wasautomaat Walcheren ZUID-BEVELAND Toneelseizoen besloten in Britannia Vlissingen Zeeuwsch-Vlaanderen co B.B. houdt grootscheepse oefening in Vlissingen Mr. de Casembroot droeg invalidenwagen over kinder voordeeldag 3.25 Nationaal Belgische Week Breda VLISSINGEN GOES Geslaagde sportdag instuif „Jong Goes" IMP.: STULZ NEDERLAND NV Dagblad De Stem Twee eenakters van Centrum POTTEtöijgSS AXEL TE Man BRESKENS van schip gevallen en verdronken Veel harmonieën vielen in de prijzen elke woensdag is TRUITJE van zuiver WEEK-ENDERS SHORTS uni- of ge streepte jeans. 41-ir Voor lft.2 jaar .1?^ VROOM DREESMANN Met steun van mobiele colonne TERNEUZEN Stichting Technische Hulpmiddelen Honderdste hulpmiddel van Stichting Grote vlasbrand in St.-Jansteen HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 26 MEI 1964 (Advertentie) ONTMOETING MET AALST In de tuin van het stadhuis heeft bur gemeester Kolff zaterdagmorgen om 10 uur de gasten uit Aalst (België) hartelijk welkom geheten. In het bijzonder bur gemeester en schepenen en de leden van het sportbestuur. In 1962 vond een eerste contact plaats in Vlissingen en in 1963 bracht Vlissingen een tegenbezoek aan Aalst. De heer Kolff hoopte dat dit pret tige contact heel lang zal blijven bestaan. Vlissingen heeft na de oorlog veel sport, uitwisselingen georganiseerd onder andere met België, Engeland en Duitsland. Dit is zeer toe te juichen en draagt werke lijk bij tot een beter begrip tussen de volkeren. Burgemeester Blankaart van Aalst dank te, en hoopte dat de wedstrijden in een prettige sfeer zouden verlopen. Over en weer werden kleine attenties aangeboden. De wedstrijden van zaterdag en zondag verliepen in een prettige sfeer. De eind stand is. 64 in het voordeel van Aalst. ONTMOETING MET MIDDELBURG De einduitslag van de sportuitwisseling tussen Vlissingen en Middelburg is 22— 10 in het voordeel van Vlissingen. Mid delburg won 5 takken van sport t.w. zevenhanidbal voor heren, gymnastiek, zaalhandbal heren, dammen en junioren korfbal. In de overige 11 takken van sport zegevierde Vlissingen. Tijdens de zater dagavond tot besluit gehouden feestavond reikte burgemeester Kolff de wissel beker aan de winnaar uit. St.-Anna ter Muiden D. DE KOSTER BEGRAVEN Op de begraafplaats van de Ned. Herv. kerk vond de begrafenis plaats van de heer D. de Koster, in leven ontvanger bij de invoerrechten en accijnzen aan de doorlaatpost te St.-Anna ter Muiden en president-kerkvoogd van de hervormde kerk te St.-Anna ter Muiden. Aan de begrafenis ging een rouwdienst vooraf, die werd geleid door ds. C. Balk te Sluis. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de heer D. Binnendijk uit Terneuzen. Hij schetste de overledene als een rechtschapen ambtenaar en collega. De heer J. Hacker uit Betranchement bracht namens de familie en als huis vriend, dank voor de grote belangstelling ook namens de Belgische en Nederlandse grensambtenaren als collega. De kist \yerd gedragen langs een haag van Bel gische en Nederlandse douane-autoritei ten en marechaussees, en was gedekt met de Belgische en Nederlandse kleu ren. De belangstelling was buitengewoon groot. Westkapelle RAADSVERGADERING Morgen komt de raad der gemeente Westkapelle onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester in openbare vergadering bijeen. De agenda bestaat uit 16 punten, o.a. verkoop gemeentegrond, verkoop ge meente woningen, het het gesloten ver klaren van een gedeelte Marktplein en Papestraat voor rijwielen met hulpmo- tóren. FILMAVOND VOETBALCLUB 'In het clubhuis, café „Kasteel van Batavia" heeft de voetbalclub ,,de Noormannen", een filmavond georgani seerd, die door vele leden werd bezocht. Er werden een aantal prachtige en leerzame voetbalfilms vertoond. (tot «n met zondag 31 mei) De bevolking van Breda en zuid-Nederland wordt uitgenodigd tot een bezoek aan: STADSSCHOUWBURG BREDA Toeristische tentoonstelling van België. CULTUREEL CENTRUM „DE BEYERD" Werken van hedendaagse Belgische kunstenaars. In de filmzaal dagelijks films van 14.-17 en van 20.30-22.30 uur. Beide tentoonstellingen zijn dagelijks geopend van 10-22 uur. TOEGANG GRATIS. De r.k. Instuif „Jong Goes" heeft op het gemeentelijk sportterrein aan de Westhavendijk een grote sportdag ge organiseerd, waaraan werd deelgenomen door voetbalelftallen van de jeugdsocië- teiten van Zevenbergen, Halsteren, Steen bergen en Goes en door dames-handbal elftallen van Zevenbergen en Goes. Onder buitengewoon gunstige weersomstandig heden werd in een vlot tempo, voor een zeer talrijke publiek het hele program ma afgewerkt. De voetbalwedstrijd ZevenbergenGoes eindigde na verlenging onbeslist, doch na het nemen van strafschoppen toonde „Jong Goes" zich de sterkste met 23. De wedstrijd Halsteren—Steenbergen werd 01. Als intermezzo werd de dames- handbalwedstrijd Zevenbergen—Goes ge speeld, die door de Goese dames werd gewonnen met 19. De beslissingswed strijd in de verliezerspoule werd door Halsteren gewonnen met 2—1 van Zeven bergen, die in de winnaarspoule door Steenbergen met 30 van Goes. Hierdoor werd de eindstand van dit tournooi: 1 en winnaar van de door Heineken's Brouwe rijen Nederland beschikbaar gestelde wis selbeker: Steenbergen; 2 Goes; 3 Halste gen en 4 Zevenbergen. Tijdens een zeer goed bezochte dans avond in de Prins van Oranje werden s avonds de prijzen uitgereikt door de vice-voorzitter van „Jong Goes", de heer M. Boutens. Aan het bal werd muzikale medewerking verleend door de Bergen op Zoomse dans- en showband „The Goodwill Partners", terwijl ook het teen- agerzangersje Anneke Leenmeyer twee maal een optreden verzorgde. (Advertentie) met..silent watchman" Volautomatisch 1265.- Met eigen verwarming 1575.- AMSTELVEEN, TEL02964-194 54 Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES Exploitatie inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch-Vlaanderen J PETIT, Breedestraat 3A, Oostburg, tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland èn Walcheren: S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland èn Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Hansiveert K.V.P.-VERG ADERING De plaatselijke afdeling van de K.V.P. heeft in zaal ..Thalia" een vergadering belegd. Aan het begin van deze verga dering deelde voorzitter Suy mede, dat de secretaris in verband met zijn aan staande verhuizing naar elders zijn func tie beschikbaar heeft gesteld. De secre taris zal tot het tijdstip van vertrek nog aanblijven terwijl inmiddels naar een andere kandidaat zal worden uitge zien. Voor zijn vertrek zal nog een af- scheidsvergadering gehouden worden De vergadering stond verder stil' bij de herindeling der gemeenten op Zuid- Beveland. Het algemeen standpunt in deze was, dat Schore dient gevoegd te worden bij de gemeente Kruiningen terwijl voor wat betreft samenvoeging van Kruiningen met Yerseke de be langstelling niet groot was. Ook Oostdijk zal voor de K.V.P. niet een punt van waar belang zijn en de K.V.P.-fraktie in de gemeenteraad zal zich dan ook niet verzetten tegen samenvoeging van Oostdijk bij Krabbendijke' Verder werd aangedrongen op het meer leven inblazen van de Commissie van toezicht op het korpshuis „Kaj Munk". Even werd nog stilgestaan bij de mo gelijkheid tot aankoop van een woning wetwoning. Daarna werd overgegaan tot behande ling van het werkstuk recreatie. Alge meen was men de mening toegedaan dat men tot vakantiespreiding dient te komen waarvan dan van de zijde van O.K.W. rekening gehouden zal dienen te worden met de vakantieperioden in be paalde streken van ons land. Een bijzondere doorn in het oog was het ontnemen van de mogelijkheid van dijkrecreatie aangezien door de Polders de dijken worden verpacht en het daar door voor de recreatie zoekende mens onmogelijk is van dijkrecreatie aan de oevers van de Scheldestroom te genie ten, terwijl er toch een dringende be hoefte bestaat aan voldoende recreatie gebied. Deze vergadering was ondanks het bijzonder warme weer goed bezocht. Kapellebrug ONTPLOFFING IN WINKELBEDRIJF Met twee harde klappen is de diep vriescompressor in het winkelbedrijf van de heer A. de B. uit elkaar gesprongen. De ontploffing richtte grote ravage aan. De muren vertonen enkele flinke scheu ren. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Ovezande BEJAARDENTOCHT Op dinsdag 23 juni houden de bejaar den hun jaarlijkse uitgaansdag door het maken van een tocht in twee autobussen. Einddoel van de tocht is paleis Soestdijk waar tussen 12 en 13 uur zal worden deelgenomen aan een défilé voor de ko ningin. De terugreis gaat langs het fraaie raadhuis van Hilversum, Loosdrechtse plassen. Utrecht, Den Bosch, Drunen en Oosterhout. Voor een dergelijk uitgaanS' dagje is veel geld nodig. Daarvoor wordt door de comitéleden in de periode 1 t.m. 16 juni een lijstcollecte gehouden. Yerseke BESTEMMING OESTERPUTTEN In verband met de gewijzigde omstan digheden in de oestercultuur worden de overvloeiende buitenputten niet meer ge. bruikt. In de praktijk is gebleken dat deze putten zich uitstekend lenen voor verwateren van mossels, vooral het zand. vrij maken bij oostenwind. Een tweetal putten werden in 1962 reeds hiervoor wateren van mossels in oesterputten kan slechts gegeven worden via de gemeen' te welke een verordening voor het ge bruik van oesterputten reeds jaren ge leden n het leven heeft geroepen. Door het Bestuur der Visserijen op de Zeeuw se Stromen is het gemeentebestuur ge- gevraagd de bestaande bevordening op Niet alleen dat men de mosselhandela ren een goede dienst zou bewijzen maar ook zouden de putten er door worden onderhouden terwijl ze nu aan verval worden prijsgegeven. Op de a.s. raads vergadering zal de raadsleden worden gevraagd de bestaande bevordering op de oesterputten zodanig te wijzigen dat voor het verwateren van mossels ver gunning kan worden gegeven. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2\'2 mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen HUURPRIJZEN OESTERPERCELEN Door het bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen is in opdracht van de Minister van Financiën de volgende re geling bekend gemaakt i.v.m. betaling huursommen van oesterpercelen. Gezien de uitzonderlijk ernstige gevolgen van de strenge vorst in begin 1963 is de Minister bereid een gedeelte van de huursommen niet in te vorderen. Dit bedraagt voor het huurjaar april 1963 maart 1964 een derde van de huurprijs zoals bij de nieuwe regeling in 1963 is vastgesteld. Voor het jaar april 1964- maart 1965 twee derde en voor het huur- jaar april 1965- maart 1966 zullen de overeengekomen huurprijzen ten volle moeten worden betaald Alle aangegane verplichtingen zullen onverminderd van kracht blijven. I.v.m. de bijzondere om standigheden bestaat tot 1 aug. de ge legenheid aan de huurovereenkomst met ingang van 1 april 1963 een einde te maken. Degenen die hiervan gebruik maken behoeven ook over het jaar 1963- 1964 niets meer aan huurprijzen te be talen. Verwacht mag worden dat voor zeer veel percelen, de huurovereenkomst zal worden beëindigd aangezien het niet meer mogelijk is de oestercultuur voort te zetten. Slechts een 12 grote kwekers proberen met de invoer van Franse en Portugese zaaioesters en de import van 1 en 2 jarig oesterbroed uit Noorwegen de oestercultuur nog voort te zetten. RAADSVERGADERING Vrijdag 29 mei komt de raad te 8 uur bijeen. Als voornaamste punt zal worden besproken de herindeling van de ge meenten op Zuid-Beveland, in het bijzon der de samenvoeging van Kruiningen Yerseke. Voor de behandeling zal het prae-advies uitgebracht door B. en W. aan de aanwezige leden worden uitge reikt. Verdere punten van behandeling zijn de verbouwing conciërgewoning, be groot op 16.000,-. B. en W. stellen on derhandse aanbesteding voor aan de vol gende aannemers: uitvoering verbou wing F. Waverijn voor 11.000,- schilderwerk enz. aan fa. Ridderhof voor 2537,- sanitair J. v. d. Velde voor 1340,. en electrische installatie aan J. Everse voor 600,-. Aangezien B. en W. na herhaalde pogingen niet geslaagd zijn enige percelen grond, benodigd voor het industrieterrein aan te kopen van de heer J. Sinke, Oostdijk en J. Butijn, Yerseke, stelt het college voor deze per celen te onteigenen. De laatst geboden prijs door de gemeente is 2,25 per are. De rechter zal t.z.t. uitmaken welke prijs betaald zal moeten worden. Door G.S. is goedkeuring onthouden aan het raads besluit gemeenschappelijke regeling rei nigingsdienst omdat hierin bepaald is dat begroting en rekening slechts aan G. S. zullen worden aangeboden wanneer deze niet de goedkeuring hebben van alle raden der deelnemende gemeenten. Voorgesteld is de regeling zo te wijzi gen dat een "en ander aan goedkeuring van G. S. wordt onderworpen. Verkoop woningwetwoningen aan E. Danker, Stenge 5, voor 8722,-; aan D. Mol, Stenge 32 voor 9660,. en aan J. Duin- kerke, Margrietstraat 28 voor 9813,-. Het Zeeuwse toneel-seizoen is in Bri tannia te Vlissingen besloten met twee één-akters door het toneelgezelschap „Centrum". Het in het programma gesuggereerde verband tussen deze beide eenakters hebben wij moeilijk kunnen ontdekken Slechts het navrante karakter geac centueerd door de wel zeer sugges tieve decors vertoonde deze overeen komst. Veel duidelijker kwamen de verschil len naar voren, verschillen zowel qua in houd als qua uitvoering. Om met het laatste te beginnen we hebben ons afgevraagd wat het gezel schap heeft bewogen de opvoering van de Luizenbarones van Tennessee Willi ams doorgang te doen vinden. Door een kennelijke indispositie van met name Nel Knoop konden de spelers er niet in slagen deze wel zeer korte eenakter (12 min.) gstalte te geven. Het verband tussen de twee stukken was bovendien niet zodanig dat Huis Clos van Sartre aan betekenis in zou boeten door het vervallen van ,,De Lui zenbarones". Het was dus met enige scepsis dat wij ons zetten voor de tweede eenakter, een scepsis die echter niet lang stand kon houden. Voor een dermate magis trale opvoering als welke Sartres Huis Clos ten deel viel moesten wij ons in de eerste minuten al geheel gewonnen geven. Evenals Tennesee Williams verbeeldt Sartre zijn visie op de Hel. Ziet Tenne see Williams deze voornamelijk als een gevangenheid in zichzelf met een mo gelijkheid tot ontspanning door ontmoe ting met de ander, voor Sartre bestaat de Hel juist uit die ontmoeting met de ander met volstrekte onmogelijkheid tot terugtrekken op zichzelf. In hoeverre Williams er in is geslaagd dit in toneeltaal duidelijk te maken kun nen wij moeilijk beoordelen vanwege reeds genoemde zwakke opvoering. De beklemming van Sartres Hel ons echter niet bespaard gebleven. Stel u voor; Drie mensen arriveren tegelij kertijd in het hiernamaals, door Sartre voorgesteld als een enorm hotel met dui zenden gangen en kamers. De personen: Een pascifistisch (schijn) held die de serteerde, en deswege werd geexecu- teerd. een zeer intelligente lesbische vrouw, vergast door haar vriendin en een sensuele, ontroerend domme blon dine, die aan longontsteking overleed. Deze mensen zijn eikaars beul. Kwel len elkaar aanvankelijk ongewild later echter met steeds boosaardiger opzet. Daarbij worden zij nog gekweld als zij zien hoe de wereld daar beneden hen laat vallen als hadden zij nooit bestaan. Guus Hermes, Elizabeth Andersen en Ann Hasekamp geselden elkaar als resp. Garcin. Inès en Estelle zo, dat wij allen in die Hel werden betrokken, gewild of ongewild. De regie van de beide eenakters berusten bij Walter Kous de decors waren van Roger Chailloux. De opvoering stond onder auspiciën van Z.V.U. en het Nutsdepartement Vlis singen. C H. de N (Advertentie) „•rtÖSaèlgSs Te^en hocst'en keelpij V uitwerking frappant GESLAAGDE OPVOERING DOOR AXELS JEUGDWERK Axels Jeugdwerk heeft met de op voering van de operette „De pruik van de koning" succes geboekt. Voor een volle zaal werd o.l.v. de heren Th. v. d. Berg en A. Kroes, met aan de vleugel de heer J. Busch, een uitstekende uitvoering van de jeugdoperette „De pruik van de koning" gegeven. Rond een vrij eenvoudig gegeven, n.l. diefstal van de koningspruik, met het doel de koningsdochter te kunnen uit huwelijken aan de ridder van haar dro men, werd in een romantische sfeer, to neel, muziek en zang tot één geheel ver weven. De romantische sfeer werd zeker nog versterkt door het eenvoudige maar kunstzinnige decor en de door de jeugd leiders vernieuwde toneelverlichting. Het deed zeer prettig aan, dat alle leef tijdsgroepen van het Jeugdwerk in de gelegenheid waren gesteld om in de operette een rol te vervullen. Het ge zamenlijk werken, één der steun pilaren van de vereniging was ook hier een punt dat het succes mogelijk maakte. Clinge MODESHOW TIJDENS FEEST „WELDOEN DOOR VERMAAK" Ter gelegenheid van de feesten van de fanfare „Weldoen door Vermaak", op 6 en 7 juni heeft het werkcomité ervoor gezorgd, dat er een internationale mode show te zien zal zijn, waaraan door vijf beroepsmannequins wordt deelgenomen. Hoofdzakelijk zal sportkleding getoond worden van het Franse huis Maix uit Parijs en het Oostenrijkse huis Vorsteher uit Wenen. Dezelfde show zal in de tweede helft van juli in Scheveningen vertoond worden. De show zal op de beide feestdagen telkens om 4 en 9 uur op het gemeentelijk sportterrein te zien zijn. Voor de kinderen wordt een ballon feest georganiseerd. Zaterdag 6 juni, om twee uur, krijgen alle schoolkinderen bij het gemeentehuis een ballon en een vlag getje uitgereikt. A. d'Hondt Stekene (B) 4, 9 G. Reijns, St.-Janst. 3, 10 J. Maas, Kl'zande 3 pun ten. De 14e en laatste prijs waaraan tra ditioneel een pijp als troostprijs was ver bonden was voor René Boogaert Kloos- terzande. (Advertentie) (Van onze correspondent) In de Handelshaven te Breskens is maandagmiddag omstreeks 1 uur de 59- jarige F. Wijne uit Breskens van een beurtschip gevallen en verdronken. Naar men aanneemt was hij bezig met het dichten der luiken van het schip de Gi deon II. Toen schipper J. Klaassen aan boord kwam zocht hij Wijne en plotseling zag hij hem in het water liggen. Een juist passerende Belgische arts alsmede A- v. d- Maas uit Breskens konden slechts de dood constateren. In Ossendrecht Zoals wij gisteren reeds hebben be richt is er in het afgelopen weekeinde in Ossendrecht door niet minder dan 24 muziekgezelschappen gemusiceerd in ver band met het 90-jarig bestaan van de harmonie „De Hoop". Aan het concours dat tijdens de feestelijkheden werd ge houden, nam een groot aantal gezelschap pen deel. Zondagavond werden de ver schillende premies verloot. De korpsen uit Berendrecht, Huybergen, Kruisland, Kwadendamme, Rucphen, Schijf en Zand vliet sleepten hierbij de prijzen in de wacht. De vereniging uit KwadendEtfn- me kreeg ook nog de directeursprijs en de prijs voor de verstkomende vereni ging. Ook Huybergen en Lepelstraat kre gen een directeursprijs. De extra prijs voor de dirigent, die de meeste korpsen onder zijn leiding had, ging naar de heer H. Bergs uit Bergen op Zoom. Hij is dirigent in Rucphen, Wouw en Zegge. MEISJES glansgaren. In 7 gezellige modekleuren. Voor leeftijd 6 jaar kleine oqc stijging per maat)...w. Grootste maat 14 j. 595 5 tot 10 jaar. JONGENS korte mouw. In Diverse tin ten. In- en over pantalon te dragen. Voor leeftijd 275 MEISJES kl. stijging per maat) Grootste maat 14 j. 2®® Voor leeftijd 11 tot 14 jaar. BREDA BERGEN OP ZOOM OOSTERHOUT (Van onze verslaggever) „Va-et-Vien" heet de oefening, die de brandweercolonne van de mobiele co lonne en de BB kring A Zeeland dinsdag 2 juni te Vlissingen zullen houden. Gefingeerd zal dan worden dat het zuidelijk gedeelte van Vlissingen door een zware vijandelijke aanval met con ventionele wapens als brand- en brinant- bommen getroffen is en in brand staat. Omdat de BB de calamiteiten niet de baas kan wordt bijstand gevraagd van de brandweercolonne van de mobiele co lonne. De BB heeft n.l. de beschikking over 41 bluseenheden terwijl er voor de be- Sluis VOETBALWEDSTRIJD Op het gemeentelijk sportterrein te Sluis werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen twee Belgische teams nl. één van de posterijen uit Brugge en één van de politie en douanemensen uit Knokke De match werd door de „Bruggelingen" met 50 gewonnen. KAMPEERDRUKTE Het gemeentelijk kampeerterrein „De Meidoorn" is weer volop in exploitatie. De dichte begroeiing van hoog struik gewas sluit het terrein geheel af van het rijverkeer en dat geeft aan de om geving een bijzonder rustig cachet dat ieder jaar meer en meer wordt ge waardeerd. MUZIEKVERENIGING NAAR HEIST De muziekvereniging Apollo heeft nu ook een uitnodiging gekregen om naar Heist aan Zee te trekken nl. op 14 juni t.g.v. van de grote viswedstrijden die daar gegeven zullen worden. Deze keer zal ook de drumband De Jantjes de tocht meemaken. Walsoorden ZEEHENGELWEDTSRIJD De zeehengelclub De Vogel hield in de Westerschelde haar tweede clubwedstrijd waaraan door 55 vissers werd deelgeno men. Ondanks het prachtige weer was de vangst maar matig. Voor bovenmaat se vis werd 1 punt per gram en voor ondermaatse vis 1 punt toegekend. Voor de prijswinnaars waren mooie prijzen be schikbaar gesteld. De uitslag was: le pr. L. v. Hecke, Burcht (B) met 285 p., 2. Th. de Bakker. Kloosterzande 150 p., 3 W. de Cuijper, Terneuzen 98, 4 mevr. Lu- casse Kl'zande 80, 5. Th. Reijns St.-Jan steen 5. 6 R. Christiaens. Kl'zande 4, 7 - A. v. Belleghem Borgerhout (B) 4, 8 BURGERLIJKE STAND Geboren: Petrus zv F. Wullaert - Stroo- band, Sluis; Jannetje dv G. Klaassen - Nieuwenhuijzen; Jannie dv A. de Smet- Jansen; Dirk zv A. Bouman - van Dijk; Eline dv W. de Zeeuw - Cappendijk; Adriaan zv G. Overbeeke Hubregtse; Peter zv P. Lindenbergh - Lobbezoo; Linda dv O. Martens - Faes; Olivier zv A. van der Sloot - Verweij; Johanna dv A. Masseilje - van de Plassche; Piet zv P. Durink - Jansen; Harmen zv G. van Eijk de Jong. Huwelijksvoltrekkingen: Joos Lubsen, 23 j. en Cathariena de Graaf, 22 j.; Wil lem van Graefschepe, 24 j., te Westdorpe en Maria Beeldens, 21 j.; Anton Krijger, 19 j. en Janna Hofman, 20 j.; Jacobus van Toor, 33 j. en Francina Verhage, 24 j.; Adriaan Oosterling, 21 j. te Hoek en Pieternella Jansen, 20 j.; Jan van As, 23 j. en Marianne de Buck, 22 j.; Frans Hol, 24 j., te Rotterdam en Jacoba de Ridder, 23 j.; Polidor de Groff, 24 j., te Sas van Gent en Carla de Buck. 20 j.; Marcel Buijsse, 23 j., te Sas van Gent en Leonie Buitink, 23 j.; Abraham Sorber, 54 j. en Elza de Winne, 43 j.; Pieter de Putter, 22 j., te Zaamslag en Cornelia Reijngoudt, 19 j. Overleden: Cornelis Wieland, 68 j., geh. gew. met E. Verlinde; Joanna van de Vijver, 77 j., ongeh., te Zuiddorpe; Jaco bus Geers, 60 j., echtg. van M. Doorns. Zuiddorpe ALGEMENE JAARVERGADERING BEJAARDEN EN GEPENSIONEERDEN De r.-k. bond van bejaarden en gepen sioneerden is in café Centraal bijeen ge weest voor het houden van de algemene jaarvergadering. Wegens het aftreden van de voorzitter werd deze vergade ring geleid door de secretaris, de heer Pr Apers. Uit zijn jaarverslag bleek dat gedurende 1963 zes leden waren gestor ven en vijf nieuwe leden waren toege treden. Het ledental bedroeg 31 dec 1963 84. Door de heer De Waal uit Clinge, kringleider van de Diocesane bond voor oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, werd een uit eenzetting gegeven over de op 1 januari 1965 inwerkingtredende bijstandswet. Zo klaar en duidelijk wist hij de toehoor ders over deze wet in te lichten dat hij een langdurig applaus kreeg en het be stuur hem hartelijk dank bracht. Met algemene stemmen werd erder tot voor zitter gekozen de heer P. van Dongen die op de vraag van de secretaris of hij deze functie wilde aannemen beves tigend antwoordde dankend voor het in hem gestelde vertrouwen. Na sluiting van het officiële gedeelte bracht men de rest van de namiddag door onder het genot van een kopje kof fie en het leggen van een kaartje. Meer dan de helft van het aantal leden was op de vergadering aanwezig. PUNTENSCHIETING De uitslag van de voorwedstrijd kam pioenschap handboogschieten, staande wip voor viertallen verzorgd door St. Sebastiaan Zuiddorpe voor de groep Axel-Koe wacht-Zuiddorpe is als volgt: le Ons Vermaak III Axel 24 punten, 2e St. -Sebastiaan I te Koewacht 22 pnt. 3e St.-Sebastiaan III Koewacht 20 pnt. 4e St.-Sebastiaan II Koewacht 17 pnt. 5e Ons Vermaak II Axel 16 punt. 6e St. Sebastiaan VI Zuiddorpe 14 punten, 7e St. Sebastiaan I Zuiddorpe 13 punten. 8e Ons Vermaak I Axel 12 pnt. 9e St. Sebastiaan TV Zuiddorpe 11 punten, 10e St. Sebastiaan III Zuiddorpe 10 punten, lie St. Sebastiaan II Zuiddorpe 10 pnt., 12e St. Sebastiaan V Zuiddorpe 7 pnt., Persoonlijk hoogste aantal punten E. van Marke 15 Koewacht. A. van Hoogstrate 9 Axel. Finale te Terneuzen op 13 juni, strijding van de branden 72 bluseenhe den nodig zijn en in aanjaag verband zelfs 94 eenheden; De mobiele colonne is een militaire eenheid, die in 1955 zijn ontstaan vond, omdat bleek dat de BB niet een regionaal potentieel konden opbrengen, omdat er een tekort aan mensen en materieel was. De mobiele eenheid heeft dit tekort aan mensen en materiaal niet en assisteert de BB in eventuele bedreigde gebieden. De gemiddelde leeftijd van de herha lingsdienstplichtigen. die aan de oefenin gen deelnemen is 30 jaar. Na 'n opleiding bij de land- of luchtmacht werden ze voor het eerst opgeroepen voor de mo biele colonne in 1961.,. Ze zijn nu weer voor drie weken onder de wapenen en worden ingezet in ver schillende plaatsen. Voor de oefening in Vlissingen zijn ze gemobiliseerd in Oud- Gastel, van waaruit ze als de BB in Vlissingen hun steun inroept tijdens de oefening, naar Vlissingen worden ver voerd om daar te gaan helpen. Bij Le- wedorp worden ze opgevangen door zg. loodsen, die de eenheden naar het ramp gebied brengen. Wanneer de gefingeerde aanval op het zuidelijk stadsdeel van Vlissingen plaats vindt is de BB al in paraatheid gebracht, omdat de politieke toestand in Europa zodanig wordt geacht te zijn dat paraat heid geboden is. Als waterwinplaats voor deze oefening worden gebruikt de west- en oostzijde van de watergang, de Houtkade en de Loskade. Wel draagt men ervoor zorg dat het gebruikte water weer terugvloeit in reservoirs, anders zou geheel Vlissin gen onder water komen te staan. Het is voor de eerste maal dat een dergelijke oefening in Zeeland wordt georganiseerd. (Van onze verslaggever) Een mjjlpaal in de geschiedenis be leefde gistermiddag de Zeeuwse Stich ting Technische Hulpmiddelen Gehandi capten, toen de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem broot in het gebouw van de Stichting Zeeland te Middelburg het honderdste door de stichting verstrekte hulpmiddel overdroeg. Het was een Elka-elektric invalidenwa gen, die de heer J. Meyer uit Vlissingen uit handen van de commissaris in ont vangst mocht nemen. De commissaris der koningin prees de heer Meyer voor zijn doorzettingsver mogen omdat hij, reeds vanaf 1930 lij dende aan een progressieve verlamming, lang heeft geschroomd een wagen aan te vragen. Hij stelde hem ten voorbeeld aan vele anderen, die maar direct bij een of andere instantie gaan aankloppen wanneer er iets aan de hand is. De commissaris sprak de hoop uit, dat de heer Meyer nog tal van jaren op wel verdiende wijze gebruik mag maken van de wagen. Voorzitter mr. J. Kolkman, schetste de geschiedenis van de stichting, die be gon toen het dagelijks bestuur van de Stichting Zeeland van de Zeeuwse collecte 1961 gelden afzonderde voor de hulp aan poliopatiënten en spastische kinde ren. Om de gelden zo goed mogelijk te besteden werd een speciale commissie in het leven geroepen, die naderhand omgevormd werd tot een stichting. De financiering geschiedt vooral door de Stichting Zeeland. Aan hulpmiddelen voor gehandicapten is er thans reeds meer dan voor f 83.000 aangeschaft. Voorzitter Kolkman hoopte enerzijds dat 't niet bij 100 verstrekte hulpmidde len zal blijven terwijl hij anderzijds' de wens uitsprak dat 't zover zal komen dat bemiddeling voor een hulpmiddel tot het verleden zal gaan behoren. Door onbekende oorzaak brak brand uit in een op het veld staande vlasmijt welke eigendom was van A. Saman te St. Jan steen. De snel gekomen brandweer kon niet verhinderen dat nog twee aan grenzende vlasmij ten in brand opgingen. De brandweer moest zich bepalen tot het bewaken van vlas, dat ter roting op omliggende velden was gespreid. Al het vlas, ongeveer 65.000 kg, en nog 3000 kg bolraap. weiden volledig door het vuur verteerd. De verzekering dekt de schade. Van onze adverteerders CAMPINGSHOW SPORTHUIS VAN NOORDEN, OOSTBURG In de grote zaal van het Hervormd Jeugdcentrum te Oostburg heeft sport- huis van Noorden, Burgemeester Eras- musstraat 8 te Oostburg, een camping show ingericht, die tot en met woensdag te bezichtigen is. De show is gelukkig niet beperkt gebleven tot het uitstallen van veel kampeermateriaal. Op een over zichtelijke wijze, rekening houdend met een aangename kleurverdeling, zijn in de zaal artikelen tentoongesteld, die van het kamperen een tijdelijke verhuizing maken. Van het kleine wigwamtentje tot en met de reusachtige bungalowtent strekt zich de inventaris uit. De vele mo derne uitrustingsstukken hebben daarbij in gebruiksklare vorm een voorname plaats ingenomen.- Het geheel zorgt voor een zomerse sfeer, die menigeen zal be wegen een kijkje te gaan nemen. Morgen, woensdag 27 mei gelden dc hoogwaterstanden voor Zeeland: Hans- weert 3.35-15.53 u„ Terneuzen 2,58-15.15 u„ Vlissingen 2.26-14.43 u., Wemeldingc 4.18-16.46 u. SAS VAN GENT Olympia 19.30 uur Cleopatra TERNEUZEN Luxor 20 uur De overwinnaars OOSTBURG Ledel 9.30 uur Jaarverg. CBTB OOSTBURG Ledel 20 uur Moord boven de afgronc KLOLTINGE 14.30 uur Opening nieuwe gemeentehui: door minister Toxopeus

de Stem | 1964 | | pagina 2