„Protestants Centrum' van Sluiskil nu geheel klaar arwick NIEUW f Leden Zeeuwse Koorschool zongen huwelijks- mis van directeur Raadsbesluit van Yerseke door Kroon vernietigd St.-Marlinus Groenendijk werd in gebruik genomen ZATERDAG OPLEVERING KERKGEBOUW bij Bus van koor betrokken aanrijding NU met nóg zó lekker- zó gezond pc Stem Krabbendijke akkoord met herindeling ROOK MET VERSTAND, ROOK MET SMAAK, ROOK SIGAREN Comité- Walsoorden organiseert een Delta-cruise 100% nylonvezel, blijvend mooi tapijt Jachthaven Breskens bestaat tien jaar Nieuwe predikant voor de Ned. Herv. Gemeente „De Schelde" gestart met Russische order meer hazelnoten OÜct Ins lanlies geprezen om samenspel Groen tenexport in meermalig fust Burgemeester van :ee legt eerste steen Uit het Hemelse Rijk Het kon nog Gilze wint het YC W-toernooi en of kleine keus van mil DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 20 MEI 1964 (Advertentie) Het Comité-Walsoorden, dat in het verleden reeds door enige geslaagde „waterfeesten" van zich heeft laten ho ren, heeft een nieuw evenement op het programma: een cruise naar de Delta werken per luxe salonboot van de rederij Flandria. De tocht zal, \v,anneer er ten minste voldoende deelname is, worden gehouden op 4 juli. Men zal er geen excursie van maken. De boot wordt voorzien van gezellige zitjes van een dansvloer en natuurlijk van het onontbeerlijke dansorkestje. On geveer 250 personen zullen de boot kun nen bevolken. Er moeten minimaal 200 deelnemers zijn. Om negen uur 's mor gens vertrekt men uit de haven van Walsoorden. De tocht gaat via Hansweert door het Kanaal door Zuid-Beveland Over de Oosterschelde - waar men kan concluderen of de werkzaamheden aan de enorme Oosterscheldebrug-in-aan- bouw al dan niet vlotten vaart de boot naar de Grevelingendam bij Brui- nisse vervolgens via Kramer en Volke rak naar Willemstad, in de haven waar van de boot één uur zal aanmeren om de passagiers gelegenheid te geven om het schilderachtige stadje te bewonderen. Om negen uur 's avonds hoopt men de thuishaven weer te bereiken. Barwick tapijt is gemaakt van Dupont nylon vezel. Zachtpolig, veerkrachtig. En onverwoest baar sterk! Bovendien altijd gemakkelijk te reini gen, omdat de gladde vezel geen vuil vasthoudt. SUNSPRAY exclusief gemaakt voor INTERTEST door de "finest carpetmakers of America" WYERS - AFD. TAPIJTEN. VRAAG UW WONINGINRICHTER (Advertentie) ST.-JANSTEEN GESCHROKKEN De vreugde bij de leden van het r.-k. Kerkkoor St. Gregorius uit St.-Jansteen over de behaalde eerste prijs tijdens een zangtoernooi, dat werd gehouden te Achel in Belgisch Limburg, heeft op de terug reis niet lang geduurd. De bus, waarin de koorleden naar huis werden teruggebracht, werd te Mol be trokken bij een ernstige aanrijding, toen een personenauto in volle vaart in botsing kwam met de autobus. De bestuurder van de personenwagen werd zwaar gewond. Men vreest voor zijn leven. De autobus werd ernstig beschadigd. Geen der inzit tenden liep echter letsel op. Er moest een andere bus uit St.-Jan steen komen. Aan het toernooi werd door 30 geselec teerde koren uit België en Nederland deelgenomen. 100 koren hadden voor dit toernooi ingeschreven. De koren waren in 3 verschillende afdelingen ondergebracht. In de hoogste afdeling wist het kerkkoor van St.-Jansteen met ruim verschil de eerste prijs te behalen; een uitstekend resultaat voor het koor en directeur W. Bartz. De uitslag was: 1. St.-Jansteen met 87 punten; 2. Veld hoven met 82.5 punten; 3. Someren met 80 punten; 4. Bree met 74 punten; 5. en 6. Geldrop en Eindhoven met 72 punten. (Van onze verslaggever) Op zaterdag 6 juni a.s. zal de Breskense jachthaven gedurende tien jaar zijn diensten hebben bewezen aan de water sportbeoefenaars. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de jachthaven zal een feest worden aangericht, dat om half twee 's middags zal worden ingezet met de begroeting van de genodigden door het ontvangstcomité in de grote hal van het vismijngebouw in Breskens. Om half drie zullen de nieuwe pontons in gebruik worden genomen. Voor de gasten zullen daarna motorjachten aan meren, waarin tochtjes over de Wester- schelde kunnen worden gemaakt. Ten slotte is er om vijf uur een ontvangst door het gemeentebestuur van de geno digden in het vismijngebouw. (Van onze verslaggever) Zaterdagmiddag a.s. zal de fa. Gebr. Simons te Terneuzen het nieuwe kerk gebouw voor de Ned. Hervormde Ge meente in Sluiskil overdragen aan de kerkeraad. De prachtige nieuwe kerk is bijna geheel klaar. Met vereende krach ten werkt men momenteel nog aan het interieur. Zaterdag hoopt men geheel klaar te zijn. Dan zal de verwezenlijking van het Protestants-Christelijke Cen trum in Sluiskil aan de hoek Spoorstraat- Louisestraat haar beslag hebben ge kregen. De nieuwe kerk vervangt de bestaan de aan de kanaalweg, die in verband met de kanaalverbredingswerkzaamhe den binnenkort zal worden gesloopt. Rondom de nieuwe kerk zijn de andere gebouwen, die ten dienste staan van de Nederlands Hervormde Gemeente, ge groepeerd: het jeugdhuis, dat is uitge breid en nu één geheel vormt met het kerkgebouw, de woning van de predi kant en de „christelijke school", gebou wen, die nu samen het prachtige pro testantse centrum uitmaken. De nieuwe kerk, waarin ongeveer 275 mensen tegelijk een dienst zullen kunnen bijwonen, is een ontwerp van de archi tect prof. Luning Prak uit Rotterdam, die een open en prettig aandoend gebouw heeft geschapen. Ook de uitbreiding van het jeugdhuis „Ark" is naar zijn ontwerp geschied. Achter de entree is een ontvanghal ingericht, die in verbinding staat met het jeugdhuis, dat overigens een aparte in gang heeft. Tussen het jeugdhuis en de eigenlijke kerk bevinden zich de toilet ten en een vergaderzaal voor de kerke raad. Het interieur van de kerk is op vallend sober gehouden. Het gehele pro ject heeft ongeveer drie ton gekost. Plechtigheden De kerk zal op zaterdagmiddag 31 mei tijdens een feestelijke kerkdienst in ge bruik worden genomen. De dienst zal worden geleid door ds. J. G. N. Cupédo, die onlangs een beroep aanvaardde van de Hervormde Gemeente in Pijnakker. Vooral hij heeft de nieuwbouwplannen gedurende zijn verblijf in Sluiskil voor gestaan. De ingebruikneming van de kerk zal uiteraard nog gepaard gaan met verschillende plechtigheden, evenals de komst van de nieuwe predikant voor de Sluiskilse gemeente, kandidaat Ruys uit Utrecht, op zaterdagmiddag 7 juni a.s. Het nieuwe kerkgebouw, een ont werp van prof. Luning Prak. Rechts het uitgebreide jeugdhuis „Ark", dat niet geheel zichtbaar is op de foto. (Van onze verslaggever) Door het lassen van twee vlaksecties heeft Z.E. I. I. Toegarinov, ambassadeur van de U.S.S.R. gistermorgen op de werf van de N.V. Koninklijke Mij. De Schelde te Vlissingen symbolisch een begin ge maakt met de bouw van een geheel ge automatiseerd visverwerkingsfabiek-koel- schip, dat De Schelde in opdracht van V.O. Sudo-import uit Moskou zal gaan bouwen. De Russische maatschappij heeft bij De Schelde een order geplaatst voor vier van dergelijke schepen. Het eerste schip hier van zal in mei 1965 worden opgeleverd. Op deze schepen is het mogelijk de vis, die op het schip gevangen wordt, of die door trawlers wordt aangevoerd, te ver werken tot filet, vismeel of levertraan en de produkten daarna in te vriezen. De vriescapaciteit is 50 ton per 22 uur. De lengte van het schip, waarvan dus thans de eerste kiel is gelegd, wordt 193,5 meter, de breedte 16,5 meter en de hoog'te van de onderkant van de kiel naar de boven kant van het dek zal 11,30 meter gaan bedragen. Het is dus een vrij groot schip. (Van onze verslaggever) De heer S. J. G. van Leeuwen, hoofd van bureau Zeeland van het ministerie van maatschappelijk werk, heeft gister middag de officiële opening verricht van het verbouwde en uitgebreide parochie huis te Groenendijk, dat nu de naam gemeenschapshuis St. Martinus heeft ge kregen. Het wordt geëxploiteerd door een stichting van dezelfde naam. De heer Van Leeuwen trad op in de plaats van de voorzitter van de Culturele Commissie Infrastructuur Zeeland, mr. dr. A. J. J. M. Mes, die wegens ziekte was verhinderd. De hele plechtigheid stond in het teken van de dankbaarheid, die ver schillende instanties ten opzichte van el kaar betrachtten omdat in eendrachtige samenwerking „zo iets groots", zoals men opmerkte, tot stand is gebracht. De voorzitter van de stichting, de heer A. Fassaert, dankte bijvoorbeeld het ge meentebestuur van Hontenisse, het kerk bestuur, het betreffende ministerie en de provinciale instanties voor het verstrek ken van subsidies. Hij deelde complimen ten uit aan allen, die ook hun steentje hebben bijgedragen aan de verwezenlij king van het gemeenschapshuis: de ar chitecten Van Santbeek en Schoonis uit Sas van Gent, de aannemers en allen die pro deo de handen uit de mouwen hebben gestoken. Lof zwaaide hij ook naar concierge E. Hemelaar en zijn echt genote. „Dit gemeenschapshuis is er ge komen dankzij een uitstekend samenspel tussen verschillende instanties", zei hij. Hij memoreerde in zijn toespraak de ge schiedenis van het parochiehuis. Ook de heer Van Leeuwen sprak lof over het „eminente samenspel" met be trekking tot de totstandkoming van het huis. Hij sprak de hoop uit dat. nu er ac- commodatie voor de verenigingen is, stichting en gebouw zullen mogen bijdra gen aan de verdere opbloei van het plaat selijke verenigingsleven. De burgemeester van Hontenisse, de heer C. J. van Hootegem, prees in het stichtingsbestuur de ijver, waarmee men aan het gemeenschapshuis heeft gewerkt. Het ging misschien een beetje moei zaam. maar uiteindelijk is het toch alle maal van een leien dakje gegaan", zei hij. Behoefte aan deze accommodatie is er volgens de burgemeester in overvloed. Maar laat het gebouw spoedig weer te klein zijn. dan weten we van welke grote waarde dit huis is", aldus de burgemees ter. Pastoor J. van den Eijnden gewaagde ervan dat de gemeenschap trots mag zijn op het nieuwe gemeenschapshuis. Hij prees de „enorme" werkzaamheid van het stichtingsbestuur in het algemeen, die van de voorzitter, de heer Fassaert, in het bij zonder. Hij zei te hopen dat, wanneer het bestuur ooit eens in financiële moei lijkheden zal komen, het zal worden ge schraagd door de overheidsinstanties, .die ook prachtig hebben medegewerkt". Ook hij sprak dank aan het adres van de concierge. Tenslotte sprak nog de heer Van der Sneppen, directeur van de Katholieke Bi bliotheek Centrale in oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, die een filiaal in „St. Marti nus" heeft gevestigd. Hij voorspelde een, grote toeloop. „Ons ledental in Groenen dijk is in enkele maanden tijd op lande lijk niveau gekomen", zei hij. Hij dankte het stichtingsbestuur voor de beschik- baargestelde riante huisvesting voor het bibliotheek-filiaal. Na het officiële gedeelte gebruikte men een verversing, om zich daarna te laten rondleiden door het gebouw. O.m. drs. Dusarduijn, directeur van de Katholieke Raad voor het Maatschappelijk Werk Zeeland, en ir. Hazenack van het Provin ciaal Onbouworgaan Stichting Zeeland lieten zich belangstellend inlichten. Te Biervliet zijn gistermorgen mejuffrouw A. Verdegem, lerares aan de r.-k. ulo te Goes, en de heer E. Heijblok,, directeur van de Ka tholieke Zeeuwse Koorschool te Goes in het huwelijk getreden. Vanzelfsprekend verzorgde de koorschool de gezangen tijdens de door pastoor Burm opgedragen hu welijksmis. Maar aangezien de brui degom zelf niet achter het orgel kon zitten, noch als dirigent kon optre den, werden deze werkzaamheden gistermorgen overgenomen door en kele koorleden. Achter het orgel zat Robbie Verstegen. Als dirigenten fungeerden Piet Capello en Ronald Rijkse. De huwelijksmis werd tevens meegezongen door Loekie van de Leur, die wegens ziekte op een reva- lidatieschool te Tilburg verblijft. Er bestond een grote belangstel ling voor het huwelijk. Jongens en meisjes van de r.-k. ulo en r.-k. hbs te Goes en leerlingen van de huis houdschool te Ovezande (de heer Heyblok geeft de laatste scholen les) waren voor het merendeel per fiets naar Biervliet getrokken om de H. Mis bij te wonen of, later op de dag, zich op de receptie te laten zien. Verder waren o.a. pastoor Holtkamp en kapelaan Kempers uit Goes en zuster Scholastica, het hoofd van de r.-k. ulo in de Ganzestad aanwezig. Vlak voor de receptie in café De Vriendschap begon gaf de katholieke koorschool nog een feestelijk concert ten beste, wederom onder leiding van Piet Capello en Ronald Rijkse. De Kroon heeft ongegrond verklaard de gemeente Yerseke weliswaar voor '63 een beroep van de raad der gemeente j ^en sluitende begroting heeft, doch dat - de financiële toestand der gemeente Yerseke tegen het besluit van Gedepu-nochtans njet gunstig kan worden ge teerde Staten van Zeeland, waarbij noemd, daar het gemeentebestuur zich goedkeuring is onthouden aan besluiten voor de uitvoering van verschillende van genoemde raad tot walging der ^noodzaKeU* geachte^openba- begroting voor 1963. zware belasting voor de financiën der In deze begroting was een nieuwe post gemeente vormen. Onder deze om?tan- opgenomen van 20.000 ter restitutie van de koopsom van grond aan de ge reformeerde gemeente aldaar m het kader van het uitbreidingsplan ,,Ka;*el- dans". Ingevolge dit plan wil de gede formeerde gemeente een kerk bouw n. De gemeenteraad achtte het onbillijk, dat de gereformeerde gemeenvoor de ze grond, die weliswaar op kosten der gemeente' Yerseke bouwrijp is gemaakt. 21.000,. meer moest betalen dan de enige jaren tevoren bij versoop voor een ongeveer twee maal zo groot per ceel van de gemeente heeft ontvangen. Met Gedeputeerde Staten is d^ Kroon echter van oordeel, dat de prijsbepaling van de grond in beide transacties op normale wijze is geschad en dat het prijsverschil niet onbillijk is te aciten JJU Het gemeentebestuur niet voor be bouwing geschikte grond heeft aange kocht en deze weer heeft verkocht, na dat de grond op kosten van de gemeen te voor bebouwing in gereedheid was gebracht. De Kroon heeft voorts overwogen, dat Het produktschap voor groenten en fruit heeft bekendgemaakt, dat in de pe riode 16 mei tot 1 november de uitvoer van sla uit ons land ook mag plaatsvin den in ander dan eenmalig fust. Tege lijk is bekendgemaakt, dat de uitvoer van bloemkool in meermalig fust mag plaatsvinden m de periode 16 mei 1964 tot 1 maart 1965, digheden meent de Kroon, dat Gedepu teerde Staten terecht aan deze begro tingswijzigingen hun goedkeuring heb ben onthouden. f oor Frons stadhuis Burgemeester mr. F. Th. Dijckmeeste» van Zierikzee heeft maandag de eerste steenlegging bijgewoond voor het nieuwe stadhuis in de Franse plaats Saint Hilaire du Harcouet in het departement Manche, waarmee de gemeente Zierikzee sedert negen jaar vriendschappelijke betrekkin gen onderhoudt. Nadat het prefect van het departement, André Dubois-Chabert, èen loden koker met een document ter herinnering aan deze plechtigheid en Franse en Neder landse geldstukken had ingemetseld, wees burgemeester Guinebault van Saint Hilai re du Harcouet op de vriendschapsban den die tussen Zierikzee en zijn gemeente bestaan. Burgemeester Dijckmeester bood zijn ambtgenoot vervolgens een schilderij aan. De voetbalelftallen van de twee steden traden hierna tegen elkaar in het strijd perk. Een muiekkorps uit Zierikzee gaf tenslotte een openbare uitvoering. „(""hinezen van Europa", heeft men Ons Nederlanders nogal eens graag genoemd. We moesten daaraan wel even denken toen de Nederlandse han delsmissie. die twee weken in het He melse Rijk heeft vertoefd, met zo hoog gestemde verwachtingen terugkwam. Er zijn in China goede zaken te doen. zo mogen we nu aannemen. Het land schijnt in staat te zijn nogal wat grondstoffen te leveren, soja-bonen b.v. Het kan daarmee de import van hele fabrieken betalen, zoals een palmolie- fabriek. Uit een en ander leest men de grote belangstelling die de voorzit ter van de delegatie, Sidney van den Bergh, voor Chinese zaken heeft ge toond. Zijn Unilever streeft kennelijk in deze richting. Nu zal de nieuwe markt niet voor ons ontsloten kunnen worden zonder een politiek toegiftje. Het heet namelijk dat grote mogelijk heden alleen maar zullen rijzen wan neer onze regering akkoord zal gaan met de toelating van de Volksrepubliek China als de enige Chinese vertegen- woordiging in de Verenigde Naties. Zo wordt dus met de rode handel lijm ge streken op politieke vogelstokjes. Dat behoeft niet te verwonderen, want, de Chinezen zijn vanouds ware vogelaars geweest. Zo op het eerste oog zou zo'n politieke wending ons niet veel pijn behoeven te kosten. We leven toch al in een merkwaardige verhouding tot het echte China en tot dat van For mosa, waar zich nog altijd de versla gen Nationalisten met Amerikaanse steun handhaven, met de pretentie voor heel China te spreken. Nederland heeft immers reeds in een vroeg stadium een zaakgelastigde naar het Rode Peking gestuurd, en staat met de communisten dus in diplomatieke verbinding. Het zal wel zonderling zijn als wij een door ons erkend regime de toela ting tot de Volkerenorganisatie willen ontzeggen, terwijl wij een niet erkend regime wel zien optreden. Aanpassen aan de werkelijkheid moet ons niet duur vallen. Men zal daar moeilijk bui ten kunnen, want diplomatiek begint Peking zich steeds beter te installeren. En de nieuwe heren daar hebben ken nelijk diplomatieke tact om hun zaken aan de man te brengen. Zoveel Neder landse gasten twee weken in huis te hebben en hun daarbij de indruk te geven dat er alles zo net en zindelijk toegaat is op zichzelf al een diploma tieke prestatie. (Van onze verslaggever) Unaniem hebben alle raadsleden van Krabbendijke zich, tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering, gesteld ach ter het herindelingsplan van G.S. voor de gemeenten op Zuid-Beveland. In dit plan wordt de gemeente Krab bendijke samengevoegd met Rilland- Bath, Waarde en het gedeelte van de buurtschap Oostdijk dat tot de gemeente Kruiningen behoort. Raadslid A. Bush (CHU) stelde wel dat de gemeente Krabbendijke als bloeiende levenslustige gemeente geen behoefte heeft aan herindeling. In ruimere zin ge zien zei hij wel akkoord te kunnen gaan met het plan. De samenvoeging van Oost- dijk met Krabbendijke vond hij vanzelf sprekend. Tegen samenvoeging met' Waarde had hij ook geen enkel bezwaar omdat dan een homogene gemeente ont staat. Wat de samenvoeging met Rilland- Bath betreft zei hij geen andere oplos sing te zien. Wel zal Rilland-Bath zich dan op Krabbendijke moeten oriënteren aldus de heer Bush, die vond dat net in de lijn der verwachtingen ligt, dat Krab bendijke als kerngemeente wordt aan gewezen. De heer H. van Harn sprak er zijn spijt over uit dat Krabbendijke niet recht streeks als centrumgemeente van de eerst daags te vormen gemeente is aangewezen. Hij vond dit spijtig, omdat Krabbendijke in de toekomst op agrarisch en indu strieel gebied een grote bloei staat te wachten. De motieven van Gedeputeerde Staten tot herindeling staan ons wel aan, aldus de heer Van Harn. Ook politiek en economisch gezien vond hij het plan wat Krabbendijke betreft juist. De heer Markusse (P.v.d.A.) betoogde dat niet gevreesd behoefde te worden dat de andere gemeenten door de centrum gemeente in de hoek zullen worden ge drukt. Door goede samenwerking en een goede verstandhouding kan veel tot stand worden gebracht en kunnen de be langen van alle groeperingen worden behartigd. JSjederlandse wegen konden het ver keer aan, schreven we gisteren. Een mededeling die formeel juist was. Het ging namelijk nog net. Grote ver keersopstoppingen kwamen niet voor en het aantal ongelukken op de weg was verblijdend klein. Echter: de constatering dat de we gen het verkeer aankonden impliceert al de vooropstelling van de mogelijk heid dat ze het wel eens niet zouden hebben aangekund. Terecht. Want ook al werd de zaak nu nog in goede banen gehouden, men vraagt zich toch tel kens af hoe lang dat nog zal lukken. Het autopark breidt zich in angstwek kend tempo uit. Men hoeft niet over veel fantasie te beschikken om zich een beeld te kunnen vormen van de pinkster- en vakantiedrukte anno 1970. Dat beeld krijgt al iets van een nacht merrie. Wanneer automobilisten tijdens de afgelopen pinksterdagen vijf uur op een pont moesten wachten, hoelang dan? Wanneer de gemiddelde snelheid van onafzienbare autofiles nu vijftien kilometer per uur bedroeg, hoeveel dan? Of zal met de uitbreiding van het autopark de animo voor een uitstapje op de hoogtijdagen evenredig afnemen? Ook nu al zijn er heel wat verstan- digen, die de auto tijdens de pinkster- lagen op stal laten en met een boek en een biertje in hun achtertuintje of op het balkon gaan zitten. Hoe dan ook: verkeer, vakantie en het vrije weekend zijn in hun samen hang bezig een probleem te creëren dat heel wat deskundigen de komende jaren hoofdpijn zal bezorgen. Nederland is nu eenmaal erg dicht bevolkt en zijn stranden blijken ook steeds meer aantrekkingskracht uit te oefenen op duizenden welvarende oos terburen. Aan de verbetering en uit breiding van het wegennet kan niet genoeg aandacht worden geschonken In Velhem is de 50-jarige automobilist D. Uytenboogaard verongelukt toen hij met zijn auto frontaal in botsing kwam met een vrachtwagen. Dit gebeurde terwijl een achtjarig inzittend zoontje zig was een bus te passeren. De heer Uytenboogaard werd op slag gedood terwijl een achtjarig inzittend zonotje en een achtjarig nichtje zeer ernstig gewond in een ziekenhuis werden op genomen. (Advertentie) Het jaarlijkse pinkstertoernool voo jeuedelftallen, georganiseerd door VCV> te Wagenberg, is dit jaar gewonnen dooi de jeugd van Gilze, In poule A waren de uitslagen: Mid- delburg-VCW 0-1; Madese Boys-Gilze 1-3 Middelburg-Gilze 0-3; Madese Boys- VCW 0-2; MiddelburgMadese Boys 40; VCW-Gilze 1*2. In poule B: Terheijden- Zigo 1-0; Internos-SCO 0-0 Terheijden SCO 1-1; Internos-Zigo 1-0 Terheijden- Internos 1-1; Zigo-SCO 0-0. Om de derde en vierde prijs VCW-Terheijden 3-0. Om de eerste en tweede prijs: Gilze Internos 1-0. De organisatie was prima, vooral dank zij veel voorbereidende werk van de heer J. C. Volmer. Vittorio de Sica heeft al heel wat film rollen vervuld. Waarom dan ook niet in die van de voorzienigheid? Gisteravond ervoeren wij dat in de typisch Italiaanse rolprent „De danseres en de goede God" oftewel „Onze Lieve Heer heeft vele gedaanten". Een onwezenlijk verhaal, deze film, echter met een toch wel we zenlijke achtergrond. Een sprookje, waar in een moederloze jongen een moeder kiest en deze ook krijgt in de gedaante van een jeugdige, charmante ballerina. Zoals bij elk sprookje was ook het sprookje van Marietto ontwapenend door de bekoorlijke naïeviteit. Jammer alleen dat de beeldkwaliteit allerminst perfect was. Tahiti, het romantische eiland in de Stille Oceaan, was het onderwerp van een andere film, in feite een toeristische rolprent, die velerlei aspecten van het eiland wilde belichten. Een niet oninte ressant verhaal van Franse origin#. Voo' hen die toeristische belangstelling voo Tahiti zouden hebben, zij gezegd dat he er peperduur is. Schoonheid moet be taald worden, nietwaar.. W.v.B.

de Stem | 1964 | | pagina 5