Sovjet Unie verwacht een miljoen toeristen r Nationale-Nederlanden blijft beste combinatie Langzame vooruitgang is in Kongo merkbaar Door de lucht Over zee Amerikaanse begrotingen worden drastisch besnoeid BRONWATER IERA- LACTIE juni Mogelijkheden weer verruimd Veel technische hulp nodig Zelf gerold, gauw verdiend Amsterdamse Effectenbeurs ft opvoering fdelburg GOESE inistitels in W.-Ka pel Ie ipioenschappen AMENS LWATLR 'andaag Aorgen 13 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 20 MEI 1964 M Eerste Indonesische order Nederland: spoorwegmateriaal „Lepelaar" twee weken in reparatie Nieuwe kunstmestfabriek van Staatsmijnen Asselbergs' Ijzer verwacht lager resultaat gezond Zfees/fi/c- v&fr/ssettd Economische missie uit Indonesië in ons land Schelde Montage bedrijf N.V. Diviclendvoorstellen TER ZAKE—i irtentie) *t voor uw camera of f 15,- terug dio zal bij gelegenheid bestaan een jubiieum- in het City-Theater te oensdag 3 juni. Opge- noza" van de Neder- litri Frenkel Frank, len de figuren Spinoza maand lang, juli 1956, geplaatst, voert de regie, e voorstelling heeft ten tvangst door b. en w. n van de Goese Tafel is afgesloten met een de enorme fabriekshal n niet minder dan 10 maar sportief gestre- te persoonlijke eer, na- is de competitie in de is van Harzo I en Har- n Beton), in klasse B, es III en in klasse C, Goes IV zich de sterk ond. •nder interessante com- t de competitieleider e seizoen weer een toe aantal deelnemers. De het dubbelspel, welke in de kantine van he gman, luidden: ampioen van Goes: L, isen. 2 W. de Leeuw-J. ny-W. Sleeking, ampioen: E. Capello-R. sens-J. Overbeeke. 3 F. Tilburg. kampioen J. Geluk-J. Traas-R, Traas. 3 J. )bs. chap om het enkelspel in de kantine van de kantine van Haringman os ter beschikking ge- de volgende resultaten n kampioen: L- Traas, ;n, Harzo, 3 H. Goovers, m kampioen: F. Gob- Capello, Harzo. 3 J. i kampioen: J. Jansen, KRAB. 3 J. Bustraan, n van een comité, ge- erders van het kampeer - e. werd te Westkapelle ïaal een hengelconcours rden gewonnen door: 1 )rost Antwerpen 385 p. eld. 2 Jos de Bork Ant- ker, kruik bols en geld. idelburg 150 p. f 40.4 en 100 p. kruik bols. 5 twerpen 76 p. regenpak, huis Bergen op Zoom 2 d. Aben Breda 1 p. tas. tans Tilburg 1 p. asbak. ?lden van de Terneuzen- o" hadden wedstrijden jeugdkampioenschappen enkelspel won mej. W. Hissingen) en ook het voor jongens was voor S- uit Vlissingen; n.l. J. MI-ARTS D. Dorrepaal te Ter- <e Stichting Kliniscn ho- in Rotterdam geslaagd rtsexamen 'rdag 21 mei gelden de terstanden voor Zeeland: en 00.00 uur; Terneuzen iur; Vlissingen 10.49 en ldinge 12.20 en 00.00 uur. hofnar, a.l. Cleopatra Cleopatra ERKE vergadering IT uur Cleopatra, 14 !n 't Witte Paard Ieder jaar neemt het aantal toeristen toe dat de Sovjetgrens overschrijdt. In 1956 werd de USSR bezocht door 480.000 personen uit 84 staten, maar vorig jaar waren het al 932.000 gasten uit bijna alle landen ter wereld. Dit jaar rekent men er op meer dan een miljoen toeristen te ont vangen. Deze opmerkelijke toename van de toe- ristenstroom komt volgens de Russen voort uit de gestegen belangstelling voor de Sovjet-Unie in het buitenland. De Sovjetregering heeft maatregelen geno men om het buitenlandse toerisme verder uit te bouwen. De visa-, paspoort- en gTensformalitei- ten zijn aanmerkelijk vereenvoudigd. Met name is de termijn ingekort van het uit geven van toeristenvisa voor de Sovjet Unie de consulaire instellingen ver strekken deze onbelemmerd in 5 a 7 dagen. Daarbij komt dat de kosten die vroeger aan de visa verbonden waren thans op geheven zijn. Het nieuwe systeem van col lectieve visa toeristen die een cruise maken is zeer efficiënt gebleken. In deze gevallen aanvaarden de Sovjet-grens- autoriteiten ook collectieve paspoorten. Afgeschaft zijn de verplichte transito visa voor buitenlands luchtpassagiers die zich op doorreis in de USSR bevinden. De buitenlandse gasten kunnen zonder beperkingen buitenlandse valuta en ver schillende geldswaardige documenten zo als wissels, cheques en accreditieven de Sovjet-Unie invoeren. Alle formaliteiten blijven slechts beperkt tot het registreren van de ingevoerde valuta. Dit geschiedt met het doel de toeristen het recht te laten behouden deze valuta bij zijn ver trek uit de USSR uit te voeren. Boven dien wordt aan de toeristen toegestaan bij hun vertrek uit Rusland de Sovjet valuta die ze niet gebruikt hebben weer te wisselen. Voor hen die in een eigen auto reizen bestaat de mogelijkheid hun wagens te verzekeren bij de Staatsver zekeringsmaatschappij. Een groot deel van de buitenlandse toeristen maakt gebruik van de diensten van Aeroflot. Deze maatschappij onder houdt thans diensten op 35 buitenlandse lijnen waardoor Moskou met de verst van Sovjet-Unie verwijderde punten op onze planeet verbonden is. Op de binnen- en buitenlandse lijnen vliegen snelle straal- en turbinevlieg- tuigen van de types TOE-104, TOE-114. AN-10, IL-18 en andere. Weldra zal er op de lijnen van Aeroflot een nieuw vlieg tuig in gebruik worden genomen, de II,- 62. Het is bestemd voor intercontinentale vluchten zonder tussenlandingen en kan 182 passagiers bevatten. Een van de constructievoordelen is, dat de motoren zich niet in de vleugels be vinden. maar in het staartvlak, waardoor het lawaai niet in de salons doordringt Toeristen die er de voorkeur aan geven per spoor te reizen, kunnen gebruik ma ken van treinen die op 20 verschillende lijnen het internationale passagiersver- keer onderhouden. In de wagons van de rechtstreekse trein MoskouParijs die via Waschau, Berlijn, Hannover, Keulen en Luik gaat, zijn de passagiers van alle gemakken voorzien. Deze reis duurt 45 uur. De ontwikkeling van het internationale verkeer wordt ook bevorderd door de gemengde zee- en spoorwegverbindingen en de lucht-, land- en zeeverbindingen. Duizenden passagiers maken gebruik van slaapwagons, in de rechtstreekse trein MoskouHoek van Holland. Van de Sov jethoofdstad loopt deze trein naar Was- schau, Berlijn, Hannover, Leune, (Duitse Bondsrepubliek) en verder naar Hoek van Holland. Passagiers van deze trein, die tot in de haven doorloopt, stappen hier over op een Nederlandse boot, die de reizigers naar de Engelse haven Harwich brengt. Per trein gaan de reizigers dan door naar Londen. Voor liefhebbers van zeereizen zijn er de verbindingen van Leningrad met Helsinki, Stockholm, Kopenhagen, Londen, Le Havre en andere havensteden; verder Sotsji, Jalta en Odessa met Constanta, Varna, Istanboel, Piraeus en Beiroet. Passagiersdiensten verbinden ook Bakoe met de Iraanse haven Pehlevi, de bad plaatsen van de Krim en de Kaukasus met de Franse haven Marseille. Er is verder een passagiersdienst geopend op de lijn LeningradHavana. Op vele gasten wordt ongetwijfeld aan trekkingskracht uitgeoefend door de schoonheid van het landschap rond het Baikal-meer, dat wat dit betreft niet onderdoet voor die van het meer van Genève. Zij die de Siberische reisroute kiezen, kunnen kennismaken met de waterkrachtcentrale van Bratsk op de oevers van de rivier de Angara. Onder de nieuwe routes die de toeristen ter beschikking gesteld zijn. bevinden zich tochten naar de republieken van Centraal Azië en de grote industriële agrarische en culturele centra van de Russische Federatie, de Oekraïne en Moldavië. (Advertentie) De Indonesische regering heeft een contract gesloten met de Nederlandse N.V. Spoorijzer in Delft voor de levering van spoorwegmaterieel als rans en wis sels ter waarde van ruim 6.5 miljoen gulden. Volgens contract zal het materieel bin nen anderhalf jaar worden geleverd. Voor de aankopen worden langlopende kredieten verstrekt tegen een rente van vijf procent. Dit is de eerste order, die Indonesië in Nederland plaatst na het herstel van de diplomatieke bedekkingen tussen beide landen, aldus het Indone sische persbureau Antara. liet contract voorziet ook in de vervanging van oud spoorwegmaterieel, zo voegde het pers bureau hieraan toe. Naast spoorijzer hebben twee andere niet-genoemde Ne derlandse maatschappijen een belang in het contract. De schade die het kraaneiland „Lepe laar" opgelopen heeft doordat de 19.000 brt metende Franse tanker „Amphiope" er tegen opgevaren is, bleek na onderzoek zo ernstig, dat het eiland dinsdag niet naar IJmuiden versleept kon worden. Het herstel zal wel enige tijd vorderen. Een onderzoek van de rijkspolitie te water overigens nog niet afgesloten heeft uitgewezen, dat er aan boord van de tanker 'n verkeerde manoeuvre met het roer is gemaakt, waardoor het schip plot seling naar links uitscheerde. Het kraan eiland stond ongeveer dertig meter uit de wal op zijn poten. De „Amphiope" kwam met een vaart van plm. 6 mijl terecht tus sen de wal en het eiland en bezorgde de ponton een fikse deuk. Zelf werd de tanker aan de stuurboordzijde van de boeg opengescheurd. Op de werf zal men de hoek die ge deukt is afbranden en een nieuwe sectie plaatsen. Daarbij zal van de 1" n van het eiland gebruik worden ger Het repareren zal ongeveer twee i ii beslag nemen. Gelukkig zijn de „poten' van het eiland niet ontzet. De Nationale Nederlanden N.V. heeft in 1963 van de geboden mogelijkheid lot uitbreiding der zaken krachtig gebruik weten te maken. Dit blijkt uit het eerste jaarverslag van het concern, waarin de raad van bestuur schrijft er zich van bewust te zijn dat grote verwachtingen worden gekoesterd van de Nationale Ne derlanden, ontstaan door een fusie van de Nationale Levensverzekerings-bank en de Assurantie-maatschappij de Ne derlanden van 1845. De raad vertrouwt in de loop van de komende jaren deze verwachtingen te kunnen verwezenlijken. Het premie-inkomen van de levensver zekering van de geconsolideerde maat schappijen steeg tot 382.3 miljoen (vj 350,9). In de schadeverzekering be droeg het bruto-premie-inkomen 258,6 min 240,3 min). Tezamen met het aandeel in het premie-inkomen der niet- geconsolideerde maatschappijen steeg iet totale premie-inkomen tot 659,1 ml 599,3 min). De totale geconsolideerde >ruto winst van het concern beliep f 49,93 min 51,92 min). Hiervan werd voor belastingen gereserveerd 13,21 min 15,73 min), waarna een netto-winst blijft van 36,72 min 36,16 min). Gere kend naar premie-inkomen neemt Natio nale Nederlanden thans de tweede plaats onder de assuradeuren in de EEG. Wat balanstotaal betreft wordt het con cern in Nederland alleen overtroffen door Kon. Olie, Unilever en Philips. In de vaste eigendommen van Nationale-Ne- derlanden schuilt een behoorlijke stille reserve. Voor het hele concern lag de beurswaarde van het aandelenbezit per ultimo 1963 164 min hoger dan de boekwaarde (bijna 178 min). Bij de belegging in aandelen is het groeielement vaak belangrijker dan het directe rende ment, aldus de raad van bestuur. Dit geldt ook voor het aandeel Nationale- Nederlanden, in de groei waai van de raad vertrouwen heeft. Een vaste maatstaf voor belegging in de risico dragende sfeer wordt niet gehanteerd. Men meent dat de omvang van zulke beleggingen wel iets groter mag zijn dan de grootte van kapitaal en reserves. Als grote spaarinstelling is het verzeke ringsbedrijf verplicht een zo groot moge. lijke spreiding te zoeken over overheids- en particuliere groepen van beleggingen. Een zeer groot deel van de beschikbaar komende middelen wordt voorbelegd. Van belang is hierbij dat het verzeke ringsbedrijf bij benadering weer hoeveel er jaarlijks binnenkomt. De beleggings mogelijkheden in de vaste goed sfeer moeten op het ogenblik wel wat zorgvul diger worden geselecteerd dan vroeger noodzakelijk was. zo meent de raad. (Advertentie) mmmÊtm AS 1-64 Op het S.B B.-complex van dê Staats mijnen in Geleen is een nieuwe fabriek voor de bereiding van kunstmeststoffen, de nitraatfabriek 3, in produktie geno men. De fabriek gaat een belangrijke rol spelen in de uitbreiding van de produktie en van het assortiment van samengestelde kunststoffen, die de Staatsmijnen ver vaardigen. De inbedrijfstelling van deze fabriek zal de productiecapaciteit voor N.P.-meststoffen met circa 100.000 ton per jaar kunnen vergroten, zodat de totale capaciteit circa 250.000 ton zal bedragen. Door de wel wat voorbarige conclusies over de waarde van de gasvondsten voor de huisverwarming, is de verkoop van kolenhaarden zodanig ongunstig beïn vloed. dat de ontstane onzekerheid ver scheidene producenten van haarden tot afremming van hun afname van het half fabrikaat heeft genoodzaakt. Deze ont wikkeling heeft zich geleidelijk ver scherpt. Naar mate het nieuwe jaar vor derde bleek, dat de vennootschap in de exprotcontracten niet tijdig voldoende compensatie voor de steeds vernvnderen- de binnenlandse afzet vond. aldus het jaarverslag van Asselbergs' IJzer. De gasvondsten openen voor de ven nootschap echter ook nieuwe perspectie ven. Vooreerst de gashaarden. Reeds werden opdrachten tot een omvang van betekenis geboekt. Ook voor andere pro- dukten, die door de gasvondsten gunstige perspectieven bieden, is men met de ont wikkeling van Verschillende projecten doende. M?en acht het echter wel duide lijk dat de resultaten van 1964 door de moeilijkheden, verbonden aan de aan passing van de door de gasvondsten ver oorzaakte structurele wijzigingen, onver mijdelijk zullen worden beïnvloed Er moet, volgens de directie, worden vastgesteld dat de vennootschap een moei lijke periode doormaakt, en dat de resul- aten over 1964 lager zullen zijn. Het saldo exploitatierekening over 1963 laaide tot 1,13 min (v.j. 1,23 min). De Verenigde Nafies rapporteerden „langzame, maar merkbare vooruitgang" in het economisch herstel van Kongo in het jaarverslag, dat vandaag werd be kend gemaakt. Internationale technische hulp zal echter nog verscheidene jaren nodig zijn. De internationale organisatie zei in dit rapport, dat alleen betrekking heeft op de burgerlijke operaties in de voormalige Belgische kolonie, dat er „redelijke voor uitzichten zijn voor een voortgaande eco nomische verbetering, mits de politieke stabiliteit kan worden gehandhaafd versterkt. Het verslag gaf geen bijzonderheden over het optreden van de militaire strijd macht van de Verenigde Naties. Eind juni wordt de strijdmacht geheel uit Kongo teruggetrokken. Zestien regeringen, aldus het verslag, hadden in totaal bijna 45 miljoen dollar bijgedragen aan het speciale Kongo-fonds van de V. N. vanaf 1960 tot aan het eind van 1963. De Kongolese regering had een bijdrage verleend van bijna 12 mil joen dollar over dezelfde periode. Opleiding Het 66 pagina's tellende verslag gaat uitvoerig in op de operaties van 631 des kundigen en technici uit 48 landen. Deze deskundigen houden de voornaamste diensten van het land gaande en trainen de Kongolezen om het in de toekomst zelf te doen. De Verenigde Naties zijn actief op het gebied van onderwijs,, gezondheid, land bouw, vervoer en verbindingen, mijn bouw, publieke werken, primaire econo mische- en sociale ontwikkeling en recht spraak. Het verslag toonde aan dat: 1300 Kongolezen op het ogenblik in eigcn land studeren om straks verant woordelijke posities op het gebied van techniek en administratie over te nemen. Het land had slechts een volledige opge leide inheemse dokter bij de onafhanke lijkheid. 55 Kongolese dokters, die in het buiten land werden opgeleid, intussen weer naar Kongo zijn teruggekeerd en hun werk zijn begonnen. Het aantal voortgezet onderwijs-leer- w8o? ste®g van 28-9°0 studenten in 1959, Ta a 1963. 801 onderwijzers uit 29 ancien werken in Kongo onder verant- oordelijkheid van de Verenigde Naties. ,üe wereld gezondsorganisatie heeft 174 artsen en technici afgestaan voor de operatie in Kongo. Deze werken in 74 ziekenhuizen Meer dan 40 ziekenhuizen beschikken over geen enkele arts. In de gerechtshoven werken 47 juristen eïi rechters uit andere landen, maar van de 31 districtsrechtbanken zijn er nog steeds 15 zonder magistraten. Het zal tot aan 1966 duren, alvorens de eerste uni versitair opgeleiae Kongolezen ter be schikking komen. De internationale organisatie voor bur ger luchtvaart, de wereld-organisatie voor meteorologie en voor internationale ver bindingen zorgen nog in gTote getale voor het werk op de vliegvelden. Langzamerhand komen Kongolezen die in opleiding zijn terecht op lagere posten, om aldus aan de Verenigde Naties de gelegenheid te geven om eigen personeel terug te trekken. De commissie van toewijzingen van het Amerikaanse huis van afgevaardig den heeft stevig het mes gezet in de begrotingen voor de ruimtevaart, be scherming bevolking en stedelijke sane ring. De commissie beval ook aan om 1500 werknemers van het federale luchtvaartbureau te ontslaan en de gel den voor dit bureau te verminderen. De commissie die handelde overeen komstig het advies van de subcom missie van toewijzingen, heeft de begro ting voor 25 onafhankelijke regerings- bureau's met 925 miljoen dollar besnoeid en op 13,3 miljard dollar gebracht. Het ruimtevaartprogramma van de regering-Johnson moest 245 miljoen dollar laten, vooral in research- en ont wikkelingscontracten met de industrie. De commissie heeft voorts 36 miljoen dollar minder uitgetrokken voor de bouw van ruimtevaartbases. In een bij het rapport gevoegde ver klaring van de republikein Louis C. Wy- man staat dat hij het streven naar het bereiken van de maan in 1970 dwaas" en te kostbaar vindt. Hij meent dat de Verenigde Staten zich slechts ten doel moeten stellen de maan te bereiken en hiervoor geen vaste datum aannemen. De begroting voor bescherming van de burgerbevolking, 358 miljoen dollar, werd met 265 miljoen dollar besnoeid. Sanering van de steden werd van 265 milj. op 200 milj. dollar gebracht, stads, planning kwam van 25 milj. op 2.3 milj. en voor de behuizing van ouden van da gen werd 25 milj. dollar uitgetrokken in plaats van de voorgestelde 75 miljoen dollar. Met een lijnvliegtuig van Alitalia i: gisteren onverwacht een economische missie van de Indonesische regering uit Rome op Schiphol aangekomen. Zij be staat uit 12 man. De Indonesische ambassadeur in ons land, dr. Moh. Sjarif, verwelkomde zijn landgenoten, die vier dagen in ons land zullen blijven, op de luchthaven. Hij wei gerde nadere mededelingen over het doel van de reis te doen. Dit wilde hij over laten aan de leider der missie, de In donesische minister van basisindustrie en mijnbouw, de heer Chaerul Saleh, die vandaag eveneens uit Rome op Schiphol wordt verwacht. Met ingang- van 1 mei is de naam van Bijker's Aannemingsbedrijf N.V., dat een montagebedrijf te Gorinchem en een con structiebedrijf te Vlissingen omvat, ver anderd in Schelde Montagebedrijf N.V. Het hoofdkantoor is te De Meern (bij Utrecht) gevestigd. Met ingang van 1 juni zal deze N.V. te Terneuzen een kan toor vestigen, dit in verband met de in dustriële ontwikkeling van Zeeuwsch- Vlaanderen. De ketelmontage-afdeling van de N.V. Kon. Mij. De Schelde is bij de montage-afdeling van de nieuwe N.V. gevoegd. Tot directeur ervan is benoemd de heer M. Kok. oud-hoofdingenieur van de N.V. Kon. Mij. De Schelde. N.V. Zaanlandse Scheepsbouw 5 (8). Algemeen Handelsblad 6 (6). Blijkens een heden verschenen pro spectus van Cockerill-Cugree te Seraing ui België, aoet deze vennootschap een nbod tot inschrijving op 405.892 con verteerbare obligaties, elk groot 2000 francs nominaal, rente 5% pet. a pari met voorkeursrecht voor aandeelhouders in de verhouding van 1 converteerbare obligatie op 5 aandelen. De inschrijving is van 19 mei tot 18 juni, en kan geschieden België, Luxemburg, Frankrijk, Zwit serland en Nederland. Notering van de obligaties zal worden aangevraagd ter beurze van Brussel, Antwerpen, Luxem burg en Parijs. De Indonesische regering heeft Britse thee- en rubberplantages op Java en Zuid- Sumatra overgenomen. Deze gronden, die 25.000 ha beslaan, staan voortaan onder beheer van het Indonesische ministerie van landbouw. Op de plantages werken 36.000 arbeiders en 300 man leidinggevend personeel onder wie 17 Engelsen. Deze laatsten krijgen 36 uur de tijd het gebied te verlaten waar zij zich bevinden. Pan American World Airways heeft bij de Boeing-fabrieken een order geplaatst voor 10 langeafstand-Boeing 707-320b-dub- belstroom-(turbofan) -straalvliegtuigen, af te leveren in 1965, en voorts een optie genomen op nog 5 van deze toestellen voor 1966, waarmee tezamen een bedrag gemoeid is van 135 miljoen dollar. „Deze straalvliegtuigen, die meer vracht en passagiers over een grotere afstand kunnen vervoeren dan welk ander toe stel ook, vermeerderen het aantal be schikbare passagierkilometers van de Panam-vloot met 22 procent", aldus heeft de president van deze maatschappij, Juan P. Trippe, meegedeeld. De resultaten van de N.V. Schokbeton zijn in het voorjaar 1964 zeer gunstig geweest, vergeleken met het nogal te leurstellende voorjaar van 1963. De post onderhanden werken beloopt tnans 24 men. Dit is gisteren medegedeeld in de jaarvergadering. Desgevraagd zei de directeur, de heer H. J. van Wuyckhyu- se, dat naar schatting 20 tot 30 procent van de produktie bestemd is voor gepre fabriceerde woningen. (Advertentie) Het Damrak heeft dinsdag, na het pink- sterweekeinde, bij de opening een licht verdeelde stemming voor de internatio nale waarden te zien gegeven. De handel was kalm. Vast in de markt lagen de aan delen Kon Olie. Deze stukken werden op 162 verhandeld, tegen een vorige slot- prijs van 160. Het publiek toonde, zoals gebruikelijk, de nodige belangstelling voor de olieaandelen. Philips daarentegen moest een toontje lager zingen op f 153 154 20). Hoogovens begon de nieuwe beursweek een half puntje hoger op 653, hetzelfde deed AKU op 512'2. De omzet in stocks in de AKU-hoek is minimaal. Unilever noteerde op 147.30 weliswaar een gulden boven het laagste niveau van de niet-officiële ochtendhan- del, maar was toch praktisch onveran derd ten opzichte van de slotnotering van vrijdag. Gedurende de verdere beursduur bleef de handel zeer klein, waarbij het geringe aanbod de overhand had. Daar door daalde Philips 'tot 152.70, Unilever werd afgedaan op f 147. terwijl Kon. Olie inzakte tot 161.40. Wall Street was maandag eerder iets lager, behalve voor aandelen Kon. Olie. De Westduitse beurzen waren dinsdag vriendelijker. De ondertoon van de markt op het Damrak was voor de hoofdfondsen zeker niet slecht te noemen. Toch bleef men terughoudend en zeer voorzichtig in verband met de politieke situatie in Laos. In de scheepvaartsector viel weinig te beleven. Zo nu en dan werd een notering in de actieve scheepvaartaandelen tot stand gebracht. Door elkaar genomen was de stemming in deze afdeling licht ver deeld. Van de leidende cultures bestond aanvankelijk belangstelling voor certi ficaten Deii. die veertig cent hoger wer den verhandeld op 134.40. Een verkoper bracht de koers naar omlaag tot 133.30. NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Hoogovens Kon. Olie 161.40—161.60, Philips 152.00—1552.10, Uni lever 146.40 gb146.70. 15/5 19/5 Staatsleningen Nederland 58 4% Nederland 59 4% Nederl. 60/1 4y2 Nederl. 60/2 4% Nederland 59 4% Nederland 60 4% Nederland 61 4% Nederland 63 4% Nederland 53 3% Grootboek 3% Idem Stal 3% Nederiana 51 3% Nederland 53 3% Nederiana 56 3% Nederiana 48 3% Nederl. Bel. 3% Nederland 50 3% Nederland 54 3% Nederland 55 3% Nederl. 55/2 3% Nederland 37 3 Grootboek 46 3 lening 47 3 Ned. Invest. 3 Ned. 62/64 3 Lndaë 37 3 lndië 37a 3 Bank- en kredietwezen 97 97 96% 96% 96 96 H 96'% 96% 95% 95% 93H 93H 93& 93% 93% 93A 89% 89& 74% 85H 85H 93% 93% 90% 83H 89% 83 f! 83H 83 Le 85 85 84 84% 87% 87% 87% 87% 87 87%§ 92 91% 96% S 96tf 97A 91ft 91% B. Ned. G. 57 6 B. 58/59 30J. 4y2 Idem 25 3-60 4y2 104 y4 95^/4 96y8 104 y4 95% 96% Aandelen Industriële ondernemingen Cultures A/dam Rubber a VA-mijnen 120% 170% 120 169% Industriële ondernemingen AJC.U. Dell Mij. Hoogovens Philips Gem. Bez .v.a. Unilever 511% 511% 134 133.90 651 650 154 152.90 147.20 147.40 15/5 19/5 Scheepvaart en Luchtvaart RA.L. 116y4 116 Java-China 159 158% K.L.M. 69.20 K.N.S.M. 153 153% Kon. Paketvri 155 y4 155 Stv. Mij. Ned. 141% 141 Mie velt Goudr 112% 112% v. Ommeren 275 273 Rott. Lloyd 140%; 140 Scheepv. Unie 135 134% Premieleningen Alkmaar 56 2% 81% A'dam C-A 33 3 118 b ld. prem. 51 2% 85% 85% ld 56-1 2% 81% 81% ld. 56-2 2% 92% 92% ld. 56-3 2% 92 92% Breda 54 2% 82% 82% Dordrecht 56 2% Eindh. 54 2% 82% 82% Enschede 54 2% 87 87 x s-Gr-Hag. 52 2% 91 Idem 52-2 2% 95% 94% Rotterd. 52-1 2% 91% Idem 52-2 2% 91 90% idem 57 2% 87% 87% Utrecht 52 2% 2.-Holl. 57 2% 87% 87% 2.-Holl. 59 2% 89 Converteerbare obligaties AKU 1 1000 4% 147 146% Bill ton Borsumij. 3% 87% b 87% Gelder Zn. 4% 102 101% KLM subord. 4% 88 88 B. Ned. Bakk. 43/4 192 192 Sanders beh. 5 Schokbeton 3% 233 232 icholten Foxh 4% 125% Utermohlen 4% Aand. In belegg. mij en A dam b.m. 50 162 161.50 Interunie 203 202.50 M. Fonds mü Neto 113 d 119.50 15/5 19/5 Robeco Unitas Ver. Bezit. Europaionds A'damse Bank Cultuurbank Gron. Ind. Cr. B. Holl. Bank U. Kasassociatie Nat. Nederl. Ned. Credietb. Ned. Handel Mij. Ned. Midd.st.b. Ned. Overzee B. R'damse B. Slavenburg's B. Twentse B. 231 509 137 548 382 26% 199 3/4 240 152% 895 226 348 214 237 352 212 306 231 510 137.50 547 3813/4 26% 199% 240% 152% 880 226 346% 214 235 350 213 308 Industriële ondernemingen Alb. Heijn 600 600 Alg. Mij Onx. G. 264 269 A.I.M.E. 156 x 155 Alg. Norit. 175 174 Amstel 425 420 A'dam Ballas! 535 525 A'dam Droogd 161 158 X A dam Rijtuig 386 386 A.N.I.E.M. 74^ 72 Becht en Dysei Beeren trico 137 137% densdorp intern 554 552 Bergh Jurgens 273% 274 v. Berkels-Pat. 251 249 Blaauwhoed 465 O 465 Blijdenst. Will. 141 141 Bols Lucas 1190 H87 Borsumij Wehry 78 76% Braat mach. 79 71 Bieda Machines 254 257 Bredero's Bouw 767 774 Brocades 849',4 850 Bronswerk 170 167 Buhrm.-TET 785 791 Calve Delft 991 991 Carps Garenfabi 412 413 Centr. Suiker 273 278 Daalderop 285 285 Dagra 249 249 Demka 173 173 Dess. tapijtfabr 341 340% Dikkers en Co. 202 203 Drie Hoefijzers 379 370 x D.R.U. 260 y4 265 15/5 19/5 15/5 Duyvis Jz. 276 278 Menko 150 b Snthoven Pletterij 285 288 b Meteoor Beton 300 Erdal 722 720 x Misset Uitg. Mij 525 Excelsior 230 230 Mosa 426 b Fittingfabr. 130% 130 Mijnbouwk. 430 x Fokker 400 404% Naarden Chem. 544 Ford 940 950 Nedap 154 Gazelle rijw.fabr 348 347 Ned. Dok. M. 130% Van Gelder Pap. 176 179 N. exp. papJabr. Selderl.-Tielens 538 x 533 Ned. Kabelfabr. 432 Gero 296 Ned. Melkunie 291 Geveke en Co. 755 760 Ned. Scheepsb 129 Gist- en Ptr. 330 323 Nelle v. 229 Grinten v. d. 960 958 Netam 347 Gruyter en Zn. 161% 161 Nijverdal 200 Oranjeboom 394 Hagemeijer 450 420 Overzeese Gas 388% v. Hart 180 180 Palemb. Ind. mij 135 Havenwerken 410 402 Pal the 119 Heem van der 344% 344% Philips 6*/» cumph 53.10 Heineken's 425% Pietersen auto's 149 Heybroek Reesink Hoek's machdabr 745 x Holl. Kattenb. 119% 120% Reineveld 210% Holl. Beton 430 Riva 359 Holl. Construct. 510 b Rott. Droogd. M. 301 Holl. Melksuik. 291 292 Kuhaak en Co. 160 Homburg 464% 464% Rijnstaal 120% Hoogenbosch 347 347 Schelde B. v. A. Hooimeyer 178 183 Schev. expl. Mij 354 Indola 469 471 Schokbeton 342 Interlas 374 schoiten Carton 536 Internatio 284 284 Scholten Foxhol 755 Int. Gew. Beton 460% 460 Schuttersveld 225 Inventum Miuon de Wit 285 Houth. Jongenee) 418 413 Simons emb. 145 Kemo 824% 820 -x mach. 165 Kempen Begeer 142 b 144 Smit transform 278% Key houthandel 272 274 Spaarnestad 895 Kled.-Ind. Smits 235 235 Stokvis Zn. 200 Kiene Suikerw. 313 314 Stoomp. Twentht 88 y4 Kon. Ned. Pap. 305 312 Swaay van Kon. 2out Ketjen 890 889% Tabakin Philips 160 Korenschoof 250 250 fhomsen ver. b. 335 Kou dij f 218 219 Unilever 7% 142% Kromhout 143% 146 Idem 6% 121 Kon. Ver. Tapijt 515 515 Idem 4% 85 Leeuw Papierw 300 297 Utermohlen 460 Leidsche Wol 545 535 Utr. asfaltf. A 290 x Lindeteves 169% 169 Varossieau 360 Macintosh n.v. 519 518 Veenend. Spinn. 320 M. Ned. Bakk. 488% 490 Ver. Blikfabr. 307 Mees Bouwm. '63 Ver. Glrsfa. nat. 265 19/5 150 b 305 525 428 x 429 550 152 132% 246 421 131b 345% 199 392 392 i35 118 y4 53.30 149 168 210 359 298 160 119% 356 341 535 760 225 285 145 165 276% 892 200% 88% 354% 159 336 140% 121 85 163 285 x 355 321% 261 15/5 19/5 Ver. Machinefa Ver. Touwtabr. Vette winkel V ezelverwerking Vlissingen katoen Vorstenl. Cult. Vredestein Vries IJzerh. Vulcaansoord Walvisvaart Wernmk's Beton Wessanen Wilt. Feyenoord De Wit's textiel Wyers Ind. H. Zaalberg Zeeuwse Cont. Zwanenb. Org. Zwitsai 201 422 386 163 267 215% 152 107 55 b 253 446 211% 220 537% 128% 380 990 335 x Mijnbouw en petroleum 202 424 385 163 269% 1226 221% 151% 108 55 b 251 447 211% 220% 534 128% 380 994 334% Alg. Exploratie Billiton le rubr. Biliiton 2e rubr. K. Ptr. 1 a 20,- K. Ptr. 5 éf 20,- IVioeare Emm. ld. eert. 1/10 opr. ld. l winstbew. ld. 4 winstbew. Oost-Borneo mij. Scheepvaart Furness Oostzee Donarionfondsen Anaconda Bethlehem Steel General Electric General Motor ?roct. and Gamble Republic Steel Shell Oü 52 464% 467 159.50 161 160.3tl 161.60 1972 2000 b 3100 3090 ó350 3425 80 79 479 480 102% 102 44 43% 36% 37%b 83% 83% 89% 88 82 80 45% 44% 46 46% gedaan en bieden gedaan en laten b bieden x laten d ex dividend c ex claim HOOFDSCHOTEL? VLEES!

de Stem | 1964 | | pagina 3