak ken en verven thans zowel wat kwaliteit als verwerk baarheid betreft mogelijkhe den bieden waaraan men vroeger nooit heeft durven denken. Maar de verwerking bleef vrijwel ongewijzigd, met het gevolg dat er thans soms vertraging ontstaat in de oplevering van nieuwe huizen. De nieuwe methode: alö de woning bijna klaar is, wor den de deuren eerst op hun plaats gebracht, zodat zfj goed sluiten en opengaan. Daarna worden zij uit de scharnieren gelicht en op een centraal punt eerst met grondverf, daarna met pla muur en met lak be spoten. Het glas in de kozjj- nen wordt van een bescher mende laag striptyl voorzien. Nadat alles bespoten is wordt deze laag weer ver wijderd, door die er af te trekken. „Met moedermelk en moederliefde zal de bagy opgroeien", is een uitspraak lie hedentendage misschien een beetje ouderwets aan doet. De techniek is te genwoordig zó ver, dat de kunstvoeding de borstvoe ding wel ongeveer bena dert. Het is dan ook inte ressant te weten wat ge leerden uit alle delen van de wereld hierover heb ben ontdekt. Men is van de stelling uitgegaan, dat hetgeen de natuur geeft altijd het beste is. In diverse kindertehuizen werden baby's met koemelk en met moedermelk gevoed. Regelmatig werden de kin deren daarna aan een on derzoek onderworpen. De conclusie: de met koe melk opgegroeide baby was in de meeste gevallen welis waar groter en zwaarder, maar de met moedermelk ge voede had over het alge meen meer koortsvrije da gen. Het menselijke lichaam ondergaat een voortdurend proces van afbraak en groei- In de eerste levensdagen echter wordt er in het ze nuwgestel een stof geprodu ceerd, die later nooit meer „bijgemaakt" wordt. Om de ze stof te activeren is moe dermelk nodig. Hierdoor wordt de basis gelegd voor een meer solied zenuwgestel Verder is proefondervinde- lijk bewezen dat de levens kansen voor de met moeder melk gevoede baby's groter zijn. Voorts kan het voorko men dat met kunstvoeding gevoede baby's meer spijs verteringsmoeilijkheden on dervinden dan de met moe dermelk opgegroeide. Hier uit blijkt wel dat er alles te zeggen is vóór de borstvoe ding. AFKOLVEN Wanneer moeders hun kin deren met de „borst groot brengen", zoals dat in de spreektaal heet, komt het in de meeste gevallen voor dat de moeder een overschot heeft. Deze melk moet afge- kolfd worden. Het zou een uitstekend idee zijn deze af- gekolfde melk af te geven aan een daarvoor door een plaatselijke afdeling van het Rode Kruis aangestelde functionaresse. De melk Meer gezonde cn flinke baby's dank zij het werk van de Moedermelkcentrale van het Neder- landsche Roode Kruis. wordt dan in een laborato rium gedroogd en omgezet in poeder. Dit melkpoeder is bestemd voor baby's, aan wie de arts moedermelk voorschrijft en wier moe ders niet in staat zijn die zelf te geven. Dat er veel vraag is naar moedermelk bewijst het vol gende overzichtje: in de maanden januari en februari van dit jaar werd er 658.6 liter ingezameld; 720,9 liter werd er uitgegeven. Er is dus een tekort. Dat tekort zou kunnen worden opgehe ven indien elke jonge moe der, die daartoe in staat is, maar meehelpt. Er worden per dag on geveer 500 baby's geboren in Nederland. Als wordt ge steld dat de helft van de meoders. dus 250, de baby zélf voedt en wij nemen van dit laatste aantal weer de helft dat overtollig zog heeft, wat zou het de Moe dermelkcentrale van het Ne- derlandsche Roode Kruii dan goed kunnen gaan Kunnen, mits de moeden hun overtollige melk maar zouden afstaan aan die cen trale. De vraag zou het aan bod dan zeker niet meer overtreffen en dat zou be tekenen: nóg meer flinke eri gezonde baby's in Neder land! V

de Stem | 1964 | | pagina 13