NEDERLAND KLOPT ALBANIË (2-0) IN VREEMDE VOETBALKLUCHT Lachend en huilend naar huis VLISSINGEN: TWEEMAAL VERLIES Huichelachtige comedie Oud-internationals 5-5 tegen Belgische ploeg Lach en traan in Rotterdam Slechte start Vlissingen Roda-Xerxes nog gelijk Dongeii-Baroiiie 1-5 Kampioenen in één toernooi Roosendaal en Zeeland S. 1-1 Dat kon niet Dat dacht ie Dat mocht niet Hongarije slaat Frankrijk (2-1) Reinaerttoernooi te Hulstsucces BAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 25 MEI 1964 Het tweede doelpunt. Geheel rechts de geslagen Ali Mema. Links daarvan de juichende Bennie Muller. Naast hem Lambert Ver donk. In het doel staat Skendel Halili verslagen en ligt doelman Mikel Janku. Konden de Albanezen dat allemaal zo maar nemen? Zij moesten het wel, want plotseling begon het oranjeteam veel beter te spelen. In de zevende minuut kwam er een vloeiende combinatie tot stand tussen Lambert Verdonk en Chris Bergholtz. De Feijenoorder zette de bal hoog voor het doel, waar ditmaal niet het hoofd van Piet Kruiver maar dat van Bennie Mulder was. De kleine Am sterdammer kopte de bal via de staander naar binnen (2-0). Wat nu witte Albanezen? voor bleek, liet in gezelschap van Lam bert Verdonk een kans voor open doel liggen en daarmee was de wedstrijd gespeeld. Een wedstrijd, die een kruising was van een meeslepend en boeiend gezongen aria door Ben- jamino Gigli en een brui-bral lied je van krijser Johnny Halliday. PIET HACK Het was misschien wel de vreemdste interland, die er ooit op vaderlandse bodem werd ge speeld Want tussen de krijtlijnen stond naast een zeer matige Nederlandse ploeg een Albanees team, dat aanvankelijk de indruk gaf uit louter artiesten te bestaan, maar dat bij een nadere beschouwing evengoed rechtstreeks uit de een of andere gevangenis van Tirana geïmpor teerd had kunnen zijn. De donkere jongens, die in de eerste vijftien minuten met hun talloze goochelarijen de oranjehemden van het beroemde kastje naar de beroemde muur hadden ge stuurd, maar verzuimden om doelpunten te maken, werden boos op alles en iedereen toen de wedstrijd een iets ander karakter kreeg. Zij hadden het voornamelijk gemunt op Neder landse billen, buiken en benen. Zij ontpopten zich als lieden van het betere genre gangsters, die vrij op Europese voetbalvelden mogen rondwandelen, maar gelukkig hadden zij het niet al leen tegen de Nederlandse spelers, maar ook veelvuldig tegen elkaar, want als heel kleine jongens stonden zij ruzie te maken over wie wel en wie niet een bepaalde vrije trap mocht ne men. Toen de wedstrijd reeds een kwartier was beëindigd en de dertigduizend kij kers lachend en huilend naar huis gin gen, hadden de heren het in de kleed kamer nog tegen elkaar, maar toch vooral tegen de scheidsrechter, die tussen haak jes zeker niet de meest uitgeslapen Ier der Ieren mag worden genoemd. Hij had de Oosteuropeanen minstens twee, maar misschien wel drie strafschoppen ont houden en terwijl de jongens elkaar dat allemaal duidelijk probeerden te maken, onderstreepten zij hun woorden met naai de hemel reikende gebaren. Het was zo. Ali was hen deze barre zomerdag niet goedgunstig gezind geweest en dat was dan voornamelijk weer te wijten aan het feit, dat Ali in de lage-landen-aan- de-zee nog steeds geen domicilie heeft gekozen, maar straks, op de 25e oktober in Tirana zal hij aanwezig zijn. Een vreemde wedstrijd. Elek Schwartz, die kort voor de aanvang rondscharrelde in de catacomben van het machtige Feijenoord stadion zei tegen iedereen, die het wilde horen, dat er niet verde digend zou worden gevoetbald. De halfs mochten mee oprukken wanneer hen dat beliefde. Het grote werk diende echter te worden geleverd door de snelle Chris Bergholtz en Lambert Verdonk, die het hoofd en de benen van Piet Kruiver moest trachten te bereiken. Als dat alle maal niet lukte was er nog een andere mogelijkheid. Met kort, maar flitsend 1-2, 1-2-spel diende de vijandelijke ver dediging van de kaart te worden ge veegd en een voordelige balans te wor den geschapen. Dat was de opzet. Na enkele minuten echter werd reeds duidelijk, dat er van dit ongekunsteld ineengestoken plannetje geen snars te recht zou komen, want wie voor de wed strijd het vermoeden uitte, dat Albanië geen voetballers bezat, moest nu% recht streeks op zijn ideeën terugkomen. De geheel in het wit gestoken Oosteuropea nen bleken wel degelijk met een bal te kunnen omspringen. Zij passeerden met een verbluffend gemak de ontstelde Ne derlandse defensie. Vooral de als mid- voor fungerende Medi Bushati bleek daarin een specialist. Als deze schitte rend acterende midvoor de bal aan zijn voet had gaf hij die alleen maar af voor een prachtige pass of... een slecht gericht schot. Hij opereerde altijd maar enige meters achter zijn puntspelers van wie Jot Pano een gevaarlijk seigneur bleek. De frappante bezigheden van de Albanezen deden 'het publiek gnuiven, maar als de jongens er eenmaal door waren, als zij de oranje-defensie met korte tikjes en dito hakjes volkomen uit verband hadden gespeeld, dan weigerden zij pertinent om nog iets meer te doen. Zij schoven de bal ofwel naar Eddy Pie- ters Graafland toe, die ook in deze pe riode weinig moeilijke arbeid kreeg te verzetten, of zij schoten de bal zo maar ergens heen. Het kapitale woord „pro- duktiviteit" vermeldde het Albanese re gister blijkbaar niet. De witte spoken bleven echter door gaan. Het Nederlands elftal wist een voudig niet hoe het tegen deze kna pen moest spelen. Het begon er on danks het felle zonetje toch somber uit te zien. Iedereen keek zo maar eens naar iedereen met de overtuiging, dat, i indien er ook maar enige Albanese Eddie Pieters Graafland is ietsje vlugger dan de uitstekende mid voor Medi Bushati, die de beste Albanese speler was. produktie zou komen, Oranje deze mid dag absoluut ten gronde zou gaan. De Albanezen, die hun pogingen echter altijd zagen stranden en kennelijk rede neerden, dat zij er zo nooit zouden ko men, begonnen vanaf dit ogenblik uit een ander vat te tappen. Zij begonnen, om het allemaal nog precisieuser te doen, het' tempo te verlagen en zij toonden cle eerste meesterstukjes van hun kome- die-achtige geest, die het bij een drama in de Scala van Milaan misschien uit stekend zou doen. Op een kwaad mo ment haakten zij Bennie Mulder, die per ongeluk mee was opgerukt. Dat was erg. Onmiddellijk sprong er een Alba nees toe, die Bennie uitvoerig begon te masseren. De man. die Het wellicht bij zonder goed meende, werd verdrongen door de Nederlandse verzorger. Dat vond weer een andere Albanees te erg. Hij stapte naar de op de grond liggende Muller toe en kneep hem onbedaarlijk in zijn strot. Dat zag Piet Kruiver, die zulke grapjes in Italië eveneens moet hebben beleefd. Hij stond op zijn beurt vechtensklaar, maar inmiddels was Ben nie Mulder overeind gekropen en kon het spel voortgang vinden. Spel? Robert Jashari, de oostelijke linksbui ten, werd iets te hard aangevallen en mocht op de rand van het strafschop gebied een vrije trap nemen. Dat dacht hij tenminste. Rechtsbuiten Bari Ishka wilde het doen, maar dat kon de links buiten niet goed vinden. De heren bakke leiden een tijdje en vervolgens trapte de linksbuiten de bal zo hard als hij kon naar het niemandsland op de rechter vleugel. Het bruine monster rolde out, maar een feit was het, Bari Ishka had daar ergens in de buurt moeten staan. Hij had in elk geval op de linkervleugel helemaal niets te maken. Zo verliep de eerste helft, die aan vankelijk reden tot ernstige bezorgdheid had gegeven: die in een wat later sta dium alle aanleiding had geschonken om zich bijzonder vrolijk te maken, maar die tenslotte toch te denken gaf, want de Albanezen aarzelden niet hier en daar en vrij veelvuldig wat geniepigheidjes te presenteren. Een trapje voor de sche nen voor die; een vies hakje voor de volgende en een forse knock-out-stoot voor een derde deelnemer aan het feest. Wat kon de tweede helft nog meer brengen? Zij bracht en dat is boven alle twij fel verheven een direct Nederlands offensief. Waarschijnlijk hield Ome Elek tijdens de pauze een donderspeech en heel vermoedelijk was het resultaat daar van de directe attaque. Klaas Nuninga, die tot op heden een beetje verloren had gelopen in dit moderne circus, maar zijn hernieuwde keuze waar wilde maken, brak door. Edoch: toen hij eenmaal te dicht in de buurt van het doel van Mikel Janku was gekomen en het ge vaar aanwezig was, dat hij de beslissende en voor de Albanezen vernietigende trap zou geven, werd hij gelijktijdig genomen door rechtsback Fatbal Deliallisci en spil Skendel ^Halili. Dat kon arbiter John Meighan (Ierland) niet permitteren. Hij wees met de onverbiddelijkheid van een veldheer naar de witte stip. Er verstreek minstens een halve mi nuut voordat de bal op de gemarkeerde vlek voor het doel lag. Elke in de buurt zijnde Albanees wilde het mon ster aaien. Eenmaal op de plaats was bet Daan Schryvers nog niet mogelijk te schieten. Linksbuiten Robert Jashari ging tussen de bal en de keeper staan. Hij werd verwijderd en eindelijk: het schot was raak. (1-0). Zij waren aangeslagen, maar gaven de moed niet op. Zij probeerden op allerlei geoorloofde en minder geoorloofde wijzen de achterstand te verminderen, de neder laag draaglijker te maken. Zij hielden het spel door hun talrijke streken echter vaak op. Zij zouden helemaal van de kaart zijn gegaan, indien een door Piet Kruiver genomen kopbal roos had ge troffen. Doelman Mikel Janku plukte de bal volgens de een vóór en volgens de ander achter de doellijn. De scheids rechter liet in elk geval doorspelen. Oranje verslapte opnieuw. Het kwam niet verder dan een daverend schot van Klaas Nuninga, dat juist over het doel vloog. Het moest zich vervolgens meer en meer gaan verdedigen. Niet alleen tegen het soms toch weer aardige, maar te kort uitgevoerde spel van de tegen standers, maar ook tegen de vele trapjes en hakjes, die over de volle breedte van de grasmat werden uitgedeeld. Piet Krui ver, die toch weer niet de ideale mid- In West-Brabant In verband met het wegvallen van de promotiewedstrijden zal in West-Brabant een finale der voetbalkampioenen wor den gespeeld. Aldus werd besloten \p een bespreking welke te Zevenbergen plaats vond tussen de besturen van de verenigingen RKVVU uit Leur, VES uit Oudenbosch, Seolto en Virtus uit Zeven bergen. Het spelen van de hele competitie vond men te overladen en daarom werd be sloten de halve competitie te spelen. De volgende wedstrijden werden vastgesteld; zaterdag 13 juni Seolto—RKWU 18.30 u., zondag 14 juni: VES—Virtus 14.30, za terdag 20 juni: Virtus—Seolto 18.30: zon dag 21 juni: RKWUVES 14.30; zater dag 27 juni: Seolto—VES 18.30 en zon dag 28 juni VirtusRKVVU 14.30 uur. De vereniging die als eerste eindigt zal een mooie prijs in ontvangst mogen ne- Klaas Nuninga in duel met rechts back Fatbal Deliallisci. (Van onze sportcorrespondent) Meer dan 10.000 toeschouwers hebben zaterdagmiddag in het met zon overgo ten stadion De Vliert de oud-internatio nals van Nederland en België aan het werk gezien, ten bate van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtof fers. Zij hebben weer eens kunnen ge nieten van het prachtige spel van de nog altijd populaire Abe Lenstra, die een groot aandeel in de vijf doelpunten ge had heeft en van de Belgen Vic Mees en Huijsmans en de snelle De Bruyne. Al na 2 minuten schoot v. Steenland een pass van De Bruyne achter doelman de Munck 0-1, maar een half uur later keken de Belgen tegen de verhouding in, tegen een 4-1 achterstand aan door doel punten van Appel (2x) en v.d. Gijn (2x) Toen Boskamp kort voor rust De Bruyne tegen de grond liep, schoot de Koster de strafschop in. 4-2. Na rust steeg de spanning toen Ver- bruggen de achterstand al na 3 minuten verkleine 4-3, maar het was weer v. d. Gijp, die de marge in de tiende minuut vergrootte 5-3. De Belgen kwamen toen fel opzetten. Via een vrije schop bracht Verbruggen de stand op 5-4 en na 25 minuten zorgde Devos voor evenwicht; 5-5. Daar bleef het bij. Als voorgerecht van deze aantrekkelijke hoofdschotel ging een taptoe door 6 militaire kapellen en tamboerkorpsen vooraf, terwijl in de pauze het exercitiepeloton van de Kon. Luchtmacht een met zeer veel aandacht gevolgde demonstratie gaf. (Van onze sportcorresponrent) By zomerse temperaturen werd op De Luyten door Roosendaal «en Zeeland Sport het sluitstuk van de competitie gemaakt en na een weinig boeiend duel werden de punten broederlijk gedeeld. Van krachtsverschil was hoegenaamd geen sprake en veel belangen stonden er ook niet meer op het spel. De thuis club gaf aanvankelijk de toon maar de Vlissingse verdediging gaf niet thuis. Nadat Berting een buitenspeldoelpunt had gemaakt was het Kuystermans die na 20 minuten op engizsins verrassende wijze de openingstreffer maakte. Een hard schot van de zijlijn zeilde langs de verblufte keeper De Ridder en de stand was 1-0. Met deze stand werd ook ge draaid. Na rust hetzelfde spelbeeld met wei nig hoogtepunten. Na tien minuten was het middenvoor Klopmeyer die keeper De Vreede met een hard schot passeerde en de partijen op gelijke voet bracht. Of schoon zowel Roosenaal als Zeeland Sport nog dicht bij een doelpunt zijn geweest bleven de verdedigingen de baas en kwam in de stand geen vearndering meer Hongarije heeft zich geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landenteams door ook de tweede wedstrijd in de kwart finales tegen Frankrijk, welke zaterdag voor 70.000 toeschouwers in Boedapest werd gespeeld, te winnen. Zegevierden de Hongaren eerder in Parijs met 3-1, thans bleven zij met 2-1 in de meerderheid, waarmee de totaal score werd 5-2 voor Hongarije. Bij de rust was de stand van de wedstrijd in Boeapest 1-1. (Van onze sportcorrespondent) Het zondag georganiseerde jubileum Reinaerttoernooi van HVV '24 is onder ideale weersomstandigheden en met een behoorlijke belangstelling gehouden. Om 12 uur werd dit toernooi geopend door de voorzitter van de jeugdcommis sie van HVV '24, de heer P. de Block, die stelde dat de jeugdcommissie niet wilde achterblijven bij het 40-jarig be staan van de voetbalvereniging. In verband met dit jubileum was de jeugdcommissie van mening dat het jaar lijkse jeugd toernooi dit keer iets attrac tiever gemaakt diende te worden, zodat ook ploegen buiten het eigen gewest wer den uitgenodigd, alsmede enkele Belgi sche ploegen, waardoor een internatio naal tintje aan dit toernooi werd gege ven. Over het algemeen is er sportief ge speeld. Er was een duidelijk overwicht van de Belgische ploeg Beerschot, zowel bij de A- als bij de B-junioren. De inten sievere training van deze jongens (die aan professionalisme doet denken), zal hierin wel een belangrijke rol spelen. Nadat de scheidsrechters na afloop door de heer De Block voor hun belangeloze medewerking werden bedankt, bood hij hun allen een geschenk aan. In het bij zonder werd de heer A. Thuij uit Graauw naar voren gehaald, omdat deze eminen te leider met dit toernooi afscheid nam van zijn actieve loopbaan als arbiter. Het was burgemeester A. L. S. Locke- feer, die de prijzen aan de ploegen uit reikte, hierbij memorerende dat dit toer nooi zo mooi paste bij het behaalde eer steklasserschap van het le elftal. (Van onze sportcorrespondent) Baronie heeft zaterdagavond een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tegen Dongen en met 5-1 gewonnen. De wedstrijd gold het afscheid van trainer Leo Canjels van de Dongenaren, die hij gedurende een jaar leidde. Het was tevens een wedstrijd, waarin Can- jels optrad in het Baronie-team. Met de rust was het 1-1. Daarna werd Dongen overklast en zegevierden de Bredanaars uiteindelijk met 5-1. (Van onze sportcorrespondenten) De rood witten hebben weinig plezier beleefd aan de verre reis naar Limburg waar op het Roda JC-terrein de eerste wedstrijd om de landstitel bij de amateurs op een nederlanag is uitgelopen. Het be gon niet erg hoopgevend want reeds de eerste de beste Chevremont-aanval lever de een doelpunt op. Rechtsbuiten J. Hoeppertz kreeg de bal te pakken en doelman Bos had tegen zijn schot geen verweer (10). Vlissingen ging ondanks het gemis van spil Verhulst en midvoor Moens niet bij de pakken neerzitten. Inderdaad slaagden de Zeeu wen er ook in de balans na 14 minuten in evenwicht te brengen toen Jan de Nooyer op fraaie wijze gelijk maakte (1 1). Vlak daarop drong Jan van Huizen tot vlak bij doelman Packbeers door maar zijn schot trof de paal. In de 37e minuut kwam opnieuw een doelpunt voor Che- vremont. Linksbinnen Hanneman strafte een foutje in de defensie keurig af (2 1). Na de rust dachten we de zege toch naar Zeeland te zien gaan. Ondanks de verre reis bleken de Vlissingers over vol doende conditie te beschikken om Che- vremont aan banden te leggen en het doelpunt dat Van Huizen na 27 minuten maakte was een juiste afspiegeling van de spel verhouding (22). Vlissingen kreeg echter 4 minuten voor het einde een on verdiende nederlaag te slikken toen een schot van W. Brokamp via de voet van Jo de Waal in het doel caramboleerde. Het vertoonde spel in de wedstrijd van zaterdag wettigde zeker de veronderstel ling dat Vlissingen, nu met Moens en Verhulst, maar zonder de geblesseerde Jan de Nooyer de winst zou kunnen bin nenhalen. Deze veronderstelling bleek on juist en de bezoekers behaalden een ver diende zege. In de eerste speelhelft was er voor de beide doelverdedigers niet veel werk aan de winkel en wat ze te doen kragen leverde weinig moeilijk heden op. Linksbuiten Jager kwam en kele malen dicht bij Bos' heiligdom maar de Vlissingse doelman slaagde er zonder al te veel moeite in de situatie meester te blijven. Van Oosterhout kon na een toegekende vrije trap doelman Packbeers ook eens op de proef stellen maar wer kelijk gevaarlijk werd geen der aanvals- linies. Wel bleek toen reeds dat vooral midvoor W. Brokamp een dodelijk schot in de benen had en ook dat het in de Vlissingse defensie niet al te best boterg ele. Vooral Henny van Wezel liep hopeloos Rob Moens doet een tevergeefse aanval op de vesting van Chevre- mont. naar zijn vorm te zoeken waardoor Huser teveel werk in de defensie moest op knappen om steeds zijn voedende taak in de voorhoede te kunnen vervullen. In de voorhoede werd Moens volkomen aan banden gelegd door spil Leuchter. Tot aan de rust bleef de stand blank maar 9 minuten na de thee loste W. Brokamp een schot dat Bos niet klemvast kon krijgen en zonder moeite knalde de Limburger de tweede keer raak (0—1). In de 27e minuut kwam op vrijwel dezelfde wijze ook het tweede doelpunt tot stand. Nu was het invaller Huppertz die de laatste stoot gaf (02). Vlissingen kreeg vlak daarop een tegenkans maar Van Huizen trof de paal en de terugspringende bal werd door Moens opnieuw tegen het houtwerk ge kogeld. In de 34e minuut viel in feite de beslissing. Huppertz schoot tegen Bos en W. Brokamp schoot daarna van dichtbij opnieuw in de roos (0—3). In de 38e minuut kon de hardwerkende Ko Huser uit een voorzet van Van Oosterhout de eer redden (1—3) maar de Limburgse zege kwam toch geen moment in gevaar. Nederland - Albanië 20 1 Purmersteijn - WW 44 3 Chevremont - Vlissingen 3—2 1 WW - Purmersteijn 2—1 1 Vlissingen - Chevremont 1—3 2 Standard Luik - Hertha 3—1 1 Beeringen - Eintracht Br. 23 2 Beerschot - Kaiserslautern 00 3 Saarbrücken - FC Luik 01 2 Italië - Nederland 1—0 1 Malta - Spanje 1—3 2 West-Duitsland - Frankrijk 2—2 3 Griekenland- Engeland vervalt Hongarije - Frankrijk 2—1 1 Aantal deelnemers 330.277. De inleg be droeg 368.607: eerste prijs 72.985, 2e prijs 48.655. Er waren zondagavond nog geen meldingen. Betaald voetbal Beslissingswedstrijd: Roda JC - Xerxes Amateurvoetbal Kampioenschap: Purmersteijn - WW 44. Chevremont - Vlissingen 32, WW - Purmersteijn 2—1, Vlissingen - Chevremont 13. Stand VCC 2 2 0 0 4 3—1 Quick 2 2 0 0 4 5—3 Chevremont 2 2 0 0 4 63 WW 4 1 1 2 3 7-8 Purmersteijn 4 0 13 1 8—11 Vlissingen 2 0 0 2 0 3—6 Eerste klas E: TOP - MOC 6—2. Tweede klas B: Roosendaal - Zeeland Sport 11. Derde klas C: RKTW - RAC 0—1. Vierde klas B: GW - DSC 2—3. ^Vierde klas G: Cluzona - Halsteren Vierde klas H: Lewedorpse B. - Clinge 1—5 RCS - Aardenburg 1—1, Yerseke - Oostburg 21. Sluiskil 22-37 Lewed. B. 22-21 Breskens 22-31 Yerseke 22-20 IJzendijke 22-22 Steen 22-19 Biervliet 22-22 Koewacht 22-18 Chnge 22-22 Aardenburg 22-17 RCS 22-22 Oostburg 22-14

de Stem | 1964 | | pagina 5