SPORT KLAAS BUCHLY IN SPANJE COUREURS VRAGEN... Coopvaert Rini Roks verwacht veel van zware OLYMPIA TOER Beroepsbond wil thans volledige opheldering Cöojpttaètt Nederlandse amateurs door Saarland geklopt Ries van Ginneken in AXEL overwinnaar Moeilijkheden rond Vuelta Samenstelling !|Wat was de vreugde groot nationaal team KRAAY weer in Oranje VITO TACCONE wint vierde rit Reserveklassen Brabant-Zeeland STERKE POLEN IN „OLYMPIA" G.P. Zweden voor ROLF TIBBLIN 3r, glucose ;r energiek. DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 20 MEI 1964 f J7 T 17 r/D Af~^ï7AT gezelschap vertoefde ook mecanien Gé V Jf J V It /I I rTi! V Sprenkelink uit Hengelo, een voor de Haenen moet ruimen Ronde van Italië DOUWE EGBERTS Ondersoek Zachte geurige pijptabak „Pel" officieel naar de Tour Australisch DC-team mist de routiniers MARKTEN WATERSTANDEN Kindje blij zegt ta, ta, ta keeft een plastic broekje SGa! huur televisie mtt alle pro gramma's voor een gering be- Irag per maand. Geen vooruit- ■etaling. Altijd recht van koop. vandaag besteld, morgen bij i thuis! Bel 's avonds nr 11100-5397, of 01155-200, of 01180- 1973. of 01184-4410. X |e huur in Zoutelande 2 tent- muisjes aan de voet van het luin, met houten vloeropper- llak van 10 x 13.5 m2. in juni fcgen gereduceerde prijs Te be- Iragen H. v.d. Eijnden, Raiffei- nenstraat 2. Eindhoven. Telef f4900) 22393. tamping Julianahoeve, Renes- le. Telefoon 01116-414. Plaats ■w tent of caravan op dit 14 la grote terrein. Alle service |.a. kinderspeeltuin. Eigen toe- lang naar strand. '7oor het lehele seizoen nog aparte ter- leintjes te reserveren voor uw tn-caravan of tenthuisje. Voor j8 juli nog caravans en tent- luis j es te huur. Kom kijken vraag folders. X Verloren ^egenbroek, zwart, verloren ussen Terhole - Kloosterzande jValsoorden. Teg. bel. ter. te fez. bij G. A. Vermeulen, Hul- Iterweg 148, Terhole. 12342-X |ondag 17 mei, le pinksterdag, mijn brommer, merk Berini, |;estolen tussen 3 en 4 uur, bij l^afé Apollo" te Hulst. Teg. J;oede bel. ter. te bez. bij F. de 13ruijn, Nieuweweg 58, Hulst. |[e koop Taunus 12M de Luxe 1.954 betrouwbaar en goed on- lierhouden. Parallelweg 55, |3ergen op Zoom. IaW. te koop Vierschaar 12, |}ud Gastel. Na half 6. Koop aanhangwagen voor luxe wagen of ruilen tegen klei Iiere. Le volger, Pr. Hendrikstr. Bergen op Zoom. Tel. 4608. Ir.k. 112 busje bouwj. 1959 pr. |;t. moet weg. W. Broeren, |3osschenhoofd Tel. 01652-2335 jee koop: een DAF de Luxe 1961. km-stand 52.000 met nieu- |ve motor en acc. bijna nieuw. ICen DAF de Luxe '59, twee lileuren met nieuwe motor km- ltand 57.000 Zeer mooi met I ele acc. Te' bevr. bij Automo- luelhandelaar A. Wagemakers, |5t.-Janstraat 54, Hoeven Tel. 11659-429. 020047 It.-k. heer 63 jr., weduwnaar kinderen met goed loon, loekt kennismaking met r.-k. trouw of weduwe. Br ond. no |9390. Puitse herder te koop. Wil- lelminastr. 46, St.Jansteen. X fcoed tehuis gezocht voor een ■oedel. Dol op Bonzo 2e Mark straat 22, Breda. jonge poesjes, gewend aan |elix zoeken goed tehuis, O.-L ter Duinenlaan 46 Ossen- Irecht. te koop Schotse Collie 2 mnd, ■Lassie) kamp. afst. 100,- |el. 070-725793 tuur televisie met alle pro- lramma's voor een gering be- rag per maand. Geen vooruit- Jetaling. Altijd recht van koop ■andaag besteld, morgen bij thuis! Bel 's avonds nr. 100-5397, of 01155-200, 01180- '73. of 01184-4410. X ■penlijk dank aan O.-L.-Vrouw li H. Antouius voor verkregen Jinst. R.D. 79417 vakte na ziekte? Schieffers |oedwijn helpt bijzonder snel. Tevat aktief-Lecithine. vitami- fcn en mineralen, werkt bio- |taal. Bij apothekers en dro- |sten. V iet glucose en ^Iker geeft dl- ict weerenergie jchtlge crème iet volle melk seft meer ult- oudingsvermo- sn. eerlijke choco- de houdt u In pconditle. 11 II WALTER STROOP wil weten waarom (Van onze sportredacteur) De Nederlandse beroepsrenners, die hebben deelgenomen aan de itonde van Spanje, vragen zich af wat de heer Klaas Buchly heeft bewogen om plotseling in de Vuelta op het toneel te verschijnen terwijl hij zijn taak reeds had overgedragen aan de Rotterdammer Ton Vissers, een representant van de „Vereniging van Beroepsrenners en Onafhankelijkcn". Zij vragen zich dit af omdat de komst van Klaas Buchly heeft geleid tot een fikse ruzie met Ton Vissers en tot scherpe controversen in de ploeg, die feitelijk gedemoraliseerd aan de Ronde van Spanje begon en opgaf met uitzondering van de oude Wim van Est, die zich op een schitterende wijze van zijn taak heeft gekweten. Het Nederlands voetbalelftal dat zondag in Rotterdam in de voor ronden van het wereldkampioen schap 1966 tegen Albanië uitkomt, is in vergelijking met de wedstrijd tegen Zweden slechts op één plaats gewijzigd. Hans Kraay, die geblesseerd was, is op de spil- plaats teruggekeerd, waardoor Haenen naar de reserves werd verwezen. Het elftal luidt: doel: Pieters Graafland, achter: Haak en Kraay, (Feijenoort), Schrijvers (DWS) en Veldhoen (Feijenoord)midden: v. Wissen (PSV). Muller (Ajax); voor: Bergholtz, Kruiver (Feijen oord). Nuninga (GVAV) en Ver- donck (PSV). Reserves: Lagarde (SC Enschede), Tijm (Ajax), Hae nen (MVV) en Theunissen (PSV) Vóór de aanvang van de Ronde van Spanje kreeg Klaas Buchly, zoals elk jaar, een uitnodiging om met een Ne derlandse ploeg naar de Ronde van Span je te komen. De Hagenaar was niet in staat aan de uitnodiging gehoor ie geven, omdat hij de laatste tijd met een hartkwaal te maken heeft, die hem tot voorzichtigheid en weinig inspannin gen maant. Dit was de reden waarom Buchly na wat vijven en zessen zijn taak overdroeg aan Ton Vissers, die van de genoemde vereniging de opdracht kreeg te trachten een ploeg in de Vuelta te lanceren, want dit betekende werk gelegenheid voor een aantal jongere renners, die mede geleid zouden wor den door de ervaren Wim van Es*;. Drie dagen voor de aanvang van wedstrijd vertrok het gezelschap van tien renners, plus Ton Vissers en een mecanicien naar Spanje. Tot hun grote verbazing troffen zij in Benidorm. de startplaats. Klaas Buchly aan. Wat deed die man daar? Hij wendde zich tot de organisators van de Ronde en hij wenste de Neder landse ploeg voor te stellen, die verder echter zou rijden onder leiding van Ton Vissers. Natuurlijk ontstond er herrie tussen de twee ploegleiders, die beiden de Nederlandse ploeg in de arena van Benidorm aan het publiek wilden tonen. Uiteindelijk deed Buchly het. Hij immers droeg het officiële ploegleidersinsigne. Ton Vissers bleef buiten de arena staan. Er was nog een tweede verrassing waarvoor de Hagenaar zorgde. In zijn De Italiaan Vito Taccone heeft de vierde etappe van de Ronde van Italië, een rit over 189 km van San Pellegrino naar Parma. gewonnen na een massale eindsprint. De uitslag luidt: 1 Taccone (It.), 4 uur 28 min. 44 sec., 2 Bariviera (It.), 3 Marcoli (It.), 4 Jongen (België), 5 Oreste Magni (It.. 6 Van den Bergen (België), 7 Reybroeck (België), 8 Onge- nae (België), 9 Baffi (It.), 10 Andegu (It.), 26 ex aequo alle overige renners, onder wie de Nederlanders Lute en Gel dermans, die dezelfde tijd kregen als Taccone, uitgezonderd de Spanjaard Suarez, die 1 minuut na de groep bin nenkwam en als 126e werd geklasseerd. De Italiaan Rimessi heeft de strijd ge staakt. Het algemeen klassement luidt na de vierde etappe; 1 Enzo Moser (It.) 17 uur 49 min. 1 sec., 2 Poggiali (It.) op 1 min. 1 sec., 3 De Rosso (It.) z.t., 4 Everaert (Fr.) z.t., 5 Carlesi (It.) z.t, 6 Cribiori (It.) op 1 min. 38 sec., 7 Dancelli (It.) op 1 min. 55 sec., 8 Fontana (It.) op 2 mi-n 7 sec., 9 Mugnani (It.) z.t., 10 Pambianco (It.) op 2 min. 46 sec., 13 Taccone (It.) op 2 min. 59 sec., 14 Hoevenaars (België) z.t., 15 Nencini (It.) z.t., 18 Anquetil (Fr.) z.t., 48 Lute (Ned.) op 9 min. 22 sec,, 61 Geldermans (Ned.) op 13 min. De voorzitter van de „Vereniging van Beroepsrenners en Onafhankelijken", de heer Walter Stroop uit Roosendaal heeft dinsdagmiddag een uitvoerig onderzoek In de reserve eerste klas is de strijd om de eerste plaats nog steeds niet be slist. Middelburg 2 won zijn laatste wed strijd met 0-3 van Longa 3 en aangezien ook Vlissingen 2 met 1-2 baas bleef over de Valk 2 is het wachten op wat de Vlissingers in hun laatste wedstrijd tegen TSC 2 zullen doen. Een beslissingswedstrijd ligt het meest voor de hand. Veerse Boys 2 bleef me\ 4-1 baas over BW 3 waardoor de Bos- senaren samen met Willem II 3 moeten degraderen. De stand is: Middelburg 2 2-31, Vlissin gen 2 21-19. NAC 3 22-28, TSC 2 21-23. PSV 3 22-23, De Valk 2 22-21, Veerse Boys 2 22-21, Internos 2 21-19, Eindhoven 3 22-18. Longa 3 21-17, Willem II 3 22-15, BW 3 22.-15. Ook in de reserve tweede klas is de beslissing voor wat betreft de eerste plaats nog niet gevallen. Zeeland Sport 2 kwam door een 5-1 zege op Hontenisse 2 heel dicht bij de titel en één puntje in de nog te spelen uitwedstrijd tegen Roo sendaal 2 is voldoende om kampioen te worden. Hontenisse 2 is tot degradatie gedoemd. HVV 2 versloeg Dosko 2 met 4-1 en Axel 2 stuurde Corn. Boys 2 met lege handen naar Sas van Gent terug (4-1). De stand is hier: Zeeland Sport 2 17-24. NAC 4 18-24. Middelburg 3 18-21, HVV 2 18-21. Goes 2 16-19. Axel 2 18-19. Corn. Boys 2 17-13, Roosendaal 2 17-12. Dosko 2 i8-12, Hontenisse 2 17-9. (Advertentie) IN HET OLYMPISCHE kwalificatie-tper- nooi voor Zuid-Amerika, dat in Lima wordt gespeeld, heeft Brazilië het team van Ecuador met 3-1 verslagen. De doelpunten werden alle na de rust ge scoord. Chili versloeg voorts Columbia met 2-0. De ruststand was 1-0. DOUWE EGBERTS renners geen onbekend man. Hij zou de ploeg in de ronde assisteren, nadat op het laatste moment de mecanicien die Ton Vissers had opgezocht, vei stel moest laten gaan. Daags na de voor stelling van de ploegen begon de wed strijd. Ton Vissers leidde de ploeg, maar Klaas Buchly reed ook achter de ren ners aan, confereerde met de organisa tors en speelde de grote man. geopend naar de gang van zaken, voor al ook de financiële gang, in de Ronde van Spanje. De heer Klaas Buchly zal schriftelijk worden gevraagd welk bedrag de orga nisators van de Vuelta aan de Neder landse ploeg hebben toegekend: hoe groot de reisvergoedingen voor elke ren ner afzonderlek zijn. Het bestuur is voornemens zijn ont stemming uit te spreken over het feit, dat Buchly zaken in de Ronde van Span je heeft gedaan, die normaal door zijn plaatsvervanger hadden moeten worden verricht. Het bestuur zal het een en ander doen in nauwe samenwerking met de KNWU, die formeel met deze zaak niets te maken heeft, maar die zonder enige twijfel de belangen van de ren ners mede zal dienen. Het bestuur wenst tenslotte een onderzoek naar de diefstal, die in een van de etappeplaat sen is gepleegd en waarbij een hoeveel heid materiaal voor de ploeg verloren ging: materiaal: waarvoor de mecani cien verantwoordelijk is. KLAAS BUCHLY waarom in Spanje WALTER HEEREN won een wedstrijd in Halle (B). Hij ein digde twintig seconden voor num mer twee, Jan van Amsterdam. Walter kwam juist terug van een zevendaagse etappewedstrijd in Zweden en Denemarken. Zijn plaatsen daar: derde, vijfde, achtste, negende, tiende en aan komsten in de grote groep. WIM DU BOIS eindigde te Ze- velgem op de tweede plaats ach ter de Belg De Cock. PETER POST en Huub Zil verberg zijn de twee Nederlan ders die Flandria inschreef voor de Tour. Dat wil zeggen, ze be horen tot een groep van vijftien waarvan er maar elf kunnen starten. Bart van der Ven, de derde oranje-man" in Flandria •s er dus niet bij. MARTIN VAN GENEUGDEN, die dit jaar vertegenwoordiger werd, heeft opnieuw de training hervat. De kans is groot dat hij in de ploeg van Rik van Looy zal starten in de ronde van Frankrijk. (Van onze sportcorrespondent) Afgaande op het door het Zeeuwse elf tal vorige week tegen NAC en het gis teravond door het Nederlands amateur elftal in de interlandwedstrijd tegen Saarland (in Middelburg) vertoonde spel durven wij beweren dat op de Zeeuwse velden menig speler rondloopt die liet zeker niet minder zou hebben gedaan dan enkele spelers va<n deze topselectie van het Nederlandse amateurvoetbal. Doelman Cutterinck (CVV) heeft zijn doel weliswaar betrouwbaar verdedigd maar dat neemt niet weg dat hij bij het tweede doelpunt niet geheel vrijuit ging. Rechtsback De Jong van Heerenveen speelde een goede partij voetbal, maar zowel Molenaar als Van Vlierden, beiden van KFC vielen beslist niet mee. Gonlach (Achilles) en Bouwling (Spel. Emma) lieten op het middenveld het initiatief te veel aan de Saarlanders over, waardoor de Nederlandse voorhoede ge- isoleerd kwam te staan. Bovendien leek deze linie als los zand aan elkaar te hangen, cn alleen de grote ijver van midvoor Blijham (WV uit Hecht) viel te loven. Van der Kuilen (Helmond) die voor de rust op de links- en na de wisseling op de rechtsbuitenplaats opereerde, werd veel te weinig in het spel betrokken, en met uitzondering van één hard schot dat hij na rust afvuurde liet hij weinig zien. Mulder (WW) was technisch wel be kwaam, maar aan het afwerken van de aanvallen kwam hij niet toe, evenmin als zijn medevoorwaartsen. Bij de Saarlanders begon doelman Kirsch weifelend, maar in het verdere verloop toonde hij zich toch alleszins be kwaam en de manier waarop hij tot tweemaal toe snel reageerde en de bal uit zijn doel ranselde wees op talent. Overigens telde Saarland ook al weinig uitblinkers, maar omdat hun plaatsen beter verzorgd was en zij het meer zoch ten in gevaarlijke dieptepasses kwam uiteindelijk dc 0-2 zege toch wel terecht bij de ploeg die daarop het meeste recht had. In de 22e minuut kwam we openings treffer. Uit een vrije trap kreeg mid voor Hofer de bal te pakken, toen Gon lach faalde en via de paal caramboleer de de bal in het Nederlandse doel: 0-1. Na een half uur beging midvoor Hofer een overtreding tegen doelman Cutter- In Olympia's tour, die donderdag in Amsterdam start, zal een sterke Poolse ploeg rijden. Deze equipe bestaat uit de volgende renners: Josef Beker, Ro man Chtiej, Ladislav Kozlovski, Andrzej Blawdzin, Jan Magiera en Vladimir Slo- vinski. De eerste twee renners hebben Folen al vertegenwoordigd bij de wereldkam pioenschappen. Kozlovski is een beken de figuur uit grote etappe-wedstrijden. DE ZEVENJARIGE Merrie Yankee Maid heeft, gereden door B. de Vries, te München-Gladbach de grote prijs van de stad gewonnen. Het was een zeer gemakkelijke overwinning voor Yankee Maid, die een km-tijd noteer de van 1 min. 21.3 sec. inck. De Nederlandse doelman nam de vrije trap echter zo slordig, dat de bal bij Kittel belandde, die een voorzet gaf, waarna Hofer met een mooie omhaal raak schoot: 0-2, In de resterende speeltijd bleef de Nederlandse voorhoede de meest een voudige kansen om zeep brengen. Reeds voor het laatste fluitsignaal verlieten reeds veel van de 2000 toeschouwers het terrein. Het enthousiasme van de DWS-ers kende geen grenzen. De landstitel, die langzaam en zeker naar Amsterdam gezeildwaswerd een feit. Politie- cordons zwichtten onder de vreugde sprongen van het legioen en de elf dapperen gingen op de schouders. DWS feestte. In de kleedkamer vloei de de champagne als water en voor zitter H. Sollevold dronk met zijn mannen de feestdrank (foto hoven). Maar voor het zover was hadden de supporters hun waardering al laten blijken. Met bloemen, spandoeken, paraplu's en andere attributen die er niet om logen stormde men het veld op, en daar gingen ze, de triomfators. Hoog boven de deinende massa uit, zoals Wery (links) en Jos Vonhoff (rechts). Tenslotte volgde er een rij toer door de stad. Op een bierwagen trokken de gelukkige DWS-ers erop uit (foto onder). Wat was de vreugde groot. Er komt dit jaar een Neder landse ploeg in de Tour de France. Van de Tour-organisatie te Parijs is dinsdag bericht gekomen, dat de Televizier-ploeg, die onder lei ding zal staan van Kees Pelle- naars, behoort tot de twaalf ploe gen. die tot de Ronde van Frank rijk 1964 zijn toegelaten. Elke ploeg zal bestaan uit elf renners, In de strijd om het wereldkampioen schap motorcross (500 cc-klasse) heeft de Zweed Rolf Tibblin een nieuwe over winning geboekt. Hij zegevierde in de grote prijs van Zweden met overmacht. De Brit Jeff Smith werd tweede. Tibblin voert de ranglijst van het wereldkampioenschap thans met 32 punten aan. Jeff Smith, die 24 pnt. ver gaarde, staat op de tweede plaats. (Van onze sportcorrespondent) Martin van Ginniken zegevierde dins dag in een course te Axel maar het moet worden gezegd dat de Zeeuw Wim de Wilde die pas enkele weken een ama teurlicentie op zak heeft, hem het vuur na aan de schenen heeft gelegd. In de eindsprint moest De Wilde echter het hoofd huigen voor de sterke van Ginni ken. Grote activiteit in deze course toonde ook Henk de Jongh die echter in de be slissende fase niet tijdig kon aanhaken. Dat was toen Van Ginniken, De Wilde. Van Someren en van der Kloot ongeveer halfkoers de benen namen. Dit viertal wist weliswaar niet zo'n grote voor- Het Australische Daviscup-team voor dit seizoen zal de steun missen van ge routineerde spelers als Roy Emerson. Fred Stolle en Martin Mulligan. Nu het drietal wegens te langdurig verblijf in het buitenland is geschorst, heeft de Australische tennisbond voor de wedstrij den om de Davis cup Bob Hewitt, Tony Roche en John Newcombe aangewezen Niet-spelend aanvoerder is Harry Hop man. sprong te nemen op de anderen maar uit dit kwartet zou later toch de win naar te voorschijn komen. Met nog 19 van de 55 te rijden ronden voor de boeg demareerde Van Gin niken zo krachtig dat alleen De Wilde kon bijhouden. Van der Kloot en Van Someren lieten een gaatje vallen dat be slissend was en werden zelfs nog door de groep ingelopen. Het duo Van Ginniken-De Wilde gaf echter geen krimp hoewel in de slotfase het peloton onder aanvoering van Van Breugel fel kwam opzetten. De koplo pers hielden moedig stand en onder gro te spanning van het talrijke publiek wees Van Ginniken De Wilde in de eind sprint terug. De uitslag luidt: 1 M. van Ginniken (Schijf) 110 km in 2 uur 38 min.; 2 W. de Wilde (Oudelande)3 op 500 m N. Lute (Castricum); 4 A. van Breugel (Zwijndrecht)5 C. Brugel (Zevenber gen)6 H. de Jongh (St-Willebrord) 7 P. Barendregt, (Rotterdam); 8 J. van Someren (De Heen)9 J. v.d. Kloot (Zundert); 10 A. van Tilburg (Breda). (Van onze sportredacteur) Rini Roks, de nieuwe ploeglei der van de „Breda Bier"-renners, is ervan overtuigd' dat hij in Olympia's Toer tot goede resulta ten kan komen. In vergelijking met het vorige jaar mag de ploeg verschillende nieuwe gezichten tellen: het staat bij de teamleider vast, dat er voldoende kwaliteit in de renners steekt om tot een behoorlijk resultaat te komen. „Als ik nu aan geluk mag hebben, wat ik in de afgelopen maanden aan tegenslagen heb gekend, sta ik er goed voor", meent Rini (43). De ploegleider, die donderdagmiddag met zijn renners op de Amsterdamse Dam moet aantreden, wenst vooraf geen kopman aan te duiden. „Ik geloof, dat dat "«et verstandig zou zijn", rede neert h\j. Iets anders is natuurlijk, dat ik zelf niet overtuigd ben van het feit wie er als sterksten op de eerste dagen te voorschijn zullen komen. Ik weet, dat Ries van Ginneken, die het vorige jaar in de laatste etappe de zege verspeel de, zich op deze ronde heeft vooroe- reid. Hij heeft niet veel werk gedaan in de criteria, maar zich via de klas sieke wedstrijden ingereden. Hij heeft nu een vorm bereikt, die het allerbes te doet verwachten." Een tweede figuur waarop Rini Roks zijn hoop heeft gebouwd is Nico Lute. Deze renner uit 's-Gravendeel heeft in de Ronde van Neder-Oostenrijk laten zien, dat hij tot het een en ander in staat is. Hij moet goed kunnen rijden in een wat langere etappewedstrijd en dat is de Toer van de wielerclub Olym- pia. Daarnaast beschikt Roks over Henk de Jong, die voor een verrassend re sultaat heeft gezorgd in de tuch heus niet zo gemakkelijke Pijl van het Zui den (Luxemburg), waarin hij derde werd in het eindklassement. Ook van Karei Leijten mag iets worden verwacht. Hij toonde in het pinksterweekeinde in een Belgische tweedaagse, dat hij eveneens klaar is voor de rit door Nederland. Als vijfde man start zeker Gerard Deij- kers, die zich ook in het verleden als een goed ploegmakker heeft ontpopt. Of Jacques van der Kloot als zesde man mee zal gaan is nog eveii een vraag. De Zundertse renner is gebles seerd en misschien donderdag niet ge reed voor de start. Wie zijn plaats zal innemen is nog even een v"aag. Rini Roks heeft twee namen op zijn lijst;e ,,Ik heb goede hoop. Ik rijd vooral voor de ploegenprijs. Olympia's Toer is een teamwedstrijd. Zeker, de indiv.due- le zege is prettig, maar ik zou zeker zo blij zijn als onze ploeg het tot de eerste plaats zou brengen." Rinie Roks, de teamleider, die West brabantse renners aanvoert in Olympia's Toer, die donderdag middag aanvangt. GOES, 19 mei 1964. aardappelen bintje 35 mm. opw. binnenlandse sortering f8,- f9.- per 100 kg. Bintje voor export f 8.- - f9.- per 100 kg. Levering aan de sor- teerinrichting. Sorteerkosten voor reke ning koper. Voederaardappelen noteer den f 2.25 per 100 kg. Vlas: ongerepeld 7-26 cent per kg. Gerepeld 15-37 cent per kg. Eieren: De eierprijs bedraagt f 1.25 per kg. GOES, 19 mei 1964. aardbeien per doos 1 55-83, 2 .50-62, afw. 45-48. Groenten; per stuk: bloemkool Al 51-78, A2 43-64, BI 22-41. B2 28-40. afw. 12-54. kropsla 1 9-11, 2 8-10. Cl 3,50-6. per bos: selderij 34. radijs 1 8-15. 2 6,50, per kg: zeekraal 120-140, lamsoren 47-56, prei Al 34-37. A2 11. spinazie 1 44-61. 2 25, rabarber 1 6-8, 2 4, aardappelen 10-11, uien afw. 12-14. Kapelle, 19 mei 1964. Aardbeienvei ling: kasaardbeien per doos van 200 gram Regina extra 99. 1 62-77, 2 46-55. Glasa 1 62-84, 2 48-55. Deuts Evern extra 82-89, 1 62-85, 2 41-56, Cambridge Vigour I 70, 2 54, Gorella 2 43-55. ROTTERDAM, 19 mei Totale aan voer 4784. weekaanvoer 4784. vette koeien ui ossen 960, gebruiksvee 502, vette kal veren 420, graskalveren 154, nucht. kal veren 1642. varkens 525, lopers 28, paar den 15, veulens 2, schapen of lammeren 81, weide-zuiglammeren 435, bokken of geiten 20. Prijzen in centen per kg: vette koeien lo kw. 440-470. 2e kw. 400-440, 3e kw. 360-390: vette kalveren 390-410. 380- 390. 360-380: varkens (lev. gew.) 185 183 180: slachtpaardcn 360 340 290: prijs in guldens per stuk: graskalveren 675 575 475; nucht. kalveren 200 190 180: schapen 150 130 110: lammeren 110, 95. 85: kalf- en melkkoeien 1300. 1350. 1150; vare koeien 1175. 1000. 900: vaarzen 1125. 925. 800: oinken 850. 725. 625. Over zicht: Vette koeien aanvoer tamelijk, han del kalm. prijzen niet hoger, prima's bo ven notering; vette kalveren korter, goed, prima s bov. not'.: gras-kalveren als vo rige week, stroever, staande; nucht. kal veren kleiner, kalm. niet hoger; varkens (lev. gew.) korter, matig, lager, prima vleesvarkens boven notering, zware var kens van 165 tot 167. slachtzeugen 155- 160: slachtpaarden klein, matig, prijshou dend: schapen en lammeren iets kleiner, flauw, vooral niet hoger: kalf- en melk koeien iets korter, redelijk, staande; vare koeien gewoon, tamelijk, stabiel: vaar zen en pinken kleiner, flauw, vooral niet hoger: lammeren even minder, redelijk, ruim prijshoudend. Konstanz 378 (—21, Rheinfelden 280 (—5), Ottenheim 372 (—4). Straatsburg 314 (—6), Maxau 500 (—9). Plochingcn 128 +1). Mannheim 355 (—16). Stein- bach 120 (-r-1). Mains 322 (—2). Bineen 227 1), Kaub 254 (-1-1), Kochem 219 (—11), Koblenz 251 3>. Keulen 225 11), Ruhrort 390 11), Lobith 996 1—2), Nijmegen 775 (—7), Arnhem 803 1—4). Eefde IJssel 331 (—5). Deventer '26 (—41. Monsin 3445 (—23). Rnreharcn 3872 (—28). Belfeld 1102 4), Grave beneden de sluis 504 11.

de Stem | 1964 | | pagina 7