SPORT FC Turnhout krijgt er behoorlijk van langs! JACQ. ANQUETIL LEIDT IN GIRO 15.! E.M.M. heeft aan één punt genoeg om titel te pakken Scandinavië verliest van „de rest' met 2-4 René Pijnen zegeviert in IJzendijke Albanees voetbalteam arriveert op Schiphol KREYMB0RG-TIP jVoetbalschandaal! Aardig spel j fors aangepaktj in Kopenhagen BW en Wilhelmina willen een fusie WEEKENDERS 90 LAATSTE match van „DE REST" P Vragen over de DWS-zegetocht Promotie-duels voor le divisie Opstelling DARLENE HARD naar profklasse MIDI LIBRE Mart. v. d. Borgh finisht derde Zuid B West-Noordbrabant Programma MARKTEN WATERSTANDEN 13 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 21 MEI 1964 txriiur mrpm c hooft urocr In de vijfde etappe van de ronde van Italië, een 50,4 km lange tijdrit van Parma naar Busseto, heeft de Frans man Jacques Anquetil, viervoudig win naar van de Tour de France, door een fraaie overwinning de eerste plaats in het algemeen klassement overgenomen van de Italiaan Aldo Moser. De Franse tijdritspecialist, die de ruim 50 km aflegde in 1 uur, 2 minuten en 57 seconden, had een voorsprong van 1 minuut en 23 seconden op numme twee, de Italiaan Ercole Baldini. De uitslag was verder: 3. Vittorio Adorni (It.) op 1.48. Franco Balmanion (It.) op 2.08, 5. K Maurer (Zwits) op 2.13, 6. Diego R chini (It.) op 2.27; 7. Guido de R (It.) op 2.28, 8. Colmenarejo (Sp.) cr. 2.32. 9. Motta (It.) op 2.33, 10. Italo Zi- lioli (It.) op 3.01, 24. Ab Geldermans (Ned.), 49. Cees Lute (Ned.). Het algemeen klassement luidt na de vijfde rit als volgt: 1. Jacques Anquetil (Fr.) 18.54.57, 2. Guido de Rosso (It.) op 30 sec.; 3. Enzo Moser (It.) opj 1 min. 13 sec., 4. Guido Carlesi (It.) op 1 min. 19 sec., 5. Pierre Everaert (Fr.) op i min. 42 sec., 6. Bob. Poggiali (It.) op 2 min. 20 sec., 7. Er cole Baldini (It.) op 2 min. 28 sec., 9. Italo Zilioli (It.) op 2 min. 36 sec.; 9. Vittorio Adorni (It.) op 2 min. 51 sec., 10. Dancellj (It.) op 2 min. 54 sec., 11. Gastone Nencini (It.) op 3 min. 01 sec., 12. Franco Balmanion (It.) op 3 min. 03 sec., 13. Vito Taccone (It.) op 3 min. 18 sec., 14. Rolf Maurer (Zwits.) z.t., 15. Motta (It.) op 3 min. 22 sec., 52 Ab Gel dermans (Ned.) op 13 min. 54 sec. De Engelsman Sir Stanley Rous, de president van de FIFA, heeft bij z(jn aankomst in Kopenhagen voor de wed strijd tussen het Skandinavische elftal en de „rest" van Europa verklaard en hij kreeg hierbü de instemming van de president van de UEFA (Europese Voetbal Unie), Gustav Wiederkehr dat in de toekomst wedstrijden van ploe gen, die worden geformeerd uit spelers uit diverse landen van Europa of de wereld niet meer zullen worden toege staan. „Deze wedstrijden zijn te moei lijk om te handhaven, geven te veel aanleiding tot geschillen en ontwrichten dikwijls de kalender van de internatio nale ontmoetingen", aldus Sir Stanley Rous, die bijval kreeg van de Zwitser Wiederkehr, waarbij deze erop wees, dat de beloofde „super-internationale" wedstrijd te Belgrado ten bate van de slachtoffers van de aardbeving te Skopl je in ieder geval doorgang zal vinden. De besturen van de Bossche tweede- divisieclubs B.V.V. en Wilhelmina heb ben besloten voor wat betreft de be taalde afdelingen een fusie aan te gaan. Het gemeentebestuur van Den Bosch heeft al toegezegd voor 250.000 gulden te zullen deelnemen in een kapitaal van f 500.000,Het resterende bedrag, dat uit de industriële en particuliere sector moet komen, is reeds voor meer dan de helf bijeengebracht. De ledenvergaderingen van B.V.V. en Wilhelmina zullen 3 juni over de voor gestelde fusie hun oordeel moeten uit spreken. Twee Amsterdamse PvdA-raadsleden, de heren I. Matteman en E. van Thijn hebben B. en W. van Amsterdam schrif telijk vragen gesteld over de zegetocht van landskampioen DWS, die niet door de bakermat van de club, de Spaarn- dammerbuurt voerde. Hoewel de gehele buurt met vlagge tjes in de hand te eren, nam de stoet op kampioenen te eren, nam de stoet op het laatste moment' een andere route. De twee raadsleden willen van B. en W. weten of men op de hoogte was van de kans dat DWS kampioen zou worden, wat dan vooral in de Spaarn- dammerbuurt groot enthousiasme zou veroorzaken. „Zijn B. en W. niet met ons van mening dat de buur-oewoners onaangenaam moeten zijn getroffen toen de DWS-spelers dit deel van de stad niet mochten betreden en was het niet mogelijk geweest vroegtijdig zodanige verkeersmaatregelen te treffen dat een tocht door de Spaarndammerbuurt door gang had kunnen vinden", zo vragen de socialistische raadsleden. Tenslotte willen ze weten of het wel voldoende was dat het college zich heeft doen vertegenwoordigen op de receptie van de landskampioenen (Van onze Belgische sportcorrespondent) Maanden lang heeft de uitspraak der bondsleiding van de Belgische voetbalbond op zich laten wachten inzake de omkopingsaffaire waar van Turnhout de oorzaak zou zijn. Het geschiedde tijdens de wed strijd tegen de Limburgse ploeg FC Beringen waarvan de doelman en de stopper omgekocht zouden zijn geweest om FC Turnhout op eigen veld te laten winnen. En inderdaad versloegen de Turnliou ters de Limburgers met 20. Thans werd de uitslag gemeld in de zaak en de com missie van toezicht van de Belgische voetbalbond heeft de feiten als bewezen geacht of gemeend op zeer zware ver moedens niet alleen het besluit te moe ten treffen Turnhout te degraderen en van de eerste nationale naar de tweede nationale, maar heeft zelfs zware tot nog toe onbekende sancties getroffen tegen club en voorzitter. De commissie van toezicht heeft even eens voorgesteld om de voorzitter van Turnhout, de heer Jan Verbeek, al onge veer 30 jaar voorzitter van genoemde vereniging, van de lijst der leden te schrappen, m.a.w. hem uit te sluiten. Aldus zou de heer Verbeek zelfs niet meer op een voetbalveld van de Belgi sche voetbalbond mogen verschijnen. Hem wordt ten laste gelegd in contact te hebben gestaan met de man die 40.000 B.F. overhandigde aan de doel man van FC Beringen en ook een andere speler zou hebben betaald om zijn „plich ten" te doen. Het betreft een zekere heer Verdonck, aangesloten bij FC Diest, die het vuile werk heeft opgeknapt en genoemd per soon blijkt zeer nauwe relaties te onder houden met Turnhout's voorzitter. De uitslag van de wedstrijd wordt, op last van de bond, gewijzigd in 0—5. Het zal aan Beringen worden overgelaten een schadevergoeding te eisen van FC Turnhout. Beide spelers die bij deze affaire betrokken waren zijn voor het leven geschorst. Deze affaire heeft in het hele land veel beroering gewekt. Men had hier alles kunnen verwachten, maar aan deze zwa re sancties heeft niemand durven den ken. Toch zal men zich er bij neer moe ten leggen, al zal Turnhout nog in be roep gaan. Insiders beweren dat de club geen schijn van kans heeft. Het zal na melijk zeer moeilijk zijn de bestaande feiten te weerleggen. Met $it alles wordt een harde slag toegebracht aan het sportieve karakter van de Belgische voetbalsport. De om koperijgeschiedenissen volgen elkander op en wanneer men de man in de straat mag geloven doet er iedereen en alleman in de eerste en tweede divisie aan mee. Iedere nuchtere toeschouwer merkt overigens wel, dat er op de sportvelden iets hapert aan de eerlijke prestaties van de ploegen. Men heeft slechts de laatste competitiedag van de Belgische voetbal competitie maar te raadplegen om te ont dekken dat de uitslagen een wel erg raadselachtige indruk maken. Het Scandinavisch elftal heeft „de rest van Europa" prima partij gegeven maar kon, en haast vanzelfsprekend, niet tot winst komen. Het werd tenslotte 2-4 voor „de rest" en dat was een acceptabele uitslag. Vijfenveertigduizend toeschouwers za gen in Kopenhagen een bijzonder aar dige match, waarin „de rest" tot prima spel kwam. Er werd goed gecombineerd en voor de individuele acties stond iedere speler wel borg. Scandinavië raakte wat onder de indruk en met name in de de fensie haperde er wel eens iets. Verwon derlijk was dit niet want Jimmy Greaves bijvoorbeeld bleek zo akelig goed op dreef dat hij amper te houden was. In de derde minuut al knalde deze speler in de roos. Scandinavië had eigenlijk maar één gevaarlijke aanvaller: Ole Matsen. Hij kwam echter onvoldoende „uit de verf" want er werd te lang ge treuzeld met aanvallen. De „rest"-defen- sie wist er wel raad mee en vooral Bom- ba ruimde goed. Ook Baxter speelde een orima partij. Matsen heeft doelman Yas- kin slechts enkele keren werkt lijk kun nen bedreigen. De besten van Europa speelden intussen rustig door. Aantrekke lijk spel. met enkele uitschieters. Op keu rige wijze tikte Jimmy Greaves drie mi nuten voor rust. nummer twee in, toen hij bij een doelworsteling een gaatje ont dekte. Amper was de aftrap verricht of Dennis Law zag zijn kans schoon, 0-3. Toen werd Scandinavië wakker en begon met enthousiast fris spel. In de vijfde mi nuut had dat offensief reeds succes. Peltonen sloeg doelman Tilkowski (inge vallen voor Yashin). Bij „de rest" was Pol van Himst na rust vervangen door Eusebio en even later moest Bomba ge blesseerd het veld verlaten (Hammilton erin) zodat er drie wijzigingen ontstaan waren. Na ruim een kwartier kregen de bezoekers een doelpunt van grote klasse voorgeschoteld. Eusebio alleen doorgebro ken, scoorde onhoudbaar. Met een schit terende kogel van Bild belandde Scan dinavië nog op 2-4 en dat was verdiend, want de gastheren kwamen in de tweede helft voortreffelijk terug. Uit deze groep werd het Europese elftal samengesteld dat het Scandina vische team ontmoette. Zittend v.l.n.r.: Augusto, Geleda, Tyl kowski, Wilson, Henderson, Hamilton en Law. Staand v.l.n.r.: Charlton, Greaves, Bomba, Yan Himst, Eusebio, Yoronin, Popluhar, Yashin, Baxter, De Masseur en de Duitse coach Hel mut Schön. W1M DUBOIS heeft weer een mooie overwinning aan zijn zege- lijst toegevoegd. Hij eindigde als eerste in de wedstrijd Thielt- Oostende. Met veertig anderen sprintte hij om de triomf en.het lukte. EÊF DOLMAN, Harry Stevens, Jean Bastin en Jos. van der Vleuten gaan onder leiding van Frits van Griensven naar de Ronde van Oostenrijk. Deze wed strijd vindt plaats van 30 mei tot 6 juni. PIET VAN DER TOUW is uit genodigd om deel te nemen aan twee wedstrijden in Dene marken. Verder gaat hij, met Aad de Graaf, strijden om de grote prijs van Parijs, op 21 juli. Gebruikelijk is dat elk land een sprinter en een deel nemer aan het omnium afvaar digt, maar coach Jan Derksen gaf er de voorkeur aan, ditmaal twee sprinters te sturen. HET WERELDRECORD kogelstoten dat Dallas Long (V.S.) bijna twee weken geleden in Fresno op 20,30 meter bracht zal niet worden erkend. Bij officiële na-meting is namelijk gebleken dat de ringbalk niet de vereiste hoogte had. Het wereldrecord blijft dus 20,10 meter eveneens op naam van Long. René Pijnen, momenteel in glan zende vorm, heeft in IJzendijke (nieu welingen-wedstrijd) na een zeer geani meerde course gewonnen. Er waren nog slechts vijf kilometers gereden, toen vijf renners aan de haal gingen, te weten Rentmeester Mol» Wachtmans, Schillemans, en Van Vucht. Het peloton, onder aanvoering va.n Leunis, riep de vluchters vry snel tot de orde. Lang duurde de rust niet, wat tot ge volg had dat voor veel renners het tempo te machtig werd en alleen de sterksten zich konden handhaven. Van Vucht, deze middag bijzonder actief, waagde een nieuwe sprong in de ruimte en kreeg Van Biemen aan zijn wiel. Het duo kreeg anderhalve minuut voor sprong, maar dit bleek niet voldoende om de kroon op het werk te zetten- Eerst gingen Pijnen en Schillemans op jacht naar de leider, even later volgden Duin dam en Machielse hun voorbeeld. Van Vucht en Van Biemen werden door hun achtervolgers in de kraag gegrepen en Van Biemen kreeg zelfs zo'n tik van de man met de hamer, dat hij ver terug viel. Pijnen en Duindam wisten zich in de laatste kilometers weg te werken en eerstgenoemde won in de eindsprint op overtuigende wijze. De uitslag: 1. René Pijnen uit Woens- drecht, de 80 km in 2 uur en 4 min., 2. Leo Duindam (Honselersdijk) op 10 sec., 3. Hendrik van Vucht (Boxtel), 4. P- Machielse (Fijnaart), 5. E. Sehilleman (Amsterdam), 6. op 1 min. 35 sec. E. Brouwer (Rotterdam), 7. C- Leunis (Amsterdam), 8. R. Wachtmans (Zun- dert), 9. C. Rentmeester (Oostzande) en 10. P. D. Simt (Rotterdam). Bij de aspi ranten was de uitslag: 1- A. van Over- veld (Zegge) 27 km in 47 min., 2. C. de (Advertentie) Smet (Oogstplaat), 3. B. Lindenberg (Wolfaertsdijk), 4. B. Lobbezo (Krab- bendijke), 5. P. Hagenaars (Bergen op Zoom). Het programma van de wedstrijden in de promotiecompetitie voor 2 plaat sen in de eerste divisie als volgt Zondag 24 mei op het terrein van NEC te Nijmegen: beslissingswedstrijd Roda JCXerxes; zondag 31 mei: RCHwin naar wedstrijd Roda JCXerxes. In dien deze winnaar Xerxes is, zal de ontmoeting worden gehouden op het ter rein van ADO in Den Haag; met Roda JC als winnaar heeft de ontmoeting tegen RCH plaats op het te.rein van PSV te Eindhoven; zondag 01 mei op het terrein van DOS te Utrecht. Alk maar—NEC om één plaats in de le divisie; zondag 7 juni: Hermes DVS Zwartemeer en de verliezer van Alk maarNEC tegen RCH of Roda JC of Xerxes. Deze wedstrijden worden ge speeld op het veld van de eerstgenoemde clubs, dus gewoon als thuiswedstrijd; woensdag 10 juni: Zwartemeer—Alkmaar of NEC (terrein Zwartemeer) en RCH of Roda JC of Xerxes—Hermes DVS (terrein van de thuisclub). Zondag 14 juni op Neutraal terrein: verliezer AlkmaarNEC tegen Hermes DVS of Zwartemeer tegen RCH of Ro da JC of Xerxes. Voor het eerst in de geschiedenis van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond zal de Nederlandse dames- ploeg uitkomen tegen Roemenië. De wedstrijd wordt donderdag 2 juli in de Leidse Stadsgehoorzaal gehouden. Na een reis van twee dagen is het nationale voetbalelftal van Albanië, dat zondag in de voorronden van het toer nooi om het wereldkampioenschap voet bal in het Rotterdamse Feijenoord sta dion tegen Nederland speelt, woensdag middag op Schiphol aangekomen. Het uit zeventien personen bestaan de gezelschap staat onder leiding van de secretaris van de Albanese voetbal bond, de heer Alfred Kazanxhi. Op Schiphol maakte de trainer van de ploeg reeds zijn elftal bekend. Het ziet er als volgt uit: doel: Topi, ach ter: Deliallisi en Halili; midden: Frashe- ri, Mema en Shilaku; voor: Papadho- pulli, Bukoviku. Bushati, Pano en Jas- hari. Reserves: Kastradi, Janku en Ishka. Liefst negen van de veertien spelers komen uit voor de kampioen van Al banië, Partizani Tirana. De thans 28-jarige Amerikaanse ten nisster Darleine Hard is overgegaan naar de profklasse. Zij heeft een aan als coach aanvaard te Carmal Valley nabij Monterey. Darlene Hard, die tevens bekend heeft gemaakt in september in het huwelijk te zullen treden, was de laatste vier jaar de hoogst geplaatste Amerikaanse speelster. Zij won de Amerikaanse titel in het damesenkelspel te Forest Hills in 1960 en 1961, zegevierde viermaal in het damesdubbelspel te Wimbledon en behaalde drie titels te Wimbledon in het gemengddubbelspel. Haar laatste grote toernooi was dat om de kampi oenschappen van de Zuid-West Paci fic in september van het vorig jaar. Zij won toen de titel in het damesen kelspel door een zege in de finale op de huidige Amerikaanse kampioene, de Braziliaanse Maria Bueno. De returnwedstrijd wordt op 25 okto ber in het stadion van de hoofdstad Tirana gespeeld. Het stadion kan 28.0U0 toeschouwers herbergen en het heeft geen staanplaatsen. Bij de foto: het Albanees elftal met reserves, trainer en officials voor het vliegtuig. Onze landgenoot Martin van der Borgh is als derde geëindigd in de eerste étappe van de Grote Prijs van de ..Midi Libre". Winnaar werd de Frans man Robert Cazala, die de 207,5 km van Montpellier naar Nimes aflegde in 5 uur 21 minuten en 30 seconden. De uitslag was verder: 2. André Foucher (Fr); 3 Martin van der Borgh (Ned); 4. Pierre Martin (Fr); 5. Jean-Claude Lebaube (Fr); 6. Raymond Mastrot- to (Fr); 7. Gabriel Mas (Sp)d. Esteban Martin (Sp)9. Victor van Schil iBelgi. allen in dezelfde tijd als de winnaar 12. Arie den Hartog in 5.24.45 16. Jo de Roo in 5.25.47. HET RUSSISCHE voetbalelftal heeft d landenwedstrijd tegen Uruguay met 1- «tirannen. Het beslissende doelpunt were in de tweede helft gescoord door achter- speler Eduard Mudrik. uitgebreid assortiment in self-ironing kwaliteit. (Van onze handbalmedewerker) In de overgangsklas, veldhandbal dames, moet Walcheren kunnen winnen van Sittardia en Swift zal DWS wel de baas blijven. Bij de heren krijgt Tonido waarschijnlijk niet veel kans tegen Swift en voor EBHV is het moeilijk om in Den Haag cintra Swift te zegevieren. DAMES le KLAS Olympus ontvangt In Vlissingen S.I.O.S uit Bergen op Zoom. De Zeeuwse ploeg heeft nog geen punten uit deze com petitie weten te halen en zal ook zon dag hier niet in slagen. Taehos uit Waal wijk gaat naar Zld. Sport te Vlissingen. Beide ploegen bezitten hetzelfde aantal punten. Een gelijk spel ligt liler het meest voor de hand. HEREN le KLAS In Goes wordt de zeer belangrlike wedstrijd Hellas E.M.M. gesoeeld Wanneer de wedstrijd eindigt in een gelijk spel dan is E.M.M. kampioen en zal er feest zijn in Middelburg. Wint Hellas dan behoudt het de kans op het kampioenschap maar dan moet E.M M volgende week verliezen van S.O.A. en Hellas winnen van Marathon. In Goes kunnen we dus rekenen op een zeer spannende wedstrijd. De tweede wed strijd in Vlissingen is Marathon Ta ehos. Voor Marathon is hier ge;n winst weggelegd, waardoor het op de onder ste plaat* blijft. DAMES 2e KLAS A In Dongen wordt gespeeld de wed strijd Dongen Boemerang. Dongen zal geen consideratie hebben met de Tilburgse ploeg die reeds moet degra deren. Were Di D.V.S. is een plaat selijke derby te Tilburg. Were Di. dat een goede derde plaats bezet zal deze niet af willen staan en de stadgenote een behoorlijke nederlaag toebrengen. HEREN 2e KLAS A Wanneer Longa wint van Boemerang dan is de degradatie voor Boemerang een feit geworden. Gezien de stand op de ranglijst zal het hier moeilijk aan kunnen ontkomen. Velocitas dat hoge ogen wil gaan gooien moet aantieden tegen Juliana uit Tilburg. De Brada- naars zullen bewijzen serieus kampioen te willen worden. DAMES le KLAS Were Di 2 uit Tilburg gaat een gro te nederlaag incasseren van V.C.W. uit Wagenberg.Woensdagavond 27 mei wordt gespeeld de wedstrijd Terheijden SOA 2. Terheijden dat de beste papieren be zit om kampioen te worden zal zich niet laten verrassen door S.O.A. 2 dat de derde plaats inneemt. HEREN le KLAS In Loon op Zand ontvangt Uno Ani mo de Tilburgse ploeg Juliana 2. Het moet mogelijk zijn voor Uno Animo de Tilburgse ploeg zonder punten huis waarts te sturen. Desk 2 en Rapid 2 op de vierde en vijfde plaats van de ranglijst, zullen beide trachten om hun plaats te handhaven. De ploeg uit Waalwijk moet echter als iets sterker worden aangeslagen. OVERGANGSKLAS B Dames; Swiff D.W.S.: Sittardia Walcheren; Quintus Posterholt. Ke ren: Tonido Swift; Hellas 2 E.B.H.V DISTRICT ZUID B Dames le klas: Olympus S.I.O.S.: Zld. Sport Tachos. Heren le klas: Hellas E.M.M.; Marathon Tachus. Dames 2e klas A: Dongen Boeme rang; Were Di D.V.S. Heren 2e klas A: Longa Boemerang; Veloci tas Juliana. AFDELING WEST-NOORDBRABANT Dames le klas Were Di 2 V.C W Terheijden S.O.A. (Wo. 27 mei) 'lie ren le klas; Uno Animo Juliana 2; Desk 2 Rapid 2. Dames 2e klas: Juliana - Gloria Heren 2e klas: Inter nos Rapid 3; B.H.V. Were D: 2' D.V.S. 2 Volt 3. AFDELING ZEELAND Heren le klas: Fortuna 2 Olympus 2. Heren junioren: E.M.M. Marathon; Fortuna S.I.O.S.Walcheren Toni do. Jongens: O.D.I. Fortuna B; Ma rathon Fortuna C. Meisjes A Olym pus Zld. Sport D; Walcheren B Walcheren C Meisjes B: O.D.I A) Robur B; Robur A O.D.I. '(B). GOES, 20 mei Aardbeien per doos van 2 ons: Extra 86, I 61-81, II 56. afw. 48-53. Groenten: per stuk: Bloemkool A I 64. A II 45-47. B I 40-51, B II 36-40 afw. 12-69; Kropsla I 6.50-8, II 4-7, C I 4, afw. 4; per bos: Radijs I 10-13, II 8- 10, Rammenas 8-11, Wortelen 92, afw. 48- per kg: Spinazie I 23-50, II 12-19, Uier afw- 12-13, Rabarber I 7-9, II 4; Aard appelen 9. DEN BOSCH, 20 mei Aanvoer Q25r stuks, 1165 runderen, 483 graskalveren 1042 'vette kalveren, 1840 nuchtere kal veren, 181 schapen, 546 lammeren, 1*< geiten, 27 fokzeugen, 475 slachtvarkens. 8 lopers, 2776 biggen, 690 slachtrunderen Prijzen: melk- en kalf koeien 900-1550 guste koeien 810-1240, graskalveren 450 620, kalfvaarzen 1150-1500. klamvaarzc 920-1060, guste vaarzen 850-1000, pinke' 650-850. nuchtere kalveren voor fok cl mesterij 120-255, weideschapen 95-145 ooien met lammeren 190-280, dracht, zeu gen 375-500, lopers 85-105, biggen 55-7." vette schapen 120-160. vette lammerei 90-125, alles per stuk; slachtrunderen extra lew. 4,65-4,85, le kw. 4,40-4,60, 2c kw. 4.05-4.25, 3e kw. 3,75-3,90, vette stie ren 4,35-4.60, worstkoeien 3,40-3.70, alle per kg gesl. gew.; vette kalveren le kv 3.55-3,75, 2e kw. 3.30-3.50, 3e kw. 3.10 3.25. nuchtere slachtkalveren 1,45-1,85. slachtzeugen le kw. 1,55-1.65, 2e kw 1,50-1,55, slachtvarkens 1,75-1,85, alles per kg levend gew. Overzicht: melk en kalfkoeien aanvoer redelijk, handel trager, prijzen aflopend; guste koeion minder, minder vlot, niet gehandhaafd jongvee minder, stroef, prijshoudend vette kalveren normaal, zwak. gedruk1 nucht. slachtkalveren onveranderd, rust ger, gehandhaafd; schapen en lammen gewoon, goed. prijshoudend: fokzeug' normaal, kalm, minder vast: lopers biggen groot, slepend, niet prijshoudend slachtvee behoorlijk, traag, gedrulé slachtzeugen redelijk, rustig, lager. KAPELLE. 20 mei 1964, kasaardbeir per doos van 200 gram: Regina ex. 80-9' 1 62-78, 2 47-58, Glasa ex. 76, 1 60-81, 44-59, Dutch Evern ex. 75-83, 1 62-72. 48-59. Senga Sengana 1 68. 2 52, F' Gauntlet 1 76-82, 2 52. Gorella 1 70. Ve' ex. 86, 1 76-79, 2 50-53, groenten: krops' 6.5-7,5 spinazie 23-38, rabarber 4-8, bloem kool A2 31-56. B2 23-40. C2 15. afw. 12-f appelen: Golden Delicious 3 grof 63. Goi rei nette 3 grof 64. MIDDELBURG. 19 mei D. evern 64-80. 2 40-65, 3 50-73. regina 1 59-71 48-57. 3 44. tomaten Al 268 A2 216 C' 157-170 kriel 97. Groenten: bl.kool wint' 4 p. kist 57-81. 6 p. kist 37-69, 8 p. ki 25-53. 10 p. kist 17-24, 12 p. kist 16-2° 15 p. kist 12-15. sla 1 7-16, 2 6-11. natun 6-7, postelein 20-39. bosDeen 56-63. rabar ber 10-30. komk. gr. 50-60 46—50. 35-*r 22. bl.kool kas 4 p, kist 86-106. 6 p k;~ 54-72. 8 p. kist 34-40. 10 n. kist 19-29. i p. kist 21. 15 p. kist 19. spin. 1 18-38 2 13-25, and 1 22-41, 2 13-26. radijs 7-1 kroten p. bos 50-56, asperges 102-255. TERNEUZEN, 20 mei Groenten Per 100 st. in centen: Sla 1 4-8.10; Pc stuk in centen: Bloemkool, per bak va' 4 92 ct.. 6 45-77, 8 45-58, 10 24-36. 12 2C 15 20, afw. 14-45 Per bos in cente" Peen I 81-92. Radiis 6.50-7.10. Asper*- B 2.78-3.33, C II 2,36; Peulen 3.54-3.84 Breekpeen 5. Prei 34-40. Rabarber 15-24 Spinazie 9-15. Witlof afw. 26. Aardbeien Deutsch Evern I 62-72 II 37-57. Regin - I 65-71. II 44-58. III 38. Sengana II 43-44 Cambridge I 69-72. II 42-49. Glaza I 6 II 50. Gorella I 70-79, Vola I 76. Konstanz 382 (+4), Rheinfelden 32 (+33). Ottenheim 386 14). Straatsbur- 335 21), Maxau 499 1), Plochingen 141 13), Mannheim 348 (—7), Stein- bach 116 (—4). Mainz 320 (—2). Binerai 223 4), Kaub 247 7). Kochem 228 (+9), Koblenz 236 (—15), Keulen 216 (—9). Ruhrort 394 (+4). Lobith 1003 13). Nijmegen 784 (+9). Arnhem 811 (+8). Eefde IJssel 334 (+3), Deventer 227 1). Monsin 5453 -J 13), Borgharen 3883 (+11), Belfeld 1093 (—9). Grave beneden de sluis 505 (+1).

de Stem | 1964 | | pagina 15