Chemici: Risico's van nieuwe geneesmiddelen aanvaarden auprarax KLEURENFOTO'S KLEURENDIA'S NATUURLIJK r JAARVERSLAG CHEMISCHE INDUSTRIE Geringere toeneming van spaargelden dan in '63 Doodstraffen in Rusland Schoenenconsumptie nog niet aan verzadiging toe Zoeken naar ongevaarlijke insectiden 11 Centrale raiffeisenbank: Ci verf 1 en lak 3.SO jeen onderhandelingen import Chinese kolen Vooruitzichten nog gunstig NEDERLAND OP JAARBEURS IN BARCELONA Verhaegen-hofstede le Graauw voor 251000 gulden verkocht Rundvleesprijzen NKV: Invoer nu afremmen is fout CN17 CT18 Israël schrijft lening uit Scholendag van christelijke bond te Breda Te Geertruidenberg Lichaam vermiste visser gevonden Brit gesneuveld in Noord-Aden TER ZAKE Tevredenheid na vervoersoverleg tussen regering en Hoge Autoriteit MARKTEN Java-cultuur meer verlies Amsterdamse Effectenbeurs DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 27 MEI 1964 11 (Advertentie) HOOFDSCHOTEL?. VLEES De Nederlandse chemische i dustrie heeft zich in 1963 weer uit gebreid, de winstmarges zijn ver der verminderd, de overproduktie hield aan en de klachten omtrent dumping overzee namen iets af. Verwacht wordt dat de groei zich, althans in de naaste toekomst, zal voortzetten. Dit vermeldt het jaarverslag 1963 van de Vereniging van de Nederlandse chemische industrie in Den Haag. Dat de groei in 1963 voortgang vond noemt het verslag enigszins verrassend als men aan de moeilijkheden denkt, die de bedrijven ondervonden bij het verkrijgen van de noodzakelijke bouwvergunningen. De verhouding tussen de gevraagde en de toegestane bouwvergunningen ligt volgens de vereniging nog steeds ver- Advertentie) 10 m2 voor 'n Brink produkc keerd en dat stemt h.i. tot nadenken, aangezien, volgens de opvatting van de regering, de verhoging van de welvaart vooral langs de weg van industrialisa tie moet komen, en wel voornamelijk door uitbreiding van de metaalnijverheid en van de chemische industrie. Het verslag wil het inzicht verdiepen in de chemische industrie door het groepsgewijs rangschikken van de bedrij ven op grond van hun produkten (in totaal 2000 produkten). Opgemerkt wordt dat de publieke opinie zich in 1963 een paar maal tegen de chemische industrie heeft gekeerd. Zo gaf het Softenon- drama aanleiding tot een uitvoerige pu bliciteit, die zich volgens het verslag, ten onrechte richtte tegen de gehele industrie van geneesmiddelen. Hierbij werd, volgens het verslag, uit het oog verloren dat bepaalde schadelijke effecten niet altijd met zekerheid zijn te voorzien. Dit is In herent aan de revolutionaire techni sche vooruitgang van onze tijd, waar van men naast de vruchten ook zekere risico's zal dienen te aanvaarden. Hetzelfde geldt voor de chemische be strijdingsmiddelen. Hierbij werd, volgens het verslag, niet voldoende belicht dat de chemische industrie gaarne minder gevaarlijke middelen ter beschikking zou stellen voor het vernietigen van insec ten dan de gangbare vergiften, en dat men grote uitgaven doet voor het daartoe benodigde enderzoek. Onvoldoen. de werd volgens de vereniging aange geven, dat althans met de huidige be kende middelen de honger in de wereld ep grgte schaal wort bestreden. Ook geldt een en ander voor de reacties die de brand in Vlaardingen opriep. Dergelijke gevallen zullen ook in de toe komst niet uitblijven. Het is aan de industrie de verwijten tot hun juiste pro porties terug te brengen, zegt het verslag. Wat 1964 betreft zijn de verwachtin gen van de Nederlandse chemische in dustrie niet hoog gespannen. Dat komt voornamelijk omdat men de gevolgen vreest van het sterk stijgen der lonen en salarissenzonder dat dit gepaard kan gaan mét een evenredige stijging der produktiviteit, terwijl deze uitgaven evenmin kunnen worden opgevangen door verhoging van de verkoopprijzen in binnen- en buitenland. De totale export van chemische pro dukten bedroeg in 1963 bijna 2,4 mil jard. Dit betekent een stijging van ruim 5 procent ten opzichte van 1962, toen de export 2,01 miljard groot was. In 1963 had de Nederlandse chemische industrie, bij een bezetting van 80.000 man, een omzet van 3950 miljoen. Qua omzet was zij de vijfde in West- Europa onder de chemische industrieën na Duitsland, Engeland, Frankrijk en Italië. Minister Andriessen (economische za ken) is niets bekend van onderhandelin gen over export van Chinese steenkolen naar ons land. Dergelijke onderhande lingen worden ook niet gevoerd. Bij een eventuele import van Chinese kolen in ons land kan, gezien de zeer hoge vracht kosten, slechts sprake zijn van huis brandkolen. Onder omstandigheden van grote schaarste bij een strenge win ter -zal de invoer van huisbrandkolen uit China van geval tot geval beoordeeld worden, mede aan de hand van handels politieke aspecten, zo deelt de bewinds man mee in antwoord op schriftelijke vragen terzake van het Tweede-Kamer lid Maenen (KVP) Het jaar 1963 is uit het oogpunt van bedrijvigheid en werkgelegenheid voor de schoenindustrie een bijzonder gunstig jaar geweest. Aldus het jaarverslag van het bedrijfschap voor de schoenindustrie over 1963. De welvaartsontwikkeling bracht een aanzienlijke stijging van de schoeisel consumptie mee; de krappe arbeidsmarkt daarentegen stelde grenzen aan de pro duktie-capaciteit. Als het gevolg van een en ander heeft 1963 te zien gegeven: een produktiestij- ging van ongeveer 9 procent 'bij een personeelsbezetting die gemiddeld 2 a 3 procent lager was dan in het vorig jaar; ondanks deze aanzienlijke produktiestij- ging een vermindering van het aandeel van de eigen industrie in de voorziening van de binnenlandse markt daar de im port nog sterker steeg, nl. met ruim 30 procent; een stijging van de uitvoer on geveer gelijk aan de produktie, nl. met ongeveer 9 procent. Een vraag die in dit verband kan wor den opgeworpen is, in hoeverre 't markt verlies van de Nederlandse schoenin dustrie op de binnenlandse markt en de toename" van het invoersaldo moeten worden toegeschreven aan concurrentie- faktoren, dan wel aan een tekort aan Nederland zal dit jaar met een belang rijke inzending vertegenwoordigd zijn op de Internationale Jaarbeurs, die van 1 tot en met 15 juni a.s. te Barcelona wordt gehouden. Deze inzending, die wordt georgani seerd door de Centrale Kamer van Han delsbevordering, is ondergebacht in het zgn. Palacio de las Naciones en beslaat een oppervlakte van ca. 350 m2. Er zullen o.m. installaties worden ge- exposeerd, die gebruikt kunnen worden voor de verbetering van de bodem en de drinkwatervoorziening, zoals machi nes voor compostbereiding uit huisvuil en waterzuiveringsinstallaties. Een op het vervoer gerichte groep om vat scheeps- en dieselmotoren en model len van vissersvaartuigen. Van belang voor de voedselproduktie zijn installaties voor de suikerindustrie, eiersorteermachines en koeltechnische apparatuur. Bovendien worden enkele niet-technische produkten tentoongesteld, zoals vloerbedekking en stalen meubelen. produktie-capaciteit als gevolg van de arbeidersschaarste. Het lijkt niet te gewaagd aan te nemen dat met name de export zich sterker zou hebben kunnen ontwikkelen als de ondernemingen in ruimere mate over werknemers hadden kunnen beschikken en daarmee de produktie-capaciteit had den kunnen opvoeren. De vooruitzichten voor de naaste toe komst kunnen voor de schoenindustrie nog gunstig worden geacht. De ontwik keling van de schoenenconsumptie is gelet op bijvoorbeeld het verbruik in Amerika nog niet aan een verzadiging toe en de loonexplosie zal het verbruik in het algemeen, en het schoenenverbruik in het bijzonder stimuleren. Wat het uiteindelijk effect van de loon en prijsontwikkeling op de positie van de Nederlandse industrie zal zijn, is op dit moment moeilijk te voorspellen. De concurrentie-positie van de Neder landse schoenindustrie zal er in elk ge val niet sterker op worden, tenzij de in flatoire tendenzen die zich in enkele concurrerende landen voordoen, in hun uitwerking de effecten van de loon- en prijsontwikkeling hier te lande zullen overtreffen. Enig duizenden afgevaardigden van boerenleenbanken wognden gisteren in Utrecht de algemene vergadering bij van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen bank. De voorzitter van de raad van toe zicht, de heer Van Beekhoff, merkte op, dat de kosten van levensonderhoud in de eerste vier maanden van dit jaar met zeven procent zijn gestegen en dat het sterk vergrote bestedingsvolume in eerste instantie tot verdere investeringen noopt. Deze ontwikkeling wordt ten dele weer spiegeld in de cijfers van de organisatie over het eerste kwartaal van dit jaar. Zeer opvallend is de sterke groei van de uitzettingen. Deze namen toe met 139 miljoen gulden tegenover een toeneming van 122 miljoen gulden in het eerste kwartaal in het vorige jaar. Opmerkelijk is daarbijdat de aanwas van de spaargelden met *63 miljoen gul den veel geringer is geweest dan in het eerste kwartaal van 1963, toen de spaar gelden met 113,1 miljoen gulden toena men. Wij zien een soortgelijke ontwikke ling bij andere bankinstellingen, aldus de heer Van Beekhoff en moeten wel concluderen, dat het sterk vergrote be stedingsvolume meer de kredietvraag en bestedingsbehoefte heeft bevorderd dan de spaarzin heeft geprikkeld. Deze ont wikkeling zal nauwlettend moeten wor den gadegeslagen, meende de heer Van Beekhoff. De vergadering verenigde zich met het voorstel uit de winst over 2963 een be drag van twee miljoen aan de algemene reserve en een miljoen aan de bouwre- serve toe te voegen en het restant groot 388.332,78 gulden, naar de nieuwe reke ning over te brengen. (Advertentie) Het voor de uitbreiding der werkzaam heden nodige kapitaal van vijf miljoen gulden wordt voor 3.300.000 gulden ver kregen door plaatsing van aandelen bij de leden en voor 1.700.000 gulden uit het eigen vermogen der afdeling c. De dekkingscapaciteit zal met 38,5 mil joen gulden toenemen tot 50 miljoen. Tot bestuurslid van de centrale bank werd als opvolger van minister Biesheu vel gekozen ir. J. W. Hudig uit Arnhem. Ten overstaan van notaris mr. Seydlitz is in de Koning van Engeland te Hulst r de familie Verhaegen geveild de hofstede met bijbehorende panderijen met een oppervlakte van 25 hectare. De hof stede ging voor 251.000 van de hand. Kopers waren de gebr. De Dobbelaere uit IJzendijke. Een landbouwer uit het Belgische Lillo, nabij Antwerpen, is bij zonder teleurgesteld van de veiling ge gaan. Hij kwam juist 1.000 te kort om de Verhaegen-hofstede te kunnen kopen. De pachter van de verkochte boerderij en landerijen is op leeftijd gekomen en zal de hofstede naar alle waarschijnlijk heid binnenkort vrij maken. Het Nederlands Katholiek Vakverbond heeft in zijn orgaan ,,ruim zichtge steld, dat de hoge rundvleesprijzen kunstmatig in stand worden gehouden door enkele maatregelen, die de in voer belemmeren. Deze maatregelen kunnen in een tijd van zeer lage prij zen wellicht aanvaardbaar en noodza kelijk zijn, aldus het blad, maar bij het huidige sterk gestegen prijsniveau voor het rundvlees passen ze niet meer, Volgens ,Ruim zicht' gaat 't wat erg ver, als men de overschotten deels ten' laste van de gemeenschap weg werkt en die gemeenschap dan ook weer de nadelen laat dragen wanneer er tekorten zijn. Het NKV meent, dat er dan ook moeilijk gesproken kan wor den van een evenwichtige afweging van de belangen van boeren en con sumenten. Het blad vraagt zich derhalve af, of het niet redelijk zou zijn, bepaalde soorten bevroren vlees ook voor parti culier gebruik te importeren en de zogenaamde ruilvoet zo aanmerkelijk te veranderen, dat men in ieder geval op grotere schaal kan invoeren. Bij de lancering van zijn nieuwe vijf jarenplan voor de periode 19651970 gaat Israël een derde ontwikkelingsle ning uitschrijven. Deze lening van 400 miljoen dollar zal als de twee vorige, die 660 miljoen opbrachten, worden ge bruikt voor de verdere ontwikkeling en uitbeiding van Israëls economie. De obli gaties vormen een verplichting van de staat Israël. Op 28 mei a.s zal voor West-Brabant en Tholen, afdélingen der christelijke scholenbond, een scholendag worden gehouden in de „Graanbeurs" te Breda, De agenda vermeldt o.a.: Referaat door dr. J. de Wit, lector aan de V.U. en directeur van het paedagogisch insti tuut te Amsterdam over „Relatie ouder kind". Hierna bespreking of vragen stel len voor het referaat. In de namid dag zal de heer Lauxtermann uit Am sterdam voordragen: „Het was een vreemde nacht" van Albrecht Goes. De inspectrice van het ho. te Roosendaal mej. W. G. van Lokven zal om 10 uur de tentoonstelling van leermiddelen en meubelen openen. De scholendag zal eindigen om 16 uur. Dinsdag is het stoffelijk overschot ge vonden van de 54-jarige Geertruiden - bergse beroepsvisser Jan v. d. Bosch, die sinds donderdag 21 mei vermist was, toen hij bezig was geweest met het vangen van aasvisjes op de Donge. Amb tenaren van rijkswaterstaat vonden het nabij de Visplaat. De rijkspolitie te water uit Drimmelen heeft gistermiddag het stoffelijk overschot daar opgehaald en naar Drimmelen overgebracht, vanwaar het werd vervoerd naar het St.-Theresia- ziekenhuis te Raamsdonksveer. Geruch ten i.v.m. dit tragisch overlijden, als zou J. v. d. Bosch een zonderlinge figuur izijn geweest en vijanden hebben gehad zijn van elke grond ontbloot. Volgens het Russische blad „Sovjet- Rusland" heeft het Russische opperste gerechtshof de Moskouse handelsfunc tionaris Fliorent en zijn medeplichtige Klempert ter dood veroordeeld wegens het organiseren van een grote zwendel- actie. Zij zouden Russische fabrieken van moeilijk te verkrijgen materialen hebben voorzien. Hiervoor ontvingen zij volgens het blad 30 kilogram goud, diamanten, andere sieraden, schilderijen en duizenden roe bels. Ook hebben volgens het blad de autoriteiten enige bouwprojecten, acht auto's en enige andere artikelen van waarde in beslag genomen. Andere verdachten werden volgens Sovjet-Rusland" tot gevangenisstraffen veroordeeld. Een zekere Oesjitel kreeg 12 jaar, Nemtimof en Ratsimor 10 jaar, Israilof en Sjerbinacht en Kapitanof zes jaar. Fliorent werd beschreven als het hoofd van verscheidene economische afdelingen in de Russische hoofdstad. De bende had door steekpenningen de controle verkre gen over ruwe textielvoorraden, die met grote winst aan fabrieken in het hele land werden doorverkocht. Bij gevechten tegen opstandelingen in het Radfan-gebergte in Aden is dinsdag een Britse soldaat gesneuveld en werden er zeven gewond, zo heeft een Britse militaire woordvoerder meegedeeld. Voorts moest een Brits hefschroefvlieg- tuig een noodlanding maken, nadat het vanaf de grond was beschoten. Een transportvliegtuig van de R.A.F. werd eveneens getroffen, maar kon naar zijn basis terugkeren, tie acties tegen de op standige stammen worden nu bemoeilijkt door zware regenval. OP DE SCHEEPSWERF van Haifa, die de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen heeft geïnstalleerd, is thans het eerste geheel in Israël ge bouwde schip van stapel gelopen. UNILEVER Limited, die reeds meer dan 40 jaar in het ibezit is van 50 procent van het kapitaal van Thames Board Mills Limited, wil thans ook de beschikking verkrijgen over de andere 50 procent daarvan, die in het bezit zijn van Pur fleet Investments Limited. Te dien einde heeft zij een bod gedaan op het gehele aandelenkapitaal van Althames Limited. DIVIDENDVOORSTELLEN N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnij verheid, Oegstgeest 5 (5). Ned. Ind. Steenkolen Handel Mij., Am sterdam 8 (10). Assurantieconcern Stad Rotterdam, Rot- terdam 11% (10). N.V. Kon. Pharmaceutische Fabrieken v.h. Brocades-Steehman en Pharmacia, Meppel 20 (17). In Luxemburg zijn dinsdag nieuwe en. derhandelingen begonnen tussen de Ne- derlandse regering en de Hoge Autoriteit der E.G.K.S. over het probleem van de openbaarheid der vervoerstarieven voor kolen- en staalprodukten. Het overleg heeft een gunstig verloop gehad. Een officiële woordvoerder kon mededelen dat de besprekingen van staatssecretaris M. J. Keyzer en prof. A. Coppe (vice-voorzitter van de Hoge Autoriteit) „een gunstige inleiding" heb ben opgeleverd voor verdere onderhan delingen. Tijdens dit gesprek is aan beide zijden de wil om tot een oplossing te komen duidelijk gebleken en een eerste toenadering van de standpunten tekent zich af. aldus de woordvoerder. Op amb telijk niveau zal nu een tweede bespre king die op 5 juni in Den Haag zal worden gehouden worden voorbereid. De openbaarheid van de vervoerstarie ven voor kolen en staalprodukten door middel van publikatie of mededeling aan de Hoge Autoriteit is een verdrags- voorschift waarover reeds jaren wordt gestreden. De jongste ontwikkeling op dit punt was, dat de Hoge Autoriteit dreigde de Nederlandse regering in ge breke te stellen, omdat zij onvoldoende gevolg zou geven aan de aanbeveling uit Luxemburg om de tarieven openbaar te maken. Deze dreiging is door de on derhandelingen in ieder geval voorlopig afgewend. NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Hoogovens Kon. Olie 159.00 —159.20. Philips 153.00—153.20, Unilever 148.00 gb—148.30. BERGEN OP ZOOM. 26 mei Asper ges AA extra 2.70, AA I 2.30, A extra 2.63, A I 2.35, A afw. 1.57, B extra 2.35, B I 1.80, B afw. 1.00, C extra 1.40, C I 1.10, D I 90, E I 70, E II 40, stek 23, on dereind 20. GOES, 26 mei Kruisbessen exp. 1.11, aardbeien per doos I 96—1.03, II 6680, afw. 5164. GOES, 26 mei Aardappelen: Bintje 35 mm opw. binnenlandse sortering 89 per 100 kg. Levering aan de sorteerin- richting. Sorteerkosten voor rekening koper. Voederaardappelen noteerden 1.75 per 100 kg. Vlas. Ongerepeld 626 cent per kg. Gerepeld 1537 cent per kg. Eieren: De eierprijs bedraagt 1.181.22 per kg. KAPELLE. 26 mei. Groene kruisbes sen export kwaliteit 1.11 per kg. MIDDELBURG. 25 mei Fruit: D. Evern I 81—97, II 66—86, III 54—60. Re- gina I 74—93, II 74—84, III 47—59, Cam bridge Vigour I 8594, tomaten A I 2.27 —2.30, B I 2.16—2.24. B II 2.34, C I 1.68, CC I 1.29, CC II 1.13, kriel 68, groenten: bloemkool 4 stuks per kist 6078, 6 id. 41—69, 8 id. 32—48, 10 id. 21—33, 12 id. 11—19. sla 46, spinazie 1441, andijvie I 3446, II 21—31, postelein I 28.—41, II 1831, spitskool 11—35, asperges 1.43 3.26, komkommers groen II 75-90 4659, 60-75 40—47, 50-60 36^3, 40-50 30—37, 35-40 2226, krom 46—52, rabarber 410. prei 10—22, waspeen 1.11—1.18, radijs 6,5 23, bospeen 8796, boskroten 5077. ROTTERDAM, 26 mei Totale san- voer 3993, weekaanvoer 5708. Vette koei en en ossen 200, gebruiksvee 499, vette kalveren 790, graskalveren 105, nuchtere kalveren 1365, varkens 10, lopers 57, big gen 24, paarden 63, veulens 4, schapen of lammeren 74, weide-zuiglammeren 761, bokken of geiten 36. PrijzenPrijzen (resp. Ie kwal., 2e kwal., 3e kwal.): vette koeien 4.45—4.75, 4.10^.45. 3.70^1.00 per kg, vette kalveren 3.70—3.90, 3.503.70, 3.30—3.50 per kg, graskalveren 685, 585, 485 per stuk, nuchtere kalveren 200, 190, 180 per stuk, lopers 130, 110, 100 per stuk, biggen 80, 70, 60 per stuk, slachtpaarden 3.40, 3.10, 2.80 per kg, schapen 150. 130, 110 per stuk, lammeren 120, 105, 95 per stuk, kalf- en melkkoeien 1525, 1375, 1175 per stuk, varekoeien 1200, 1000, 900 per stuk, vaarzen 1175, 1000, 850 per stuk pinken 875, 750, 650 per stuk. Overzicht: (resp. aanvoer, handel, prijzen): vette koeien: kort - redelijk - als gisteren, vet te kalveren: aanmerkelijk groter - rustig - lager, enkele prima's boven notering, graskalveren: gewoon flauw - ruim prijshoudend, nuchtere kalveren: kleiner - stroef - gedrukt, lopers en biggen: ge woon - goed - prijshoudend, slachtpaar den: ruimer - traag - lager, schapen en lammeren: als vorige week - matig - sta biel, kalf- en melkkoeien: redelijk - kalm - goed prijshoudend, varekoeien: als vorige week - tamelijk goed prijs houdend, vaarzen en pinken: matig - kalm - onveranderd, weïdelammeren: ruimer - goed - iets stijver. De N.V. Javasche Cultuur Maatschap pij heeft in 1963, blijkens de verlies- en winstrekening, aan interest 22.700 (v.j. 22.300) ontvangen. Op grond van de ge bruikelijke waardering van het effecten bezit werd 20.200 2300) aan koers verschillen afgeschreven. Door bijzondere omstandigheden steeg de post onkosten enigszins tot 21.400 20.000). Voor vennootschapsbelasting werd 3300 (ni hil) betaald, zodat in totaal 22,200 40) ten laste van het reservefonds moest wor den gebracht. Dcor verdere bezuinigingen op de kantooruitgaven zullen de onkos ten in 1964 sterk verminderen, aldus de directie. Het reservefonds beloopt, na af boeking van het verlies, nog 470.700. Het bedrijf in Indonesië staat onveranderd te boek voor 3.68 min. Het zag er naar uit, dat de effecten beurs gisteren iets meer animo liet zien dan eergisteren. Per saldo hebben de koersen eergisteren, toen het zakenvolu- me sterk was ingekrompen, geen verlie zen van betekenis geleden. Gisteren viel eerder een iets betere tendens waar te nemen hoewel de omvang van zaken niet vëel groter was. In de hoek van de internationale concerns heerste echter iets meer levendigheid, voornamelijk voor Philips en Unilever, waarbij laatstge noemde werd gestimuleerd door het ge lanceerde bericht omtrent het bod van Unilever op Thomas Board Mills, een der grootste Engelse kartonfabrieken, waarvan Unilever reeds een deel van het kapitaal in bezit had. Vandaar dat de koers van Unilever aantrok tot bo ven f 148,en daarmee een koerswinst van een gulden behaalde. Het ging iets geanimeerder toe dan eergisteren en het zelfde kon gezegd worden van Philips, die herstelde tot f 154.Een vastere stemming heerste er ook voor AKU, die drie punten verbeterden tot 509,50. Hoog ovens was ongeanimeerd en onveran derd terwijl Kon. Olie zich niet wist te handhaven en terugkeerde naar f 159. Overigens had de markt een onaantrek kelijk verloop. Er viel weinig te beleven en men verkeerde in afwachting van sti mulansen uit het buitenland. De cultuur fondsen hadden een onbetekenende markt en hetzelfde kon gezegd worden van de scheepvaartaandelen, die over de gehele linie eerder iets luier waren. Onder de lokale industrieën ging de belangstelling uit naar Smits' Transfor matoren in verband met het bericht, dat het dividend over 19631964 iets lager zal uitvallen. Dit had een rechtstreekse invloed op de koers. Na eergisteren ge daan te zijn op 269. werd gisteren gead viseerd 250 laten. 25/5 26/5 iStaatslemngen Nederland öti 4% ■Nederland ay 4% Nederl. öü/1 4% 'Nederl. 60/2 4 Va Nederland 69 4y4 Nederland 60 4y4 Nederland 61 4% Nederland 63 4% Nederland 53 3% Grootboek 3 Ldem Stal 3% Nederland 51 3Va Nederland 53 3Va Nederland 56 3Va Nederland 46 3% Nederl. Bel. 3% Nederland 50 3% Nederland 54 3% Nederland 55 3% Nederl. 55/2 3% Nederland 37 3 '(Grootboek 46 3 lening 47 3 Ned. Invest. 3 Ned. 62/64 3 indie 37 3 Indië 37a 3 Bank- en kredietwezen B. Ned. G. 57 tt 104V4 961S 96% 96 Va 96% 98 Vs 9öH 96y2 96 72 95* 95* 93% 93% 93 y4 93% 93% 93 88% 88% 74* 85% 85% 93% 93% 90 90 y8 88 y2 88% 82 y2 82% 82% 82% 84% 84% 84ys 84% 87% 87 y2 87% 87% 87* 87% 91% 92 96% 96% 91% 91% B. 56/59 30). (Idem 2560 953/4 96 y4 104% 95% 96* tandelen industriële ondernemingen Cultures A dam Rubber HVA-munen H7y4 117% 168 168% S (industriële ondernemingen (A.K.U. 506% 507 Oen Mi). 134 134.50 Itiuogovena 642 643 jPhiiips Gem. Bez. 152.90 153.40 c.v.a. Unilever 147.70 148.70 25/5 26/5 Scheepvaart en Luchtvaart HA.L. 115% 115 Java-China 158 158 KXJVi. 69.o0* 69.50 K.N.SJVL. 154% 15'% Kon. Paketvrt. 152 150 Stv. Mn. Ned. 143 141 Mievelt Goudr. in y4 111 v. Ommeren 257 258 Rott. LJoyd 142 140% Scheepv. Unie 134% 134 Premieleningen Alkmaar 56 2% 118 b A'dam C-A 33 3 84% ld. prem. 51 2% 81% 95% ld. 56-1 2% 93 y4 89% ld 5Ö-2 2% 92% 95% ld. 56-3 2% 82% 93 Breda 54 Z% 103-/4 x Dordrecht 56 2 Va 8i y4 97% Eindh. 54 2% 82% 102% Enschede o4 2% 86% 102% s-Gr-Hag.. 52 2% 89% 103% idem 52-2 2% 95% 99 ttotterd. 52-1 z% 93 Idem 52-2 2% 91 89% Idem 57 2% 89 98 y4 Utrecht 52 2% Z.-Holl. 57 2% 87% Z.-Holi. 50 2Va 87 Converteerbare obligaties AKU t 10ÜO 4% 143 Bill ton óorsumij, 3% 87y2 b Gelder Zn. 4% 100% 88 KLM subord. 4% B. Ned. Bakk. 4% 196 b banders beh. 5 262 b Schokbeton 3% 232 >choiten Foxh 4% 126 Utermohlen 4% Aand. In belegg. uitjen A dam b.m, 50 161 161 Interunie 201 202 M. Fonds mi) Ne to 113.50 25/5 26/5 Robeco 231 231 Urn tas 510 509 Ver. Bezit. 137 137 isuropaionds 528 A'damse Bank 381 382 Cultuurbank 26% 25% Gron. Ind. Cr. B. 210 215 Holi. Bank U. 240% 210% Kasassociatie 851% 152 Nat. Nederl. 905 911 Ned. Credietb. 227 227 Ned. Handel Ml). 345 y2 344% Ned. Midd^t.b. 214% 214% Ned. Overzee B. 255 234% R'damse B. 345 342 oiavexiburg s B. 216% 217 Twentse B. 305 304 Industriële ondernemingen Aib. Heijn 599 600 Aig. Mij Onr. G. 265 266 A.I.M.E. i5o y2 159 Aig. Norit. 169 169 Amstel 42U 424 A'dam Ballast 519 518 b A'dam Droogd 159 160 A'dam Ru tuig 360 A.N iJSJl, 71 71% Becht en Dysei 204 Beeren trico 138 132% Bensdorp intern 555 540 Bergh Jurgena 273% 273% v. Berkels-Pat. 245 240 Biaauwhoed 450 450 Blijdenst. Will. 138% 138 Bols Lucas 1170 1160 dorsumu Wehry 73% 73 Braat mach. 78 79 Bieda Machines 247 259 Sredero's Bouw 769% 765 Brocades 841 834 Brons werk 165 165 tSuhrm.-TET 825 820 Jalve Dellt 992 1000 Jarps Garenfabr 409 413 Centr. Suiker 265 265 Daalderop 288 291 Dagra 242 242 Demka 175% 178 Dess. tapJJtiabr, 337 Dikkers en Co. 203 202 Drie Hoefijzers 385 389 D.R.U, 272% 275 25/5 26/5 Duyvls Jr. Snthoven Pletter!) Ërdal Excelsior Fittingfabr. Fokker Ford Gazelle r^wJabr. Van Gelder Pap. GelderL-Tielens Gero Geveke en Co. Gist- en Ptr. Grinten v. d. Gruyter en Zn, üagemeijer v. Hart Havenwerken deem van der Heineken'a Heybroek Hoek's mach Jab r. doU. Kattenb. Holi. Beton doll. Construct. doll. Melksuik. domburg Hougenbosch Hooimeyer Xndola mterias Interna tlo Lnt. Gew. Beton inventum doutb. Jongeneei Kemo Kempen Begeer Key houthandel Kled.-lnd. Smits Klene Suikerw. [Con. Ned. Pap. Kon. Zout Ketjen Korenschool Koudijp Kromhout Kon. Ver. Tapyt Leeuw Paplerw. Leidsche Wol Lindeteves Macintosh n.v. M Ned. Bakk. Hees Bouwm, '63 280 293 x 710 228% 131% 404 960 337 174% 535 280 293 710 x 228 130% 404 960 174% 535 x 776 325 329 985 1000 160V4 152% 445 176 398 344% 432 385 715 119% 410 506 290 461% 340 180 470 286 454 419 830 145 270 233% 310 301 879 252 208 144 ya 520 296 532 167% 502% 445 174 393 344% 433 385 715 120 414 288 463 341 174 470 286 449 470 423 839 146 270 235 306% 879 252 205 149% 520 296 537 169% 503% 485 243% 25/5 26/5 Mi). Menko Meteoor Beton Misset Uitg. Mosa Mijnbouwk. N aarden Chem. Nedap Ned. Dok. M. N. exp. papjabr. Ned. Kabeliabi. Ned. Melkunie Ned. Scheepsb. Nelle v. Ne tam Ny veraal Dranjeboom Overzeese Gas Palemb. Ind. ml) Pal the Philips 6»/» cumpb Pietersen auto's Reesink Rerneveid Rlva Rott. Droogd. M Ruhaak en Co. Rijnstaal Echelde B. v. A. Schev. expi. Mu Schokbeton Scholten Carton Scholten Foxhol Schuttersveld -muon de Wit Simons emb. i.mpiex mach. Smit transform £>paarnestad Stokvis Zn. Stoomp. Twentht Swaay van Tabakin Philips Fhomsen ver. b. (Jnilever 7% idem Idem Utermohlen Utr. asfaltf. A. Varossieau Veenend. Splnn. Ver. Blikfabr. Ver. Glrsfa, nat. 6% 4% 145 307% 525 426 425 578 154 245% 450 131 225 351 191% 390 387% 133 118 52.50 146% 170 209 356 314 140 118% 238 349 322 550 754 225 281 145 269 915 199 85% 360 158 344 140y4 121 83% 455 x 281 355 232 261 145% 295 522 426 425 580 153 133 249 449 289 132 225 352 191 393 387% 117 52.50 147 179 204 356 315 135 121% 236 349 324 549 755 228 282% 145% 250 930 193 d 85 364 158% 344% 140% 121 83% 450 283 350 326 303 259 25/5 26/5 Ver. Machinefa. Ver. Touwtabr. vette winkel V ezelverwerking Vlissingen katoen Vorstem. Cult. Vredestein Vries Uzerh. V uicaansoord Walvisvaart vVermnk s Beton Wessanen Wilt. Feyenoord üe Wit s textiel Wyers ind. H. Zaalberg Zeeuwse Cont. Zwanenb. Urg. Z wits al 195 530 380 160 256 y4 225 221% 152 108 öd b 257 444 218 220 515 127 380 988 320 Mijnbouw en petroleum 51 470 159 159.60 2005 Aig. Exploratie BiiLiton ie rubr. Biihton 2e rubr. K. Ptr. 1 a 2ü,- K. Ptr. 5 a J 20,- Moeare Enim. ld. eert. l/io opr. ld. 1 winstbew. ld. 4 winstbew. Dost-Borneo mU. Scheepvaart Furness Dostzee Dunarionfondsen Anaconda Bethlehem Steel General Electric General Motor Proct. and Gamble Republic Steel Shell Oi) 3327.50 78 194 428 380 158 260% 223 220 152 110%' 55 b 262 443 %l 217 220 513%| 127%| 380 989%l 320 b 52 480 159 159.50 3105 3450 b 489% 107 43% 85% 82% 87 44 44% 80 105 43% 35 Va 81% 87 43* 44 ss gedaan en bieden gedaan en laten b bieden X SS laten d ex dividend e ex claim

de Stem | 1964 | | pagina 13