Betekenis Willem I wordt onderschat Mar Na wr w MOI KOKI Walcheren Dr. L. Roppe betoogt te Goes: Dorpshuis Arnemuiden Interieur raadzaal van Clinge wordt vernieuwd KINDER] Grote strijd rond fatale laatste plaats in le klas Drie we met min 'anstru ZUID-BEVELAND Z.-Vlaanaeren Dagblad De Stem NATIONAAL BELGISCHE WEEK BREDA 23 tot en met 31 mei 1964 DAG... WASDA( DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 21 MEI 1964 Ringrijderij GOES Tentoonstelling Cees Bolding in Hulst Schoolclubjes tegen kromme ruggetjes F. Arends te Kloosterzande overleden N.V. SLAVENBURG'S BANK Samenwerking landbouw Veel gemeenten blijven achter fCNVB-ZEELAND Schoolvoetbal de kampioenen Watertorenrit succes Vrijdag kunstavond ..Open Kring'" in Hulst Toeristische, culturele en folkloristische manifestaties Raad Koewacht blij met open luchtzwembad Commissaris reikt invalidewagen uit EXAMENS Vandaag Morgen H<)< WATER Domburg OPENING KAMPGEBOUW Op dinsdag 26 mei zal de heer A. Passenier, waarnemend burgemeester van Domburg, de officiële opening ver richten van het kampgebouw op het kampeerterrein aan de Schelpweg. Dit onder auspiciën van het dagelijks be stuur van de Stichting Badplaatsbelan- gen Domburg. Nieuw- en Sint Joosland Traditiegetrouw trad men aan voor de ringrijderij. Het festijn had voor de 140e maal plaats. Er werd een tocht met ver sierde paarden, voorafgegaan door het spelende „O.N.D.A.", door het dorp ge maakt. Het ringsteken trok de gehele dag veel publiek. De uitslag van het ringrijden was als volgt: 4 bekers en 1 medaille werden ge wonnen door respectievelijk P. Meijer; Jac. de Klerk; P. Hoebeke; C. A. Polder dijk en L. de Voogd. De pollepel werd ge wonnen door C. A. Bolderdijk en de drie extra prijzen door Jo Minderhoudt, Jac, de Klerk en W. Janse. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door burgemeester F. Graaf van Rand- wijck en Ambachtsheer Jonkheer G. H. A. van Kinschot. BESTUURSVERKIEZING Dinsdagavond hield de filatelistenver- eniging „Philatelica", afdeling Goes en omstreken haar maandelijkse bijeenkomst in de kantine van het Goese Lyceum. Tijdens deze bijeenkomst werd afscheid genomen van dr. Ch. J. Philips, die de gemeente Goes gaat verlaten. Gedurende 12 jaar had hij de functie van secretaris der afdeling. In de ontstane vakature werd voorzien door de benoeming van de heer B. C. van Tienhoven te Goes tot be stuurslid. De heer J. A. Bruijnooge te Kloetinge werd le secretaris en de heer M. Krijger te Goes 2e secretaris. Tijdens deze bijeenkomst werd de leden medegedeeld, dat de zusterafdeling „Vlis singen" op 30 mei van 1018 uur een grote postzegelbeurs orgainseert in het gebouw „Het Anker". Yerseke ZILVEREN JUBILEUM BIJ HET LEGER DES HEILS Door majoor P. E. Hokke werd het 25 jarig jubileum gevierd als officier van het Leger des Heils. Niet alleen in Ne derland maar ook in België was haar arbeidsveld. Dat deze arbeid werd ge waardeerd mocht zij ondervinden tijdens de druk bezochte receptie welke haar was aangeboden Alle officieren van de Zeeuw se korpsen waren naar Yerseke gekomen. Namens deze korpsen bood majoor Braamzeel zijn gelukwensen aan. Het ge meentebestuur was vertegenwoordigd door burgemeester Willemse en wethou der van Boven. In zeer waarderende woorden dankte de burgemeester de ju- bilaresse voor de wijze waarop zij haar taak in Yerseke vervult en wenste haar nog een langdurige en zegenrijke arbeid *?.e in..het Leger des Heils. Van kerke lijke zijde waren aanwezig ds. J. E. Booy van de Gereformeerde Kerk. ds. D. de Jonge van de Evangelische Gemeente en Pastoor Kerremans. Ds. H. E. Reyenga van de Ned Herv. Kerk was door bij zondere omstandigheden verhinderdr doch had zijn gelukwensen telefonisch overge bracht. Namens de muziekver. „Mozart" sprak de voorzitter, de heer J. Glerum. Inmiddels was de zaal een bloementuin geworden door de toegezonden bloemen en planten. In de avonduren werd een samenkomst gehouden, waarin majoor R. de Visser namens het korps een klok aanbood en de Zeeuwse officieren een fraai tafelkleed. Hierna bleef men nog een tijd gezellig bijeen. Van 23 mei tot en met 9 juni zal de Wormerveerse kunstschilder Cees Bol ding aquarellen van zyn hand ten toonstellen in boekhandel Van Geyt te Hulst. De expositie is gedurende alle dagen van de week, de zondagen uit gezonderd, opengesteld voor het pu bliek van negen uur 's morgens tot zes uur *s avond». Cees Bolding werd geboren op 7 ja nuari te Wormerveer. Hij studeerde aan de rijks-academie onder leiding van prof van der Waay en prof. Jurres. Hij exposeerde tot nog toe o.m. in Wenen, Venetië, Brussel, Toronto en Glasgow, waaruit moge blijken dat zijn werken internationale vermaardheid genieten. Verschillende musea in Nederland heb ben een of meer van Cees Bolding's werken gekocht. Clinge GEZAMENLIJKE BAZAR De r.k. v.v. Luctor en de voetbalvere niging Heinkenszand gaan op 22 en 23 mei een gezamenlijke bazar organiseren, Het actieve bazarcomité, gevormd uit beide verenigingen .heeft kans gezien beslag te leggen op de hallen van de fir ma Nieuwenhuize. Sas van Gent CISCA PETERS Zaterdagmiddag zal, als voorloper op het grote bal, welke in de feestzaal van de Spiegel glasfabriek zal worden gehou den, ter gelegenheid van het 75-jarige be staan van T.H.O.R., Cisca Peters in de boekhandel Remerij van half vijf tot zes uur platen signeren. TERNEUZEN PLOTSELING OVERLEDEN In de nacht van dinsdag op woensdag om 1 uur is de heer K. G. tijdens zijn werkzaamheden aan de Oostsluis ver moedelijk ten gevolge van een hartaan val potseling overleden. (Van onze verslaggever) Dr. L. Roppe, gouverneur van de Bel gische provincie Limburg, heeft gister middag tijdens de tweede lunchbyeen- komsfc van de Nederlands-Belgische Ver eniging Zeeland te Goes de figuur van Koning Willem I belicht. Dr. Roppe is door toevallige ontdekkin gen in het bezit gekomen van hoogst waardevolle documenten die betrekking hebben op zowel het persoonlijke leven als het staatkundig handelen van Koning Willem I. „Zij geven een ander beeld van Willem I dan men in België doorgaans van hem heeft", aldus de gouverneur. Trouwens: ook in Nederland weet men volgens dr. Roppe maar bitter weinig van de betekenis van Koning Willem I af. Het bekende versje „Wij willen Willem weg; wilde Willem wat wijzer worden, wij wilden Willem wéér" achtte hij vol komen misplaatst. „Voor onze gewesten en voor Nederland is hij misschien de grootste vorst geweest die wij ooit ge had hebben", zo meende de spreker. Als zeer positieve eigenschappen van Koning Willem I noemde dr. Roppe diens „verbazende werkkracht, rechtvaardig heid en overtuiging". Hij had een direct contact met zijn volk door iedere woens dag een zogenaamde open audiëntie te houden waarop iedereen welkom was. Z'n economische politiek had zin en waar de. Hij was de grondlegger van de in dustrialisatie in het zuiden. Hij was de sterke stimulator van de handel in het noorden. Koning Willem I was de „cap tain of industry" van zijn tijd. Dr. Roppe weersprak de veelgehoorde mening dat Willem I zijn economische politiek ten eigen bate zou hebben aangewend. De koning bracht voorts een soepele krediet- politiek op gang. Het verkeer te land en te water kregen veel aandacht. Koning "V^illem I stichtte universiteiten. Het enige waarin de koning volgens de heer Roppe tekort geschoten is betrof zijn politieke feeling, de keuze van zijn mede werkers en raadgevers, waaraan hij soms te halsstarrig vasthield. Hoe de scheiding van 1830 dan toch mo gelijk geworden is! Volgens dr. Roppe was de scheiding vooral een rechtstreeks gevolg van de sterke industrialisatie. De daardoor ontstane werkloosheid kon niet voldoende worden opgevangen. Dr. Roppe verheugde er zich over dat, mede door de werkzaamheid der Belgisch- Nederlandse en Nederlands-Belgische ver enigingen, de oude idealen van Koning Willem I voor economische maar ook so ciale en culturele eenheid de laatste jaren steeds meer realiteit beginnen te krijgen. „De geest van Willem I is er weer", zo zei hij. Tenslotte citeerde dr. Roppe Anton van Duinkerken die het mentaliteitsverschil tussen de noorderling en de zuiderling eens heeft geschetst in de verschillende wijze waarop de Amsterdammer en de Antwerpenaar een diamant in de hanij houden. De Amsterdammer met de vuist gesloten, bewust als hij is van de econo mische waai'de van de diamant. De Ant werpenaar met de hand open zodat de Onder degenen die de lezing van dr. Roppe bijwoonden bevond zich jhr. mr. A. de Casembroot, commis saris van de koningin in Zeeland. Na afloop van de bijeenkomst praatten de confraters nog even na. Links: dr. Roppe. zon gelegenheid heeft de diamant te be reiken waardoor de schoonheid ervan steeds meer tot zijn recht komt. Welnu: Anton van Duinkerken heeft gezegd en dr. Roppe zei het hem gisteren na: ..Laat ieder die diamant vasthouden zoals hij dat wil. Maar beiden hebben één hand vrij en laten dié elkander grijpen". (Advertenties In het jaarverslag van 1963 van de schoolartsendienst op Walcheren, Noord en Zuid-Beveland (west) wordt door twee schoolartsen gewezen op de over het algemeen slechte houding van scholie ren, die kromme ruggetjes, scheve bek kenstand, scheve heupstanden en slappe voeten ten gevolge hebben. Een van de drie schoolartsen van ge noemde dienst ziet heil in speciale gym nastiekclub j es op school waar de kin deren geleerd wordt welke houding de goede is. Het schoolzwemmen blijft in dit rayon, aldus de verslagen der artsen, een zwak punt. Een van de schoolartsen vraagt zich verder af of vele ouders, met het kleden van hun kinderen, niet wat meer de Spartaanse kant op moeten. Er bestaat een neiging om de kinderen overdreven warm te kleden. „Lange broeken over maillots, soms twee, capuchons liefst dichtgeknoopt met das enz. een en ander getuigend van een hartverwar mende bezorgdheid en tevens van een goede welstand, maar m.i. niet in het belang van een goede gezondheid", al dus deze arts. In zyn woning is na een langdurige ziekte op 74-jarige leeftyd overleden, de heer Francies Arends uit Kloosterzande, gemeente Hontenissc. Zijn heengaan heeft in Kloosterzande in het byzonder en in de gemeente Hontenisse is het al gemeen grote verslagenheid teweeg ge bracht d:e heer Arends was een waar ge meenschapsmens met grote verdiensten, Francies Arends was van september 1946 tot 1962 wethouder van de gemeente Hontenisse. Hij behartigde Sociale Zaken. In 1962 moest hij vanwege zijn slechte gezondheid afscheid nemen. Voor 1946 is de heer Arends lange tijd lid van de raad geweest. Bij de K.A.B. was de overledene, een zeer gezien figuur. Hij is voorts enige jaren voorzitter van de G.S.W. ge weest en deinde, waar nodig en moge lijk, de charitas. Hij was een zeer een voudig mens, die nimmer langs de weg timmerde maar enorm veel voor de ge meenschap van Hontenisse heeft gedaan. Hij was onderscheiden met de gouden ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Ook was hij bezitter van de gouden speld van de K.A.B. vanwege zijn grote verdiensten voor de arbeiders beweging. Morgen zal de teraardebestel ling plaatsvinden. Vooraf zal in de pa rochiekerk van de H. Martinus te Groe nendijk een plechtige H. Mis van requiem worden opgedragen. In de eerste klas A van de afdeling Zeeland van de KNVB spitst de stryd om de fatale laatste plaats te ontgaan zich nog toe. Wel won Philippine met ongewoon hoge cyfers van Schoondijke (7—2), maar als gevolg van het des tijds staken van de thuiswedstrijd tegen Domburg werd Philippine o.m. bestraft met 2 verliespunten zodat hun punten totaal één minder is dan van Retran- chement. V juEEMDE VALUTA Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)—37 74 Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Met betrekking tot de uitbreidings plannen verloopt de samenwerking met een aantal gemeentebesturen (w.o. Goes. Kapelle-Biezelinge, Middelburg en Terneuzen) bevredigend. Er blijven op dit punt echter nog teveel gemeenten achter als het gaat om een goed samen spel met de georganiseerde landbouw, Dit wordt vermeld in het jaarverslag 1963 van de gewestelijke raad voor Zee land van het Landbouwschap. In het vel slag wordt er op gewezen dat de prak tijk aangeeft dat juist op dit terrein op constructieve wijze kan worden gewerkt in het belang van beide partijen. Met het oog op de toekomstige Schel de Rijnverbinding is samenwerking met Noordbrabant een werkgroep Grond gebruik ingesteld, die de gehele ontwik keling op de voet volgt, en die zal track ten de nodige contacten met de uitvoe rende diensten te leggen teneinde een voor de landbouw zo gunstig mogelijk resultaat te verkrijgen. Naar aanleiding van ontvangen Klach ten over verdroging van landbouwgron den in de omgeving van Kamperland is, in samenwerking met de Cultuur Tech nische Dienst, een aantal waterstands buizen geplaatst teneinde de verdere ont wikkeling te volgen. Met de assuradeuren van de N.V. Com binatie Sloehaven is overeenstemming bereikt over de uit te betalen schade vergoedingen aan landbouwers, die ten gevolge van bronbemaling in het Zuid Sloe door verdroging van hun gronden schade hebben geleden. In 1962 bedroeg die schade bijna 30.000,-. Met de Nederlandse Stikstofmaatschap, pij te Sluiskil en de N.V. Zuid-Chemie te Sas van Gent bleven contacten be Staan over de schade die veroorzaak' is aan gewassen en vee door de schade, lijke stoffen van genoemde fabrieken, Met voldoening wordt geconstateerd dat de schadeafwikkeling steeds tot volle tevredenheid is geregeld „alhoewel net uiteraard voor de betrokken landbou wers aangenaam zou zijn indien, deze schade, wellicht middels betere techm sche voorzieningen, kon worden voor komen". Voor de studiecommissie inpoldering Land van Saeftinge heeft de geweste lijke raad een bijdrage geleverd, waarbij vooral aandacht is besteed aan de be hoefte aan landbouwgrond uit een oog punt van noodzakelijke compensatie we gens onttrekking van gronden voor an dere bestemmingen. Dit is het in aanbouw zynde nieuwe dorpshuis van Arnemuiden, dat snel omhoog schiet". Het gebouw zal een welkome vervanging vormen van het bestaande verenigingscentrum, dat na lange jaren van bestaan veel te klein is geworden. Vermoedelijk zullen in het herfstseizoen reeds de eerste avondjes In het nieuwe gebouw kunnen worden gehouden. (Advertentie) Philippine moets a.s. zondag de res terende elf minuten van de gestaakte wedstrijd op het veld van Domburg spe len te beginnen met de stand 1—1 en met slechts 3 spelers. In aansluiting daarop volgt dan de normale wedstrijd tegen Domburg. Mogelijkheden zijn er dus nog voldoende. Hoofdplaat werd in zijn slotwedstrijd nog even door Jong Ambon onder de voet gelopen <0—46) en Groede werkte zich bij het scneiden van de markt nog enkele plaatsen om hoog door Walcheren met 45 te ver slaan. Dc stand is: Vogelwaarde 18—15 Jong Ambon 18—28, Schoondijke lo—ZU, Groede 18—15, Noormannen 18—16, Dom burg 16—14 Walcheren 18—14. Hoofd plaat 18—13.' Retranchement 18—10, Phi- lippine 169. In de eerste klas B werd Kobur in zijn laatste wedstrijd met korfoalcijfers door Renesse verslagen (1—14). Hansw. Boys versloeg Luctor met 4—1. Jue stand is: Hansw. Boys 16—27, Eenesse 16—22. Zierikzee 2 16—19, Luctor 16—1?, Dreischor 16—16, Patrijzen 1616, Krui- ningen 16—12, Robur 16—10, Kwaden, damme 163. Volop spanning heerst en nog in de reserve eerste klas voor wat betreft de twee fatale plaatsen. Luctor 2 verloor n.l met 3—0 van Oostburg 2 en aan gezien RCS 2 met 5—0 baas bleef over Vlissingen 4 hebben de Souburgers nog een minimaal kansje behouden om Bier vliet 2 onder zich te krijgen Vogel waarde 2 won met 30 van Goes o zaterdag verloren de Goesenaren ook al met 1—3 van Zeelandia 2. De stand is nu: Breskens 2 2032, Clinge 2 17 23, Zeeland Sport 3 18-23, Vogelwaarde 19—23, Goes 3 20—23, Oostburg 17—22, Vlissingen 4 19—:20 Zec.andia 1717, Biervliet 2 177, RSC 2 19 6, Luctor 2 174. In de tweede klas A kwam de zaak rond" met de wedstrijd Patrijzen 2— Cortgene (3—4). De eindstand is hier: Middelburg 4 1626, Zeeland Spoit 1624, Walcheren 2 1620, Cortgene 16—18, Hansw. Boys 2 1615, Kruinin- gen 2 16—14, Vlissingen 5 1610, Patrij. zen 2 16—9, Volharding '32 16—8. In 2 B komt er nog een verlengstukje Steen 2 speelde gelijk tegen Koewacht 2 (3—3) en kwam juist uit de zorgen. Breskens 3 won weliswaar met 3—0 van Sluiskil 2, maar omdat Aardenburg i eveneens won, met 32 van Corn Boys 3 eindigen Corn Boys 3, Breskcr.s cn Aardenburg 2 gelijk, zoalsi uit de stand blijkt: Terneuzen 3 16—27. Ria 16—22, HVV 3 1621, Koewacht 2 1618. Sluis kil 2 16—13 Steen 2 16—11, Coin Boys 3 16—10, Breskens 3 16—10, Aardenburg 3 In de tweede klas C werd Zo.inemaire kampioen. Zierikzee 3 kon op het nip pertje worden verslagen. Burgh 2 kwam tegen SVOWK niet verder dan 2—2. De stand luidt: Zonnemaire 18—25, Renes se 2 18—23, Burgh 2 18—23, SVOWK 1820, Brouwershaven 1818, Zierikzee 3 18—13 Dreischor 2 18—4. In 3 A won Hoofdplaat 2 met 5—0 van Jong Ambon 2 en deelden Walcne- ren 3 en Groede 2 de buit (2—2). Van invloed waren deze uitslagen niet meer. In 3 B klope Yerseke 2 met moeite Robur 2 en dat betekende dat de Yer- seke-reserves de kampioenstitel voor de neus van Goes 4 wegkaapten. Kwaden- damme 2 bleef met 2—0 baas over Krui- ningen 3. De stand luidt: Yerseke 2 16—25, Goes 4 16—24, Zeeland Sport 5 16—21 Arendskerke 15—17, Lewed. Boys 2 16—15 Robur 2 16—14. Luctor 3 16—11, Kruiningen 3 15—9, Kwadendammt 2 16—6. Vijftien ploegen hebben op het sport veldencomplex te Goes gestreden om het kampioenschap van Zeeland school voetbal, in de afdelingen A (voor la gere scholen), B (lagere klassen van voortgezet onderwijs) en C (oudere scho lieren). Zij vertegenwoordigden de rayons oost-Zeeuwsch-VIaanderen» west- Zeeirwsch-Vlaanderen, de Bevelanden, Walcheren en Schouwen-Duiveland. Er werd in een halve competitie ge speeld, zodat elke ploeg vier wedstrij den van een half uur speelde. Kampioen in de A-afdeling werd de Bouwen Ewoutschool uit Vlissingen na overwinningen op de r.-k. jongensschool te Goes, de Willibrordusschool te Ter neuzen en een gelijkspel tegen de open bare lagere school te Zierikzee. 2e in deze afdeling werd de openbare lagere school te Zierikzee en 3e de St.- Willibrordusschool te Terneuzen. Kampioen in de B-afdeling werd de lagere technische school uit Hulst na overwinningen op de lagere technische school uit Oostburg, h.b.s. 4 uit Vlissin gen en Lyceum 4 uit Goes. 2e werd Ly ceum 4 uit Goes en 3e h.b.s. 4 uit Vlis singen- Kampioen in de C-afdeling werd het Janseniuslyceum uit Hulst na overwin ningen op de ambachtsschool 3 te Goes, de openbare ulo uit Middelburg en het Prof. Zeemanlyceum uit Zierikzee; 2e werd het Prof. Zeemanlyceum uit Zierikzee en 3e de openbare ulo uit Mid delburg. (Van onze verslaggever) De traditionele watertorenrit van de West-Zeeuwsch-VIaamse Automobielclub is een flink succes geworden. Meer dan vijftig rijders namen aan deze oriëntatie- rit door het land van Cadzand deel. Ge start werd in Schoondijke, het eindpunt lag in Oostburg. De W.Z.A. organiseert zondag 21 juni de Beukelszoonrit in Biervliet. De uitsiag in Oostburg was als volgt: 1 A. R. Kra mer Zuidzande 43 strafpunten; 2 L. Bas ting, Zuidzande 44: 3 P. van der Plas, Oostburg 53; 4 J. Duste, Oostburg 63; 5 H. F Bogaard, Sluis 65; 6 K. van Pijcke, Waterlandkerkje 72; 7 J. Verstraten, IJzendijke 73; 8 H. van de Hemel, Bier vliet 76; 9 W. de Kramer, Zuidzande 80; 10 M van Prooye, Oostburg 89. De prijzen werden uitgereikt door WZA- voorzitter J. Sturm. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES Eerste redacteur Exploitatie inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland: F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-VIaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen P PETIT, Breedestraat 3A, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren: S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2 mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder 1,- elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60 Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde ilaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van onze correspondent) Reeds vorig jaar waren de raadsleden van Clinge de mening toegedaan, dat het interieur van de raadzaal moest worden vernieuwd. Het college van b. en w. had een bedrag begroot van on geveer 8000. Er werden verschillende onderhandelingen gevoerd met diverse firma's, doch er werd geen resultaat ge boekt. Daarom werd nog een offerte gevraagd bij de firma Pander en Zn. te Den Haag. De offerte betrof een tafel voor het college, twee tafels voor de raadsleden, dertien fauteuils en twee tafels voor notulisten en pers met bijbe horende stoelen en tien stoelen voor de publieke tribune. Verder zou er een nieuwe betimmering aangebracht wol' den en een afscheiding met bloembakken tussen de raadzaal en de publieke tri bune. Het geheel zou geleverd worden voor f 12613. De heer De Keijzer was in de gehou den raadsvergadering zeer verbouwe reerd over deze grote bedragen. Hij vroeg zich af, waarom zulke dure meu bels nodig waren. De heer Plasschaert vond het wegge. Van onze adverteerders gooid geld. Bovendien achtte hij een der gelijke uitgave niet verantwoord. Andere raadsleden waren de mening toegedaan, dat degelijke meubelen moe ten worden aangeschaft. Uiteindelijk bleef de heer Plasschaert bij zijn stand punt en stemde tegen. Voor het werk op de secretarie was het nodig gebleken, dat er een nieuwe elektrische stencilmachine aangeschaft zou moeten worden. De prijs hiervan bedroeg ƒ3130. Besloten werd de lening hiervoor beschikbaar te stellen. Indertijd was door het speeltuincomité een elektrische kabel gelegd naar de Clingse speeltuin. De kosten hiervan be droegen 416. Nu deze kabel ook ge bruikt gaat worden voor het brengen van elektriciteit in het kleedlokaal van de voetbalvereniging verzocht het speel tuincomité de aanlegkosten als subsidie te mogen terugontvangen, waarmee de raad akkoord ging. Het verzoek van de provinciale commissie tot bevordering van de veefokkerij in Zeeland werd af gewezen. HEROPENING TEXTIEL- EN LEDERHANDEL TE OOSTBURG Onder zeer grote belangstelling, waar onder burgemeester J. v. Leeuwen en echtgenote, werd in de Burchtstraat 3 de textiel- cn lederhandel heropend van N. Hontelez-de Smit. Onder architectuur van de heer L Rosenkranz bracht de firma F Strijdonck een winkelruimte tot stand, die zich kan meten met de fraaiste in de Burchtstraat. Het mooie interieur, vervaardigd door de firma Bleyenberg uit St. Jansteen. biedt textiel en lederwaren te kust en te keur. Vooral de gondola, eerste in Nederland, alsmede de Hollan- dia-stand, is de grote aantrekkingskracht voor de dames. Gehele aparte afdelingen voor babykleding en corsetterie geven een ruim overzicht, terwijl voor bedden en dekens ook ruimte is gelaten. Bloemstukken, felicitaties en cadeaus vertolkten de gevoelens van de relaties. (Van onze verslaggever) Vrijdagavond zal als besluit van de expostie van de Vlaamse kunstenaar Eric Boone, in de burgerzaal van het gemeentehuis die is georganiseerd dooi de ..Open Kring-Vlaanderen" en het „Aanbevelingscomité Hulst" onder aus piciën van de Beweging voor de Ver enigde Staten van Europa-A.E.F., een Nederlands-Vlaamse kunst- en ont spanningsavond, zoals het programma meldt, worden gehouden in de zaal van de Koning van Engeland. Voor de pauze zal het Hulster Gemengd Koor een concert geven onder leiding van diri gent Jo Ivens. Verder zullen optreden de voordrachtkunstenaar Nand de Vlaemynck en de „sjansonnier" Kor Vandergoten. Na de pauze zal het Ont spanningsorkest „De gezellen van de vreugde" voor enige ontspanning zor gen. Zaterdag 23 mei 1964 te 20.00 uur Maandag 25 mei 1964 te 20.30 uur Dinsdag 26 mei 1964 te 20.30 uur: Donderdag 28 mei 1964 te 20.30 uur: Zaterdag 30 mei 1964 te 20.00 uur Stadsschouwburg, Breda. Uitvoering door het Vlaams toneelgezelschap „Teater Antigone" van het stuk „VOORLOPIG VONNIS". Receptiezaal Stadhuis Breda. Optreden van het Belgische Kwartet van Londen. Opus 16 Beethoven Opus 23 Y. Absil Opus 45 Fauré Cultureel Centrum „De Beyerd". Conferentie over de kunstfilm door de heer Nic. Bal met vertoning films over kunst en cultuur. Cultureel Centrum „De Beyerd". 'Conferentie door de heer Karei Jonckheere, over het onderwerp: „ERNST EN LUIM BIJ DE CULTURELE TOE NADERING TUSSEN NOORD EN ZUID". Stadsschouwburg, Breda. Optreden door de folkloristische groep „FANNY THIBOUT ET SA COMPAGNIE". TOEGANGSKAARTEN ZIJN VANAF HEDEN zolang de voorraad strekt GRATIS VER KRIJGBAAR OP HET VERKEERSBUREAU VAN DE V.V.V., STATIONSPLEIN 19. Het Verkeersbureau is dagelijks ook des zondags geopend tot 22.00 uur. DAGELIJKS 10.00—22.00 uur: Tentoonstelling in Cultureel Centrum „De Beyerd". „Werken van hedendaagse Belgische kunstenaars". Toeristische tentoonstelling in de Stadsschouwburg. 14.00-17.00 uur en 20.30-22.30 uur: Filmvoorstellingen in het Cultureel Centrum „De Beyerd". GRATIS TOEGANKELIJK VOLLEDIG PROGRAMMA GRATIS VERKRIJGBAAR BIJ DE V.V.V. BREDA. (Van onze verslaggever) De gemeenteraad van Koewacht heeft zich gisteravond unaniem akkoord ver klaard met de aanleg van een modern openluchtzwembad naby het voetbalveld en de speeltuin, waarvan de totale kosten inclusief grondaankopen f 99.675 gulden zullen bedragen. De jaarlijkse opbrengst is voorlopig geraamd op f 6800, hetgeen overigens zal neerkomen op een eveneens jaarlijks ex ploitatietekort van ongeveer f 5000 gul den. doch niettemin hoopt het gemeente bestuur de vereiste overheidsgoedkeurin- gen te krijgen. Het eigenlijke zwembasis, dat in diepte zal variëren van 4 Ocm tot 2.50 m en een omvang zal hebben van 15 x 12 meter, is vervaardigd van plastic. De totale oppervlakte van deze zomerse recreatie gelegenheid zal 6116 vierkante meter be slaan De gemeenteraadsleden hebben zich in Oldenbroek (Gelderland) vergewist van de deugdelijkheid van dit soort zwemge- legenheden, die worden gerealiseerd vol- gens een nog betrekkelijk nieuwe vin ding. Zij zijn van deze kennismaking vol enthousiast teruggekeerd. Eveneens met algemene stemmen ver leende de raad zijn fiat aan de verbete ring van het wegvlak Klapstraat - Van Gaver, dat 6 meter breed wordt en een klinkerbestrating krijgt. Ook met de aanleg van de weg Kerk- laan ging de raad akkoord. Er heeft zich een aannemer gemeld, die bereid is dit werk beneden de oorspronkelijke raming uit te voeren, namelijk voor f 243.000, mits de gemeente de bijkomende kosten tot f 320.000 voor haar rekening neemt Het werk zal hem onderhands worden gegund en als nu Gedeputeerde Staten hun goedkeuring willen geven zal men spoedig met een en ander beginnen. Maandag 25 mei is een mijlpaal voor de Zeeuwse Stichting Technische Hulp middelen Gehandicapten. Commissaris van de koningin in Zeeland, dhr. mr. A. de Casembroot reikt het honderdste via de stichting bemiddelde hulpmiddel uit. Het betreft een Elka-electric mvalide- wagen voor een inwoner van de ge meente Vlissingen. De commissaris van de koningin zal het vervoermiddel over dragen in het gebouw van de Stichting Zeeland te Middelburg. RIJKSUNIVERSITEIT UTRECHT (ieslaagd voor tandarts P. A. vi Mieghem, Kloosterzande. HOEDEKENSKERKE 20 uur Raadsvergadering SAS VAN GENT Olympia 19.30 uur Cleopatra, ANTWERPEN KVO 20 uur In 't Witte Paard 14 j. SAS VAN GENT Olympia 19.30 uur Cleopatra, 14 J, KOEWACHT R. Clapdorp Schieting TERNEUZEN Luxor 20 uur De overwinnaars, 14 Morgen, vrijdag 22 mei, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwa terstanden: Hansweert 0.11 en 12.49 uur; Terneuzen 12.21 en 0.00 uur; Vlissingen 11.49 en 0.00 uur; Wemeldinge 0.45 en 13.19 uur. (1 Goede Vrijdag 19(f te in de Waalse provij kind geroofd". Weinif kidnapping van Pierra derwagentje zou zijn Rue Felix Protin, 1'. speurders argwaan. Op 19 april een week ning, wordt het lijkje op, Sambre te Mousticr. V kleine Pierre, 17 maanden 4,5 kilo. Een week later der, Marie-José Longpréi king gesteld van het pari Zij ging vrü-u't, na een van 13 uren. (Advertentie) kL,-.!:: Eén van die oude wijze l lessen, die u nooit mag Die u nooit hóeft te verge de Constructa-100 is de e automaat, die kookwas ook kan koken. Maar er is m om elke soort was op manier te behandelen: ht volgens het doorstroomp het twee-soppen-systeem minuten handhaven van Ingestelde temperatuur kookwas: 100 graden C. maal spoelen en het ve droog centrifugeren, het maal eigenschappen van i Constructa-100, die met op de knop al het werk vo Volautomatisch. Als u eei maat kiest, kies er dan kookwas kan koken! Vr een demonstratie, nadei tingen of volledige doe over de Constructa-100 structa Nederland Voor centrum, Middenweg 233 dam-O, Telefoon 020-947

de Stem | 1964 | | pagina 2