Kroestjev gaat met gerust hart naar buitenland Druk bezette W illeke geen tijd om moe te zijn Amerika bouwt aan supersonisch lijntoestel DAT ZOU STALIN NOOIT GERISKEERD HEBBEN Probeer maar mis vrijgezel te blijven in een shirt van Belofast poplin. Goud voor Adatno Ria Valk hoopt op come back Binnenkort naar Knokke-festival Televisieshows al in september Bij vliegramp negen doden Publicatie van de Hondenvakbond Nederlander in Frankrijk verongelukt Belofast Tienersterren in ruimtevaartshow Nu de Russische premier Kroest jev voo langere tijd in Egypte is, ryst de onvermijdelijke vraag in Rus land weer op: ,,Wie beheert de za ken nu?" Kroestjef zelf heeft eens schertsen derwijs een inzicht geschonken in zijn zorgeloosheid omtrent het leiderschap in Rusland als hy in het buitenland is. Toen hij enige jaren geleden in Oos tenrijk was, kwam hij zo onder de in druk van de schoonheid van het land schap, dat hij tegen zijn gezelschap zei: ,,Ik zou hier een paar maanden voor een echte vakantie willen blijven". De Oostenrijkse kanselier, Julius Raab, vroeg toen: „Zou uw regering u toestaan zo lang weg te blijven?" „Mijn regering zou blij zijn als ik enige jaren wegbleef", antwoordde hij. Dit was een bewijs van het vertrou wen in de stabiliteit van zijn positie als heerser over alle Russen, die meer dan enig ander levend staatsman dooi de wereld reist. Stalin was praktisch een kluizenaar en vrijwillig gevangene in het Krem lin. Tijdens de 30 jaar absolute macht heeft hij het land twee maal voor kor te tijd verlaten. In 1943 woonde hij de conferentie van Teheran bij en in 1945 was hij in Potsdam. In beide ste den werd hij door grote eenheden van het Rode Leger afdoende beschermd. Ook Lenin, de eerste heerser over Sovjet-Rusland, verliet het land niet meer na de machtsovername. Kroestjev heeft in de afgelopen 11 jaar 59 reizen naar 20 landen gemaakt en is soms langer dan een maand weg gebleven. Hoewel er geen grondwettelij ke regeling voor tijdelijke opvolging bestaat, blijkt dit bijna automatisch te gebeuren. Op het ogenblik wordt de eerste plaatsvervangend leider van de com munistische partij en president van Rusland, Leonid Britsjnov, het vaakst genoemd als opvolger van Kroestjev. Britsjnov is één van de 14 partij secretarissen, die theoretisch allen m rang gelijk zijn, behalve Kroestjev, die eerste partijsecretaris is. Bij af- (Advertentie) wezigheid van Kroesjtsjev wordt het leiderschap over het partijsecretariaat bij toerbeurt vervuld, maar enkele van de 14 secretarissen genieten duidelijk meer macht dan de overige. De be langrijkste van hen zouden Britsjnov, Nikolai Podzjorni en Mikail Soeslov zijn. Alle routinezaken va.n de party-ad ministratie worden door Britsjnov en Podzjorni afgehandeld, maar volgens bekenden met de Russische politiek worden er geen beslissingen over be langrijke politieke aangelegenheden genomen zonder eerst Kroestjev te raadplegen die waar hij ook is altijd in contact staat met het Krem lin- Aangezien Kroestjev twee posities bekleedt zijn andere ambt is het premierschap wordt hij bijgestaan door drie eerste vice-premiers en acht plaatsvervangende premiers, die de leiding over het kabinet overnemen. Het premierschap wordt bij afwezig heid van Kroestjev meestal geza menlijk waargenomen door Anastas Mikojan en Alexei Kosigin. Mikojan heeft vorig jaar een buitenlandse am bassadeur verteld dat hij dan de bui tenlandse politiek leidt en Kosigin voor de binnenlandse politiek zorg draagt. Nu Mikojan voor een vriendschaps- bezoek in Japan vertoeft is Kosigin het hoofd van de Russische regering. Hij wordt hierin bijgestaan door een andere eerste vice-premier, Dimitri Oestinov, een deskundige in industriële aangelegenheden. Kroeai^ev geeft zijn hoogste plaatsvervangers veel meer macht dan zijn voorgangers Le nin en Stalin ooit deden en hij schijnt een onbegrensd vertrouwen in hen te (Advertentie) stellen. Als dit niet zo zou zijn, zou Kroestjev niet zo snel het risico ne men om het land of zelfs maar de hoofdstad te verlaten. Zelfs als hij in Moskou is besteedt Kroestjev meer tijd aan ceremoniële aangelegenheden, sociale functies en aan de ontvangst van binnen- en bui tenlandse vertegenwoordigers en dele gaties dan elk ander staatshoofd. Zijn assistenten en zijn staf doen het mees te werk. Bij de stad Zamboanga. ongeveer 800 km ten zuiden van Manilla, is een vlieg tuig van de Philippijnse luchtvaartmaat schappij neergestort. Negen inzittenden kwamen om het leven. Het eenmotorige vliegtuig was met tien passagiers op weg van Siocon in het zuiden van de Philippijnen naar Li- loy, een vlucht van een half uur. Het ongeluk gebeurde nadat de piloot had gemeld dat hij wegens slecht weer niet in Liloy kon landen en naar Zamboanga zou terugkeren. De mensen hebben ontdekt dat een gezonde hond eigenlijk maar twee dingen nodig heeft: voldoende lichaamsbeweging en goede voeding. Wg zijn het daarmee eens. Daarom raden wij u aan om bij uw bazen zoveel moge lijk uitstapjes te bedingen en om het stoeien en ravotten sterk te propageren. Eet geen tafelafval meer of velletjes en koekjes. Daar wordt u alleen maar ongezond en lelijk-dik van! Eis van uw bazen verantwoord-goede voeding zonder zout, waar vlees inzit en tarwe, lever, mineralen, vitaminen en ei witten. Vraag om FLORA MOPJES! Lukt het u niet uw wensen kenbaar te maken, laat uw baas dan deze adver tentie lezen! Blaf het voort! FLORA HONDENBROODFABRIEK - POSTBUS 28 - DORDRECHT President Johnson heeft toestemming verleend voor het sluiten van vier con tracten, die ten doel hebben de plannen voor de ontwikkeling van een Amerikaans supersonisch straallijnvliegtuig, dat zal kunnen concurreren met het Engels-Fran se „Concord"-toestel, verder uit te wer ken. Het Witte Huis maakte bekend, dat de Boeing Company en de Lockheed Air craft Corporation „een onderzoek zullen instellen naar de invloed op de aanschaf fingsprijs van een vliegtuig, naar de directe exploitatiekosten, de afmeting en het geluidseffect, van veranderingen in de snelheid van een toestel, de grootte en het vliegbereik daarvan". De General Electric Company en de Pratt and Whitney-afdeling van de United Aircraft Corporation zullen coh- tracten krijgen voor „de ontwikkeling van onderdelen en prestatiedemonstraties" van motoren. Het sluiten van de contracten werd aan bevolen door een studiegroep op hoog niveau, die onder leiding stond van de minister van defensie, Robert Mcnamara, die zich heeft beziggehouden met vraag stukken, die verbonden zijn aan het plan voor de ontwikkeling van een superso nisch straalvliegtuig. President Johnson keurde ook een aan beveling goed om regelmatig economi sche studies te laten verrichten, die be trekking hebben op „verschillende typen en grootten van vliegtuigen, ook van ver der ontwikkelde toestellen met een klei nere snelheid dan het geluid, de tegen woordige luchtwegen, de mogelijke toe komstige tariefstructuur en de uiteen lopende exploitatie-omstandigheden van vliegtuigen". Verder keurde de president nog goed dat op geschikte niveaus en plaatsen onderzoekingen naar de geluidsknal zul len geschieden. De betrokken federale bureaus kregen opdracht het aanbevolen programma on middellijk uit te voeren. Volgens het Witte Huis is het doel van dit programma „het supersonische vlieg tuig dichter bij de verwezenlijking te brengen en het vinden van een antwoord op enkele moeilijke en nog niet opgeloste vraagstukken". De 22-jarige Albert van Urk, zoon van de gemeentesecretaris van Culemborg, is bij een verkeersongeluk in Masnières in Noord-Frankrijk om het leven gekomen. De heer Van Urk reed door onopge helderde oorzaak met zijn auto naar links en vloog tegen een geparkeerde Neder landse vrachtauto. De heer Van Urk was op slag dood. De chauffeur van de vracht wagen bleef ongedeerd. DAGBLAD DE Denkt U dat zij hem trouwde, omdat zij hem zo knap vond? Kom, kom, laten we nuchterblijven. Waaromdan wel? Uit voorzorg. Want als een vrijgezel eenmaal ont dekt wat het geheim van Belofast poplin is, zijn haar kansen waarschijnlijk verkeken. Hij zou merken dat zo'n comfortabel shirt van puur katoen nooit gestreken hoeft te worden;hoehetook gewassen wordt. En vanhet een komt het ander. Straks gaat hij zelf nog thee zetten of eieren koken! Wees daarom gewaarschuwd, beste vrienden: alle vrouwen hebben in dit schrikkeljaar op dracht Belofast-poplin-vrij gezellen onmiddellijk en op het eerste gezicht te trouwen. Wilt U tóch proberen vrijgezel te blijven in een shirt van Belofast poplin'.' Houd dan de kraag van Uw jasje angstvallig dicht Alleen de naam Belofast garandeert V dat een shirt of blouse gemaakt is van de originele zelfstrijkende poplin. (Van onze verslaggever) Willeke Alberti, het charmante zangeresje, dat dagelijks vele har ten in vuur en vla.m zet, is voor lopig nog niet van plan haar carrière op te geven om te gaan rentenie ren. Dat vertelde ze ons onlangs tijdens een van de vele voorstel lingen, die zy regelmatig geeft. De eerste tijd is ze ook nog overbezet. „Ik ga binnenkort 3 maan den op tournee door het hele land. Verder heb ik nog plannen voor enkele televisie-shows samen met papa, ik ga binnenkort naar het songfestival in Knokke, en dan na tuurlijk niet te vergeten myn reis naar Duitsland met Rob de Nys en zijn Lords. Wanneer kunnen we die televisie gen we. „Die zijn in september shows van je verwachten?" vroe- De contracten met de AVRO zijn er al voor afgesloten. Maar voor de rest moet u me nog niets vragen. Het is op het ogenblik zo ontzettend druk, dat een heleboel dingen nog niet op een bepaald tijdstip zijn vastgesteld. Zo heb ik deze maand bijvoorbeeld al vijfendertig voorstel lingen. En elke dag moet je in een andere hoek van het land optreden. Van een kant vind ik dat niet erg, want op die manier krijg ik 's a- vonds gelegenheid mijn grote hobby te beoefenen, namelijk autorijden. Dat is de enige manier om me hele maal te ontspannen". Toen wij Willeke vroegen wat ze nu eigenlijk van haar jachtige leven vond, begon ze te lachen. „Dat is erg gemakkelijk te zeggen. Ik hou ontzettend veel van mijn vak. Je wordt er wel ontz.ettend moe van maar dat ben je zo gauw je op de planken staat weer vergeten- Ik heb tegenwoordig bijna geen tijd meer om moe te zijn," lacht ze vrolijk. ..Want buiten mijn diverse voor stellingen moet ik ook nog aandacht besteden aan mijn grammofoonpla ten. Op het ogenblik wordt er een langspeelplaat gemaakt. Allemaal fij ne liedjes staan erop. In septem ber komt ze op de markt". „Ben je van plan *om altijd alleen op te blijven treden, of wil je in de toekomst een duo met iemand gaan vormen?" „Ik zing het liefst helemaal alleen. Dan weet je tenminste wat je aan jezelf hebt. Maar het komende sei zoen ga ik wel een paar keer met papa optreden. Dat vindt het publiek schijnbaar ook wel leuk- Wat dat publiek trouwens betreft, ik krijg altijd leuke reacties." Öp het moment, dat ze dit ver telde, klopte ze het af onder haar kaptafel. „Ja, ik ben vreselijk bij gelovig", bekende ze, toen wij haar wat vreemd aankeken. ,,Ik zal bij voorbeeld ook nooit onder 'n ladder door lopen. Maar dat is een kwaal, die de mensen in ons vak alle maal wel hebben, geloof ik. Ik let altijd op alle mogelijke voortekenen. En omdat er iedere dag wel iets is, dat je niet helemaal aanstaat, heb ik ook prompt iedere avond plankenkoorts". Toen wij informeerden of er soms binnen afzienbare tijd trouwplannen waren, wuifde ze afwerend. „Nee. mijn verkering is uit en bovendien heb ik er ook nog hele maal geen behoefte aan. Ik ben nog jong genoeg, en de ware Jacob zal ook heus nog wel op komen dagen. Ik heb wel ontzettend veel vrienden, vooral onder mijn collega's, maar van verkering is op het ogenblik echt geen sprake. Er gaan natuur lijk wel eens geruchten, omdat ik dé gewoonte heb altijd iemand mee te nemen als ik 's avonds naar huis ga, maar dat is gewoon, omdat ik bang ben, dat er anders iets ge beurt. Na afloop van een voorstel- stelling val ik altijd om van de slaap". Le lachte plotseling. „Weet u wat er een uitstekende remedie tegen is? Na afloop 's avonds in je wagen stappen en dan gaan rijden met een vaartje van 140 km per uur. Dat helpt bij mij altijd. Ook overdag rij ik zo hard. En dan zijn er - altijd nog mensen, die je herkennen en proberen je voorbij te rijden. Maar dat lukt meestal niet. Waar ik ook altijd veel plezier om heb zijn de mensen, die langs de kant van de weg enthousiast naar je staan te zwaaien. Dan moet je natuurlijk heel vriendelijk terugwui- ven. Maar dat vind ik helemaal niet erg. Ik hou van het publiek, en hopelijk blijft het publiek ook van mij houden. (Advertenties) Anneke Grönloh, the Young Sisters, Gert Timmerman, Georg Amelung, Ro land Wagner, Joke Goossens, en de Bredase Drummerboys zijn enkele van de vele artiesten, die op vrijdag 29 mei in de Bredase Stadsschouwburg in een zgn. ruimtevaartshow zullen optreden. Zon, maan. sterren en een raket zijn de attributen, die organisa tor E. van Aalst uit Breda heeft aan gesleept om deze show een ruimte vaartachtig cachet te geven. De natio nale artiesten zullen behalve hun overbekende songs ook liedjes bren gen waarvan de melodieën ieder be kend in de oren zullen klinken, maar waarvan de teksten door de heer Van Aalst zijn afgestemd op de ruimte vaart. Ook leden van de „Baronie operette" zullen hun medewerking verlenen aan deze show, waarvan de netto-opbrengst ten goede zal komen aan de „Zonnebloem". „Mijn nieuwste plaatje „De Jodel- twist" wordt momenteel heel aardig verkocht. Ik hoop, dat dit plaatje de inleiding zal zijn van mijn „come back" in de Nederlandse wereld van de lichte muze." Dit vertelde ons dezer dagen Ria Valk. Deze ^omstre den" zangeres, die in 1962 veler har ten wist te veroveren met haar ver tolkingen van „Rocking Billy" en „Ik wil een cowboy als man" werkt mo menteel hard aan haar rentree. Iedere ster uit de wereld van de lichte muze wordt van tijd tot tijd wel geconfronteerd met een „terug val". Ik heb de afgelopen twee jaar toch avond aan avond opgetreden waarbij het nauwelijks merkbaar was, dat ik wat uit de belangstelling raakte. Al leen de verkoopcijfers van mijn pla ten toonden een neergaande lijn. Maar hopelijk is dit van tijdelijke aard, zo vertelt zij ons. Ria Valk die bij de burgerlijke stand ingeschreven staat als mevrouw Keu lenaar twee jaar geleden trad zij in het huwelijk met Herman Keule naar bewoont momenteel een riant huis aan de Vinkenveense plassen. „Ik zou nooit meer naar Amsterdam waar ik tot mijn huwelijk heb ge woond, terugwillen." Het huwelijks leven bevalt me best. Ik ben eigenlijk nooit een „echte" tienerzangeres geweest. Ik stem mijn nummers namelijk af vooral op oudere luisteraars zonder concessies te doen aan de teenagers. Het belang rijkste van een lied vind ik, dat er blijdschap in doorklinkt. Dat de tienerjeugd haar „jodelende blijd schap" blijkens een recente Top- of-flop-uitzending niet zo appre cieert. vindt Ria niet erg. De Italiaans-Belgische zanger Adamo heeft met zijn broertje en zusjes een gouden plaat ontvangen voor „Vous permettez, monsieur". De uitreiking vond plaats in het Amsterdamse Concertgebouw en het sprak haast vanzelf, dat het koor na de uitreiking van de gouden platen nog eenmaal het befaamde lied moest zingen. Zijn succes heeft Rijense bewonderaars ertoe gebracht een fanclub voor hem op te richten. Onder de nu ai 75 leden bevinden zich ook fans uit nabijgelegen ge meenten. Adres: Stationsstraat 83, Rijen. Belofast is het handelsmerk van de Deering Milliken Research Corporation voor zelfstrijkende stoffen. U.S. pat.nr. 2.985.501. Belofast poplin wo-^de Txene]ux vervaardigd door de licentiehouder J. F. Scholten Zn.N. V. te Enschede, Nederland.

de Stem | 1964 | | pagina 7